Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az abonett kenyér jó ha diétázom? fórum

Az abonett kenyér jó ha diétázom? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
93. a9986bef96 (válaszként erre: 88. - Pirosalma)
2010. jún. 8. 10:45

"Erről beszélek, hogy akkor e szerint nem az étkezés okozta."Ok.

"Azt viszont kétlem, hogy egyszerűen egy étkezés kihagyása sok emberben hipoglikémiát okozna. Vannak erre érzékenyek, de elég kevesen." Nem,mert az étkezésre a szervezet rákészül.Ha van egy állandó napi ritmus,amibe hirtelen belenyúlunk...Nem kizárt a glukagon-válasz elcsúszása.Hm?Természetesen az állapot átmeneti,de...nagyon pocsék...:D

"A szervezet jellemzően fönntart egy normális vércukorszintet még durva éhezésben is."Persze,de az már túl van az átmeneten,amiről a jelen eset szól...

Figyelj...inzulin-vércukor...ha valami nem fekete-fehér,ez 1000%-ra az.:)Ha azt mondom: nem könnyű,akkor még keveset is mondtam.

92. Pirosalma (válaszként erre: 89. - A9986bef96)
2010. jún. 8. 10:44

Szerintem túlhangsúlyozod a reaktív hipoglikémia előfordulását.

Mondd, ezeket hol olvasod?

91. Pirosalma (válaszként erre: 89. - A9986bef96)
2010. jún. 8. 10:43

Szerepe lehet, de kétlem, hogy csak emiatt kialakulna, önmagában ez kevésnek tűnik. A tápláléfelvételt nem csak a vércukorszint szabályozza!


Az inzulinrezisztencia szerinted miért okoz hízást? És miért nehezíti a fogyást?

2010. jún. 8. 10:41
Egyébként ezt a "zuhanás sebessége számít" állítást nem látom be egyelőre. Magyarázatot tud valaki adni?
2010. jún. 8. 10:40

"ha egyáltalán kialakul."

Igen,nagyon fontos tényező az elhízásban.És egyben ördögi kört is alakít ki egy időután.

Magas GI->fokozott inzulinválasz->korai,erős,nem szükségalapú éhség->többlet étkezés->többletsúly->IR egy idő után->alapból fokozott inzulinválasz->további hízás,nehezített fogyás...stb.stb...

Kb.és leegyszerűsítve...

88. Pirosalma (válaszként erre: 87. - A9986bef96)
2010. jún. 8. 10:39

"Mondtam littledevilnek is,hogy valószínű ez lett volna káposzta nélkül is."


Erről beszélek, hogy akkor e szerint nem az étkezés okozta.

Azt viszont kétlem, hogy egyszerűen egy étkezés kihagyása sok emberben hipoglikémiát okozna. Vannak erre érzékenyek, de elég kevesen. A szervezet jellemzően fönntart egy normális vércukorszintet még durva éhezésben is.

87. a9986bef96 (válaszként erre: 86. - Pirosalma)
2010. jún. 8. 10:36

"Ha nem az étkezés okozza a vércukorszint csökkenését, akkor értelemszerűen nem az étkezés hatására csökken."

Nyílván.Ezért választottam ketté a két esetet.Mondtam littledevilnek is,hogy valószínű ez lett volna káposzta nélkül is.

"NEM reaktív hipoglikémiáról beszélünk! Az étkezés után nem fél órával alakul ki, ha egyáltalán kialakul."

Természetesen,ebben az esetben nem arról beszélünk.

86. Pirosalma (válaszként erre: 85. - A9986bef96)
2010. jún. 8. 10:34

Ha nem az étkezés okozza a vércukorszint csökkenését, akkor értelemszerűen nem az étkezés hatására csökken.

NEM reaktív hipoglikémiáról beszélünk! Az étkezés után nem fél órával alakul ki, ha egyáltalán kialakul.

85. a9986bef96 (válaszként erre: 84. - Pirosalma)
2010. jún. 8. 10:30

"Akkor közvetlenül az étkezés előtt is hasonlóan alacsonyabbnak kell lenni a vércukorszintnek"

Nem feltétlenül.Miért?Tökéletes éhgyomri,vagy épp étkezés utáni érték,amennyiben volt reggelije.(a káposzta tízóraira ment,de mondom: ez kihagyott étkezésnek számít gyakorlatilag)


"Itt az a kérdés, az étkezés hatására történik-e ez."

Mondom: reaktív hipoglikémia.Nem függ az étkezés előtti állapottól.Simán megtörténik.

84. Pirosalma (válaszként erre: 83. - A9986bef96)
2010. jún. 8. 10:23
1. Akkor közvetlenül az étkezés előtt is hasonlóan alacsonyabbnak kell lenni a vércukorszintnek. Itt az a kérdés, az étkezés hatására történik-e ez.
83. a9986bef96 (válaszként erre: 81. - Pirosalma)
2010. jún. 8. 10:18

Igen.

1.Jelen eset: a savanyú káposzta ch-ilag nem számít étkezésnek...Ezért írtam neki rá,amit: <"kimaradt" étkezés>

2.Más esetnél pedig,amikor tényleges étkezés történt így hívjuk: reaktív hipoglikémia(nyílván,hogy a magas GI-sekre vonatkozik...)

82. a9986bef96 (válaszként erre: 80. - Pirosalma)
2010. jún. 8. 10:16

Nem.Nem ez a mérvadó,de ez amit mondtam a sebességről: tény.

Nem hiszed el,de le lehet menni cukorbetegként 2-re és az ember nem veszi észre,míg 3,x értéken remeg,izzad és minden baja van.Mert az egyik lassan,a másik hirtelen történt.Ez így van.Kérdezz meg egy diabetológust,zsákszámra nyomja a betegek által mondottakat.Mérés+érzet itt...erősen összefügg,nem szétválasztható.A lantus például ezért gáz.Nagyon vérprofi,nagyon kíváló inzulin,de pont ami az előnye,az a hátránya is.Simán,szépen,egyenletesen tud klassz vércukrot produkálni is,meg pont ugyanígy kómába is küldeni halál észrevétlen,ha az ember nem vigyáz...

Egy egésznapos éhezés után egy egészséges embernél is mérhető 3,x úgy,hogy nem érzi.Ám meg is érezheti,köv.hsz-mben írom...

Egy szó,mint száz: igen,a sebesség mérvadó.

Littledevil meg csak kíváncsi...:)

Ennek ellenére nem zárom ki,hogy csak egy kis adrenalin kavart...;)

81. Pirosalma (válaszként erre: 75. - A9986bef96)
2010. jún. 8. 09:43
Étkezés ilyen okoznak???
80. Pirosalma (válaszként erre: 74. - Fe9e12ede0)
2010. jún. 8. 09:42
Remélem, nem gondolod, hogy egy ilyen egyszemélyes mérés eredménye mérvadó.
79. a9986bef96 (válaszként erre: 77. - Fe9e12ede0)
2010. jún. 8. 06:41
Hú,nagyon durva...Nem lehet túl könnyű.Az azért jó,hogy ilyen ügyesen tudod rendezgetni a dolgokat magadnak.Még egy ilyen helyet,hallod...:O
78. anita674 (válaszként erre: 32. - Mancs89)
2010. jún. 8. 00:44

Na jó, de nem fehér kenyérről volt szó, hanem rozskenyérről (ami remélhetőleg jó minőségű és nem kakaóval színezett). Az pedig tökéletes, ha vékony és csak 1-2szeletet fogyaszt belőle.

Egyébként pedig az Abonett-nél tényleg van teljes kiőrlésű, az pedig tökéletes. Épp azt rágcsálok, pizzásat. Nagyon finom.

Szerintem felváltva kell fogyasztani ezeket és mindenképp keveset! 1-2szelet/darab, sok zöldséggel, sonkával.

77. fe9e12ede0 (válaszként erre: 73. - A9986bef96)
2010. jún. 8. 00:34
A 2 zsemle (vagy kakaóscsiga vagy valami más CH bomba) a cég "adománya". Reggeli nélkül kihúzni 8-10 ig, úgy hogy 6 kor kezdődik a műszak, elég necces. A többség sajnos mégis ezt teszi. Én mindig szoktam egy keveset reggelizni. Pár hónapja váltóztattam ezen a szokáson. Reggel negyed ötkor bekajálok az előző nap este összeütött párolt zöldség alapú kajáimból, ezzel délután 1-ig simán kihúzom. Ha éjszakás vagyok, akkor meg viszem magamnak a zöldségeket, a "cég adományát" meg megintcsak hazahozom. Nevezhetnénk cukorbeteg gyárnak is a céget, mert az itteni étkeztetés hozzájárul rendesen. 2 zsemle tíz órakor reggelire már késő, tízórainak meg gyilkos.
76. a9986bef96 (válaszként erre: 74. - Fe9e12ede0)
2010. jún. 8. 00:11
Vagy csak egy kis adrenalin...;)
75. a9986bef96 (válaszként erre: 72. - Pirosalma)
2010. jún. 8. 00:11

Rendben,viszont biztosra veszem,hogy nem pár tizedre utalt littledevil.;)

Konkrétan:5,6->3,8 És ott a hipoérzet.Pedig még normális...

74. fe9e12ede0 (válaszként erre: 71. - A9986bef96)
2010. jún. 8. 00:09
Egyszer ki fogom próbálni, kérek kölcsön cukorbeteg rokontól mérőt. Valóban a zuhanás sebessége lehet a mérvadó. De megéreztem, ez biztos. Tipikus hypós tünetek.
73. a9986bef96 (válaszként erre: 69. - Fe9e12ede0)
2010. jún. 8. 00:09

Várjál...Ne keverjük a szezont a fazonnal...Létezik a "beállítottság" természetesen.De az nem azonos egy kivételesen indukált helyzettel.(Mérvadó egyébként csak az lehetne,ha mértél volna,kár,hogy nem.De elfogadom bemondásra,mert nem lehetetlen.)A kalória nem számít itt.A két zsömle 60g ch.Ha ehhez voltál szoktatva és hirtelen vetted el,akkor igen,várható az,ami történt.De nem a káposzta miatt,hanem az "elmaradt" étkezés miatt.Akkor is ez történt volna,ha nem eszel káposztát.Érted?Mert így volt szoktatva a szervezeted.Jó dolog,hogy át tud állni...

Nem igazán jellemző a nagy adag inzulin beadása étkezés nélkül,ez egészségesen kizárt.Inkább csak a megszokás miatt nem mozgósított tartalékot,úgymond várta a szokásost.De ahogy írtad is:szépen átálltál.Tízóraira ezek elegek,a két zsömle erős túlzás...:S A reggelit érdemes alapozni meg jól,tízórai csak ha kell kis rásegítés,van akinek nem...Szóval érted.Ez persze nem jelent teletömést.Nézd...szerintem egy 80g-os rozskenyér kitűnő,abban van 40g ch.Eszel hozzá zöldséget,még jobb.Tízóraira a szokásos...érted.

Egészségesen az inzulinválasz nagyon nehezen tud ugyanolyan lenni.Akartam is már írni.Nem csak ch és GI függvénye.Függ az időjárástól,a napszaktól,az idegállapottól és még egy sor más meg se gondolnád dologtól.Ezért nehéz beállítani a cukorbetegeket is,de nem lehetetlen!Egy kis szív...és az ember érzi is,hogy mi a szép a diabetológiában!:D

72. Pirosalma (válaszként erre: 71. - A9986bef96)
2010. jún. 8. 00:04
Persze, elírtam. Pár tizedet akartam írni.
71. a9986bef96 (válaszként erre: 70. - Pirosalma)
2010. jún. 7. 23:56

Pár mmol/l-re gondolsz?Párra?Vagy pár tizedre?

Ha párra,abban az esetben mindig a vércukor zuhanásának sebessége a mérvadó->relatív hipoglikémia.Ettől függetlenül egyénenként változó ennek tűrése.Van aki megérzi,van,aki nem.

A diabetológia:Kész kihívás!:D

70. Pirosalma (válaszként erre: 69. - Fe9e12ede0)
2010. jún. 7. 23:46
Kétlem, hogy pár mM glukózkoncentráció-csökkenést tudnál megbízhatóak érzékelni.
69. fe9e12ede0 (válaszként erre: 53. - A9986bef96)
2010. jún. 7. 23:43

Érdekes téma. Szerintem nem kizárólag a glukóz váltja ki ezt a hatást. Ez csak hangos gondolkodás, ne vegyétek készpénznek. Egy megfigyelésre alapozom. Mikor elhagytam a napi 2 zsömlét ami kb. 100 g 280 kcal lehet a tízóraimból (ettem helyette egy nagy adag szavanyú káposztát), azt figyeltem meg, hogy kaja után alacsonyabb lehetett a vércukor szintem, mint előtte. Nem mértem, de hasonló hatása volt, mint éhgyomorra végzett 20 perc HIIT edzésnek. Erre az inkretin hatás jó magyarázatot adna. Nem tudtam a jelenségre "gombot varrni", azon filóztam, hogy a szervezet elkezdi az emésztést, és előre bead egy nagy adag inzulint. Ha nem viszed be a megszokott CH mennyiséget, ugyanúgy beadja a szokásos "inzulinfröccsöt", ami következtében kaja után lehet alacsonyabb az inzulinszint mint előtte. Hogy valamennyire legyen abonett kenyér is a témában, ebben az időben ezt szoktam harapni zsemle helyett - átmenetnek. Aztán egy hét után már beértem csak a zöldségek (uborka, paprika, retek, hagyma) CH tartalmával. Épp a hétvégén 1 ilyen reggeli után volt szerencsém kb. 40 km-t tekerni, városi forgalomban sprintekkel, haladás a kocsisorral stb. Persze ehhez glikogén égetés kell, nem a CH szegény reggeli adja az energiát. És jobban bírtam, mint mikor reggel teli szoktam tömni magam kenyérrel.

Én meg egy olyan kísérlet eredményére lennék kíváncsi, hogy milyen eltérés tapasztalható (inzulin kiválasztás terén) ugyanazon személy esetén ugyanazon kaja elfogyasztása után, miután pár hétre elhagyja a magas glikémiás indexű kajákat.

68. a9986bef96 (válaszként erre: 67. - Niki1621)
2010. jún. 6. 15:11

Nyílván..Bár...amilyen őrült világot élünk,még ilyen kitaláció is születhet...:)

De igazából csak arra utaltam,hogy a fogyókúráknak mindig az a lényege,hogy kevesebb legyen a bevitt kalória,mint ami szükséges.Hogy ezt ki mivel éri el,az részletkérdés és erősen egyénfüggő.Egy biztos: abonettből is lehet annyit enni,hogy hízókúra legyen belőle,meg annyit is,hogy fogyjon az ember.Tortával is lehet fogyózni,csak akkor másfél szelet,mint egésznapi étkezés 5 alkalomra leosztva...Hát...ki mit bír...:)))))

Egy szó,mint száz: használni tudni kell,bármit is választunk.

2010. jún. 6. 14:53
De van értelme,mivel az a kérdés,hogy ha diétázom.Gondolom aki diétázik nem csokikrémmel fogja megkenni....
66. a9986bef96 (válaszként erre: 65. - 0a6ce1d48d)
2010. jún. 5. 20:40
Az a helyzet,hogy én már magát a kérdést is eléggé hiányosnak tartom.Abonett kenyér magába,vagy abonett kenyér csokikrémmel,vagy abonett kenyér soványfeltéttel és salátával,vagy mégis mi?Nincs értelme a kérdésnek.
2010. jún. 5. 18:18
Nos, hogy a kérdést ne felejtsük el! Az abonett kenyér megfelelő a diétához.
64. a9986bef96 (válaszként erre: 62. - Pirosalma)
2010. jún. 5. 10:26
Helyes.:)
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook