Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ciki-e kockának/geeknek lenni? fórum

Ciki-e kockának/geeknek lenni? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
139. Specially (válaszként erre: 138. - Unom)
2016. okt. 1. 21:32
Informatika még akad pár, na de fizika..Öcsém nagyon profi volt benne de sosem foglalkozott többet a témával mint kellett,kiválóra érettségizett belőle kb semmi tanulás mellett egy kis professzor lakik benne szerintem.
138. unom (válaszként erre: 137. - Specially)
2016. okt. 1. 21:22

Akiről te beszélsz, az a gamer, a játékőrült.

Tényleg nem ismersz olyat, akit pl. a fizika, vagy az informatika érdekel?

137. Specially (válaszként erre: 1. - Unom)
2016. okt. 1. 21:20

Amiről te írsz az egyáltalán nem az,viszont ilyet nem is ismerek.Ha ismernék azt gondolnám róla,hogy egy intelligens nyitott ember.


Olyat igen aki annyit játszik,hogy teljesen átszellemül és reggel ötkor már azzal kezdi a napot,hogy mivel játszott tegnap éjfélig.Nem mondom szórakoztató mikor éjszaka dolgozunk és elhív kolát inni ha jönnek a zombik megtudjuk védeni magunkat alapon.Na ez a ciki főleg 30 évesen bár inkább szomorú :(

136. M0ncsa (válaszként erre: 128. - Gribedli***)
2016. okt. 1. 20:52
Nem is rad gondoltam. De tobbszor hallottam mar, meg a cikk is afele hajlott.
135. unom (válaszként erre: 133. - Kristo_f)
2016. okt. 1. 20:44

Sok kockának van más hobbija, a számítástechnikán kívül. Kinek a fizika, kinek a zene, irodalom.

De ezek hobbik, a szakma az más.

134. unom (válaszként erre: 132. - Kristo_f)
2016. okt. 1. 20:42

Az űrben és a Földön nem járnak egyformán az órák, és a különbség épp annyi, amennyi a relativitáselméletből következik Nem a Földön "megszokott" eltérésről van szó

A relativitáselmélet képletének segítségével tudnak ezzel az eltéréssel pontosan számolni.

2016. okt. 1. 20:41

Amugy nem ciki kockának lenni és azt gondolom kimondott kocka nincs is

Aki egy természettudományos részben elmélyül az sikereket ér el ott, de attol még tájékozott lehet más téren, akár filozófiában is


De azt is mondják, aki sok mindenhez ért az semmihez sem ért

Én jópár szakmához értek, de bejelentett munkahelyet '93 óta nem kaptam. Csodálkoztak is, hogy lehet ez

Úgy, ahogy fentebb irtam

132. kristo_f (válaszként erre: 34. - Unom)
2016. okt. 1. 20:36

már a speciális relativitás elmélet szerint fog az órájuk késni"

Wikipédiát én is ismerem

Nem így van! Akárhogy is atomóra, azok nem járnak egyformán, tehát egymáshoz képest még ha szinkronizálják is magukat az atom rezgéséhez

Van ott valami negyedik műhold is ami bejátszik a pontosságba


Nem merüljünk jobban bele,mert én nem értek hozzá olyan mélyen

131. unom (válaszként erre: 130. - Gribedli***)
2016. okt. 1. 20:04

Egyetértek.

Teljesítse az alapot rendesen. Nem kötelező mindenből kitűnőnek leni, ha valamiből kiemelkedő, de ha mindenből kettes-hármas az gyanús.

Hozzáteszem, vannak hülye tanárok is természetesen.

130. gribedli*** (válaszként erre: 129. - Unom)
2016. okt. 1. 20:00
Igen, ilyen helyzetben sajnos maga a szülő is hülye, nemcsak a gyerek. Ha valaki egy központilag meghatározott szintet sem képes teljesíteni, akkor az túlteljesíteni se nagyon fogja de kényelmes azt mondani, hogy "túl okos" a rendszerhez. Én annak hiszek, aki először bebizonyítja, hogy az alap szuperül megy (ennek mérőeszköze még ma is az osztályzat, és a bizonyítvány) utána lehet dumálni, lehet túlteljesíteni is, ha valakinek úgy tetszik. Sokszor azt mondják, hogy alacsony a követelmény, egyre alacsonyabb a színvonal, stb. Akkor ezt könnyedén ki lehet rázni kisujjból, nem? A szülő, aki ezt nem látja be... Ja, mindig ők vannak bent fél órát a fogadó órákon, mert semmi se jó:DDD
129. unom (válaszként erre: 125. - Gribedli***)
2016. okt. 1. 19:44

Nem feltétlenül,

Sok szülő elfogult, de meg van róla győződve, hogy a gyereke egy meg nem értett zseni, és a tanárok hülyék, ezért rosszak a jegyei.

128. gribedli*** (válaszként erre: 115. - M0ncsa)
2016. okt. 1. 19:42
Én nem helyeztem egy kalap alá, de játszani mindenki szokott szóval a mindenkibe mindenki beleesik. Pl a fiam egy ilyen suliban tanul és ott eleve mind jó matekos és informatikában is az, ők 11 éves koruk óta tableten tanultak, nem könyvből, egy kísérleti program keretében. Ennyi erővel az egész osztály, akikkel most együtt van (és biosz is van, meg angol) mind ilyen "fura", pedig nem, normális srácok mind, akik szabadidejükben játszanak is. És egy sem szociofób meg ilyenek. De gondolom igen, aki pincérnek, kőművesnek tanul, az is játszik a szabadidejében, ebben igazad van.
127. csikil4ny (válaszként erre: 124. - Gribedli***)
2016. okt. 1. 19:39
Azok milyen videok?
126. csikil4ny (válaszként erre: 122. - M0ncsa)
2016. okt. 1. 19:33
Igen, az egyenkent a kulcsszo. ;)
125. gribedli*** (válaszként erre: 114. - Unom)
2016. okt. 1. 19:32
Ha a szülő nem látja soha a gyerek jegyeit a suliban vagy a bizonyítvànyát, akkor igen, hiheti egy komplett hülyegyerekről is, aki órákat játszik, hogy egy zseni. Más esetben azért tisztában van a szülő a gyerek képességeivel és határaival.
124. gribedli*** (válaszként erre: 111. - M0ncsa)
2016. okt. 1. 19:29

Ez nem angol nyelvterület, és csak azt írtam, hogy itt a nerd az inkább egy összefoglaló fogalom. Persze, csak azért mert valaki játszik, még nem jelenti azt, hogy egy agytröszt, de fordítva előfordul és azért említettem meg a youtubereket mert köztük is van néhány ilyen (hogy jellemző rá mindegyik dolog, stréber is, játszik is, okos is, nemcsak okoska), mégsem gondolom, hogy introvertáltak, mert akkor nem tennének fel videókat.


Csak írtam, hogy itt csoportosítónév a nerd, a másik kettőt nem használják, sem kockát, sem a geek-et.

123. M0ncsa (válaszként erre: 122. - M0ncsa)
2016. okt. 1. 19:18
Ja, es hangos zene meg orditozas nelkul :D
122. M0ncsa (válaszként erre: 121. - Csikil4ny)
2016. okt. 1. 19:18
Nem feltetlenul egy. Tobb is belefer. Csak lehetoleg egyenkent.
121. csikil4ny (válaszként erre: 120. - M0ncsa)
2016. okt. 1. 19:07
Most akkor szociofob vagy sem ha csak egy ember fer bele a komfortzonajaba?
120. M0ncsa (válaszként erre: 119. - Csikil4ny)
2016. okt. 1. 18:45

:D

Dehogynem.

Csak kell melle egy ugyanolyan partner :p

119. csikil4ny (válaszként erre: 118. - M0ncsa)
2016. okt. 1. 18:03
Van amikor nem kerulheti ki, en mar csak tudom, 0-24-ben egyutt elek eggyel. :)
118. M0ncsa (válaszként erre: 117. - Csikil4ny)
2016. okt. 1. 17:59

Az introvertalt ember nem feltetlenul szociofob.

Meg eleve nem fog elmenni hazibuliba, mert utalja oket :)))

117. csikil4ny (válaszként erre: 109. - Gribedli***)
2016. okt. 1. 15:27
Érdekes ez az introvertáltság, bizonyos szintig nem rossz dolog, pedig mindenki arra gondol, hogy az introvertált ember nem beszélget senkivel, egy házibuliban is a számítógép előtt ül egymagában. Pedig ez nagyon kevés százalékra igaz.
116. unom (válaszként erre: 115. - M0ncsa)
2016. okt. 1. 15:16

Gép-gép, nem? :D

A másik: aki számítógéppel foglalkozik, vagy azon dolgozik, az mindenhez is ért, a linux hálózatoktól a Photoshopig. Hiszen számítógép=informatika :)

115. M0ncsa (válaszként erre: 114. - Unom)
2016. okt. 1. 15:11

Hat, egyes laikusok biztosan. Mar csak ezert is erdemes erteni hozza, legalabb egy kicsit.


Attol viszont sikitani tudok, amikor a nerdeket, akik valoban kenik-vagjak a sajat szakteruletuket, egy kalap ala helyezik a gamerekkel.

114. unom (válaszként erre: 111. - M0ncsa)
2016. okt. 1. 15:01

Szerintem nagyjából ez a helyes.

Sokan azt hiszik, főleg szülők, hogyha a gyerek órákat játszik a számítógépen, akkor számítógépes zseni lesz, az új Bill Gates.

Pedig sokszor csak rá van kattanva a játékra, semmi több.

113. M0ncsa (válaszként erre: 111. - M0ncsa)
2016. okt. 1. 14:59

"A nerd meg a tipikus "kocka", maganakvalo, mersekelten szocializalt.. " jav: A nerd meg a tipikus "kocka", maganakvalo, mersekelten szocializalt szamitogepbuzi..


Amugy erdekes, hogy ahany orszag, annyi fele interpretacio.

112. M0ncsa (válaszként erre: 110. - Unom)
2016. okt. 1. 14:58

Jaja, ezen rohogok en is :)


Jo kis tema amugy, koszi, hogy kiirtad. Egesz ertelmes kis beszelgetes kerekedett.

111. M0ncsa (válaszként erre: 109. - Gribedli***)
2016. okt. 1. 14:57

Pont az tmondom, hogy allitolag forditva van :)

Geek: streber, tudalekos, jotanulo, ami amugy nem feltetlenul negativ ertelmu. Temaja lehet barmi, ugyanugy tortenelem, mint valamelyik termeszettudomany.


A nerd meg a tipikus "kocka", maganakvalo, mersekelten szocializalt..


A gamer meg gamer. Semmi koze a fentiekhez.

110. unom (válaszként erre: 108. - M0ncsa)
2016. okt. 1. 14:54

Így van :)

tetszik, mikor a neten szidják a számítógépet :D

Mintha kötelező lenne használni.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook