Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Arab a pasim fórum

Arab a pasim (beszélgetős fórum)


39. eweliiin (válaszként erre: 36. - 9b10f3d7ff)
2014. ápr. 3. 00:05
De o nem akar megalazni. En szivesen alkalmazkodok ezzel nincs baj.
38. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 37. - Eweliiin)
2014. ápr. 3. 00:04

Ha kételyeid vannak, hallgass az érzéseidre, és lépj tovább ezen a kapcsolaton.


Egyébként, elvétve van már többnejűség.

37. eweliiin (válaszként erre: 31. - 9b10f3d7ff)
2014. ápr. 3. 00:02
A srac apja például egy nagyon tiszteletre melto ember. 3lanya es két fia van. Az osszeset imadja,nincs neki negy felesege pedig a lehetosege meg lenne es el is tudna tartani. Ha ez a srac olyan lenne mint az apja, egy percet sem gondolkoznek. Az apjanak is megvannak a berogzodesei stb.. De megis mas.
36. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 18. - Eweliiin)
2014. ápr. 3. 00:01

Nem értelek, ha valami megalázó a számodra, mi a manónak tartod vele a kapcsolatot? Gondolom csak nem szorított kést a torkodhoz, hogy járj vele?

Mindig az fog alkalmazkodni, aki a másikért epedezik. Jó esetben meg kölcsönösen alkalmazkodnak, ahogy minden normális kapcsolat kölcsönös megalkuvásokon alapszik, függetlenül vallástól, származástól. ehhez kellene felnőni és akkor nem esnének annyian pofára, hogy nem ilyen lovat akartak.

Több vegyes házasságot ismerek, és a többség nem látszat boldogságban él. Persze , mint bármelyik nációban, vannak alja emberek.

35. eweliiin (válaszként erre: 32. - VendrinerPiroska)
2014. ápr. 2. 23:58
Nem kell allampolgarsag neki,a csaladja 30eve itt van. Ok mar itt szulettek a testvéreivel.de ennel a csaladnal a nok is arabok voltak nem?
2014. ápr. 2. 23:58

Persze ez igaz minden kultúrában vannak jó és rossz emberek,de jobb megelőzni a bajt, ha már most csalódást okoz a kapcsolat és felmerülnek ilyen kérdések,jobb az elején kiszálni.

Jó éjszakát mindenkinek!

33. eweliiin (válaszként erre: 21. - Androméda.)
2014. ápr. 2. 23:53
Ehhez mar keso. En alkalmazkodom az o vallasahoz. Ez a legelejetol igy van, persze akkor meg nem gondoltam,hogy ennyire megviselo lesz..ugyhogy ez igy marad. Nem is lenne baj ha adna idot. Köszönöm, jo ejt!
2014. ápr. 2. 23:50

Nem jártam arabbal, De atyám évekig dolgozott náluk, én is jártam ott egy fél évet meghaladó visit alkalmával, ne meg ismerek is jónéhányat. Ennek alapján sokban egyetértek az előttem szólóval. Kétszer is gondold meg, mit csinálsz és mielőtt legalizálnál bármiféle kapcsolatot, bizonyosodj meg róla, hogy nem az uniós állampolgárságod kell neki. Szóval ne csinálj magadból meggondolatlanul kendőst!

Mellesleg, ha Mo-n éltek, akkor az a normális, ahogy itt van és ennek megfelelően kellene viselkedni. Ha nem tud, az eléggé elgondolkodtató.

2014. ápr. 2. 23:49

Egy arab (muszlim) származású férfi is lehet tökéletes férj és apa, és egy magyar is carházi, feleségverő, gyermek rabló.


Kíváncsi vagyok hányan voltak arab feleségek, hánynak volt a családjában arab házasság, amiről igazi véleményt tud mondani. Mindenki jön a 30 éves történettel. Igen ilyen is van, és van a családjáért rajongó, SŐT mondok újat is, van amelyik muszlim férfi, kimondottan kislányt szeretne.

Emberből vannak ők is jó, vagy rossz tulajdonságokkal.

30. eweliiin (válaszként erre: 26. - Minerva223)
2014. ápr. 2. 23:47
Nalunk is Anyaval nagyon kedves mosolygos,beszelni nem igazan tudnak mert Anya nem beszel nemetul. De ahogy Anyam kitette a labat egybol ramformedt valamiert. Gondolom,h megmutassa,h meg mindig o a fonok. Vagy nem tudom igazan..
29. eweliiin (válaszként erre: 27. - 569a7df0cf)
2014. ápr. 2. 23:45
Libanoni
2014. ápr. 2. 23:44
Én nem mennék a helyedben.
27. 569a7df0cf (válaszként erre: 24. - Eweliiin)
2014. ápr. 2. 23:43

Honnan szarmazik egyebkent?

Olvasd el az Akit elevenen megegettek c. konyvet is!

26. minerva223 (válaszként erre: 20. - Anya4005)
2014. ápr. 2. 23:42

Abszolút igaz minden szavad. Sajnos én egy tanár közgazdász családból származó két diplomás,három nyelvet beszélő emberről beszélek aki velünk szemben mindíg is udvariasan, tisztelettudóan viselkedett, csak a lányomat tette tönkre:-(

Az anyatejjel szívják magukba a kultúrát,nem kell ahhoz vallásosnak lenniük.

25. eweliiin (válaszként erre: 22. - Minerva223)
2014. ápr. 2. 23:41
Tisztalkodas, ilyesmitol nem tartok. Ismerem az egesz csaladot. Gyakran vagyok naluk,szeretnek is,csak epp nem tudjak,hogy a kisfiuk.egy magyar leanyzoval van..most viszont megis az egesz csalad megvan zavarodva,hogy menjek Libanonba nyaralni veluk..ezt nem tudom hova tenni..
24. eweliiin (válaszként erre: 20. - Anya4005)
2014. ápr. 2. 23:38
Németországban született mar,es erdekes dolog,hogy a vallasa azon szabalyait tartja tobbsegeben be ami neki kedvezo (meg persze amit a szulei mondanak). Olvastam mar a konyvet,ha a Fatyol mogott-re gondolsz.
23. anya4005 (válaszként erre: 20. - Anya4005)
2014. ápr. 2. 23:35
Bocsi,az első kötet címe: A fátyol mögött.
2014. ápr. 2. 23:35

A mai napig könyörög,de nem változna semmi.

Csak cselédnek kellene a lányom.

Sajnos én a két kultúra ütközésében a neveltetésben látom a problémát. Ugye tudod, hogy sok helyen még víz sincs ezért a tisztálkodás sem igazán megoldott naponta náluk,így ez is berögződik. Valamint,a belterjes szaporodás is nagy divat volt egy időben így sok a sérült leszármazott is amit a génekben hordoznak.

A legnagyobb becsben a fiú gyermeket tartják a lány semmit nem ér.

21. Androméda. (válaszként erre: 18. - Eweliiin)
2014. ápr. 2. 23:31
Igen, viszont Te vagy itthon nem ő, neki kén alkalmazkodni a Magyar kulúrához, nem Neked a Arabhoz,de hát szerintem ez nem megy nekik, legalábbis én nem úgy látom. Elköszönök jó éjt!
20. anya4005 (válaszként erre: 1. - Eweliiin)
2014. ápr. 2. 23:31

Hűűű! Jól beválasztottál!!! Szerintem 3 dologra vigyázz: ne menj hozzá,ne költözz vele haza (neki haza),ne szülj neki!

Ha elvesz,azzal csak tulajdonjogot formál rád,ha kint laknál vele,mást is elvehet melletted (bár van,akit ez nem zavarna), ha gyereketek lenne,na őt is MAGÁNtulajdonnak tekintené,ráadásúl,ha lány,csak kiházasítás szempontjából lenne érdekes.

Persze,ezek csak akkor igazak,ha őrzi a srác az évezredes hagyományokat,ha őt is úgy nevelték (egy felvilágosúlt,hazájától távol élő arab családról pl. ezt nem feltételezném).

Ha "hithű",akkor tudom ajánlani az Egy hercegnő naplója című könyvet.

19. eweliiin (válaszként erre: 12. - Bnedora)
2014. ápr. 2. 23:30
Köszönöm :)
18. eweliiin (válaszként erre: 16. - Androméda.)
2014. ápr. 2. 23:29
Persze vannak mar felvilágosultak.. Az a baj nalunk is,hogy vannak olyan dolgok amiket en ugy veszek magamra,hogy megalazo..es naluk viszont az a normális.. Ez a kulturalis kulonbseg..csak erre akartam kiterni :)
17. eweliiin (válaszként erre: 13. - Minerva223)
2014. ápr. 2. 23:27
Ahha..igazabol most kezdek eljutni arra a pontra,hogy en is igy latom..ezert is kerdezem masok tapasztalatait. Es, hogy viselte amikor a no elhagyta??
16. Androméda. (válaszként erre: 15. - Eweliiin)
2014. ápr. 2. 23:27
Igen, valóban, anyu nem is ítéli el őket, én sem, csak más a kultúrájuk. Más kérdés, hogy sok arab ország nagyon a középkorba ragadt, akik itt tanulnak ezekből az országokból, ők mondják, hogy atomot kéne hajítani a saját hazájukra a sok hülye szokás miatt. Azért ez is mutat valamit nem? :S
15. eweliiin (válaszként erre: 10. - Androméda.)
2014. ápr. 2. 23:24
Akkor Ő egy kiveteles jo pelda :)
14. Calendon (válaszként erre: 1. - Eweliiin)
2014. ápr. 2. 23:24
Az olyan pasikat el kellene pusztítani,nem normálisak menekülj ha kedves az életed.
2014. ápr. 2. 23:23

A nő csak a külvilágban kap tiszteletet tőlük,otthon cselédnek ,másod rendűnek van tekintve. Kétszinűek,a világ felé udvariasak,inteligensek,de egyébként cezaromániás pöcsök. Bocs. Tisztelet a kivételnek!

A volt vejem arab.

2014. ápr. 2. 23:22

[link]


de van több fórum is.

11. 569a7df0cf (válaszként erre: 4. - Eweliiin)
2014. ápr. 2. 23:22
Par hete leszolitott egy a buszmegalloban, el akarta kerni a telefonszamomat, mondtam, hogy a ferjemet szivesen megadom, de meg ugy sem tagitott.
10. Androméda. (válaszként erre: 8. - Eweliiin)
2014. ápr. 2. 23:21
Nem, de évek óta figyelem őket a munkahelyemen, üzleti kapcsolatban vannak a kollégámmal, anyukámnak pdig az 1. szerelme egy egyiptomi pasas volt. Ő normális volt, anyut nézte, tudta, hogy nem neki való és nem vete el feleségül, nélküle ment haza.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook