Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az első könyvem, ami bevezetett az olvasás szépségének rejtelmeibe fórum

Az első könyvem, ami bevezetett az olvasás szépségének rejtelmeibe (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
125. Angelique2 (válaszként erre: 121. - Tumbo2)
2023. szept. 23. 01:13
Az ilyet értékelem, olyan embereket, akiknek önálló preferenciáik vannak az olvasás terén! :)
124. Angelique2 (válaszként erre: 120. - Tumbo2)
2023. szept. 23. 01:11

Régen én is ezt mondtam :) Komolyan, úgy voltam vele, hogy mi ez a hülyeség, valami bárgyú trend vagy mi... aztán kezembe került az első kötet, és elkezdtem olvasni, általam is ismeretlen okokból.

Be kellett látnom, hogy végül is jó mese! Eredetinek nem tudnám nevezni, csomó helyen látszik, hogy az írónő honnan, ehhem... merített inspirációt, de egyáltalán nem rossz. Nagy rajongó nem lettem, a fanfic-őrület előtt pedig értetlenül álltam, de azért jó sztori.

123. tumbo2 (válaszként erre: 87. - Globus)
2023. szept. 22. 14:38
a francia kislány.
122. tumbo2 (válaszként erre: 94. - ,zumba)
2023. szept. 22. 14:36
én csak előveszem,jó pár oldalt olvasok,némelyiket kívülről fújnám,mint a Szinuhét.
121. tumbo2 (válaszként erre: 96. - Angelique2)
2023. szept. 22. 14:31
tényleg Homérosz,hát Grimmet sosem olvastam,az orosz népmeséktől is kirázott a hideg.a történelmi regényeket,meg Fablet is szerettem,meg a skandináv krimiket.távolban egy fehér vitorla,az ifjú gárda,na meg kedvencem a Golgota,a Felelet.szóval széles a skála.
120. tumbo2 (válaszként erre: 108. - Angelique2)
2023. szept. 22. 14:24
van egy harmadik rész,aki sosem fogja.pl.én.
119. tumbo2
2023. szept. 22. 14:22
ki emlékszik?a titkos kert nagyon tetszett,de az már később volt.
118. Titkoskert (válaszként erre: 109. - Anyagi)
2023. szept. 22. 14:17
Érdekes, azt nem szoktam hallgatni, elaludnék rajta így.
117. Titkoskert (válaszként erre: 114. - Szendmen)
2023. szept. 22. 14:15

Sajnos ilyen nekem több is van, mindig megfogadom, hogy soha többet, de aztán pl. ki gondolná, hogy akivel jóban vagyok szomszéd, azt mondja ő nem is kérte el.Igaz ez nem regény volt, hanem egy befőzős könyv, évszakonként érő termények a bodzától, az akácvirágtól az ősszel már be nem érő termények elrakásáig.

Sajnos sehol sem találok ilyet. :/

Vagy volt kolléganő, nyelvkönyvet nem adott vissza, és ajándékba kapott Máté Gábortól, A test lázadása című könyvét sem, pedig ez utóbbiban az ajándékozó kedves sorai vannak, aminek számomra óriási eszmei értéke van. Többször kértem vissza, legutóbb 1-2 hónapja, férjhez ment, elköltözött mondtam utánvéttel is, de küldje nekem vissza ezt a 2 könyvet, ahogy Ti nem küldtetek nekem, úgy ő sem. Nem értem miért ilyen több ember.

A Kisdarázs c. regény is kedves volt számomra, és rengeteg könyv, amit nem kaptam vissza. :/

116. Titkoskert (válaszként erre: 115. - Linduckó85)
2023. szept. 22. 13:50
Ezt felnőttként, talán 2 éve olvastam, nagyon nehezen kezdtem el, de aztán nem tudtam letenni.
2023. szept. 22. 11:04
Wass Albert:A funtinelli boszorkány
2023. szept. 22. 01:35
Óóóó! volt ami sosem került meg--Bólya Pétertöl a Veréb századik lépése--kétszer is ellopták--a kor bestsellere--pedig RaRe kiadvány--kapni nemlehetett,hááát ciki nemciki elcsórtam énis a könyvtárból!! Aztán BorosLajostol a Sakálok sokáig azthittem hogy csak zenei rendezö,de remek író! háát ezt is elvitte tölem egy gyűjtö...
113. Angelique2 (válaszként erre: 112. - Szendmen)
2023. szept. 21. 21:07

Jó, hogy megkerültek :)

Lux Elvira könyvei nagyon hasznosak voltak! Csomó kérdésre, amelyeket cikis lett volna feltenni, megadta a választ a néni.


Velem egyszer fordult elő, hogy kölcsönkapott könyvet kölcsönadtam valakinek - és "sikeresen" elhagyta.

Lodovico il Póró - Balfácánok könyve. Orbitális hülyeség, de nem volt értelem nélkül való!

2023. szept. 19. 07:28

Életemben 2 könyvet hagytam el,de mindkettö meg is került!!

egy lux Elvira--egy kocsmai pultos csajtol--megkérdezte hogy hányadik oldalon tartok?:)--a másik a Paradicsom szörnyű gyermekei az anyai nagyanyámtol került vissza másfél év könyvtári csúszással

111. Anyagi
2023. szept. 18. 20:53

Nagyon örülök, hogy ilyen jól működik ez a fórum!!!!

Jó olvasni titeket!!!

110. Anyagi (válaszként erre: 107. - Angelique2)
2023. szept. 18. 20:50

A Családom és egyéb állatfajták a belépő!

Utána meg már jön a többi!!!!


Nem egy nyelvi érték, de nagyon kedves és izgalmas történetek!

A gyerekeket pedig rögtön elvarázsolta! És ez nagyon jó!!!!

109. Anyagi (válaszként erre: 74. - Dombrádi Ildikó)
2023. szept. 18. 20:46

A hangoskönyv nagyszerű dolog!!!!

Nekem olyan volt a munkám, hogy simán tudtam a nap nagy részében hangoskönyveket hallgatni egy MP3-ról!

Több százat meghallgattam a sok év alatt!!!


Most visszatértem a papíralapú könyvekhez! Mégiscsak az az igazi!!!!

108. Angelique2 (válaszként erre: 106. - Anyagi)
2023. szept. 18. 20:45

Szerintem a népesség felosztható két részre. Vagy olvasta már Harry Pottert, vagy majd fogja. Én is többször olvastam, Kedvesemmel is :)


A Gyűrűk Ura gyönyörű szép mese, csodálatosan romantikus, és művészi igényességgel került megírásra... csak sajnos egy olyan borzalmas, idejétmúlt értékrendet közvetít, és annyira háttérbe szorítja a nőket, hogy az számomra már fájdalmas volt.

107. Angelique2 (válaszként erre: 104. - Anyagi)
2023. szept. 18. 20:41
Melyek a kedvenceitek? A Családom és egyéb állatfajták alap, de a Madarak, vadak, rokonok, A halak jelleme, az Állatkert a poggyászomban, Állatkert a kastély körül is óriásiak!
106. Anyagi (válaszként erre: 91. - Libikóka)
2023. szept. 18. 20:35

Azt szokták mondani, hogy megoszlik az olvasó közönség :

Vagy Gyűrűk ura - vagy Harry Potter!

Nekem a Harry Potter összes ! Többször is!

105. Anyagi (válaszként erre: 93. - Shukran)
2023. szept. 18. 20:33

Az Abigél sosem volt a kedvencem...

És az Egri csillagok sem. :(



Viszont Fekete István Bogáncs című könyvét úgy olvastam (többször is) hogy egy-egy bekezdését többször is átolvastam, mert annyira tetszett a stílusa és a kifejezései!!!

104. Anyagi (válaszként erre: 96. - Angelique2)
2023. szept. 18. 20:28

Gerald Durrell hangoskönyveket hallgattunk a gyerekekkel lefekvés után!

Én is!!!! :))

103. Anyagi (válaszként erre: 100. - Angelique2)
2023. szept. 18. 20:26
Nekem is Arany János az etalon!!!!
2023. szept. 18. 00:00
Fekete István: Hú volt talán az első komoly könyvem, amikor tinédzserkoromban úgy döntöttem, hogy tudatosan elkezdek olvasni. A kötelezőket most ne számoljuk bele.
2023. szept. 17. 23:58
huu! nekem a Kis vasajtó a falban című könyvet kellett párlaponként magamba erőszakolnom! Lenin Francia Országi emigráciojárol szólt,de hótunalom történetvezetéssel!! talán ha 200 oldal volt de egy hetembe került hogy átrágjam magam rajta!
100. Angelique2 (válaszként erre: 99. - Titkoskert)
2023. szept. 16. 15:51
Van, amikor kedvem támad verset olvasni - nem történik ez meg túl gyakran, de Arany János verseit nagyon szeretem. A "modernebbek" közül József Attila és Babits Mihály a kedvenceim, valahol itt kezdődhet az, hogy valaki rendesen tud magyarul, úgy találom :) Ők még tudtak.
99. Titkoskert (válaszként erre: 96. - Angelique2)
2023. szept. 15. 21:03
A verseket is szereted, vagy inkább csak a prózát?
98. Titkoskert (válaszként erre: 92. - ,zumba)
2023. szept. 15. 21:02
Nekem talán a Kőszívű ember fiai ment nyögvenyelősen, de azért elolvastam.
2023. szept. 14. 18:00
Nekem is a pöttyös, és csíkos könyvek. Talán a kedvencem az Elizabeth volt, 20-szor biztos elolvastam, ha nem többször. :) Később, ugyanígy, az Abigél.
2023. szept. 14. 17:58

Mióta az eszemet tudom, mindig rengeteget olvastam. Négyéves voltam, amikor a szüleim véletlenül felfedezték, hogy már tudok olvasni.

Nem tudnám megmondani, mi "szerettette meg" velem az olvasást, annyira az életem természetes része volt. Mindig a könyvek voltak a barátaim. Olvastam Gerald Durrell történeteit állatokról, meg a lökött családjáról; olvastam Karinthyt; olvastam ógörög mítoszokat, ezek voltak a kedvenc meséim abban a korban, amikor Grimm-meséket "kellett volna" olvasnom (olvastam ezeket is, de kissé dedósnak éltem őket meg)... Titokban olvastam Vavyan Fable-t is, mert a felnőttek mindig eldugdosták előlem, nem értettem, miért. Szabó László Kék fény-könyveivel sem tudtam betelni. Ha elém tolták a pöttyös meg csíkos könyveket, kínomban ezeken is végigrágtam magamat, de annyira nem fogtak meg. Nagyjából ugyanazon a szinten lévőnek találtam ezeket, mint a Denise tiniregényeket meg az Édesvölgyi sulit, csak kicsit régebbi változatban :) Hú, folytathatnám estig, hogy mi mindent olvastam, mert folyton a könyveket bújtam. Máig rengeteget olvasok.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook