Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Börtön TÉMA!!!!! fórum

Börtön TÉMA!!!!! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2011. dec. 10. 21:39
Valaki hozzátartozója esetleg Balassagyarmaton??
176. 8dc02726ef (válaszként erre: 174. - Anyuci91)
2010. dec. 20. 04:31

Ne kérj elnézést!

Értjük.

Egy szabad magyar állampolgár megfagyhat és éhen halhat. Akit lesittelnek, azzal ez nem fordulhat elő.

175. toth emilia (válaszként erre: 80. - Varga.nora)
2010. dec. 20. 03:27

szia nora elmondanam azt hogy nem kell hoza tudomany

barhogy belehet csempeszni egy telotpl cipö stb

2010. dec. 18. 14:34
Elnézést kérek, hogy szóvá teszem, de, azok akik kisebb bűnért ülnek lopásért, v. csalásért ott bent lehetőség adódik, hogy a városrendezési programban részt vehessenek például parkrendezés, falevél öszesöprés stb. Nekik megadatik ez a lehetőség, hogy éljenek vele, sőt szívesen vállalják nehogy bent kelljen lenni a cellában. Kérdem én, aki soha az életben nem került összetűzésbe a törvénnyel azoknak miért nem adatik meg ez a lehetőség hosszú távon biztosan lenne rá rengeteg jelentkező. Üdv.Ágnes
2010. dec. 18. 02:46
hol lehet internetezni olyanokal akik börtönbe ülnek kivancsi lenek ra email cimem toth.melania.erika187@googlemail.com
172. toth emilia (válaszként erre: 58. - 09ca1d3343)
2010. dec. 18. 02:33
en megmondanam de ahoz tul rafinalt vagyok mert mart most latom hogy te biztos ör vagy nem gondolod hogy megmondjak neked hogy melyik börtönbe vann telefon tudod a baratom is bent vann es most küldtem be telefont csak hogy tudd
171. toth emilia (válaszként erre: 107. - 3aa56130ac)
2010. dec. 18. 02:18
aladar en az a helyzet paraszt lany vagyok kek szemü szöke es eleg jol nezek ki es a baratom is cigany de en ezt mart nem hiszem el hogy azert mert egy szep nö bemegy a börtönbe mindjart betamadjak ijen nincs
2010. dec. 18. 02:07
sziasztok akinek akar a baratja vagy akar a baratnöje ül a szombathelyi börtönbe szivesen leveleznek vele?email cimem toth.melania.erika187@googlemail.com
169. 1ee8bf5de0 (válaszként erre: 167. - NataliaWeiss)
2010. szept. 9. 21:43
Köszönöm a segítséget!
168. 1ee8bf5de0 (válaszként erre: 166. - Crimson)
2010. szept. 9. 21:42
Igen, köszi,2000. húsvét nagypéntek az időpont.
167. NataliaWeiss (válaszként erre: 165. - 1ee8bf5de0)
2010. szept. 9. 14:31

Kedves Andika!

A bíróságok honlapján van olyan, hogy anoním határozatok. Itt lehet keresgélni, bár név nincs benne feltüntetve, mivel anonimizált ítéletekről van szó. Minden felismerhető személyes adat ki van véve belőle. Ha van időd, akkor olvasgass vissza. Talán segítséget találsz annyiban, hogy az ügyszám jelölésénél az évet megnézed, és az kb. a bűncselekmény elkövetésének időszakára essen. Mivel itt emberölésről van szó, nyilván azonnal előzetesbe is kerültek az elkövetők a nyomozati szakban. Ezek az anonimizált határozatok arra hivatottak, hogy jogeseteket, esetleg jogszokásokat tárjanak fel az utókor számára.

Fitalkorú bűnelkövetők esetében a Btk. a 16 életévet betöltött elkövetők esetében rendelheti büntetni az elkövetőt életfogytig tartó szabadságvesztésre. Azonban ilyen esetben az életfogytig tartó szabadságvesztés leghosszabb időtartama 15 év. A tíz évet meghaladó szabadságvesztéssel büntehtendő bűncselekmények esetén tíz év. Azonban, ha az elkövető nem töltötte be a 16. életévét, akkor maximum 10 év szabvesztet kaphat. Ha bővebbet akarsz erről olvasni, akkor lapozd fel a Btk. 110. és 111. szakaszait.

A bűncselekményeket a törvény büntetni rendeli, függetlenül attól, hogy felnőtt vagy fiatalkorú-e az elkövető. Az alaptényálláshoz tartozó szankció annak függvényében változik, hogy alakulnak az enyhítő és súlyosító körülmények (előre kiterveltség, különös kegyetlenség, visszaesés, többszörös bűnelkövető, csoportos elkövetés, bűnszervezet, életkörülmények, stb.) Ezek feltárása és mérlegelése bírói hatáskörbe tartozik. A törvény határozza meg, hogy ezen körülmények mennyivel súlyosítják vagy enyhítik a tényálláshoz tartozó szankciót.

166. Crimson (válaszként erre: 165. - 1ee8bf5de0)
2010. szept. 9. 13:56
Szerintem elírtad...mert 2010 húsvét nagypénteket írtál.
2010. szept. 9. 11:39
Sziasztok! Egy konkrét 10 évvel ezelőtti gyilkosságról szeretnék kérni segítséget, vagy véleményeket a témában. Az eset: JNSZ megye, Túrkeve, 2010. húsvét nagypéntek. Az elkövetők egy akkor 17 éves fiú és egy 14 éves lány, brutálisan meggyilkoltak egy idős asszonyt. Tudja valaki, hogy lehet egy ilyen régi esetről vagy a gyilkosokról újságcikket, interjút, vagy más információt szerezni? És lehetséges, hogy 10-11 év börtön jár fiatalkorú gyilkosoknak?
164. kingi7 (válaszként erre: 157. - C75565e593)
2010. jún. 13. 17:54
Azért kiváncsi vagyok, hogy egy vagyonosodási vizsgálatnál utolsó fillérig el tudál-e számolni, meg soha semmi szabálytalanságot nem követtél el, nem vettél feketén a piacon gyümölcsöt? Vagy valakitől nem kaptál egy zsák krumplit, mert segítettél neki-56% adót kell fizetni utána-
163. kingi7 (válaszként erre: 155. - C75565e593)
2010. jún. 13. 17:50
Szóval szerinted,mindenki gyilkos? Vezetsz? Ha elütsz egy embert véletlenül és meghal kapásból 4 év... és még sorolhatnám... valaki, csak hamisan vall ellened, rögtön előzetes és a karriered kettétörik..szerintem fogalmad sincs róla, miért zárnak embereket börtönbe és hogyan hullik szét az életük!
2010. jún. 11. 13:42
Vannak elég durva hozzászólások, és még csodálkoznak emberek , hogy olyan a sorsuk amilyen. El kellene gondolkodni hogyan gondolkodok, vélekedek másokról. De úgy látom van abban nagy igazság, hogy a sorstól mit kapnak vissza egyesek !!!
161. holle27 (válaszként erre: 159. - C75565e593)
2010. jún. 10. 23:01
Szia! Elolvastam a cikkedet. Nagyon sajnálom, ami történt és átérzem, mert én is voltam hasonló helyzetben, egy kicsit máshogy. Megértem, hogy úgy gondolod, hogy aki másokat veszélyeztet, annak ott a helye. Így már értem miért vagy felháborodva úgy általában...Az én párom nem ilyen dolog miatt van bent. Akinek elmondtam eddig, hogy miért van ott, azt mondta, hogy ez nevetséges. Legyen annyi elég,-ezt gondolom megérted...-, hogy nem erőszakos bűncselekmény miatt van ott, az megint egy másik kérdés, hogy jogosan e. De ezt hagyjuk. Már ez van. Az, hogy luxus az, hogy kaját kapnak, ez egy kicsit erős!!! Ezt így közlöm majd a gyerekeivel, meg a tesójával, meg az anyukájával is. Biztos ők is így gondolják...Sajnos nekem nem olyan tökéletes az életem, mint sok embernek. Én is betartom a szabályokat. Úgy kb. De most a szabályos életemben az történt, hogy a párom bekerült a börtönbe. Mivel teljesen egyszerűen SZERETEM, kitartok mellette és segítem innen, ahogy tudom. Ez is így szabályos, mert szeretem. Én is azóta gondolok sok mindent máshogy, mióta ő bent van. Én nem a börtönök ellen vagyok, meg a jogszabályok ellen, hanem az igazságszolgáltatás és az emberség mellett. Bűnözés volt, van lesz. A társadalom pedig elvárja az államtól, hogy büntessék meg ezeket az embereket. Én is elvárnám, ha valaki részegen vagy bedrogozva halálra gázolná a gyerekemet például, amiért kapna, ha van egy jó ügyvédje 4-5 évet kb. meg még lehet fel is mentenék, stb. De ilyenkor egy anyának a villamosszék is kevés lenne! Jóval érzékelhetőbb különbséget kéne tenni a millióféle bűncselekmény és azok számonkérése, büntetése között. A börtön maga tényleg nem visszatartó erő, annak aki genetikailag kódolva van, ahogy ezek szerint az "ügyfél" is volt, ahogy írtad. De akadnak olyanok, akik nem a bűnözésből élnek, nem jobb ott bent nekik, mint otthon, nem verekednek hirtelen felindulásból lépten nyomon, nem elvetemült gyilkosok, stb. Ezeknek az embereknek nagyon nehéz ott bent. Lehet törekedni a tökéletes életre. A párom is azon volt és lesz is ha kijön, de tudod ember tervez Isten és a pech végez. Továbbra is tartsd be a szabályokat, azt jól teszed, hogy soha ne kerülj ilyen helyzetbe valamint sok szerencsét is kívánok Neked! Örülök, hogy elmondtad a véleményed, tőlem nem kell később bocsánatot kérned...Jó éjt!
160. c75565e593 (válaszként erre: 126. - Spinneli)
2010. jún. 10. 20:15

Luxus elég luxus az is, hogy kaját kapnak..

Aki elveszi más ember tulajdonát, vagy más embert veszélyeztet..annak nem a börtön a helye hanem a pokol!

159. c75565e593 (válaszként erre: 150. - Holle27)
2010. jún. 10. 20:13

Párod miért ül?

Kíváncsi vagyok...mert oda valaki csak a két szeméért nem kerül be...

én nem védem őket..mert...nincs mit sajnálni egy gyilkoson vagy egy sikkasztón...

Bocsi de nekem ez a véleményem!

158. c75565e593 (válaszként erre: 156. - O.andi)
2010. jún. 10. 20:08

Dolgoztam egy helyen recepciósként..

És volt egy ügyfél..egy szervezetnél dolgoztam..

Volt egy ügyfél akit kiengedtek..és mindég belekeveredett valamibe...hiába mondtam neki, hogy örüljön hogy kint van..nem mindenkit csapott vágott..

Meg ne sajnáljuk szegény börtön viselt emberkéket, mert meg marom magamat azonnal!

157. c75565e593 (válaszként erre: 155. - C75565e593)
2010. jún. 10. 20:06

Én nem tudom...de egy bünöző az bünöző marad ez genetikai dolog...

Én vigyázok mit teszek...mert nem szeretnék a rácsok mögött rohadni..

Betartom a szabályokat!

Ennyin múlik, hogy valak ne tapasztalja meg azt az életet..

156. o.andi (válaszként erre: 155. - C75565e593)
2010. jún. 10. 20:04

hát igen....igazad van!!

:(

2010. jún. 10. 20:04

Legek őszinte?

akik ott vannak azok maguknak keresték!

Börtöntől függ, van sok hel yahol eus szabvány a komfort...

de egy gyilkost még oda is kár berakni...szemet szemért...

154. o.andi (válaszként erre: 152. - Holle27)
2010. jún. 10. 20:01
megnéztem nem semmi...hmmm:(
153. holle27
2010. jún. 5. 13:38
Ezt a videot azoknak ajánlom, akik azt mondják, hogy tiszta luxus van odabent, meg mi kéne még nekik! Na akkor most nézzétek meg és képzeljétek el, hogy a szerelmetek, a gyermeketek apja megy be...és majd egyszer innen jön haza...de hogy milyen elmével, az már másik kérdés...Mi lesz belőlük odabent? Azért, mert lógott a buszon, vonaton, vagy mert nem tud tízezer forintot visszafizetni, vagy sorolhatnám...! Azért be kell vinni hadd kapjon ott, de közben napi hétezerbe kerül fejenként, hogy ott vannak. Na ezt magyarázza meg nekem valaki!!!!
152. holle27
2010. jún. 5. 13:30
151. holle27
2010. jún. 5. 10:08
150. holle27 (válaszként erre: 132. - 3aa56130ac)
2010. jún. 4. 20:38
Szia! Minden szavad a csontomban érzem. Borzasztó ez az egész. Elolvastam a hozzászólásaid. Végre egy ember,aki kimondja!!! Helyettünk, akik szétválasztatnak...Köszönjük...Jó ilyet olvasni. Szerinted meddig csinálják még ezt? Vagy ez örökre így marad odabent? Mi kellene ahhoz, hogy ez megváltozzon? Aláírásgyűjtés vagy mi? Kevés...Hülye ötlet...Csak a pénz!!!!!!!! Nagyon elvagyok ettől az egésztől keseredve. Minden nap 2 évet elvesz az életemből itt kint, akkor az én Mindenemtől ott bent???? Pedig, a világ legjobb férje, apukája! Na mindegy. Köszi, hogy elolvastátok.
149. o.andi
2010. jún. 4. 11:22

hmm Csabi nemsokár jön ki...augusztusban azt hiszem...

kiváncsi leszek!!

148. o.andi (válaszként erre: 147. - Kingi7)
2010. márc. 9. 10:30

hát igy is mondhatjuk...

de most nem tudom mi van.

augusztusban jön ki akkor meglátjuk...

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook