Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az abonett kenyér jó ha diétázom? fórum

Az abonett kenyér jó ha diétázom? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
153. fe9e12ede0 (válaszként erre: 150. - A9986bef96)
2010. jún. 27. 21:54

Igen, úgy kellett volna kérdezni, hogy győzi a hasnyálmirigy inzulinnal, vag nem? Ura a helyzetnek, vagy nem?

(írtál pár dolgot, aminek most utána fogok olvasni...)

152. Pirosalma (válaszként erre: 150. - A9986bef96)
2010. jún. 27. 21:38
Miért esik ki az első fázis? Ezt hol olvastad?
151. fe9e12ede0 (válaszként erre: 137. - A9986bef96)
2010. jún. 27. 21:36

Számomra is talány. Sokáig azt hittem, hogy a zsírpárnák megtelése hasonló mint egy megtelt "parkoló", csak kőröznek a "kocsik", nincs hely, majd a megnövekedett inzulin szint bepaszírozza minden elfoglalható helyre a szénhidrátokat. Ennek csak a saját tapasztalatom mond ellen. Miután lefogytam 15 kilót, eltűnt a pocakom, de még mindig jöttek az esti "hűtőkitakarító" rohamok.

(édességgel jól csillapítható reakciók, ugye ez az inzulin rezisztencia egyik jele)

Szóval a [link] leírt inzulin rezisztenciával kapcsolatos történet nem volt kerek. Első nagy váltózást csak akkor tapasztaltam, mikor Dr. Légrády Péter Tojáskönyve szerint kezdtem alakítgatni az értendem. Ezen elvoltam vagy másfél évig.

Hetente legalább 1-szer szoktam futni 10-13 km-t, vagy tekerni 40-100 km-t. Ezt pedig igencsak CH égető zónában (tekerve 150-155 körüli pulzusszámon, futva 160-165 körül - pár percig felmenve 174 -ig is - még hozzáteszem, hogy 48 körül szokott lenni a nyugalmi pulzusom, tehát ez aránylag magas terhelés), tehát legalább 2-3 napig az izmaim glikogén raktárai jelentősmenyiségű CH-t el tudtak nyelni...

Aztán idén koratavaszal kivontam az étrendemből

a magas GL magas GL kajákat, és ez utána figyeltem meg, mint ha inzulin ügyileg túlreagálta volna a szervezetem az étkezéseket. Ezért mertem feltételezni, hogy ekkor csökkent jelentősen az inzulin rezisztenciám, nem pedig a fogyástól.

Mit még megfigyeltem, hogy sokkal később szoktam megéhezni kaja után, és sokkal "türelmesebben" jön meg az étvágyam. Nem úgy mint valamikor, sehol semmi, aztán mint derült égből a villámcsapás.

Ezért mertem feltételezni, hogy minden olyan étkezés hozzájárul az i.r. kialakulásához, mikor a hasnyálmirigy nem bírja utolérni az inzulin igényt, amit az étkezés utáni roham igényelne.

150. a9986bef96 (válaszként erre: 147. - Fe9e12ede0)
2010. jún. 27. 21:28

Nem volt a kérdés provokatív,mivel tényleg nem értettem.Most már igen,hogy mégis csak másképp kérdeztél!;)

Na,hát amit itt leírtál,úgy,ahogy van,nem igaz.(A vitalitas oldalról nem érdemes tanulnod erről.)Ha igaz lenne,hogy az inzulinválasz késve indul meg,akkor azt már cukorháztartási zavarnak,ha úgy tetszik cukorbetegségnek kellene aposztrofálni,ugyanis a nem inzulinos cukorbetegek alapproblémája az,hogy az étkezésekkor az inzulinválasz késve indul meg.(kieső első fázis) Első fázis:készen tárolt inzulin felszabadulása.Újak csak ezután!!!Ez tehát normális körülmények között,fiziológiásan nincs így.A vércukor-emelkedést követő pár percben kerül az inzulin-szekréció(elválasztás) a csúcsra,majd kb.30percen belül egy lassúbb emelkedés figyelhető meg,mondom ezt úgy,hogy bizonyos határokon belül az inzulinválasz egyéni,azaz genetikailag kódolt. Egészséges emberben igazából 8 fölé nem megy a vércukor.De mindaddig,amíg a 2órás érték 7,8 alá megy,nincs ok az aggodalomra igazából.Semmi rövidzárlatról nincs tehát szó,egyszerűen csak,mint minden,a cukorfeldolgozás is kis időt igényel.Nem várható az el,hogy a cukor ahogy "érinti" a vért,már el is tűnik.Alapjáraton mindig van egy kevés inzulin a vérben.A cukorháztartás olyan kényes egyensúly,amire a szervezetünk maga ügyel,ezért.Étkezésekkor ez a mennyiség értelemszerűen megugrik,az inzulinszekréció ingere pedig a vérglükóz-koncentrációján kívül nagy mértékben enterohormonális(GIP),és van a paraszimpatikus idegrendszernek is serkentő befolyása benne,sőt a (beidegzés nélküli)pancreas maga is szabályoz.Nem is tudom,van-e valami,amit kihagytam ebben a gyors összegzésben...Ja igen...talán annyi,hogy a GIP elválasztását pedig a glükóz indukálja.

Mindazáltal odafigyelni az étkezésre,nagyon fontos dolog,a gyorscukrok/ch-k ajánlottak kerülni mindenkinek,természetesen.:)

149. Pirosalma (válaszként erre: 147. - Fe9e12ede0)
2010. jún. 27. 20:58

"A szakirodalom szerint ez normális, én meg feltételezem, hogy nem."


Mi alapján feltételezed?

148. fe9e12ede0 (válaszként erre: 141. - A9986bef96)
2010. jún. 27. 19:58

Tej. Egy mondatban, fehér színű feketeleves.... Persze ez egy hosszú történet. Mindig fogyasztottam tejterékeket. 2 és fél éve volt egy időszak, mikor megpróbáltam zsírmentesen táplálkozni, joghurtot, kefírt, zsírmentes tejet, rengeteg teljes kiőrlésű péksüteményt fogyasztani. Elkezdtek fájni az ujbütykeim, és már tényleg közel voltam hozzá, hog orvoshoz menjek. Majd barátnőm megemlítette, hogy valamelyik ismerőse a tej elhagyása után megszabadult a hasonló tüneteitől. Tettem egy próbát, és lám 1 hónap múlva teljesen elmúlt...

Másik része a történetnek az évtizedeken át díszlekedő bab nagyságú kelések voltak, amiktől nem tudtam szabadulni. Mindenre rá esett a gyanú árnyéka, szappan, tusoló, öblítő, műszálas ruha, mosópor stb.

Majd kiderült, hogy ez is a tejtől volt, mégpedig kazein intolerancia. Elég nehezen jöttem rá, mert mikor már minden tejterméket kiiktattam, még mindig volt egy két termék, aminek csak a címkéjéből derült ki, hogy "tejpor", "tejsavó" és hasonló anyagok az alkotórészei. Tovább bonyolítja a dolgot, hogy ilyen étel fogyasztása után még kb. 6 napig reagálok rá. A kelések helye hosszú hónapokig meglátszik, persze ez csak esztétikai probléma, de a probléma gyökere mégiscsak egy autoimmun folyamat.

Tej túró, joghurt azonnal látványosan meglátszik, kemény sajból (érlelt sajt elméletileg baktériumok már megemésztenék a kazeint) 2 nap alatt 1-1 szelet megteszi a magáét. Egyetlen tejtermék a vaj amit fogyasztok, erre nincs reakció.

Hogy a GI kérésére is válaszoljak, engem az lepett meg, hogy más alacsony GI-jű élelmiszerekkel együtt fogyasztva többszörös inzulinválaszt vált ki, mint amit szabadna.

Dr. T. Colin Campbell írja egyik könyvében, hogy a tejben növekedést serkentő hormon van, ami a kisboci fejlődését hivatott gyorsítani. Be kellene szereznem a könyvet, hátha ad rá valami ésszerű magyarázatot, hogyan tud az IGF gyomron keresztül felszívódni és hatni...

Addig pedig Kasmír a kasmíriaké, tej me a kisbocié :)

147. fe9e12ede0 (válaszként erre: 139. - A9986bef96)
2010. jún. 27. 19:03

Hát kérdezni tudnék máshogy, de azt méginkább nem értenék, legfeljebb a műszaki vénájúak. A hasnyálmirigyet "árramforrásnak" tekinthetnénk, felírnám rá a Norton tételt, majd számolnánk mi az ami a csövön kifér.... Kár bonyolítani, szerintem pontosan érted mit akartam kérdezni.

[link]

Itt említi, hogy kaja után 1 órával az egészséges ember vc szintje felmehet de legaláb 8mmol/l alá vissza kell esnie 1-2 óra múltán. Nekem ebből az jön le, hogy a hasnyámirigy "rövidzárlatban" van erre az időre, nem tud elég inzulint biztosítani, ezért szalad el a ló. A szakirodalom szerint ez normális, én meg feltételezem, hogy nem. Ezért volt a provokatív kérdés.

Én pedi figyelembe szoktam venni, magas GI indexű és magas GL ételeket kerülöm mint ördög a szenteltvizet. Magas GI alacsony GL nem zavar, ezekből mértékkel szoktam fogyasztani. CH bevitelem legnagyobb részét alacsony GI alacsony GL teszi ki. Erre az inzulin rezisztencsi kapcsán visszatérek, de az kicsit hosszú eszmfuttatás lesz.

146. a9986bef96 (válaszként erre: 144. - Pirosalma)
2010. jún. 26. 21:04
Nem tudom.Gondolom.Általában igaz,hogy a magas GI-s ételek magasabb vc-t is produkálnak.Esetükben a vc gyorsan emelkedik tehát és viszonylag(egészségeseknél viszonylag)magasra.A tej azért különleges,mert bár gyorsan emeli a vc-t de nem magasra.Emiatt nehéz elhelyezni a GI-s táblázatokban,mert mit is vegyünk figyelembe.Én erre azt a megoldást gondolom,hogy más GI táblázatot kell adni egy cukorbetegnek és mást egy nem cukorbetegnek.Az egyiknél ezt a tulajdonságát,a másiknál a másik tulajdonságát kell figyelembe venni.Az egészségeseknél a természetes inzulinválasz fogja meg(na,nyílván...:D),míg egy cukorbetegnél,aki maga adagol,figyelembe kell vegye a napszakot és a mennyiséget is.Ebből jön le nekem az,hogy magasabb inzulinválaszt igényel,mint hasonló vc-emelő(mértékre nézve és nem gyorsaságra),ugyanannyi mennyiségű ch.
145. Pirosalma (válaszként erre: 142. - A9986bef96)
2010. jún. 26. 19:53
Miért magasabb a tej esetén az inzulinigény (adott mennyiségű szénhidrátra vonatkoztatva)?
144. Pirosalma (válaszként erre: 141. - A9986bef96)
2010. jún. 26. 19:51

"Tipikus példája annak,hogy valami,ami alacsony GI-s,nagy inzulinválaszt produkál."


Ez mégis hogyan lehet?

2010. jún. 26. 19:22
Jajj,de hosszú lett...:S
2010. jún. 26. 19:22

Na,hát azóta újra és újra forgattam magamban a cikk tárgyi tartalmát,főleg azokat,amelyek újszerűen elütnek attól,ami általánosan elfogadott és oktatott.Az első talán az lehetne,hogy nagyon érdekesen adja meg a GI fogalmát és kissé hiányosan,aminek valószínű az utána következő,szintén érdekes mondat lehet az oka.A GI indexet a szőlőcukorhoz viszonyítják,nem a fehér kenyérhez.Tehát a szőlőcukor vc-emelő hatása 100 és minden más ehhez viszonyított.Aztán ahogy tovább olvastam és megtaláltam a forrásmegjelölést(Eu és Am.diabetes társaság),értettem meg,hogy miért úgy lett megadva,ahogy.Valóban,egy IDDM-es cukorbetegnél a szőlőcukor vc-emelő hatása 100 felett van,de alapból akkor is,aki nem diabeteses,a szőlőcukrot nyugodtan 100-nak lehet venni,mivel náluk az inzulinválasz első fázisa nem hiányzik,mint a kívülről adagolt inzulinnál.Emiatt van az egyszerre elfogyasztható ch-mennyiség korláta is a cukorbetegeknél,egyszerűen a kívülről adott inzulin nem tud utána menni.Ilyen csodára talán csak az apidra képes,de ott is szerintem alap egy jól eltalált bázis,plusz a megfelelő önismeret e téren,szóval nem ajánlott.Alapvető hiba tehát keverni egy cukorbeteget,egy nem cukorbeteggel én ezt gondolom,hiszen élettanilag teljesen eltérnek etéren.Már a gyógyszeresnél is az első fázisa az inzulinválasznak hiányzik.(éhezési hyperglicaemiája emiatt van és kerül elsőként pl.az esti inzulin bevezetésre)

Egyébként nem sok olyan kérdéses étel van,mint amilyen pl. a tej is.Egy biztos,hogy a marhahús a maga (az izmokban,májban...) 3g-os ch-tartalmával tuti nem vált ki magas inzulinválaszt,hiszen alapvetően szálkássága inkább rostként hat,plusz az elfogyasztott ch elenyésző,nem számolandó.Ezt támasztja alá az is,hogy a teljesen exogen inzulinfüggő emberek java részénél egy jó gulyás szép adag hússal akár vc-zuhanást is okoz,hiába a jól számolt,szépen illesztett inzulinadagolás...

A halról nincs információm,a joghurtra pedig csak lesek...Az inzulinfüggők példája ezt sem igazolja egyébként...Hiszen ha csak a ch szerint adagolja az inzulint,akkor relatíve kevésnek kellene bizonyulnia,tehát mielőtt normálra visszaállna a vc-jük,előtte jól meg kellene dobja,hiszen extra inzulinválasz lenne szükséges a cikk szerint.Ez azért joghurtnál nem szokott náluk előfordulni.Tehát nem gondolom,hogy extra inzulin-választ igényel.Én tartanám magam az eddigiekhez egyenlőre.

A tej viszont érdekes képződmény.Egyébként igen gyors a vc emelő hatása,de nem emel magasra,ettől a kettősség.Reggelire pedig azért nem ajánlják a cukorbetegeknek,mert reggelenként minden ember inzulinrezisztensebb picit,mint amúgy.Ez szerintem élettanilag egész jó,mert elősegíti a délig való kitartást.Szerintem ez az alapvető funkciója.Szerintem.A tejnél megint előkerül ez többlet inzulin-igény,mivel az inzulinfüggőknél talán igazolódik.Talán.Tízóraira,uzsonnára ajánlott nekik fogyasztani,de: limitált (nem több,mint 2dl) mennyiségben.De mondjuk kifejezetten magas GI-sből még ennyi sem,tehát talán félig-meddig lehet igaz a nagyobb inzulinigény a tejnél.Szerintem,ahogy összerakosgatom a dolgokat.

Hát úgy "röviden" talán ezek jutottak eszembe...;)


A belgyógyászok igazán klasszak,de ez a szénhidrát-inzulin ügy...ebben vagy benne él az ember,akár betegként,akár gondozóként,vagy csak azt hiszi,hogy ért hozzá.;) Sajnos a tapasztalatok ezt mutatják.


Ez a része tetszik,eddig én is így gondoltam,csak...Alma szerint ez nem így van.Na,azóta nem varrok rá gombot:

"Itt egy ördögi kör alakul ki, mert a magas inzulin szint az inzulin rezisztenciához (érzéketlenséghez) vezet, ami inzulintermelést indikál, és ez vezet az elhízáshoz, a zsírsejtek felépüléséhez és végül a hasnyálmirigy béta sejtjeinek (inzulintermelő sejtjeinek) a pusztulásához, azaz a II-es típusú cukorbetegséghez." A téma érdekes,amint lesz időm,a végére járok! :D (most nincs...:( )

2010. jún. 24. 21:54

Érdekes cikk,érdekes oldal,ránézegettem a többi részére is.Meg ha lesz időm,beleolvasnék,érdekel.


Te mit gondolsz a tejről?Elég megosztott a vélemény róla...Tipikus példája annak,hogy valami,ami alacsony GI-s,nagy inzulinválaszt produkál.Emiatt különböző GI-s táblálzatokban különböző helyen található...Érdekes valóban...


Viszont nagyon tetszik,hogy szépen,érthetőbben fogalmazza meg,mint ahogy nekem sikerült, a magas inzulinszint és elhízás közti kapcsolatot.

140. a9986bef96 (válaszként erre: 139. - A9986bef96)
2010. jún. 24. 21:45

Na,most volt időm kattintani,de...ez nem az,akire gondoltam.:(

Kár...

Viszont elolvasom,mit küldtél!:)

139. a9986bef96 (válaszként erre: 138. - Fe9e12ede0)
2010. jún. 24. 18:19

Tihanyi doktor...:) Cejetem!!! Nagyon ott van a szeren ő is...:)))))

Majd el is olvasom feltétlen,de jó,hogy belinkelted!:D

Na,te...Nem értem a kérdésed...Tudnád valahogy másképp kérdezni?:)

No meg az inzulin-terhelés...no,igen,az néhány jó GI-snél magas,de...az én véleményem az,hogy ez akkora adalék már az információ-halmazban,hogy nehéz lenne még ezt is számolni,vagy figyelni rá...

138. fe9e12ede0 (válaszként erre: 137. - A9986bef96)
2010. jún. 24. 18:03

Én is úgy tudtam (hogy magas), és ezért foglaltam az elején olyan állást, hogy még ezeket a "puffasztott izéket" is elhagytam, tökéletesen elég a rengeteg zöldség CH forrásnak reggelire.

Hogy vékonyka ember - ektomorf testalkat - több olyanról is tudok, akik mégis cukorbetegek lettek.

Ez a könyv: [link] azt írja, hogy náluk (pld. japánok esetén a visceralis elhízás CT-vel kimutatható), tehát ők nem híznak el látványosan mielőtt beérne a metabolikus szindróma.

Mégegy dolgot megfigyeltem, mégpedig azt, hogy ha nem gyorsan felszívódó CH-t tudok csak enni (kényszerhelyzet), akkor az is hosszabb időre jól laktat mint azelőtt.

A magas és alacsony GI kifelyezést nem szeretem, mert lehet valami attól alacsony GI-be sorolva, közben meg csak azért érdemli ki az "alacsony" besorolást, mert jól "belerúg a hasnyálmirigybe, az meg hirtelen kezi kiválasztani az inzulint, ezért nem emelkedik a v.cukorszint látványosan.

(de meredeken emeli az inzulinszintet)

[link]

Erről mi a véleményed?

Mostanában azon szoktam agyalni, ugye a béta sejtekben "prekurzor" formájában van jelen az inzulin, hogy ilyen hullámokat el tudjon tűntetni. Mennyi ez a mennyiség? Pontosabban fogalmazva mennyi CH feldolgozására van ilyen mobilizálható tartalék? Ugyanis azt merném feltételezni, hogy ami ebbe nem fér bele, az nem emberi fogyasztásra való kaja.

137. a9986bef96 (válaszként erre: 136. - Fe9e12ede0)
2010. jún. 24. 17:16

Hát ez...jó kérdés...:D

De az abonett az nem puffasztott bigyó?

Bocs,nem tudom,de...nem magas a GI-je?Én totál abban voltam,hogy igen...:O Tényleg nem tudom...:O

Hogy vékonyka emberekben olykor mi okoz IR-t,ezt nem tudom.Elhízás esetén egyszerű a kérdés is,meg a megoldás is.

Na,filózzunk...:DDD

De elhízottan is leeshet valaki cukra,szóval ez az IR nálam jelenleg nagy talány.Néha szünetet tart?Általánosan jellemző,hogy az 1órás érték neccesen magas,a későbbiek 1,5-2 óra,na 3,meg éhségrohamot okozóan alacsony.Akkor most hogy van ez...Annyi tuti,hogy úgy rossz az egész,ahogy van,meg még akkor is rányom a szervezet egy adag inzulint,amikor már nem kéne.Passz.Ez amolyan:

nemhat-nemhat-nemhat-nemhat-egyszercsak minden hat,meg még hat,meg még hat,kész liftezés.Én csináltam,de nekem szerintem nincs IR-em,nem azért marháskodott.De az valami ilyesmi lehet szintén.Nem tudom.Az biztos,hogy liftezés ellen csak az alacsony GI-sek jók.:)

2010. jún. 24. 16:47

Egyszerűen az van, hogy addig nem fog hagyni nyugodni a téma, míg nem találok rá ésszerű magyarázatot. Megpróbálom más megközelítésből.

(józan paraszit ésszel)

Kialakult inzulin rezisztencia esetén az inzulin ott van, de mégis olyan mint ha nem lenne ott. Ha étrend által "kitolatsz" az inzulinrezisztenciából (gyorsan felszívódó CH kiiktatásával, hogy valamelyest a témánál maradjunk mint pld. abonett), akkor a megszokott mennyiségű inzulin úgy fog viselkedni, mint ha több lenne, és ez fogja okozni a hypoglicemia szerű tüneteket, azaz az addig megszokott inzulin válasz sok lesz egy hasonló adag CH feldolgozásához, mint azelőtt.

Aztán a szervezet idővel megtanulja, hogy nem kell verébre ágyúval lőni :) , hisz javult az inzulin érzékenység...

135. fe9e12ede0 (válaszként erre: 134. - A9986bef96)
2010. jún. 24. 15:57
Igazad van, pontosítok. Lipolitikus és ketogenetikus hatás szűnik meg kevés inzulin hatására. Glikogén mozgósításnak működni kell!
134. a9986bef96 (válaszként erre: 132. - Fe9e12ede0)
2010. jún. 24. 14:23

Ez egy érdekes kérdés...Ami biztos,hogy alacsony vc-re mozgósítva vannak a tartalékok.Pont.Amúgy meg van egy rakás kérdésem nekem is...:D

Ha a glukagon "nem rúg labdába" inzulin jelenlétében,azzal a lényegét veszítené el...Pont,hogy pl.hypoglicaemiás kómában,amikor vagy ténylegesen,vagy relatíve nagy az inzulin-szint, is glukagon injekciót adnak,mert az hivatott mozgósítani a máj glikogén raktárait.

A többit majd akkor bogózzuk,ha alapoztunk...:D ;)

133. a9986bef96 (válaszként erre: 131. - Fe9e12ede0)
2010. jún. 24. 14:17

Na,írtál sok mindent,most az emésztésnek a szabályozó mechanizmusába ne menjünk bele még.Lehet összeállítok neked egy általános ismertetést róla.Sőt biztos.Felnyomom neked ide,vagy máshova a Hoxán,még meglátjuk,hogy Alma is beleszólhasson,ő ugyanis nagyon pöpec...:D

"Egyébként pár hét után teljesen hozzászoktam, reggelire egyáltalán, nem fogyasztok gyorsan felszívódó CH-t."

Ez a lényeg.Ez történt.De erről írtam is.Ezek alapján: makk egészséges vagy!:D

132. fe9e12ede0 (válaszként erre: 106. - A9986bef96)
2010. jún. 23. 07:29

fizikai munka... már amennyire a számítógép billentyűinek nyomkodása annak számít... :)


Az elcsúszott glukagon válasz az érdekes téma. Javítsatok ki, ha rosszul tudom, de míg a vérben ott van a (fel nem használt)inzulin, addig a glukagon nem rúg labdába.

131. fe9e12ede0 (válaszként erre: 83. - A9986bef96)
2010. jún. 23. 06:40
Nem savanyú káposzta volt az étkezés, hanem szokásos, csak a zsömlék lettek lecserélve savanyú káposztára. Tehát zsír és fehérje ugyanúgy megmaradt, csak a gorsan felszívódó CH maradt ki. Ezért érdeklődtem bőveben a témában, mert nekem józan paraszti ésszel az jött le, hogy nagyobb volt az inzulinválasz, mint ami a savanyú káposzta CH tartalmához illett volna. Lehet az inzulin rezisztenciának ilyen velejárója? Itt jött a képbe, amit az inkretin hatásról írtál, amit én úgy értelmeztem, hogy az emésztő rendszer átszól a hasnyálmirigynek, hogy megjött a kaja, az meg mozgósít még mielőtt a vércukor megemelkedhetett volna. Egyébként pár hét után teljesen hozzászoktam, reggelire egyáltalán, nem fogyasztok gyorsan felszívódó CH-t.
130. fe9e12ede0 (válaszként erre: 80. - Pirosalma)
2010. jún. 23. 06:26
Valóban nem gondolom, (sem 1 mérés sem 1 személyen végzett kísérlet nem reprezenatív minta statisztikai szempontból),de tudsz jobb kiindulási pontot, hogy megtudjam mi áll a dolgok hátterében?
129. a9986bef96 (válaszként erre: 128. - Pirosalma)
2010. jún. 8. 11:36
Jó,de előbb:diencephalon,truncus cerebri és tsai...;)
128. Pirosalma (válaszként erre: 127. - A9986bef96)
2010. jún. 8. 11:33
127. a9986bef96 (válaszként erre: 126. - Pirosalma)
2010. jún. 8. 11:28
Ok,igazad van...bele fogom ásni magam a témába.
126. Pirosalma (válaszként erre: 124. - Pirosalma)
2010. jún. 8. 11:26
Helyesbítek: szinte semmit, hiszen a zsírképzést előhoztad. De a dolog nem ennyiből áll.
125. a9986bef96 (válaszként erre: 124. - Pirosalma)
2010. jún. 8. 11:26
Lehet,nem tudom.
124. Pirosalma (válaszként erre: 120. - A9986bef96)
2010. jún. 8. 11:25
Nem arról van itt szó, hogy nem tudod szóba átadni. Egyszerűen semmit nem írsz, ami indokolná az álláspontodat.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook