Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Champix, a segítő!! fórum

Champix, a segítő!! (beszélgetős fórum)


2177. M.àgnes
2012. szept. 22. 15:01
20. napom cigi nélkül, szuperul érzem magam.Nem krákogom, szebb a böröm, a fogaim, több az energiám, jobban tudok sportolni!!!Ezeket mind-mind fedezem fel magamon!
2176. Suzy Kiss (válaszként erre: 2175. - Bed Bug)
2012. szept. 22. 11:52

Szia!


Szomorúan olvastam amit írsz, de azt érzem hogy nagyon erős vagy, csak így tovább, mint írod is ez műthető és ne keseredj biztos nem lesz könnyű de még időben vagy, nem is könnyű írni sem annyira veled érzek, sok erőt kívánok és minden jót nagyon vigyázz magadra és azért gyere közénk is néha ( folyik a könnyem, bocs ha össze-vissza írtam) :(

2175. Bed Bug
2012. szept. 22. 08:22

Kászonom a bisztato szavakat új dolog nekem is nem csüggedek csak be vagyok hat értitek.1 dolog biztos.

Folyamatosan érkeznek a leletek a laborokból es nem bisztatoak. Családomra is nagy teher hárul meg vannak ok is ijedve a kislányom nem tudja felfogni mi történik de érzi hogy nem olyanok a napok mint régen.Meg fognak műteni mert elég jó helyen van az nem írom a mi latin nevet.Csak ez mint anyagilag mind erkölcsileg vekep a padlóra tesz minket.

Regin_a jókat írsz nagyon de tudod sok mindet belekeversz pánikot meg gyógyszer fóbiát oké aláírom lehet ilyen.DE

Mit csinálnál az én helyembe most kb 5 fele gyógyszert kel szednem + 2 olyat ami elveszi a masik 5 nek a mellékhatását.Sot gyökeresen meg kellet változtatnom az életem 1 percről a masikara.Nem mindegy mit eszek mikor és mennyit!

Meg egy csom dolog van amit be kel tartanom!

Ne keseregj figyelj valsd ki és tedd le a cigit és kész.

Csak elkezdeni nehéz lathátad mindenkinek megy aki elkezdte és nem csak te de senki ne varja meg meg muszáj lesz letenni mert félő hogy akkor muszajbol se teszed le.


Tegnap olyat láttam amit meg nem nagyon 1 ember kivagot nyakal gégemetszés után úgy dohanyozott hogy a fém csőhöz tette a cigit és úgy szívta.Mar nem a száján.

Aki eszt meg tudja csinálni az szerintetek mi?


DE MINDEZ elkerülhető lett volna ha nem szívom peldaza az a mondat amit a klinikan egy kedves doktorbácsi mondott nyers fordításba annyit tesz:


Uram Ez a dohanyzasal jár megelőzhető a dohannyzas mellőzésével.

Ezekre mar nem lehet mit mondani.Volt itt egy aranyos úr Niemand ott elvitte a betegség nyugodjon békében rajta kívül mennyien elmentek mar és szomorú a dologba hogy nem tanulunk belőle.

2174. jimmy200 (válaszként erre: 2165. - Bed Bug)
2012. szept. 21. 22:19

Szia Bed Bug!

Semmi gond,nem biztos,hogy rosszindulatú a dolog!

Majd az idő megoldja!Kérlek ne csüggedj le!

Üdvözöllek,jimmy!!!!

2173. Erika1969 (válaszként erre: 2165. - Bed Bug)
2012. szept. 21. 22:15
Szia! Sajnálom és nem is tudom mit lehet ilyenkor írni.... gondolkodj pozitívan! Kell hogy legyen megoldás. Nem értem miért most mikor leszoktál? Gondolom benned is sok a kérdés. Gyógyúlj meg!!!!!!!!!!!!
2172. colanut (válaszként erre: 2171. - Regin_a)
2012. szept. 21. 21:19
Arra értettem, ugorj fejest a cigi nélküli életbe.Ha nem sikerül, ne szidd magad.Ha rossz napod lesz, gondolj arra, cigi nélkül is az lenne.Nem azt mondom, hogy sétagalopp lesz, de próbáld meg.Én szurkolok.
2171. Regin_a (válaszként erre: 2169. - Colanut)
2012. szept. 21. 21:11

Hm, ugorj fejest!

Néha feladnám az életem, a gyógyszer esetén meg majré.

Nem a gyógyszer megszerzésével van a gond, a használatával

Aki hülye-hülye :(


Egyszerűen nem értem mi volt velem délután hogy vettem cigit

Valószinüleg hogy jól ócskán érzem magam/ a pánikbetegség/

2170. colanut (válaszként erre: 2165. - Bed Bug)
2012. szept. 21. 20:06

Szia Bed.

Hú most én is ledöbbentem. Tudják már pontosan mi az az góc? Sok sok erőt Neked!!

2169. colanut
2012. szept. 21. 19:58

Hát ha az orvosaid így állnak hozzá, akkor egyedül kell megpróbálnod.A tüdőgondozóban sem segítenek? Én ott irattam fel és kedvesek volta, segítőkészek.Itt vagyunk mi is, ha gondod van csak szólj. Ha azon dilemmázol elkezd e a mellékhatások miatt, sose tudod meg Rád milyen hatással lesz. Lehet, hogy lesznek roszabb napok, de jobbak is

Ugorj fejest, ha készen állsz!!

2168. Regin_a (válaszként erre: 2162. - Colanut)
2012. szept. 21. 16:34

Pszichiáter csak hümmög, "próbálja meg hátha segit"

Körzeti kb. ugyanennyit mond


Tudja mindegyik hogy pánikbeteg vagyok, tudja mindegyik a fóbiámat a gyógyszerektöl és ennyi.


Kérdeztem, kértem, hogy valami szorosabb felügyeletröl beszélhetünk-e, magam sem tudom milyenröl

Mit akar szorosabb felügyeletet, hívjon fel ha gond van

Aha!

Normál betegséggel hívtam, "majd az ügyelet kimegy , azért van"

Persze psziho doki irta/irja

Mennyi? Mikor hogy érzem magam, fél darab vagy három

A teganpi napot és a mai felet ugy huztam ki hogy nagyrészt aludtam, cigi nem volt a házban, este "visszautasitottam" a boltban a cigit :)

Merugye a pénztáros automatikusan adja, ismer.


Ma nem tudtam megállni, pedig semmi idgesitő, semmi irritáló nem történt amire ráfoghattam volna

Ilyen vagyok :(

2167. Regin_a (válaszként erre: 2165. - Bed Bug)
2012. szept. 21. 16:25

Még jó hogy végigolvastam a kommentedet


Semmi gond az ekézésemmel

Ahogy én nem értem/dehogynem!/ a te gondod, úhy te sem az én hipohondriámat a gyógyszerektöl és mellékhatásaikrol

Hogy miért nem hipozok/tartok a cigitöl ugyanakkor?

Ki lát az ember fejébe?


Reménykeltően elmondom, sok éve egy nagyon jó barátomnál egy stroke után észrevettek pár foltot a tüdején

Orvostol orvosig, mindegyik azt mondta nagy valószinüséggel daganat

Aztán fő-professzor tüdőkorház

Mintavétel nélkül semmi biztosat nem lehet mondani

Mivel a barátom nem magyar, igy magyarul kérdeztem a profot, hogy nem hivatalosan, saját tapaszatalatábol, mi lehet ez

Nagy valószinuséggel daganatok


Ebben maradtunk, a barátom nem engedett semmiféle mintavételt.

Ez úgy 10 éve volt

Azóta sincs semmi baja a tüdejének

Hozzá kell tennem, volt benne kis "kuruzslás" is

ami vagy igaz. vagy nem

Keritettünk egy ismerős vegyészmérnököt

Voltak neki "csodacseppjei". Naplót vezetett kit milyen tünetekkel diagnosztizáltak és kiket gyógyitott meg a cseppjeivel

Ingyen adta!

Nos, ezekbol a cseppekböl szedett a barátom egy üvegcsényivel.

Ez gyógyitotta meg vagy nem, nem tudom

Azóta tüdőrötgenröl nem hallottam nála, igaz nagyon beteg már, dializis és a végét járja

A vegyész azóta meghalt senki nem tudja mi lehetett az a "csodacsepp"


Visszatérve az elejére

" Dohányos ember nem lehet hypohonder"


És a lábát sem törheti, pánikbeteg sem lehet és a foga sem fájhat.


Akkor hogy jobban köpködhessetek, elmondom

másfél napja nem szívtam

DE

gyenge vagyok

Ki kellett ma mozdulnom ügyeket intézni és gyenge vagyok bizony

Megálltam hogy ne vegyek cigit, de most délután a boltban vettem

Vettem annak ellenére, hogy éreztem a lakásban hogy milyen büdös, éreztem magamon hogy büdös vagyok, mostam hajat stb.


Aki csak pár napja hagyta abba, annak üzenem hogy kegyetlen rossz ízű és büdös ujra rágyújtani


Hogy mégis miért? Ugyis tudjátok

2166. M.àgnes (válaszként erre: 2165. - Bed Bug)
2012. szept. 21. 09:08
Szia! Megdöbbenve olvastam a soraidat, tényleg így ismeretlenül is le vagyok sokkolva!!Annyira igazad van, amikor az ember cigizik abszolút nem gondol ebbe bele, leszarja, hogy baja is lehet belőle.Sok erőt, kitartást kivánok Neked.Eddig is erős voltál, mert a dohányzásról sem könnyű leszokni, sőt!!!Lehet, hogy nem próbálod ki, de a gyógygomba készítmények nagyon hatásosak tudnak lenni, én is szedtem tapasztalatból mondom.Cisztával riogattak és elmúlt, immunrendszert erősíti.Nem olcsó, de megéri!!
2165. Bed Bug
2012. szept. 21. 08:34

Kedves fórumozok!Kedd óta nem iratam ennek oka egyszerű mivel letettem a cigit és mar ch-t se szedem de megmaradt a nehézlégzésem és pár dolog amire azt hitem lesszokási tünet. Szóval én nem vagyok orvos ezert kikértem szakember tanácsát.3 napja nem alszok 3 napja és ma erkezet meg az eredmény amit eddig sejteni lehetett.Meg nem vagyok túl a sokkon mivel nem tudok most se piheni és csak zakatolnak a gondolatok a fejembe próbálom leírni most azt a fajfalamat amit érzek.Nem fizikailag hanem fejben!Hogy jutottam ide? miért én?. Későn tettem le a cigit nem tudok semmit mondani jobb tüdő felső harmadaban ilyen gócszerű elváltozás van. Szerdán voltam tudótükrözésen utána ct is volt vagy ellote mar nem tudom.

Regin_a meg írja hogy hypohonder ez kepmuttatas akar lenni?

Majd akkor írd eszt ha nem fogsz dohányozni és tulatsz a dolgokon!Most még a nikotin utáni vágyadat csökkented és addig nem foglalkozol vele hogy rákos is lehetsz! Dohányos ember nem lehet hypohonder hanem, egy megtévesztet barom egy hülye.Ne haragudjon rám senki ki vagyok bukva mindenre és mindenkire mert ha nem szokok rá a dohányzásra ez nincs daganat és nincsenek azok a vizsgalatok amin túlmentem eddig. Kifogom ezután meg jobban nyitni a számat és mindenkit lebeszélek a dohányzásról.Ne szokjatok vissza kiatrtas mindenkinek


Regin_a Tőled meg elnézést kerek de a helyet hogy lelkizel hogy gyógyszer vagy sem, ahelyett gyorsan írasd fel és tedd le te is a cigit meg nem késő

2164. jimmy200 (válaszként erre: 2163. - Jegermeister)
2012. szept. 20. 21:05

Szia!

Harmadik próbálkozás?Mi volt a gond?Miért nem sikerült az első kettő??

2012. szept. 20. 19:21
sziastok harmadik probalkozasom a ch-val most biztos vagyok benne hogy sikerülni fog ez a aharmadik napom es a 13.napon fogom teljesen abbahagyni varom a jótanascokat kösz
2162. colanut (válaszként erre: 2158. - Regin_a)
2012. szept. 20. 04:56
Ha pánik beteg vagy beszélj pszichiáterrel, mielőtt elkezded.Egyébként a leszokás alatt is sokat tud segíteni. Mit jelen, hogy xanaxon élsz? Mennyit szedsz? Szakorvos ajánlotta? Sok a kérdésem hirtelen, de a leszokás előtt tisztáznod kell a dolgokat szerintem.
2161. Regin_a (válaszként erre: 2160. - Rebeka751975)
2012. szept. 19. 22:36

Köszi a választ, olvasgatni is fogok

Orvos ajánlotta és irná fel, valami minta kollekciórol beszélt, hogy azért olcsóbb

Tehát nem feketepiaci


Viszont szerintem nem ismeri a gyógyszert, annak mellékhatásait és főleg engem "mélyebben"

2160. Rebeka751975 (válaszként erre: 2158. - Regin_a)
2012. szept. 19. 21:01

Szia! Szerintem, ha társat szeretnél a leszokáshoz, akkor jó helyen jársz. Itt vannak régiek, és folyamatosan "jönnek" az újak is. Ha nem érzed magad teljesen egészségesnek, akkor mindenképp beszélj az orvosoddal, mielőtt el kezdenéd szedni! Nem tudom, hogy mennyivel lenne olcsóbb, ha más iratná fel neked, de nem hiszem, hogy megéri a kockázatot. Ha visszaolvasod a régiek írásait, sok hasznos információt kaphatsz a gyógyszerről.

Üdv: R.

2159. Rebeka751975 (válaszként erre: 2155. - Jimmy200)
2012. szept. 19. 20:56

Szia! Ugye milyen gyorsan telnek a cigi mentes napok? Nálam ritkán fordul elő, hogy rám tör a "rágyújtanék" érzés pl. ha jól lakom, de már a mozdulatsor egyáltalán nem. Nem zavar, ha cigiznek mellettem, az viszont nagyon, ha vkinek "cigiszaga" van. Olyankor mindig az jut eszembe, hogy én is ilyen büdös voltam...

Üdv: R.

2158. Regin_a
2012. szept. 19. 20:30

Szevasztok!

Örülök hogy idetaláltam


Abbahagynám a cigit, már káromkodok minden darabhoz és e.ü. gondok is vannak

Viszon nagyon hipohonder vagyok és elolvastam a rémítő mellékhatásokat

teszem hozzá "gyakorlott" pánikbeteg is vagyok, Xanaxon élek


Irjatok nekem , legyetek szivesek, kinél hogy jelentkezetek a mellékhatások!

Valaki felajánlotta hogy kedvezményesen feliratná, de pánikom és hipohonderségem miatt nem merem egyedül elkezdeni a gyógyszert szedni

2157. Erika1969 (válaszként erre: 2156. - M.àgnes)
2012. szept. 19. 20:27
Szia! Ma vettem be az első egy reggeli és egy esti adagot... egyébként jól vagyok kicsit "vas" ízű a szám:) hm...
2156. M.àgnes (válaszként erre: 2150. - Erika1969)
2012. szept. 19. 20:10
Szia! Undort én sem éreztem mikor cigiztem, csak egyszerüen nem gyújtottam rá, én a 10. napon kezdtem és már 17 napja nem gyújtottam rá.Nekem szerencsére sok mellékhatása nincs, annyi csak, hogy hányingerem van kb. 5 percig tart.Menni fog!!!
2155. jimmy200
2012. szept. 18. 21:44
57 napja nem dohányzom!Ma olyan helyen jártam,ahol sokan cigiztek.Simán rá tudtam volna gyújtani!Hiányzott!De megálltam.Üdv.J.
2154. Rebeka751975 (válaszként erre: 2146. - Colanut)
2012. szept. 18. 20:59
Szia! Nem voltak, mert csak feleket szedtem, és mint írtam, csak reggel. Kb. 6 hét után csak minden másnap vettem be. Azóta Kudzu-t eszem, nem tudom, hogy használ-e, v. csak placebo, de már közel 7 hónapja nem cigizek. Remélem segítettem. Üdv: R.
2153. colanut
2012. szept. 18. 20:32

Sziasztok. zso, Erika kitartás! 2. nap cigi nélkül. A gyógyszerből csak felet szedek reggel este, de erősen gondolkodom, hogy lecsökentem napi egy alkalomra. Rászoktam a kakaóra, mert a kávé nem igazán vonz, hiszen az elején attól is undorodtam. Tuti kakaó recept: 1 nagy evőkanál holland kakaó, cukor izlés szerint és fokozstosan hozzá adom a tejet és megmelegítem. Próbáljátok ki nagyon jót tesz a léleknek ha nehezebb napod van.

Bizonyára vannak mellékhatásai az elhagyásnak is, hiszen az agyra hat. Bed kitartás a nehezén túl vagy, erre gondolj, mikor szenvedsz, hiszen már mióta nem cigizel.Azóta nem kívánod a cigit, mióta elhagytad a gyógyszert?

2152. Erika1969 (válaszként erre: 2151. - Bed Bug)
2012. szept. 18. 19:51
Nem szeded és nem cigizel? Mitől émelyegsz, az nem a gyógyszer mellékhatása?
2151. Bed Bug (válaszként erre: 2150. - Erika1969)
2012. szept. 18. 19:31

Hat szerintem 2 napod biztos van hacsak nem akarsz úgy járni mint colanut aki ugye bavallotan erolttete majd teljesen elhagyta és jobban lett.Igen mellette csokkentete az 1mg -ot 0,5 re de közzel se bizonyított az osszefuges az adagcsokentes és a jobban lét között.

Viszont én mar pár napja nem szedem (4) és ma este mar nekem volt nehéz állandóan émelyeg a gyomrom sőt aludni se tudok rendesen mert fel fel riadok.

Eddig ilyen nem volt most egyre erősebb pedig a gyógyszert nem szedem mert 1 kimaradt és utána mar úgy gondoltam nem is kell

2150. Erika1969
2012. szept. 18. 17:14
Sziasztok! Még a 3. napnál tartok...ahogy olvastam az elöző hozzászólásotokat még van időm letenni a cigit, merthogy még sajna nem érzek undort tőleés az a baj még jól is esik. colanut hozzászólásaiból okulva (mert hogy Ő elöttem kezdte)hasznos tanácsokra és és jó tapasztalataira folyamatosan fogok figyelni. Az a baj, hogy emberekkel foglalkozom és hozzájuk néha tényleg sok türelem kell... jaj csak el ne fogyjon:) Biztos mindenkire más hatással van a ch, de nagyon szeretnék leszokni a cigiről 27 év után. ha nagy bajban leszek jövök ide napi szinten "panaszkodni", mert nem biztos hogy mindenki megért:)
2149. Suzy Kiss (válaszként erre: 2148. - Zso69)
2012. szept. 18. 13:10

Szia!


Sikerülni fog, a ch sokat segít!

2148. zso69
2012. szept. 18. 11:34
sziasztok , ma kezdtem a gyogyszert a 8-ik napot tuztem ki, remelem sikerul.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook