Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Autóvezetésben jobb lassabban menni vagy gyorsabban? fórum

Autóvezetésben jobb lassabban menni vagy gyorsabban? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6
53. win (válaszként erre: 52. - DODICA)
2007. jún. 15. 08:01
Hááááát, az ember álmoodozik. Mint Te is, hogy egyszer a TV-ben normális műsorokat adnak... ;))))
52. DODICA (válaszként erre: 51. - Win)
2007. jún. 15. 07:24
Mit vártál? :)))
51. win (válaszként erre: 49. - Emagdi)
2007. jún. 15. 07:17

Igaza volt Fawkesgirlnek egy másik topicban, itt a pasik többsége valamiért imád belekötni a nőkbe...

És a bocsánatkérésről még életében nem hallott!

;))))

50. fde954d8c0 (válaszként erre: 49. - Emagdi)
2007. jún. 14. 17:35

örülök hogy jól szórakozol, ha te örülsz akkor én vidám vagyok:))))

de azt áruld már el, hogy honnan veszed azt, a hülyeséget, hogy a motorosok többségének jogsija sincs?

1- variáció. az ország összes motorását ismered, és ha így van, akkor tényleg tudhatod mi az igazság!

2- variáció. motoros látó vagy, és amint látsz egy motorost, azonnal látod a feje fölött, a zöld glóriát,/* ez jelzi a jogsit!*/ vagy a piros, tehát nincs glóriát.

irigyellek a tudásodért!

a lottó ötösben is tudnál segíteni???????

49. emagdi (válaszként erre: 47. - Fde954d8c0)
2007. jún. 14. 13:57

LOL:))) ne haragudj, de vicces amit írsz:)))


a motorosok többségének még jogosítványa sincs, tudod mennyire kell félnie a rendőrök büntetésétől....

48. win (válaszként erre: 47. - Fde954d8c0)
2007. jún. 14. 13:43

Én pl. motoroztam. Több, mint 1 cm-t.


És előre is kösz, hogy bocsánatot kérsz, az előítéleteidért! :))))

47. fde954d8c0 (válaszként erre: 46. - A1a3db480a)
2007. jún. 14. 13:07

egyetértünk!

.

amúgy érdekes, szidjátok a motorosokat, de gyanítom sosem motoroztatok! 1 centit sem+!

azért ez kicsit furcsa!

csak közlöm, hogy minden motoron van rendszámtábla, és ha gyorsan megy, ugyanúgy lefényképezik mint autós társainkat,,, és utánna ugyanúgy megbüntetik öket, mint bárki mást!

sőtt! a motoros rendőrök kifejezetten harapnak a motoros renitensekre, legfőképpen azért lettek csatasorba állítva!

2007. máj. 27. 20:07
Sziasztok! Én úgy gondolom, ez egy kicsit olyan, mint melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás, vagy melyik jobb sofőr..., a férfi vagy a nő? A baj ott kezdődik, hogy abszolút nincs az uatkon közlekedési morál, jobbratartás... igenis figyelmetlen a legtöbb sofőr, agresszív, és mind1ik meg van róla győződve, hogy ő a tuti! Véletlen sem engedne be, amikor be akarsz sorolni, a fék helyett könyebb neki a dudát nyomni, ötvennel megy ott is, ahol amúgy mehetne hetvennel, de ha beelőzöm a kis Fiat Unoval, akkor leküzdhetetlen vágyat érez arra, hogy visszaelőzzön. Maradjunk annyiban, arra kellene törekedni, hogy felvegyük a forgalom ritmusát, és ha lámpa már zöld, addigra tapogassuk már ki a sebváltót! Én speciel minden harmadik embertől vissza venném a jogsiját (és ez nem kor és nem függő)!
2007. máj. 22. 11:14

Win, hát igen, a sportmotorok valahogy kivételek, rájuk nem vonatkozik a KRESZ-szerintük...


Emagdi, igen itt Zuglóban sok a bicikli út, de azok is átmennek az utakon... sőt volt már olyan, hogy megosztott bicaj út van a járdán, képesek rádudálni az emberre, hogy miért ott megy? Esetleg át is mehetek a túloldalra, nehogy feltartsam őket :-OOO

No igen, és bicajos barátunk vígan megy az autók között..., na igen, bírom az erőlködést, háta gyorsabb, mint az én kocsim :). Persze van olyan, aki szabályosan közlekedik, de ritka...

44. emagdi (válaszként erre: 39. - 4726e582cf)
2007. máj. 22. 10:57

mellesleg a legtöbb biciklis még akkor sem a bicikliúton megy, ha amúgy van olyan. (főleg a nagyon professzionális hajtáspajtás és hasonló őrültek).

itt zuglóban elég sok a bicikliút, de minden nap találkozom olyannal, hogy bár teljesen jó állapotú a bicikliút, és nincs is rajta akadály (pl parkoló autó), biciklis barátunk mégis inkább az autóknak szánt utat választja, és teker ezerrel, hátha ő gyorsabb lesz mint az autós....

aztán piroslámpa sem akadály, simán átmennek rajta.

persze biciklisek között is van olyan, aki szabályosan közlekedik, de sajnos a rossz példákból okulva az autósok hajlamosak azok alapján ítélni akik úgy gondolják rájuk nem vonatkoznak a szabályok. (végülis nekem pont elég, ha egy ilyen őrültet elütök, engem csuknak le, a lelkiismeret-furdalásról nem is beszélve)

43. win (válaszként erre: 39. - 4726e582cf)
2007. máj. 22. 10:56

Igen, egyébként ez érdekes, hogy akik chopperre ülnek, tudnak közlekedni, csak a sportmotorokra nem vonatkozik a KRESZ.

Talán ez is mutatja, melyik típust ki vásárolja...

42. win (válaszként erre: 40. - DODICA)
2007. máj. 22. 10:54
Jogos. Ott a pont...:)
41. emagdi (válaszként erre: 38. - Win)
2007. máj. 22. 10:53
igen, szerintem is fontos lenne, hogy mondjuk általános iskolában kötelező tantárgy legyen a kresz. hiszen ha kerékpárral nem is megy mindenki, de gyalogosként mindenképpen részt vesz a közlekedésben.
40. DODICA
2007. máj. 22. 10:48
Forgalom ritmusa..... miért nem fér bele a szabályos keretbe, hm?? Ha a megengedett sebesség 50, akkor ki és miért ideges mögöttem, ha "csak" annyival megyek? Hát le vannak sajnálva...
2007. máj. 22. 10:16

Emagdi, igen hallottam, hogy nincs is jogsijuk, mégis felülnek a motorra... mikor anyum még kormányőr volt, akkor egy delegációba belekeveredett egy motoros, vagy versenyzett a száguldó autókkal, nesze ott a kő az aszfalton és berepült motorral együtt az egyik szélvédőn a motoros, mert ugye csinált egy harmadik sávot is... természetesen ki élte túl? A motoros megúszta kisebb zúzódásokkal, de a kocsiban ülő két személy nem. Kiderült utóbb, hogy a motorosnak jogsija sem volt, kapott pár év felfüggesztettet... és asszem nem vezethet vagy valami ilyen - de erre a részre már nem emlékszem pontosan...


Win, itt Pesten azért elég bosszantó, nincs nap, mikor kocsiba ülök és ne találkoznék pár ilyen elvetemülttel.

Hiába lenne kötelező a KRESZ a húgom is nézett nagyot, mikor mondtam neki, hogy ha bicajra ül, előtte jó lenne a KRESZt átnézni, erre megrándította a vállát és közölte, hogy a bicikli úton megy, mi baja lehet, jaaaah, hát ha eleve így állunk hozzá...

Azóta megvan a jogsija, és nem merészkedik biciklire, lehet felfogta nem is gyerekjáték...

Na igen, fogalmuk sincs róla, és nekik áll feljebb...

Volt egy TV riport valami motoros felvonulásról, és ott azt szajkózták a motorosok persze, hogy több toleranciát az autósoktól. Nos lesz az is, ha járműként közlekednek és nem mint a kondenzcsík (ha jól írom). De nincs bajom azokkal a motorosbandás nagymotorosokkal, akik jönnek normálisan, nem cikáznak, nem csinálnak plusz egy sávot a kocsik közé, hanem komótosan a forgalom ritmusát felvéve, követési távot betartva közlekednek, de ebből nagyon nagyon kevés van sajnos... :(

38. win (válaszként erre: 36. - 4726e582cf)
2007. máj. 22. 10:08

Igazad van!

Szerncsére errefelé nem ilyen borzasztó a helyzet, mert nincs akkora forgalom. De már én is elsoroltam egy párszor némely biciklisek és gyalogosok családfáját,az elmúlt években.


Én kötelezővé tenném a KRESZ alapfokú oktatását mindenki számára, mondjuk ált. isk. felső tagozatában. A gyalogos, biciklis ugyanúgy a forgalom résztvevője, mint az autós. Nekik is kellene tudni az alapvatő pl. elsőbbségi szabályokat.

Az már más kérdés, hogy sokan akkor sem tartanák be, de így még csak fogalmuk sincs róla, aztán persze, hogy nekiugranak az embernek, mert gőzük nincs a jobbkézszabályról.

37. emagdi (válaszként erre: 36. - 4726e582cf)
2007. máj. 22. 09:40
múltkor volt egy interjú egy motorosbanda vezérrel a rádióban, az nyilatkozta, hogy 10 motorosból 7-nek nincs is jogosítványa. a rendőrök meg nem tudnak velük mit kezdeni, kiröhögik őket.
36. 4726e582cf (válaszként erre: 35. - Win)
2007. máj. 22. 08:58

Tudod, nekem úgy tűnik, hogy tényleg akkora az a motor, hogy nem fér a sávba :-O, és kell egy plusz saját sávot a felező vonalra és a záró vonalra csinálni, hogy elférjen...

De a szívinfarktust hozzák rám, nem egyszer elmérik a távolságot és megcsapják a tükröt a kocsin. De avval nem számolnak, hogy mivel keskeny a kereke a motornak, akár egy kis kődarab is felborulásukhoz vezet és mivel nem két kocsi között megy (előtte és utána), hanem kettő között simán becsúszhat valaki alá, és ember legyen a talpán, aki akár 50-nel hajtva is nem megy át rajta. A KRESZ még csak hallomásból sem ismerik, de ugyanez vonatkozik a biciklisekre is, rájuk valahogy se piros lámpa se jobb kéz szabály se semmi nem vonatkozik, aztán fel vannak háborodva, ha behajtasz eléjük, pont egy jobbkezes kereszteződésnél. Ahol én lakom sok kis utca, mind jobbkezes, nos múltkor nekemcsapódott egy biciklis, úgy fel volt háborodva, természetesen nekem volt elsőbbségem, meséltem neki a KRESZről és, hogy nem engedném őket közútra, míg nincs meg a vizsgájuk és betarttatnám velük keményen, mert nonszensz, amit művelnek. Vagy jobbra kanyarodó sáv, biciklis behúz mellém, várom, hogy zöld legyen a lámpa, gondolván, hogy ok, hogy ott van, biztos kanyarodni akar, de nem, zöldre elindul előre, és felháborodik, hogy el akarom gázolni, mikor index és kanyarodósáv... Tök remészetes nekik, hogy mi figyelünk rájuk, félelmetesen közlekednek komolyan :-((

35. win (válaszként erre: 30. - Emagdi)
2007. máj. 22. 08:00

Egyetértek Veled!

A motorosok nagy többsége, tisztelet az igen ritka kivételnek, köszönő viszonyban sincs a KRESZ szabályaival. Persze ők a másik oldalról mondják a magukét, de a legtöbbször azt látja belőlük az ember, hogy az előbb még nem volt sehol, most meg már ott a seggedben 3 cm-re, meg elmegy a két autó között, a kanyarban a felezővonalon jön veled szemben (olyan nagy az a motor, nem fér el szegény a saját sávjában!). Meg a legutóbbi eset pl.: kiáll egykerékre és úgy indul a zöld lámpánál -persze ott is autók között-, és persze 4 mp múlva már nincs sehol, biztos 50-nel ment!://

2007. máj. 21. 22:00
Ahol lehet,ott gyorsabban,de van ahol be kell tartani a szabályokat.
33. emagdi (válaszként erre: 32. - Fde954d8c0)
2007. máj. 21. 20:30

igen. ezt a szerencsétlent nyilván nem láttam, csak a maradványokat. az mindenesetre nyilvánvaló volt a látványból, hogy nem azért maradt ott, mert annyira körültekintően és megfelelő sebességgel ment....


de tudodmit, nyomjad csak a gázt, de remélem sosem okozol vele másnak balesetet, maximum magadnak (persze neked sem kívánom, csak esetleg tanulnál egy ilyen esetből, és rájönnél, hogy nem érdemes tökig nyomni a gázpedált azért, hogy 10 perccel előbb érj oda valahova)

32. fde954d8c0 (válaszként erre: 31. - Emagdi)
2007. máj. 21. 17:13

igen ez olyan távgyógyászat szerű,, biztos annyival ment,,,, de látni nem láttad!!!!!!!!!!

a találgatás max a Vágó műsorában jön be!!!!

31. emagdi (válaszként erre: 29. - Fde954d8c0)
2007. máj. 21. 16:00

ez a szegény, szerinted vétlen motoros meg biztos ment vagy kétszázzal, mert SEMMI nem maradt a járművéből, onnan láttam én is csak, hogy ez motoros volt, hogy az első kerék, meg a kormány egy része valamiért egyben maradt. a többi részből 10X10 cm-nél nagyobb darabot egyben nem lehetett látni.

na, ha ez a motoros az ott megengedett 100km/h sebességgel megy, ennyire nem kenődött volna szét...

30. emagdi (válaszként erre: 29. - Fde954d8c0)
2007. máj. 21. 15:58

javaslom olvasd át a kresz könyvet a követési távolság témánál :)))

mindig akkora távolságot kell tartni, hogy meg tudj állni váratlan fékezésnél is.


én meg azt nem javasolnám, hogy ennyire ne tartsák a távolságot. bármikor fékezésre kényszeríthet váratlanul, és ilyenkor nem tudna megállni a mögöttem jövő. (elég általános, hogy rámásznak az emberre).


motorosokról meg annyit, hogy igen, a motorosok kb 15%-a normálisan közlekedik, úgy megy, hogy látsszon a tükörben, nem cikázik összevissza a sávok között, de a maradék 85%-ról nem mondható el sajnos ugyanez...

ha a motoros rendőröknek meg tudják tanítani, hogy kell úgy motorral menni, hogy az autósok meglássák őket a tükörben, akkor ezt miért nem tanítják meg minden motorosnak?

29. fde954d8c0 (válaszként erre: 28. - Emagdi)
2007. máj. 21. 15:25

a gond ezzel annyi hogy lehet hogy a motoros vétlen volt, és valami marha állat gondolta úgy hogy lesöpri a föld szinéről!

túl sokat motoroztam ahhoz hogy tudjam, miről beszélek.

amit írtál hogy rálépsz a fékre....khmm...

nem javaslom.

ez túl aljas dolog! ham ondjuk te csak szórakozol mert közelinke ítéled a távot, és a hátad mögött fészfékez a hátsó, és mondjuk bekap a fék, neki, és átcsapódik a másik oldalra hol épp egy kamion jön ezerrel....

nos akkor téged meg b*sznak,, de nagyon!!!!!!!!!!

sőtt be is csuknak!!!! mert indokolatlanul idéztél elő balesetet!

ha ilyet tapasztalasz, és zavar, akkor fékezés nélkül lassíts!!!!

28. emagdi (válaszként erre: 27. - Emagdi)
2007. máj. 21. 15:05

"ilyen balesetet" alatt azt értem, hogy túl gyorsan ment. biztos nagyon sietett, vagy úgy gondolta, hogy ő olyan rutinos motoros, hogy számára a kresz szabályai csak amolyan ajánlás jelleggel vonatkoznak....

bizonyára őt is nagyon idegesítette a sok lassú autós az autópálya bevezető szakaszán...

(aztán a sok autós várakozhatott 1 órán keresztül, amíg összekaparták ami maradhatott belőle... bocs, ez morbid, de mindenki aki száguldozik gondoljon bele, hogy meddig jut azzal a nagy sebességével...)

27. emagdi (válaszként erre: 25. - Win)
2007. máj. 21. 15:02

most hogy mondod, engem is BAROMIRA zavar, ha valaki ott jön a seggemben, látszik, hogy töredéke sincs meg a szükséges követési távolságnak. na, én ilyenkor rálépek a fékre, hogy vegye már észre magát (persze csak óvatosan, mert nem akarok hetente szervizbe járni a kocsival:))

az a baj, hogy sok az idegbeteg ember, aki az utakon próbálja meg levezetni a feszültségét.


amúgy szombaton épp egy ilyen balesetet láttam az m1-esen, motoros barátunk nagyon sietett, de a 7-es kilométertől már mentőhelikopterrel folytetta az útját... (sajnos)

2007. máj. 21. 14:41
Tartsuk be a kresz szabályait, de bizony van ahol a forgalom diktálja a tempót ( pl. Pest ).
25. win (válaszként erre: 10. - Fde954d8c0)
2007. máj. 21. 14:41

Khmm, és mi van akkor, amikor 120 km/h-val előzök ott, ahol 90-nel lehetne menni, egy olyat, aki a külső sávban annyival is megy, és a marha 20 cm-re van a seggemben???


Azt már csak csendesen kérdezem, hogy szerinted annak, akinek friss jogsija van, hogyan kellene megtanulni a forgalomban megfelelően haladni? Nyilván bizonytalan, amikor eleinte kimegy az útra, és mondjuk megpróbál eljutni a falujából a 15 km-re levő városba nagybevásárolni anyukával.

(Első útjaimon én is 70-nel mentem 90 helyett. Most meg ugyanott 110-120-szal, mert megtanultam vezetni, és ismerem az utat.)

24. emagdi (válaszként erre: 10. - Fde954d8c0)
2007. máj. 21. 14:31

ehhez csak annyit: mindenki annyival megy, amennyivel neki tetszik, amennyivel szerinte biztonságos.

azt pedig, hogy ki kap jogosítványt (sajnos) nem a többi autós dönti el. (pedig jónéhány embertől én is elvenném minden nap).

ha valaki szerinted túl lassan megy, megelőzöd, lehetőleg úgy, hogy ezzel senki mást ne veszélyeztess.

aki meg nagyvárosban lakik, az fogadja el, hogy dugó van, aki ideges az relaxáljon, vagy költözzön falura, esetleg kérdezze meg pszichológusát :))

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook