Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autizmus - Naná, hogy Esőember! fórum

Autizmus - Naná, hogy Esőember! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
10546. pzm3 (válaszként erre: 10545. - *Aja*)
2013. jún. 25. 14:28

2 éves 7 hónapos.

Nem nagyon beszél.

Nem mindig hallgat a nevére.

Régebben repkedő mozdulatokat végzett ha örült

Ha valamit hangosnak talál befogja a fülét

Nem mindig tart szemkontaktust

Ajtómániája van,midig becsukja vagy nem engedi kinyitni

Külön rituálé ha hazaérünk az ajtón való bejövés

Túláradóan örül,pl hangosan sikongat

Időnként agressziv,nehezen kezelhető

10545. *Aja* (válaszként erre: 10544. - Pzm3)
2013. jún. 25. 14:08

1. Nem nagyon beszél, csak ritkán mutat rá tárgyakra így a kezem vezeti, ha valamit szeretne.

2. Szeret bármit pörgetni, szeretett forogni mert nem szédült, de már egyre ritkábban pörög/forog.

3. van hogy minden látható ok nélkül hangosan kacag


Hány éves a te kisembered? Nála mik a tünetek?

10544. pzm3 (válaszként erre: 10538. - *Aja*)
2013. jún. 25. 14:02
Mik a gyerkőcöd tünetei?
10543. *Aja* (válaszként erre: 10541. - Madártej1)
2013. jún. 25. 13:50

A Korai Fejlesztőben az egyik személy aki vizsgálta pszichiáter volt. Decemberben kell visszamennünk felülvizsgálatra.


Időközben beszéltem a Heim Pál kórházzal. Elmondtam, hogy segítséget szeretnék kérni, mert nem látok tisztán fiam állapotát illetően. Azt mondták, hogy a Korai Fejlesztőbe jó helyen vagyunk és nekik nincs is olyan tesztjük amivel egy 3évest vizsgáljanak + ebben a korban még nem szeretik ráhúzni az autisztikus jelzőt.


Titeket olvasva olvastam súlyos, enyhe, középsúlyos...stb "besorolásokat". Azt sem tudom, mi hol állunk a skálán, ha tényleg ez a probléma. Azt érzem, hogy egy helyben topogunk - persze heti 1x járunk fejlesztésre de most szünet van. Lépni szeretnék!


A Delej utcába ahol magán úton be lehet kerülni vizsgálatra, hogyan lehet felvenni a kapcsolatot.


A történetünkhöz tartozik, hogy jelenleg még bölcsődés a kisfiam, de óvodai helye még nem megoldott :( hála a tanulási képességet vizsgáló bizottságnak.

10542. pzm3
2013. jún. 25. 10:47
Ma voltuk a korai fejlesztőben.A kisfiam autista gyanus,sajnos nagyon sok autisztikus tünete van.Augusztusban megyünk vissza,mert most a nyári szünet miatt nem tudják elkezdeni a fejlesztését.Akkor rákerül majd a papirra,hogy gyermekkori autizmus,és elkezdik a fejlesztést.Várhatnék még ezzel,mert nem muszáj ezt elfogadnom,esetleg kiderülhet,hogy nem is az.De ha nem fogadom el a diagnózist,akkor csak egy logopédust kapnánk,ami a többi tünetére nem jelentene javulást.Azt gondoljuk inkább kapja meg a kicsi a legerősebb fejlesztést,és esetleg egy év múlva kerüljön le róla az autista jelző.Vagy ha még is az akkor minnél hamarabb kezdjék el a fejlesztést.
10541. madártej1 (válaszként erre: 10540. - *Aja*)
2013. jún. 24. 18:37
Gyermek és Serdülő Pszichiátriai Osztály. Pervazív fejlődési zavart csak gyermekpszichiáter diagnosztizálhat. Minél korábban felismerik, annál hatásosabb a fejlesztés. Nagyon szép sikereket lehet elérni, persze az autizmus (a gyermek) állapotának függvényében. Tapasztalatból mondom.
10540. *Aja* (válaszként erre: 10539. - Labolen)
2013. jún. 24. 13:24

Köszönöm a válaszodat.


Körzetileg a Heim Pál kórházba tartozunk. De nem tudom melyik osztályt nézzem, ma tüzetesen átrágtam a honlapjukat - biztos én vagyok a vakegér.

És csak csak auti spec szakembert szeretnék, mert ez a bizonytalanság tarthatatlan :( Holt tudok esetleg rákeresni?


Esetleg valaki a jó auti spec szakembert Heim Pálban tud mondani?


Még én is ismerkedem ez a helyzettel. Van, hogy azt gondolom csak a válás és az a sok dolog viselte meg amint átment, máskor meg annyira egyértelmű tüneteket produkál. Vívódom a helyzettel, magammal és a volt férjemmel mert én ugyan tudom, ha kiderül, hogy 1000% ez a problémája a Nudlinak akkor az nem miattam van...

10539. labolen (válaszként erre: 10538. - *Aja*)
2013. jún. 24. 12:46

Ha budapestiek vagy Pest megyeiek vagytok akkor könnyebb a helyzet. Itt van több jó intézmény is, ami tud autizmus diagnosztizálni. Sote, Vadaskert, Bethesda, még a Heim Pál is. Tudni kell, hogy körzetileg hová tartoztok. Fel kell hívni őket, hogy mikorra tudnak időpontot adni, utána kell a háziorvostól beutalót kérni.

Azért egy pervazívos diagnózis már sejtet valamit. A neurológusok pedig nem mind értenek a dologhoz. Ha bizonytalan vagy, akkor én egy auti spec diagnosztát keresnék a helyedben, a fent leírt helyek közül. Vagy van még alapítványi út is. A legbiztosabb pedig a Delej utca, Autizmus Alapítvány, csak oda sokat kell várni nagyon.

10538. *Aja*
2013. jún. 24. 10:07

Sziasztok,


Teljesen tanácstalan vagyok.

A kisfiam 3 éves lesz, már voltunk a Korai Fejlesztőben ahol azt a "diagnózist" kaptuk, hogy nem meghatározható pervazív fejlődési zavara van. És, hogy a képességeit mivel akkor még csak 2,5 éves volt tökéletesen fel sem tudták mérni...


Járunk fejlesztésre és mivel a beszédfejlődési elmaradt csináljuk a TSMT.


Szeretnék már végre tisztán látni. A neurológus akihez kisebb korába vittük más problémák miatt kinevetett, hogy autizmustól félek és közölte, hogy nem az. Az egyik fejlesztő tanár fiát is autisztikusnak diagnosztizálták és kiderült, hogy "csak" figyelemzavaros.


Hova vigyem milyen vizsgálatra, ahol végre átlátható képet kapok az állapotáról/problémájáról. Mi a probléma és ha autisztikus akkor milyen mértben/területen érintett és még mit tudnék tenni, hogy fejlesszem.


A helyzetet nehezíti, hogy egyedül nevelem, 18hónapos volt mikor otthagytam az apját, aki szerint tönktettem a fiát :(((


Segítségeteket nagyon köszönöm!

10537. Szanya (válaszként erre: 10535. - Kristof555)
2013. jún. 23. 19:46
Az autikat auti-spec. gyógyped. fejleszti. (Nagyon kevés helyen esetleg autiban gyakorlott pszichológus, de mondjuk őszintén szólva ezt nem is értem, hiszen a pszichológus nem pedagógus.) Elég kevés hely van, ahol a szint megfelelő, ezek többsége fönt vannak az autin.
10536. sünöcske (válaszként erre: 10535. - Kristof555)
2013. jún. 23. 19:15
Melyik kerületek jöhetnek számításba?
10535. kristof555
2013. jún. 23. 17:44
Budapesten tudtok olyan fejlesztő pedagógust vagy pszichológust, aki magán úton (máshogyan úgy sincs) fejleszt autista gyerekeket?
2013. jún. 23. 10:30
Köszönöm a válaszokat. Még nagyon új nekem ez a dolog, próbálom megérteni, tájékozódni. És a reményt sem adom fel...(hogy mégsem az). Most is itt kacag a tesójával, szükségleteit rendesen elmondja.
10533. sünöcske (válaszként erre: 10527. - Juditkecskemet)
2013. jún. 23. 09:58

Rugalmatlanság, a mérték a lényeg! Mennyire borul ki, ha nem azt a sapit kapja, ha a napirendje változik.

Teljesen mindegy, hogy aspinak, autinak v. autisztikus tünetei vannak-nak nevezzük. Neked így is úgyis az lesz a dolgod, hogy a hiányosságait fejleszd.

És, hogy a speciális suliban más sokkal súlyosabb gyerekekkel találkozol és úgy gondolod ettől, hogy a gyereked nem ilyen. Hát elmondom az én fiam a passzív autizmusba tartozik (nem beszél, kissé rugalmatlan, még az ért. fogy is megkapta, öltözik-vetközik, sajnos rosszul eszik), de én is úgy éreztem a kis szobanövényem aki a légynek se ártana nem való ide, mert láttam egy 130IQ-val rendelkező gyereket a földön dühöngeni. (ő ilyet nem tesz). Rá kellett jönnöm milyen sokszínű is az autizmus, még nem láttam 2 egyformát, csak 1-2 dologban hasonlítót.

Lényeg, a lényeg mindegy van-e bélyege, a cél, hogy boldog, kiegyensúlyozott legyen és segítsd a nehézségei leküzdésében. Kívánok neked ehhez erőt!

10532. labolen (válaszként erre: 10527. - Juditkecskemet)
2013. jún. 21. 22:47

Úgy képzeld el ezt, mint egy skálát. Mindenkinek vannak bizonyos dolgai, de ha ezek egyszerre vannak jelen, és nagy mértékben, akkor már a vonal alatt van az illető. A felett csak kicsit rugalmatlan, kicsit antiszociális. Az alatt meg autista. A vonalat pedig elég jól "belövik", tesztekkel vizsgálják a gyereket, szülőket alaposan kikérdezik. Ritkán tévednek. Kérdéses eseteknél pedig inkább nem mondanak semmit. Én eddig inkább olyat hallottam, hogy a nagyon enyhe eseteket nem diagnosztizálták jól, vagyis azt mondták, hogy nem az, aztán kiderült, hogy mégis az.

És ismétlem, amiket korábban leírtál, az mind tünet. Az autizmust nem zárja ki az, hogy tud beszélni, vagy nem repked. A kérdés, hogy miről beszél, mit mesél, milyen szófordulatokat használ, azokat jól használja-e.

10531. kristof555 (válaszként erre: 10530. - Juditkecskemet)
2013. jún. 21. 21:54
ez a beszéd! :-)))))
2013. jún. 21. 20:58
Egy két napig néztem rá más szemmel. Azóta meg ugyanúgy mint a diagnózis előtt. :-) Persze, hogy imádom én is :-)És tudom, érzem, hogy minden megoldódik, mert szerintem enyhén érintett max. és tényleg nagyon sokat változott az utóbbi időben. Tudom, hogy még nagyon sokat kell olvasnom és a szülőtréningre is elmegyek, mert válaszokat szeretnék kapni a kérdéseimre. Köszönöm írásotokat pzm3 ill. kristof555
10529. pzm3 (válaszként erre: 10527. - Juditkecskemet)
2013. jún. 21. 20:46
Mi jövő héten megyünk a korai fejlesztőbe vizsgálatra.Kisfiam nem nagyon beszél,és kicsit nehéz fegyelmezni,elég akaratos makacs és kicsit le van maradva a kortársitól.Neki sincsenek klasszikus autista tünetei,de a neurológus azt mondta számoljunk a lehetőséggel.Nagyon kiakadtam mikor azt irtad,hogy másként ézel a gyermekedre a diagnózis óta.Attól ő ugyan az maradt aki volt.Mi úgy vagyunk ezzel férjemmel,hogy természetesen bizunk benne,hogy nem autista,de ha az elfogadjuk,hisz ő a miénk,és megyünk tovább.Továbbra is tiszta szivünkből szeretnénk akkor is.
10528. kristof555 (válaszként erre: 10527. - Juditkecskemet)
2013. jún. 21. 19:54
Az autizmus kommunikációs és szocializációs probléma, ne a szón rágódj, már írtam. Bele tartozhat a nehezen alkalmazkodó, rugalmatlan, figyelmetlen, visszahúzódó gyerek és a beszédképtelen értelmi fogyatékos. Csak az a kérdés, hogy a pszichológia hol húzza meg a határt. Igen, lehet, hogy Te vagy én is autisták vagyunk, csak a spektrum jobbik végén. Idővel a problémáitok nagy része megoldódik, meglátod, ne aggódj...
10527. juditkecskemet (válaszként erre: 10526. - Sünöcske)
2013. jún. 21. 17:04

Köszönöm! Sokat olvasom az auti.hu-t. Értem én. Csak azt nem, hogy ha egy gyerek rugalmatlan, ragaszkodik a megszokotthoz az miért autista? Legfeljebb vannak autisztikus tulajdonságai. Mint ahogy nekem is és sok más embernek is.

A kisfiam nem repked, beszél stb. Nem értem! Ez az autizmus?

10526. sünöcske (válaszként erre: 10520. - Juditkecskemet)
2013. jún. 21. 15:52

Judit!

Labolennel értek egyet, nézzél körül az autin, mert sok okasság van fennt és a kételkedésedben egy kicsit segíthetne. Az autizmus nagyon változatos lehet. Mi anno első körben, azért zártuk ki, mert hát olyan bújós max. nem beszél, de semmi súlyos viselkedészavar nem volt. Csak később ahogy telt az idő jöttek ilyen útvonalakhoz, sapkához ragaszkodás... stb.

Azt mondják nem tud taktikázni. Dehogy is nem az én fiam képes volt a PECS-vel teát kérni, hogy felálljak a számítógéptől, hogy addig ő besurranjon a helyemre. És igen is lehetnek dacosak, nálunk úgy nyilvánult meg, hogy mondtam fürdés na dobbantott egyet v. rácsapott az ajtóra, hogy nem. Sőt mostanság, ha azt mondom most nem, megsértődik és morgó hanggal felrobog az emeletre egy kis vigaszért.:)

"nem tudom egyenlőre felfogni, elfogadni a diagnózist"-az idő majd megoldja! szerintem már jó úton vagy, mert keresel!

10525. sünöcske (válaszként erre: 10522. - Nagymacika)
2013. jún. 21. 15:38
Nem kis idő ez, de a lényeg hogy vállaltátok a pert és most vére megvan az eredménye is.Gratulálok!
10524. nagymacika (válaszként erre: 10523. - 325b42d966)
2013. jún. 19. 23:17
Köszönöm szépen!
10523. 325b42d966 (válaszként erre: 10522. - Nagymacika)
2013. jún. 19. 20:36
Szívből gratulálok.
10522. nagymacika
2013. jún. 19. 17:19
Sziasztok! kíírom az örömömet Neketek! Három éve tartott egy biztosítóval a perem, az autista gyerekem többletköltségéért. Tegnap ítélet született! Megnyertük. Visszamenőleg is megkapjuk a pénzt! Győzött az igazság!
10521. labolen
2013. jún. 19. 16:17

Képcserés kommunikáció csak akadályozott beszédnél kell. Ha rendesen beszél, akkor nem. Legalábbis én így gondolom, és én ehhez tartottam magam. A fiam 4 évesen kapott diagnózist, addigra már beszélt simán, amiről akart. Egész körmondatokat is tud. Az autizmus diagnózissal nem kell azonnal képcserés kommunikációra gondolni.

Ismét csak javasolni tudom, hogy nézz fel az auti.hu oldalra, van kifejezetten olyan topic is, amiben a diagnózis elfogadásáról beszélgetnek az anyukák, illetve olyan is amiben a félrediagnosztizálásról esik szó. Továbbá csomó olyan segítség és információ, ami nagyon hasznos egy autit nevelő család életében. Akkor is jó átnézni a menüpontokat, ha kételkedsz, mert legalább megtudod, mi is az az autizmus főbb vonalakban. Nem csak a visszahúzódásról van ám itt szó. Amiket leírtál, az nem csak egy visszahúzódó gyereket fest le nekem.

Ugyanakkor ha bizonytalan vagy, van lehetőség más helyen is vizsgálni a gyereket.

10520. juditkecskemet (válaszként erre: 10519. - Labolen)
2013. jún. 19. 14:36

Köszönöm, hogy írtál.


Szerintem kisgyerekként ha engem megvizsgálatak volna, ugyanez lett volna a diagnózis. Nem tudom egyenlőre felfogni, elfogadni a diagnózist. Ha valaki ilyen visszahúzódó mint az én kisfiam, saját magát zárja be, később nyílik, később fejlődik. Azért mert más, mint a többi gyerek máris autista? Nem repked, nincs semmi furcsa a beszédében, érti a mimikát, érti a hosszú mondatokat is....Miért kéne képekkel kommunikálni? Idővel remélem minden kialakul, kiderül.... :-(

10519. labolen (válaszként erre: 10518. - Juditkecskemet)
2013. jún. 19. 10:26

Amit a 10512-ben leírtál az mind tünet. Az, hogy valami épp nem illene bele, attól még a diagnózis nem fog megdőlni.

Amúgy meg egy auti kisgyerek elsősorban gyerek. Tud dacos lenni, legfeljebb nem a megszokott dolgok miatt, de attól még nagyon is ki tudja fejezni, ha valamihez nincs kedve. Az én fiam is válogatott kifogásokat tud felsorolni, ha olyasmit kérek, amihez nincs kedve. És az enyém tutira autista! ;)

2013. jún. 19. 09:47

A kisfiam, mióta hazajöttünk a Vadaskertből állandóan dacol. Mindig azt mondja nem akarom, vagy pl. mondom neki, hogy szedd össze a játékaidat, azt mondja, hogy szedd össze te, megyünk fürödni, nem megyünk stb. stb. Ebből áll a nap. Valahol azt olvastam, hogy az autista gyerekek nem dacolnak....Márpedig ez az!


Ott az volt írva, hogy azért nem hajtják végre a dolgokat, mert nem értik, bonyolult nekik a mondat stb.

A kisfiam tök hosszú mondatokra is teljesen normálisan reagál.....


Most mit gondoljak?

10517. sünöcske
2013. jún. 19. 09:45
Andris PECS-et használ alapvető szükségleteinek kielégitésére, beszédértése változó, egyszerű mondatokat megért. Azért érdeklődöm és keresek ilyen anyukákat, mert kiváncsi lennék, hogy hogyan próbálkoznak a passzív szókincs és beszédértés fejlesztésével.
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook