Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az anyák megpróbáltatásai a csemetéik mellett a gyermekkórházban fórum

Az anyák megpróbáltatásai a csemetéik mellett a gyermekkórházban (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az anyák megpróbáltatásai a csemetéik mellett a gyermekkórházban

1 2 3 4
65. scara.bosco (válaszként erre: 62. - Kolibri)
2011. febr. 9. 14:42

Hát persze, hogy mindenki zavarban van. De a gyerekek miatt mindenki elviselte a helyzetet. De az, hogy élből kitiltják. Nem vagyok elfogult, mert lányom is van. De szerintem logikus a kérdés, hogy mennyivel lehet zavaróbb egy idegen férfi egy 8 éves lány számára, mint egy idegen nő egy 8 éves fiú számára? Hiszen a számára idegen anyák ott lehettek. Bocs, neki csak a saját anyja az anya, a többi csak idegen nő. Akkor neki milyen alapon nem jár, hogy aki tud vele legyen? Akkor csináljanak fiú és lány kórtermeket és meg van oldva a probléma. Ha már a lányok szemérme miatt nem engedélyezett, akkor a koedukált kórterem mégis hogyan fér bele? De ez már tényleg csak kötözködés. Nem gondolom, hogy full üveg kórtermekben bárkinek is "rossz" dolgokon járna az esze. Ostobaság ezért mindenkit büntetni.


Szurikáta, ez is egy másik oldal. Sajna erre sincs igazi megoldás. Szintén kicsi fiam kavarta a dolgot. Hányós vírussal 40 fokban, kiszáradás veszélyjel a drága, én meg mindenórás terhesen. Na ki menjen vele? Apa, és hagyjon itthon engem? Végül kisírtam az ügyeletestől, hogy ne kelljen kórházba mennie. De milyen jól tettem, mert éjjel megszületett a lánykám.


A körülmények meg: bocsánat, de jelen törvények szerint jogom van a gyerekemmel lenni, és ennek lehetőségét a kórháznak biztosítania kell. Akkor hajrá. Egyébként meg tényleg azt látom, hogy rájuk se néznek (mondtam, hogy furfangos a kölök, töltöttünk 3 napot is bent, persze akkor is potyán szerencsére:-), mert ott van anya. Nem azt mondom, hogy akkor sem foglalkoznának velük, ha nem lennék ott, de extrém esetektől eltekintve- amikor anya mondjuk egy hisztérika-, inkább segítség, mint teher egy anyuka a hokedlin.

64. scara.bosco (válaszként erre: 50. - 4c1a787e8f)
2011. febr. 9. 14:26
Az allergia nem fertőző. Az egyértelmű volt, hogy allergiás roham, és nem rota vagy egyéb finomság.
2011. febr. 9. 14:23

Sziasztok!


Végig olvastam az egészet :) Sajnos több intézményben megfordultam már, több osztályon is. Volt ahol fizettem és kaptam érte ágyat, kaját, mosdót, volt ahol pedig egy támla nélküli stokin ültem napokig, sőt olyan is volt, ahol az éjszakás nővér este 11-kor kiosztott kinyitható camping ágyakat, amiket hajnal 5-kor műszakváltás előtt kihúzott a szülők alól. (természetesen határtalanul hálás voltam neki, hogy legalább annyi ideig tudtam aludni :) )

Egyszóval volt részem már mindenben sajnos.

Persze nagyon jó érzés, hogy a gyerekemmel lehettem, nem is tudom hogy bírtam volna ott hagyni. Nem is az ellátást hiányoltam soha, hisz felnőtt ember lévén megoldottam mindent, ahogy tudtam, DE: azért mikor valaki már 3 napja ül egy széken éjjel-nappal, nem alszik, alig eszik...stbstb, akkor nem hiszem, hogy a gyerekkel is normálisan tud foglalkozni. Mikor már visszhangzik a füle és állva elalszik. Igenis minden embernek szüksége van alvásra!

Nem gondolom, hogy olyan baromi önzőség egy nyomorult valamit kérni, amin aludni lehet, sőt még szerintem egy vacak szivacsért is kifizetné az ember a napi 5000-et. Ok, nincs lehetőség, ezt is elfogadom, de azért ha urambocsá a szülő elalszik a földön pl., miért szólnak rá, hogy kelljen fel?

Ha ott marad a szülő a gyerekével, akkor azért rossz, mert foglalja a helyet a szobában, útban van, kérdezget..stb, ha meg nem marad ott, akkor meg azért rossz, mert milyen szülő az, aki otthagyja a gyerekét....

Nincs igazság :)

Azt meg hadd ne boncolgassam már, hogy 30-40 évvel ezelőtt milyen volt a gyermek ellátás. Azelőtt 40 évvel még gyermek ellátás se nagyon volt. A világ változik, a mentalitásnak is muszáj hozzá változni, és egy kis emberséggel minden könnyebben menne.

62. Kolibri (válaszként erre: 48. - Scara.bosco)
2011. febr. 9. 13:41

Ez is jo!

En ugy szoptattam vegig a 8 napunkat, hogy egyy ideig apukas szobatarsam volt, de a masik szobaban folyamatosan ket apukas gyerkoke volt, es egy uveg volt a fal...


Mondjuk apukak nagyobb zavarban voltak, mint en, szepen illedelmesen nem leskelodtek, de sajat bevallasuk szerint nekik is kellemetlen volt.

61. Venezuela (válaszként erre: 60. - 4c1a787e8f)
2011. febr. 9. 13:41

Ja értem,bocsi!!

Sajnos erre nem tudok mit írni!

Nem voltam még,és nem is szeretnék ilyen helyzetben lenni!!De elég szomorú,hogy nem tudnak felügyelni rá,hisz ez lenne a dolguk!És sajnálom azokat a szülőket akikkel ez megtörtént!

60. 4c1a787e8f (válaszként erre: 59. - Venezuela)
2011. febr. 9. 13:26

Nem úgy értem...


Hanem ha van másik kettő otthon betegen, vagy ha éppen én egy másik osztályon fekszem egy másik gyerekemmel... És nem hajlandóak neki felügyeletet biztosítani, mert eleve arra vannak berendezkedve, hogy valaki úgyis vele van....

59. Venezuela (válaszként erre: 58. - 4c1a787e8f)
2011. febr. 9. 13:19

Ez egy jó kérdés!

Ha azt mondják,hogy nem tudnak helyet biztosítani,a gyerek mellett,akkor is ott maradtam volna a folyosón,mert ott szerintem nem lettem volna útban,és ha felsír és keres,akkor ott vagyok!:)

58. 4c1a787e8f (válaszként erre: 57. - Venezuela)
2011. febr. 9. 13:05

Ez idáig rendben van, persze.


De akkor mi van, ha nem tudsz ott lenni??

2011. febr. 9. 13:02
Én örültem,hogy a fiammal lehettem,persze a körülmények itt sem voltak 5 csillagosak,de vele voltam!A "panaszkodásokhoz" hozzá szólva,szerintem nem baj,mert azt is kell,és mert valaki panaszkodik,az nem azt jelenti,hogy nem örül/örült annak,hogy a gyerekével lehetett!!!!
2011. febr. 9. 12:56
Huhh,ahogy olvasom "ahány kórház,annyi szokás"!
55. anitram001 (válaszként erre: 54. - Művésznő79)
2011. febr. 9. 12:54

Na itt még a pelust és törlőt is vinni kell szüléskor is!

Amit a kórház adna azt elteszik- elviszik és követelik anyuka hol van!

54. művésznő79 (válaszként erre: 53. - 4c1a787e8f)
2011. febr. 9. 12:34

Nem,persze,hogy nem a szakmai ellátás a gond,hanem a körülmények. Ezért írtam,hogy teljesen ledöbbentem az olvasottak miatt.


Ráadásul, azt nem is írtam az előzőben,hogy két áygas szobák vannak, minden szobában két baba az anyukájával,bár mi 2 napig egyedül voltunk, kényelmes is volt.: )


A kicsi ágya mellett ott volt a pampers,korának megfelelő méret, a nedves törlőkendő, a száraz törlőkendő. Mondom, mindez az én ellátásommal is

teljesen ingyen.

53. 4c1a787e8f (válaszként erre: 52. - Művésznő79)
2011. febr. 9. 12:27

Tudod nem is annyira a szakmai ellátással van baj, meg még azt se mondom, hogy a kedvességgel, csak a körülményekkel, a személyzet számával, stb..


A nővérkéink ugyanis inkább odamannek Németországba, meg Angliába 15x ennyi pénzért...


És ezek az utóbbi 10 évben romlottak le ennyire..

52. művésznő79 (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2011. febr. 9. 12:22

Szia Meezy!


Én is kerültem kórházba az 5 hetes babámmal, szerencsére semmi komoly nem volt, "csak" ekcéma és bent fogtak minket,mert még nagyon pici volt.


De a lényeg: ez nem otthon történt, Németországban élek, itt született a kisfiam két hónapja és utána kerültünk kórházba, 5 hetesen.

Elszörnyedve olvastam a cikkedet. Mikor mi bekerültünk hajnalban, megkapta az ellátást a babám, maximális figyelemmel és törődéssel mind az orvos mind a nővérkék részéről. Majd felkerültünk az osztályra, ahol én azonnal(!) kaptam egy ágyat az ő rácsoságya mellé, mert egész éjjel nem aludtam. Az elkövetkező 3 napban ez volt az alvóhelyem, hozzáteszem, hogy kényelmes kórházi ágy volt. Kaptam a szállás mellé napi 3szori étkezést, amit én választhattam ki, hogy mit szeretnék enni a menüsorból. Zuhanyzási lehetőség a folyósón volt,közös zuhanyzóban, de normálisan tisztán volt tartva, oda mentem mindig zuhanyozni.

A kaja teljesen rendben volt,bár mellé még hozott a férjem a rágcsálnivalót,kaptam még a kaja mellé ásványvizet, teát, kávét, ha kértem. A folyósón kint volt mindig egy nagy tálcán frissen főzött tea (kamilla, szoptatós tea, vagy borsmenta, ki mit akart )

Mindezt ingyen. Igen, jól olvasod,teljesen ingyen, benne volt minden a betegbiztosításban.Pedig csak egy egyszerű betegbiztosításunk van, semmi extra vagy magán jellegű.

És azt is el kell mondjam, hogy maximálisan elégedett voltam a nővérkékkel is ( baromi kedvesek voltak, nagyon sokat segítettek, a gyerekorvosok is szintén ).


Nagyon sajnálom, hogy otthon ilyen körülmények vannak egy gyermekkórházban, hogy nem veszik figyelembe az anyákat. Itt teljesen úgy van kezelve, hogy a gyerekhez tartozik az anya is és ezért az anyának is biztosítják a megfelelő körülményeket a kórházi tartózkodáshoz.


Amikor hazamehettünk 3-4 nap után a férjem egy szép díszdobozos bonbont hozott az osztályos nővérkéknek,akiknek fülég ért a szájuk mikor átadta.

2011. febr. 9. 12:11

Jó a cikked!

Én sajnos a szekszárdi koraszülött osztályon voltam 5 napot!

Horror!

Piszok-retek....Hónapok óta nincs kézfertőtlenítő!

Haptákban kellett állni a nővéreknek és viziten ki kellett menni nem is nagyon tudtunk semmit!

Cipőcsere, köpeny... védőfelszerelés anyukáknak! Nővérke meg az utcáról feltolja be az osztálya a biciklijét!!!!!!!!!!!!!!!

Remélem sosem kerülünk kórházba.

Ui: Mikor én gyakorlaton voltam álom volt az egész.

Eltelt 20 év és elmentek az akkori dolgozók.

Jó mi?

50. 4c1a787e8f (válaszként erre: 48. - Scara.bosco)
2011. febr. 9. 12:11

Bocs, de ilyen tünetekkel én se engedtem volna ki... Az, hogy tünetmentes, az egy dolog, de hordozhat olyan nyavaját, ami másnak nagyon nem jó.. Az a minimum, hogy mielőtt kiengedik, tenyésztenek egy székletet, csinálnak egy vérképet.


Nekem a lányom egyszer szalmonellát kapott. 3 napig kicsit ment a hasa... Utána viszont fél évig nem mehetett sehova,BÖLCSIBE SE! még nyaralni se mehettünk, mert addig még kimutatható volt... És az antsz rendszeresen ellenőrzött... Mert nekik az egészségeseket kell védeni... És én ezt megértem.


Az, hogy apukát nem engedték be, az tényleg érdekes...

2011. febr. 9. 12:03

Jó hogy írtál ilyen cikket, én is pont készültem ilyen fórumot indítani...


Tizenpár évvel ezelőtt, amikor az én mandulámat vették ki, még olyan szigor volt a gyerekkorházakban, hogy az ajtóhoz se engedték napokig a szülőket...


Aztán most szokás szerint a ló túlsó oldala.


Ha bekerül a gyerek, KÖTELEZŐ ottlenni a szülőnek. Csakhogy: hiába ő a legfontosabb, lehet otthon még pár testvér, meg lehet olyan munkahely, hogy tényleg menni kell, mert a lét van veszélyben... Vagy csak éppen öt nap után az a rohadék szülő szeretne otthon 4-5 órát aludni a földön-ágyvégében alvás után...


Nekem a nagyobbik 2 évesen került be tüdőgyulladással. Akkor én a 2 hetes koraszülött picivel voltam otthon, nem tudtam bemenni vele. Anyámék, férjem, anyósom próbálták megoldani, de hát egy idő után az ő munkahelyükön se örültek... Aztán bekerültem a picivel, mert ő is elkapta... Vele már rábeszéltek, hogy menjek a fizetős-részlegre... Hát, akkor az össz jövedelmem ment rá az egy hét ágyban-alvásra, utána anyámék etettek minket...


A kislányom szobatársáéknak nem volt nagymama. Ott apuka maradt otthon a nagyobbal. Még ottartózkodásunk alatt kirúgták az apukát... Amúgy is elég szegény család volt.. Ennek már 4 éve, de még azóta is sokszor eszembe jutnak, hogy vajon mi lett velük... Pedig "csak" egy komolyabb hörghuruttal feküdtek bent, nem is valami halálos begegséggel...


Arról nem beszélve, hogy a sok szülő hozza-viszi elkapja a bacikat.

Még ha nem is olyan vasszigor mint régen, de a kórházban az emberek érdekében rendnek, rendszernek kéne lenni.


Nekem egyébként nincs bajom a kórházban léttel, én nyugodtabb vagyok, ha ott van, mint ha nagybetegen itton kínlódik, mert akkor izgulok, hogy valami fontos jelet nem veszek észre...


De ez így szabályozatlan, és nagyon gáz...


És ugye minden ott kezdődik, hogy ilyen az egészségügy amilyen. Nincs elég ápolónő, stb...

2011. febr. 9. 10:23

És ez sajnos teljesen megszokott. Nem arról van szó, hogy luxushotelt várnánk, de.........

Minek ajánlgatták az anyaszállót, ha nincs is hely? Mintha az orrod alá dörgölnék, hogy akár ilyet is kaphatnál, de nem kapsz bibííííí. De ez csak apró megjegyzés, mert nem itt van az a bizonyos kutya elhantolva.


A ma már 10 éves fiam csecsemőként minden rendelőt végigfuttatott velem, amit lehetett. Többek között a légzésleállásos tréfákat is. Dokinénink nagyon alapos, így egy 24 órás monitorozásra küldött a Heim Pálba. Bence volt talán 4-5 hónapos. Természetesen időpontot kértem, indulás előtt betelefonáltam, igen, mehetünk, van babás-mamás szoba. Mire odaértünk, ez mintegy fél óra volt, már leordították a hajamat, amikor megemlítettem, hogy miért nem mondták, hogy nincs hely, nem akut a probléma, jöhettünk volna kevésbé zűrös időpontban is. Vegyem tudomásul, hogy itt sokkal súlyosabb beteg gyerekek is vannak. Nincs is ezzel semmi baj, jó lesz nekem a hokedli is, nem azzal van a baj, hanem szervezetlenséggel. Bekerültünk egy kórterembe, ahol csevegni kezdtünk az anyukákkal, melyik picinek mi baja van? Majd ledöbbentek, amikor mondtam, hogy az enyémnek tulajdonképpen semmi, csak kivizsgálásra jöttünk. Erre úgy néztek rám, hogy akkor miért ide hozom? Kiderült, hogy a kórteremben minden pici babának nagyon súlyos vírusos tüdőgyulladása van!!!

Amikor szóvá tettem a dokinak, persze megint lehordott a sárga földig. A férjemnek nem is szóltam, mert szerintem a bejáratig pofozta volna. Felhívtam a gyerekorvosunkat, aki kicsit kiakadt, elkérte az orvos nevét, majd közölte, azonnal csapjam a hónom alá a gyereket, akár üssem ki a biztonásgiakat is:-), és tipli el onnan. Ezek után a főigazgató kapott egy "kedves" levelet.


Kicsi fiam azóta is szórakoztató gyermek:). Most 10 éves. Kb. 2 éve kapott egy rejtélyes allergiás rohamot. Nem fulladt, meg semmi életveszélyes, de megállás nélkül hányt és testszerte voltak lángvörös őrületig viszkető foltjai. Elkezdtem a szokásos kezelést. Kijött az ügyelet, és mivel nem csillapodott, kórházba küldte. Bethezda volt az ügyeletes. Apa ment vele, mert a pici lány nagyon sírt, hogy ne menjek el. Mindketten úgy gondoltuk, apának is könnyebb a nagyfiúval menni, mint egy anya után bömbölő kicsivel. Persze mire a kórházba értek, elmúlt minden kórság a gyerekről. De befektették. És jött a fekete leves. Apa nem mehet be a gyerekkel a kórterembe. Mert figyelj: a kórteremben nagylányok is vannak. A nagylányok voltak 8, azaz 8 évesek. Nem 16, hanem 8. Apukák kizárólag akkor maradhatnak bent, ha igazolni tudják, hogy nincs női hozzátartozó. Ez beszarás. Persze minden nagylánnyal ott volt az anyja, tehát ha már minden apukáról feltételezzük is, hogy pedofil, legalább az anyukákat ne nézzük idiótának, hogy nem védik meg a gyerekeiket. Ez azért szerintem több, mint felháborító. Úgyhogy apa a kórház fűtetlen folyosóján, egy padon töltötte az éjszakát, nem a gyerek mellett. Az már csak hab a tortán, hogy mindenféle fenyegetőzéssel, saját felelősség stb. sikerült hazahozni az egyébként tünetmentes gyereket, akit újabb 1-2 napig akartak bent aszalni.

47. kenzol (válaszként erre: 44. - Kolibri)
2011. febr. 9. 09:35

Teljesen egyetértek Veled!

Sokszor inkább hálásnak kellene lenni,hogy a szülő ott van és segít.

2011. febr. 9. 09:22
Csak arra nem gondol senki,hogy ha már 20ezreket kiad az ember kórházra egy székért,ennyi erőből magánba is lehetne menni,ott van emberszámba vétel és fürdő,wc tiszta.Itt nem kell fizetni a kórházért pedig ennivaló is jár hozzá.
45. Hoxa
2011. febr. 9. 08:20

Minden anyának a gyereke az első, ezt senki nem vitatja.

De nem kell minősítgetni azokat, akik az emberi körülményeket hiányolják, mert nekik is az első a gyermekük és az, hogy vele lehessenek. Lehet mártír valaki, de amikor ott feküdt a földön, a hideg padlón, vagy görnyedt éjjel a széken, senki nem volt boldog ettől, azt hiszem.

Szerintem emberséggel sok minden megoldható (lenne).

44. Kolibri (válaszként erre: 11. - Boribonka)
2011. febr. 9. 08:04

Igen, ez is igaz, amit te irsz, de a mai egeszsegugyi viszonyok kozott igenis megkonnyitik a noverek dolgat az ott levo anyukak, ha ilyen kicsi gyerekekrol van szo. Mivel pelenkasak, szopnak, esetenkent mas etelt meg nem is fogyasztanak...


Nalunk nem jart latogato, sem a szobatarsamnal, viszont jottek noverek, akik sem kifele sem befele nem mostak kezet, hiaba volt az eloterben fertotlenito. Az elso szekletunk eredmenye negativ volt, a kesobbi rotas...

Aztan olyan is volt, hogy az orrba valo oxigen kütyüt szepen betette a gyermek orraba a nover, de beinditani mar elfelejtette. Szerensere anyukaja bekapcsolta.

Az is elofordult, hogy az adott esetben alkalmazott tudosprayt a kedves noverke a 4honapos baba szajaba fujta, mert azt nem tudta, de meg csak eszre sem vette, hogy ott van hozza a specko maszk. Anyuka szolt.


Ha anyuka nincs ott, akkor a noverek 20percenkent cserelgethetnek pelenkat, itatgathatnak, meg etetgethetnek kisbabakat, oltoztethetik oket, furdethertik oket egesz nap, ami mellesleg nem az o dolguk.

Raadasul nem egy apro babanak akartak a kezeit, labait lekotozni, hogy a muszer ne essen le mocorgas kozben. Szerencsere anyuka azert megoldotta, hogy ne kelljen egy 4 honapos babat lekotozni...


Amikor a fiam ejszaka hanyt, ahogy azt illik, szepen haton fekve es sirva, vajon kinek tunt fel az anyukajan kivul? Kb. cirka 10-12 perccel a hivas utan megerkezett a nover, kisse bosszusan, elfekudt hajjal, asitozva...Persze lehet, nelkulem sem fulladt volna meg...A hanyast a padlorol masnap a vizit elott azert gyorsan felmostak.


Az anyukak korhazi tartozkodasa igenis segitseg a novereknek!

2011. febr. 9. 07:30
A körülményeket tekintve teljesen igazad van, hogy felháborodtál. De a magánrendelőkkel hiába hozod kapcsolatba, mert az magaán, vagyis nem állami! A tulajdonosa olyan körülményeket teremt ott, amilyeneket akar.
42. 279430c980 (válaszként erre: 25. - Bbff8a2ff0)
2011. febr. 9. 06:03
Ha nem maradhattam volna ott mellette, akkor saját felelősségemre hazahoztam volna. Én nem hagynám ott semmilyen körülmények között egyedül. Én vagyok az anyja és a szívem és lelkem is megszakadna, ha tudom ő ott van én meg itthon. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ Még állva is kibírtam volna azt az 1 hetet, csak vele lehessek!
41. tinabeby (válaszként erre: 11. - Boribonka)
2011. febr. 8. 23:29
Mindenhol vannak régi kórházak, de azokat fel szokták ujjitani, korszerüsiteni. Ez sajnos Magyarországon nem divat! Inkább lopjuk amit csak lehet! Szerencsére nekem nem kellet magyarországon kórházban mennek gyerekkel! De sajnos itt ausztriában igen, mert a 6 hónapos kisfiam krupos lett. Ellátás, ingyenes az anyukák részére is. A szobába csak a fiammal voltunk ketten, nekem fürdöszöba, a gyereknek pelenkázó fürdökád. A falon a plazma tévé, amikor csak akartál kimentél sétálni, a saját babakocsiddal ami végig a szobába volt bent. Ez ellátás, erre kéne törekedni otthon is! Itt nem lehurrogják azt az anyukát aki a gyereke mellett szeretne lenni, hanem kötelező ott maradni vele 3 éves korig! Arra még nem gondolt senki hogy egy bentlévő anyuka, egésznap ott van a gyerekkel, ellátja, igy kevesebb dolga van az ápolonak. Vagy esetleg ezen is lehet sporolni, mert ez is egy sokkal jobb megoldás! Igen is van joga egy anyának a gyereke mellet maradni, én sem hagynám ott soha sehol a fiamat!
40. bbff8a2ff0 (válaszként erre: 39. - Mimmo33)
2011. febr. 8. 23:02

nem nem kell hisztis picsának nevezni.


De egy anyának a gyereke az első.



Nekem vannak gyerekeim, nekem Ők az elsők!!!!!!!!!!!!

39. mimmo33 (válaszként erre: 35. - Bbff8a2ff0)
2011. febr. 8. 22:56
Na látod, akkor azokat az anyákat akik szintén CSAK?! az emberszámbavételt, és az alapvető higiénia dolgokat hiányolták, nem kell hisztis , nyafogó,hülye picsáknak nevezni...
38. bbff8a2ff0 (válaszként erre: 34. - Bettike2007)
2011. febr. 8. 22:47

De mégis ott az anyukája?


Akár széken ülve, szomszéd épületben fürödve, de ott az anyukája.


Nekem is van gyerekem, három is van. Ha betegek, egyszerre betegek. De az én gyerekeim soha nem érzik, hogy agyonaggódott, agyongyötört anyjuk van. Ha meg mégis ilyen az anyjuk, akkor riadóztatjuk az apjukat.



De akkor is köszönöm, hogy akkor, ott a kicsi gyerekem mellett ott lehettem. nem volt könnyű átmászkálni pisilni fél km-t, vagy pl fürödni ugyanennyit, de legalább a gyerekkel voltam.

37. Ági05
2011. febr. 8. 22:45

A szülészdokim hibájából a kisfiam a Kora-és újszülött osztályra került.Nem lehettem ott vele,3 óránként mehettem szoptatni,éjszaka pedig egyáltalán nem.(De a nagyobb gyerekek esetében,tudom,nálunk is hasonló a helyzet,kap az ember egy széket.)Kaptam anyaszállón szállást,szörnyű volt,végig ugyanaz az ágynemű,alig fűtöttek,napi egyszer ebéd(ami nem volt ebédnek,ételnek nevezhető)sok lépcsőt járni/fájt a sebem friss császárosként/.A wc szörnyű,a zuhanyzó használhatatlan.Igaz,volt ágyam.De nem érdekelt,csak az,hogy a kisfiam meggyógyuljon,és minél előbb hazavihessem.Az osztályon maximálisan elégedett voltam a kezelőorvosunkkal,a nővérekkel,le a kalappal a munkájuk előtt.

De:másik oldalról közelíteném meg-ledöbbentem,mikor megkaptam az elszámolást.Persze tb alapon ment az egész.A legnagyobb összeg nem az én szülésem,a kisfiam kezelése,hanem ez a "fantasztikus" ellátás volt.Nem tudom,kinek a zsebébe vándorol a több százezer Ft,ha ilyen az ellátás minősége?!

36. dominós (válaszként erre: 29. - Bbff8a2ff0)
2011. febr. 8. 22:44

Szívemből szóltál.

Nálunk attól függően jut, vagy nem jut ágy a szülőnek, hogy mennyire van teltház. DE! Bent lehetünk velük! Kaja nuku, wc ronda, zuhanyzó ronda, de van benne víz! A személyzet rendes, a többi magányos picivel is törődtek.

Van fizetős szoba is (szülőnek kaja nuku) hűtővel, mikróval, TV-vel, DVD-vel, külön wc, fürdő, de csak 2, és teltháznál jó ha egy szék jut. Voltunk mi is bent, mikor érkeztünk félig volt az osztály, mikor kidobtak, már vártak a helyünkre, mert betelt. Ezt sosem lehet előre betervezni, ekkor örüljünk, ha legalább egy szék jut.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook