Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az megalázás, ha egy diplomásra olyan munkakört bíznak, amit előtte egy 8 általánost végzett feladata volt? fórum

Az megalázás, ha egy diplomásra olyan munkakört bíznak, amit előtte egy 8 általánost végzett feladata volt? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2020. dec. 26. 22:50

És akkor tulajdonképpen mi a vihart akarsz? Ha munkához annyira nem fűlik a fogad, akkor hagyd ott, és keress egy másikat, vagy keress egy másikat, és hagyd ott. Ha meg ki akarod bekkelni ott, míg ki nem rúgnak (és totál becsavarodni, mert a posztjaidból ez jön ki), akkor meg tűrj békével, és használd ki valami hasznosra, hogy nem kell a szürkéidet használnod. Mondjuk készülj nyelvvizsgára, vagy tanulj meg bútort festeni. Egyet nem csinálj: ne rinyálj itt éjt nappallá téve, mert:

1. Majdnem minden embert ér némi megaláztatás a munkahelyén,kell olyan feladatokat végeznie, amin ő, ha az élet igazságos lenne, felül állna, de amivel valamilyen módon megküzd. Hallgat, visszaüt vagy keres egy másik állást, esetleg változtat a világnézetén.

2. A diploma manapság olyan, mint az érettségi 40 évvel ezelőtt. Ettől még nem kell hasra esni, se attól, hogy irodista vagy. Ismertem olyat, aki diplomával takarított, de a fodrászomnak is van, sőt diplomás segédpincért is ismerek. A barátnőm kis hazánk egy mega cégénél volt top üzletkötő (természetesen szakirányú diplomával), majd gyed távollét után landolt egy isten háta mögötti raktárban, 8 osztályt végzett kollégákkal. Nem örült neki, de tűrte évekig, mert jó ideig nem volt olyan helyzetben, hogy váltson. Szóval ez nem az indiai kasztrendszer, bárkiből lehet portás vagy celeb, ha úgy osztja az élet. Én jórészt a tanult szakmámon kívül dolgoztam, főleg a diplomámhoz szükséges nyelveknek vettem hasznát, de ezt sohasem éltem meg tragédiaként, mert én mondtam rá igent. Az ember mindig maga dönt, még ha a környezet be is segít néha.


Te viszont csak nyávogsz itt, és nyitod már a harmadik fórumot a témában, többé kevésbé hasonló eredménnyel. Ahogy itt megnyilvánulsz, az elég kevés részvétet kelt, még akár bennem is, pedig elég sokáig voltam különböző cégeknél multikatona, aminek keretében megjártam a hadak útját, tehát tudom mi a dörgés. Szóval tégy nekünk és magadnak egy szívességet: maradj portás vagy lépj le, de ne gyere ide nyitni fórumot fórum után és püfölni a döglött lovat, pls.

111. Channa* (válaszként erre: 97. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 26. 22:09

Én közgazdász informatikus vagyok és az elmúlt 25 évben bankban dolgozok, vo9lt, hogy csak banki feladatai voltak, de az elmúlt 11 évben banki szoftverfejlesztéssel foglalkozok.


A pénzügyi válság alatt nem tudtam elhelyezkedni a szakmámba, így fél évig pincér voltam, aztán közel 1 évig konyhalány egy étteremben.


Simán tudtam csinálni, semmi bajom nem volt tőle. 2 évig nem tudtam a szakmámba elhelyezkedni, de aztán újra.


Ja, úgy vettek fel pincérnek és konyhalánynak is, hogy még az érettségimet is letagadtam.

110. gabbbicica (válaszként erre: 97. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 26. 20:33

Elhiszem, de total nem erdekel 😊😊


Te az a tipus vagy, akinek a sz.r se eleg budos.


Volt ilyen kolleganom, halomban allt egesz nap a koszos csesze, koszos tanyer az asztalan, mert szerinte az az alantas munka, hogy a koszos bogreje a konyhaba jusson, a takaritono kizarolagos feladata.


Ha pl szolt a fonok, hogy neki is vigyek egy menut, ha ugyis lemegyek kajaert, akkor hangosan kiabalt, hogy o biztosan nem hozna, mert nem az o feladata.


Ceges vacsorakon irto kinos volt, ahogy a pincerekkel bant..


Ja, minden kollega utalta ezt a csajt...


Sajnos szerintem te is ilyen vagy.

109. gabbbicica (válaszként erre: 97. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 26. 20:27
Jelentsd akkor fel oket, es menj el mashova dolgozni.
108. f.frezia (válaszként erre: 106. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 26. 20:13
😲😲😲
107. Érdekes73 (válaszként erre: 66. - Tulipán***)
2020. dec. 26. 13:38
Először portás aztán gondnok :)
106. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 103. - Timycat)
2020. dec. 26. 11:56

", aki elmegy a cégtől mind közmunkára megy?"



Hát volt akivel a Auchanban találkoztam, pakolta azt árut.


Hát.... akkor még mindig jobb nekem.

105. Bözsi néni (válaszként erre: 99. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 26. 11:08

Miért, a végzettségednek megfelelő munkakörben nincs sehol állás? Csak ennél az egyetlen cégnél volt?


Mi is a végzettséged? Mintha könyvelő lennél, nem?


Na, abból ha nincs 500 álláshirdetés, akkor egy sem.

104. Bözsi néni (válaszként erre: 103. - Timycat)
2020. dec. 26. 11:04
Dehogy, a fele utcát seper :-)
103. timycat (válaszként erre: 99. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 26. 11:00
Azt írtad a te munkakörödben magas a fluktuáció, aki elmegy a cégtől mind közmunkára megy?
102. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 101. - Flóra76)
2020. dec. 26. 10:25
Én se értem. remélem, megélem hogy rájövök...
101. Flóra76 (válaszként erre: 99. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 26. 09:59
Nem értem miért kell rögtön közmunkázni meg utcát söpörni a te csodálatos diplomáiddal.....
100. Piroska52 (válaszként erre: 99. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 26. 09:54
Na,ez volt a varázsmondat,örülj hogy megtűrnek,és nem kell utcát seperned. Pedig az is tisztességes munka.
99. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 98. - Timycat)
2020. dec. 26. 09:17

" de erre nem tud válaszolni, hogy miért van még ott."


mert még mindig inkább ez mint az utcaseprés, vagy dobozpakolás. innen elküldenek hova megyek? utcát söpörni? közmunkázni?

98. timycat (válaszként erre: 92. - Bözsi néni)
2020. dec. 26. 09:07
Ezt egyszer már levezettem neki én is, de erre nem tud válaszolni, hogy miért van még ott.
97. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 91. - Gabbbicica)
2020. dec. 26. 09:00

"Nekem eddig minden munkakori leirasomban volt olyan resz, szebben megfogalmazva, hogy a feladatokhoz tartozik minden, ami elosegiti az uzletmenetet."


Akkor IRÁNY ide: jogiforum.hu


mert én itt feltettem ezt a kérdést és meg is jött a válasz: a "varázsmondat" csak munka és feladatkörön BELÜL értelmezhető.


vagyis nincs olyan hogy egy irodistát kiküldesz folyosót nyalni mert a főnök aszonta hogy...


nincs olyan. Jogszerűen nincs.

Munka és feladatkörön BELÜL köteles vagyok bármit elvégezni ami adódik amire utasítanak.

De PONT és is megáll.

Nem vagyok köteles totál más feladatkörben dolgozni egy percet sem.


Nem hiszed? Jogiforum.hu


A cégem JOGSÉRTŐ magatartást folyat (és akkor mi van? semmi a világon+ Szarf*****úú és Tsa Káefténél mindent szabad, itten ül egy kiskirály a trónon)

96. Amaunet (válaszként erre: 71. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 26. 05:44

És minek neveznéd azt a munkavállalót, aki képes ilyen cégnél dolgozni?


Már ha igaz ez az egész...

2020. dec. 25. 22:13

Szerintem inkább degradáló a részedről, hogy lenézed azt, akinek nincs.

Már, ha neked tényleg van.

94. Bözsi néni (válaszként erre: 93. - Flóra76)
2020. dec. 25. 21:59
Jó meglátás :-)
93. Flóra76 (válaszként erre: 92. - Bözsi néni)
2020. dec. 25. 21:57
Érdekes, de ha az állítólagos diplomáiról kérdezed, elhallgat.
92. Bözsi néni (válaszként erre: 71. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 25. 21:41

"em csak hogy egy inkorrekt sunyi cég de még segghülye is, mert a saját zsebe ellensége."


És te nem vagy segghülye az összes (állítólagos) diplomáddal?


Rugózol itt 3 havi szaros végkielégítésen, ahelyett, hogy már két v. több éve dolgoznál másfélszer-kétszer annyi bérért máshol.


Na, akkor ki is bukott többet?


Feltéve persze, hogy tényleg többet érsz lukas kétfillérnél a munkaerőpiacon.

91. gabbbicica (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 25. 21:06
Nekem eddig minden munkakori leirasomban volt olyan resz, szebben megfogalmazva, hogy a feladatokhoz tartozik minden, ami elosegiti az uzletmenetet.
90. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 25. 21:03
Igen, valoszinu igy szeretnenek megszabadulni tole valamilyen ok miatt es elerni, h felondjon.
2020. dec. 25. 19:29
Az emberi ostobaság határtalan, hogy valaki karácsonykor ezen kattogjon hát, nagy szegénységi bizonyitvány.
88. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 86. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 25. 19:18

Lehet, azt hittem csak megérted, amit írtam.


Most tényleg, a háromhavi végkielégítés miatt maradsz azon a helyen, ahol vagy?



Karácsony van, nem szólok egy szót sem már. Boldog karácsonyt! Legalább az ünnepek alatt ne ezen agyalj!

87. Bichi (válaszként erre: 71. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 25. 19:17
Hát én ezt nem értem, most akkor panaszkodsz, vagy dicsekedsz? Mondjuk rém szánalmas már a sok ugyanolyan nyavajgó fórum ...
86. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 85. - 9b10f3d7ff)
2020. dec. 25. 19:15

"Szerintem meg tök korrektek, sajnálnak csak úgy az utcára tenni."


Jajaj már mindjárt Teréz anya lesz a főnökből igaz?

Sajnálatból? Ugyan . a naivság szobrát majd rólad állítják.

85. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 71. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 25. 19:13

"De nem, ők 1 éve szarakodnak és fizetnek engem szinte a semmire.


1 év az 12 hónap, mely alatt bért adtak (és adnak..) ugyanakkor 3 havi bér árán örökre megszabadulnának tőlem."


Szerintem meg tök korrektek, sajnálnak csak úgy az utcára tenni. Gondolom élhetetlennek tartanak. Megpróbálnak még milyen vagy, mint portás.

Annyira csak nem hülye senki, hogy egy car helyen szenvedjen 10 évet.

84. Flóra76 (válaszként erre: 82. - Bözsi néni)
2020. dec. 25. 19:12
Ez nekem is nagyon állítólagosnak tűnik.
83. Bözsi néni (válaszként erre: 81. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 25. 19:11

Egyébként pedig tárgyald le velük, és kérd írásban.


Nem értelek, nem akkora akadály ez, még diploma nélkül is meg lehet ugrani.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook