Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Állandó lakcím eltörlése fórum

Állandó lakcím eltörlése (beszélgetős fórum)


1 2 3
82. Ági0830 (válaszként erre: 74. - Globus)
2023. okt. 21. 22:36

Én csak pár házzal arrébb költöztem az utcában. Évekkel később jött a Földhivataltól egy levél a régi címemre, egy, az új címemre vonatkozó üggyel kapcsolatban. Egyrészt fel sem merült bennem, hogy a Földhivatalnál át kellene jelenteni a lakcímet, hiszen nem voltam velük semmilyen szerződött kapcsolatban. Másrészt pont nekik kellene azt legjobban tudni, hogy a régi ingatlanhoz semmi közöm nincs már, hiszen eladtam, az újat meg megvettem, pláne, hogy azzal kapcsolatban jött valami (teljesen érdektelen) levél.

Szóval ezzel csak annyit akartam mondani, hogy a legváratlanabb helyekről jöhet levél, amire az ember nem tud felkészülni.

Nyilván, ha a régi lakó fontos levelei a régi címére érkeznek folyamatosan, az más helyzet.

81. gyöngy:) (válaszként erre: 79. - Dzsenniferkata)
2023. okt. 21. 21:46
Ragozhatjuk, de ha kiderül, hogy valakinek nincs érvényes lakcíme, akkor piros lámpásnak minősül. Attól még van jogviszonya, ami rendezetlen. Én erről írtam.
80. Channa* (válaszként erre: 78. - Globus)
2023. okt. 21. 16:47
Igen, innen tudtuk meg, hogy odament a gázszámla és a kártya.
79. Dzsenniferkata (válaszként erre: 68. - Gyöngy:))
2023. okt. 21. 16:32
Ez mind igaz, amit írtál. Egy felnőtt magyar embernek nem kell igényelni TAJ számot, mert van neki. 😉 Felnőtt korban a külföldről hazánkba érkezett személyek igényelnek TAJ számot. Ezek, akik a TB szempontjából külföldiek, az egészségügyi szolgáltatás igénybevételére jogosultak. Pl nyugdíjas, diák, Gyed gyeses anyuka. (ők tb járulékot nem fizetnek) Akik biztosítottak, tehát tb járulékot fizetnek, (alkalmazott, vállalkozó, őstermelő) azoknál nem számít a lakcímkártya megléte, mert a biztosítási jogviszony fennáll.
78. globus (válaszként erre: 76. - Channa*)
2023. okt. 21. 16:16
A régi lakásban lakókkal van kapcsolat, elérhetőség?
77. globus (válaszként erre: 76. - Channa*)
2023. okt. 21. 16:15
Februárban meghalt az ismerős nénink. Közüzemiket azonnal átírattuk, e hét elején jött egy nullás számla a néni nevére. Nekünk nem jött semmilyen elszámolás, tehát annak nincs ideje most, csak a néhai fogyasztót valamiért kidobta a gép. Nevén futó bérelt földekkel kapcsolatban is kap leveleket, holott bejelentettük, hogy elhunyt, anyakönyvi kivonattal. Postás nem adja ide, bár van meghatalmazás, ugye az már nem érvényes...
76. Channa* (válaszként erre: 74. - Globus)
2023. okt. 21. 16:03

Nem jut minden az ember eszébe.

Én most teljesen ledöbbentem, hogy a jelenlegi lakcímemhez tartozó gázszámlát a régi lakásunkba küldték. Miért?

A számlán rajta van a cím, azaz ez a cím, hogy az itteni fogyasztásihelyre szól, erre elküldték a régi lakcímünkre...


OTP-ben bent volt a férjem, látták, hogy a lakcíme nem egyezik, nem javították ki, oda küldték a kártyáját, így külön be kellett menni...

2023. okt. 21. 15:33
Fiam lakása egyébként amiben lakunk az én haszonélvezeti jogommal,csupán azért tartottuk meg a másik címet,mert iskola-orvos-hatósági ügyek ott intéződtek. Remélem így már érthetőbb vagyok!
74. globus (válaszként erre: 72. - Ghost👻)
2023. okt. 21. 15:09
Az is lehet, hogy valójában rendben van a lakcíme, csak azokban a hivatalokban nem jelentette be, ahonnan leveleket kap. Fiam lakcímére is jön régi tulaj levele, 6 éve. Ő elsétál hozzá, mert szomszéd utcába költözött, de meddig tartana közölni a tényt ezen levelek feladójával? Ilyenkor tényleg a régi lakó gyökér.
73. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 66. - Channa*)
2023. okt. 21. 15:07
Gyámhatóság tudja,mert kapom az állami gyermektartást,és az a cím van beleírva amiben ténylegesen élünk,semmi kivetni valót nem találtak ebben! Gyermekvédelmit igényeltem és ott hisztizett be az ügyintéző,hogy ő jelentette a jegyzőnek. A gyermekemnek a tartózkodási helye be van jelentve,szerepel is az új lakcím a lakcím kártyáján. 12 évig nemvolt baj,most ügyet csinálnak belőle,most 7-es a gyerek,tehát maradhat abba az iskolába,tudják is hogy valójában a másik megyéből jár.Azt találom furcsának,hogy a gyereket kötelezik,viszont engem nem,ez érthetetlen számomra,de inkább átjelentkezek én is,mert akkor tényleg más lesz a két lakcím!
72. Ghost👻 (válaszként erre: 70. - Globus)
2023. okt. 21. 15:00
Èn már bementem volna ès kijelentettem volna onnan.
71. globus (válaszként erre: 68. - Gyöngy:))
2023. okt. 21. 14:50
Valahogy összefutnak szálak a hivatalokban...TAJ szám ellenőrzés központi szerverre kerül, aztán mi van még ott, ki tudja.
70. globus (válaszként erre: 69. - Channa*)
2023. okt. 21. 14:47

Másik lakásunkból baxik kijelentkezni az előző lakó. Igaz, tulajdonrésze semmi. Levelei ide jönnek. Nem tudja átíratni a szolgáltatóknál, mert ugye az új címre nem jelentkezett be. De miért??

Már mondtam itthon, legközelebb ráírom, hogy címzett ismeretlen, vigye vissza a postás.

69. Channa* (válaszként erre: 68. - Gyöngy:))
2023. okt. 21. 14:39

Ez rendben van, de nem igénylünk lakcím kártyát még 10 évente sem, hiszen kaptunk és használjuk.

Az enyém kb. 30 éves, ahogy a fiamé is. A férjemé friss, mert elveszett neki a régi.


Igényleni nem tudunk lakcímkártya nélkül, de ha van TAJ kártyánk, akkor az max. érvényteleníthetik nem fizetés miatt, de a lakcímmel nem hinném, hogy foglalkoznának.


Kb. 4-5 után jelentkeztem be az előző lakásunkba, addig az eladott lakás volt az állandó lakcímem, és soha nem szóltak, hogy nincs, pedig elvileg ki is jelentett az új tulajdonos;)

68. gyöngy:) (válaszként erre: 59. - Dzsenniferkata)
2023. okt. 21. 13:37

Nemcsak azért lehet valakinek a jogviszonya rendezetlen, mert nem fizet járulékot, hanem azért is, mert nincs rendben a lakcíme.

Kíváncsi lennék, hogy tudnál lakcímkártya nélkül TAJ kártyát igényelni. Gyorsan elküldenének a kormányhivatalból.


"Milyen dokumentumok szükségesek a TAJ kártya igényléséhez vagy pótlásához?


-személyazonosításra alkalmas igazolvány

-lakcímet, és/vagy tartózkodási helyet igazoló okmány (lakcímkártya)."



"Előfordulhat, hogy nem tudtál TAJ-kártyát kiváltani, mert nincsen szabályos lakcímkártyád....

FONTOS! Az, hogy nem rendezett a jogviszonyod (vagy nincs TAJ-kártyád) még nem jelenti azt, hogy nem vagy jogosult az ellátásra. Vagyis az orvos akkor is köteles ellátni, ha még az ellátás előtt kiderül, hogy a jogosultságod nem rendezett. A rendezetlen jogviszonyra fel kell, hogy hívják a figyelmedet, és ezután mindenképpen el kell, hogy intézd a jogosultságodat. Ha az egészségbiztosítási jogviszonyod a lakcímed miatt rendezetlen, akkor a jogviszony rendezése után sem vált automatikusan zöldre a lámpa. Miután rendezted a lakcímed és így a jogviszonyodat is, 15 napon belül menj be az illetékes egészségügyi pénztárba és mutasd be a szabályos lakcímkártyádat és a TAJ-kártyádat is."



"Sok magyar állampolgár van, aki rendelkezik társadalombiztosítással, de önhibáján kívül állandó lakcímmel nem, csak tartózkodási hellyel rendelkezik, ezért TB szempontból külföldinek minősül. Hivatalosan az ő jogviszonyuk érvénytelen, de a jogszabály szerint jelenleg a Magyarországon élő, itt született magyar állampolgárok, ha lakóhely nélküliek, hozzáférnek a természetbeni ellátáshoz."


Ilyenkor kapnak felszólítást, hogy 15 napon belül rendezzék a lakcímüket, mert hivatalosan piros lámpásak.

67. birebora (válaszként erre: 45. - Globus)
2023. okt. 21. 13:37
Értem én, de nem értem:)
2023. okt. 21. 13:12

Akkor mindenki állandó lakcíme törlésre kerül.


De ez nem jelenti azt, hogy iskolába és orvoshoz ne járhatna oda.

Persze, lesznek dolgok, amiket nem ott kell intézni majd, de ez van.

Ha az épület bontásra került, akkor miért ne tehetnék meg, hogy törlik az állandó lakcímét mindenkinek.

Igen, fura, hogy hivatalból értesítenek, de ez még mindig

jobb, mint amikor a gyámhatóságot küldik a gyerekek miatt.

65. Channa* (válaszként erre: 62. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 21. 13:09

Ja értem!

Akkor mindenkinek ugyan az az állandó lakcíme, csak neked van tartózkodási helyed is.


Nem, az egyedül élést nem úgy írtam, hanem azt, hogy feltételezhetné a hivatal, hogy így egyedül hagytad, akkor is, ha nincs semmi mögötte.

64. Sirga (válaszként erre: 42. - Timycat)
2023. okt. 21. 12:05
Tényleg? A lányomat azért jelentettem be ideiglenesen egy ismerőshöz, hogy a közeli - de nem körzeti - általános iskolába felvegyék. (Ráadásul ezt a suli igazgatónője javasolta ...)
63. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 57. - Plavalaguna)
2023. okt. 21. 11:49
Köszönöm szépen,ez volt a lényege!
62. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 38. - Channa*)
2023. okt. 21. 11:39

Úgy látom nem voltam érthető! Nekem is az a lakcímem,sőt nekem tartózkodásim is ugyanaz!

Honnan vetted ezt a butaságot,hogy egyedül élt egy lakhelye?

61. c4da557d31 (válaszként erre: 24. - Gyöngy:))
2023. okt. 21. 10:45

Én értem, hogy "lehet" szabadon választani ha az orvos elvallal így is.

Minket viszont elkuldott, mikor atkoltoztunk a szomszéd faluba.

60. tumbo2 (válaszként erre: 46. - Channa*)
2023. okt. 21. 09:43
kijött a kormánybusz,lefényképeztek,hát olyan voltam,mint a pipás pista.de postán nem küldik ki,személyesen kell bemenni.mert x nap után megsemmisítik.de jó.megkönnyítették,először a busznál kellett egy órát várni,utána a hivatalban csak fél órát.még jó,hogy a lányom elvitt,különben egy napot rá kellett volna rászánnom.még jó,hogy volt pisilde 200,.ft,hát nekem volt a legsürgősebb.mikor elveszett a tajkártyám,az egyszerű volt.küldtek egy űrlapot,ki kellett tölteni,egy-két hét után megkaptam,csak háromezer forintba fájt.
59. Dzsenniferkata (válaszként erre: 49. - Gyöngy:))
2023. okt. 21. 09:36
Az 58-as bejegyzésemben van a válasz. Aktív dolgozó embernél nem gond a lakcím kártya hiánya, ő ugyanis vagy maga fizet tb járulékot, vagy fizet utána a munkáltató. Akkor van gond a lakcímkártya hiánnyal, ha valaki nem fizet tb járulékot, mert egészségügyi szolgáltatásra jogosult. Pl ilyen a nyugdíjas.
2023. okt. 21. 09:29
[link] Ebből a cikkből kiderül a lényeg. A lakcímkártyával akkor van probléma, ha a magánszemély egészségügyi szolgáltatás igénybevételére jogosult, tehát nem biztosított. Tudok egy olyan emberről, akit egy társasházi közös képviselő kijelentett egy lakásból, amit az ember már eladott, de nem jelentkezett át. Az ember dolgozik, semmi baj a TB vel. Ha nyugdíjas lenne, vagy nappalis egyetemista, akkor lenne gubanc.
57. plavalaguna (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 21. 09:19

szabad orvos választás van. nálunk csak én tartozom a családból a bejelentett alapján területi dokihoz. se a ygerekek, se férj nem a területijükhöz van felvéve ellátásba,


a suli meg szintén befogadónyilatkozattal bármi lehet, nem kell az áétaláos se a körzets legyen. útközben meg pláne mindegy a lakcimáltozás, ezért nem tehetnek ki gyereket, csak felvenni nem kötlesek elsőst körzetn kivülről.


szóval ne izgulj, jelentkezz át.

56. Dzsenniferkata (válaszként erre: 32. - Channa*)
2023. okt. 21. 09:12
Amit írtam, az csak az egészségügyi szolgáltatási járulékra vonatkozik. Ha egy külföldi állampolgár ide költözik Magyarországra, és nem dolgozik, nem vállalkozik, nem őstermelő, akkor egy év helyben lakásig nem fizethet egészségügyi szolgáltatási járulékot. Eltelik az egy év, és fizethet. Amennyiben idejön és mindjárt vállalkozó lesz, akkor rögtön biztosított. Ezért van, hogy 55 éves holland vállalkozó lesz zöldterület kezelés tevékenységre, befizeti a TB járulékot és azonnal biztosított.
2023. okt. 21. 09:05
Piros lámpánál nem tisztázott a magánszemély jogviszonya, ezért felszólítást küldenek jogviszony tisztázásra. Utóbbi időben ilyennel nem nagyon találkoztam, 2020. július 1 előtt azokat szólították fel, akik jellemzően kimentek külföldre dolgozni, és NEU 70 adatlapon nem jelentették be az egészség biztosító fele a külföldi munkavégzést. Az új tb törvény óta a NEAK jelzése alapján a NAV egyszerűen előírja az egészségügyi szolgáltatási járulékot, és úgy tudja az ügyfél rendezni a biztosítási jogviszonyát. A piros lámpánál ez fordítva van, az ügyfél rendezheti a jogviszonyt, ha sikertelen, akkor kell járulékot fizetni.
54. Channa* (válaszként erre: 50. - Timycat)
2023. okt. 21. 08:57

Igen! Adóazonosító jel!


Ha jól emlékszem, akkor az első 6 karakter vagy mennyi, azaz 1899.01.01.+az innen eltelt napok száma a születésünkig, utána sima sorszám.

53. Channa* (válaszként erre: 49. - Gyöngy:))
2023. okt. 21. 08:55

Ha fizetünk, akkor ilyet: "Vagy csak korlátozott szolgáltatást kapsz, nem tudom." nem kaphatunk.


A lakcím hiány jelentkezhet, de az ellátásban szerintem ne.


De, én ehhez nem értek, csak nem tartom logikusnak!;)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook