Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az megalázás, ha egy diplomásra olyan munkakört bíznak, amit előtte egy 8 általánost végzett feladata volt? fórum

Az megalázás, ha egy diplomásra olyan munkakört bíznak, amit előtte egy 8 általánost végzett feladata volt? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
82. Bözsi néni (válaszként erre: 81. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 25. 19:09

Ha nem jogszerűen csinálják, akkor mehetsz ügyvédhez, Munkaügyi Bíróság, stb.


Én magyarázzam egy (állítólagos) diplomásnak?

81. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 80. - Bözsi néni)
2020. dec. 25. 19:06

de. de csak nem gondolod hogy jogszerűen fizetve ami jár?ugye nem vagy ennyire naiv?


Majd összehazudnak egy kamu fegyelmit és azonnalival...

vagy csak simán nem fizetnek és csá. volt már itt ilyen.

80. Bözsi néni (válaszként erre: 71. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 25. 19:05
Ha nem fogadod el, akkor nem rúgnak ki?
79. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 74. - Piroska52)
2020. dec. 25. 19:04

"biztos ,,,imádnak,,,a kollégáid."



te még mindig nem érted egy milyen hely. kit érdekelnek a kollegák, a főnök szemében ők éppolyan kutyák, senkik mint én.

nem érdekes mit szólnak, kedvelnek stb.


Mondjuk annyit mondok, a főnököt egységesen utálja mindenki mint a szart.

Már aki elég ideig itt van, mert azért az újak hamar jönnek és hamar mennek....

ez is elég beszédes.

78. Flóra76 (válaszként erre: 73. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 25. 19:01
Milyen diplomával vagy portás? Előtte mit csináltál a cégnél?
77. Bözsi néni (válaszként erre: 76. - Bözsi néni)
2020. dec. 25. 18:59
Bocs, elírtam, szóval szerintem postás volt, de ez részletkérdés.
76. Bözsi néni (válaszként erre: 69. - 9b10f3d7ff)
2020. dec. 25. 18:59
Szerintwm az postás volt, de részketkérdés :-)
75. unom (válaszként erre: 71. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 25. 18:58

Vagyis szerinted se érsz többet, mint amennyit most keresel.

Maradj is, nem hiszem, hogy bárhol máshol kellenél.

74. Piroska52 (válaszként erre: 71. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 25. 18:58
Hát,nem vagy semmi,biztos ,,,imádnak,,,a kollégáid.
73. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 72. - Flóra76)
2020. dec. 25. 18:56
jó 10 éve.
72. Flóra76 (válaszként erre: 71. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 25. 18:55
Mióta dolgozol itt?
71. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 70. - Tulipán***)
2020. dec. 25. 18:54

"tt viszont úgy hangzik, hogy csak a portás feladatkört kapja meg, nem a magasabb fizetést.

"


Akkor nem figyeltél jól. AZ a gondnok, ez meg a portás.

nem ugyanaz.


mellesleg totál evidens hogy a bérem semmit se változik.

Ha a cégnek jó, hogy valaki a szokásos portási bér 1,5x ül a fülkében hát akkor.... az már az ő dolguk.

Végső soron nagyon SOKAT érek én ennek a cégnek hogy öntik belém a pénzt a semmire, ahelyett hogy kirúgnának kifizetnék azt a szaros 3 hónapos végkielégítést és CSÁ.


De nem, ők 1 éve szarakodnak és fizetnek engem szinte a semmire.

1 év az 12 hónap, mely alatt bért adtak (és adnak..) ugyanakkor 3 havi bér árán örökre megszabadulnának tőlem.


TAPS!!!! így kell ezt csinálni.

nem csak hogy egy inkorrekt sunyi cég de még segghülye is, mert a saját zsebe ellensége.

Már így is 7 havi deficit....

és még nincs vége, mert én magamtól el nem megyek.Rúgjanak ki.

Ostoba barom csaló tróger trágyadomb egy cég.

70. tulipán*** (válaszként erre: 67. - Timycat)
2020. dec. 25. 17:53
De azt írta egy korábbi fórumban, hogy a gondnok/portás többet keres, mint ő a diplomájával. Itt viszont úgy hangzik, hogy csak a portás feladatkört kapja meg, nem a magasabb fizetést.
69. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 25. 17:44

Részemről semmi ellenvetés nincs, de a választás a te kezedben, fejedben van.

Ha úgy érzed nem megfelelő a munkakör, amit adnak, lépj tovább. Én mennék biztos, mintsem hülyére vegyenek, ha azt érzem

Elgondolkodtál már azon, mi lehet az oka, hogy így bánnak veled, ahogy érzed?

Kicsit nehézkesnek látszik a felfogásod, ahogy írsz. Csak mondod a magadét.

Nagyon ellenszenves, ahogy a fizikai munkásokról írsz. Lehet soknak több sütnivalója van, mint egy kínnal megszerzett diplomát megszerzettnek. A Vágó műsorában is egyszer a főnyereményt egy portás vitte el.

Ennyit a diplomáról.

Ha nem tetszik állj fel, ha ügyes vagy valóban, ahogy ezt leírod magadról, ezren fognak kapni a lehetőségen, hogy alkalmazzanak, mint főmuftit.

68. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 25. 17:34
Általában leírják mi a munkaköre a foglalkoztatottnak, de benne van mellékesen az is, hogy amit a munkahely még elvárhat, amire perpillanat szükség van.
67. timycat (válaszként erre: 66. - Tulipán***)
2020. dec. 25. 16:27

Szerintem a fizuval nem lenne baja, ő írta, hogy a gondnoknak kellene annyit keresni mint neki. Itt ugyan portásról van szó. De hát most itt volt üresedés. Portásként (ami számára lenézett munkakör) annyit kereshet mint diplomásként. Minden kívánsága így teljesüljön!

De neki ez sem jó 🤷‍♀️

66. tulipán*** (válaszként erre: 65. - Érdekes73)
2020. dec. 25. 16:18
nem a gondnok feladatkörére irigykedett hanem az zavarta, hogy a gondnok többet keres, mint ők (az irodai alkalmazottak). Jelen felállásban viszont úgy hangzik, hogy ugyan annyi pénzért kellene majd ellátnia a gondnoki feladatokat, tehát nem csak a fizetés, de már a feladatkör sem lesz megfelelő.
65. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 25. 14:50
Úgy is irigykedtél a gondnokra még a végén az is lehetsz :)
2020. dec. 25. 14:13
Nem értem...miért is nem merjük leirni,hogy miét ne lenne lehetséges? Akik kimennek külföldre azoknak nem megalázó...munka ..munka..és jól megfizetik őket.Igy talán jobban belegondolunk azoknak a helyzetébe középfoku végzettségüek és akik nagy szakmai tudással rendelkeznek,de nem becsülik meg őket anyagilag itt Mo-on!
63. Bözsi néni (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 25. 14:10

A munkáltató áthelyezhet más munkakörbe bármikor. Olyanba, aminek az elvégzéséhez szükséges végzettséged megvan.


Tehát portás bármikor lehetsz, de atomfizikusi pozícióba pl. nem rakhatnak :-)


Természetesen a beleegyezéseddel. Ha nem egxezel bele, felmondhat.

62. Bözsi néni (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 25. 14:07
Kénytelenek kifizetni, mert az MT. előirja.
61. Bözsi néni (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 25. 14:06
Azonnalival csak nagyon komoly és bizonyítható okból lehet kirúgni. Különben munkaügyi bíróságon nem áll meg.
2020. dec. 25. 14:03
Ennyit ér a diplomád mögött rejlő tudásod. Erre még nem gondoltál?
2020. dec. 25. 13:56
Vajon "kiérdemelted" vagy a munkahely nem megfelelő volt eredetileg számodra és te mégis elvállaltad?
2020. dec. 25. 13:16

Neked alapvetően azzal van bajod, hogy dolgozni kell.

Lenézel mindenkit,azt hiszed magadról te vagy a valaki,pedig csak egy írigy senki.

57. timycat (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 25. 13:07

Látod ha a saját munkádat végezted volna nem a másikat figyelgeted valószínűleg most nem lennél ebben a helyzetben.


Én nem tudom (nem is akarom) figyelgetni, hogy mikor, mit csinál a portás, de amíg minden vendég / telefon megtalál, az irataim, postáim megfelelően megérkeznek, iktatásra kerülnek és minden iratunk amit évekre visszamenőleg keresek megvan, addig gondolom jól végzi a munkáját az aktuális portás és hálás vagyok a munkájáért, mert bizony az én munkám nélkülük nem menne vagy csak sokkal nehezebben. Tehát igenis nehéz, felelősségteljes munka.


Csak a buta ember néz le egy másikat a munkája miatt.

56. timycat (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 25. 13:00

Van olyan hogy egy adott munkakör megszűnik, átszervezés van. Simán lehet kezdeményezni a munkaszerződés módosítást, ha a munkavállaló nem megy bele akkor meg el lehet búcsúzni egymástól. Ennyi.


A módja, mikéntje a feleken múlik.


Ha te tényleg könyvelő /bérszámfejtő vagy, olyan nincs hogy nem találsz munkát. Hónapokig kerestünk bérszámfejtőt és nem találtunk, így az eredetileg a portára felvett hölgyet képeztettük át. De könyvelőket is alig találtunk.


Jó könyvelőből, jó bérszámfejtőből, akik esetleg a megoldásokat is tudják nemcsak azt hogy mit hogy nem lehet, hogy ne kelljen dolgozni óriási hiány van.

55. Epresturmix (válaszként erre: 38. - Fb66464215)
2020. dec. 25. 12:33
Meg wifije. Különben nem tudna minket szórakoztatni.
2020. dec. 25. 12:06
Szerintem az. De nem kell senkinek se megalazkodni, ha nem akar(ja). Új év, új esélyek. Keresel másik melóhelyet ahol megbecsülnek. Lehet a fonokod se kedvel tulzottan, aztan ugy van vele a portan kevesebbet lát. :D
53. Channa* (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 25. 12:04

És tudnának fegyelmit adni?


Azonnali felmondáshoz nyomos okok kellenek, ami szinte már bűncselekmény. Elkövettél ilyet? Ha nem, akkor nincs miért félned!


Nekem is volt egy munkahelyem, ahol hasonló kényszerhelyzetbe hoztak. Naponta kritizálták a munkámat, hetente megkérdezték, hogy találtam e már másik munkát, és ha még nem, akkor mikorra tervezem, mert már nagyon sürgős lenne, hogy kilépjek, mert vettek már fel helyettem valakiket. Aztán elvették az összes munkámat, nem akarták kifizetni a kafetériámat.


Én nem hagytam magam. Nem esett jól az egész, mert még sosem volt ilyen munkahelyem, ahol nem a munkám alapján ítéltek volna meg, hanem az alapján, hogy látták aktív munkakereső vagyok az egyik állásközvetítő portálon (ez volt a bűnöm), és amikor rákérdeztek, hogy miért vagyok aktív, akkor mondtam nekik, hogy igen, keresek másik munkát, mert szakmailag visszafejlődök ennél a cégnél. Ezen sértődtek meg, ezért tették velem, amit tettek.


Majd behívtak és felmondtak, és bizony nem olyan feltételekkel, ahogy nekem megfelelt volna, így fenyegetőztek azonnali felmondással, megkérdeztem, hogy még is mivel fogják tudni alátámasztani ezt a munkaügyi bíróságon? Hiszen semmi olyat nem tettem, és az, hogy nem vagyok nekik szimpatikus kevés indok egy ilyenhez.


Még nem járt végkielégítés, hiszen 9 hónapja dolgoztam náluk, azaz összesen 1 hónap felmondásiidőre + a még ki nem fizetett munkabérem járt volna és szerintük úgy, hogy most megkapom a munkabérem, majd a 30 nap leteltével a felmondásiidőre járót is, de mivel nem hagytam magam a vége az lett, hogy aláírtam a közös megegyezést úgy, hogy 4+1 fizetést utalnak, amit ma indítanak, azaz holnap a számlámon legyen+a kafetériát, amit nagy nehezen elutaltak, nem adom vissza.


Nem keresek keveset, így elég sok pénzt kaptam+abban az éveben 2x kaptam kafetériát, mert 2 hét múlva már el is helyezkedtem, kicsit több fizetésért:D


És valahol ezért se mentem bele a majd 1 hónap múlva utalunkba, mert így éreztem biztosnak, hogy meg lesz a pénz, ami számomra vígaszdíj volt azért, amit tettek, ugyan is én az ő megkeresésükre léptem ki a munkahelyemről, ahol már 10 éve dolgoztam, és az interjún teljesen más munkakörről beszéltek, mint amit végülis végeztem.


Én elégedett voltam így, és gondolom ők is, ha aláírták így a felmondást;)


Az az igazság, hogy nem mentek bele mindenbe, mert én úgy nyitottam, hogy 6 havi fizetést kérek az aláírásomért, de lealkudták...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook