Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Börtön TÉMA!!!!! fórum

Börtön TÉMA!!!!! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
117. spinneli (válaszként erre: 111. - 3aa56130ac)
2009. dec. 30. 15:31

na ne idétlenkedjél itt légyszíves enyhén szólva nevetséges összehasonlítani azt, aki nem vegy jegyet a BKV-ra és azt akit letöltendőre ítélnek.


Ami igaz, a börtönök nem szanatóriumok, mégha a blikkben ezt is írták.

2009. dec. 30. 15:21
Kérdezte a 113.hozzászóló nem csak a tévé hiradóban adják közre, hanem a természetfilmcsatornán is, ilyeneket tárgyalnak, csak maradjunk a realitás talaján néha mikor megnézem, de csak ritkán én inkább úgy érzem magam, mintha a szivem satuban lenne és szoritanának egyet rajta olykor néha még a sirás is kerülget, mert hallgatni is szörnyű, amiről egyáltalán beszámolnak. Sziasztok.
2009. dec. 30. 15:17

A kedves 113.hozzászólónak üzenem elolvastam válaszát, aki már bent volt ebben a nem kellemes

végrehajtási intézetben biztosan a pénz az nagyúr.

Felteszem a kérdést vajon miért nem itélték el a hires Roman Polanskit, akit kiskoru leánygyermek megrontásával gyanúsitottak és csak háziőrizetben tartják és nem részesült igazán szigorú büntetésben. Pedig 30 évvel ezelőtt történt meg ez a szőrnyű bűneset. Elnézést, de azt mondom erre ő rájuk miért nem vonatkozik, de más hasonló befolyásos emberekre sem, mert bármilyen büncselekményt követ el simán felfüggesztettel megússza és kész aztán meg nevet a markában. Ezzel ellentétben az egyszerű mezei állampolgárt már ezért simán kicsinálták volna az igazságszolgáltatásban is rengeteg a korrupció és aki a legmagasabb pozicióban van az dönti el mi is legyen az elitélttel. Megmondom őszintén hallottam vannak itt hazánkban is, hogy ne menjünk messzire magánkézben levő börtönök csak néztem mikor a tévében mutatták, aki le tud perkálni másfél mllió forintot az viszont minden akadály nélkül odaszállitják a rabot. Uj ágyak minden meg van, ami kell és semmiben az ilyen nem szenved hiányt. Valójában kinek is kellene a sitten ülni a kormányvezetőinknek, akik a legnagyobb csalók, sikkasztók ő rájuk semmilyen szabály nem érvényes úgy garázdálkodnak ahogy kedvük tartja. Ezek mind a mi rovásunkra megy.

Bocsánat, de teljesen fel vagyok ilyenek miatt háborodva. Szép napot mindenkinek.

114. o.andi
2009. dec. 30. 00:18
jól informáltak vagytok!!:-)
113. 3aa56130ac (válaszként erre: 112. - Anyuci91)
2009. dec. 29. 23:33

:)

Igaza van a Médiával kapcsolatban!

De!

Tasnádi úr el van szeparálva! A smasszereken kívül nem beszélhet senkivel! Max az ügyvédeivel!

Köszönöm!

Azt a luxust b....ák meg!

:)

Régen hazamehettek az elítéltek akár minden hétvégén ha jó volt a megítélés!

Mióta kilőttek egy neves bűnözőt azóta senki nem megy sehova!

2000 ig használhattak videó játékokat!

Most már a teletxes tv.t sem engedik!

Max 36 cm ig!

Szóval... hagyuk!

2009. dec. 29. 12:12

A 112. hozzászólónak üzenem, hogy tekintélyes emberek részesülnek abban a bánásmódban, amit én a hozzászólásomban emlitettem, sőt nézzük a Tasnádi Pétert, akivel nem tudnak mit kezdeni, mert rettegnek tőle erre akartam utalni kizárólag. A szürke kisembereket elnyomják, ha gyenge és azt csinálnak vele, amit akarnak.

Szerencsés napot mindenkinek és távol álljon tőlem, hog bármit is kitaláljak, vagy a média előszeretettel vezeti félre a tévénézőket.

111. 3aa56130ac (válaszként erre: 19. - Cskata)
2009. dec. 28. 22:26

Kedves?

Bevallotad az autód az apeh. nak?

Nem??

Menny börtönbe?

Vettél mindig jegyet a buszon?

Nem?

Menny börtönbe, hisz loptál a BKV. tól

És még sorolhatnám a pl.-eket

110. 3aa56130ac (válaszként erre: 80. - Varga.nora)
2009. dec. 28. 22:14

Pedig megy:)

Minden börtönbe amég egy Börtön őr 80- 130.000.- Forintig keres! Mert egy 3000.- es telefon bent 30 ezer! :D

109. 3aa56130ac (válaszként erre: 105. - Anyuci91)
2009. dec. 28. 21:39

Folyt...

Bent nem lehet csak napi 5 percet beszélni a hozzátartozóiddal!

Azt is percenként 180 FT. ért ha mobilt hívsz!

A család meg fizeti, mert ha bent dolgozol max. 8400,.- KŐ kemény magyar forintot keresel!

Számold ki?

Hány wc papír?

Ki telik belőle a gyerektartás? Mire elég ennyi pénz? És ezért egy hónapig labdát vartál!

Hát aki úgy gondolja , hogy szanatórium az próbálja ki és élete végéig minden szerdán hideg vacsorája legyen!!!!!!!!!!!

108. 3aa56130ac (válaszként erre: 105. - Anyuci91)
2009. dec. 28. 21:34

Az előző hozzáoszlásom folytatása!

Szóval ha bent vagy mindenek annyi!

Szerelem elhagy! Még 4 gyerekkel is!

Bent vagy!

A kisebbség és az őrök játékszere vagy!

Vagy ölsz!Bár ezt csak képletesen!

Ha nem véded meg magad megesznek!

Te mennyit töltesz a szeretteiddel egy évben?????

Mert aki bent van max. egy Napot!

Az-az 24 órát! Azt is 24 részletben!

Te mit tudnál mondani a kisgyerekednek ha behozzák!/HA LÁTHATOD/ egy óra alatt?

Fenékig tejfel!????

LÓ...T

107. 3aa56130ac (válaszként erre: 3. - Cskata)
2009. dec. 28. 21:28

Bent a telefon ami mobil tiltott!

SÚLYOS FOGDA BÜNTETÉSEKET RÓNAK KI ÉRTE!

Ezen felül sok a évhiedelem!

A Mobil telefon bent 4X val bír!

+ Tudni kell azt is, hogy a Börtön nem szanatórium!

Ott vagy ölsz, vagy megölnek!

Ha bejön a barátnőd beszélőre és csinos a kolompárok már be is támadnak!

Vagy fizetsz , vagy viszik erőszakkal k..nak

!

Ha rosszul nézel egy örre 4-6bordád törik el hobbibol!

Szanatorium! Konditerem!

Ezek mind olyan dolgok amik , csak fegyelmi nélkül használhatók!

Miért jár fegyelmi!!!

Te felsikálnád a folyosót, mert a fél inged kilóg?

Nem!

Na ezért is!

Fegyelmi azért is , mert mobilod van!

Folyt köv....

106. kingi7 (válaszként erre: 105. - Anyuci91)
2009. dec. 28. 21:16

Egy a probléma, hogy a fele sem igaz, amit leírtál...gondold végig logikusan!

Azért megnézném, hogyan viselnél 10 év bezártságot és ha kikerülnél az életbe mit tudnál kezdeni büntetett előélettel!? Vagy elég a rendőr esete, vagy aki balesetet szenved és a másik fél meghal és becsukják...hány ember életét teszik tönkre? Számolj! ne hidd, hogy olyan fényes, csak képletesen, ha ellopsz 5000.-ot, nem 1 vagy 2 év börtönnel kellene súlytani! Vagy reális?

Te soha nem követtél el semmilyen vétséget? Az utolsó fillérig el tudsz mindennel számolni? stb?

2009. dec. 28. 17:15
Sziasztok lányok a börtön az manapság olyan, mint a szanatórium a mélyen t. bünőzökkel úgy bánnak akár a himes tojással az emberi jogokra hivatkozva van ott konditeremtől kezdve lehet tévét nézni könyvet olvasni stb. Ezért ez a rendelet arra készteti őket mégjobban bünőzzenek és sajnos igaz a törvényszegők jót nevetnek a markukban, de sulyosabb esetben sem történik semmi. A tények igazolják, aki pénzes és van hatalma az ott bármit megkap és úgy kezelik, mintegy királyt. Ezen kellene sürgősen változtani, mert ami itt megy az teljességgel felháboritó. Minden józangondolkodásu személy egyetért vele.
104. o.andi
2009. dec. 28. 07:00
nagyon megállt ez a fórum!!
103. 624d20b450 (válaszként erre: 102. - O.andi)
2009. júl. 31. 14:55
Köszi, most már kiderült. Természetesen csak legálisan. Nem kellenek a fegyelmik mert ugrik a kedvezmény. Így is elég sokat lehet, óránként 5 perc.
102. o.andi
2009. júl. 18. 23:24
legálisan???
2009. júl. 15. 12:14

Sziasztok !

Tudja valaki, hogy a Baracskai bv-ből milyen sűrűn lehet telefonálni és hány percet?

100. 624d20b450 (válaszként erre: 93. - Kingi7)
2009. júl. 12. 07:54
Jól értem? 3 és fél év letöltendőt??? Azt a...
99. 624d20b450 (válaszként erre: 97. - David87)
2009. júl. 12. 07:52
Igazából semmi rosszat nem írtál. Persze sok a visszaeső, de újra fent a probléma, az igazságszolgáltatás. Nem biztos hogy ennek megfelelően díjjazzák bíráink. Érdemes ellátogatni az itélőtáblák honlapjára ahol igencsak meglepő ítéleteket találni, mert ugye már fenn vannak az interneten. Pl. Férfi , szomszédját meg akarata őlni, de "csak" a szemét sikerült kiszúrni a kaputartó rúddal. Elsőfokon 2 év felfüggesztett, ítélőtábla másodfokon 2 év letöltendőre súlyosbítja és csak azért nem függesztette fel mert nem tanúsított megbánást. No komment.
98. 624d20b450 (válaszként erre: 95. - Alfoldi13)
2009. júl. 12. 07:46
Odaát van?
2009. júl. 12. 01:02

Igazából elég rossz kedvem volt, amikor ide regisztráltam, de ahogy olvasom a hozzászólásokat egyre jobb kedvem van. :D

Amúgy a véleményem nekem az, hogy nekem nem az számítana, hogy valaki csalásért vagy éppen gázolásért van/volt börtönben. Mert lehet, hogy az első illetőt csak csalásért buktatták le, de egy rakás dolgot művelt ami miatt mást érdemelne, nem börtönt...

Egyik ismerősöm autólopásért volt börtönben régebben. Mára tisztességes fuvarozó. Másik aki átlagban lopás/rablás miatt került be... ő meg 2-3évente újra élvezi a BV intézetek vendégszeretetét. Tehát azért van kivétel. Ha esetleg "sittes" barátnőm lenne, nem az érdekelne, hogy mit tett, hanem, hogy miért. Gondolom ezzel most nem lettem népszerű. :)

2009. júl. 11. 23:51

Sziasztok! Én nem régen voltam a Csillagban börtön látogatáson. Nagyon érdekes dolgokat mondott az idegenvezető. Pl. tengerimalacokat kapnak a fogvatartottak, hogy gondozzák. Pozitív visszajelzések vannak ezügyben.

Voltam a gumiszobában és egy magánzárkát is megtekinthettünk. Ez nagyon kemény!

95. alfoldi13 (válaszként erre: 92. - 2cb29de033)
2009. júl. 11. 23:26
az igazságot nem a földön kell keresni
94. 2cb29de033 (válaszként erre: 93. - Kingi7)
2009. júl. 11. 23:09

Annyira nem értek ezekhez a dolgokhoz, nem látom át... azért nem is írok erre semmit. :)

Jó éjt!

93. kingi7 (válaszként erre: 92. - 2cb29de033)
2009. júl. 11. 20:57

Milyen igazságszolgáltatásról beszélünk? Magyarországon nincs ilyen, csak joghasználat!


Én ismerek olyat, hogy valaki hamis vád miatt-mert nem volt jogosítványa, más ügyből kifolyólag JOGTALANUL bevonták, de a megélhetéséhez kellett az autó-3 és fél évet kapott. Hol jogos? Míg más 20e ft pénzbüntetést...

92. 2cb29de033 (válaszként erre: 88. - Sassy)
2009. júl. 11. 20:44

Persze az más kérdés, hogy az igazságszolgáltatás az egyenlő a nullával....

Igazad van, elismerem... nem mindenki jogosan ül...

91. spinneli (válaszként erre: 90. - Sassy)
2009. júl. 11. 20:43

persze, hogy más, ahogyan más szinten és büntetéssel is kellene tárgyalni.

igazad van.

90. sassy (válaszként erre: 89. - Spinneli)
2009. júl. 11. 20:35
Nem éreztél rá a lénygre !! A véletlenül elütök (gondatlanság )és a direkt késsel nekimegyek között szerintem óriási a különbség !! Főleg így hogy a késelő 1 év 6 hónapt kapott (győri ítélőtábla ) a másik pedig 2 év 6 hónapot . Na látod ez a gáz.
89. spinneli (válaszként erre: 88. - Sassy)
2009. júl. 11. 19:41
A véletlenül elütök ergo. megölök valakit gondatlan emberölés, miért ne ülne?
88. sassy
2009. júl. 11. 19:26
Igen , valamiért odakerült. Ismerek olyat aki véletlenül elütött valakit az is ül és aki megtámadta volt felesége új párját, megszúrta és ki kellett venni a lépét ő is ül. Ja és ez utóbbi kevesebbet kapott. Amikor kijönnek mindkettő csak a börtöntöltelék nevet kapja. Jól van ez így?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook