Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Arcfiatalítás, arcplasztika tapasztalatok fórum

Arcfiatalítás, arcplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... ❯❯
9800. Csillag99 (válaszként erre: 9799. - BoniBonca)
2018. aug. 30. 15:40
Szerintem, zsirtöltése biztos. Amilyen csontos, beesett arca volt.
9799. BoniBonca
2018. aug. 30. 13:34

Nagy kedvencem Keresztes Ildikó, megdöbbenve láttam milyen lett az arca. Szerintetek milyen beavatkozáson esett át?


[link]

9798. Marosz (válaszként erre: 9797. - Sylvia.Lilly)
2018. aug. 25. 16:09

Pár nap volt,de bízom benne,hogy nem sokat számít majd.

Köszi ☺

9797. Sylvia.Lilly (válaszként erre: 9796. - Marosz)
2018. aug. 25. 14:50

Szia!

Az igaz, hogy a láz fokozza az anyagcserét, ez pedig az anyag lebontását, de gondolom pár óránál nem tartott tovább a lázas állapot, úgyhogy szerintem emiatt ne aggódj. :)

9796. Marosz
2018. aug. 24. 22:31
Most volt először töltésem,száj körül,1 ml Juvaderm.Olvasom,hogy nem szerencsés egy darabig szolizni a hőhatás miatt,erre,amilyen a formám,tök lázas lettem (torokgyulladas).Szerintetek előfordulhat,hogy emiatt hamarabb felszívódik az anyag?
9795. Velvet67 (válaszként erre: 9794. - Timike10001)
2018. aug. 24. 20:26

ha tudsz akkor bőrgyógyásszal írass fel Differin krémet, így tudod legjobb áron kihozni magadnak.

Nekem ezer forintért írnak egy receptet és a krém cca ezerhétszáz forint.

9794. Timike10001 (válaszként erre: 9789. - Velvet67)
2018. aug. 24. 10:59
Retinolból melyiket ajánlod drága Velvet?
2018. aug. 22. 20:41

Lassan vége a nyárnak...Egy kis olvasnivaló!


A bőr fiatalságának tégelyekbe zárt titka


A (dermo)kozmetikumokban alkalmazott aktív összetevők egy részének igazolt az anti-age hatása; más esetekben ígéretek vannak, bizonyítékokra még szükség van.


Kisebb-nagyobb ráncok, elvékonyodó bőr, egyre több pigmentfolt – mind-mind arra emlékeztetnek, hogy telnek az évek. Bár a szemmel látható elváltozások csak érett felnőtt korban jelennek meg az arcon, az azok hátterében zajló folyamatok már a húszas évek közepén megkezdődnek. A bőr öregedési folyamata a bőr valamennyi rétegét érinti, az epidermisztől a szubkutiszig.


A bőr öregedését belső és külső faktorok határozzák meg. A genetikai alapokon nyugvó intrinszik bőröregedést nem tudjuk befolyásolni. Ezzel szemben a környezeti faktorok és az életmód által meghatározott extrinszik bőröregedés lassítható. Az ultraibolya (UV-) fény vagy a dohányzás okozta oxidatív stressz visszaszorítható, illetve a szükséges mennyiségű alvás is hozzájárul ahhoz, hogy minél tovább fiatalnak tűnjön az arc. A kozmetikai ipar is felveszi a harcot a bőröregedéssel szemben, elsősorban antioxidáns hatású vegyületeket tartalmazó készítményekkel.


Vizsgálatokban is bizonyított anti-age hatás


A (dermo)kozmetikumokban alkalmazott vegyületek egy része placebo-kontrollált, dupla vak elrendezésű vizsgálatokban is hatásosnak bizonyul, derül ki a németországi Dermofarmáciai Társaság (Gesellschaft für Dermopharmazie) 2017-ben aktualizált „Bőröregedés elleni dermokozmetikumok” irányelveiből. A felsorolt vegyületek a következők: A-vitamin és származékai, C-vitamin, bizonyos peptidek, szaliciloil-fitoszfingozin, kismolekulás hialuronsav és a nikotinamid.


Az A-vitamin-származékok anti-age hatása a fény okozta károsodások enyhítésében, a kollagén és az elasztikus rostok szintézisének serkentésében nyilvánul meg. A teratogén hatású tretinoin alkalmazása kerülendő, helyette retinol, retinol-palmitát, retinol-acetát vagy retinaldehid kerül a krémekbe.


A C-vitamint erősen hidrofil karaktere meggátolja a bőrbe történő penetrációban, így a topikális formulációkban származékait használják.


Bizonyos peptidek hozzájárulnak a kollagénszintézis serkentéséhez, így például a lizin-treonin-treonin-lizin-szerin pentapeptid vagy a glicin-glutaminsav-lizin-glicin tetrapeptid.


A szfingolipidek egyik alcsoportját képező ceramidok a bőr barrier-funkcióját erősítik. Az idősödő bőr megjelenésén sokat javíthat az élesztők fermentációjával nyert fitoszfingozin szalicilsav-észtere, a szaliciloil-fitoszfingozin (SP).


A hialuronsav bőrfeszességet és rugalmasságot fokozó hatása molekulatömegfüggő. Az 50-130 kDa tömegű fragmensek kedvezőbb hatásúnak bizonyulnak, mint a nagy molekulatömegűek.


A készítmények csomagolásán gyakran B3-vitaminként nevezett nikotinamid valószínűleg – az életkor előrehaladtával csökkentő mértékű – ceramid-szintézist fokozza.


Számos esetben ígéret van, bizonyítékok kellenének


Az E-vitamin tokoferolként, tokotrienolként, E-vitamin-acetátként is jelen lehet a kozmetikumokban – jellemzően mikro- vagy nanoemulziós rendszerekben. Ha azonban a készítményekben az E-vitamin koncentrációja alacsony, nincs kimutatható hatás. Az E-vitamin kombinációja C-vitaminnal az antioxidáns kapacitás fokozása miatt lehet lényeges.


A fitohormonokhoz tartozó izoflavonok és lignánok topikális alkalmazásának az anti-age hatása nem igazolt. Több olyan vegyületet lehet felsorolni, így például a koenzim Q10-et, a dexpantenolt, a rezveratrolt vagy a bioflavonoidokat, amiket ugyan széles körben alkalmaznak a (dermo)kozmetikumokban, de egyelőre csak in vitro igazolt hatásúak, ami nem jelent in vivo körülmények között is megalapozott bőrfiatalító tulajdonságot.


Forrás:


Pharmazeutische Zeitung


Kolbi

9792. kori54 (válaszként erre: 9787. - Sylvia.Lilly)
2018. aug. 21. 21:07
Neked is köszönöm a jó tanácsot !
2018. aug. 21. 20:57
Én is köszönöm, szintén mentem:)
9790. Timike10001 (válaszként erre: 9789. - Velvet67)
2018. aug. 21. 19:24
Huuu megint mennyi hasznos info❤️❤️ Köszönöm szépen
9789. Velvet67
2018. aug. 21. 15:44

most ne használd egyiket sem, nagyon süt a nap, hacsak nem vagy bent egész nap szinte ...ősszel is ha süt a nap és huzamosabb ideig szabadban vagy fényvédőzni kell.


Fontos a fokozatosság. Hozzá kell szoktatni a bőrt, csinálhatod úgy első héten mondjuk hétfőn felkened nagyon vékonyan a retinolt, lefekvés előtt. (fényre érzékeny ezért kell lefekvés előtt) Csütörtökön alpha lipoicból pát csepp. Heti 1x használd egy hónapig. Ha érzed száraz esetleg kicsit hámlana a bőröd ne adj isten piros lenne, az irritációt jelent, akkor ritkábban kend fel. Idővel megszokod és lehet csűrűbben is, mondjuk 2-3 naponta felváltva használni.

COSRX Blackhead Liquid Power 4% BHA.

4%-os természetes BHA hámlasztó és hidratáló.

A betain szalicilát erősíti a bőr szerkezetét és növeli ellenálló képességét. Eltávolítja a pórusokban felhalmozódó elhalt hámsejteket és mitesszereket, és egyben meggátolja, hogy az oxidálódott faggyú mitesszerré váljon. A niacianamide egy olyan fehérítő összetevő, ami a pórusok belsejében fejti ki a hatását, így alapjaiban javítja a bőr textúráját.

Ezt a huszonéves fiam is szívesen használja, gyönyörűen rendbetette a pattanásos, mitesszeres bőrét!

Nem tartalmaz parabént, mesterséges színezékeket és mesterséges illatanyagokat.

Többnyire mechanikai peeling helyett használom. Heti 1 max 2 alkalom. Mindig a márkanevet írom előre, tehát ebben az esetben Cosrx. Gyakran az ebayről rendelem, már nem emlékszem mikor rendeltem a Wishtrandről.

Újabban látom magyar webshpokban is, persze drágábban...

9788. Timike10001 (válaszként erre: 9782. - Velvet67)
2018. aug. 21. 07:48
Velvet, a retinol és alpha lipoic használható együtt? Bha pontosan milyen terméket jelent? Hihetetlen a tudásod, mentegetek mindent Tőled❤️
9787. Sylvia.Lilly (válaszként erre: 9771. - Kori54)
2018. aug. 20. 14:40
Lehet, hogy a botox önmagában nem tud 5 mm-t emelni, de egy kis hialuronnal kombinálva a szemöldök alá jobb eredményt hozhat.
9786. Velvet67 (válaszként erre: 9785. - 16c96cb7a5)
2018. aug. 19. 22:48

Babák nem tudnak panaszkodni, jó hogy észrevetted...

én 2,5 éve váltottam, egyáltalán nem tartom macerásnak... persze tudom, ha az ember családban él, akkor nehéz életmódot váltani, főleg ha nem partnerek benne. Régen is egészségtudatos voltam, gyerekem is.

Nálam mondjuk a pm alulműködés, plusz tíz kg után nem volt kérdés valamit tenni kell magamért.

Szerencsére nálam mindenki elfogadta paleot, sőt ha jönnek barátok és megkérdezem mit főzzek, mindig az a válasz az amit te ennél nekünk is tökéletes.

Hosszú évekig az anti tpo-m 350 volt, idén 31-re lement.

Ez is azt igazolja, nemcsak egészségünket óvhatjuk vele, de meg is tudjuk magunkat gyógyítani, de persze nem megy egyik napról a másikra.

2018. aug. 19. 21:18

Na ez érdekes, Nekem több, mint 20 éve volt baba a fiam, és igen, az első a Johnson fürdető volt, amit vettem, aztán dobtam is ki hamarosan( vagyis mi használtuk el) nagyon szárította a picur bőrét tényleg. Én sem szerettem. De lehet, kipróbálom majd ezt:)

Igen, a bőrünk tükrözi, hogyn étkezünk. Én is paleóztam pár éve, 2 évet, nagyon jó volt, csak nagyon macerás volt, de próbálom magam győzködni, h újra nekiálljak. Sokkal jobban voltam akkor, energikusabb, élettelibb..csak azért nagyon rá kell hangolódni, a család nem tartott velem, a bővebb család meg barátok inkább maceráltak, cikiztek. De ugye változunk, már nem érdekelne annyira. Lehet, krémeket és életmódot váltok:))

9784. Velvet67 (válaszként erre: 9783. - 16c96cb7a5)
2018. aug. 19. 19:41

teljesen jó, biztos van aki nincs ezekkel tisztában, akit nem érdekel az úgy sem olvassa el.


Cikkről pedig az a véleményem egy dolog hogy ők mit írnak, nyilván jóval megengedőbbek hiszen a termékek 80%-a elbukna. Pl. volt úgy hogy rendeltem valami bio kozmetikumot a netről persze INCI nem volt feltöltve és egy év múlva sajnos kukába landolt mert olyan összetevőkkel volt ellátva, hogy pislogtam... csak a szekrényben állt, én biztos nem kenem magamra, ilyen formán meg nincs képem elajándékozni sem.

Ha csak belegondolsz miket pakolnak az élelmiszerekbe, pedig azt megesszük... hát pfuu... nem véletlen van ennyi beteg ember. Nyilván mindenki maga dönti el mi fér bele és mi nem, de annyi mindent kenünk magunkra napi szinten, jobb ha minél kevesebb vacakkal van telepakolva.

Még a gyerek tusfürdők is tele vannak mindenfélével, pedig babáknak készül.

JOHNSON'S BABY -nél is ez az egy tusfürdő amivel gyerekemet is megfürdetném (mondjuk én is ezt használom)


[link]

2018. aug. 19. 18:42

Itt van, amit találtam, amikor olvastam amit írtál az INCI-ről.

Bemásolom, amit találtam, más írta, csak kölcsön vettem, de hátha van itt még hozzám hasonlóan kevésbé tájékozott, hogy miért is érdemes nézni ezt a bizonyos INCI-t. Engem teljesen meggyőzött.:)



A kozmetikumok összetevőinek listája, szaknyelven az INCI (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients) lista egy több tízezer kémiai anyagot tartalmazó gyűjtemény, amely angol, vagy latin nyelven tartalmazza az összes elemet és vegyületet, amit egy kozmetikumban fel lehet használni. Mindez szigorú szabályozás alatt áll, az EU-ban a 2000-es évek eleje óta kötelezően feltüntetendő minden termék összetevője (a legtöbbször a flakon/tégely/üveg hátoldalán, de vigyázzunk, egyes termékek esetében ez a lista a karton csomagolásra kerül, amit kibontáskor eldobunk). Miért jó az INCI? Mert egységes. A világon bárhol forgalmazott készítményt ugyanolyan elnevezésű összetevőkből állítanak elő. Ez ad lehetőséget az objektivitásra is, hiszen a gyártó cégek kötelesek feltüntetni portékáik tartalmát. Egy termék INCI listáján az összetevők mennyiségüknek megfelelően követik egymást sorban, azzal kezdve a sort, amiból a legtöbb van a készítményben (ez majdnem minden esetben a víz/aqua). 1%-os koncentráció alatt az összetevőknek nem kell mennyiségi sorrendben lennie. Általánosságban elmondható, hogy egy termék összetételét alapvetően meghatározza, hogy mi áll az INCI listája első 6-7 helyén. Természetesen vannak hatóanyagok, amelyekből minimális mennyiség is elegendő a kívánt hatás eléréséhez, ezeket a későbbiekben meg fogjuk ismerni. Néhány rendhagyóan feltüntetett összetevő:


a színezékeket a CI (colour index) és egy számkód jelöli (pl. CI4660)

az illatanyagokat Fragrance, vagy Parfum néven tüntetik fel

egyes új receptúrák szabadalmának védelme érdekében kérhetik az új hatóanyag "maszkolását", ez egy hét karakterből álló kód (pl. DNB7844)

Elsőre biztos bonyolultnak tűnhet, akár a kérdést is felteheti magának: minek ezzel foglalkozni? Nos, úgy gondolom, sokkal több előnye van, mint hátránya, és érdemes ezt a csekély időt és energiát belefektetni, hiszen egy olyan kemikáliákból előállított keveréket viszünk fel a bőrünkre, amitől azt várjuk, hogy széppé tegyen. Ha megszokjuk, hogy utánanézünk nap mint nap használt bőrápoló termékeink összetételének, nagyon hamar rááll a szemünk a különböző elnevezésekre, és egy-két hét után a legtöbb összetevő ismerősnek fog csengeni. Bátran ajánlom kezdésnek a www.kremmania.hu magyar nyelvű oldalt, ahol van egy külön INCI összetevő-lista, amolyan szótár formájában, de márkanév alapján is tudunk keresni, így az adott termék összetétele is látható. Kezdje apránként, keresse meg először nappali arckrémjének, majd kedvenc testápolójának összetevőit, olvassa el, mit lehet tudni egy-egy kémiai anyagról, miért van benne az adott termékben (a honlapon ez is megtalálható).


Ha rajtam kívül mindenki tudta, akkor elnézést a sok szövegért..

9782. Velvet67 (válaszként erre: 9781. - 16c96cb7a5)
2018. aug. 19. 18:14

huha első 6 helyen lévőt kell csak nézni? ilyet még nem hallottam... elejétől végéig megnézem. Semmilyen adalék és tartósítószert nem szeretnék. Már mindent lecseréltem otthon. Lekopogom egészségesebb vagyok, mint valaha, évek óta még a fejem sem fájt, persze ehhez nemcsak a kozmetikumokat nézem meg hanem amiket megeszem.

Image, látásból ismerem, szép összetevői vannak, csak ne lenne annyira drága. C vitamin mellett retinolt is látok benne, amiért külön plusz pontot érdemel.

Kollagént vagy hialuron savat külön is vehetsz. Krémekbe egyébként is kis mennyiségben rakják csak, mert szabályozva van nekik mennyit tehetnek bele, többi 90%-ban vivőanyagként van. Majd én is akarok kollagént vagy tiszta hialuronsavat, bár most nekem itt van retinol, bha-m és Alpha lipoic és vettem jó minőségű argánolajat, amit akár a salimra is tehetek:) ezekhez már csak hidratálót kell vennem, idén elvagyok. Talán januárban lesz aktuális, ha találok valami jót majd megírom vagy te találtál akkor szólj, biztos többi lány is szívesen veszi ;)

2018. aug. 19. 16:56

Köszönöm szépen a válaszotokat:).

Pedig már reméltem, h megtaláltam a csodaszert, és nem kell töltetnem az arcomat, csak a kollagén belevitetni..:(

Na nem olcsón, de nem kellene szúrás, meg jóval később kellene a szike:((

Ezt az INCI listát bevallom, nem nézegettem, pedig már többször írtad Velvet. Most hirtelen azt olvastam róla, h az első 6-ot érdemes mindenképpen nézni..

Te is ezt nézed?

Most Image termékeket használok, amik szintén nem olcsóak, de azért kevésbé húzósak, ha ésszel megválogatom, mit használjak.

Kedvenc C vitaminos hidratálóm innen van. Gyorsan megnéztem a Krémmánián az összetevőit, az jónak tűnik.:)

Ezentúl ilyen szemmel is nézegetem majd a krémeimet.

Meg megnézem a tiszta összetevőket, amiket írtál.

Köszönöm a választ mindkettőtöknek mégegyszer.

Most megyek, és átgondolom az életemet, mint a Halálpálca árus:))

9780. 2af282e602 (válaszként erre: 9777. - 16c96cb7a5)
2018. aug. 19. 16:05
Még sosem hallottam róla. Látom hogy olaszban van több nagy kozmetikai szalon. De sajna nem tudok segíteni. Szóval nem tudom milyen a hatása
9779. Velvet67 (válaszként erre: 9778. - 16c96cb7a5)
2018. aug. 19. 15:56
leszögezem nem ismerem, nem használtam, de megnéztem mi van benne... kollagént tartalmaznak, mellette csomó olyan dolog ami nem kellene bele...pl tartósítószerek. Mindig úgy kell nézni abból van belőle a legtöbb, ami elől szerepel, ezeknek nagyon nem szép az INCIje, valószínű ingyen kapnám sem kenném magamra. Krémmániára csak írt be a QMS szót. 5-6 évvel ezelőtt én is vettem a 30-40 eft csodád ígérő drága krémeket, de nagyon hamar leszoktam róla. Többnyire a nevet kell megfizetni, csodák nincsenek. Ezeket a hatóanyagokat meg tudod venni "tisztán" is, olcsóbban is, mint pl. amit legutóbb linkeltem Timikének. Mellé pedig egy szép INCI-vel rendelkező hidratálókrém szükséges, ami pár ezerért beszerezhető. Egy jól összeállított napi arcrutinhoz összeállítani a hatóanyagokat sem olcsó dolog, de a rendszeresség meghálálja magát.
2018. aug. 19. 09:13

Vagy valaki, aki tájékozottabb, külföldi oldalakon jobban tud nézelődni, talán olvasott a tapasztalatokról.

Köszönöm, ha kapok választ:).

2018. aug. 19. 09:11

Sziasztok!

Tud valaki valamit, esetleg személyes tapasztalat, vagy másoktol hallomásból a !QMS kozmetikumokról és hosszabb távú hatásukról?

Nézegettem a magyar lapokat, de még csak ajánlják a szépeség klinikák, kozmetikusok. Nekem is kozmetikus ajánlotta, nagyon drága. Érdekelne, hogy érdemes-e ebben gondolkodni. Vagy ha olyan “kicsit csodaszer” lenne, Tiszike már tudna róla?:).

9776. Timike10001 (válaszként erre: 9775. - Velvet67)
2018. aug. 18. 22:04
Köszönöm szépen🤗
9775. Velvet67 (válaszként erre: 9774. - Timike10001)
2018. aug. 18. 16:21

The Ordinary - Alpha lipoic acid 5%

ehhez is hozzá kell szoktatni a bőrt, fényérzékennyé tehet, tehát ősszel kezdjük el használni, aki sokat napon van az használjon fényvédőt.

Krémmánián olvashattok róla, az ebayen rendelem.

[link]

9774. Timike10001 (válaszként erre: 9769. - Velvet67)
2018. aug. 18. 16:01
Velvet, megkérdezhetem az alfa liponsavat milyen formában használod és honnan szerzed be? Köszönöm
9773. kori54 (válaszként erre: 9772. - Velvet67)
2018. aug. 18. 13:14
Na ez jó hír, köszi szépen ! Tényleg fontos, hogy jó helyre nyomják, mert nem szeretném ha még jobban lekonyulna :) Majd rákérdezek a doktornőnél ha így is lehet vele konzultálni.
9772. Velvet67 (válaszként erre: 9771. - Kori54)
2018. aug. 18. 12:33

szerintem Szőcs H dokinőnek küldj róla fényképet, kérdezd meg... benne megbízom, ha nem biztos kezelés sikerességében ő azt is megmondja.


Így látatlan azt mondom egy homlok botox segíthet, nekem pl. az egyik feljebb ugrott néha, mert a homlokomon van egy kis horpadás, anno erősebben beüthettem, már nem emlékszem. Botox szépen egy szintbe hozta a két szemöldököt.

Olyan érdekes, mert le tudtam nyomni a helyére, pár másodpercig ott maradt, aztán szemmel láthatóan szépen visszaemelkedett...

9771. kori54
2018. aug. 18. 11:48

Pont ezért tartok már minden kezeléstől :( Híres neves, de jót még nem hallottam róla --reklámon kívül.

Nekem kellene egy kis botox, mert az egyik szemöldököm lejjebb van sajnos -már a szemhéjplasztika előtt is így volt, de addig szinte észre sem vettem. Szerintetek a botox meg tudná emelni pár, max 5 mm-t ?

❮❮ ... 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook