Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Autóvezetésben jobb lassabban menni vagy gyorsabban? fórum

Autóvezetésben jobb lassabban menni vagy gyorsabban? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6
2007. jún. 16. 13:22
Mi ez a válasz? Még feldolgozás alatt állok?
112. fde954d8c0 (válaszként erre: 111. - 754c7e07c3)
2007. jún. 16. 12:50
:)))
2007. jún. 16. 12:20
Én nagy átlagban a megengedett sebességgel haladok. De valóban nem mindegy, hogy miattam alakul ki dugó, vagy sem. Szerintem tényleg a forgalomnak megfelelően kell menni. Tartani kell a ritmust, mert, ha pont a nagy szabálytudatom miatt lesz baleset, akkor rosszat tettem valakivel. Esetleg belémjönnek hátulról. és a gyerekeim hátul ülnek. Veszélyes lehet a feltartás, viszont őrült tempóban sem szabad hajtani. Mindig az útburkolatnak, látási viszonyoknak megfelelően és körültekintően kell menni. Ezt a 40 éves kort azért írtam, mert nagy átlagban a több éve vezetők, de rutintalanok bénáznak. Én is bénáztam, amíg mindig be akartam tartani a szabályokat.
110. fde954d8c0 (válaszként erre: 108. - Emagdi)
2007. jún. 16. 11:33
egyébként szeretném ha bemásolnád azt a részt, ahol bebizonyosodik, hogy nincs fogalmam a követési távolságról!
109. fde954d8c0 (válaszként erre: 108. - Emagdi)
2007. jún. 16. 11:31

a követési távolság szerintem nem ennyire könnyen definálhato fogalom.

a tények.

mindíg be kell tartani azt, és mindíg az útviszonyoknak megfelő távolságot kell tartani.

viszont ha mondjuk adot forgalmi helyzetben egyenessen haladsz előre, a sorban, akkor javaslom próbálj meg 75, nél megfelelő távolságot tartani! mindenki bevág eléd, és jó ha nem anyáznak le! vagy ne adj isten,, egykét elvetemült teherautó sofőr a kormányt is rádhúzza!

megéri?

nemhiszem! minden szabály addig szabály, amíg be lehet tartani!

nem beszélve arról, hogy lehet hogy olyan mértékben tartod fel a sort, ill az álltalánossan kialakult közlekedési morált olyan szinten rúgod fel, hogy balesetket idézhetsz elő, vagy csak" lámpánként, 4 autóval kevesebb megy át miattad...! mert olyan jól betrtaod a szabályokat!

108. emagdi (válaszként erre: 106. - Fde954d8c0)
2007. jún. 16. 11:17
igen. kicsit alább bebizonyosodott, hogy pl a követési távolság betartásáról nem sok fogalmad van:) pedig ez egy elég fontos dolog, ezért még a vizsgán is megbuktathatnak.
107. emagdi (válaszként erre: 104. - 4726e582cf)
2007. jún. 16. 11:15

persze, fel kell venni a forgalom ritmusát. de ha valaki úgy érzi, hogy neki csak 50-el biztonságos menni a Hungárián 90 helyett (mert annyival nyomják legalább, ha nincs dugó), akkor menjen 50-el.

nem biztos, hogy bénaság, lehet, hogy csak vidéki, vagy nem ismeri a környéket, és közben figyelnie kell, hogy hol merre kell mennie.

az ilyen utakon meg van több sáv, hogy aki tépni akar az mehet a belsőben annyival, amennyivel tud. :))

106. fde954d8c0 (válaszként erre: 97. - Emagdi)
2007. jún. 16. 11:12
honnan veszed hogy nem ismerem a szabályokat? írtam volna ilyet?
105. DODICA (válaszként erre: 104. - 4726e582cf)
2007. jún. 16. 10:01

Erre szoktam én azt kérdezni, ilyenkor hol a rendőr?? :))


Sajnos igazad van. :(((

104. 4726e582cf (válaszként erre: 101. - DODICA)
2007. jún. 16. 09:24

Igazad van, de mondjuk a Hungária krt-on ha nem mész a forgalommal ledudálnak, és létrehoznak olyan helyzeteket, hogy örülhet az ember, ha nem törik meg, így én inkább követem a forgalom ritmusát ilyen helyzetben, mivel az ideges türelmetlenkedő, úgy felpaprikázza magát, hogy ok nélkül balesethelyzetet teremt, ezt elkerülendő, inkább megyek a forgalommal.


Nem egyszer volt ilyen, össze-vissza két sáv, hosszú viszonylag egyenes út lámpák nélkül, karikás (karikásnak hívom azokat a járműveket, amik emglémáján karika van, Opel, Audi, BMW, Alfa, Ford, WW és társaik) mögöttem, türelmetlen, majd úgy dönt megelőz, közben az előttem menő fékez valami miatt, mi is tapossuk a féket, közben jön a szembe sáv, valahonnan, mert ugye ők sem vánszorognak, a karikás meg majdnem összetör és majdnem ott mellettem van baleset, de volt olyan is, hogy végighúzták egymást, az volt a szerencsém, hogy megintultak előttem, így engem nem tört meg a szabálytalankodó.

103. DODICA (válaszként erre: 102. - Win)
2007. jún. 16. 09:23

Nem vitatom, hogy vannak ilyen idétlen dolgok, de ugye-ugye, hogy oda állnak mérni?? Jogos vagy nem jogos, de nagyon nehezére esik betartani az embernek a szabályokat? Hova sietünk annyira??? Nem egy-két percen múlik, de még nem is 10 percen. Aki autóba száll, annak legyen időérzéke is! Rátartással,hiszen ki tudja, mikor mi történik a forgalomban! Nekem ez az elvem, épp ezért nem is idegeskedek. Ha meg neadjisten elkésnék valahonnan (nemigen fordult ez még elő), akkor is mi van? Megállt az élet? Ugyan már!

Görcsösek, stresszesek az emberek. :(

102. win (válaszként erre: 101. - DODICA)
2007. jún. 16. 09:12

A gond csak akkor van, amikor direkt, immár indokolatlanul kint hagyják a sebességkorlátozó táblát, és a rendőrök ott vadásznak állandóan.


Erre felénk megcsinálták ezt: készült egy út, majd az építkezés befejezését, az út átadását követően még hónapokkal is kint volt a 40-es tábla!!! A rendőrök rendszeresen kiálltak oda mérni. (aztán elég sokan felháborodtak, és egy idő után eltűntek a táblák.)

Elkerülő útról van szó. Ami azért vicces, mert a városban forgaolomban lámpák mellett haladva, hamarabb, de lagalább is ugyanannyi idő alatt elértél a két út találkozási pontjára! Az utak hossza nagyjából azonos. Jó az ilyen elkerülő út!

101. DODICA (válaszként erre: 90. - 754c7e07c3)
2007. jún. 16. 09:06

Akár jó, akár nem jó, a szabály az szabály, s be KELL tartani! Aki betartja, az meg még attól nem béna!

Engem pl. állatira nem érdekel ki mennyire ideges mögöttem, ha egy úton végig 40-es tábla van kirakva, nem leszek hajlandó senki kedvéért se 50-nel menni, pusztán csak azért, mert megtehetném, senki sincs előttem, rendőr sehol.... Nem, és kész!

Pont azzal van a baj, hogy a szabályokat csak akkor tiszteli a többség, ha a rendőrautó megbúvik a bokorban. :(

2007. jún. 16. 09:05
Jah, bénázni még simán lehet rutinnal is, mikor másik autót veszel. Össze kell vele szokni, akkor is simán lehet bénázni...
99. 4726e582cf (válaszként erre: 96. - 754c7e07c3)
2007. jún. 16. 09:04

Láttam 40 éves tanulót is :)).


Amúgy ebben az egyben szerencsém volt, azt mondtam az oktatómnak, hogy addig ne engedjen forgalmi vizsgára, amíg bénázom bármiben is. Így is lett, tehát már elve rutinnal mentem neki a vizsgának, igaz egy darabig kitettem a T betűmet, de folyton szivattak, meg lenyomtak az útról, így egyszer kiröppent nyáron az ablakon (nem én röpítettem ki, hanem leszakadt :D) azóta nincs fent... :)

98. emagdi (válaszként erre: 92. - Fde954d8c0)
2007. jún. 16. 08:23

"a bénákat én sem bírom"


ez is egy nagyon pozitív, oktatói hozzáállás :))))

gratulálok!

97. emagdi (válaszként erre: 85. - Fde954d8c0)
2007. jún. 16. 08:22
te oktattál? jéézusom! akkor hogyhogy ennyire nem ismered a kresz szabályait?
2007. jún. 16. 06:50
A legtöbb bénázó, aki előttem megy tuti, hogy minimum 40 éves.( Nem sértésnek szántam,voltam én is béna) Én szeretem a tanulókat, és ha kirakják a T betűt, nagyon udvarias és figyelmes vagyok velük.
95. 4726e582cf (válaszként erre: 92. - Fde954d8c0)
2007. jún. 16. 00:26
Azért lehet a béna is tanuló, csak nem rakja ki a kocsira a T betűt, mert vannak barmok, akik szivatják. Tehát, aki bénázik, simán lehet, hogy csak rutintalan és még tanuló!!
94. fde954d8c0 (válaszként erre: 93. - 754c7e07c3)
2007. jún. 15. 22:55
elhiszem!
2007. jún. 15. 22:32
Tudod milyen szívás, hogy mennék, de hiába nyomom, még nem elég gyors? Eddig benzines autóm volt, így kifejezetten nehéz az átállás.
92. fde954d8c0 (válaszként erre: 90. - 754c7e07c3)
2007. jún. 15. 22:31

ez a jó gondolatmenet!

tudni azt hgy az autónk mit bír, és tudni a korlátainkat!

a bénákat én sem bírom..... a tanúloknak segítek, és sosem zavarom őket!

hiába,, aranyból van a szívem:))))))

91. fde954d8c0 (válaszként erre: 88. - 754c7e07c3)
2007. jún. 15. 22:28
hmm...........:))))))))))))
2007. jún. 15. 22:20
Így gondolom én is. Nem lehet tötyögni, mert ez a szabály. Nem minden szabály jó. Utálom a bénákat.Ez nem volt szép, de mégis. Nekem csak egy bajom van magammal, hogy egy 20 éves autóm van és dízel. Nagyon lassan gyorsul. Emiatt nagyon kell figyelnem, mikor, hogy lassítok, előzök stb.
2007. jún. 15. 22:15

még annyit

nemrégen egy távoli ismerősöm felesége, halt meg azért, mert egy sort feltartott egy önmagát felsőbbrendúnek képzelő nő!

kénytelen volt mindenki előzni, mert lakott területen kívül, 60 volt a max sebesség, amit a liba produkált! ismerősöm is előzött, és a mögötte jövő elmondása szerint, az előzendő nő brahiból !!! rányomta a gázpedált az előzőre!!!! szembe közben jöttek!!!! és máris kész volt a tragédia!

kormány félre rántva, feleség----------------

a gond az volt, hogy a mögöttes jármű vezetője látta az egészet, utánna ment a helyszint elhagyó nőnek!!! és kihívta a rendőröket!

egyértelmű volt a helyzet! a nőt valószínű elítélik! csak egy szerencsétlen ártatlan ember meghalt egy ilyen baromarcú miatt!

a sebesség megválasztása, nem mindíg önös,! a forgalom álltal generált álltalános normákat szem előtt tartva a leghelyesebb közlekedni! természetessen a keressz lehető betartásával!

88. 754c7e07c3 (válaszként erre: 86. - Fde954d8c0)
2007. jún. 15. 22:12
Nem tudom, ki vagy, de szeretlek.
2007. jún. 15. 22:09

igazi mekkelek vagy :))))



de ezt nem kell véresen komolyan venni :DDDDD

86. fde954d8c0 (válaszként erre: 84. - 754c7e07c3)
2007. jún. 15. 22:08

végre!!!!!!!!!!!!!

látom te tudsz vezetni!

85. fde954d8c0 (válaszként erre: 69. - Cukilany)
2007. jún. 15. 22:07

aztgondolom összekevrsz valami idegbeteg állattal!

más eljátszani gondolattal hogy a nyilt úton akadály nélkül szuszakoló nő 41.el megy 58 helyett, én pedig arra gondolok hogy igenis meg kéne tanulnia a buta libának hogy a kurva trafipax, 12 %. os tűréssel dolgozik, teát 50 * 0,12 = 60!!!!!!!!!!!!!!!!

tehát felesleges a sort feltartani csak úri passzióból!

hála istennek, kezd nállunk is meghonosodni a rendőri gyakorlat, miszerint a lassú hajtást ok nélkül elkövetőket, ugyanúgy kiemelik a forgalomból mint a gyorsan hajtókat!

meg is érdemlik!

a gyorsan hajtók fele annyi balesetet nem okoznak mint a toporgó vadbarmok!

tudom miről beszélek, évi 150 000, km az átlagos vezetési teljesítményem! a fél életem autóban töltöm, és látom hogy ki mit bénázik!

ja,,,, még megelítem hogy oktattam is -6 évig!

2007. jún. 15. 15:57
Szerintem forgalomnak megfelelően kell menni. Hiába belterület, ha nyomni kell, nyomni kell. Persze csak ott, ahol zöldhullám van.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook