Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Béltisztító magkeverék fórum

Béltisztító magkeverék (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
155. RLindi
2011. aug. 1. 08:28
Még mindig semmi:( Minden nap min.2 l iszom pedig vagy inkább többet. Joghurttal eszem a keveréket 5 óra körül, utána már csak iszom. Hát nem tudom...
154. 4b6a2525df (válaszként erre: 153. - RLindi)
2011. aug. 1. 07:52
még mindig semmi?
153. RLindi
2011. júl. 30. 21:13
Már többen megcsinálták ezt a kúrát, úgy látom. Járt már úgy valaki mint én? Hétfőn kezdtem el, az első 2 nap okés volt, utána viszont nem és most már 4 napja semmi:(
152. 4b6a2525df (válaszként erre: 151. - Ancsuli)
2011. júl. 26. 23:53

Hú ez alapos beszámoló volt:) A végefelé mintha magamat hallottam volna:)


Tej: lehet rizstej:)


Tényleg: 25.500 Ft.ért megmondták mit nem ehetek, az pedig a tejtermék, amit ugye sajt formájábn tömtem magamba. Szója: na azt is ettem egy darqabig, és még sok mindent, de kaptam étrendet, amiben az ételek elkészítése is szerepel.

Hát ugy nagyjából igy is étkezem:)


Az 5 kiló még kevés, még 15 kell ahhoz, hogy aránylag jól érezzem magam:), de a jövő nyárra meglesz:)


Csicsókát a piacon lehet kapni, magyar neve édes burgonya, azért látod ritkán mert tavasszal van leginkább.

Az hülyeség, hogy akkor fogysz majd le, ha emberek közé mész, akkor inkább már csak a zavar marad a súlyod miatt.


Hormont vérvétellel lehet nézetni. Én évente megyek egy általános vérvételre (csak úgy) és megkérem a háziorvost, hogy a pajzsmirigy hormont is irja rá.

Nagyon sok nőnél ez okoz elhízást.


Hát agykonrolra fel:):):) Legalább olyan jó szivvel tudom ajánlani mint a magkeveréket

151. Ancsuli
2011. júl. 26. 22:50

Szép jó estét!

Tavaly áprilisban szültem, 15 hónapja. Egy éves volt a lányom mikor először megjött. Azt mondták, ó ha majd megjön lefogysz. Aztán ugye azt, ha abbahagyod a szoptatást. Azt ugye május végén hagytam abba, tehát 2 hónapja.

Sajnos a tejet nem szeretem, nincs az a pénz amiért meginnám. Na jó, azért van.:-) Egyébként hébe-hóba eszem aszalt szilvát meg iszom az aszalt szilva levet is.

Érdekes lehetett ez a felmérés, ahol voltál. Jó sok pénzért megmondták, h azt nem eheted amit szeretsz.:-O Ezt én a feléért is megmondtam volna. Na jó, csak vicceltem.:-)) Tuti én is olyanokat eszem amiket nem lehetne....

Erre az elraktározós dologra én is gondoltam. De anno csináltam azt is, h rendszeresebb étkeztem, többször, na akkor megint csak híztam ( ez még régen volt ). Most a baba miatt elég rendszeresen eszem ( mert reggelizem, ebédelek vele ). Este nálunk sosem volt szokás a vacsora, se most, se régen a szüleimnél. Ha vacsoráznék gurulnék. Ez persze nem azt jelenti, h soha nem vacsiztunk, de nem volt szokás, h minden áldott este leül a család és eszik vlmt. Világ életemben rossz evő voltam, sokszor elfelejtek enni. Az evésre mindig úgy gondolok, h időpazarlás, ezért főzni sem szeretek.

Summa summárum, most elég rendszeresen eszem. Reggelire pár szelet abonett, ebédre vlm könnyű (esetleg csak leves), este dinnye, nektarin és ugye a magkeverékkel zárom a napot. Napközben néha megeszem egy activiát. Mostanában ez megy. Egy ideig számoltam a kalóriát, általában 1000-et sme értem el.

Persze ez nem azt jelenti, h sosem eszem olyat amit nem kéne, pl. fagyi, süti ( mint ma, mert szülinapot, névnapot ünnepeltünk ), tehát ilyen "kilengések" vannak néha.

Szuper, h lefogytál 5 kilót! Most jól érzed magad a bőrödben? Vagy szeretnél még fogyni?

Csicsókát hol lehet kapni? Elég ritkán látni. Barna rizst azt veszek, ill. csak azt, simát már nem is.

Érdekes, egyébként az agykontroll nekem is eszembe jutott. Pont tegnap mondtam vlk-nek, h el kéne menni a tanfolyamra. Tudom, h minden agyban dől el. És én megőrülök, h az agyamban csak ez a "téma", h mé' nem fogyok le? Néha arra gondolok, h kettősség van bennem. Az egyik, ami a tudatos, h marhára le akarok fogyni, semmit nem akarok jobban, akkora az elhatározás, meg a tenni akarás. A másik, ami nem tudatos, hogy hát itthon vagyok, nem lát "senki", jó vagyok én így. arra gondolok néha, h lehet, h csak akkor fogok lefogyni, ha újra dolgozok és emberek közé megyek nap mint nap.

Egyébként megfelelni, tetszeni elsősorban magamnak akarok, nem másnak. Senki nem mondja, h jaj fogyjál már le, mert pufifánk vagy.

A másik ugye a hormonok. De azt hogy lehet megnézetni? Milyen szaki foglalkozik azzal?

Néztem ma vércukrot is itthon napközben: 4,4

Vérnyomásom 107/70, pulzus 64. Tehát ez is okés.

De azt egyáltalán nem bánom, h hála Neked, eszem a magkeveréket. Ha nem is fogyok, tisztulok, ahogy írtad.:-) Meg nekem ízlik is! Az az esti "nasim".:-)

150. 4b6a2525df (válaszként erre: 147. - RLindi)
2011. júl. 26. 13:08
Biztos lesz hatása:) ha nem is fogyás, de tiszta belek:)
149. 4b6a2525df (válaszként erre: 148. - Ancsuli)
2011. júl. 26. 13:07

Mikor szültél?

Még egy tipem lenne, este étkezés után 2 órával pár szem sztilva, langyos tejjel


Ez nem fogyásra van, hanem vél nagytakarításra, Ritka aki figy veke, azaz azok fogynak, akik vacsora helyett eszik, de cssk azért mert kevés a kalória benne.


Én most voltam egy metabolig typing nevű felmérésen (nagyon drága), aholkizárták azokat az ételeket, amiket egyáltalán nem ehetek, ha fogyni akarok. Nálam a tej és tejterméket zárták ki. Most próbálom a heti étrendjüket. Mind olyan étel, amit szeretek. Ami még érdekes volt ezen a felmérésen az az, hogy a magasságomhoz és a kilómhoz mérten kiszámolták, hogy naponta mennyi kalóriát kell ennem, és az jóval több, mint amennyit eddig ettem, de megértettem, hogyha kevesebbet eszem égy hát után raktározmi kezd a szervezetem és nemhogy fogynék, inkább hiznék. Ezen buknak meg a divat diéták is.

Amitől meg eltiltottak azok a búzakészítmények. Szóval magam sütöm a kenyerem rozs és zablisztből, meg ilyesmi.

De ezt mondjuk februártól csinálom, és szerintem ezóta jóval többet eszem és olyanokat is, mint amit legalább 10-15 éve nem ettem és úgy 5 kg-mot fogytam.

Ja és a krumpli és a rizs sem jó, de a csicsóka (édes krumpli) és a barna, vagy az indián rizs igen.


És még valami, AGYKONTROLL.

148. Ancsuli
2011. júl. 26. 11:05

Köszi Éva a válaszodat. Sajna újfent egyre ritkábban járok wc-re.:-( Nem lehet, h ehhez is hozzászokott a szervezetem? Mert minden emésztést, anyagcserét gyorsító, segítő szer egy idő után nem hat, mert megszokom. Sajna nem fogytam egy dekát sem, pedig ez volt az utolsó reményem, sőt még híztam is, persze nem a megkeveréktől. Most visszamegyek a körzetihez a véreredménnyel és megkérem, h küldjön el egy dietetikushoz, mert én ezt már nem bírom. Ráadásul megint elkezdtem zumbázni + napi 120 felülés. Tegnap viszont becsípődött a derekam, úgyhogy újra hanyagolnom kell a mozgást.:-((((

Ráadásul fogyó hold van és hízok! Mi lesz ha nőni fog? Áááááá!!! Én megőrülök! Eddig csak arra tippel mindenki ( miután mindent kizártunk ), h a hormonok nem álltak még vissza szoptatás után, De mikor fog?????


Egyébként nekem egy evőkanál 9dkg, itt vlk már írta, h neki meg 10dkg. A 2dkg az kb. egy kiskanálnyi. Én már másfél hónapja eszem és még fele megvan.

147. RLindi (válaszként erre: 146. - 4b6a2525df)
2011. júl. 26. 08:49
Köszönöm a válaszod! Bekukkantottam a naplódba, láttam rengeteg hasznos hatását írtad a fahéjnak! Végül beleraktam a 10 dkg-t és finom az íze, este már kipróbáltam. Még hatása egyelőre nincs, de hát még csak az egy kanállal ettem meg.
146. 4b6a2525df (válaszként erre: 142. - RLindi)
2011. júl. 26. 07:04

Hát igen 10 dkg, az biztos. Nem tudom, hogy igy kell, hogy legyen-e, én a keveréket igy találtam, igfy alkalmaztam és eddig a többiek is. A fahéjról tudni kell, hogy a belsőd hőmérsékletet emeli (többek között), talán azért kell ennyi, hogy könnyebben oldódjon a lerakódás.


Nem tudom pontosan meddig tart. Egy evőkanál kb 2 dkg. Oszd el a 70 dkg-ot vele:)

145. 4b6a2525df (válaszként erre: 144. - RLindi)
2011. júl. 26. 06:52
hatásos lesz igy is:) mert a lenmagot sem emészti meg a szervezet és egyben jön ki:)
144. RLindi
2011. júl. 25. 17:29

Ó-ó, végig olvastam a fórumot és minden kérdésemre választ kaptam:)

Viszont 1-re nem, ami még felmerült! Én nem teljesen porrá őröltem, hanem csak dió darálón ledaráltam így a lenmag pl."egyben maradt". Hatásos lesz így is vagy valahogy oldjam meg az őrlését?

143. RLindi
2011. júl. 25. 14:10
Ja s kb. meddig tart elfogyasztani ezt az adagot?
142. RLindi
2011. júl. 25. 14:02
Sziasztok! Kedves Éva! Ma elkészült a magkeverékem:) 10 dkg fahéj kell bele azaz 4 zacskónyi? Én 1-el raktam bele eddig, az 25g de rettenetesen fahéjas az ize már most is, ez igy kell legyen?
141. 4b6a2525df (válaszként erre: 130. - Ancsuli)
2011. júl. 13. 07:14

bocs, nyaralok, ezért nem olvastam vissza.


Egyáltalán nem gond, hogy este 10 urán eszed, a lényeg, hogy az utolsó étkezés után teljen el 2 óra

140. 4b6a2525df (válaszként erre: 137. - 2721292b7f)
2011. júl. 13. 07:09
Kiváncsian várom:)
139. 4b6a2525df (válaszként erre: 138. - F979700a86)
2011. júl. 13. 07:09
Örülök neki, de ne feledd, az első adag után 5 hét szünet, a második után pedig egy év!! És ezután is évente egyszer lehet ismételni, hisz egy év alatt nem keletkezik annyi lerakódás a belekben, mint eddig.
2011. júl. 11. 17:51

Sziasztok!

Én is olvasgatom már régóta a fórumot.Megcsináltam a magkeveréket már egy hete eszem natúr activiába keverve.Nagyon jó!

2011. júl. 11. 16:40
Sziasztok!Már régebben olvasom a fórumot, tegnap este el is készült a magkeverékem.El is kezdtem alkalmazni.Írok majd a tapasztalataimról.További szép napot!
136. a44109caaa (válaszként erre: 135. - 4b6a2525df)
2011. júl. 7. 10:39
:-)
135. 4b6a2525df (válaszként erre: 133. - A44109caaa)
2011. júl. 7. 06:00
Örülök, hogy megttszett:) Biztosan egészségedre fog válni:)
2011. júl. 6. 11:02

Kiszámoltam...

1 ek./ 20 g magkeverék = 95 kcal

100 grammnyi joghurttal és egy pici édesítővel fennséges,egészséges és jótékony esti csemege...:-P

133. a44109caaa (válaszként erre: 1. - 4b6a2525df)
2011. júl. 6. 07:47

Sziasztok!

Kedves Csorieva!

Tegnap találtam rá erre a fórumra véletlenül-a hastáncot írtam be a keresőbe:-)-és mire átfutottam a bejegyzéseket már el is döntöttem,hogy kipróbálom!Tegnap be is kevertem-egyelőre 3-3 dkg-nyit a hozzávalókból,mert csak ennyi szezámmagom volt itthon,de mire ez elfogy,addigra készenlétben lesz a fennmaradt 7-7 dkg-os adag.Ugyancsak tegnap kezdtem szedni csicsóka kivonatot és mindemelett diétázom,úgyhogy mire elfogy az összes magkeverék,addigra nagyon egészségesnek és karcsúnak kell lennem...persze ez csak vicc,de nagy reményeket fűzök ezekhez így együtt!

Majd referálok!

Köszönöm és szép napot minden kedves magkeverék-fogyasztónak!

:-)

132. 4b6a2525df (válaszként erre: 131. - Reading Angel)
2011. júl. 6. 06:18

Erre sajnos nem tudok válaszolni, ezt beszéld meg orvossal.

Reményeim szerint nem, de orvos!!!!!!!!!!


És ha a kezelő orvosod válaszold, akkor légyszi ird isd meg, hogy tudjuk mi a véleménye

131. Reading Angel (válaszként erre: 123. - 4b6a2525df)
2011. júl. 5. 22:57

Szia!

Nagyon szimpatikusnak tűnik a keverék, de érdeklődni szeretnék,hogy nem okozhat e gondot, ha Crohn beteg vagyok(voltam), 6 éve tünetmentes vagyok, de azért néha oda kell figyelnem mit eszek!

Előre is köszi a segítséget!

130. Ancsuli (válaszként erre: 129. - 4b6a2525df)
2011. júl. 5. 22:30

Köszi szépen az adatokat. Én kipróbálom, majd beszámolok, h milyen. Próbáltam a norbi lisztet is, de mindennek olyan fura íze volt, pedig keverve tettem a zabpehelyliszttel.

Hát igen, a rendszeres mozgás lenne a legjobb. Most ugye ráálltam a zumbára, ami nagyon tetszik, kétnaponta csinálom is, csak most ugye kimaradt a nyaralás miatt. Vissza kéne állnom, csak még nem értem utol magamat a háztartásban.:-(

A "divatdiétákat" már rég elfelejtettem, miután évekig ( inkább évtizedekig ) kísérleteztem, sikertelenül. Nekem csak a két hetes zöldség-gyümölcs kúra vált be.

Most kaptam egy gyerekülést a bicajomra, még beszerzek egy sityakot a babának és nyeregre pattanok. Hogy hiányzik a bringázás!

Az nem gond egyébként, h a magos jogit késő este eszem? Általában este 10-kor kerülök oda, h megegyem.

129. 4b6a2525df (válaszként erre: 127. - Ancsuli)
2011. júl. 5. 07:01

100 gram csicseriborsó (szárított)306 kcal, fehérje: 19, Zsír:5,9 Szénhidrát:44, Rost:16, Koleszterin:O


Tehát liszt formájában összetevők változatlanok


zabpehely liszt: 382 kcal, F:9-11, Zs:4,5-6,5, szénhidrát:70 Rost:19


Hát tény, hogy kevesebb szénhidrátot tartalmaz. Még nem próbáltam, én teljes kiörlésű tönkölybúza

lisztet és kenyérsütéshez zabpehely lisztet használok.


Mindenki nehezebben fogy 30 felett mint alatt:)

Határozottan állítom, hogy az évek múlásával egyre nehezebb lesz, tehát azt tanácsolom, hogy amig tudsz: addig mozogj sokat (ötven felett már az edzőterem is nehezebb, ha nem most kezded el:) és ne holmi divatdiétákon törd a fejed, hanem az étkezési szokásaid tedd egészségessé.

128. Ancsuli (válaszként erre: 119. - 4b6a2525df)
2011. júl. 4. 23:00
Én is imádom a vadast spagival!!!! Na, most jól meg is kívántam.:-DDD
127. Ancsuli
2011. júl. 4. 22:57

Köszönöm szépen a válaszodat.

Nyaralni voltunk múlt héten, ahová vittem magammal a magokat is. Minden nap sajna nem ettem, de mondjuk minden másnap igen. Viszont érdekes, h életemben először nem híztam a nyaralás alatt ( általában 2kg-t szoktam hízni). Hogy ez a magnak köszönhető e azt nem tudom, de minden esetre nagyon örültem mikor tegnap ráálltam a mérlegre. :-)

Na, jó, hogy írtad az allit, duplán jó, h nem vettem. Nem szoktam zsíros ételeket enni, nem szeretem, és rántott dolgokat, meg pörit is marha ritkán csinálok. Inkább már bunda nélkül sütöm ki a halat, husit. Viszont most ajánlották nekem a csicseriborsó-lisztet, ami tiszta fehérje és nem szénhidrát. Ismeri vlk? Használta már? Eddig zabpehely-lisztet használtam, olajként meg kókuszolajat.

Apropó, életkor. Írtad, h még fiatal vagyok, könnyen ( könnyebben ) lefogyok. Hát határozottan észrevehető nálam, h 30 felett nehezebb fogyni, mint mondjuk 20 évesen. Ezek szerint az évek múlva még nehezebb lesz.:-((( Te épp annyi idős vagy, mint anyukám.:-) Nem tudom miért, de valamiért 35-40 évesnek gondoltalak.

Köszi még egyszer a tippeket.

126. 4b6a2525df (válaszként erre: 124. - Mariland)
2011. júl. 1. 08:38

Nekem mindig reggel volt/van székletem, függetlenűl a magkeveréktől.

Ez nálam beidegződés, ugyanis reggel iszom kávét (ma már inkább kapuccinót) és ez ingert vált ki.

Igaz, hosszabb agyi és fizikai ""munka" következménye volt ez (kb 2 hétig) csináltam, hogy a kapuccinó után ráültem a wc-re és kb 5 percet ültem rajta és közben le is húztam a wc-t. Ja a legnagyobb lényeg, hogy ezt ugyanabban az időben tettem. (a vastagbél 2 órájában 5-7 óra között). Ugy 2 hét elteltével sikerült is "produkálnom, majd még 2 hétig odafigyeltem. Ezután már, mire leért az utolsó korty kapuccinó menni is kellett.

Tudjátok működni kezdett a Pavlovi reflex:):)


A másik nagyon fontos dolog, ha megvan az inger 5 percen belül menj el wc-re mert ha nem akkor "szorulás" keletkezik.


Amikor természetgyógyászatot tanultam a tanárunk megkérdezte, tudjuk-e miért szorulásosak a nők? Hát azért mert reggel abban a 2 órában, amikor aktiv a vastagbél , rengeteg munkájuk van, reggelit készíteni, majd iskolába indítani a gyerekeket és neki munkába indulni. Ezzel a természetes ingert elnyomják, ami egy idő után már nem is jelentkezik. Ezért kell és lehet is visszaszoktatni a szervezetünket

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook