Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autizmus - Naná, hogy Esőember! fórum

Autizmus - Naná, hogy Esőember! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
10666. Laci1973 (válaszként erre: 10664. - Juditkecskemet)
2013. júl. 18. 11:57
ez a védőoltásos dolog eléggé nehéz dolog mindenki mást mond. Én pl a "világ magyarországa" című eléggé független újságban olvastam egy elméletet hogy a védőoltásban lévő higany sok esetben okozhott autizmust. viszont már magyarországon sem forgalmaztak ilyen veszélyes oltást asszem 2004 óta. nemtudom. sokáig azt hittem hogy van ebben valami de nekem a gyerek évekkel utána született hogy kivezették a veszélyes oltást. én már nem gondolkodom mitől van ez hanem hogy lehetne jobb.
10665. pzm3 (válaszként erre: 10664. - Juditkecskemet)
2013. júl. 17. 19:19
Olvastam már erről.Pont emiatt mi átálltunk a laktózmentes tejre néhány napja,most figyeljük mi lesz...
2013. júl. 17. 18:52

[link]


Mi erről a véleményetek?

10663. labolen
2013. júl. 17. 18:10

Az, hogy odavisz téged a hűtőhöz, vagy hozza a vizet, hogy tölts, tipikus példája, hogy eszköznek használ, mivel ő nem tud tölteni, vagy nem tudja kinyitni a hűtőt. De kérni igazából nem kér, hogy anya, adj inni. Nekünk először ezt kellett leépíteni, és megtanítani, hogy kérjen. Inni már kér, de enni néha elfelejt, és akkor megy felfedezni, és hoz ezt azt a spájzból, vagy nekiáll cukrot enni. Volt, hogy inkább nem ivott, de nem mondja akkor sem, hogy kérek inni. :O

A napirendet ne úgy képzeld el, hogy reggel megtervezed ,és az kőbe van vésve. Nyugodtan lehet változtatni rajta, de akkor is tudni fogja, hogy most épp ez és ez fog történni velem. Ha fél napra látod előre, akkor fél napot raksz ki neki. Ha csak egy órát, akkor annyit. És előre tudod jelezni, hogy bolt, és a bolt mellé kosarat vagy kocsit raksz. Máris fel lesz készülve rá, és nem borul ki.

10662. Flórácska4 (válaszként erre: 10661. - Flórácska4)
2013. júl. 17. 16:42

"Hisztizni" akkor szokott, ha számára ismeretlen dolog történik. Nem a megszokott úton megyünk haza, hamarabb leszállunk és gyalogolni kéne, bevásárláskor nem viszünk bevásárló kocsit, csak úgy megyünk be. Ilyenkor fél az ismeretlentől és sírva levágja magát a földre. Nem nagyon lehet vele ilyenkor mit kezdeni. Nem tudom megnyugtatni, mert nem érti, mit mondok. :(

Nincs kötött napirendje, vannak szokásos dolgok,amik általában minden nap megvannak ,mint pl. az evések, az alvás, de ezen kívül bármikor borulhat a napirend. Udvarra sem mindig megyünk és nem mindig ugyanakkor, van, hogy reggel, van, hogy délután. Főleg ha vendégségben vagyunk, akkor borul a program. Mivel ott vagyunk mi is, ez nem szokta zavarni, ilyenkor nem hisztizik. Az furcsa is volt nekem ,hogy autista létére ennyire "rugalmas", de örülök neki.

10661. Flórácska4 (válaszként erre: 10660. - Labolen)
2013. júl. 17. 16:35

Az én lányom mindig jelzi, ha éhes, fogja a kezem, kivisz a konyhába, odavisz a hűtőhöz, kinyittatja velem, én felemelem, ő pedig kiveszi, amit kér. Van, amikor vajat és felvágottat, van amikor tejet vagy joghurtot, virslit, esetleg almát.

Ha szomjas, ugyanígy tesz, hozza az ásványvizes flakont, vagy a gyümölcsleves dobozt és elénk rakja a poharával együtt. Ő így kér.

Nem tudom ,hogy a cukorbetegség és az autizmus között mennyi összefüggés van, én még nem vettem észre a lányomon semmi erre utaló jelet. Teljesen olyan, mint egy hétköznapi gyerek, attól eltekintve, hogy nem beszél. Anyuék, meg az ismerőseink is mondják ,hogy teljesen korának megfelelő a viselkedése, sőt, sokkal jobban viselkedik, mint a legtöbb gyerek. Ritkán hisztizik, nem szokott verekedni, rosszalkodni szokott, de ebben a korban minden gyerek ezt teszi, nem tűnik ki ezzel sem a többiek közül.


WC-re szoktatással nem haladunk. Illetve rájöttem, hogy ha adok rá bugyit, azt hiszi, az olyasmi, mint a pelus és nyugodtan belepisil. Ha nem adok rá bugyit, csak úgy szabadon van, szoknyában, akkor viszont látszik rajta, mikor kell pisilnie. Úgyhogy most ezt csinálom. Viszont még így is visszatartja. Összegyűjti estére és akkor pisil be a pelusba. Vagy délben, de pl. már két napja a déli pelusa üres vagy csak kakis.

A bilin megül, de néha már kiveri miatta a hisztit, nyomja a fenekét. Egyszerűen nem tudom vele megértetni, hogy nem a hosszú ülésre való a bili, hanem arra, hogy gyorsan belepisiljen és már állhat is fel.:(

10660. labolen
2013. júl. 16. 09:40

Az én fiam is eszik cukrot kiskanállal. Nálunk emiatt nagyon el van dugva, a mamánál szokta megtalálni. Ilyenkor az én fiam egyszerűen éhes, és a szervezete tudja, hogy cukorra, szénhidrátra van szüksége.

A fiam nem tudja mondani, hogy éhes, ha én nem kérdezem meg, hogy enne-e valamit, egész nap ellenne étel nélkül. Mára ez javult kicsit, de 4-5 évesen nem evett, ha nem kínáltuk, nem tudta jelezni, hogy éhes. Ilyenkor indult felfedező útra magának a spájzba. :)

Ja és amúgy nagyszerűen tud beszélni, körmondatokban is, de azt nem tudja, hogy kérni kell, ha éhes.

10659. Laci1973
2013. júl. 16. 08:37

én meg egyre jobban félek hogy a gyerek falja a cukrot. 5 éves normál testsúlya van de nem elég a napi 4-5 túró rudi meg fagyi meg egyebek, mostmár odamegy a kristálycukros edényhez (érdekes leleményes ilyenkor a felső polscra épít mászókát erre bezzeg van esze) szóval odamegy és natúr kiskanállal nyalogatja a cukrot. ezen én már eléggé aggódom :-(

a párom minden édességmegvonást a gyerektől ellenez szerinte csak kínozzuk a gyereket.. szerintem meg ez így nem jó.

10658. labolen (válaszként erre: 10655. - Dorothea2)
2013. júl. 15. 20:47
Kösz az elismerést, de azért én mester nem vagyok. :) Inkább csak tanuló, bár igaz, hogy elég régóta tanulom már. :D
10657. labolen (válaszként erre: 10656. - Pzm3)
2013. júl. 15. 20:46

A teljes napirend használatát jó, ha megtanulod egy szakembertől, vagy utánaolvasol letölthető kiadványból. Az auti.hu oldalon találsz is ehhez támpontot, hogy hol lehet utánanézni.

Addig is szerintem nagyon egyszerű szinten, ha muszáj, lehet jelezni a gyereknek, hogy előbb bolt, aztán játszótér. Vagy ilyesmi, nem tudom éppen min akadt ki.

Viselkedés terápia: Meg kell állapítani a problémás viselkedéseket, rangsorolni. Mindig meg kell nézni, hogy mi válthatja ki az aktuális problémát, és azt kell kezelni. Ha azért hisztizik, mert nem kap meg valamit a boltban, akkor előre jelzem neki, hogy miket fogunk vásárolni, azokat kipipáljuk a listán. A listára rakok olyan dolgot, amit szeret, és megveszek neki. De mást nem. Ha a listát látja, nem akad ki, ha valamit nem kap meg. Ha eléggé kooperatív, akkor előre is meg lehet vele állapodni, hogy mit fog kapni, mármint hogy ő választhatja ki előre. De mindezt vizuálisan meg kell támogatni, mert érti a szót, de képekben sokkal jobban megérti.

A viselkedésterápia része még a motiváció, jutalmazás is, szabályok vizuális ábrázolása, szempontkártyák használata.

Nagyon sok mindent lehetne erről írni, de vannak erről kiadványok is, amiket el lehet olvasni.

Tudom, mindig ezzel jövök, de az auti.hu-n tényleg jó dolgok vannak összeszedve.

Amúgy egy-egy viselkedésproblémának mindig az adott gyerekre szabott megoldása van. Ismerni kell az alapokat, és a te gyerekedre szabni a lehetőségeket.

Ha konkrétan írsz valami problémát, és a körülményeket is leírod, akkor szívesen megpróbálunk itt ötletelni, biztos a többieknek is van hasonló tapasztalata.

10656. pzm3 (válaszként erre: 10655. - Dorothea2)
2013. júl. 15. 17:37

Azokra a kártyákra gondolsz,mint hordozható napirend?Mi azzal csak szeptembertől kezdünk el ismerkedni.

A viselkedés módosítás alatt mit értessz?

10655. dorothea2 (válaszként erre: 10653. - Pzm3)
2013. júl. 15. 17:19
Viselkedés módosítás és hordozható napirend. Nálunk csodát tett! Kérdezd Edinát és Labolent, ebben ők a mesterek itt!
10654. dorothea2 (válaszként erre: 10633. - Flórácska4)
2013. júl. 15. 17:17

Flórácska!

Nekem 7 éves az auti kislányom, két éve diabéteszes. A várandósság alatt végig jó volt a cukrom, még a terheléses is. :(

10653. pzm3
2013. júl. 15. 16:37
Tudtok nekem abban segíteni,hogy ti hogyan kezelitek,ha a gyerkőc a boltban,vagy a plázában kap hisztirohamot.Mert én nem tudom mit csináljak ilyenkor.Már ott tartok,hogy nem akarok sehova menni,mert mindenki minket néz ilyenkor.Múltkor is hallottam mikor mondták,hogy milyen hisztis gyerek.Nem közölhetem mindenkivel,hogy miért...Segítsetek!!!!
10652. pzm3 (válaszként erre: 10651. - Laci1973)
2013. júl. 15. 16:35

Köszi a bíztató szavakat...

Elég jól vagyunk már,és tesszük a dolgunk.

10651. Laci1973 (válaszként erre: 10647. - Pzm3)
2013. júl. 15. 08:39
Kitartást kívánok ezen trauma feldolgozásához. Én férfi létemre egy hónapig bőgve jártam dolgozni reggelente ahol senki nem látta. Elfogadni ezt igazán sosem lehet, én úgy tartom hogy vannak kérdések az életemben amire nem keresek választ (miért én?) és nem marcangolom sem magam sem a párom. nincs értelme. küzdeni kell a mindennapokkal és kész. nem kell gondolkodni állandóan.
10650. Tavaszvirág (válaszként erre: 10647. - Pzm3)
2013. júl. 12. 20:29
Segítünk. A Koraiban kapta a diagnózist? Anno mi is ott jártunk...vigyázzatok, mit írtok alá a fejlesztési díj csökkentése érdekében. Gyönyörűen fog fejlődni, majd meglátod. Kitartást! Üdv,
10649. Rita 72
2013. júl. 12. 19:35

Sziasztok!


Július 16-án 21:15-ös kezdéssel a DunaTV-n lesz a Thomas után c. film.

Ismétlése pedig ugyanazon a napon 23:50-kor.


Mindenkinek ajánlom!

2013. júl. 12. 16:17
labolen, köszi, akkor nem keseredem még el. Az a helyzet, hogy nekem a gyerek a cumiról leszokást, pohárból ivást, kanállal evést kb. egy hétvége alatt elsajátította, tehát azt hittem ,hogy ez is rövidebb időn belül fog neki sikerülni és kicsit elkeserített, hogy semmi fejlődés nincs ebben majd két hét után, még egy kicsi sem. De akkor megpróbálok türelmesebb lenni és várni, hátha csak sikerül még ezt a bilire szoktatást a nyár alatt megoldani.
10647. pzm3
2013. júl. 12. 15:31
Tegnap megkaptuk a gyermekkori autizmus diagnózist...Hát mit mondjak,nem egyszerű ezt feldolgozni....
10646. labolen (válaszként erre: 10643. - Tavaszvirág)
2013. júl. 11. 22:07
Most ősszel lesz 7 éves, eleve évvesztes. Ezen túl nem tartottuk vissza. A Laborcban van tandíj. A Szellőben nincs. Ha a harmadik kerületben gondolkozol, érdemes megnézni esetleg az Óbudai Nagy László sulit is. Ők is fogadnak aspergereseket. Ott sincs tandíj.
10645. labolen (válaszként erre: 10644. - Flórácska4)
2013. júl. 11. 22:04
Én nem vagyok szakember, de abban biztos vagyok, hogy ez nem fog menni egyik napról a másikra. Én a két és fél éves fiammal csinálom most a szobatisztaságot, ő tipikusan fejlődő, nem autista kisgyerek, de két hétig fel sem fogta, hogy neki bilibe kéne pisilni, csak úgy folyatta, ahol gondolta. Ha a lányod vissza tudja tartani a pisit, hogy csak a pelenkába menjen, akkor tudja szabályozni a dolgot. Ez már szerintem jó jel. Én egész napra levenném róla a pelust, és csinálnám, amit csináltál akár hetekig is. Pisil, mutatod, hogy hova kellett volna. Óránként elviszed ráülni a bilire, vagy szűkítőre. Ha éppen pisil, és észreveszed, gyorsan aláteszed a bilit. Remélhetőleg nem ijed meg, és akkor tudod mutatni, és örvendezni, hogy hát benne van. :) Én nem játszatnám a bilin, üldögéljen kicsit, aztán kész. Elhiszem, hogy nehéz, és tényleg baromi sok takarítással jár. Erre az időre csavard fel a szőnyegeket, (;), a kanapéra húzzál valami mosható huzatot. Tényleg csak annyit tudok mondani, hogy sok-sok idő és türelem kell hozzá. Ha hetek múlva sincs eredmény, akkor lehet valami új dolgon gondolkozni. De mondom, egy átlagosan fejlődő kisgyereknél is eltart pár hétig, míg belejön a dologba. Hát még egy autinál. Kitartás! És írd meg kérlek, ha lesz valami előre lépés, szurkolok nagyon!
2013. júl. 11. 19:49

Sziasztok!


Tegnap délután óta nem bugyipelenkát adok rá csak sima bugyit és figyelem. Ébredéstől a gyerek 5 órán keresztül, a lefekvésig semmit nem pisilt, de ahogy rákerült a pelenka, pár perc után teleengedte. :(

Ma már abszolút elhagytam a bugyipelenkát is. 11 körül volt az első pisilés guggolva, alvás után pedig olyan 5 körül a másik, de az meg már állva, épp vitte a játékait az ágyra, amikor bepisilt, szóval semmilyen pózt nem vett fel közben.

Mindkét esetben odavittem a bilit és mondtam ,hogy látod, ez a pisi, azt ide kell a bilibe és szivaccsal felitattam, belecsorgattam a bilibe. Viszont egyáltalán nem figyelt rám. :(

Most nem tudom, mit csináljak? Nem tudom kiszámítani, mikor fog pisilni, nem látom előre, megint kezdjem el rendszeresen biliztetni, vagy csak egyszerűen hagyjam, hogy bepisiljem és mutogassam neki, hogy ez a pisi és a bilibe kell, vagy mit csináljak? Már nagyon tanácstalan vagyok. :( Fogalmam sincs, hogy érhetnék el valamit is nála ezzel kapcsolatban.

10643. Tavaszvirág (válaszként erre: 10642. - Labolen)
2013. júl. 11. 19:07
Köszi a részletes beszámolót. Tegnap valamiért a Laborc u-i sulira gondoltam,emiatt kérdeztem rá,hogy van-e tandíj. Fiadat visszatartottad az oviban vagy normál időben megy suliba? Nálunk februárban lesz 6 éves,mindenki küldeni akarja, már megtanult olvasni is.... de nem tudom, hogy végig ülne-e napi több órát összeomlás nélkül. Finommotorikája nulla, szó szerint. Szóval én is keresgélek ezerrel, meg várom s SOTE-s ítéletet.
10642. labolen (válaszként erre: 10641. - Tavaszvirág)
2013. júl. 11. 10:27

MI a nagycsoportos őszön kezdtünk sulit keresni, elsősorban alapítványit kerestünk. Mindenképpen kis létszámú osztályt kerestem, ahol van asszisztens is. Megnéztünk hármat, de azt a választ kaptuk, hogy túlságosan izgága, nehéz feladathelyzetben tartani. Így nem merik bevállalni. A fejlesztőhelyéről is azt a visszajelzést kaptuk, hogy talán még nem bírna egy 10-15 fős osztályt. Így megkerestük a Szellőt. A fiam ép értelmű, ezért mindenképpen az ép értelmű csoportba szerettünk volna bekerülni. Decemberben már várólista volt! Nagyon-nagyon kevés helyük van, ezért fontos, hogy időben jelentkezz, ha ilyen helyre akarsz bekerülni. Itt max három évig lehet a gyerek, utána nem tudnak ép értelmű tantervet vinni, vagy elmegy, vagy átmegy tanulásban akadályozottak osztályába. Én azért bízom benne, hogy hamar megtanulja az iskolai szabályokat, és egy-két év múlva kimehet kis létszámú osztályba.

Amúgy a fiam nyitott, érdeklődő típus, szereti a gyerekeket, szeretne barátkozni velük. A húgával és az unokatesóival el tud játszani, páros szituációban könnyebben elboldogul. Beszédértése jó, szó szerinti értés megvan, de teszttel felmérve jó szinten áll. Ha egyértelmű utasításokat kap, azokat teljesíti, de konkrétan meg kell mondani, mit meddig csináljon. A szabályokat nehezen látja át, de ha megérti, akkor tudja tartani őket. Ehhez idő kell, ezt nem biztos, hogy egy alapítványi suliban kivárták volna. A vizuális eszközöket nagyon jól érti, ezek abszolút szükségesek neki. Szerencsére az iskolában használnak ilyeneket, így én bízom benne, hogy tudja venni az akadályokat.

Az ép értelmű osztály 7-8 fős, három évfolyam van együtt, differenciáltan oktatnak, állandóan két ember van bent velük, ha jól értettem. Iskolaotthonos, vagyis délelőtt és délután is van oktatás, közben szünetekkel, napközi, terápiák itt vannak. Leckéjük nem lesz, minden megcsinálnak napközben. Viszont így kötelező 4-ig bent maradni.

Szerintem jó lesz. Igazából más választásunk most nem volt, talán majd pár év múlva.

10641. Tavaszvirág (válaszként erre: 10636. - Labolen)
2013. júl. 10. 22:50

Szia, hogy kerültetek ebbe a suliba? Mit lehet tudni, milyen összeállítású osztályba kerül a gyermeked? Nekünk még van egy év az oviból,de már keresgélek... itt kell tandíjat vagy vmi ilyesmit fizetni?

Milyen állapotban van a gyerkőcöd?


Köszi, ha reagálsz!

10640. labolen (válaszként erre: 10637. - Laci1973)
2013. júl. 10. 15:25

Nekem többségi oviba járt, csak sajnos iskolában már nem tolerálják a kissé hiperaktív és figyelemzavarosnak tűnő viselkedését. Így semmi valós tapasztalatom nincs az intézménnyel kapcsolatban. De látom, Süni már írt róla. :)

Amiatt írtam csak az alapítványt, mert említetted, hogy keresel szakembert, aki felméri. Ők erre alkalmasak, és fejleszteni is tudják. És közel van az ovihoz, ami talán könnyebbség a későbbiekben.

10639. sünöcske
2013. júl. 10. 14:53
Ja írtam és engem említett Labolen!
10638. sünöcske
2013. júl. 10. 14:53

Laci!


írdtam az itt megadott email címedre a Szellőről! Ha érdekel az alapítvány arról is tudok írni! üdv Sün

10637. Laci1973 (válaszként erre: 10636. - Labolen)
2013. júl. 10. 13:48

szia, és neked a gyerek oviba a szellő utcába járt?

megköszönném ha itt megkeresne a fiús szülő , köszi. akkor ezt a MI alapitványt megpróbálom szerintem egyenlőre az őszi ovikezdésen kéne valahogy túlesni.

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook