Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babatervezés 2016 év vége - 2017 fórum

Babatervezés 2016 év vége - 2017 (beszélgetős fórum)


214. andi1419 (válaszként erre: 205. - Isabelle002)
2016. szept. 20. 15:42

Na az orvossal valahogy így vagyok én is, egyszerűen rettegek tőlük, attól meg főleg, hogy van valami komolyabb bajom. Már csak akkor szoktam elmenni, ha nagyon beteg vagyok.

Én is próbálkozom az egészséges életmóddal, sok zöldség-gyümölcs, kevés szénhidrát. Sportolni nincs energiám, a munkahelyemen napi 4-5km-t simán megyek.

213. oszandra85 (válaszként erre: 212. - Kriking)
2016. szept. 20. 14:36
En januarban, ha addig nem sikerul biztos, h behazudom. Egyreszt itt nincs olyan, h az orvosom akinel szulni fogok, annal szulok aki majd akkor epp ugyel, sot nogyogyasz sincs, ahogy irta Isabelle is, itt max a haziorvoshoz tudunk menni, annak pedig szemrebbenes nelkul fogok hazudni. Masreszt ez kegyes hazugsag sztem, minek varjak egy evet, ha baj van akkor baj van fel evvel kesobb is, a vizsgalatok artani nem artanak. Na de remeljuk erre nem kerul mar sor :D :D
212. Kriking (válaszként erre: 206. - Oszandra85)
2016. szept. 20. 14:09
Hát igen 5 hónap után már érdemes menni, én 8 után mentem ,de mondta várjuk meg a 12.-őt. Utána kicsit elengedtem a témát és 15.-be mentem, azóta a vizsgálatok. De ha újra csinálnám lehet füllentenék,hogy már letelt az 1 év. Csak úgy vagyok máskor meg vele, hogy a dokimnak akinél szülni akarok nem jó hazudni :-)
211. Kriking (válaszként erre: 205. - Isabelle002)
2016. szept. 20. 14:06
ha nem jön meg és a teszt negatív akkor menj csak. Ha megjön csak máskor mint számítasz az nem jó baba várás szempontjából,de attól még nem lesz bajod feltehetően.
210. Kriking (válaszként erre: 203. - Isabelle002)
2016. szept. 20. 14:05
Így már értem. Nálunk meg hiába megyek a házi dokihoz nem foglalkozik velünk. Csak a nőgyógyász.
209. Kriking (válaszként erre: 208. - Nyunyo90)
2016. szept. 20. 14:04
de jó lenne. :-) Megy a drukk! Egyszer azzal álmodtam hogy 08.30. De be tudom melyik év és mi lesz. Csak bevillant.
208. Nyunyo90 (válaszként erre: 197. - Kriking)
2016. szept. 20. 13:50
a 9-es a szerencseszámom egyébként, hátha mindkettőnknek szerencsét hoz! :-)
207. Nyunyo90 (válaszként erre: 205. - Isabelle002)
2016. szept. 20. 13:47
Én 8 évig szedtem gyógyszert, nekem nem mondta a doki, hogy ne próbálkozzunk, annyit mondott, hogy általában kell 3-4 hónap mire helyreáll a szervezet. nyilván ez mindenkinél változó, pl nekem is megjött utána hónapban, igaz nem 28 napos ciklus volt mint szokott, hanem 31, és a vérzés is csak 2 napig tartott. Szerintem 6 év gyógyszer után adj magadnak egy kis időt, tényleg bármi előfordulhat, lehet, hogy ha nem is az első hónapban áll helyre a szervezeted, a 2. ciklusra simán rendezőthet minden. Szerintem se gondolj addig negatív dolgokra, én úgy tervezem, hogy ha 6 hónapig nem sikerülne, utána visszamegyek, persze ha addig nem lenne valami, pl nálam indokolatlan görcsök jelentkeztek ugye augusztusban. Tesztelj azért pár nap múlva is egyet, szurkolok! :-)
206. oszandra85 (válaszként erre: 205. - Isabelle002)
2016. szept. 20. 13:35

Tudom, hogy nehez varni, de elso honap utan meg az orvos is elkuldene, hogy majd gyere vissza kesobb. Meg hat magadnak okozol egy csomo stresszt, h ilyen orvosi vizsgalat meg olyan, kozben lehet, hogy csak varnod kellett volna 2-3 honapot es magatol is sikerul.

Nem tudom neked ez segit-e, en hosszabb tavu celt tuztem ki, egy evet biztosan nem birnek varni, de ugy gondoltam ha januarig nem sikerul, akkor elmegyek orvoshoz. Ez 5 honap probalkozas nalunk, addig nem engedem magamnak, hogy ilyenekre gondoljak, hogy mi van ha valami bajom van. Probalj kituzni te is egy celt es addig ilyenre nem is gondolni.

Egyebkent nekem az orvosom anno azt mondta hogy 3 honap fogamzasgatlo nelkuli tisztulast javasol, addig ne is probalkozzunk, de ha probalkoznank azt mondta akkor is kisebb esellyel foganna meg baba, mert a testunk azert okos annyira, hogy ha meg nem all keszen ra akkor nem lesz baba. Ugyhogy mar csak emiatt is el ne keseredj!:) Az elejen vagytok meg adj egy kis idot magadnak, a testednek, hogy felkeszuljon es sikerulni fog! Amugy meg amig nem jon meg addig tudod ... :)

2016. szept. 20. 12:17
Amugy az a legnagyobb felelmem, hogy mivan akkor ha valami bajom van ... tudom menjek el orvoshoz stb, de szerintem felesleges az elso probalkozos-sikertelen honap utan orvoshoz rohangalni es megjobban rastresszelni
204. Isabelle002 (válaszként erre: 203. - Isabelle002)
2016. szept. 20. 11:58
Egyebkent 6 evig szedtem a gyogyszert nem tudom ez jelent e valamit...
203. Isabelle002 (válaszként erre: 202. - Kriking)
2016. szept. 20. 11:58
Hat mivel csak egy honapja hagytam abba a gyogyszert igy meg nem terveztem menni, mert sejtem hasonlokat mondana. A masik hogy Angliaban elek, nogyogyaszhoz elmenni iszonyat maceras es nehez, a haziorvoshoz kell menni minden ilyen jellegu dologgal..nem tudom megvizsgalna e
202. Kriking (válaszként erre: 201. - Isabelle002)
2016. szept. 20. 11:53
Dokihoz mikor mész? Tervezel valami vizsgálatot?
201. Isabelle002 (válaszként erre: 200. - Kriking)
2016. szept. 20. 11:47
Meg par nap mulva csinalok egyet, ha megint negativ elkezdem szedni a premenst talan az majd rendberakja a ciklusom...es lehet okosabb dolog lenne csak utanna elkezdeni probalkozni miutan az rendben van :/
200. Kriking (válaszként erre: 198. - Isabelle002)
2016. szept. 20. 11:45
Basszus :-( De amíg nincs vér van remény. Hátha nem jön meg akkor 2 nap múlva tesztelj.
2016. szept. 20. 11:45
A fogyokuras temahoz pedig annyit, hogy en ket eve valtottam eletmodot, azota is tartom magam hozza, es az osszes felesleg lement :) egeszsegesen eszek, rendes reggeli kicsi uzsonna aztan nagy ebed majd delutan gyumolcs/zoldseg. Ja es napi 2 ora cardio edzes (gyors seta, futas szb) :))
198. Isabelle002 (válaszként erre: 197. - Kriking)
2016. szept. 20. 11:39
Teszteltem, negativ. A tuneteim tovabbra se szuntek, 'mensi sehol. 'Meg szerencse hogy nem annyira eltem bele magam :(
197. Kriking (válaszként erre: 196. - Nyunyo90)
2016. szept. 20. 11:21
09.29. :-)
196. Nyunyo90 (válaszként erre: 140. - Kriking)
2016. szept. 20. 10:56

Kriking, te mire nem várod?

Szurkolok! :-)

195. Nyunyo90 (válaszként erre: 173. - Isabelle002)
2016. szept. 20. 10:52

Szia!

Én augusztusban hagytam abba a fog. gátlót, onnantól görcsölgettem össze-vissza stb. Abban a hónapban voltam dokinál is, akkor még nem próbálkoztunk, azt mondta, hogy a görcsök lehetnek azért is, mert próbálkozik a szervezetem peteéréssel stb. ami addig esetleg nem volt a gyógyszer miatt. Mondjuk nálam komplexebb, mert lehet, hogy cisztám is volt ami kidurrant közben, és azért is fájhatott az alhasam. Nálad is fent állhat több minden is, talán jobban érezheted az ovulációt és PMS tüneteket is, amit eddig a gyógyszer miatt nem, vagy ugye baba van a dologban :-)

Szerintem várj még pár napot, mert pont a napokban olvastam, hogy volt aki a nemvárt napján tesztelt halvány pozitívat és másnap, majd a másnap délutánján megjött neki :( Bár én sem bírnám ki az tuti :) Nagyon drukkolok, hogy baba legyen!!! :)

194. oszandra85 (válaszként erre: 183. - Gabbbicica)
2016. szept. 20. 10:50
Hat rajtam is van es nem tudom mit csinaljak. En mar 5 eve eletmodot valtottam, egeszsegesen taplalkozom, akkor le is adtam 20 kilot, de abbol visszajott kb 6 es most ez nem megy le. Nem csinalok semmit maskepp, legalabbis nem gondolom, heti 5szor egy orat edzek, eddig eleg durva edzeseket csinaltam, de amiota probalkozunk azert visszavettem, mert nem akarom, hogy bajt okozzak mikor meg nem is tudom, h mi a helyzet, de ugyanugy egy orat vagyok a teremben, cask a nagyon ugralasokat hanyagolom es igyekszem, hogy futas kozben ne menjen 150 fole a pulzusom. Ehhez kepest a tavalyi farmerjaim nem jonnek fel es epp azon gondolkoztam, hogy most hogy jon a hideg es mar nem lehet ruhat / szoknyat hordani vehetek par uj nadragot, mert mar semmi nem jon fel ram es a legrosszabb h nem tudom miert :( De most nem ez a legfontosabb az eletemben, ugyhogy azt hogy fogyjak elengedtem, csak hizni nem akarok tobbet (amig baba nem lesz)
193. Kriking (válaszként erre: 191. - Nyunyo90)
2016. szept. 20. 10:48

Én 29.re nem várom. 25 naposak a ciklusaim, de most nem tudom mikor volt ovu. Illetve szerintem 13.-án. De az egyik diagram szerint hétfőn, a másik szerint meg csak csütörtökön :-)


Hátha sikerül mindkettőnknek és persze a többieknek is!

192. Nyunyo90 (válaszként erre: 182. - 3d956aa820)
2016. szept. 20. 10:45

Szia!


Én is sajnálom, amin keresztülmentetek :( Reméljük a vizsgálatokkal kiderül ha esetleg lenne gond, és mielőbb orvosolják. Szurkolok, hogy decemberben elkezdhessetek próbálkozni! :-)

2016. szept. 20. 10:43
Én ebben a hónapban elkezdtem ovutesztelgetni, amit már írtam korábban, múlt hét kedd óta tulajdonképpen halványan volt 2. csík, egészen szombatig. Szombaton aztán megint hófehérség, eltűnt az a halvány csík is, így vagy nem volt ovum, vagy érzékenyebb teszttel kellene próbálkoznom. Még maradt 25-ös érzékenységű, következő hónapban azért megpróbálom még, de tegnap óta elkezdtem mérni a hőmet, így talán egyértelműbb lesz. Azért titkon remélem, hogy az ovuteszt érzékenysége volt a baj, és talán sikerülhetett a baba :) Ha 28 napos ciklussal számolok, akkor szept. 30-ra nem várom, ha pedig 31-el ami legutóbb volt akkor okt. 2-3 körül. Mindenhogyan kiderül jövőhéten, meglátjuk. :)
190. Nyunyo90 (válaszként erre: 183. - Gabbbicica)
2016. szept. 20. 10:38

Szia!


Rajtam kb 20 kg plusz van, de amúgy sem olyan a testalkatom, hogy nádszál vékony lennék az ideális súlyommal (már egyszer sikerült leadni :D). Tehát ha valaki nem tudja hány kg vagyok, akkor -10 -et saccolna. Na meg persze úgy is oszlik el szerencsére. Nagyon sok fogyókúrát kipróbáltam már, így igazából én elkezdtem kevesebbet enni, kicsit visszafogom magam és nem nasizok stb. Nem görcsölök rá erre a fogyókúra témára, mert szerintem ha sikerül a baba, annál rosszabb lenne, és talán a dupláját híznám vissza terhesség alatt. Így én úgy vagyok vele, hogy jobban odafigyelek, terhesen is igyekszem majd figyelni a mennyiségre, illetve a minőségi étkezésre, aztán meglátjuk. :)

189. 3d956aa820 (válaszként erre: 186. - Kriking)
2016. szept. 20. 09:52

Volt már progi ellenőrzés, hormonpanel, trombózispanel hematológusnál.

Most lesz spermavizsgálat a páromnak, nekem most nemibetegségpanel-ez csak a következő vizsgálat miatt kell, amire ez a beugró, ennek a nevét nem tudom, de a 2 nyálkahártay közötti részt feltöltik folyadékkal, és 2 doki nézi uh-val polip és bármilyen renellenesség után kutatva.

Ha ez is megvan, akkor pedig kromoszómavizsgálat mindkettőnknél.

188. 3d956aa820 (válaszként erre: 185. - Kriking)
2016. szept. 20. 09:49
Köszönjük!
187. Kriking (válaszként erre: 183. - Gabbbicica)
2016. szept. 20. 09:44
Nekem szerintem vagy 3 kg, de ha 5öt leadnék, akkor tényleg happy lennék. De imádok enni :-) Néha van akaraterőm és akkor szépen lefogyok ,de aztán el ellankad. Torna van otthon ,de a kajálásra oda kéne figyelnem.
186. Kriking (válaszként erre: 182. - 3d956aa820)
2016. szept. 20. 09:43
Milyen vizsgálatokat csináltak már és mi van még hátra?
185. Kriking (válaszként erre: 182. - 3d956aa820)
2016. szept. 20. 09:43
Üdv köztünk! Sajnálom, amin keresztül mentetek,remélem meglesz a megoldás a vizsgálatokból és mihamarabb sikerül nektek is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook