Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Boldog párkapcsolat: álom vagy valóság? fórum

Boldog párkapcsolat: álom vagy valóság? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Boldog párkapcsolat: álom vagy valóság?

1 2 3 4 5 6 7 8
193. 19476f1d2a (válaszként erre: 192. - 8e38f5ea70)
2010. jan. 7. 12:37

Teljesen igazad van és nagyon szépen megfogalmaztad!

Ha minden ember így gondolkodna, nem lenne semmi baj ebben az országban...... :)


Mondom ezt én aki szintén "segélyen" van ha azt vesszük, mert itthon vagyok és nevelem a gyerekeimet amiért kapok gyest és családi pótlékot. De folyamatosan tanulok és képezem magam, beszélek (és tanulok) nyelveket, mert nem tervezek itthon maradni még sokáig. Már beadtam az önéletrajzomat néhány helyre, mondjuk 4 gyerekkel nem sok az esély, hogy bárhová felvegyenek, de én bízok benne nagyon :) (nemtom miért :D ) Nem érzem magam másodrangú állampolgárnak, mert úgy gondolom a gyereknevelés is hasznos sőt egy nő számára a leges leghasznosabb és legszebb feladat! Főleg ha lelkiismeretesen van csinálva és ha a pénzt amit kapunk a gyerekek után nem piára, cigire, játékgépre költjük mint egyesek....

És az biztos, sokan a megélhetésért vállalnak gyereket, mert olyan "jó" a magyar segélyezés, hogy tényleg megéri gyereket szülni, miközbe putriba élnek, vedelnek, a gyerekeik az utcán nőnek fel, és nem rájuk költik az utánuk kapott pénzt...


Nagyon bízom abban, hogy az új kormány majd radikálisan odacsap az asztalra és a segélyezést, adózást, fizetéseket átértékeli/átszervezi, mert ez így nagyonnemoké.... És félő ha ez még sokáig marad a fejünk tetejéig lep el bennünket a szemét.....

192. 8e38f5ea70 (válaszként erre: 191. - D6b71af9a8)
2010. jan. 7. 10:10

Szia!


Először is megjegyzem, a segélyt nem az állam adja, hanem az adófizető polgárok. Ők finanszírozzák a párod segélyét is. Ismétlem, nem az állam. A pénzt az állam utalja ki, az adófizető polgárok béréből. Teljesen mind egy, hogy a párodnak van gyermeke, vagy sem, ez nem igazságos, mert míg más fizet, addig ő azt tulajdonképpen jogosulatlanul elveszi.


A te álláspontod az, ha a másik lop (mondjuk egyes, vagy sok képviselő, politikus stb..)akkor úgy gondolod, hogy ha te megteszed, akkor már te nem követsz el bűnt. Dehogynem. Pont ugyanolyan bűnt követsz el, csak te, vagy aki ezt megteszi sokkal kevesebb pénzért.


Idézem: "De igen! Na, de nehogy már csak azért éhezzek, hogy neki legyen bejelentett munkája, és hú de tisztességesen éljek egy olyan országban, ahol pont a kormány lop a legtöbbet!!!!!!!"


Pont erről írtam az előző egyik kommentemben. Az állam hagyja, hogy a párod ezt csinálja (szemet huny felette)cserébe te, ti és mindenki aki így él hagyja, hogy az állam is ezt tegye. Persze, hogy azonnal mondod, hogy te azért csinálod ezt, mert a gyerek, mert a ház, mert a hitel. Másoknak más magyarázatuk van.


De akkor is csak magyarázat. Szomorú, de be kell vallani, hogy a rendszer részei vagytok, beálltatok a sorba, mely sajnos igen hosszú. Ez így most kényelmes nektek egyenlőre, mert van elég jövedelem, kényelmes az államnak, mert ha kampányra kerül sor, nektek csak azt kell majd kiválasztani, ki ad több segélyt, rászavaztok. Így kényelmes az államnak is. De sajnos meglehetősen kényelmetlen azok számára, akik ezt finanszírozzák.


Külföldre mehetnek a gyermekeid. De a fejlett nyugati társadalmakban nem ilyen a szociális háló. Amerikában, Angliában, Németországban. Nincsen segély és dolgozunk mellette.


Következő idézet:"Amúgy meg mindenki abból él, amiből tud, és ahogy tud. :) "


Szerintem nem. Ha valaki elveszi a pénzemet (mondjuk ellopja, hogy megéljen) akkor szeretném, ha az az ember börtönbe kerülne miatta. Úgy gondolom a cél (megélhetés) nem szentesíti az eszközt. Mert az alapján amit írtál, akár bűnözni is lehet érte.


Persze tudom, most mérges leszel és ellent is mondana a kognitív disszonanciának, ha igazat adnál nekem, mert akkor beismernéd, hogy amit teszel, az helytelen.


Ez olyan mint a cigaretta: Tudom, hogy káros de...(és itt jön az a magyarázat, amit Te is adtál).


És még valami. Nem alkalmi munkából él a párod, csak nincsen bejelentve? Akkor jogai sincsenek, lemondott róluk.


Én nem ismerek olyan embert, akinek nincs bejelentett munkahelye, segélyt kap és évek óta nyugodt, kiegyensúlyozott, stabil életet él, mondjuk akár anyagilag. Ha valakinek nincsen elég képzettsége, képesítése, képezze át magát, tanuljon szakmát, amire szükség van és hosszú távon győztes lesz. Mert nem elég, ha az ember ma és holnap tud mit enni adni a gyermekének, de kell gondolni arra is mi lesz holnap után? Mi lesz, ha a párod megbetegszik, vagy baleset éri? (Ne adja Ég).


Hosszú távon ő, ti veszítitek a legtöbbet azzal, ha ő beáll ebbe a sorba és senki sem nyer rajta semmit, egyedül az a politikai éra, amely ilyen felfogás mellett szeretne szavazóbázist építeni, megtartani. De a hosszú távú vesztese, a legnagyobb az Ti lesztek. Nem az államnak kell munkát adni, munkát teremteni, az államnak a megfelelő gazdasági helyzetet kell megteremteni, hogy új munkahelyek szülessenek. De dolgozni, fejlődni, képezni magunkat nekünk kell. A saját életünkért saját magunk vagyunk a felelősek. És nem indulunk egyforma feltételekkel. Aki előbbről indul annak könnyebb. Aki hátrábbról (családi, szociális, anyagi helyzet, stb..) az is oda tud jutni a nyugodt élethez, csak neki nehezebb, picit vagy sokkal. De csak rajta múlik. Mert kesereghet, hogy ő bezzeg mennyit keres, mennyit kap, kevesebbet dolgozik, de ha ő nem tesz érte egyre jobban lemarad és mindig nehéz kenyér lesz az élet. Ez egyébként az élet összes területére igaz. Természetesen nem tartoznak ide azok az emberek, akik rászorultak, (csökkent szellemi, fizikai képesség, rokkantság). Őket az egészséges, munkaképes embereknek kell támogatnia, az általuk befizetett adó megfelelő részéből és egyéb jótékonysági tevékenységgel érzésük szerint. Szerintem ez emberi kötelességünk.


De megkérdezem: Én eltartom a családom, sokat dolgozom, támogatom a párod segélyeztetését is többek között az általam befizetett adóval, támogatom a valóban rászorultakat is.


A párod eltartja magát, a családját. És ő hogyan támogatja a rászorultakat? Szerinted neki nem kellene részt venni ebben? Ha pedig nem teszi, miért reméli, hogy neki segítenek (mondjuk az állam jobb munkahellyel)?


Érdekes kérdések ezek. Mindenki kerülhet rossz helyzetbe, gödörbe, sőt kerülnek is az emberek. De felállnak. Hosszú távon.


Ismétlem, semmi személyes célom ezzel, semmilyen ártó, sértő szándékom nincsen.


Egyszerűen ez a véleményem!


De olvass vissza! Ott van Jenci83. Érdemes elolvasni, mit írt!

191. d6b71af9a8 (válaszként erre: 189. - 8e38f5ea70)
2010. jan. 6. 18:47

A fekete munkája, nem alkalmi munka, csak nincs bejelentve. Amikor építkeztünk, és a gyerek született, három műszakban dolgozott! Ami arra volt jó, hogy fel tudjuk venni a lakáshitelt.....de nem arra, hogy megéljünk belőle. Szerinted, ha normális fizetést kapna bejelentett munkahelyen, nem menne el????? De igen! Na, de nehogy már csak azért éhezzek, hogy neki legyen bejelentett munkája, és hú de tisztességesen éljek egy olyan országban, ahol pont a kormány lop a legtöbbet!!!!!!! És ez köszönhető az államnak, a kormánynak, hogy nem lehet becsületes úton megélni. Mert szart se fizetnek érte!

És amíg a parlamenti képviselők, és a miniszterek, úgy és annyi fizetést kapnak ahogy, és amennyit, addig nagyon nem érdekel, hogy ez jó-e vagy sem! A gyerekem azt látja, hogy az apja dolgozik!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nem hiszem, hogy őt az érdekli, hogy be van-e jelentve vagy sem??????? Amúgy meg, én azok leszek, hogy a gyerekek menjenek el ebből rohadt országból, ha odanőnek! Ne itt szenvedjenek ebben a szarban. Amúgy meg mindenki abból él, amiből tud, és ahogy tud. :) A lényeg, hogy el tudjak menni a boltba és élelmiszert tudjak venni. :) Nem tudom, de engem személy szerint, soha nem érdekelt, hogy miből kapják a szoc. segélyt! Ha nem nekik adná az állam, a fizuból akkor elvenné, más címen. Akkor meg nem tök mindegy?????????????

Teremtsenek normálisan fizető munkahelyeket, aztán akkor majd nem ilyen formán élünk meg!

Addig meg nagyon nem érdekel!

Mennyi nagyon nem igazságos dolog van! Az igazságos, hogy a minisztereknek a millás fizujuk mellett nem kell fizetni csomó mindent???? Azt is a te és a másik fizetéséből fizeti az állam.....

Állandó állása van, a stabilitás és a fejlődés meg nem ebben az országban elérhető.....

190. 8e38f5ea70 (válaszként erre: 188. - 6de5cdb0a8)
2010. jan. 6. 16:29

A pénze...


Erre azt a szomorú tényt közölném, hogy ma Magyarország lakossága nagyjából 10 millió emberből áll. Ebben benne vannak az idősek, csecsemők, diákos...szóval mindenki. Kevesebb, mint 3,8 millió lakosnak van ebből bejelentett munkahelye, ennek is a fele minimálbérre van bejelentve. Ők (ide tartozom én is) fizetik az adót, a nyugdíjakat, segélyeket. Ez elég szomorú. A jövőben még több nyugdíjas lesz még kevesebb keresőre, már nem győzik hova emelni a nyugdíjkorhatárt.


Szomorú, hogy sok ember élősködik másokon.

189. 8e38f5ea70 (válaszként erre: 186. - D6b71af9a8)
2010. jan. 6. 16:19

Szia!


Először is nem bántani akarlak, főleg nem megbántani! De...


Tudod, a gyerek komoly felelősség, az ember úgy vállaljon gyereket, úgy vállaljon lakáshitelt, ha valóban úgy érzi, tudja vállalni. Fel kell tenni magunknak a kérdést, vajon ki felelős értünk? Mi magunk, vagy az állam? És, ha az állam azt mondaná, hogy fityisz? Ezt arra írom, hogy a párod is felveszi a segélyt, és mellette feketén dolgozik, ahelyett, hogy elmenne dolgozni. És azért még az ugyanolyan rossz, mert ti csináljátok. De meg tudja az ember magyarázni.


Félre értés ne essék. Nem a ti hibátok, de részt vesztek benne. Gondolom van szakmája, valamit tanult, vagy kitanult. Mindenki elkezd valamit dolgozni valamikor, de az ember nem sodortathatja magát egy egész életen át az árral. Ki irányítja az életünket? Mi, vagy mások? Sok sok kérdés van itt.


Például felmerül a kérdés (gyerek ide, vagy oda), vajon az igazságos, hogy a párod kapja a segélyt, közben feketén dolgozik, míg más ember ugyanannyit, esetleg többet is dolgozik azért, hogy ő segélyt kaphasson? Szerinted aki azt a pénzt megkeresi igazságosnak tartja ezt? Szerintem nem és én sem.


Ezt azért írom, mert ez egyeseknél egy életforma. Nehéz munkát találni, a válság óta nagyon nehéz. De évek alatt csak sikerül nem? Aki akar, és szeretne talál. De akinél ez életforma és ez lesz a természetes és úgy kerek az élet, hogy őt segélyezzék akár élete végéig, azt mélységesen elítélem. Nem tudom a párod mióta csinálja, de ez senkinek sem jó. Aki alkalmi munkából él, annak soha nem lesz biztos háttere.


De ha úgy gondolod, hogy nincsen igazam, kérlek írjál példát rá, mert én nem ismerek ilyet sajnos. Előbb-utóbb mindenkinek szüksége van állandó állásra, stabilitásra, fejlődésre.


Ez nem jelenti azt, hogy ő rossz ember. Vagy aki így él. De milyen példát fog mutatni a gyermekének? Milyen jövőt szán neki? A gyerekek akaratlanul másolják a szülőket, magukba szívják amit tőlük látnak és általában le is ismételik az életük során. Szerintem változtatni kell. Hosszú távon, és igen hosszú távon meg lesz a gyümölcse. De ez a nehezebb megoldás. A mostaninál nehezebb.


Érdemes változtatni!


Ui: Még véletlenül sem sértésnek szántam, egyszerűen ez a véleményem!

188. 6de5cdb0a8 (válaszként erre: 182. - 8e38f5ea70)
2010. jan. 6. 16:03

Képzeld el azt a szitut, amikor egy "illető" veri az asztalt előtted, hogy márpedig neki azonnal adjuk ki a pénzét, mert kell neki, mi az hogy a saját pénzét nem kaphatja meg. (az összes szoc.segélyt ugyanis mindig hó végén egyszerre utaljuk mindenkinek, de neki valamiért azonnal kellett volna) Nekem akkor nyilt ki a bicska a zsebembe amikor azt mondta, hogy az az ő pénze!!!! Arra gondoltam hogy inkább az enyém, és a többi adófizetőjé, mint az ővé. Az igasághoz hozzátartozik, hogy ez az illető egy harmincas egészséges fiatalember, aki az elmúlt 10 évben egyetlen napot sem dolgozott, de ordítozni azt tud!!!!!! Az ilyet még közcélúba se szívesen hívják!!

A fekete munkáról pedig az a véleményem, hogy még mindíg százszor többe nézem azt aki feketén elmegy dolgozni, mint azt aki a postást várja és egész nap csak vakargatja. Rettentő dühítő nap mint nap szembesülni ezzel az igen komoly problémával. A legfelháborítóbb pedig az amit egyes vállalkozók megengednek maguknak, kihasználják az embereket. Mostanában elég sokszor van munkaügyi ellenőrzés, és megbüntetik a munkaadót is ugyan, de a szerencsétlen munkavállaló sokkal rosszabbul jár, néha azt sem tudják hogy nincsenek bejelentve, azt hiszik kiskönyvvel dolgoznak. Nekem óriási szerencsém van hogy van mukahelyem, de nagyon nehéz, szörnyen meg lehet itt utálni az embereket. Én is voltam munkanélküli, én is éltem sokat egyik napról a másikra, nagyon megértem azt aki ilyen nehéz nelyzetbe kerül, de nagyon sokan átestek a ló túlsó oldalára. Követelni nagyon tudnak, a jogaikat nagyon tudják hangoztatni, de hogy esetleg lenne kötelességük is, azt elfelejtik. (Minden tisztelet a kivételeknek!)

187. jency83 (válaszként erre: 183. - 8e38f5ea70)
2010. jan. 6. 15:07

Szia!

Köszönöm a kedves szavakat!Én valóban hiszem, hogy aki jót cselekszik másokkal, az visszakapja valamilyen formában, csakúgy, mint ahogyan a rosszat is.

186. d6b71af9a8 (válaszként erre: 182. - 8e38f5ea70)
2010. jan. 6. 11:49

Szia!

Igazad van sok mindenben!

Viszont, bizony sajnos nagyon nehéz munkát találni. De, a saját példámat tudom felhozni neked.

Az én párom is szociálison van, és ez mellett dolgozik is, feketén(nem jelentik be), plusz még más forrásból is keres pénzt! Ha rendesen bejelentve dolgozna, éhen halnánk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mert sajnos, nem keresne annyit, ami egyáltalán a rezsire és lakáshitelre elég lenne!:(((( Volt, hogy gyárban dolgozott, és mire mindent mindent kifizettünk, bizony volt, hogy hónap végén, még kenyérre sem tellett!!!!!!!!!!!!!:(((( Amikor dolgoztam, most szeptemberben, jött velem oda egy srác, akinek a párja otthon volt gyesen, a kisebbik gyerekkel. A nagyobbik is, 2 éves. 62000Ft!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! fizetést kapott a srác....:((((((((((((((( Könyörgöm, hogy éljen meg ebből egy négytagú család??????

Tudod az lenne a megoldás, hogy normális fizetéseket adjanak. Én őszintén bevallom, a párom ezért nem megy el bejelentett munkahelyre, mert ott azonnal végünk is lenne!!!!!!!!!!!!

Volt egy olyan, hogy elment a húsiparhoz. Elment reggel 4-kor, hazaért délután 6-kor!!!!!!!! Már sötét volt, semmit nem tudott csinálni, amiből pénz lenne...... MI lett a vége???? Három napot dolgozott, mert 500 Ft-unk, amit vagy ő vitt volna el buszra, vagy a lányomnak adtam volna bérletre, vagy kenyeret vettem volna belőle!

Negyedik nap nem ment melózni, egyből lett pénz! Egyből tudott pénzt keresni! Szóval, ahhoz is kell, hogy legyen pénzed, hogy el tudj menni dolgozni. Mert oké, ha nincs gyerek.....de a gyereknek nem mondhatom, hogy majd eszel amikor fizetés lesz...:((((

És lekopogom, hogy most nincs olyan, hogy nincs pénz. Nem sok van, de nem kell azon gondolkoznom, hogy mit tegyek az asztalra.

Az egy más dolog, hogy a kapcsolatunk nem jó egyébként, de pont ezért nem merek lépni, mert nincs munkám(engem nem tart el egy dolgozó ember sem, mert nem kapok sehonnan egy fillért sem!!!!!!!!!!!!), és mit kezdenék két gyerekkel egyedül? Talán lesz megoldás, de azt majd még meglátom.

Hozzá teszem, megőrülök az itthon üléstől, szeretnék dolgozni, de nincs munka!!!!!! Nekem azt is figyelembe kell vennem, hogy meg tudjam oldani, hogy a fiamat vinnem kell az oviba, a lányomat indítani az iskolába, és a fiamért menni az oviba....

Sajnos nincs segítségem!!!!!:(((((( Vidéken lakom, nem városban...... És persze nem vesznek fel, mert vidéki vagyok, mert kisgyerekem van, mert nincs gyakorlatom...... Ugyanis itthon ülök egy felsőfokú szakképesítéssel, és egy nyelvvizsgával.....:((((

Most is egy telefont várok, egy munkaerő kölcsönző cégtől, hogy mikor mehetek, ha mehetek egy multicéghez, szaros három műszakba(ott jó munkaidő beosztás), olyan munkát csinálni, amit egy jól betanított majom is képes megcsinálni. De ha ez van, ez van...... Vagyis, hát ez sincs:(((((( (tavaly októberben ígérték, januárra vagy februárra....ha egyáltalán lesz belőle valami)

185. d6b71af9a8 (válaszként erre: 184. - 04f827001b)
2010. jan. 6. 11:23

Hm, ez érdekes. Milyen lehet? Ha most így kimondom azt a szót, hogy boldogságmolekula, akkor nekem gömb forma jut eszembe. Kör alak.....

Bár tuti, nagyot tévedek, mert lehet ennyire egyszerű.:) És, most utána nézek!:DDDDDDD :PPPPPP

2010. jan. 6. 11:07
A boldogság bennünk van!??Akarsz-e egyáltalán boldog lenni?Akarod-e egyáltalán,hogy valaki boldog legyen melletted?Veled? Vele?Vagy éled az életedet egyedül,persze nem biztos,hogy boldogtalanul,csak az,ez a boldogság egészen más.Adni,adni,adni és akkor egészen biztosan vissza is kapod!Önzetlenül!Egy nagyon érdekes példa jut eszembe a boldogsággal kapcsolatban.A fiam filozófiából vizsgázott/nem volt soha u.v.-je,de ezen a vizsgáján visszatapsolták.Következő volt a kérdés: Milyen alakja van a boldogságmolekulának?Elkezdtem neki filózni,hogy milyen alakja is lehet? Szerinted milyen alakja van? Persze anélkül,hogy utána néznél!
183. 8e38f5ea70 (válaszként erre: 177. - Jency83)
2010. jan. 6. 09:36

Szia!


Olvastam amit írtál. Én sajnos nem vagyok ennyire önzetlen ember, de csodállak azért amit, és amiért teszel. Remélem mindig úgy fogod érezni, hogy volt és van értelme és az élet meghálálja majd neked azt a sok jót, amit más emberekért teszel.


Szép dolog. Gratulálok.

182. 8e38f5ea70 (válaszként erre: 170. - 6de5cdb0a8)
2010. jan. 6. 09:34

Szia!


Szerintem amiről írsz az sajnos általános probléma az országban. Ilyen a politika. Ha én beérném a segélynek megfelelő összeggel, én sem mennék el nyolcszáz forintért többért dolgozni. Minek is tenném? És az az általános politikai irányvonal, hogy odaadják a segélyt (ha nem jár akkor is), cserébe csendben maradnak és a választásokon lehet ígérni egy picit több segélyt. Tudja mindenki, hogy nálunk a segélyt kapók aránya a nyugati társadalmakhoz képest óriási, sehol a környéken nincsen annyi rokkantnyugdíjas (a lakosság arányait tekintve), mint nálunk. Ez sajnos nagyon lassan fog változni. És sok ember sajnos nem változtat, ha nem muszáj. Akkor sem, ha lehetne, ez sokkal kényelmesebb. Úgy vélem, hogy igazságtalan, hogy az ember felnőtt, egészséges munkaképes embereket eltartson, mert nem hajlandóak dolgozni, sokan évekig, évtizedekig segélyen vannak. Amíg ilyen a rendszer, sajnos az igazán rászorultak nem fognak megfelelő segítséget kapni. Engem, aki becsületesen dolgozik, fizeti az adót, nagyon zavar, hogy olyan embereket támogatok, aki dolgozhatna, de nem akar. Tudom, hogy nehéz munkát találni, (nem évekig). Van az ismeretségi körömben több olyan ember is, aki inkább két állást vállalt, de a gyermekeit és a családját becsülettel eltartja, mert egészséges és nem akar másokon élősködni. El kéne menni egy picit Angliába... megnézni, hogy ott kit tart el az állam. Meg kell nézni, mennyi ott a mihaszna ember. Nem sok, mert nem támogatják az egészséges, munkanélküli emberek élősködését (természetesen nem a fél éves munkanélküli segélyre gondolok, hanem arra, aki nem hajlandó dolgozni). Míg ilyen a szociális rendszerünk, és ilyen a politika, addig semmi változást ne reméljünk. Ez olyan mint, egy darázsfészek, nagyon veszélyes hozzányúlni. Érdemes csak megnézni Monokot, ahol bevezették a szociális kártyát, abszolút az emberek érdekeit szolgálja és még is mekkora megosztottságot hozott létre a közvéleményben. Nagyon sajnálom azokat, akik valóban rászorulnak a segélyre, akár szociális, akár egészségügyi helyzetüknél fogva. Sajnos ők vannak kevesebben.


Van egy ismerősöm, aki ezelőtt 12 évvel súlyos motorbalesetet szenvedett. Sok csontja eltörött. Rokkantnyugdíjas lett 100%-ban. Most a harmincas éveit tapossa, az idő során teljesen felépült, tökéletesen munkaképes, de még mindig eltartja őt az állam. És ő otthon ül és mellékjövedelemre tesz szert, ami után természetesen nem adózik.


És én (és a becsületesen dolgozó emberek) eltartom őt. Én nem szeretném, de nem tudok tenni ellene. A megoldást sajnos nem tudom, nem vagyok sem szociológus, sem politikus, csak egy átlag ember.


Ezért mélyen együtt érzek azokkal az emberekkel, akik VALÓBAN rászorultak, de a fent említett vérszívók miatt nem részesülnek a nekik kijáró anyagi, vagy egyéb támogatásban.


Nekem ez a véleményem!

181. Tündér69 (válaszként erre: 180. - 6de5cdb0a8)
2010. jan. 5. 19:31
Írtam Neked a privátba:-).
180. 6de5cdb0a8 (válaszként erre: 178. - Tündér69)
2010. jan. 5. 18:50
Sokat gondolkodtam ma is a cikkeden, hihetetlen de minél többször jut eszembe annál igazabbnak érzem. Ami igazán megfogott az az, hogy ne másba kapaszkodj, hogy boldoggá tegyen, hanem találd meg magad a boldogságot, ez most nekem nagyon aktuális, a kapcsolatom válságban van, nem tudom együtt leszünk e még a következő szilveszterkor.
179. 6de5cdb0a8 (válaszként erre: 176. - 19476f1d2a)
2010. jan. 5. 18:45
Véleményem szerint ma nálunk az egyik legmostohábban kezelt terület az egészséügy, minden tiszteletem azé aki még kitart. Felháborító, egy egyes "helyeken" mennyire szórják a pénzt, miközben a mi bőrünket nyúzzák. Most először kezdtem el fórumba írni, mert nem igazán van időm a gép előtt ülni, meg a munkahelyemen is monitor előtt töltöm a napot, ezért itthon már nem nagyon vágyom rá, de örülök hogy hasonló gondolatokkal találkozom, mint a sajátom. Reményre ad okot, hogy vannak még jóérzésű emberek.
178. Tündér69 (válaszként erre: 177. - Jency83)
2010. jan. 5. 16:54

Köszönöm, örülök ha tetszett:-). A könyvet írom, aztán hogyan lesz kiadva azt még a jövő titka:-). Azt érzem, hogy írnom kell, a többit a sorsra bízom. Én is dolgoztam több mint 10 évet az egészségügyben, ott tényleg csak az elhivatottak vannak. Te tudod miről beszélek, amikor az emberek segítéséről írtam. Én tényleg úgy érzem, ahogy a mondás írja, hogy ha egy emberen sikerűl segítened, már nem éltél hiába. Vannak még cikkeim, elég sok, hiszen főleg ezzel foglalkozom, néhány fel lesz még téve ide is.

Szép napot:-)

177. jency83 (válaszként erre: 175. - Tündér69)
2010. jan. 5. 14:26

Sziasztok!A cikk létrejötte óta én is folyamatosan olvasom a fórumot, de úgy érzetem, jobb nem belefolynom, most viszont eljött az ideje, hogy hozzászóljak. A cikk, az hihetetlenül jó!Gyakran éreztem én is hasonlókat, de nem tudtam ilyen szépen megfogalmazni magamban, vagy épp a páromnak. többször is elolvastam azóta, sokat adott nekem!(Köszönöm!)


Továbbá nagyon jó érzés látni, hogy vannak még önzetlen emberek a világon:)! Egészségügyben dolgozom, és, mint tudjuk, ez nem a pénzről szól itt nálunk...nagyon jó érzés, amikor hozzásegíthetek valakit a gyógyulásához, vagy éppen mosolyt csalok a betegek arcára :)! Ez mindennél többet ér!Emellett szívesen önkénteskedem, úgy érzem ez az én életem, a másokon való önzetlen segítés!

A könyved írásához is kívánok 1 nagy kalappal (én is utazom ebben is).


De a lényeg, amit mondani szerettem volna, hogy emelem kalapom előttetek!Amit írtatok magatokról...a megpróbáltatásaitok, a küzdelmetek, stb... tiszteletre méltó! Bár korban még relatív fiatal vagyok hozzátok képest, de mögöttem is sok minden van már.

Az élet nem egyszerű, de meg lehet látni még a legrosszabb helyzetekben is a szépet és a jót!

176. 19476f1d2a (válaszként erre: 171. - 6de5cdb0a8)
2010. jan. 5. 11:40

Szia!


Nekem a gyermekeim apai nagyszülei hallássérültek,meg nekem is van egy értelmi sérült (szüléskor oxigénhiányos volt) szal tudom mit élsz át... :( A fogyatékosság szörnyű dolog, bármilyen formában legyen.

És tökéletesen igazad van, hogy az emberek nem is akarnak elmenni dolgozni, mert olyan "jó" ma Magyarországon a segélyezés, avagy olyan rosszak a fiuetések, hogy egyszerűen nem éri meg dolgozni!

Teljesen gyetértek veled, hogy nagyon nagyon súlyos morális válság van, és azt hiszem nagyon sürgősen kellene tenni lépéseket ez ellen, méghozzá radikálisan!!!! Nagyon radikálisan! És ez csak rajtunk magyarokon múlik, hogy megtesszük vagy nem, avagy hogy kire-mire szavazunk a 2010-es választásokkor, hogy ellepjen bennünket a szemét, vagy hogy büszke magyarként a saját országunkban, a saját földünkön, emberi körülmények között, jó erkölcsi példát mutatva a gyerekeinknek éljük le az életünket!!!!!



Visszatérve a gyerekek betegségére!

Csak 1 példa, a jobb napokat látott Szerbiában MINDEN orvos álltal receptre felírt gyógyszer 18 éves kor alatt, avagy amíg iskolába jár a gyermek, INGYEN van! Ezt nevezem én családbarát kormánynak, a szociális háló sokkal "vérszegényebb", nincs is annyi élősködő...és aki AKAR talál munkát és el is megy dolgozni, mert ott nem éri meg otthon tepedni, vagy a kocsmába inni, meg benyomni a játékgépbe a segélyt, mert nincs annyi, hogy meg lehessen ezt tenni :)

175. Tündér69 (válaszként erre: 174. - 6de5cdb0a8)
2010. jan. 4. 19:29
Itt Budapesten sem lehet találni munkát, nekem a főállásom áprilisban megszünt, azóta nem találtam újat. Néhány páciensem van, de sokan úgy jönnek, hogy kellene a segítség, de nincsen pénze. Nekik szoktam mondani, hogy jöjjenek, aztán majd majd ha jobb lesz a helyzet akkor fizet. Úgy érzem nem küldhetek el senkit, mert aki hozzám fordul segítségért az bízik bennem, és én tartozom ennyivel. Most nem is keresek állást, inkább írok, cikkeket és egy könyvet. Amíg még megtehetem. Úgy érzem ez az én utam:-).
174. 6de5cdb0a8 (válaszként erre: 173. - Tündér69)
2010. jan. 4. 19:18

Tudod sokszor érzem azt, hogy menni kell, csinálni kell, élni kell az életet tovább, de egyszerűen nem tudom mi a következő lépés, nincs jó megoldás, sodródom csak az életben. Baromi nehéz!

A szoc. helyzetről pedig még annyit, hogy bizony vannak olyan "rászorultak" akik lényegesen jobb életszínvonalon élnek, mint mi, pedig most mindketten dolgozunk. Sokat láttuk a posta előtt segély fizetéskor a terepjárókat.

173. Tündér69 (válaszként erre: 172. - 6de5cdb0a8)
2010. jan. 4. 18:14
Szia. Ez egy nagyon jó fogadalom volt:-).Mindenképpen találnod kell valamit, ami Neked is örömet okoz. Örülök, ha a cikk segített valamiben. Itt a vitában (ami nem vita igazán, csak mindenki mondja a magáét:-).) persze, hogy mindenkinek igaza van. Vannak az életben nagyon nehéz helyzetek, amit szinte lehetetlen megoldani, mégis meg kell valahogy. Az a baj, hogy a segélyeket is tényleg olyanok veszik sok esetben igénybe, akik nincsenek rászorulva. Most osztották itt az EU-s segélyeket, és sokan méreg drága autóval jelentek meg. Nekem a párom kap most szociális segélyt, ő a biciklit tolta:-). Sajna még egy 20 éves autónk sincs:-).De ez nem baj, meg vagyunk nélküle. Nézzél szét, fogsz találni olyan dolgot, ami jobbá teszi az életedet.
172. 6de5cdb0a8 (válaszként erre: 168. - Tündér69)
2010. jan. 4. 17:41
Nekem nagyon tetszett a cikked, amikor olvastam az volt az érzésem, hogy nekem írtad. A gyermekem betegsége miatt jutottam el idáig, hogy nincs saját életem, nincs ami konkrétan nekem örömet okoz. Ez az én új évi fogadalmam, megkeresem azt amiben az örömömet lelem.
171. 6de5cdb0a8 (válaszként erre: 165. - D6b71af9a8)
2010. jan. 4. 17:38
Megértem a dühödet, nekem egy súlyos hallássérült 7 éves kislányom van, eddig fél évente kaptuk a közgyógyra a hallókészülékhez az illesztéket, mivel nő a gyerek, nő a füle is. Most ki kell a teljes árat fizetni, ezt most csak azért írom, mert amikor ezt megtudtam én is azt mondtam, hogy rohadjon meg az az ország amelyiknek a válságból való kilábaláshoz fogyatékos gyermekek pénzére van szüksége.
2010. jan. 4. 17:37

Sziasztok!

Két napja találtam rátok, sokat voltatok az eszembe ma is. Érdekesnek találom a vitát, amit elkezdtetek. Nekem az a véleményem hogy mindenkinek igaza van valamilyen szinten. Én szociális irodán dolgozom, rengeteg szörnyű élethelyzettel találkozom, elég néha feldolgozni, de amellett, hogy sokan önhibájukon kívül kerültek ebbe a helyzetbe, nagyon soknak esze ágában sincs változtatni. Konkrét példa: egy fiatal nőt behívtunk közcélúba dolgozni, és lekezelően azt mondta, hogy minek dolgozzon, csak 800.-FT-al kap többet, mintha ki sem lép a kapun. Igaza volt, tényleg annyival volt több a minimál bér arányos része. Az ügyfelek szemrebbenés nélkül hazudnak, ha kiderül csak annyit mondanak hogy "fennt" milliárdokat hazudhatnak büntetés nélkül. Rettenetes morális válság van az országban.

169. 274c9996b8 (válaszként erre: 168. - Tündér69)
2010. jan. 4. 14:06

Azzal a kulömbseggel hogy , en nem tamadtalak teged :)

Plane nem szemelyeskedtem veled !

168. Tündér69 (válaszként erre: 167. - 274c9996b8)
2010. jan. 4. 14:03
Valóban, az ember csak önmaga tudja megoldani a problémáit. Miután Te is egy számodra ismeretlen személynek írtál, Te sem tudhatod, milyen az én személyiségem:-). Másrészről ez a fórum a cikkről és a párkapcsolatokról szólt, és most már egészen más irányba kanyarodtunk. Mindenkinek meg van a saját véleménye a dolgokról, és nem mindenkinek egyforma a szemlélete.
167. 274c9996b8 (válaszként erre: 164. - Tündér69)
2010. jan. 4. 13:00

Nem irtam sehol hogy Te volnal jos,medium vagy egyebb kulönleges kepessegekkel megaldott szemely :)

Viszont erdemes volna elgondolkodnod mielött barmit is irsz,valaszolsz 1-szamodra ismeretlen szemelynek ! Az ember sokmindent nem ert ebben az eletben , de ebböl kifolyolag meg nem esik neki embertarsainak ! Ugyanis senki a vilagon sem itt hoxa-n , sem pedig mashol nem fogja megoldani sem a Te , sem az enyem , sem masok problemait ! Itt a legjobb esetben kaphat az ember 1-2-jotanacsot , ha felveti az adott problemat ! Az emberek legtöbbje a sajat erejeböl jutott oda ahol van , barhol is el !

166. 274c9996b8 (válaszként erre: 163. - D6b71af9a8)
2010. jan. 4. 12:18

Barmelyik kulföldi orszagba is mesz el mint Magyar , ott elöször a sajat fajtajuknak adjak meg az elsöbseget mind a munkaban,mind az egyebb juttatasokban ! A kulföldi ember mindeg kulföldi marad kulföldön es ezt negativ ertelemben olvasd -:(

A valamikori kulakokat,grofokat,barokat stb nagyon szivessen lattak es ezekböl lett a sok nobeldijjas es befutott uzletember ! De ez mar regen volt , a kulföldi sehol a nyugati orszagokban nem szivessen latott teher ! Ez az amit Ti otthon nem tudtok mert a rokonok ilyesmiröl nem szivessen beszelnek.

165. d6b71af9a8 (válaszként erre: 164. - Tündér69)
2010. jan. 4. 11:38
:)
164. Tündér69 (válaszként erre: 160. - 274c9996b8)
2010. jan. 4. 11:36
Hála istennek sem jós, sem médium, sem kártyavető men vagyok:-), és híres tanítók "tanításait" sem idézem. Nekem nem volt soha "mesterem, gurum" stb. Én egészségügyben dolgoztam, tanultam, a legjobb természetgyógyászati iskolát végeztem. Amit tudok, az a sajátom, nem más tanítása.Megtapasztaltam az életben sok mindent, a pokol szintjéről kezdve. Én nem támadlak, csak nem értem az olyan gondolkodás módot, hogy ha nem tudjuk eltartani a gyereket találjunk valami más megoldást. A vér szerinti anya elment, azt sem tudni hol van. Az apja reggeltől estig dolgozik, és annyi pénzt keres, ami a kajára elég. Épp ezért neveli anyám a gyereket, mert az apja soha nincsen otthon. Nem hiszem, hogy sajnálatra méltó lennék, nagyon is boldog vagyok ott, ahol éppen vagyok. Soha nem volt könnyű életem, most sincs az, de ahol most vagyok, oda a saját erőmből jutottam el, és nekem még a mai pénzt hajszoló világban is az jelenti a legnagyobb örömet, mikor a páciensem visszajön néhány hónap vagy év múlva, és megköszöni, hogy annak idején segítettem neki.A mostani válságban sokszor akár ingyen is. Mert a szeretet ott kezdődik, amikor a másik fontosabb mint te.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook