Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az abonett kenyér jó ha diétázom? fórum

Az abonett kenyér jó ha diétázom? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
63. a9986bef96 (válaszként erre: 60. - Pirosalma)
2010. jún. 5. 10:25

Á,értem.

Jó,de...én keresgélek,ha nem gond.Littledevil lehet,hogy laikus,de...abban elég profinak tűnik.Érdekel mindaz,amire eljutott és igyekszem neki hozzátenni,amit szeretne.Sajnos nem sokszor ér rá.Viszont...te is tedd hozzá a magadét,ahogy most is,hiszen én is érzem a hiányosságaimat,amikben abszolút nem vagyok biztos,és azok a hiányosságok,amik vannak okozhatnak olyat,hogy valami baromságot mondok.Így elég sokat épülhetünk mi is és mások is a témában.

62. Pirosalma (válaszként erre: 61. - A9986bef96)
2010. jún. 5. 10:21
Most mi zavar? Elkezdtünk beszélgetni erről a témáról. Leírtam, mit gondolok.
61. a9986bef96 (válaszként erre: 59. - Pirosalma)
2010. jún. 5. 10:20

"Mi okot vagy alapot adtam rá?"

Néha úgy tűnik zavar téged.

Örülnék,ha nem.

60. Pirosalma (válaszként erre: 58. - A9986bef96)
2010. jún. 5. 10:18
Nem, de én ehhez a témához nem tudok olyan szinten hozzászólni, hogy a kérdéseidre választ adjak. Ezért mondtam, hogy nézd meg inkább ott.
59. Pirosalma (válaszként erre: 57. - A9986bef96)
2010. jún. 5. 10:17

"Ez utóbbi személyfüggő"


Azt gondoltam, egyértelmű, hogy adott személyről beszélünk. Természetes, hogy az inzulinigény és ezáltal az inzulinválasz más lehet mondjuk, egy kövér és más egy sovány emberben.

Még mindig kevered a dolgokat szerintem. Az, hogy adott mennyiségű szénhidrát eliminálásához mennyi inzulin szükséges, nem egyenlő azzal, hogy az inzulin koncentrációja mekkora, ugyanis utóbbit a glikémiás index befolyásolja, előbbit nem vagy csak kicsit. És mindkettő függ az inzulinérzékenységtől.


"Baj?"

Min lettél ideges? Én csak elmondtam, hogy szerintem nem tiszták számodra az imént említett fogalmak (inzulinválasz, inzulinigény).


"A munka ebben a kérdésben általában azt jelenti...hogy nem glükóz,vagy egyéb monoszaharid jut be,hanem min. diszaharid.Mi nem érthető?"


Tehát munka alatt a lebontást érted? Diaszacharidoknál ez minimális.


"Nem,nem tanultam róla. ÉN >>tanultam<<.És nem könyvemből,hanem ha úgy tetszik: könyvünkből."


OK, azt hittem, tanultatok róla.


"Baj?"

Nem baj.


"Ezt vagy elfogadod,vagy nem."

Nem értem, ezt miért írod. Mi okot vagy alapot adtam rá?

2010. jún. 5. 10:02

"nézd meg a tankönyvedben szerintem."

Ez is fontos,de nem helyettesít egy jó beszélgetést,vagy együttgondolkodást olyanokkal,akik szintén szeretik beleásni magukat ebbe a témába.

2010. jún. 5. 09:42

"Van összefüggés, de két különböző dologról van szó.

Alacsony glikémiás indexű táplálék fogyasztása alacsonyabb inzulinkoncentrációt eredményez, mint ha magas glikémiás indexű lenne, de az inzulinigényben nincs vagy alig van különbség." Ez utóbbi személyfüggő,hsz-eimet ezzel indítottam,így keveredik ide.És szorosan összefüggnek.Az inzulinválasz maga genetikailag kódolt,ennél fogva eltér,azaz számilag eltérő inzulinkoncentráció van két külön egyénben adott g és GI-re.Az inkretin csak egy plusz adalék ebben a rendszerben,amiről nem tudtam korábban és simán felkeltette az érdeklődésem.Baj?


Jó,megint nem ugyanúgy használunk egy szót,ennyi.


"és rendben, hogy a bélből indul ki a hatás" Igen,pont ez a része érdekelne...


A munka ebben a kérdésben általában azt jelenti...hogy nem glükóz,vagy egyéb monoszaharid jut be,hanem min. diszaharid.Mi nem érthető?


"Te tanultál az inkretin hatásról"

Nem,nem tanultam róla. ÉN "tanultam".És nem könyvemből,hanem ha úgy tetszik: könyvünkből.Baj?


Nézd,írkálhatunk így is,meg beszélgethetünk is.

Érdeklődésem a téma felé nem újkeletű.Ezt vagy elfogadod,vagy nem.1000x mondtam már,hogy jövök valahonnan,most hozzáteszem: tartok valahova.Akár imponál ez,akár nem.Nekem is megvan a magam speciális érdeklődési területe.És ne felejtsd el: rajongással egybekötött határozottság ≠ fölényeskedéssel. Megint erről van szó,igaz? :SSSSSSSSSSSS

56. Pirosalma (válaszként erre: 55. - A9986bef96)
2010. jún. 5. 09:02

"Következetesen nem választom szét.Miért?Kéne?Szerintem összefüggnek erősen."


Van összefüggés, de két különböző dologról van szó.

Alacsony glikémiás indexű táplálék fogyasztása alacsonyabb inzulinkoncentrációt eredményez, mint ha magas glikémiás indexű lenne, de az inzulinigényben nincs vagy alig van különbség.


"A káposzta kérdés filozófikus jellegű."

Hogy lenne filozofikus jellegű??? Az, hogy hogyan befolyásolja az inzulinigényt, az inzulinkoncentrációkat vagy a glik. indexet, az filozofikus kérdés?


"Az inkretinből indultunk ki eredetileg,azért írtam ezt." - a tágabb értelemben vett anyagcserének része ugyan az emésztés, és rendben, hogy a bélből indul ki a hatás, de az, hogy mennyi inzulin kell, az már inkább a szűkebb értelemben vett anyagcsere (én ezt értem elsősorban anyagcsere alatt) tárgya.


"Pedig pont ez érdekel.Amikor ugyan egész magas a GI,de azért van egy kis munka vele."


Nem értem, mit mondasz. Mi az, hogy "van egy kis munka vele"?


"Oké,de ez a válasz nekem nem elég.;)"


Nézd, én ezzel azt mondtam, hogy tudod, hol kell keresned a választ. Te tanultál az inkretin hatásról, nézd meg a tankönyvedben szerintem.

55. a9986bef96 (válaszként erre: 54. - Pirosalma)
2010. jún. 4. 22:38

Na,jól ideragadtunk ezzel...:D

Még hogy nem vágod a témát...:D Máskor ne szerénykedj!!!:) ;)


Következetesen nem választom szét.Miért?Kéne?Szerintem összefüggnek erősen.

A káposzta kérdés filozófikus jellegű.De...tényleg érdekel.

"Ez nem igazán az emésztés tárgya, ez anyagcsere inkább."

Az inkretinből indultunk ki eredetileg,azért írtam ezt.

"saccolni"-igen,tudom,hogy pontosan meg lehet határozni,csak...mittomén...így írtam,na!:)

"Nem kellene más cukrot belekeverni a kísérletbe."Pedig pont ez érdekel.Amikor ugyan egész magas a GI,de azért van egy kis munka vele.

"Miért van az, hogy ha olajat adok intravénásan, akkor meghal embóliában, ha meg orálisan, akkor nem?:-) A válasz: mert a két út más."

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Oké,de ez a válasz nekem nem elég.;)

54. Pirosalma (válaszként erre: 53. - A9986bef96)
2010. jún. 4. 22:03

"inzulinválaszt"


Azt, hogy adott szénhidrátmennyiség vérből való eltüntetéséhez mennyi inzulinra van szükség (a továbiakban: inzulinigény)? Nem mindegy. Alacsony glikémiás indexű étel esetében alacsonyabb inzulinkoncentrációk alakulnak ki, de hosszabb ideig. Az inzulinigény nem vagy csak kevéssé változik (kicsit változhat) a glikémiás index hatására (de ezt még átgondolom). Hasi elhízásnál az inzulinigény nő meg.


Szerintem te kevered az inzulinkoncentrációt meg az inzulinigényt, legalábbis nem úgy tűnik, mintha következetesen különválasztanád a kettőt.

Éppen ezért nem értem a "Csak nem tudom,hogy ezen is segít-e a savanyú káposzta,hogy a példánál maradjunk(valószínű),vagy csak a GI-n." mondatot felvetését.


"Nyílván alapvetően hiányzik még nálam az emésztés pontos átlátása."

Ez nem igazán az emésztés tárgya, ez anyagcsere inkább.


"Egyik nap glükóz,másiknap kristálycuki,hasonló glükózmennyiséget tartalmazva"

Az úgy nem lesz jó, a kristálycukorban fruktóz is van, ettől lesz alacsonyabb a glikémiás indexe, nem pedig attól, hogy lassan keletkezik glukóz egy összetett szénhidrátból, vagy hogy elhúzódóbb a gyomorürülés. Nem kellene más cukrot belekeverni a kísérletbe.


"meg lehet azt saccolni ugye?"


Saccolni??? Számolni. Mivel a fruktóz és a glukóz moláris tömege azonos (hiszen konstitúciós izomerek), ezért x g kristálycukorból (= szacharóz) kb. 0,5x g glukóz lesz.


"Miért van az,hogy az iv-n bejuttatott ugyanannyi glükózt nem ugyanúgy reagálja le a szervezet inzulinnal,holott ugyanaz a szervezet?"


Miért van az, hogy ha olajat adok intravénásan, akkor meghal embóliában, ha meg orálisan, akkor nem?:-) A válasz: mert a két út más.


"Ehhez azért örülnék,ha magához az elvégzett kísérlethez hozzá lehetne jutni,nem csak a keskeny eredményhez."

Mihez akarsz hozzájutni?

53. a9986bef96 (válaszként erre: 51. - Pirosalma)
2010. jún. 4. 21:17

inzulinválaszt


Normális tartományban mozgó vércukorszint mellett is lehet extraméretű ugyanis.Hasi elhízásnál mindenképp.Plusz:a különböző GI-jű ételek különböző mértéket produkálnak belőle eleve.Csak nem tudom,hogy ezen is segít-e a savanyú káposzta,hogy a példánál maradjunk(valószínű),vagy csak a GI-n.Nyílván alapvetően hiányzik még nálam az emésztés pontos átlátása.Ez eléggé nehezíti a dolgom,ha megszeretném érteni.

Hogy mi számít...Nyílván a glükóz váltja ki ezt az inkretinizmust,de mikor?Azzal,hogy készen érkezik,tehát mondjuk mikor elhagyja a gyomrot,vagy azzal,hogy mekkora mennyiségben keletkezik x idő alatt ugye a vékonybélben,tehát mondjuk kristálycukorból(magasGI).Lehet befizetem magam a laborba kétszer egymás után inzulinterhelésre...Egyik nap glükóz,másiknap kristálycuki,hasonló glükózmennyiséget tartalmazva(meg lehet azt saccolni ugye?)

Miért van az,hogy az iv-n bejuttatott ugyanannyi glükózt nem ugyanúgy reagálja le a szervezet inzulinnal,holott ugyanaz a szervezet?Mi más?Mi számít?És hasonlók...Ehhez azért örülnék,ha magához az elvégzett kísérlethez hozzá lehetne jutni,nem csak a keskeny eredményhez.

52. Gine
2010. jún. 4. 20:16

Sziasztok!


Jéééé,még létezik abonett kenyér??Tesóm ette folyton ezt,de már vagy 15 éve:)

51. Pirosalma (válaszként erre: 43. - A9986bef96)
2010. jún. 4. 20:14

A fehérjék és a rostok lassítják a gyomorürülést.

Mit értesz inzulinterhelés alatt?

50. a9986bef96 (válaszként erre: 49. - Fe9e12ede0)
2010. jún. 4. 09:05

Eh...idegrendszer...bocs,MÉG(:D) nem vágom...Szóval: az inkretin hatásért a GLP1,GLP2 felel.(utóbbi nincs bizonyítva,ha jól tudom,még)ezek ilyen glukagonszerű hormonok,de nem inzulinantagonisták mégsem,mivel a preglukagongénből teljesen másképp hasadnak,mint a glukagon,más is a termelődés helye(ileum-colon-na jó,mindegy,bocs,csak...ponty témában vok).Illetve a GIP még.És tulképpen maga a táplálékfelvétel az ingere.

Hát tény,hogy van az étkezésre rákészülés és biztos,hogy az előre megindult inzulinszekréciót befolyásolja az,hogy tudjuk mit fogunk enni szerintem is...Passz.Ugye,ha i.v. megy a glükóz,akkor nincs felszívódás,meg emésztés előtte,mert egyből a véráramba kerül.Azaz kihagy,kikerül valami olyat,amit az emésztés során nem lehetséges.Pedig azt is tudjuk,egy rakás glükózt nyomnak be iv...:D Tényleg...az miért nem ugyanaz?:D Á,nem sokat tudok róla,csak annyit,hogy ezt az opciót valami módon a 2-es diabban használják ki.Pedig jó lenne többet ismerni róla.Hasznos lenne,ha már egyszer a biomedika már a lehetséges veszélyek elleni küzdelemre is kiterjesztette magát...:D

Egyébként én már jó ideje nem eszek magas GI-seket,vagyis nem kéne,mert hogy ölég torz az inzulinválaszom,nem kis fejfájást okozva...:P Diabon kontrollálták diétával,szval nem gáz,de mondjuk tartani kellene...Na,szval nem a fegyelemmmel van a baj,ez a lényeg.Sajnos nem olyan egyszerű.Nem azért,mert nem tudok róla lemondani,sőt,már tök elszoktam az édestől például,hanem mert sokszor ha enni kell,akkor enni kell és sokszor nem a megfelelő étel az elérhető,sőt sokszor mégsem eszek és a végére fejenállok.Ugye itt az egyszerű zsömle sem az a kategória már,de sokszor az van.Na jó,erre mondom azt,hogy hússal,salátával okés lehet a GI.Suliba járok,állandóan mint a mérgezett egér,elvagyok valamerre...Egy szóval semmit nem teszek azért,hogy egészséges maradjak...jó,mi?Na mindegy.

Plusz olykor az ideg miatt nincs étvágyam,és akkor persze az ember csak a ch-grammokon tököl,nem a GI-n...:P Ami aztán megbosszúlja magát szépen,na ha valaki,akkor én tudom,mi az,hogy inkretin-hatás...:P Szó mi szó,viszont volt 1 nyugodt évem,amikor g-ra,GI-re pontosan csináltam és semmi bajom nem volt,élvezetes volt az élet inkretin-hatás nélkül!:D Illetve...Engem az érdekelne,hogy csak színglükóznál van ez,vagy a gyors ch-k is kiváltják-e,minthogy feldolgozásuk elég gyors...Erről jó lenne többet tudni,hallod-e...:S

Ez talán attól függ,hogy hol van,ha ezen múlik, receptora.Szerintem.Affene...mék még tanulok egy kicsit...:D (de annyira szeretek filózni...:D)

Magáról a kutatásról nincs (még) anyagom.Egy ppt-s tananyagom van,ez magáról a 2-es diabról szól,ott a gyógyszerelés részénél ír kevesebbet arról,amit itt elmondtam,illetve van egy piszok jó tankönyvem,ahonnan tudom azt,amit leírtam.De állati érdekes.A ppt-t át tudnám küldeni,ha akarod,de ahhoz kellene emilke.

49. fe9e12ede0 (válaszként erre: 43. - A9986bef96)
2010. jún. 4. 01:40
Olyan ez, mint ha a szervezet emlékezne rá, hogy milyen kajához mekkora inzulinválasz kell. Próbáld csak ki, hagyd el a gyorsan felszívódó CH-t, pár napig ugyanolyan lesz az inzulinterhelés mint korábban. Aztán hozzászokik a szervezet, hogy nem kell akkora inzulin válasz. Ha van valami jó forrásod az inkretin kutatásról, szívesen beleolvasnák. (érdekes amit írsz, ezt eddig kizárólag a vágusz hatásnak írtam volna a számlájára)
48. a9986bef96 (válaszként erre: 47. - Spiritus)
2010. jún. 3. 20:57
Na látod,ez érdekel engem is,hogy van-e köze és hogyan és mint.Gyerekcipős...:)(úgy tudom...:S)
47. Spiritus (válaszként erre: 46. - A9986bef96)
2010. jún. 3. 13:58
Hát ez tényleg érdekes...mondjuk az abonetthez hol van köze (szorosan) azt nem pontosan tudom, de akkor is érdekes!
46. a9986bef96 (válaszként erre: 44. - Spiritus)
2010. jún. 3. 11:34
Hu.Hát ezt most hogy foglaljam össze.Várj csak...kihagyom a "csúnya" szavakat és leegyszerűsítve ennyi:intravénásan bevitt glükózra kisebb inzulinválasz születik,mint ha megeszed!Ja.Talán így.:)Állati érdekes téma.
45. a9986bef96 (válaszként erre: 43. - A9986bef96)
2010. jún. 3. 11:32

Nem-nem-nem.Pontosítok.Figyu: glükóz.Egy rakás glükózt egy rakás savanyú káposztával.Mert az inkretines teszt is glükózzal végzett volt.Na,szóval ebben az esetben.Mit gondolsz?Nekem van egy feltevésem rá,de a téma úgy tűnik gyerekcipős még.Jösz kutatni?:D

:))))))))))))))))))

44. Spiritus (válaszként erre: 43. - A9986bef96)
2010. jún. 3. 10:02
Mi az az inkretin hatás ???? :-S
43. a9986bef96 (válaszként erre: 38. - Fe9e12ede0)
2010. jún. 3. 09:18
Javít a helyzeten egy kis fehérje és zöldség.Állítólag.A vércukoremelkedésen biztos,de...Szerinted az inzulinterhelésen is?Én ezen szoktam filózni.Vagyis...ha megennék egy rakás kristálycukrot egy rakás savanyú káposztával,akkor vajjon érvényesül-e az inkretin hatás?...:O De hiába filozofálok,nem sikerült rájönnöm.Neked mi a véleményed?
42. niki1621 (válaszként erre: 40. - Blondebull)
2010. máj. 27. 05:56
Kitartó vagyok:)Én is szeretem zöldségekkel:)
41. Blondebull (válaszként erre: 39. - Spiritus)
2010. máj. 26. 23:27
Nálam működött, de mindenkinél más lehet. Csak a kenyeret hagytam el, a többi maradt a régiben.
40. Blondebull (válaszként erre: 37. - Niki1621)
2010. máj. 26. 23:26
Szia:)! Örülök,hogy neked is ízlik:). Kitartást, mert megéri.Sok zöldséget ettem mellé, pl. uborkát, azzal nekem nagyon ízlett.Paradicsommal is jó, de azt ne rakd rá,mert eláztatja:).
39. Spiritus (válaszként erre: 36. - Blondebull)
2010. máj. 25. 19:01
Hát ha működik, működik...nincs mit tenni... de én akkor is úgy gondolom, hogy fontos minél igényesebb táplálékot választani, ha már az ember nem eszik túl sokat a diéta alatt.
2010. máj. 25. 17:57
1 szelet 10 g körül szokott lenni (mikből annak idején enni szoktam), csak 30-40 kcal, de akkor is gyorsan felszívódó szénhidrát.
2010. máj. 25. 16:54

Köszi,akkor kitartó vagyok én is:)Én vagy 2hónapja eszem,de nekem is nagyon bejön:)

Nekem is a kukoricás ízlik a legjobban:)

2010. máj. 23. 16:02

Sziasztok!

Én Abonett párti vagyok.Tavaly augusztus 1-én kezdtem el enni. Az első héten lement 3 kg, az utána következő időben, heti 0,5 kg ment le.Ezt végig tartottam. 10 kg-t fogytam összesen.Szerintem,pont így volt jó, nem ereszkedett meg a bőröm és nem is hirtelen fogytam le. Kipróbáltam mindegyik ízesítésűt.Nekem a kukoricás jött be(a többi számomra borzalom:))Többet is fogyhattam volna szerintem, ülőmunka mellett,ennyire futotta.Mindent úgy ettem, ahogy addig,csak a kenyeret hagytam el.Szerintem ez egy "kényelmes" fogyókúra,itt nincs kifogás.Nem csodaszer,kitartás kell hozzá,mint minden diétához.Én hamar megszoktam és már a pékségből kiáradó illatok sem zavartak(ott van a buszmegálló:)).

Remélem nem gond,hogy újoncként hozzászóltam.

Üdv mindenkinek!

35. fe9e12ede0 (válaszként erre: 32. - Mancs89)
2010. máj. 16. 22:36

Ha rostban gazdag kajára vágyom, akkor ott vannak a zöldségek. Grillezve, párolva, nyersen...

Szerinted mi a baj az állati zsírokkal? Például EPA-ban gazdag zsíros halakkal?

34. fe9e12ede0 (válaszként erre: 30. - Spiritus)
2010. máj. 16. 22:33
Teljesen igazad van, ráadásul gyorsan felszívódó CH.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook