Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagycsoportosoknak és 1.osztályosoknak közös foglalkozást kell anyanyelvi óra keretében tartanom.Van vkinek foglalkozás leírása, ötlete? fórum

Nagycsoportosoknak és 1.osztályosoknak közös foglalkozást kell anyanyelvi óra keretében tartanom.Van vkinek foglalkozás leírása, ötlete? (tudásbázis kérdés)


21. kende (válaszként erre: 17. - Bige)
2010. márc. 6. 19:54
Mivel ma már tettem fel kérdést, így 24 órát várnom kell. De holnap nyitok egy fórumot: óratervezetek alsó osztályban címmel:)
20. kende (válaszként erre: 17. - Bige)
2010. márc. 6. 19:51
Szuper továbbképzés. Ha van rá lehetőséged ne hagyd ki. ( Én az Apáczait csináltam meg és ha lenne rá lehetőségem újra megcsinálnám, annyi szuper dolgot tanultam.)
19. kende
2010. márc. 6. 19:49

Sok mindent használok a logopédia kiadótól.

A hívókártyáival tanítom a betűket-szuper. A Cserebere fantasztikus stb.

A látó-halló tanítást nagyon fontosnak tartom-az iskolánk logopédusa sokat segít::))

18. zebracsikó (válaszként erre: 15. - Kende)
2010. márc. 6. 19:42

logopédus vagyok

igen, néhány hasonló témához hozzászóltam már.

17. bige (válaszként erre: 15. - Kende)
2010. márc. 6. 19:41

nyiss egy fórumot... :)

én is szemeztem ezzel a továbbképzéssel.

16. bige (válaszként erre: 6. - E2add1f84e)
2010. márc. 6. 19:39

az orvosok konzíliumot hívnak össze, ha nincs ötletük...


Nem tudhatod - ha van/vagy lesz gyermeked - hogy az imádott tanító néni nem innen, vagy hasonló fórumról gyűjti-e az ötleteket. Miért baj az, ha valaki színesíteni akarja a repertoárját?

Nem megtartatja maga helyett az órát

15. kende
2010. márc. 6. 19:38

Ahogy láttam a felhasználónevedet az ugrott be, mintha már más pedagógiai témámhoz is hozzászóltál és szerettél volna segítséget nyújtani.

Köszönöm::))

Nagyon sajnálom, hogy nincs-vagy csupán én nem találok olyan oldalt ahol az óratervezeteinket, ötleteinket megoszthatnánk másokkal is.

2 hete fejeztem be egy nem szakrendszerű okt. továbbképzést 5-6. osztályban. Az ott tanult játékos fejlesztő feladatokat is szívesen megosztanám azokkal a kollégáimmal akik új módszereket, játékos gyak.-at szeretnének elsajátítani. És én is szívesen tanulnék, vennék át ötleteket másoktól.

2010. márc. 6. 19:29

Itt a tavasz, szerintem szervezd e köré az órát!


Valami kis tavaszi dalocska, mozgással kísérve.


AZtán matekhoz: bevásárlás piacon (csoportokban)

zöldségek, gyümölcsök


anyanyelvihez meg a képek sorbarendezése, mese befejezése, pl.(nekem ehhez éppen van képsorom, azért jutott eszembe) nyuszika felássa a kertet - elveti a borsómagot - locsolgatja - előbújik - megnő - leszedi - kifejti - megfőzi - meghívja a barátait ebédre (ezek nekem külön kis képeken vannak meg, így kell sorbarendezni)


lehet hozzákapcsolni a hét napjaihoz a mondókát "Hétfőn heverünk..." kezdetűt, mert annak az a vége, hogy "vasárnap titeket vendégségbe várunk" és pont ide illik.


Aztán levezetésnek tavaszi fa készítése :mondjuk színes kreppapírcsíkokat előre megcsinálsz, nekik meg össze kell galacsinná gyűrniük (rügyek)és felragasztani egy nagy előre rajzolt fára, amit a szekrényre/falra felragasztasz

13. kende
2010. márc. 6. 19:19

Persze. Nyílt napunk lesz, és eddig felsőben tanítottam Most van először 1.osztályom.

A bemutató óráim / tegnap is volt/ jó hangulatúak szeretem is csinálni, azonban kb. 40 nagycsoportos ovisnak kell az iskolánkat úgy bemutatnom-45 perces óra keretében, hogy őket is bevonom a munkába-aktívan részt vesznek a tanórán. Ráadásul ezekkel a gyerekekkel még sosem találkoztam. Kell benne lenni mateknak, anyanyelvi fejlesztő gyak.nak, éneknek, mozgásnak stb. Én leggyakrabban kooposan tanítok, de ez ebben az esetben nem igazán megvalósítható.Ráadásul semmiképp sem szeretnék frontális foglalkozást, feladatlapokkal.A csoportmunka szerintem ebben az esetben a legjobb-kivétel a néhány perces körjáték, nagymozgásos, finommotorikus gyakorlatok.

2010. márc. 6. 19:13

talán történet kirakása 8-10 képből : nézzék meg a képeket, miről szólhat, hogy kezdődhet, mi mi után következhet. (logikus gondolkodás fejl, időrend)


Lehet a történet befejezetlen, s nekik kell kitalálni a befejezést, rajzolni hozzá.

11. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Kende)
2010. márc. 6. 19:11
milyen témában kellene? csak annyi, hogy anyanyelvi?
10. kende (válaszként erre: 6. - E2add1f84e)
2010. márc. 6. 19:10
A 8.Hozzászólást neked és a hozzád hasonlóknak szántam::(((((
2010. márc. 6. 19:09

Attól hogy vki ötletekre kíváncsi másoktól, csak a saját tudását akarja gyarapítani. A pedagógia az újabbnál újabb módszerekről szól. Fogalmad sincs ezen a téren semmiről ( koopratív oktatás, kompetenciaalapú stb...-elvesztetted a fonalat mi? / Azt hiszem ezzel a mondatoddal már találkoztam vmikor. Akkor is meg volt rólad a véleményem. Nevetségesen viselkedsz.

Még szerencse, hogy nem minden ember ilyen mint te!Brrrrr....

8. zebracsikó (válaszként erre: 6. - E2add1f84e)
2010. márc. 6. 19:08

ha tanítanál, tudnád, hogy néha az ember kifogy az ötletekből, vagy az eddigi jól bevált ötletei nem alkalmasak az új feladat megoldására.


Nem egyszerű egy heterogén csapatnak órát tartani, pláne egy ovis+elsős csoportnak.


Lehet attól még valaki kitűnő pedagógus, mert ennél a dolognál nincs konkrét ötlete!

7. e2add1f84e (válaszként erre: 4. - Kende)
2010. márc. 6. 18:58
NEM
6. e2add1f84e (válaszként erre: 3. - Bige)
2010. márc. 6. 18:58
Lehet, de így érzem: ha nincs ötletem óravázlatok kidolgozásához, megírásához, akkor ne tanítsak! Nekem nincs, ezért nem is tanítok!
5. kende (válaszként erre: 3. - Bige)
2010. márc. 6. 18:57
?!
4. kende (válaszként erre: 2. - E2add1f84e)
2010. márc. 6. 18:57

HOGY TE MILYEN GUSZTUSTALANUL VISELKEDSZ!

NEM SZÉGYELLED MAGAD!

3. bige (válaszként erre: 2. - E2add1f84e)
2010. márc. 6. 18:50
hű, ez kicsit kemény volt!
2010. márc. 6. 18:49
Én csak azt remélem, hogy nem te fogod tanítani a jövő nemzedékét!!!!
2010. márc. 6. 18:47
Nagycsoportosoknak és 1.osztályosoknak közös foglalkozást kell anyanyelvi óra keretében tartanom.Van vkinek foglalkozás leírása, ötlete?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook