Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az megalázás, ha egy diplomásra olyan munkakört bíznak, amit előtte egy 8 általánost végzett feladata volt? fórum

Az megalázás, ha egy diplomásra olyan munkakört bíznak, amit előtte egy 8 általánost végzett feladata volt? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
52. unom (válaszként erre: 50. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 25. 11:53

Akkor próbáld meg jól csinálni, hátha menni fog.

Hogy lehet egy állítólag több diplomás ember ilyen szerencsétlen?

51. Flóra76 (válaszként erre: 50. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 25. 11:50
Akkor mit szeretnél hallani?
50. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 49. - Unom)
2020. dec. 25. 11:48

"keress ügyvédet."


Minek? Az ügyvéd eltart majd ha innen kirúgnak?

Lehet itt ügyvédeskedni meg bíróságára rohanni de akkor miből élek ha innen kivágnak?

49. unom (válaszként erre: 48. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 25. 11:45

25. hsz., ilyesmit keress.

Ha nincs benne, keress ügyvédet.

48. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 46. - Unom)
2020. dec. 25. 11:40

"Olvasd el a szerződésedet, alaposan."


És mit olvassak el benne?

Hm?

"A munkavállaló köteles a munkaköréhez tartozó, a munkaköri leírásban szereplő feladatokat ellátni"


És PONT. más nincs.


tessék elolvastam.

Az ajtó nyitogatása, a padló nyalása, a szemetes kiürítése nem szerepel ám benne...

47. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Timycat)
2020. dec. 25. 11:38

"A portán dolgozni nem alja munka, nem is egyszerű, bőven van felelősség és munkamennyiség is"


Hát én ezt több hónapja látom micsoda "kemény" munka ez.... az életem elunom.


A munkaidő felében esemény ha valaki beesik. Kemény meló, felelősségteljes....

46. unom (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 25. 11:38
Olvasd el a szerződésedet, alaposan.
45. Flóra76 (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 25. 11:35

Mivel is foglalkozol?

Könyvelsz?

Ha ennyire nehéz neked a munkáltatókkal, miért nem önállósodsz?

44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Timycat)
2020. dec. 25. 11:35

" Teljesen érthető, hogy ha egy cég valakinek fizetést ad akkor elvárja, hogy munkát kapjon cserébe."


Én meg elvárom hogy ha írásos szerződést kötünk egy adott munkakör ellátására, akkor ABBAN A munkakörben alkalmazzanak amire a megállapodás szól!!

mert így KORREKT! így jogszerű.


ELLENVETÉS? Várom!

43. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 40. - Bözsi néni)
2020. dec. 25. 11:33

"Ne fogadd el, kirúgnak, meglesz a vágyott végkielégítés is. Elégedett lehetsz."


szerinted kifizetik? itt? Majd összehazudna egy kamu fegyelmit arra való hivatkozással azonnali hatállyal elküldenek és NO végkielégítés...

ne legyünk már ennyire naivak. csak nem hiszed hogy egy fillért is fizetnek?

42. tulipán*** (válaszként erre: 40. - Bözsi néni)
2020. dec. 25. 11:18
Ez egy nagyon jó ötlet.
41. tulipán*** (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 25. 11:17

Igen, ez lehet, hogy az elüldözésedre irányul. Ha megalázónak érzed a portási munkakört (és jóllehet az is ebben a helyzetben), ne vállald el, hagyd ott őket a fenébe. Néha nehéz az embernek összeszednie magát és új állás után nézni amikor a kilátások sem olyanok, de vannak helyzetek, amikor össze kell szedni magunkat. Az is lehet, hogy a végén olyan jó állást fogsz találni, hogy magad is meglepődsz.

Ha nem tudod magadnak megengedni, hogy felmondj, akkor vállald el ideiglenesen és úgy nézz másik munka után.

40. Bözsi néni (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 25. 11:05

Nem te írtad, hogy rúgjanak ki, boldogan elmész?


Nosza, itt az alkalom. Ne fogadd el, kirúgnak, meglesz a vágyott végkielégítés is. Elégedett lehetsz.

39. syria (válaszként erre: 35. - Globus)
2020. dec. 25. 10:59
🤣
38. fb66464215 (válaszként erre: 37. - Lávli*)
2020. dec. 25. 10:55

Valószínű nincs eléggé lefáradva nap végére hogy még tud ezen kattogni.

Egyébként meg már ez kissé beteges számomra.. Mindig a másik a hibás, és Ő mindent jól csinál. Basszus sztem örüljön hogy ebben a helyzetben van még munkája...

37. Lávli* (válaszként erre: 36. - Fb66464215)
2020. dec. 25. 10:52
Karácsonykor azért lazíthatna kicsit 😀
2020. dec. 25. 10:51
Vajon Ő lehet az elmúlt hetek összes munkahelyi blabla fórum nyitója? Lassan megèrdemelnê az "Örök elégedetlen dolgozó" és a "Munkhőse" címet 👋😄
35. globus
2020. dec. 25. 10:51

Boldog karácsonyt minden dolgozónak, gondnoknak, fiktív alkalmazottnak!

Ja, libáknak is!

2020. dec. 25. 10:49

Szerintem nem megalázó. A gáz az hogy te annak érzed.


A portán dolgozni nem alja munka, nem is egyszerű, bőven van felelősség és munkamennyiség is. Nálunk legalábbis. A portáson múlik, hogy mindenkit odakapcsoljon ahova kell, minden ki- be küldemény időben odaérkezzen ahova kell, az iktatásban precíz legyen hisz rá van utalva a cég, hogy egy adott anyag X év múlva is megtalálható, mert megfelelő minőségben, a megfelelő helyre lett szkennelve/téve és pontos a nyilvántartás is,ha ez nincs hiába van meg egy adott irat fizikailag a cégen belül valahol, az gyakorlatilag elveszett, sose találjuk meg. Ezenfelül némi idegennyelv-tudás is kell (nálunk 2 idegennyelv), valamint mivel ő egyfajta cég arca (hisz vele találkoznak először) kellemes hang, kulturált kinézett, kedvesség, nyitottság az emberek felé.

Hiába nézed te le ezt a munkakört, az eddig itt megmutatkozott stílusod alapján nálunk portás se lehetnél.


Inkább azon gondolkodnék el a helyedben, hogy mire fel verted magad az eddig végzett munkáddal, ha a munkádra ennyire nincs szükség. Ez legalább hasznos munka lesz. Teljesen érthető, hogy ha egy cég valakinek fizetést ad akkor elvárja, hogy munkát kapjon cserébe.

33. Epresturmix (válaszként erre: 31. - Birebora)
2020. dec. 25. 10:20
17 éve dolgozom, de még ezt így nem hallottam. Pedig rengeteg szlenget, rövidítést tudok már innen-onnan. Mindig tanul az ember újat! :)
32. janszi (válaszként erre: 30. - Birebora)
2020. dec. 25. 10:20
De már milyen feltétel ez,diszkrimináció ;P :)
31. birebora (válaszként erre: 29. - Epresturmix)
2020. dec. 25. 10:14
betegállományt szokták így rövidíteni
30. birebora (válaszként erre: 15. - Janszi)
2020. dec. 25. 10:14
De ha az alsó látszik neki akkor az:)
2020. dec. 25. 10:13
A táppênzt én is rövidítve mondom, têpê, de a beksit nem tudtam.
28. Epresturmix (válaszként erre: 27. - Janszi)
2020. dec. 25. 10:12
Köszönöm. Ebből hogyan jön ki a beksi? :)
27. janszi
2020. dec. 25. 10:12
Betegállomány röviden.
26. Epresturmix (válaszként erre: 22. - Janszi)
2020. dec. 25. 10:11
Mi az a beksi?
25. Channa* (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 25. 10:04

De úgy és a munkaköri leírásban van egy ilyen pont: "Munkavállaló ezenkívül köteles ellátni az egyéb munkaköréhez kapcsolódó, de fel

nem sorolt eseti, vagy rendszeres feladatokat, ha annak szükségessége felmerül vagy

erre vezetői utasítást kap."


Tehát, ha a főnököd erre utasítást ad, akkor ez van. Vagy csinálod vagy mehetsz...

24. Alessandro (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 25. 10:04

Valóban az. Egy elüldözési hadjárat. Azt nem tudom, hogy mire vársz? Hogy felmondjanak és akkor majd sok pénz kapsz végkielégítésként? Szerintem ennyire ők sem hülyék, nem fognak soha felmondani.

Már csak két kérdésem lenne:

- Egyáltalán utánanéztél a sok kávészünet alatt, hogy be vagy-e jelentve?

- Arra nem gondoltál, hogy esetleg valamelyik főnököd be van ide regisztrálva és a Fórumaidat olvasva azonnal rád ismert?

23. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 25. 10:02

Van a főnöködnek diplomája?

Az a főnököm volt pont ilyen, aki csak egy érettségit meg albérletet tudott összekaparni.


Nem kedvelnek itt téged, az biztos. Keress más munkát, aztán tipli. Itt nincs jövőd. De az új helyen majd nem kellene lenézni senkit, mert ugyanebbe a szituba kerülsz.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook