Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Autóvezetésben jobb lassabban menni vagy gyorsabban? fórum

Autóvezetésben jobb lassabban menni vagy gyorsabban? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6
83. 4726e582cf (válaszként erre: 80. - Emagdi)
2007. jún. 15. 15:56
Vannak ilyenek sajnos...
82. emagdi (válaszként erre: 81. - Cukilany)
2007. jún. 15. 15:51

hát igen. ez bosszant engem is a legjobban.

és kivédeni sem lehet, hiába parkolsz mondjuk otthon garázsban, vagy zárt helyen, ha elmész pl a tesco-ba, semmi nem garantálja, hogy valami őrült nem megy beléd közben, vagy nem tolja a bevásárlókocsiját a kocsidnak.

de sokan vannak, akik csak úgy szórakozásból végigkarcolják az autókat miközben elmennek mellette.

81. cukilany (válaszként erre: 80. - Emagdi)
2007. jún. 15. 15:47

Ilyet utálok, de hogy mennyire. Én tavaly kaptam a kocsimat és 3 hetes kocsit kint hagytam egy parkolóban, mire visszajöttem végighúzták az oldalamat, de annyira, hogy 3 elemem benyomódott, idegbeteg voltam. Mostani balesetnél kijavították az egyik elemen a régi sérülést az újjal együtt, most abban reménykedek, hogy hátha még lesz vki, aki belémjön oldalról, és akkor azt is megcsináltatom, mert cascora nem szeretném...

De ez annyira tud bosszantani, hogy nem is tehetsz ellenne semmit...

80. emagdi (válaszként erre: 79. - 4726e582cf)
2007. jún. 15. 15:41

igen. de van amit nem lehet elkerülni. :((

már kétszer is volt, hogy álltam a piros lámpánál, és belémjöttek, mert éppen mással volt elfoglalva a mögöttem jövő, és nem vette észre hogy meg kellene állni.

volt olyan is, hogy szemben a sávomban jött valaki (épp előzött, csakhát rosszul mérte fel a távolságokat és sebességeket), nekem meg totál le kellett húzódnom az út jobb oldalára, ahol épp egy bokor egy ága lógott be az útpadkáig, és szépen végighúzta a kocsi oldalát.

aztán olyan is volt, hogy otthagytam a ház előtt a parkolóban, és mikor reggel mentem már kimintázták a hátsó lökhárító egyik oldalát. nem tudtam kideríteni ki volt, mert a ház mellett van 2 óvoda, és rengeteg ember jön-megy, mert hozzák-viszik a gyerekeket.

79. 4726e582cf (válaszként erre: 77. - Emagdi)
2007. jún. 15. 15:27

Sok balesetet el lehet kerülni, tudod Dinomen helyzet. Ha kocsiba merészkedek, akkor napjában 5× fix, hogy balesetet kerülök el, de mindig csak azért, mert odafigyelek, bár nincs biztosíték arra, hogy valamikor nem fog kihagyni a figyelőkém, de igyekszem :).


Ismerem a biztosítókat... :-O, nameg, ha nem hív az ember rendőrt, akkor sem fizet meg ilyenek... :-(

78. cukilany (válaszként erre: 77. - Emagdi)
2007. jún. 15. 15:25
Ja! Egyébként nem vagyok annyira járatos, de én azonnal felhívtam a biztosítót és kiderült, hogy Toyota szakszervízbe kell vinnem, ott felmérik és javítják is. Nekem még aznap felmérték, igaz időpontot egy hét múlva kaptam. Igazából meglepődtem én is hogy csak ennyi...
77. emagdi (válaszként erre: 76. - 4726e582cf)
2007. jún. 15. 15:20

nem a szervizzel van a baj, hanem a biztosítóval.

addig nem kezdhetik el javítani, amíg a biztosító embere nem szemlézte. és ez minimum 1-2 nap. (olyan még nem volt, hogy csak úgy magától romlott volna el a kocsi, mindig valami baleset miatt kellett szervizbe vinni, persze egyszer sem én voltam a hibás.) utána nekiállnak, az további 2-3 nap, tehát egy hétre kiesik az autó, ami az én elkényelmesült lelkivilágomnak nagyon megterhelő:))

76. 4726e582cf (válaszként erre: 73. - Emagdi)
2007. jún. 15. 15:18
Nekem jó szervízem van :), nem kell rá napokat, heteket várni, de protekciós vagyok :-OO, barátnőm papája az üzletvezető, vagy cégtárs vagy valami ilyen :D. Akkor kéne napokat várnom, ha lakatolni kellene a kocsit, eddig mindig megvárhattam :), és lelkesen segítek és kérdezek marhaságokat :))), kész felüdülés a fiúknak, ha valami nyavalyával elviszem, ami szerintük semmiség :)), és magam meg tudnám oldani... dehát ezért vannak a szerelők :)...
75. 4726e582cf (válaszként erre: 65. - Emagdi)
2007. jún. 15. 15:16

Ez így van!


Lehet, neki rózsaszín volt a KRESZ könyve (ahogy már említettem, ez a kedvencem :))), és nem sárga/kék, ahogy általában :-OOO

74. cukilany (válaszként erre: 73. - Emagdi)
2007. jún. 15. 15:03

Na igen, az én apukám lenyulható... :-)))


persze, hogy ne legyen, de ha már fenyegetnek... :-)

73. emagdi (válaszként erre: 72. - Cukilany)
2007. jún. 15. 15:01

igen, de nem mindenki tudja apukája autóját lenyúlni, ha az övé épp a szervizben van:))))


szóval inkább ne legyen semmi gond, törés, meg hasonlók!:))))

72. cukilany (válaszként erre: 71. - Emagdi)
2007. jún. 15. 14:57

Én pont most javítottam, az előbb leírt balesetem miatt, nekem nem volt macera. Bevittem egy megnevezett Toyota szervízbe még aznap, ott megnézték, egy hét múlva visszavittem 3 nap után minden tökéletes volt rajta... addig meg apu kocsiját használtam, szal nem volt gáz.

Viszont az aki belém jön jobban szivja meg, hacsak nincs casco saját ktg-re javítja, épp ezért nem hinném hogy direkt csinálna ilyet, vagy ha igen egy nagy balek...

71. emagdi (válaszként erre: 70. - Cukilany)
2007. jún. 15. 14:51

:)))

na igen. csak az a baj, hogy neked is bosszúságot csinál azzal, hogy el kell vinni neked is az autód a szervizbe, ott eltökölnek vele egy hétig (mire szemlézi a biztosító stb), szóval addig nem tudod használni.

én is jártam már így, pont egy nagyobb vidéki kirándulás előtt jöttek belém a piros lámpánál állva... mondjuk szerencsére akkor tudtam szerezni csereautót, de nagyon bosszantó volt a dolog, mert egy csomó papírmunka és ügyintézés, még akkor is ha nem te voltál a hibás.

70. cukilany (válaszként erre: 67. - Emagdi)
2007. jún. 15. 14:43
Köszönöm, tudom. A legjobb barátom rendőr és Budapest minden kerületében van 1-2 ismerősöm, tőlük már eléggé ki lettem oktatva, mikor mihez van jogom... Egy ilyen idegbeteg aki hátulról belém akar jönni, tegye, nem izgat túlságosan, de ezeknek is csak a szája nagy, eddig anyázáson kívül egy ilyen sem mert nagyon semmit csinálni...
69. cukilany (válaszként erre: 61. - Fde954d8c0)
2007. jún. 15. 14:40

Sőt, most még jó is lenne, múltkori parkolásnál picit nekimentem, az ott álló oszlopnak és van rajta karcolás, legalább megcsináltatnám...


most eszembe jutott egyik barátom, akinek hozzád hasonlóan kinyilt a bicska a zsebében, hát nekiment így egy másik kocsinak dühében... azóta sincs kocsija, mert nem csináltatta meg...

68. win (válaszként erre: 60. - Fde954d8c0)
2007. jún. 15. 14:38

Miért, úgy nézek ki, mint aki belsőzsebben él??? :)))))

Egyik nagy családi kedvenc!

67. emagdi (válaszként erre: 66. - Cukilany)
2007. jún. 15. 14:37
neked nem lesz nehéz dolgod, hiszen neked jogod van bármikor bárhol fékezni, hiszen mondhatod, hogy úgy ítélted meg a forgalmi helyzetet, hogy ez szüksége volt! a mögötted jövőnek kell úgy követni téged, hogy akár egy váratlan fékezés esetén is biztonságosan meg tudjon állni. (erre való a követési távolság, amit persze senki nem tart be)
66. cukilany (válaszként erre: 61. - Fde954d8c0)
2007. jún. 15. 14:34
Hidd el, bebizonyítom! még azt is ha én vagyok a hibás...
65. emagdi (válaszként erre: 61. - Fde954d8c0)
2007. jún. 15. 14:27

ha valakibe belemész hátulról, akkor alapból te vagy a hibás :)))))

tudod, követési távolság, és egyéb butaságok, amikről a kreszkönyvben írnak... talán ezt is át lehetne ismételni, hátha hasznos lesz a közlekedés során!:)))

64. emagdi (válaszként erre: 62. - Fde954d8c0)
2007. jún. 15. 14:25
ha elsajátítanál valamilyen meditációs technikát, jógáznál, vagy ilyesmi, az sokat segítene a mentális problémáidon, megtanítana kontrollálni magad és az indulataid:))))
2007. jún. 15. 14:22
természetesen gyorsan
62. fde954d8c0 (válaszként erre: 58. - Emagdi)
2007. jún. 15. 14:20
sajnos javítom szavaidat, ezt nem bölcs hozzáállásnak hívják, van viszont perc, amikor kinyílik a bicska egy normálissan előre haladni akaró ember zsebében, mikor azt látja, hogy akartal araszolgat valaki előtte, és még riszálja is magát----
61. fde954d8c0 (válaszként erre: 59. - Cukilany)
2007. jún. 15. 14:18

figyelj.

gondolod az jobb neked, hogy lassítaszz,,, aztán mondjuk megnyomnak?

bizonyítsd be, hogy nem te voltál, aki kihágott!!!

60. fde954d8c0 (válaszként erre: 57. - Win)
2007. jún. 15. 14:17

te láttad azt a filmet????

hmm..... imádom!

ez + 100 pont a szememben:)))

59. cukilany (válaszként erre: 56. - Fde954d8c0)
2007. jún. 15. 14:14
:-))) asszem én is így látom jobbnak, hogy nem megyek előtted...
58. emagdi (válaszként erre: 56. - Fde954d8c0)
2007. jún. 15. 14:04
ez tényleg nagyon bölcs hozzáállás...
57. win (válaszként erre: 56. - Fde954d8c0)
2007. jún. 15. 14:03
Ford Farlain-nel élve: Ilyen fickók.... minden bokorban teremnek!
56. fde954d8c0 (válaszként erre: 55. - Cukilany)
2007. jún. 15. 13:59
jó hogy nem mész előttem..... mert hátúlról mennék beléd:)))
2007. jún. 15. 11:58

Én most nagyon-nagyon-nagyon ki vagyok akardva minden robogosra... Hogy miért nem tud úgy menni, hogy közben ne zavarjon a másikat, és ne okozzon balesethelyzetet. Reggel majdnem nekem jött az egyik, mert úgy gondolta, hogy hirtelen elémvág, de miért azt nem tudom... á...


Jobb lasabban menni, úgy picit biztonságosabb, bár 2 hónapja úgy jöttek belém, hogy főúton mentem 40-nel, mellékutcából kikanyaródott egy néni a kocsim oldalába telibe, utána megkérdezte biztos nem én voltam-e a hibás...


Nekem van tuti módszerem, ha villognak, mert szerinte túl lassan megyek, elkezdek még lassabban menni...

54. emagdi (válaszként erre: 50. - Fde954d8c0)
2007. jún. 15. 09:59

onnan veszem, hogy a motorosok többségének nincs jogosítványa, hogy nemrégiben láttam egy interjút az egyik nagy motoros főguruval, és ő mondta.

(valami olyan ember volt, aki motoros összejöveteleket, találkozókat, versenyeket szokott szervezni, azt hiszem eléggé átlátja a motoros társadalom helyzetét).


szubjektív módon meg: elég csak megnézni az utcán közlekedő motorosokat. az egy dolog, hogy a kresz szabályait nem tartják be (lehet, hogy nem is ismerik), de nagy részük úgy billeg a motoron, illetve olyan bénán és balesetveszélyesen megy, hogy látszik, hogy csak nyáron, akkor is csak hétvégén motorozik, totál gyakorlatlan, de azért azt hiszi magáról, hogy ő már akár motoros kaszkadőr is lehetne.


senkinek nem lenne baja a motorosokkal, ha azok a kresz szabályait legalább egy kicsit próbálnák betartani, és nem veszélyeztetnék feleslegesen a forgalomban részt vevő többi járművet.


arról meg, hogy a rendőrök milyen hatékonysággal tudják büntetni a motorosokat tele van a sajtó, csak egy kicsit olvass már utána:)

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook