Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babatervezés 2016 év vége - 2017 fórum

Babatervezés 2016 év vége - 2017 (beszélgetős fórum)


274. Isabelle002 (válaszként erre: 245. - Nyunyo90)
2016. szept. 23. 23:47
Rendeltem enis egy nagy csomag ovu es terhessegi tesztet :D mar ot napja kesik de tesztek meg mindig negativak....nem tudom mire velni hogy amikor megkellett volna jonnie majd meghaltam ugy fajt a derekam es a hasam erre semmi...
2016. szept. 23. 19:45

Közben megtaláltam, amit írtál, bemásolom ide, hátha valaki másnak is jól jön:


"A testhőmérsékletet mindig reggel, közvetlenül ébredés után kell mérni. Lehetőség szerint még a mosdóba se menj ki előtte. Természetesen előfordulhatnak napok, amikor ezt nem tudod megoldani, vagy elfelejted a mérést, akkor se ess kétségbe, vezesd tovább a hőmérsékleti görbéd adatait, mintha mi sem történt volna. Segít a lehető legpontosabb görbe kialakításában, ha az adatokat minden nap ugyanabban az órában méred. Neked kell eldöntened, mennyire törekszel megbízható eredményre.

Én higanyos hőmérőt használok. Nagyon fontos! A testhőmérsékletet a nyelv alatt kell mérni. A hónaljban mért testhőmérséklettel semmire sem mész. Ovuláció előtt közvetlenül leesik, majd utána megemelkedik a testhőmérséklet.

A testhőmérséklet a ciklus folyamán össze-vissza ingadozik, bár nagyjából egy tartományban, 37 C fok alatt mozog, kivéve, ha időközben megbetegednél.


Ovuláció előtt a testhőmérséklet pár fokkal leesik.


Ovulációt követően a hőmérséklet emelkedésnek indul, és a progeszteron hormon termelődésének köszönhetően 37 C fok közelébe kerül, vagy akár afölé is emelkedik."

272. Kriking (válaszként erre: 267. - Esther_1984)
2016. szept. 23. 18:39
Kikeresem neked majd. Korábban leirtam ahogy én hőmèrőzök.
271. Kriking (válaszként erre: 268. - Andi1419)
2016. szept. 23. 18:32
Én is myo-t iszom :)
270. Kriking (válaszként erre: 265. - Esther_1984)
2016. szept. 23. 18:30
Úgy tudom nyelv alatt kell. Akkor ad pontos eredményt
269. andi1419 (válaszként erre: 268. - Andi1419)
2016. szept. 23. 16:08
Bocsi a helyesírási hibákért, de ez az okos telefon mindent kijavít helyettem úgy hogy észre sem veszem, csak mikor már elküldtem az üzit.😐
2016. szept. 23. 16:05

Sziasztok. Nálunk is téma az esküvő anyósék felől mindig, hogy a baba előtt jó lenne, de egyelőre megvagyunk nélküle, mibis jegyben járunk.De az unokát is nagyon várják. Egyébként én 24éves vagyok, párom pedig 28. Másrészt nekem a húgom miatt nehéz, ugyanis anyám mindig mondja hogy így az unokája, még úgy,állandóan róluk beszél mindenkinek, észre sem veszi hogy nekem ez mennyire fáj...

Nyunyo90: inofolic helyett ajánlom a mio-inozitolt, keress rá, ugyanaz a kettő csak ez felé annyiba kerül. Én is gondolkodók rajta, hogy ha ebben a hónapban sem lesz baba, akkor beruházok rá.

Mielőbbi babásodást mindenkinek😊

267. Esther_1984 (válaszként erre: 266. - Nyunyo90)
2016. szept. 23. 14:26

Rögtön ébredés után szoktam. Azt olvastam, hogy semmit nem lehet előtte csinálni, az legyen az első mozdulat.

Néha felébredek az éjszaka közepén, és egyből teszem be a lázmérőt a hónaljamba, mert nem akarom a telefonon megnézni az időt, aztán miután bent van a lázmérő, megnézem az időt, és kiderül, hogy még aludhatok, utána reggel a lázmérővel a hónaljamban kelek fel... :-) Na, de akkor mostantól a számban fogom mérni.

266. Nyunyo90 (válaszként erre: 265. - Esther_1984)
2016. szept. 23. 14:17
Hónaljban állítólag nem jó, mert nem a test alaphődet mutatja úgy. Én azt olvastam, hogy vagy hüvelyben, vagy szájban kell mérni rögtön ébredés után. De Kriking is tud erről többet írni, én csak 4 napja kezdtem, tehát nem vagyok túl tapasztalt. :)
265. Esther_1984 (válaszként erre: 264. - Nyunyo90)
2016. szept. 23. 14:15

Én a hónaljamba tettem eddig a lázmérőt, de akkor kipróbálom, hogy a számban mit mér :-)

Egy hétig használtam 25-ös érzékenységű tesztet, ezt gyógyszertárban vettem, majd utána a netről rendelt 10-eset használtam, ebből rendeltem sokat, de pár napja már nem használom, mert meguntam, h soha nem mutat semmit. Következő hónapban újra kezdem.

264. Nyunyo90 (válaszként erre: 260. - Esther_1984)
2016. szept. 23. 13:56

Szia!


Thermoval digitális lázmérőt használok, 4 napja, de én is elgondolkoztam, hogy biztosan jó-e. :D Én a nyelvem alá rakom be. Milyen érzékenységű ovu tesztet próbáltál?

263. Nyunyo90 (válaszként erre: 258. - Kllk)
2016. szept. 23. 13:50
Szerintem ne vedd magadra, hiszen valószínűleg anyósodék idejében elképzelni sem tudták, hogy házasság nélkül jöjjön a baba. Igaz, az más kérdés, hogy lehetne egy kicsit tapintatosabb is, vagy másképpen is előadhatná a véleményét.
2016. szept. 23. 13:48

Üdv. Mindenkinek!


Mi tavaly házasodtunk a férjemmel, utána pár hónapig téma volt ismerősi körben, a "mikor jön a baba" kérdés, de akkor még úgy voltunk, hogy majd 1-2 év múlva szeretnénk és meglátjuk. Azóta nem kérdezget senki szerencsére. Anyósomék és a szüleim sem kérdeznek, bár anyósom egyszer mondta egy összejövetelen ahol félig ismerős rákérdezett nálunk, hogy ő nagyon várja, de nem akar kérdezősködni, úgyis bejelentjük, ha úton az unoka. Ezen a téren nagyon normálisak, más téren már kevésbé...:-)

Én tavaly szeptemberben elkezdtem egy sulit levelezőn, van olyan barátnőm akivel már beszélgettem a gyerekvállalásról, és hogy próbálkozunk már, rögtön kétségbeesve kérdezte, hogy hát a sulival akkor mi lesz ha sikerül és jövő nyáron esetleg baba lesz? Mi lenne? Lehet halasztani, szerintem rajtam kívül több száz ember fejezett már be felsőoktatási képzést gyerek mellett is, na meg rengeteg csoporttársam van akik eleve 2-3 gyerek mellett kezdték és csinálják.

261. Kriking (válaszként erre: 260. - Esther_1984)
2016. szept. 23. 13:44

Üdv itt:-) Mielőbbi babásodást.

Hát igen a kor érdekes kérdés, de ha már nem vagyunk 22-ők akkor felesleges is gondolkodni hogy mikor lehetne ideális, mert most kell megvalósítani :-)

2016. szept. 23. 13:28

Sziasztok!

Én is csatlakoznék a csoporthoz. Én idén leszek 32 éves, most hagytam abba a fogamzásgátlót nagyon sok idő után, úgyhogy eléggé hátrányos helyzetből indulok.

Azonnal a fogamzásgátló abbahagyása után elkezdtem az Aviva tornát, eszek méhpempőt, cickafark teát iszom, lúgosítok, rengeteg vitamint szedek, tavasz óta szedem a Femibion 800-at.

Most sajnos éppen antibiotikumot kell szednem teljsesen más miatt, úgyhogy nagyon remélem, hogy az első hónapban még nem jött össze.

Ja, én is csináltam az ovu tesztet kb. 2 hétig, de mindig negatív lett, reggelente mérem a hőmet, de az is sokszor változik, szerintem nem jó a hőmérő. Ti milyen hőmérőt használtok?


Az én környezetemben nagyon sok nő van, akinek az én koromban vagy még idősebben is nincs gyereke, úgyhogy én a korom miatt annyira nem érzem magam rosszul. Kérdeztem a dokit is, hogy nem vagyok-e még öreg az első babához, de azt mondta, h a legideálisabb 21-22 évesen szülni, de hozzátette, h miért beszéljünk olyanról, ami a mai világban már szinte nem is létezik.

Ha most meg fog jönni rendesen (elvileg holnap kellene) gyógyszer nélkül, akkor következő hónapban, elmegyek a dokihoz megnézetni, hogy van-e a peteérésem.

259. Kriking (válaszként erre: 258. - Kllk)
2016. szept. 23. 13:16

Az a durva, hogy én is jóban vagyok velük, de ebben a témában bánt a viselkedésük! Tudom hogy szeretnek és elfogadtak, de miért kell beleszólni az életünkbe?

Mondjuk anyós olyan, hogy mindig az legyen amit ő elképzel és akar. Após meg papucs és asszisztál ehhez. Önálló véleménye nincs!

258. Kllk (válaszként erre: 256. - Oszandra85)
2016. szept. 23. 13:06

Nekem "anyosom" azon van kiakadva, hogy nem vagyunk hazasok, csak jegyben jarunk. Mikor megtudta a paromtol, hogy szeretnenk babat, kovetkezo talalkozaskor kifejtette, hogy remeli hazassag elott nem sikerul mert a baba erezni fogja hogy meg nem johet! Na ekkor en is nyeltem egy nagyot. Nem kezdtem el neki magyarazni az okokat mert tudja jol csak nem akarja erteni. Ha eljon az ideje osszehazasodunk es pont. Ettol meg ne kivanjon rosszat... Fura mert amugy tok joban vagyunk talan o sem merte fel milyen erzekeny kerdes ez.


Ahogy irtatok is, van akinek eleg, ha ra neznek, az nem tudja elkepzelni min megyunk keresztul honaprol honapra. Drukk mindenkinek!

257. Kriking (válaszként erre: 256. - Oszandra85)
2016. szept. 23. 13:03

Hát én sem beszélgetek erről anyósékkal,mert nem tartozik rájuk. szívem szerint megmondanám nekik, hogy ők már átélték ezt a csodát,örüljenek neki, és hagyjanak minket, hogy haladjunk. A dokim is mondta ha folyton ezen témáznak az hátráltat. Eddig nincs szervi bajom a vizsgálatok alapján,így lehet a sok stressz vagy a megfelelési kényszer gátol.

És persze tudom a baba érkezik, ha ő jónak látja,csak azért zavaró a folytonos pofára esés meg a várakozás. De eljön mindenki ideje :-) Csak győzzük kivárni.


Apum pl sosem kérdezte meg, mondjuk most már sajnos nem él, de tökre tiszteletbe tartotta majd lesz, ha mi akarjuk vagy úgy sikerül. Anyum se kérdez semmit, pedig még beutalót is kért nekem vérvételre mikor elírták.

256. oszandra85 (válaszként erre: 253. - Kriking)
2016. szept. 23. 12:57

Az en szuleim nem ilyen nyiltan kerdezik, cask akarhanyszor beszelunk beleszovik a beszelgetesbe. Pl mondtam hogy neztem egy sulit es gondolkoztam hogy elkezdjem-e, cask nem tudom mennyi idom lenne ra a munka mellett. Erre apum mondta, h hat igen meg aztan ha jon a kisunokam akkor nem lesz erre idod. Multkor mondtam neki, hogy ezt fejezzek be, epp elegge gorcsolok rajta magamtol is, hogy szeretnem ha sikerulne minel hamarabb nem kellenek ezek a kis szurkak is. Remelm megertette...


De azert probalj arra gondolni, hogy meg mindig jobb ha ilyen korulmenyekbe szuletik egy baba, mintha valaki nem igazan varna... az anyosom azt mondta, hogy nem kell elsietni, nem kene elrontani az eleteteket egy gyerekkel. Igaz ezt meg mielott egyaltalan jegyben jartunk volna, azota nem tudom, hogy valtozott-e a velemenye, mert ezzel nalam nagyon is betalalt, nem akarok vele errol beszelgetni.

255. Kriking (válaszként erre: 254. - Oszandra85)
2016. szept. 23. 12:55

nekünk beszólt após, mikor mondtuk rajta vagyunk,hogy "lehet nem jó a taktika és nem elégszer csináljátok" most komolyan????????? 75 éves, nekem ilyet ne mondjon.

Nem értik meg, hogy ez egy párnak nehéz teher így is hónapról-hónapra, főleg ha érzékenyebbek, mint én. Azt hiszik egy szex=1 gyerek.

254. oszandra85 (válaszként erre: 249. - Kllk)
2016. szept. 23. 12:50

Nekunk most volt az eskuvonk aprilisban es mindenki kerdezi mikor jon a baba. Mindenkinek elmondtam egyszer, hogy dolgozunk az ugyon es nagyon remelem, hogy ez ennyiben is marad, mert ha megegyszer megkerdezi valaki akkor nem birok kedves maradni, ha egyszer mar mondtam h probalkozunk akkor utana ecseteljem, hogy melyik honapban hanyszor voltunk egyutt es megse jott ossze? Tenyleg nehez a csaladnak magyarazkodni...:S

A nyaralasra sztem foglaljatok apartmant, de ugy, hogy meg par honapig le lehessen mondani ingyenesen :)

253. Kriking (válaszként erre: 249. - Kllk)
2016. szept. 23. 12:50

Teljesen megértelek. Ugyan ezt érzem. Hetente megkérdezik anyósék, hogy hol a gyerek?........ áááááááááá. És se én se férjem nem akarja elmondani mi a szitu, mert ez ránk tartozik csak. Legalábbis mi így gondoljuk.

Múltkor annyit mondtam az utolsó beszólásra, hogy már orvosi segítség kell. Talán azóta kuss van, de érzem csak idő kérdése ismét.

252. Kriking (válaszként erre: 248. - Tike85)
2016. szept. 23. 12:48
Üdv köztünk:-) Sajnálom,ami keresztül kellett mennetek,remélem, hogy hamarosan gyarapszik a család és sikerrel jártok.
251. Kriking (válaszként erre: 247. - Nyunyo90)
2016. szept. 23. 12:47
Már kezdek izgulni, de még messze van 29.-e :-) :-(
250. Kllk (válaszként erre: 246. - Kriking)
2016. szept. 23. 12:38
Kriking ez biztatonak tunik!
249. Kllk (válaszként erre: 248. - Tike85)
2016. szept. 23. 12:37
Szia Tike85! Sajnalom ami tortent, es remelem mihamarabb erkezik a kisteso! Valoban nehez, sokan nem ertik, neha meg a sajat csaladunk sem meri elmondani az ember... En most pont ilyen helyzetben vagyok, a csalad az eves kozos nyaralast tervezi, es kerdezik, foglaljanak-e nekunk is apartmant... Most erre mit mondjak? :D tudod anya epp nem sikerul teherbe esnem de ha megis akkor jovo nyaron nem megyek sehova?! Barcsak osszejonne, azt hiszem megertenek ha nem mennenk de a jelenlegi szitut nem szeretnem magyarazni a fel rokonsagnak...
248. Tike85
2016. szept. 23. 11:58
Sziasztok! Csatlakoznék én is hozzátok! Olyan nehéz ilyesmiről másokkal beszélgetni... Beleolvasgattam az irományokba azért, bár nem végig;) Én tegnap kezdtem el a trimesztert, nem várok csodákat, de hátha segít, másnem a közérzetem jobb lesz remélem. Tehát az én történetem: 31 éves vagyok, Miskolcon lakunk(van valaki innen?) van egy 3 éves kisfiunk, nem akartunk nagy korkülönbséget, így tavaly nyáron elkezdtünk próbálkozni, októberben sikerült is de sajnos a 7. héten találta meg a doki méhen kívül. 3-4 mensit kellett várni, de azóta semmi...Az első bébi a 2. hónapban a második a 4. ben sikerült. 2hét múlva megyek citológiára és megnézetem minden rendben van-e. Bocsi ha hosszúra sikeredtem:)
247. Nyunyo90 (válaszként erre: 246. - Kriking)
2016. szept. 23. 10:47
A hőd szépen fent van, reméljük baba van a dologban! :-)
246. Kriking (válaszként erre: 245. - Nyunyo90)
2016. szept. 23. 09:23

Köszi én jól vagyok,várakozok. Hőm ilyen: [link]


Meglátjuk mi sül ki belőle :-) Próbálok bizakodni :-)

2016. szept. 23. 08:11

Sziasztok!


Én is nekiálltam hőmérőzni 4 napja, és fura, mert az alaphőm 36 és 36,2 között mozog. Azt olvastam, hogy ha 36,2 alatt van, akkor erős a gyanú a pajzsmirigy alulműködésre, bár 4 napból nem sokat lehet elemezni, csak gyanúsan feltűnt, hogy elvileg már a luteális fázisban kellene lennem, mégis alacsonynak találom. Bár azért egyénenként eltérő lehet az alaphő, van akinek amúgy is magasabb, mégsincs pajzsmirigy túlműködése, úgyhogy megpróbálok nem ráparázni. :D Egyébként tegnap fájdogált a hasam alja, egyszer-egyszer beszúrt, így kiváncsiságból csináltam egy ovutesztet, és igaz halványan de kijött a 2. csík, viszont erősebb mint amit a számolt meg éppen "érzett" peteérésem környékén csinálgattam. Úgyhogy ma meg a következő 1-2 napban még csinálok, mert lehet, hogy még nem is volt peteérésem. (?) Előfordulhat, mert nem biztos, hogy gyógyszer után most megint 31 napra jönne meg. Vagy pedig tényleg nekem is 10-15 ös ovuteszt kell majd. Ez a sok kérdés, meg bizonytalanság..:) Kriking, te hogy érzed magad? ssueB te hogy vagy? :) andi1419 szurkolok!:-)

Isabelle002, én is majdnem a trimesztert kezdtem el szedni, de végül nem mertem. Én is a csoportot olvasgattam és nagyon elbizonytalanodtam. Az én dokim az Inofolicot is említette, bár azt mondta, hogy azt fél év után javasolja ha addig nem sikerülne a baba, mert "gyönyörű peteéréseket csinál". :) Csak baromi drága, 10-12 ezer között mozog 1 havi adag..így egyelőre nem vettem, de ha tényleg nem lesz baba fél évig, szerintem meg fogom próbálni. :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook