Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Boldog párkapcsolat: álom vagy valóság? fórum

Boldog párkapcsolat: álom vagy valóság? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Boldog párkapcsolat: álom vagy valóság?

1 2 3 4 5 6 7 8
2009. dec. 29. 11:04

No mi megyünk a törpökkel játszóterezni! Apánk temetésen van :(

Pusz mindenkinek!

72. 19476f1d2a (válaszként erre: 70. - D6b71af9a8)
2009. dec. 29. 11:00

Igen ölébe pottyant egy "jó " gyerek, problémamentes, elfogadta. Aztán jött a saját a kis ördögfióka, de rohadtul nem tud vele mit kezdeni, várja, hogy majd ha nagyobb lesz, majd akkor viszi focizni, meg mennek csajozni, duma.... de akkor se fog tudni mit kezdeni vele, mert a gyerek életének első éveiből kimaradt, mert egyébként se tartja örömforrásnak a gyereket, hisz a foci, meg a horgászás ezerszer jobb (és könnyebb, nem idegesítő, nem megy az agyára...stb). Ördögi kör amúgy....


Az önzetlen szeretettel kapcsoltban, sztem nem nehéz a szürke hétköznapokba bevinni a törődést, odafigyelést, intimitást szeretetet, csak megfelelő partner kell hozzá, aki megérdemli és aki viszonozza. Ezt egy éve még én se tudtam, nyugi!

Az ember azért lesz professzor a témában, mert vagy tanulja az egyetemen pszihológiából, vagy tapasztalja a saját bőrén. Egész másképp látom már a világot, a kapcsolatokat, tavaly ilyenkorhoz képest!

Ha az embernek nincs összehasonlítási alapja, nem tudja, milyen lenne ha másképp élne/élnének...mert itt már nem csak rólad van szó, hanem a gyerekekről is. Oké (vagyis nemoké) hogy te boldogtalan vagy, de a gyerekeknek se jó gy olyan apa, aki leszarja őket, és azt látják, hogy ő a főnök, te meg a cseléd.... Mert bennük is ez az értékrend fog kialakulni.

71. d6b71af9a8 (válaszként erre: 69. - 19476f1d2a)
2009. dec. 29. 10:44

A cikkről? Nagyon igaz!!!!!! Csak sajnos nagyon nehéz megoldani!!!!!!!!!!!!!!!:(((( Mert mondjuk hiába akarja az egyik, ha a másik meg nem így áll a dolgokhoz. Meg egyébként, a mai rohanó világban, a szürke hétköznapokban, iszonyatosan nehéz ezt így csinálni.

Meg amúgy is az ember gyarló és valamilyen szinten mindenki önző. Sajnos, szerintem az ember képtelen az önzetlen szeretetre! Erre kizárólag egy gyerek, és talán az állatok képesek.

Csak sajnos idővel kiöljük a gyerekekből ezt.

70. d6b71af9a8 (válaszként erre: 69. - 19476f1d2a)
2009. dec. 29. 10:40
Pontosan. Jól látod! Meg a lányom teljesen más karakter, mint a fiam. Ő egy haláli nyugodt kislány, mindent megért, és elfogad, ami körülötte van, elvan magában, önálló...... A fiam nagyon nyugtalan, hisztis, örökmozgó, nagyon apás........ Az apja viszont 5 percig képtelen elviselni a saját gyerekét!!!!! Nem tud vele bánni!!! Akármi probléma van, vagy hisztizni kezd a gyerek, akkor egyből menjek, oldjam meg, csináljak valamit a gyerekkel....... Semmit nem képes megcsinálni, megoldani!!!!!!! És azt mondja erre, hogy nem nem tudja, hanem nem akarja. Mert minek, én úgyis itt vagyok, és ez amúgy is az én dolgom. Ezért vagyok.
69. 19476f1d2a (válaszként erre: 67. - D6b71af9a8)
2009. dec. 29. 10:35

Igen...no meg te is úgy álltál hzzá, hogy nem voltak túl nagy elvárásaid felé, hisz nem az ő gyereke....Utólag okosabb az ember :)


Amúgy a cikkről mi a véleményed télleg?

68. d6b71af9a8 (válaszként erre: 67. - D6b71af9a8)
2009. dec. 29. 10:18
Szóval igazából, pont egyformán viselkedik, mindkét gyerekkel.
67. d6b71af9a8 (válaszként erre: 66. - 19476f1d2a)
2009. dec. 29. 10:18
Igen, egy közös! A lányom velem volt, amikor megismerkedtem vele. A bánásmódja??? Imádja, soha nem mutatja ki, hogy nem az övé, de pont olyan, hogy én úgyis mindent elintézek a lányommal kapcsolatban is. Igen, akkor is önző volt. Csak akkor nekem sokkal könnyebb volt minden. Dolgoztam, volt segítségem, anyukám, apukám, mamám......
66. 19476f1d2a (válaszként erre: 65. - D6b71af9a8)
2009. dec. 29. 10:13
De nem azt írtad tegnap, hogy 2 gyereked van, abból 1 a közös????? A nagyobb gyerek hol volt amikor megismerkedtél vele? A vele való bánásmódja milyen volt? Akkor is már önző volt???
65. d6b71af9a8 (válaszként erre: 63. - Lieven)
2009. dec. 29. 10:04

Igen, ő akkor is önző volt, amikor megismertem!!!! Csak teljesen más volt az életünk gyerek nélkül. Sokkal könnyebb volt minden. És amit a legnehezebb elviselni, hogy a gyerekével szemben is pont olyan önző, mint velem szemben!!!!! Nem tudom, én ezt úgy gondolom, ha akartam egy gyereket, akkor ő az első!!! Legfőképpen, amikor beteg pl. Na, ő ezt nem így gondolja. Teljesen úgy jön le, hogy ő úgy érzi, mint amikor még anyuci pici kedvenc fiacskája volt. Igaz, hogy a pénzt leteszi, de onnantól legyen kiszolgálva, és élhesse a saját kis életét, úgy, hogy ő akarja! És abban már nem vagyunk benne. Abban csak ő van, és a hobbijai.

Képtelen határt húzni a család, és a hobbi között!!!!! Képtelen lemondani róluk, akkor is, ha a gyereke lázasan fekszik itthon. Mondván, itt vagyok én, aki úgyis mindent megcsinál, és megold! Holott én úgy gondolom, ha együtt vállaltuk a gyereket, akkor a vele járó gondokban is egyformán kellene a részünket kivenni. És sajnos, ez nálunk soha nem volt így!!!!!!!!! És nem is lesz. Ezért fogok változtatni az életünkön, de gyökeresen.

Nem tudok egyetlen tulajdonságot sem kötni kizárólagosan egyetlen népcsoporthoz sem, mert mindkettőben van tapasztalatom, az évek alatt láttam sok mindent, és egyik emberi tulajdonságunk sem kizárólagos. Mind köztük, mind köztünk van olyan ember, akiben megvannak ugyanazok a rossz dolgok.

64. Gyula85 (válaszként erre: 59. - D6b71af9a8)
2009. dec. 29. 01:55
Kicsit későn ért ide a leveled. Bocsi.
63. Lieven (válaszként erre: 55. - D6b71af9a8)
2009. dec. 29. 00:56

megertem az elkeseredesedet, ez tenyleg nem hangzik tul jol. vajon akkor is ennyire onzonek talaltad amikor megismerkedtetek? mert ha nem, akkor mikor valtozott meg szerinted es mitol?

mindenesetre ha ennyi negativ tapasztalat es szenvedes ellenere eljutottal odaig, hogy nem lehet egy viselkedesbeli tulajdonsagot (jelen esetben az onzest) egy nepcsoporthoz kotni, akkor benned rengeteg ero van es buszke lehetsz ra, hogy a serelmeid ellenere objektiven tudtal ebben a kerdesben valtoztatni a nezeteden.

2009. dec. 29. 00:31
Félreérthetően irkálok így este, szóval nincs rendben, hogy önző, tudomásul vettük, de lehet még ott egyéb probléma is...
2009. dec. 28. 23:54
Miért mindig a férfi az önző?Vagy Tapasztalatodat szeretnéd leirni?:-))
60. Gyula85 (válaszként erre: 59. - D6b71af9a8)
2009. dec. 28. 23:45
Fontos lenne, hogy írj a cikkről egy véleményt szerintem. Sok minden kiderülne. Az teljesen rendben van, hogy a férjed egy önző. Ezt senki nem fogja vitatni, de nem is ajánlja senki, hogy lépj így, vagy úgy. Van ennek egy oka. Ha alkotnál egy őszinte véleményt a cikkről, talán tudnának mondani egy két okos dolgot ;)
59. d6b71af9a8 (válaszként erre: 58. - 19476f1d2a)
2009. dec. 28. 22:08

Na, igen, sok mindenben igazad van!

Nem, a titkos nem roma! Három év után lettem terhes! Ő nagyon sok mindenben más, mint a romák általában! Félig roma amúgy. Leginkább magyar baráti vannak, nem akar 76 gyereket, dolgozik.....................

De igen, vannak olyan dolgai, amik sajnos nem változnak!

Tudod, anno, amikor én őt megismertem, a családom, nagyon ellene volt. Én meg, a makacs, önfejű, aki "csakazértis" megmutatja, hogy majd ez más lesz!

Nem vagyok bezárva, elég szabadon élek, ami pl. nem jellemző a ugye azokra, akiknek roma pasijuk van. Szóval sokat formálódott ő ebben, csak az önzőség, hogy ő bármit, bármikor megtehet...... én meg szépen csináljam a dolgomat, de nem segít semmit, mert az az én dolgom!

Jajj, ezt olyan nehéz így leírni, ugrálok a gondolatokban ide-oda. Szóval semmi baj nem lenne köztünk, ha nem lenne ennyire önző!!!!!!!!!!!!!!! Ha nem robotként kezelne. Nem iszik, nem dohányzik, nem kocsmázik, nem játssza el a pénzt, nem nőzik........ Két szenvedélye van, a foci és a horgászat. De ez előttünk van a sorban!!!!:(((

Én is azt hittem, ez roma sajátosság, de rá kellett jönnöm, hogy nem!!!!! A legjobb barátnőm pl. magyar sráchoz ment feleségül, és mégis detto olyan a pasi, mint az én párom..... Illetve egy másik ismerős csaj, is pont ebben a cipőben jár, és magyar a pasija!

Ja, és nálunk nincsenek farkas törvények. :) Szóval, akkor lépek, amikor akarok!!!!! :)))

2009. dec. 28. 21:43

..hát a roma családokban a nők háztartási robotok és a roma pasiknak nagyon kis %-ka gondolja zt másképp, mivel ezt ősidők óta magukban hordozzák, ott kemény hierarhikus rendszer van...ezért (többek között) nem kéne keveredni (magánvélemény)


Én szóba nem állnék más kultúrájú pasival, a magyarok között és épp elég a hülye, nem kell, hogy a mindennapi problémákat még tetőzze az, hogy tök máshonnan jöttünk... (kultúrából, szokásokból) főleg ha a srác hithű, avagy szokásápoló... na meg a vérében van, ami az enyémben nincs.... És az enyémben van, ami az övében nincs.... szal neeeeeeeeeeem.

De gondolom most te se azt akarod hallgatni, hogy "szaguld amit téptél", "bezzeg mi megmondtuk", mert gondolom mindenki megmondta, hogy szóba se állj ezzel a sráccal....


Viszont arra nagyon kíváncsi lennék, hogy hogyan fogsz tudni kitörni onnan, mert ha jól tudom, a romáknál farkastörvények uralkodnak, ha ilyenről van szó.... Titkos hódoló is roma? Nem fél????

Azért nagy kalappal+++++++++++++


És még 1 kérdés, a gyerek megfoganása előtt, meddig voltatok együtt????

57. d6b71af9a8 (válaszként erre: 56. - D6b71af9a8)
2009. dec. 28. 21:29

Próbálok gyógyulni, de így nehéz nagyon, hogy semmit nem segít! Most is azért keltem fel lázasan, hogy a gyerekeknek vacsit adjak, bevegyem a gyógyszert, csináljak magamnak teát....stb.

Ő meg amíg én felkeltem, gyorsan bedöglött az ágyba elkapcsolta a tv-t.....mire mentem volna vissza. Azt mondta, ha nem tetszik, nézzem a nappaliban....

Nem gondolom, hogy ez normális emberre vall. Most igazán megmutatkozik a primitívsége!:(

56. d6b71af9a8 (válaszként erre: 54. - Tündér69)
2009. dec. 28. 21:26

Szia! Köszönöm! Szívesen olvasnám a soraidat! Hirtelen felindulásból tudom, hogy nem szabad. De ez nem az. Már nem először akarok elmenni innen a gyerekekkel, csak az anyagiak mindig visszatartottak. Mit is kezdhettem volna két gyerekkel 26000FT-ból????? Sajna munka a habokba.......:(((( Pedig végzettségem is sok, és keresem is. De nehéz úgy, hogy nincs segítségem, aki a gyerekemet hozza-viszi az oviból!:(

Szóval ez már évek óta húzódik! És most jött valaki, aki segítene, aki szeret, aki bármit megtenne értem...... Igaz nem vagyok szerelmes, de mit értem eddigi életemben a szerelemmel????? Semmit! És talán, ha most nem lépek, akkor megint nem fogok egy ideig:(

55. d6b71af9a8 (válaszként erre: 47. - Lieven)
2009. dec. 28. 21:22

Abban igazad van, hogy ez nem most kezdődött, hanem évek óta megy! Csak tudod két gyerekkel, nem mertem a semmibe lépni! Amúgy nem tudom, hogy elég-e, ha annyit írok, hogy roma a srác.

Nem néz másnak évek óta, mint háztartási robotnak! És nem egyszer a fejemhez vágta már, hogy ő aztán nem segít semmit, mert azért vagyok, hogy én megcsináljam.

Tudod, ha normális voltam vele, annál rosszabb volt!!!! Akkor nem tudta, hogy minek hol a határa!!!! Akkor elment reggel focizni, és este talált haza.....hiába üvöltött a másfél-két éves gyereke, hogy ne menjen el!!!!! Amikor a gyerekkel kórházban voltam, ő focizott. Amikor sírva hívtam fel, mert a mamámnál voltam a pár hónapos fiammal, és úgy üvöltött, hogy majdnem megőrültem, mert nem tudtam mi a baja, és felhívtam, hogy gyere értünk, menjünk be az ügyeletre, akkor ő az anyjáékat küldte, mert ő focizott!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! És ez csak nagyon ki töredék része annak, ahogy viselkedik!!!!!!!! Tudod, amikor a legjobb barátja felajánlja, hogy költözzek hozzájuk a gyerekekkel, ha úgy gondolom......az, aki mindig a párom mellett állt, és aki a kapcsolatunk elejétől tudja, hogy ki, hogy viselkedett a másikkal, akkor azt hiszem, hogy nem én vagyok a nagyobb hibás! Mióta meg van a fia, kétszer fürdette meg! Azt sem tudja, hol vannak a ruhái, nem tudja, mi a kedvenc étele.......semmit nem törődik így vele. És azt vágja hozzám, mert én hányszor viszem ki biciklizni a gyereket!!!!!!!!!!!!!!!!! Hiszen 5 percig nem bírja elviselni a saját gyerekét, mert üvölt vele!!!!!!!!!!!!!!!!! Tudod, nem csavargok, mosok, főzök, takarítok.....itthon vagyok a gyerekekkel, nem megyek senkihez.....és szúrja a szemét, ha itt ülök a net előtt! Még ezt is sajnálja tőlem, amikor igazán ez a kapcsolatom a külvilággal. Na, nem vagyok bezárva, csak itt, ahol lakunk, nincs kedvem menni senkihez!

Hát ennyi, és még csak azt sem írhatom, hogy röviden, mert az is sokkal hosszabb lenne!

Szóval igen, biztosan elkövettem valami oltári hibát, amiért így kell viselkednie! De akkor a gyerekkel szemben miért ilyen???????????? Ő mit vétett????? Semmit! Egyszerűen egy undorító önző szemétláda ember!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

54. Tündér69 (válaszként erre: 46. - D6b71af9a8)
2009. dec. 28. 20:11

Kedves Sirálylány! Nagyon nagy az elkeseredésed, és teljesen igazad van, változtatnod kell. Most viszont gyógyulj meg, és ami fontos, nyugodj meg egy kicsit. Ne cselekedj hirtelen felindulásból.Ha van kedved beszélgetni, holnap írok Neked priviben!

Jobbulást, és vigyázz magadra:-).

53. Tündér69 (válaszként erre: 51. - 274c9996b8)
2009. dec. 28. 20:03
Kedves Sólyom! Azt hiszem nem is akarod megérteni amiről írok Neked:-). Nem a szakításról van szó, persze hogy az megviseli az embert. De egy idő után túl leszünk rajta, és elkezdünk más kapcsolatot keresni, ami nem megy egyik napról a másikra. Erre az időre gondoltam!! Akkor ugye lehet hogy több hónapig is nincsen párunk, de ez idő alatt sírjunk folyamatosan? Rövid az életünk, én személy szerint örülök minden dolognak amit az élettől kapok. Akár egy szép napsütéses délelőttnek is, mint amilyen a mai volt. Álltál már meg valahol tavaszal vagy nyáron, nézni a madarakat, ahogy fürdenek a víztócsában? Erről beszélek.
52. 19476f1d2a (válaszként erre: 51. - 274c9996b8)
2009. dec. 28. 19:58
Igen, ha Te rakod ki az illetőt és nem ő rak ki Téged... :) a kettő között csak épp egy boldogságnyi különbség van :)
51. 274c9996b8 (válaszként erre: 49. - Tündér69)
2009. dec. 28. 19:53

Ertelek , amikor nincs parunk , pl epp "most" szakitottunk , az ugye mar maga a boldogsag hogy , vegre megszabadultunk egy , nemkivant partnertöl :D

Legalabb is en 1-1-szakitast mindeg megelegedessel , lelki bekevel,boldogsaggal eltem meg !

Sajnos az eletunk utjai nem mindeg egyenes vonalon siklanak :)

50. Tündér69 (válaszként erre: 38. - C19f5f79fa)
2009. dec. 28. 19:49
Van egy kislányom.
49. Tündér69 (válaszként erre: 37. - 274c9996b8)
2009. dec. 28. 19:48
Egyetértek azzal, amit írsz, de itt nem az önként választott egyedüllétről beszélünk. Aki ezt önként választja, az valószinüleg így érzi jól magát, hogy miért azt ő tudja. Én arról mesélek, amikor épp nincs párunk, és egy átmeneti állaptban vagyunk, két kapcsolat között. Akkor is meg kell találnunk a boldogságot, at élet egyéb dolgaiban, hisz ha jól érezzük magunkat a bőrünkben társat is hamarabb találunk. Az más dolog, hogy nagyon sok ember nem találja meg az élet örömét, sokan még párkapcsolatban sem.
48. Gyula85 (válaszként erre: 46. - D6b71af9a8)
2009. dec. 28. 19:22

Nem hangzik jól, amit írtál. Na, nem a jelenlegi kapcsolatod, az természetesen pocsék.

Kíváncsi vagyok egy őszinte véleményedre a cikkről. De őszintén.

47. Lieven (válaszként erre: 40. - D6b71af9a8)
2009. dec. 28. 19:22
elnezest hogy csak igy beleszolok, de abbol amiket leirtal nekem ugy tunik, hogy a valodi konfliktus nem a kutya megeteteserol szol koztetek, es nem is arrol, hogy foztel-e vacsorat vagy sem. nyilvan sokkal korabbi es nem feldolgozott neheztelesek es indulatok csapodnak le koztetek a legaprobb dolgok kapcsan is. vajon elhiheto-e, hogy aki focizasbol hazaerkezve nekiesik a lazas felesegenek, hogy miert nem etette meg a kutyat, az valoban e miatt haragszik?
46. d6b71af9a8 (válaszként erre: 45. - Kiscsillag79)
2009. dec. 28. 18:54
Sajnos a családomra nem számíthatok.....Különböző okok miatt. A nagymamához költözhetnénk, neki a fele háza úgyis a lányomé lesz, mert megcsináltatta a végrendeletet. De nem akarok két gyerekekkel a nyakára menni, tudom, ismerem annyira, (hiszen ott nőttem fel), hogy állandó lenne a veszekedés....:(((( Képtelenség vele együtt élni sajnos, és 77 évesen nem fog változni, sőt, csak egyre rosszabb lesz.:((( Kettő barátnőm van, akik a legjobbak, és segítenek mindenben, amiben csak tudnak, és mellettem állnak!!!! Illetve a titkos kapcsolatom van még itt, ami nagy támasz nekem, ebben a pillanatban! :) Az elhatározásom pedig nagyon erős most!!!!
45. kiscsillag79 (válaszként erre: 42. - D6b71af9a8)
2009. dec. 28. 18:35
nekem a baratok segitettek mindig es a caladom, nekik koszonhetem hogy talpra alltam. a belso elhatarozas es a belso ero a legfontosabb. akarmijen rossz mindig azt kell mondogatnod hogy ezutan mar csak jobb johet
44. d6b71af9a8 (válaszként erre: 43. - 19476f1d2a)
2009. dec. 28. 18:05
Na, a horgászatot kihagytam!!!!!! Az jó időben társul a foci mellé......:((((
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook