Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Autóvezetésben jobb lassabban menni vagy gyorsabban? fórum

Autóvezetésben jobb lassabban menni vagy gyorsabban? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6
143. 4726e582cf (válaszként erre: 142. - Fde954d8c0)
2007. jún. 18. 23:04

én már csak így hívom :), régebbi nem az új, úgy tudom az újaknak jó a töréstesztje


nem fikázni akartam, mert szerelem a javából (nekem is Suzukim van) :)

142. fde954d8c0 (válaszként erre: 141. - 4726e582cf)
2007. jún. 18. 23:03
a suzi nem papírautó!
141. 4726e582cf (válaszként erre: 139. - Win)
2007. jún. 18. 16:18

Az ilyen arcokat én sem értem... :o, pláne egy Suzuval, nekem is az van, tudom mire képes, és nem kockáztatok, hisz papírautó, simán benyelem a motort az arcomba egy frontális ütközésnél, bár ha csak azt nyelném be...


Evvel a kocsival fölösleges hősködni, ez városi autó, arra tökéletes, alacsony fogyasztás, a képességeihez mérten erős motor, de semmi több (na nem azt mondom, hogy egy 2-es vagy erősebb motorral megáldott járgány nem erősebb, de városba tökéletes.).

Többször mondtam anyámnak, hogy szerintem azért élek még, és nem volt balesetem, mert nem erősebb a kocsim :), bár akkor is ésszel mennék, de fix, hogy már lett volna balesetem a túlértékelés miatt.

140. vronie
2007. jún. 18. 14:45
Nem gyorsan vagy lassan kell vezetni, hanem KÖRÜLTEKINTŐEN! Az utakon telejesen más autóvezetőkre vagy bízva!
139. win (válaszként erre: 130. - 4726e582cf)
2007. jún. 18. 09:14

Tegnap mentük 260 km-t, hát ...

Megállapítottam, hogy hullajelöltekkel van tele az út.:(((


Egy olyan útszakaszon, ahol nem nagyon lehet előzni, megelőzött minket egy Suzuki, de úgy, hogy csak a véletlen szerncséjén múlott, hogy nem lett baja, mert rohadtul nem látta, nem jön-e valaki a dombtetőn. De azért csak ment! :SS

Aztán jött a poén! Beállt közénk meg egy Smart közé, azelőtt meg mnet egy vadiúj TDi Passat, előtte, meg valaki 70-nel tötyö9rgött. (Jó út és látási viszonyok, eső semmi, út száraz, indokolatlan volt.)

A passatos ment békével az elöl "lassúzó" után (bár kissé a seggében), de a suzukis folyamatosan emberkedett, hol jobbról, hol balról kukucskált, tudna-e már előzni. Szerencsére folyamatos volt a szembeforgalom, mert az idióta simán megindult volna, hogy megelőzze az előtte haladó 3 autót!!! Végül kb. 10 km után lekanyarodott az egyik településre.

MI a túrónak töketlenkedett ezért, azt nem tudom, mert ha előz is kb. 2 perccel lett volna előbbre.

138. fde954d8c0 (válaszként erre: 136. - DODICA)
2007. jún. 17. 12:47

ehez annyit fűznék hozzá. amikor a jogsim otthon marad, mindenestől:)))

akkor vagy int a rendőr hogy tovább... vagy meg sem állít....

amikor nállam van minden akkor állandóan megálítanak:)))

és nem vagyok etnikum:))))

tehát a sors keze:))))

137. 4726e582cf (válaszként erre: 136. - DODICA)
2007. jún. 16. 21:15

Nem bízom... hehe, tudom, hogy igazam van :DDDD (oroszlán vagyok, és mint olyan akkor is igaza van, ha nincs :DDDD)


Ez a baj látod... :S:S:S:S és megússzák :(((((


Közúti ellenőrzés 10-ből 8× kiszednek, pláne, mióta feltörték a kocsim... biztos bekerült a nyilvántartásba :))), de mindig minden ok, néha nézegetik hol a kocsit, hol a papírjaimat sokáig, hátha mégis valami nem stimmel... :-O, de mivel tudom, hogy így van, mindig minden ok szokott lenni :D.

136. DODICA (válaszként erre: 134. - 4726e582cf)
2007. jún. 16. 20:54

Á, ne bízd el magad! Nincs mindig igazad! :PPP És ez nem is sajnos! :))))


Amúgy jellemző, hogy azokat sose kapják el, akiknek nincs jogsijuk. :(( Pl. párom egy "kisebbségi" faluban tanít, ahol kb. minden felsős kisiskolás lazán vezeti apuci karikás autóját. Még egyiknek se volt rendőrhöz szerencséje. :((( Pedig láttam már egynémelyiket vezetni: szembe jött velem, kis híján az árokban kötöttem ki, mert a drága a lába közé kapta a záróvonalat, ill. tette volna, ha látta volna a nem létező felfestést :(

Komolyan Murphy tehet róla, hogy az ilyen esetek aligha buknak le! Mi meg bosszankodhatunk. Pedig ugyanannyi az esély, hogy ő kap közúti ellenőrzést, s mégse. :(

2007. jún. 16. 19:00
Érdekes a kresz vizsgára nagyon kellett mindenkinek tanulnia. Az oktatóm azt mondta, hogy csak egyszer az életben kell tökéletesen a szabályok szerint mennem, a vizsgabiztos előtt. Ezt akkor tök komolyan vettem. Megcsinálok egys tesztoldalt, megnézem, mit felejtettem még el a vizsga óta.
134. 4726e582cf (válaszként erre: 133. - DODICA)
2007. jún. 16. 18:33

De ezt lehet okosan is csinálni :). Elkapják, mert mondjuk kiszedik a sorból, ha nincs meg a vizsgája, a pótlás, ismétlés stb, akkor fuccs, persze ezt is lehetne hamisítani, de ki kéne valami okosat találni, hogy ne lehessen :).

Nah hírtelen megreformálok mindent agyban :D


Megint igazam van és sajnos? hihi :).

133. DODICA (válaszként erre: 130. - 4726e582cf)
2007. jún. 16. 18:19

Megint sok mindenben igazad van. Sajnos. :((


Viszont gondolod, hogy aki vette a jogsiját, az benne van a rendszerben, s el lehetne kapni, hogy ugyan már, 2 évente tegye le a kreszt? ;) Tartok tőle, megint ezek úsznák meg. :(

132. 4726e582cf (válaszként erre: 131. - 754c7e07c3)
2007. jún. 16. 17:52

Bocs, akkor félreértettem :).


Sevész, akkor már biztosan tudjuk :), azért csak megingattál vele :), szóval rám is rámfért :D.

131. 754c7e07c3 (válaszként erre: 130. - 4726e582cf)
2007. jún. 16. 17:19
Arra emlékeztem, hogy ha előzök mehetek 20-szal többel. A mondat második felére nem emlékeztem, hogy csak ha belefér az megengedett sebességbe. Köszönöm, hogy emlékeztettél rá, ezért írtam, hogy jól jönne a kresz vizsga, legalább mindenre emlékeznék.
130. 4726e582cf (válaszként erre: 128. - DODICA)
2007. jún. 16. 16:48

csak azért hívtam fel, mert megingatott :), de mégis jól mondtam elsőre is :).


Értem, értem, de máshogy nem lehet kiszűrni azokat, akik nem ismerik a kreszt és mondjuk vették a jogsijukat... de tudod, olyat meg nem lehet, hogy x-nek kell y-nak nem kell. De valamit lépni kell, mert nonszensz ami megy az utakon!


Szigorúbban kellene eljárniuk vagy nem lenne szabad, hogy pénzzel el tudják intézni a dolgot a rendőrrel... szóval sok dolgon múlik.

Persze egyet értek veled, szinte alig van intelligencia az utakon, sokan vagy karikás kocsiban ül, vagy nem, de úgy hiszi, hogy abban ül és rájuk a sárga kreszkönyv szabályai még véletlenül sem vonatkoznak...

2007. jún. 16. 16:46
Erre nem lehet általános tanácsot adni.
128. DODICA (válaszként erre: 125. - 4726e582cf)
2007. jún. 16. 16:44

Én nem hívtam fel az oktatót, s nem is tudtam volna ennyire szakszerűen elmondani, de ugyanezt írtam volna, csak más szavakkal. :DDDD


Egyetértünk abban, hogy valamit tenni kell. De szerintem csak azokkal, akik arra "érdemesek".

Nem lenne kunszt a kresz, a többi se (bár hihetetlen pánikolós vagyok vizsgahelyzetben), de bosszantana, hogy újra kéne csinálnom, holott tökéletesen szabályosan vezetek. :))


Na jó, persze ez így vicc.... Viszont sajnos abban sem hiszek, hogy a szabályok betartása változna. Papíron, elméletben... Aztán visszaülnek a kocsiba, s folytatódna minden. :(( Aki nagy ívben lezs..ja, s nem veszi magára kötelező érvényűnek a kresz betartását, azzal sajnos nem lehet mit kezdeni, hiába vizsgáztatnák akár évente. Hozzáállás kérdése. Közlekedési intelligenciáé, ami idehaza vajmi kevés sajnos. :(

127. 4726e582cf (válaszként erre: 126. - 754c7e07c3)
2007. jún. 16. 16:27
de ezt írtam az előbb is... :-O, amire mondtad, hogy előzhet a megengedett sebesség átlépésével... pedig nem...
2007. jún. 16. 16:07
Ugye, hogy ugye? Csak jó, az a kreszvizsga. Köszi.
125. 4726e582cf (válaszként erre: 124. - 754c7e07c3)
2007. jún. 16. 16:03

Nem hagyott nyugodni, így felhívtam az oktatómat mármint, aki engem tanított.

Azt mondja, hogy ha 50 km/h a megengedett sebesség, nem előzhetsz nagyobb sebességgel, mivel legalább 20 km/h-val kell előzni. Egy 30 km/h-val haladó járművet előzhetsz 50-es táblánál, vagy lakott területen 50-nel, de egy eleve 50 km/h - val haladó járművet (50 km/h-s táblánál, lakott területen) szabályosan nem előzhetsz 70-nel. 70-es táblánál 50-nel haladót előzhetsz 70-nel.


Remélem tudtam segíteni és akkor már ez is tiszta :)

2007. jún. 16. 15:32
Bocs, de úgy tudom előzéskor át szabad lépni a sebességhatárt. Amúgy a kresz vizsga 2 évente szerintem jó lenne. Van, aki rengeteget felejt, vagy rosszul emlékszik. Aki meg tudja, annak nem lenne gond. Ez erősíthetné a szabálytudatot.
123. 4726e582cf (válaszként erre: 122. - DODICA)
2007. jún. 16. 15:30

Én nem kínlódtam :D.

Úgy gondoltam, hogyha szabálytalankodnának, akkor kellene újra letenni a vizsgákat, de kéne valami, ezzel ugye egyet értesz :). Mert nonszensz, hogy például 50 körüli fickó nekem ugrál, hogy osztott útpályán miért jobb oldalon megyek... mert ő már 30 éve vezet és soha nem kellett a másik oldalon mennie... Egy parkoló amúgy, de két kocsi nem fér el egy U alak. Számomra nyilvánvaló, hogy jobbra tarts van, mégha nincs kint a behajtani tilos tábla, akkor is... számára nem... szóval vannak hiányosságok, attól mert valaki vezet X éve, még nem biztos, hogy képben van sőt, ahogy leveszem vagy nem ismerik a kreszt vagy vették a jogsit, vagy már elfelejtették, vagy b*sznak betartani (már bocs).

122. DODICA (válaszként erre: 121. - 4726e582cf)
2007. jún. 16. 14:59

Nee!!! Én nem akarok 2 évente újra kínlódni! :))


De most komolyan. Oké, hogy kéne valami jó megoldás, de azok, akik tisztességesen, szabályosan vezetnek, sose okoznak semmilyen kárt, miért legyenek büntetve?

121. 4726e582cf (válaszként erre: 120. - DODICA)
2007. jún. 16. 14:02

Kresz szerint tilos ilyenkor előzni. Tehát ha 50 km/h a megengedett sebesség, nem előzhet többel...


Tudnám hova a fenébe sietett :-O, ugyanott tartott, mint a hisztije előtt... általában mindig ez van, kielőz, izmozik, a következő pirosnál mellégurulok :))), akkor mire volt jó a hiszti és izmozás??? Semmire, erősebb a kocsija, ennyi, ha több pénzem lenne, fix, hogy sportkocsim lenne... pénz kérdés, nem rutin kérdése sajnos.

De kéne valami olyasmi, nem lenne hülyeség, hogy két évente meg kellene újítani a vizsgákat, újra kresz, rutin, forgalom, aki nem megy át, vissza az iskolapadba... szerintem talán jobban betartanák a szabályokat vagy valami haladás lenne ez ügyben.

Vagy nem pontrendszer lenne, hanem autómatikusan jogsi elvétel, nem lehetne helyszínen fizetni a zsaruknak, és újra vizsgázás. Következő alkalommal már meggondolja, hogy szabálytalankodjon egyáltalán...

120. DODICA (válaszként erre: 116. - 4726e582cf)
2007. jún. 16. 13:49
Na ez az! ha valaki pont annyival megy, mint ami a max. megengedett, akkor hogy van joga bárkinek is dühöngeni mögötte, majd előzni??? Ezt én sose fogom megérteni. :(
119. 4726e582cf (válaszként erre: 118. - 754c7e07c3)
2007. jún. 16. 13:38

Hát én hagytam volna, hogy menjen, akár még elém is beengedtem volna, de ő két kocsit akart megelőzni, egy már kevés volt számára...


Erről beszélek, hogy hullafölöslegesen csinálja a baleset helyzeteket. És mivel nekem papirkocsim van, neki meg egy magas terepjáró szerű bika kocsija, nyilván, ha baleset van, ki hal meg??? természetesen a papirkocsis... :S, aki mondjuk jelen esetben nem is hibázott (nem mondom, hogy szent vagyok, vagy minden szabályt betartok, de itt ebben az esetben nem én fesztiváloztam, bár evvel a kocsival nem is szoktam :(((, nincs benne elég paci :( )

118. 754c7e07c3 (válaszként erre: 116. - 4726e582cf)
2007. jún. 16. 13:33
Húha. Az ilyen vezetőket jobb kikerülni. Ami nem is olyan egyszerű.
117. 754c7e07c3 (válaszként erre: 114. - Fde954d8c0)
2007. jún. 16. 13:32
Köszönöm.
116. 4726e582cf (válaszként erre: 111. - 754c7e07c3)
2007. jún. 16. 13:30
Jaja, a vasárnapi vezetők, ismerem. Ma több ilyen volt, nem ment a megengedett sebesség alatt, pont 50-nel ment, viszont a magam mögé kényszerített terepjárós maffiavezér külsejű nem ma barnult arc olyan türelmetlenségbe ment át, hogy ki akart két kocsit előzni dudált, villogot, amit akartok. Majd nekiveselt, de nem tudom mit bénázott abban akocsiban össze, nem volt képes olyan sebességgel haladni (50-nel mentünk), hogy megelőzzön mindkettőnket... bár közénk sem akart bejönni igazán :-O, bár nem én mentem lassan, hanem az előttem menő, de mit izmozzak, eljutok haza ilyen tempóban is... egyszer biztos :), végül megunta, lehajtott mellékútra, majd a pirosnál visszakanyarodott mögénk... észlény... hehe, szóval semerre nem jutott :))).
115. 4726e582cf (válaszként erre: 107. - Emagdi)
2007. jún. 16. 13:27

A Hungária többnyire 70-es :), nem 50-es. Kint is vannak a táblák... Persze aláírom, hogy annyival menjen, ahogy jólesik, meg biztonságban érzi magát, de ha túl lassan megy, akkor a türelmetlenkedők ok nélkül csinálnak balesethelyzeteket.

Télen (na nem a legutóbbin) gyakran van, hogy nem merek 50-nel menni, ekkor legkülső sáv legeslegszéle és elakadásjelzővel megyek lassan, de csak, ha jeges az út. Kerüljön ki, ha gyorsabban akar menni :).


Amúgy a Hungária 80-nal zöldhullámos általában. Ha úgy csinálnák meg a lámpákat, hogy 70-nel lenne zöld végig, akkor nem száguldanának, szerintem... :)


Nem mondom, hogy nem bénáztam sosemnem, eleinte még útvonalterveket csináltam az ismeretlen helyeken, ma már célirányosan megyek, tudom, hogy merre kell menni és belövöm légvonalban az útirányt :).

Az én bénázásaim még a tanuló autóban voltak, addig nem mentem vizsgázni, míg nem éreztem biztonságosnak a vezetési tudásom, elég sokáig heti 4-5 alkalommal mentem forgalomban. (majdnem egy évig tanultam forgalomban amúgy).


A halálom, anyuci kölcsönveszi apuci sportkocsiját és avval adja elő magát, azok ugye valamivel fürgébbek, mint az átlag kocsik, de vagy a kreszt nem ismeri vagy nem tudom, de joggal megvan a pasik véleménye a női vezetőkről ilyen esetben...

Amit még nagyon utálok, hogy alábecsülnek, mert nem olyan erős a kocsim és még nő is, akkor uzsgyi, gondolnak egyet és beterveznek valamit, ami össze is jönne az illetőnek, ha nem én ülnék a kocsiban... hogy a vizsgáztatóm szavaival éljek "kicsit sportosan vezet a kislány :-o"

114. fde954d8c0 (válaszként erre: 113. - 754c7e07c3)
2007. jún. 16. 13:23
nem tudtam többet hozzátenni, mert teljessen ugyanezt írtam volna én is!
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook