Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Béltisztító magkeverék fórum

Béltisztító magkeverék (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2011. júl. 1. 08:27

Felteszem ide a szervórát:


A hagyományos kínai orvoslásnak már régóta része a "szervóra". Ennek AZ elméletnek AZ alapja, hogy AZ emberi szervek meghatározott időrendben működnek és pihennek.

Így a periódikusan váltakozó bioritmus szerint mindennek meg van a maga ideje, tehát a táplálkozásnak, AZ edzésnek és a pihenésnek is.



A lényeg, hogy tizenkét fő szervünk van, melyek kétórás időközönként váltják egymást a munkában, amikor is AZ éppen dolgozó szerv szinte AZ összes energiánkat leköti.


1-3 óra:

A szervezet teljesítőképessége ilyenkor a legalacsonyabb. Ebben AZ időszakban a máj dolgozik azaz végzi a méregtelenítést, így ilyenkor nem szabad tovább terhelni (AZ ilyenkor fogyasztott alkohol nehezebben bomlik Le, tehát csak óvatosan a bulizással). Emellett a testhőmérséklet is ilyenkor a legalacsonyabb.


3-5 óra:

Ez a tüdő legaktívabb ideje, ugyanis ilyenkor készül fel AZ egész napos terhelésre. A férfiak nemi aktivitása is ilyenkor a legintenzívebb, mert ilyenkor termelődik a legtöbb nemi hormon is. A mellékvesék kortikoszteroid - termelése is most éri el csúcspontját, aki tehát a normális hormonális ingadozáshoz kíván igazodni, és szteroidokat kell szednie, AZ ekkor vegye be tablettáit, mert így jár a legkevesebb mellékhatással.


5-7 óra:

Ez idő tájt működik legaktívabban a vastagbél, így ez a székletürítés egészséges ideje is ez. Ugyanis, ezáltal megszabadítjuk szervezetünket a méreganyagoktól, amik így nem tudnak visszaszívódni és csökkenteni a teljesítőképességünket. A vércukorcsökkentő tabletták és a bétablokkoló hatású vérnyomáscsökkentők ekkor tudják maximális hatásukat kifejteni. Ezzel szemben a szervezet ilyenkor tolerálja legkevésbé AZ élvezeti szereket és a káros anyagokat: a reggeli kávé és cigaretta.


7-9 óra:

Ebben AZ időpontban terhelhető a leginkább a gyomor. Ilyenkor érdemes bőséges, vitaminokban és ásványi anyagokban gazadag reggelit enni, mert ekkor tud a gyomor a leghatékonyabban dolgozni.


9-11 óra:

Ilyenkor optimális a testhőmérsékletünk, valamint AZ idegrendszer ebben AZ időszakban a legnyugodtabb, tehát ilyenkor van a teljesítőképességünk csúcsa. Ilyenkor tanulunk a legkönnyebben, ám a tartós rögzülés kedvéért délután érdemes átismételni.


11-13 óra:

Ekkor van a szívciklus csúcspontja, tehát ez AZ ideális időpont AZ edzésre. Dél körül erősödik a gyomorsav-, majd AZ epetermelődés, így ilyenkor állunk készen AZ ebédre. A szellemi teljesítőképesség zuhan, mert a szervezet AZ emésztésre összpontosít. Az epehajtó szerek ekkor fejtik ki legaktívabban hatásukat.


13-15 óra:

Ebben a periódusban lelassul a vérkeringés, AZ összes energia a vékonybélben összpontosul. Mivel, a végtagok és a bőr vérkeringése csökken, a fájdalomérzékelés is csökken.


15-17 óra:

A délutáni órákban a húgyhólyag dolgozik a legintenzívebben, ezért ilyenkor fogyasszunk bőségesen cukor és persze alkohol mentes folyadékot. Mivel a kiválasztás során szervezetünk kiüríti a méreganyagokat, így ismét jó formába kerülünk, tehát ilyenkor lehet edzeni, tanulni, és dolgozni teljes intenzitással. A kitartást igénylő sportágakat ilyenkor sokkal eredményesebben lehet űzni, és a tréning is most a leghatásosabb, és ekkor edzhető legaktívabban AZ immunrendszer. A savkötő gyógyszerek hatása ilyenkor a legjobb. 17-19 óra:

Ebben AZ időszakban dolgozik a vesénk a legnagyobb intenzitással, így NE zavarjuk meg szervezetünk tisztító munkáját semmivel se, főleg NE zsíros, cukros, sós ételekkel és italokkal. Ilyenkor a vérnyomás is lecsökken.


19-21 óra:

A napi ciklus ezen részében a szervezet már készül AZ éjszakai pihenőre, a szervek legtöbb funkciója fokozatosan lelassul. Az ilyenkor elfogyasztott vacsora nagy része már nem emésztődik meg, hanem elraktározódik reggelig.


21-23 óra:

Ezen éjszakai órák során a legpihentetőbb AZ alvás, tehát ilyenkor NE vége zzünk se fizikai, se szellemi tevékenységet. Tehát a vegetatív idegrendszer részéről a paraszimpatikus (nyugalmat, beépítést diktáló) funkciók kerülnek abszolút túlsúlyba.


23-1 óra:

Ilyenkor a legintenzívebb AZ epehólyag görcskészsége. A fájdalmat kiváltó anyagok pedig sokkal intenzívebben hatnak ilyenkor, tehát a fájdalom felerősödik, kevésbé csillapítható.

2011. jún. 27. 21:16

Sziasztok!


A magkeveréket én is eszem a lányommal múlt hét csütörtök óta. Előtte Allit szedtem, annak volt hatása, olyan amit a leírásában leírtak.

Nem tudom milyen és mikori hatásának kell lennie ennek a magkeveréknek, de a lányomnak a reggeli helyett délutáni programja van a WC-n, nekem is inkább délután-estefele.

Viszont nekem lement 1 kiló, de nem tudom mitől, mert nem járok többet a WC-re mint eddig.


Egyébként jóízű, barackos joghurttal kifejezetten finom szerintem.


Nektek milyen és mikori hatása volt konkrétan?

123. 4b6a2525df (válaszként erre: 122. - F5848578d5)
2011. jún. 26. 06:20

hú. azt hittem most repedt. Hát igen ami egyszer eltörik sose lesz tökéletes.

A tejet nem bírom én sem, ezért rizstejet iszom, azaz abban főzök reggel rozspehyhet és rozsdarát (2 dl-be 1-1 evőkanállal) és teszek rá idénygyümölcsöt (ja és egy kevés lenmagoljat). Ez a reggelim. És 2 óra múlva elküld wc-re.


Az aszalt szilva a meleg tejjel hatásos.


A hastáncot meg halál komolyan irtam.

122. f5848578d5 (válaszként erre: 121. - 4b6a2525df)
2011. jún. 25. 20:23

A hastánc jól hangzik. :)


A tejet nem bírom meginni, még a szagától is rosszul leszek. Az aszalt szilvától pedig szorulásom van. :)


A repedt gerincet úgy értem, hogy 18 éve, kézenállás közben kirúgták alólam a kezemet és ráestem a hátamra, megrepedt a gerincem, azóta nem tökéletes. :(

121. 4b6a2525df (válaszként erre: 120. - F5848578d5)
2011. jún. 25. 19:10

Ki fogsz nevetni, de vegyél egy alap hastánc kazettát:)

A biciklizés is ülés, ami a beleket nem mozgatja meg.


Viszont a hastánc igen. Na ne gondolj olyanra, amit a tvben látsz, de ha elsajátítasz pár csipőtekerős mozdulatot behúzott hassal...:) nem beszélve arról, hogy a gerincnek is fantasztikus jót tesz. Tudom, mert elszórakoztatom magam itthon, de még tükörbe nem nézek:)

A másik ötletem az aszalt szilva meleg tejjel éjszakára +ha még van a magkeverék szilvás gyümölcsös joghurtba


A repedt gerincet hogy érted?

2011. jún. 25. 18:36

Én rengeteget iszom (1,5l tea, 2,5l víz). E mellett munkanapokon leves (min.6dl). Viszont rendszeresen tornázni több okból nincs lehetőségem (16-18h-s munkanapok, repedt gerinc, stb.). Annyit tudtam tenni mozgás fronton, hogy szereztem kerékpárt és ahova lehet most azzal megyek.

A magkeverék az első két hétben javított a heti kétszeri "bogyóim" állagán és gyakoriságán, de azóta ismét minden a régi. Anno a mályva teával és a kapszulával is úgy jártam, hogy 1-2 napig működött, utána nem.

Bárkinek ötlete? Nem feltétlenül fogyni szeretnék (bár az sem lenne rossz), inkább az erőlködésektől szeretnék megszabadulni.

119. 4b6a2525df (válaszként erre: 118. - Ancsuli)
2011. jún. 24. 07:06

Az Alli és a magkeverék 2 külön fogalom. Az Alli annak való, aki a kelleténél zsírosabban étkezik, az pedig mondjuk az, hogy üzemi kosztot:) eszik, vagy ha otthon főz, akkor sokszor rántott húst, rántott halat, pörköltet stb.. fogyaszt, de akár ha a grillcsirkét olajba süti meg, vagy félkész ételeket fogyaszt. Én is eszem az allit, de nem mindennapi rendszerességgel, mert én itthon főzök magamnak és tudom mikor, mennyi zsírt viszek be. Pl, télen többször ettem kocsonyát, abban ugye szeretel a körmöt, ami tele van zsírral, na utánna vettem be.


A magkeverék arra jó, hogy a lerakódott és bekövesedett bélsárt kipucolja belőled.


E "sok harc" láttán egy tanácsot még tudnék adni (én is most fogom megtapasztalni) Metabolic Typing nevű módszert, Én 1 hete voltam egy előadásukon, és julius 10 után egyeztetek időpontot velük, és ez lesz az utolsó utáni próbálkozásom:) Január óta semmilyen diétát nem követek és fogytam 5 kg.

Eszem kenyeret is bár én sütöm itthon a kilófaló könyvből (szintén január óta)

Minden eszem, ami eszembe jut, csak mértékkel.

Tegnap pld vadast ebédeltem sagettivel (mert ezzel imádom) A hús 8 dkg volt, a mártás szintén és a spagetti 12 dkg főve.


A metaboligtól azt várom, hogy megmondja mi az amit egyáltalán nem ehetek.


Annó néztem a vércsoport diétát, nagyon érdekes és végül is nagy részét nem is szeretem annak amit nem ehetek, egy részét meg nem tudom megenni mert pl ég a gyomrom tőle.

Viszont imádom (és eszem is)a halat is hallal, meg a rákot, meg a polipot, meg a kagylót meg ilyesmiket, na és ezt nem ajánlja, igy hát ezt is elvetettem.


Ne legyél türelmetlen, hisz mint irtad, sosem voltál nádszál, Havi 1-1,5 kg fogyás az biztos tarós marad. Az 5-7 kilóknak meg a duplája jön vissza, megtapasztaltam. Te könnyebben fogsz tudni hisz fiatal vagy én már 56 múltam és ebben a korban már minden minusz dekáért duplán kell megdolgozni


Van egy naplóm, olvasd el: Fogyás fejben, holdfázisok 2011

118. Ancsuli
2011. jún. 23. 18:01

Sziasztok!

Pár hete már nyomon követem a topikot, csak most jutottam odáig, h írok is. A magkeveréket én is megcsináltam és kb. 2 hete fogyasztom. Az 1. után másnap 5x voltam wc-n, úgy meghajtott, de azóta szépen beállt és ha nem is minden nap, de 6x egy héten el tudok menni wc-re, ami nálam nagyon nagy szó. Egy nagy bajom van, h elég keveset iszom. Képtelen vagyok 2l-t meginni egy nap.:-(

14 hónapja szültem és azóta várom, h lefogyjak. Ill. nemcsak várom, teszek is érte. Elég kevés sikerrel sajnos. Világ életemben problémám volt a súlyommal, 12 éves korom óta szinte mindig fogyóztam, pedig sosem ettem sokat, csak igen rendszertelenül. Bár visszanézve a régi fotóimat inkább idióta voltam, mintsem "pufifánk", ahogyan én mindig láttam magamat. A létező összes fogyimódszert ( teát, bogyót, kúrát, mindent ) kipróbáltam, de semmi. Jártam colon hydroterápiára, akkor talán 1-2 kg lement. Ott ajánlották a két hetes tisztítókúrát ( csak zöldség, gyümölcs ), na ettől lement 3kg. Ez volt a max. egész életemben. 52kg-ra lementem, ennél kevesebb szerintem gyerekkoromban voltam ( egyébként 156cm vagyok ). Terhes 56kg-val lettem, most 64 vagyok. Nagyon szeretnék lefogyni végre. Mindenki azt mondta, h majd a szoptatás alatt lemegy. Hát nem ment. Inkább jött. Aztán azt mondták, h na majd ha megjön, akkor. Eddig 2x menstruáltam, talán vlm elindult. Aztán azt mondták, h majd ha abbahagyod a szoptatást. Ez 4 hete megtörtént. Szóval most már minden adott, eszem a magkeveréket, nem szoptatok, menstruálok, max. 100kcal-t eszem egy nap, két naponta zumbázok. De az istenért nem akar lemenni. Minden kismama-pajtásom írja, h ennyit meg annyit fogyott, én meg szinte semmit. De miért??? Ja, voltam pajzsmirigyet nézetni, de rendben van.

Nem tudom mit csinálok rosszul azon kívül, h keveset iszom.

Csorieva, Neked köszönöm az "offolást" a alli topikban, mert ott találtam rád, ha nem offolod, sosem tudnék a magkeverékről. Már majdnem megvettem az allit.:-)

Ja, majdnem fél évig meg update eédet ettem. De semmi.

117. 4b6a2525df (válaszként erre: 115. - Klarika5)
2011. jún. 18. 06:40
nem csak a lábaidba ban ilyenkor a víz, hanem a nyirokmirigyekbe is az meg ugye van egypár:)
116. 4b6a2525df (válaszként erre: 114. - Klarika5)
2011. jún. 18. 06:39

Olvass bele a naplómba, amit ajánlottam


Az ilyen megkinálós mérlegek a legrosszabbak. mindegyik mást mutat:) Próbáltam már kiváncsiságból:)

Egymás mellé raktunk 5 degitális mérleget és mind mást mutatott:)

Meg az sem mindegy mikor mi van rajtad. Istentelen súlya tud lenni a ruhának:)


Igen a vizvisszatartás okozhat 2 kg-ot, annak akinek még van menszesze,


Azt, hogy megfelezed az adagod ne vedd büntetésnek, mert csak éhes leszel:( nem a fele adagtól, hanem a "büntetés" szótól

2011. jún. 18. 06:35
Ja, és az volt feltűnő, hogy a ruha nem feszült rajtam, a + súly meg ott volt, csodálkoztam, hova a fenébe jött rám? Hát lehetett a lábaimban a víz?
114. klarika5 (válaszként erre: 112. - 4b6a2525df)
2011. jún. 18. 06:32

Á, nincs is mérlegem:) Akkor mérem magam, ha olyan helyre megyek, ahol "megkínálnak" vele. Azért írtam korábban, hogy nem híztam, de nem is fogytam, mert a ruhákon próbálom besaccolni. De katarzist éltem meg, mikor tegnap két kilóval többet mutatott a digitális:(((

De lehet valami abban, amit micike mond, mert nem érzem, hogy szűkebb lenne a ruha, de a lábam bedagadt. Én a sok gyaloglásnak tudtam be, de lehet vízvisszatartás, s ez okozza a +2 kilót?

Bánja a fene, most azzal büntetem magam, hogy fele adagot szedek a tányérra, mint szoktam, aztán letesztelem alkalomadtán a súlyom, ami egyébként mindig ugyanannyi évek óta: se le, se fel.

2011. jún. 18. 06:19

Van egy naplóm. A benne szereplő anyagot az 1/3-a után már pénzért vettem meg pont azért, hogy (velem együtt) a nehez fogyni tudok pszichéjének átalakításához hozzájáruljak. Akit érdekel:

Fogyás fejben, holdfázisok 2011

Eléggé tömény, naponta csak egy bejegyzés olvasása ajánlott, és annak ""begyakorlása:)"

112. 4b6a2525df (válaszként erre: 105. - Klarika5)
2011. jún. 18. 06:15

Na ez a méregetés a fogyás "halála", mármint hogy minden reggel ráugrálsz a mérlegre. Nem tudom mennxi idős vsgy, de menses előtt kb 2 kiló rájön az emberre. Ez is marhaság, mert csk vizet tart vissza a szervezet, ráadásul most 2 napja speciális telihold volt ((holdfogyatkozásos), ami még vizvisszatartóbb.

A módszer igen jőó, mármint a felét megenni, de pl nem célravezető vacsorára a 20 dkg libatepertő 2 szelet kenyérrel felét mgenni:) Na jó ez vicc volt:)


Tegnap voltam egy előadáson, és nekem felkeltette az érdeklődésemet. Itt tud tájékozódni róla, aki akar: e [link]

111. 4b6a2525df (válaszként erre: 103. - Klarika5)
2011. jún. 18. 06:09

Teljes mértékben kizárt, hogy ettől a keveréktól akár 1 dkg-ot is híztál volna.

Gondolj bele: 1. csak 2 dkg naponta.

2. a joghurt 120 kcal-nál nincs több.

Ne ezzel állj le, hanem ird le mit ettél és főleg mikor az elmúlt 2 hétben és ott keresd a ludast.


sőt ezt a keveréket 5 hét után meg kell ismételni

110. 4b6a2525df (válaszként erre: 101. - 3a8f3f8f11)
2011. jún. 18. 06:05

Nem baj, de akkor nem a magkeverék küldött el 4x:)


A magkeveréknek igazság szerint 2x kell elküldenie.

Azért ha lehet, akkor ne a megkeverék után egél erőspaprikát:)

Bár ugye azt vacsora után 2 órával kell megenni és utánna a vizen kívül semm:)

109. 4b6a2525df (válaszként erre: 98. - 3a8f3f8f11)
2011. jún. 18. 06:02

Ez ettől van, de ha a 2 szeri adagot (mert ugye 5 hét után egyszer meg kell ismételni, majd utánna évente csak egy adagot kell megenni), ajánlanám

tárnics 94-es hozzászólását :)

108. 4b6a2525df (válaszként erre: 97. - Klarika5)
2011. jún. 18. 05:58

Hogy hízhattál volna napi 2, azaz 2 dkg olajos mag keveréktől. Ezekben a magokban sa szervezet számára nélkölözhetetlen olajok vannak, azok is a minimális mennyiség alatt! (sajnos a 2 dkg-ban nincs meg a minimum sem)


Azt ne f2ledd, hogy a keveréket 5 hét után meg kell ismételni első alkalommal, majd egy év elteltével kell (lehet) csinélni, de akkor már csak évente egyszer

107. 4b6a2525df (válaszként erre: 102. - Mogyoró)
2011. jún. 18. 05:55
Természetesen
2011. jún. 17. 16:58
Azt se felejtsd el, hogy most volt telihold, ilyenkor sok vizet köt meg a szervezet, lehet hogy még nem "folyt ki".. vagy sok mindentől lehet, de hízni ettől szerintem nem lehet, ha valaki mellett diétát tart, bár én is 3 napja kezdtem szóval majd kiderül:D
105. klarika5 (válaszként erre: 104. - 3a8f3f8f11)
2011. jún. 17. 16:51
Jaj, nem tudom mitől híztam. 6-kor megettem egy pohár joghurtot a keverékkel, ez volt a vacsorám. Máskor csak joghurt, magok nélkül. Most elkezdem a "módszeremet": mindenből fele adag. Talán lemegy, majd méregetem.:((((
2011. jún. 17. 15:49
ettől híztál?? szerintem ott vmi más gond lehet..
2011. jún. 17. 13:59

Huh! Rálltam a mérlegre, és Hííííztam 2 kilót:(((

Nem régen írtam, hogy nem fogytam, de nem is híztam. De igen, híííztam. Nincs olyan jó, amiben ne lenne valami rosssz. Hát akkor leállok, nem sok van hátra úgy sem az adagból.

2011. jún. 17. 13:28
Sziasztok! Én a hét elején kezdtem el fogyasztani minden este a kefírgombából készített kefíremet,pont azért,hogy rendeződjön az emésztésem. De eddig semmi változás. Rátaláltam erre a fórumra,és arra gondoltam kipróbálom ezt a magkeveréket! Keverhetem a kefíremmel?
2011. jún. 17. 12:37
Ettem, de az baj??
100. 4b6a2525df (válaszként erre: 99. - 3a8f3f8f11)
2011. jún. 17. 06:15
Hát ha nem ettél erőspaprikát, akkor igen.
2011. jún. 16. 23:43
Na így a nap végén kijelenthetem, 4x látogattam a wc-t:D holnapra is jó lenne..
2011. jún. 16. 12:01
2 napja kezdtem enni, és nem tudom, hogy ettől e vagy mástól de ma kétszer voltam már wc-n, nagyon remélem hogy ez így is marad:D
97. klarika5 (válaszként erre: 90. - Nőci1)
2011. jún. 15. 20:43

Én a joghurtot utálom reggel, délben, meg este is. Meg mindenféle tejterméket. Tiltakozik ellene a szervezetem - néha akár kiütésekkel is.

Kezdetben görög joghurttal ettem ezt a keveréket, majd már legyűröm a naturral-pár napig pici barna cukorral, s most már a cukrot is elhagytam.. Hogy tisztít-e, nem tudom, de tény, hogy a klotyót minden reggel eredménnyel látogatom meg, s egész nap nem érzem telítettnek magam. Lassan végére is érek a keveréknek. Hízni nem híztam, bár nagyon féltem ennyi olajos magtól, de mondjuk fogyni sem fogytam:(( Ha elfogy, akkor viszont megfigyelem, hogy visszatérnek-e a küzdelmes reggelek:)

2011. jún. 15. 14:43

na tegnap este ettem először, igaz nem joghurtba, hanem csak magába vízzel. Van jelentősége a joghurtnak vagy tejnek?

Egyenlőre még nincs semmi hatás, de gondolom ennek idő is kell.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook