Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az édes anyanyelv I. fórum

Az édes anyanyelv I. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az édes anyanyelv I.

1 2 3 4 5
14. zefex (válaszként erre: 7. - Czielova)
2014. dec. 1. 15:22

Nekünk a mienk legkönnyebb :D

Gratulálok ha nem anyanyelved, és ilyen szépen, helyesen használod!

13. virag32 (válaszként erre: 12. - 4c3a5e5783)
2014. dec. 1. 14:07

Jól van na. :)))

Mea culpa. :)


Amúgy igen, amitől a leginkább kiakadok, az a "sietek" meg "lusta vagyok" sz...r kifogások, amikor az illető azt próbálja elhitetni,hogy nem azért nem ír helyesen, mert fogalma sincs róla,hogy kell, hanem mert ő siet.

12. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 8. - Virag32)
2014. dec. 1. 14:02

Engem már a "figyu" kifejezés is zavar.

Azt is megértem, valaki nem használ ékezetes betûket. Még azt is elviselem.

Az igénytelenség, a lustaság, a sietek és társai viszont már fáj.

Ez olyan, mint aki mosdatlanul, fésületlenül menne el mondjuk randevúzni vagy dolgozni.

A kiskosztümhöz nem veszek fel túracipôt :D

11. unom
2014. dec. 1. 13:57

Engem is zavar, ha valaki helytelenül ír, de az is, ha rosszul fogalmaz. Viszont egyre kevésbé hangoztatom, egyszerűen elkönyvelem, hogy igénytelen.

Kivétel, ha kiderül, hogy pl. dislexiás, és ami másnak igénytelenség, az neki nagy eredmény.

10. virag32 (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2014. dec. 1. 13:52
Én is ettől tartok.
2014. dec. 1. 13:51
Azt hiszem, akiknek érdemes lenne ide benézni, azoknak az érdeklődését egyáltalán nem kelti fel ez a fórum. :((
8. virag32 (válaszként erre: 7. - Czielova)
2014. dec. 1. 13:16

Figyu, egy magyar anyanyelvű ember számára nincs mentség, ha olyanokat képes leírni, hogy "megkell vennem", "kifogom próbálni", "férre teszem" és társai.

Természetesen akinek nem anyanyelve, az egy más kategória.

2014. dec. 1. 11:33
Ehmmm.....azért, mert valaki nem használ ékezeteket még nem azt jelenti helytelenül tudja a magyar helyesírást vagy, hogy igénytelen....csupán törekszik e haladó világban a gyors kommunikációra...csodálatos nyelv egyike a magyar nyelv...mondhatnám az egyik legnagyobb szókincs tulajdonosai a magyarok..Büszke vagyok, hogy megtanultam e nyelvet, bár nem anyanyelvem...amúgy meg senki sem tökéletes..Soha ne ítélj elsőre, soha nem tudhatod, lehet az a másik épp most szenved e nyelv elsajátításával, mert a Ti nyelvetek az egyik legnehezebb a világon..
2014. dec. 1. 11:25
Ez az egyik kedvenc versem. Örülök,hogy más is ismeri. Ez már önmagában jelent valamit. :-)
2014. dec. 1. 10:39
Én a rossz helyesírást nem bírom elviselni,egyszerűen fizikai fájdalmat okoz. Sajnos nagyon látszik az egyre növekvő igénytelenség,szomorú.
2014. dec. 1. 10:32
Én sem magyar billentyűzeten írok, de lesülne a pofámról a bőr, ha nem használnék magyar betűket.
2014. dec. 1. 09:46

Örülök a fórumnak, de... gyanítom, nem lesz százezres hozzászólás, hogy szépen, helyesen, szabatosan írjanak, fogalmazzanak.

Sokan a telefon, laptop számlájára fogják, ami csak részben igaz. Aki törekszik a megfelelô kifejezésmódra, az megtalálja az utat is hozzá.

(Nekem is angol billentyûzetû laptopom van.

Aligha lehet észrevenni ezt a helyesírásomon).

Azt a fórumot pedig törölték, amelyik a helytelen kifejezéseket állította pellengérre.

Ennyit a szép magyar anyanyelv ápolásáról.

2014. dec. 1. 09:23

Egyre igénytelenebbek vagyunk. A Hoxa nem az a hely, ahol fontos a helyesírás, a stílus. Az internet nagy útvesztője sem az a hely. Sosem volt problémám a helyesírással, a választékos, igényes fogalmazzással, de mióta internetezek, azóta egy-két szó írásmódján el kell gondolkodnom. Az internet öl, butít, és nyomorba dönt...mint az alkohol. :) Ennek ellenére csak próbálkozz, óvjuk együtt édes anyanyelvünket! Nekem (is) fontos!

Mit szólsz pl. a "megköszöntöm névnapján" ferdítéshez? Hallani is szörnyű, de leírva kortárs mesekönyvben egyszerűen elviselhetetlen!

2014. dec. 1. 09:08
Mindenki valamilyen nyelvkultúrába születik, s természetes, hogy azon a nyelven kezd el beszélni, amit a szüleitől hall. Bizonyára azért is hívják úgy, hogy "anyanyelv", mert az anya az, aki első perctől kezdve szoros kapcsolatban van a gyermekével.
A szerencsésebbek szüleinek vagy különbözőek az anyanyelvük, vagy már gyerekkoruktól kezdve több országban is élhetnek, ahol magas, mondhatni anyanyelvi szinten elsajátíthatják az idegen nyelvet.

Ugrás a teljes írásra: Az édes anyanyelv I.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook