Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Átlagos nőből bombázó fórum

Átlagos nőből bombázó (beszélgetős fórum)


85. 5d92a34840 (válaszként erre: 84. - 745c235007)
2010. nov. 12. 11:16
Na, mit?:)
2010. nov. 12. 11:15
Lányok, mit találtam kI??? :)))
2010. nov. 12. 11:05

Jóreggelt:)


Frissen, üdén, kívánatosan?:D

Végig olvastam, amiről eddig lemaradtam, és.. Szerintem, de hangsúlyozom szerintem, kéne pár szabály. Pl. Olyan, hogy fogyókúra nincs, itt életmódváltás van. Olyan hogy ronda nincs, olyan van, hogy szép lesz:). Olyan hogy elhízott nincs, olyan van, hogy mi lesz a cél?:D


Szóval értitek? Olyan pozitív gondolkodás.

Eddig nem mertem mérleget venni, de ma beugrom egyért a bóótba:D:D


Ki mit reggelizett?

Mi a mai mozgás?

82. 5d92a34840 (válaszként erre: 76. - 745c235007)
2010. nov. 12. 10:15
Sörélesztő tablettát kezdtem el szedni.. szintén B vitaminokkal teli, jó bőrre, hajra, körömre. :)
81. nusi85 (válaszként erre: 69. - 745c235007)
2010. nov. 12. 09:52

Nekem sokkal szebb lett a bőröm, mióta E-vitamint, B-vitamint és cinket szedek. Sőt a hajra és a körömre is jó hatással van. A régi pati-hegekre, foltokra meg nagyon jó a clinique even better széruma. Eredetileg az arcomon levő pigmentfoltra vettem, de arra sz@rt se ér, viszont az arcbőröm nagyon szép egyenletes és puha lett tőle.

Pigmentfoltra nem tud valaki valamit?

80. 745c235007 (válaszként erre: 78. - Fa8f3f5c02)
2010. nov. 12. 09:48
köszi :)
2010. nov. 12. 09:47
-t,+j
78. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 67. - 745c235007)
2010. nov. 12. 09:46
Olyan sampont válassz ami a fejbőrödnek megfelelő. Én azt tudom tanácsolni, hogy vmi növényesre tért át. A dm-ben lehet kapni bio samponokat.Alverde. Plusz hozzá balzsamot, száraz hajra.
77. 745c235007 (válaszként erre: 74. - 5d92a34840)
2010. nov. 12. 09:38
Én rége kezdtem, egy éve, és 22kg ment le. Azután legalább fél évre (különböző okok miatt) leálltam és visszajött 4kg, és most két hete intenzíven újra és most tartok megint -22kg-nál :)) van még 10, a 60kg-t akarom megcélozni :) bár állítólag már nincsen rá szükségem, de Én nem érzem még jól magam.
76. 745c235007 (válaszként erre: 72. - 5d92a34840)
2010. nov. 12. 09:36
Köszi, írom a listát. Már a lányoktól kaptam testápoló tippet, kézkrémet... :)) "déemm" örülni fog Nekem :))))
75. 4675a5b40c (válaszként erre: 73. - 745c235007)
2010. nov. 12. 09:36
köszi akkor én is kipróbálom ezt :)
74. 5d92a34840 (válaszként erre: 71. - 4675a5b40c)
2010. nov. 12. 09:35
Ez egy szép hosszú, és érdekes leírás volt.:) Sokat utánajártál a dolgoknak! :) Kinek mik az eredményei eddig? Mikor kezdte és mit ért el?
73. 745c235007 (válaszként erre: 71. - 4675a5b40c)
2010. nov. 12. 09:31

szia :))

A 3-as ponthoz, találtam Én is valamit még tegnap. Nem másolom be mert nagyon hosszú és jó tudományosan fogalmazott de a fogyis naplómban ha gondolod olvasd el, szerintem meggyőző. De, röviden arról van szó, hogy ha beiktatsz (pl. este) egy 12-14 órás éhezéses időszakot, akkor a szervezetben olyan biokémiai folyamatok indulnak be, hogy a makacs zsírokat elkezdi lebontani. Vagyis nem a bőr alatti zsírszövetet és nem az izmokat hanem azt amitől ugye főleg szeretnénk megszabadulni! Ennél több idő után ha nem eszünk, akkor már izmot bont a szervezet ami nem kívánatos, ugye?!?! De elvileg ha mondjuk 6 után nem eszel és csak reggel valamikor 7-8 körül reggelizel akkor ez a kívánt hatás megtörténik. Ezt egyébként Én tapasztalom is, mert hosszú hosszú stagnálás után 1 hét alatt fogytam két kilót, úgy hogy nem ettem már este...

2010. nov. 12. 09:28
Nekem ugyanilyen a bőröm.. tapasztalat.. kozmetikus létemre.. drogérikbán kapható garnier termékcsalád vált be.. aztán váltottam.. GIGI termékcsaládra, ami professzionális termék, és lám-lám, nem volt jó.. begyulladt tőle bőrom stb.. szóval visszatértem a garnierre. Garnier PureA, nekem ez vált be, és sztem tényleg jó.. Fontos, hogy 3 lépésben kezeld a bőröd.. Tisztítás, tonizálás, és hidratálás, hetente egyszer pedig bőrradírozás, ami fontos.. Sajnos kozmetikushoz időnként el kell menni.. én most épp egy kúrát csinálok, ilyenkor ősszel-télen van az ideje.. mikrodermabrázió. Vagyis hámlasztás. Teljesen új bőr képződik, és évente egyszer elég megcsinálni. Faggyútermelést szabályozza, új sejtek képződnek, eltűnteti az apróbb hegeket, ráncokat simítja, szóval rengeteg jótékony hatása van, szó szerint újjá születik a bőr, és fellélegezhet.
2010. nov. 12. 09:25

1. A „fogyókúra” szó használata


Ezért eleve büntetést adnék! Ha valaki erről beszél, akkor rossz irányból közelíti a dolgokat. Az emberi szervezet nem gép. Nem úgy működik, hogy ha van rajtad 20 kg felesleg, azt ledogozod, s az élet megy tovább! Ha van rajtad felesleg, s meg is kívánsz tőle szabadulni; akkor ÉLETMÓD-VÁLTÁSRA van szükség. Ebben benne foglaltatik mind az edzés, mind a táplálkozás megreformálása.


Figyelem! Egyik a másik nélkül nem megy. Ha valaki az ellenkezőjét állítja, hazudik! A későbbiekben erről az életmód-váltásról még fogok nektek írni.


Ha elkezdenél drasztikusan koplalni, valószínűleg leadnál némi kilót. Nemcsak zsírból, hanem izomból is. Ha abbahagyod, a szervezeted alig várja már a tápanyagot, s azonnal visszaállítja a régi súlyod. Egyes szerzők és kutatások szerint ezt követően sokkal hízékonyabb leszel, mivel a tested felkészül az újabb éhínségre, és igyekszik minél vastagabb hájat növeszteni. A testkompozíciód rosszabb lesz, hiszen több lesz a zsír, s kevesebb az izom. Ez a „jojó-effektus” sokaknak biztosan ismerősen hangzik.


2. Végezz tizensokszázezer mittudoménmennyi számú felülést, hasprést, vagy más hasizom-gyakorlatot!


Nagyon fontos szabály: Nincs helyi zsírégetés!


Attól, hogy a hasizmodat dolgoztatod, még nem lesz kockás hasad! Pontosabban mégis: a zsírréteg (ha van, többnyire valamennyi van) alatt mindenkinek kockás a hasa. A hasizom (pontosabban hasizmok, több is van) kicsi izom, nem nagyon lehet fejleszteni, hiába is dolgozol rajta. A testépítők hasizma sem nagy, csak szálkás, (többé-kevésbé) zsírmentes. A zsírtól pedig aerob, illetve kardio-edzéssel lehet a leghatékonyabban megszabadulni. Erre is majd visszatérek…


3. „Este nem szabad enni”


Még időpontot is szoktak hozzá kreálni, miszerint többnyire este 18:00 óra után nem szabad. Ez az időpont önmagában is következetlenség, hiszen teljesen más a helyzet, ha valaki 19:00-kor, vagy éjfélkor fekszik le aludni.


Általában aki elhízott, annak lassú az anyagcseréje. A szervezet ritkán kap, ezért tartalékol. Ezért jobb, ha gyakran táplálkozunk, de nem többet, mint amennyire szükségünk van.


Miért ne ehetnénk este? Ebben az időpontban is nyugodtan lehet táplálkozni, hadd pörögjön az anyagcsere! Ugyanakkor nem mindegy, hogy mit. Lehetőleg minél kevesebb szénhidrátot szabad lefekvés előtt bevinni. Más a helyzet persze, ha éppen befejezted az edzést. Ez a minimális szénhidrát is lehetőleg alacsony glikémiás indexszel bírjon, azaz ne növelje jelentős mértékben a szervezeted inzulin-termelését. Ez elmondható például a zöldségekről. Azonban a legideálisabb, ha ilyenkor olyan fehérjét fogyasztasz, amely lassan emésztődik. Ilyen fehérjét tartalmaznak a tejtermékek. Előszeretettel ajánlja a szakirodalom a zsírszegény túrót.


4. Éhezés, léböjtkúra és társai…


Ha nem eszel, az nemcsak hatástalan, de még veszélyes is. Szélsőséges esetben halált is okozhat. Enni kell: pörgetni kell az anyagcserét. Nem szabad hagyni, hogy a szervezeted elkezdjen túlságosan tartalékolni.


A testednek szüksége van úgynevezett makro- (fehérje, szénhidrát és zsír), illetve mikrotápanyagokra (vitaminok, ásványi anyagok stb.). Mindegyik nagyon fontos! A vegetáriánus étrend is lehet egészségtelen, ha nem fogyasztasz megfelelő mennyiségű fehérjét; márpedig a növényi források túl sokat nem tartalmaznak.


A léböjtkúra – felelőtlen – összeállítói azt szokták javasolni, hogy csak teákat, valamint zöldség- és gyümölcsleveket fogyassz napokig. Azzal szokták indokolni, hogy ezzel „méregtelenítenek”. Pedig már az általános iskolai biológiaórán meg kellett volna tanulniuk, hogy a méregtelenítés a vesében éjjel-nappal folyamatosan zajlik.


Az ilyen kúrákkal a fehérjére, a fontos (pld. omega-3) zsírsavakra, valamint az ugyancsak jótékony rostokra mondasz nemet. Az anyagcseréd lelassul – mint már említettem, a tested elkezd zsírt felhalmozni –, legyengülsz, romlani fog a teljesítőképességed a mindennapokban. Jobb, ha elfelejted!


5. Szénhidrát-megvonás, szénhidrát-szétválasztás


A szénhidrát alapvető makrotápanyag. Szükségünk van rá, a testünk egyik üzemanyaga. Persze nem mindegy, hogy mikor, mennyit, és milyet veszünk magunkhoz. A kristálycukrot magát, illetőleg a cukrot tartalmazó ételeket lehetőleg kerüljük, rengeteg bajért és betegségért felelősek! A tészta-, illetve kenyérfélék sem túl egészségesek. Ugyanakkor zöldséget, gyümölcsöt, rizst, vagy zabot – néhány szabályt figyelembe véve – nyugodtan lehet enni; ez utóbbiaknak minden reformétrendben fontos szerepük van.


Éppen ezért a korrekt szakirodalom nem javasolja senkinek a szénhidrát-megvonást. Sokan preferálják például a szénhidrátot megvonó Atkins-diétát, de a józan ész alapján tartós hatást azzal sem fogsz elérni, sőt…


Ha sportolsz, az edzést követően nagyon fontos a glikogén-tartalékok szénhidráttal való feltöltése, hiszen ez az izmod üzemanyagtartálya. Ha nem teszed meg, pont ellenkező hatást érsz el: nem lesz tőle jobb az erőnléted vagy az alakod.


Hallottam arról is, hogy egyesek szerint a szénhidrátot, valamint a fehérjét tilos együtt fogyasztani. Nos, aki ezt kitalálta, gondolom, otthon laboratóriumot üzemeltet. Ugyanis minden élő organizmus, minden állati és növényi táplálék tartalmaz mindkettőt. Ezeket csak laborban lehet eredményesen szétválasztani. Nem értem, honnan vették ezt, s mi lehet ezzel a módszerrel a cél. A fitness- és testépítő versenyekre készülők régóta használják a jól bevált csirke-rizs diétát, ami ugyanúgy tartalmazza a proteint (ez ugyebár a pipi) és a szénhidrátot (ez meg a rizs).

2010. nov. 12. 09:18
bombázónak jó esélye van arra, hogy utolsónak maradjon a pusztaságban
69. 745c235007 (válaszként erre: 68. - 5d92a34840)
2010. nov. 12. 09:18
Inkább az előbbi. Az orrom és az állam a problémás és amúgy száraz a bőröm.
2010. nov. 12. 09:14

Szia Cammie!

Száraz, tág pórusokkal t-vonalban? vagy inkább olajos, gyulladt?

67. 745c235007 (válaszként erre: 65. - Fa8f3f5c02)
2010. nov. 12. 09:09
Hű, köszi Neked is az ötleteket, kipróbálom. Igen, azt tapasztaltam hogy ezek a csillivilli drága samponoktól nem mindig jön a kívánt hatás. Egy időben babasampont használtam... szerinted az jó??
66. 745c235007 (válaszként erre: 63. - 5d92a34840)
2010. nov. 12. 09:07

sziasztok! Hajni, Én egyből kérdeznék is!! Ami az Én nagy problémám, hogy tágak a pórusaim és ezért elég problémás a bőröm, ha egy picit is elhanyagolom, egyből mitesszerek jelennek meg :((

Tudom, el kell járni kozmetikushoz de az Nekem most anyagilag nem igazán fér bele hogy havonta csak kozmetikusra ennyi pénzt kifizessek.... tudsz valamit tanácsolni?? Akár terméket vagy bármit?????


köszii :)

65. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 51. - 745c235007)
2010. nov. 12. 08:01
Mindenképpen le kell reszelni, majd bekenni, tápláló krémmel. A legjobb a színtiszta sheavaj, mehet rá jó vastagon egy éjszakára, bebugyolálva.
64. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 34. - 745c235007)
2010. nov. 12. 07:58

:) Gyógynövényes öblítőt tudok neked javasolni, mondjuk ez attól is függ, milyen a hajad színe. Szőke: kamilla, barna:diófalevél, zsálya vörös:hibiszkusz,vörösáfonya

A boltban kapható termékek elnehezítik a hajat. Inkább gyógynövényes, bio termékekre térjetek át! Van köztük olcsóbb is! Megéri!

2010. nov. 12. 07:46
sziasztok! Nagyon jó ez a téma, mert az egész megjelenéssel/személyiséggel foglalkozik, és nemcsak a fogyással. Énis indítottam témát, de az nem ilyen sikeres. Csatlakoznék. :) Én kozmetikus vok, igaz már nem dolgozom a szakmában. De szívesen segítek ha tudok. :)
2010. nov. 12. 06:52
Most ki szeretném próbálni a relax end tone masszírozót mi a véleményetek róla, hátha be segítene valamit a fogyásba illetve a bőr feszesítésben is. most szültem 8 hónapja és elég ki vagyok magamtól .
2010. nov. 12. 06:49
Sziasztok én most kezdtem tornázni napi 20 perc szobakerékpár szerintetek elég? meg hasprés popsi torna ez a három ez is kb 15 perc nem tudom ennyi idő elég a fogyáshoz?
60. 4675a5b40c (válaszként erre: 58. - D68657db8f)
2010. nov. 11. 22:38
Jó ötletnek tartom!!! Szép álmokat mindenkinek. köszönöm, hogy írtatok.
2010. nov. 11. 22:13

Nekem tetszk az ötlet:)

Csak egy hét alatt elfogy akkor a téma. Nade majd meglátjuk.

Én is elköszönök:)


Mindenkinek kellemes pihit, aludjátok szépre magatokat:)

2010. nov. 11. 22:11

Jujj, en is szeretnek!

En is ezt tervezem mar egy ideje itt a nagy maganyomban! :) szuper.

Mit szolnatok ahhoz, ha minden nap lenne egy kerdes-tema, es mindenki leirna a tapasztalatait, igy tudnank egymastol lesni otleteket, es attekintheto lenne.

Mondjuk egy nap kibeszelnenk egy temat, masnap egy masikat, Karacsonyra meg csak amulna a vilag! :)

De nem iranyitani akarok, csak egy otlet. :)

57. 4675a5b40c (válaszként erre: 55. - 745c235007)
2010. nov. 11. 21:45
Szép estét!!! Én is örülök:)
56. nusi85
2010. nov. 11. 21:34
Sziasztok lányok! Én ugyan nem fogyózom, de ez a szép haj, bőr, köröm téma (na meg minden szépségápolással kapcsolatos dolog) most nekem is a vesszőparipám, szóval csatlakoznék hozzátok!:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook