Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Champix, a segítő!! fórum

Champix, a segítő!! (beszélgetős fórum)


2057. cika58 (válaszként erre: 2053. - Aed525becb)
2012. aug. 27. 12:38

Szia!

Egyetértek veled, ez mindenkinek a saját elhatározása, hogy leteszi a cigit vagy nem.Én több mint 3 éve nem szívom, de eszembe sem jutott, hogy más gyógyszert is bevegyek.Én a feszültségemet mozgással dolgoztam le.Volt úgy hogy egy kanál vízben megtudtam volna fojtani a mellettem lévő akárkit.De kordában tartottam az érzelmeimet.Erre mondom mindenkinek, hogy 80% a ch.és 20% az akaraterő, és voltak nekem is nehéz pillanataim, de megérte.

2056. Stevefiú (válaszként erre: 2055. - Aed525becb)
2012. aug. 27. 12:35

Igen több helyen is olvastam ezt hogy segít :D

De itt kajak muszály ha nem szoknék le a cigiről itt akkor is kéne mondjuk reggel 7-től éjfélig nincs gon a maradék 7 óra ami durva kiléptetés csomagnézés a hülyébbje nagyon kiakaszt :(

2055. aed525becb (válaszként erre: 2054. - Stevefiú)
2012. aug. 27. 12:29
Szia. Akkor szedjed. Ez csak egy vélemény volt. Szerintem nem a nikotinhiánytól vannak dührohamaid, hanem a vareniklintől. Ugyanis azt azért szeded, hogy ne legyen nikotinhiányod..., és könnyebben letedd a bagót. Amikor ideges vagy vagy befeszülsz, próbáld imitálni a dohányzással járó légzés technikáját, tehát nagylevegő.....kifúj. Nagylevegő....kifúj. Van egy másik, hogy vegyél egy rohadt nagy levegőt, tartsd bent amíg tudod, aztán hirtelen fújd ki. Lehet köhögni fogsz. Mind a kettőt érdemes úgy csinálni, hogy ne nagyon lássák, mert elég röhejesen fest, de segít :). A munkahelyi problémáidat nem oldja meg a frontin, esetleg ha a főnöknek adod, de akkor mindjárt ötöt :D .
2054. Stevefiú (válaszként erre: 2053. - Aed525becb)
2012. aug. 27. 11:59
Szia én fontosnak tartom a frontin szedését illetve jó ötletnek tartom neked nagy szerencséd volt az idegrohammal ezek szerint nekem nincs elkap néha de csak a munkahelyen 24 órába melózok ugyhogy muszály néha otthon semmi frontin ott nem kell :D
2053. aed525becb (válaszként erre: 2052. - Bed Bug)
2012. aug. 27. 10:50
Igaz igaz, úgyvan. Benéztem, illetve rosszak voltak az információim. Akkor nem tudom megmagyarázni, de sok emberrel beszélgettem aki szedte mind a kettőt és azt mondják, a fr. valahogy mégis más. Igazán azt nem tudom mire vélni, hogy felnőtt értelmes(!) emberek hogy kaphatnak dührohamot azért mert kitalálták, hogy nem dohányoznak többet?? Lerakják a nikotint, egy rohadt idegmérget és felveszik helyette az alprazolamot? Hozzáteszem senkit nem akarok megbántani, de azért ez nekem elég fura. Azt sem értem igazán, miért számolgatják az emberek akik lerakták a füstöt, hogy hány napja nem dohányoznak. Szerintem azt sem számolták hány napja dohányoznak. És még mielőtt valaki szememre hányja, hogy könnyen ment, rohadtul nekem sem ment könnyen. Csak tudtam mit nem akarok! Dohányozni! Na azt többet nem! Nem akarok többet reggelente krahácsolni, magas vérnyomást, szédülést, migrént, strokot, tüdőrákot, hólyagrákot, gégerákot, soroljam még?? Aki azért kínlódik hogy ezt mind nem kaphatja meg, az szedjen xanaxot vagy frontint és sajnálja magát nagyon, hogy 20 évvel tovább élhet ebben a GDP paradicsomban, ahol a havi cigarettadag árát lazán kidobja az asztalra! Ha valaki megbántódott, nem volt célom a kioktatás.
2052. Bed Bug
2012. aug. 26. 10:00
Berzerker 2021 hozzászólóásódba említetted a frotin nevű tablettát és a xanaxot néz utána de a 2 gyógyszer egy és ugyan az! Alprazolam hatóanyagú különbség csak az hogy az frotin Egis a xanaxot pedig pfizer gyártja.
2051. jimmy200 (válaszként erre: 2050. - Aed525becb)
2012. aug. 25. 16:30
Nem próbálkozom.Meg sem fog fordulni a fejemben,hogy nem sikerül!Igazad van.Köszönöm!!
2012. aug. 25. 14:58
Tuti félreértem, de ha ez jár a fejedben akkor csak próbálkozol? Akkor mi van a mottóddal? Ez ellentmondás. Szerintem azzal, hogy megvetted a gyógyszert te már eldöntötted, hogy nem akarsz dohányozni, akkor meg se forduljon a fejedben, hogy nem sikerül. Tök jól haladsz, ha 34 napig nem gyújtottál rá, mi akadályozna meg benne, hogy a maradék 20000-ben normálisan élj? Szerintem a nehezén már túl vagy.
2049. jimmy200
2012. aug. 25. 14:50

Annyit jelent a fejemben:lehet sikerül,lehet nem.

Nem szeretek előre inni a medve bőrkéjére.


Ezért is ez a mottóm,erre gondolok sokszor:

Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

2012. aug. 25. 14:44
Jimmy200 mit jelent az, hogy ki tudja mi lesz a vége?
2047. Stevefiú (válaszként erre: 2039. - Rebeka751975)
2012. aug. 25. 14:21
Rebeka tudom hogy a cigi többe kerül de meloba eljáráshoz van már csak pénzem ezért szuneteltetem a gyógyszert utanna megveszem a 2.havi adagot és vegigszedem nincs azaz isten hogy ne hagyjam abba a cigit meg olyanon gondolkodok hogy tudatalatti beprogramozas állítólag az is segit (bocsi a fura irasert mobilról vagyok ) füstmentes napot
2046. jimmy200
2012. aug. 25. 13:55

Nagyon jók ezek a módszerek,én úgy gondolom,amik nálatok vannak.Hiszen irtózatosan káros a dohányzás az egészségre.Nálam az volt a pillanat,elhatároztam no cigi,mikor a fiam azt mondta,apa ebbe bele lehet halni!!Na kész,mondom magamban,elég volt.

Mottó: Tedd,vagy ne tedd,de ne próbáld!!!

Üdv,j

2045. Bed Bug
2012. aug. 25. 13:52

Gondoltam én is csinálok ilyen statisztikát

012/08/08 00:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

0 év, 0 hónap, 17 nap, 13 óra, 49 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 425 db.

Az így megspórolt költség: 44200 Ft


Egyéb adatok:

Ezen idő alatt nem füstölt el 0.425 kg. dohányt,

nem szívódott fel a szervezetében 0.85 gramm nikotin,

és nem mérgezte magát 2.55 gramm kátránnyal és 2.125 gramm szénmonoxiddal.

2044. Bed Bug (válaszként erre: 2042. - Suzy Kiss)
2012. aug. 25. 12:38

Nagyon szeppen köszönöm a tanácsot!Jimmy hogy mért nem ingyenes nem tudom talán nem akarjak hogy ez a csodaszer elterjedjen mert valljuk be mindenki sokszor megpróbál leszokni így vagy úgy de szerintem ez a lékényelmesebb módja.

Amellett hogy itt kint ingyenes, még a munkahelyen, társaságba megkérdezik rád szolnak hogy te meddig dohányzol még???Menj el orvoshoz hívd fel ezt és ezt a számot ingyenes.Végül már olyan kínos volt mondani oke oke oke mindent megteszek csak nehéz meg blalabala.Meg van még egy jó story hogy milyen leleményesen oldottak meg (olvastam mar hogy nálunk is bevezetek) hogy zárt térbe tilos a dohányzás.Épület az ontario tó partján az épületöl 9 méteren belül no smoke ahol tudnál az mar a vízben van. Így ott kizárt hogy rágyújtasz.De azért még mindig lehetne rengeteg dolgon változtatni itt is meg odahaza is. Ezek a mondatok nem is a gyógyszerhez tartoztak de gondoltam leírom

2043. jimmy200
2012. aug. 25. 09:52

Kanadában ingyenes.Hm.Hát igen.Lehetne itt is,ha nem is ingyenesen,de támogatással.De nem.Ez Magyarország.Nekem 87 ezer forintomba kerül a "kúra".A cigi 69-ezer lett volna erre az időszakra.

Mindenképpen megéri így is persze.Sokkal jobb így cigi nélkül élni.Persze nem iszom előre a medve bőrére,ki tudja mi lesz a vége.34.-nap......

2042. Suzy Kiss (válaszként erre: 2041. - Bed Bug)
2012. aug. 25. 08:32
Szia! A feszülést ismerem én is, a gyógyszert már joghurttal veszem be, így mintha jobb lenne, próbáld ki bátran te is, meg egy kis nyugtató tea sem árthat a belső feszültségedre!
2041. Bed Bug
2012. aug. 25. 02:15

Pont a magyar nyelvű használati utasítást akartam elolvasni és feldobott egy nagyon jó fórum lapot a Google.Na itt mar előrébb járnak páran mint én.

Hat ha kivan csak vagytok az én sztorimra is. Szóval En jelenleg torontóban élek Kanadában és eszembe se jutott hogy én letegyem a cigit minden jó volt.Azt tudni kell itt nagyon szigorúak minden tekintetbe igaz megy az un indian cigi csepeszete de a gyari cigit dugva is áruljak .Nincs olyan csili vili kínáló doboz mint mondjuk a otthon tescoba színes meg világítós. Szinte szegyen itt kerni.Na ebbe ne menjünk bele. Szóval itt ingyen adjak champix es a zyban nevű gyógyszereket nekem az orvos meg áprilisban a champixot írta fel.En kertem mert olvastam 1 cikket a po210 izotópról és a cigarettába kevert 5000 fele adalékanyagóról és hogy titkoljak, idekint mar nem mert usaban kiborult a billi meg a 90 nes években. Szóval gondoltam leszokok engem ne irányítson senki a vegyi anyagukkal...ennyibe is maradt az asztalon állt egészen 08.04-ig. Aznap jöttem rá hogy minden amit írnak igaz polóniumról a elfedő adalékanyagokról.Elkezdtem szedni a gyógyszert úgy hogy nekem nem volt kijelölve nap odáztam mint bárki más majd ráérek meg csak meg 1 et ilyesmi-kell húztam az időt.4 nap este jött el nekem az idő amit nem értek most mar elolvasva a ellotem szolló tapasztalatait. Arról van szó hogy egész napot végig dohanyoztam persze full lelkiismeret furdalással de nem sok változót, az esti adag bevétele után mar nem tudtam dohányozni. Hozzátartozik Írja olyan ember aki nem alta meg hogy ne szedjen csíkket ha ne volt pénze vagy ne tett volna meg barmit csak hogy cigi meglegyen.

Nem kellet kiljelolni napot azt hitem természetes nem tudtam dohányozni hiába akartam 1 slukk után oltottam el.Meg vagy 3 x megpróbáltam nem ment aztán végleg feladtam.De amiért végül is írtam az az hogy nekem olyan panaszom van meg mindig hogy mintha 1000 kilós suly lenne a mellemen mellette belilul is feszít főleg étkezés után jön rám.Talakozott ilyennel valaki? Egyébként szuper egy gyógyszer de hibazztam a szedése közben.Mert elfogyott és nem váltottam ki a kovetkezott csak ma de kieset 3 nap nagyon rosszul lettem düh roham minden mindenki hibás ismeritek ordítás minden huuuuu. Viszont most bevettem az esti adagot es nyugi van. Ezentúl úgy szedem ahogy elő van írva.Kicsit hosszas lett de olyan jó volt leírni csak ez a feszülés ne lenne a mellkassomba. Mindenkitől elnézést próbáltam itt ott javítgatni a helyes íráson de az angol billentyűzet meg nehezít is rajta.Ha kimaradt pár vessző vagy pont netán ekézett nézetek el most happy vagyok mert nem gyötörnek azok a gondolatok érzések amik 3 napig egyfolytában.

2012. aug. 24. 20:11

Krisztina! Le a kalappal! Nekem nem volt ekkora akaraterőm, kivétel a terhességek, de az ugye más kategória.

Üdv mindenkinek!: R.

2012. aug. 24. 20:09
Sziasztok! Kicsit leléptem, de újra vagyok. Látom mozgalmas napokból maradtam ki. Stevefiú! Nem gondolom, hogy a cigi kevesebbe kerül, mint a gyógyszer. Jimmy! Ugye milyen gyorsan mennek a napok? Nekem 20-án volt 6 hónapja, hogy nem cigizek. Saját tapasztalatból én is azt javaslom, hogy eleinte felezd, és csak azután hagyd el az esti bogyót. folyt. köv.
2038. Suzy Kiss (válaszként erre: 2036. - Jimmy200)
2012. aug. 23. 16:05
Szerintem még csak felezd!
2037. Stevefiú
2012. aug. 23. 15:05

Sziasztok asszem szüneteltetem a leszokást sajnos anyagi csőd van jelen pillanatban nem lenne lóvé a gyógyira jövő hónap 20. újboli nekifutás lesz remélem akkor is hat mondjuk 2 napja nem szedem de nem szívok hálistennek több cigit :S

Szerintem ne hagyd még el Jimmy az estit olvastam hogy ilyenkor még nem szabad .

2036. jimmy200
2012. aug. 23. 12:21

32.nap.Frankó!

El kéne hagyni az esti "adagot"!

Szerintetek be merjem vállalni?

2035. jimmy200 (válaszként erre: 2032. - Kkrisztina72)
2012. aug. 19. 22:31

Gratulálok Kedves Krisztina!

Én ezt nem tudtam volna kibírni!Champix segít nekem,semmit sem "kínlódok"szinte.28 napja nem cigizek!!!

Kitartás!!Üdvözöllek!

2034. jimmy200 (válaszként erre: 2033. - Stevefiú)
2012. aug. 19. 22:27

Figyu,én írtam,nekem nagyon segít a Frontin!Szokott lenni nekem is ilyen "düh rohamom",eléggé ritkán.

Ilyenkor beveszek egyet,és kb. 10 perc múlva hat.

Üdv!

2033. Stevefiú
2012. aug. 19. 21:07
Eldöntöttem ha nagyon kívánom a cigit akkor egy 0.5 frintin csak ad egy kis löketet vagy jobban mondva visszavesz a löketemből de csak tényleg akkor :D mert a végén erre is rászokok mi a véleményetek segíthet a dührohamok ellen 3 nap mulva füstmentesen leszek :D
2012. aug. 19. 19:59

Sziasztok!


Nos,azt hiszem kicsit későn találtam meg ezt a fórumot pedig régi Hoxás vagyok...

Én 2012.08.11.-én 22órakor szívtam el az utolsót tehát mindjárt kezdem a 9.napomat...azóta egy slukkot sem.

Nem szedek semmit viszont nagyon tudok szenvedni.:)

22 éve dohányzom...mostanában már nagyon sokat szívtam kb.2 dobozzal...

Én gyakorlatilag átaludtam az első 2-3 napot annyira nem bírtam a nikotinhiányt.(OKÉ!Szabadságon vagyok még hétfőig)

Szóval...olvasgatlak benneteket.Remélem az ad erőt ha támogatjuk egymást egy kicsit.

2012. aug. 19. 16:14
Örülök, hogyha tudok segíteni. Én 16 évig dohányoztam (ennyi év kellett hozzá, hogy rájöjjek mennyire hülye vagyok. Kitartó vagyok nem?). Sikertelen leszokási kísérletem egy volt, amikor született a gyerekem, és akkor majd én hú meg ha leszokok, és majd akkor haha milyen jó lesz neki... Na itt csesztem el. Nem magam miatt akartam, hogy a lányomnak tovább lehessek apja. Nem is sikerült. A siker másik titka, hogy a dohányos úgy gondolja ez a normális állapot, és ezen fél változtatni. Pedig a normális állapot az, ha nem bagózol. Emlékezz vissza milyen volt előtte mielőtt rászoktál. Akkor se volt rá szükséged. A testednek evésre, ivásra, mozgásra és pihenésre van szüksége, nem pedig arra, hogy kb 4000 káros vegyületet erőszakolj bele. Jól olvasod, erőszak. Az első slukk tuti sz@r volt. Gondolom köhögtél. Na ez azért volt, mert próbált tőle a szervezet megszabadulni. Ne hagyd figyelmen kívül tovább a jelzéseket, mert rácseszel. Ja, és minden meggyújtott szál váltja ki a következő nikotinhiányos állapotot és nem fordítva. Gondolj csak bele. Nem nikotinhiánnyal kezdődött a dohányos korszakod, hanem az első szál meggyújtásával. Szakítsd meg a kört és légy szabad!
2030. Stevefiú (válaszként erre: 2029. - Aed525becb)
2012. aug. 19. 15:18
Ez a pár sor igazán önbizalomnövelő volt köszönöm :) Te hány év után szoktál le?
2012. aug. 19. 15:14
Jó. Talán az indokok első felével már lehet kezdeni valamit. Egy igazi dohányos lesz@rja ha cseszegetik, a barátnő meg fogadja el úgy a hogy van. Esetleg leszokás pozitív mellékhatása lesz, hogy szívesebben hozzádbújik, a csesztetők meg nem fognak dícsérgetni, hanem majd közlik veled, hogy végre megjött az eszed. De amit először írtál... Az igen! Hogy magad miatt! Az már valami! Nem az anyagiak miatt, nem más miatt, hanem magad miatt! Szabad ember vagy, azt csinálsz amit akarsz! Ki mondhatná meg neked, hogy mit csinálj? Senki! Rágyújthatnál ugyan... de nem teszed mert szabad akaratodból döntöttél így. Ha így nézed és így is gondolod, akkor nem fogsz parázni az utolsó naptól mert alig várod majd, hogy ne kelljen ezt a szart tovább szívnod, amibe idővel könnyedén belehalhatsz, ami miatt lassabban gyógyul a karod, ami miatt a társadalom megvet és már lassan üldöz. Felnőtként bújkálnod kell, vagy összeterelnek dohányosokat egy helyre mint a birkákat. És ami még nagyon fontos... Nem csinálhatod azt amit akarsz, mert óránként rá kell gyújtanod... Lehet erős volt. Csak azt próbálom megértetni veled, hogy ne sírj a bagó után, mert nagyon nem éri meg, hanem inkább válts szemléletet. Könnyebb mint gondolnád. :-)
2028. Stevefiú (válaszként erre: 2027. - Aed525becb)
2012. aug. 19. 14:37

Na hogy válaszoljak a kérdésedre én pár éve elég komolyan foglalkoztam testépítéssel és nagyon látszott :D (múltidő), vállsérülés miatt sokáig a kanalat is félve emeltem mostanában kezdtem újra és hát kondíció 0 sajnos ez az egyik ok a másik hogy mindenki cseszeget (bizonyítani akarok mindenkinek )

Főleg Barátnőmnek ő nagyon nem hisz benne hogy sikerül :'(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook