Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Állandó lakcím eltörlése fórum

Állandó lakcím eltörlése (beszélgetős fórum)


1 2 3
22. globus (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 20. 20:32
Milyen hivatalból kaptál levelet? Kaotikus, amit írsz. Állandó cím, tartózkodási, ezek mást jelentenek. Azt tudod, ha állandó nincs, akkor hamarosan TAJ is érvénytelen lesz?
2023. okt. 20. 20:27
“Hivatalból akkor indul a fiktiválási eljárás, ha a bíróság vagy más hatóság döntést hoz a lakás használatának megváltoztatásáról (pl. végrehajtás, lakáskiürítés) és erről értesíti a járási hivatalt, amely így hivatalból intézkedik a lakcím érvénytelenítéséről.”
20. Titkoskert (válaszként erre: 19. - Channa*)
2023. okt. 20. 20:25
Csak megerősíteni tudlak.
19. Channa* (válaszként erre: 17. - C4da557d31)
2023. okt. 20. 20:20

Ez nem igaz!

Nem akarta, hogy hozzátartozzatok!


1981. óta ugyan az a háziorvosom, sőt! ő elment nyugdíjba és ugyan abban a rendelőben az utódja lett a ho-nk.

Az elmúlt 41 évben több helyen laktunk, azaz több kerületben és kerületen belül is több körzetben és sosem volt gond, hogy ott maradunk.

18. Channa* (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 20. 20:17

Egyébként ez az üres telek saját tulajdon?

Mert ha igen, akkor nem értem, hogy miért foglalkozik azzal bárki, hogy oda be van jelentve valaki.


Mit írtak, miért nem lehet az az állandó lakcíme valakinek?

17. c4da557d31 (válaszként erre: 10. - Ghost👻)
2023. okt. 20. 20:16

Nekünk amint megváltozott az állandó lakcimunk, háziorvost kellett váltani. Egész egyszerűen így nem kapott utánunk pénzt és mondta hogy már nem lát el.


Bejelentkeztunk az új helyre, utólag kiderült, hogy jobban jártunk. De nem mi döntöttünk így.

16. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 20. 20:14

A gyereked hány éves?

Ugye tudod, hogy egy kiskorú gyerek nem lehet egyedül bejelentve sehová? Csoda, hogy még a gyámhatóság nem intézkedett, gondolhatnának arra, hogy magára hagytad és elvihetnék intézetbe.


Mindegy hol lakik egyébként a gyerek az iskola és az orvos szempontjából. Szabad orvos és iskola választás van!


Nekünk mindig a XV. kerületbe volt a háziorvosunk, akár hol is laktunk. Iskolába is más kerületbe jártunk. Sosem volt kötelező abba a kerületbe lakni vagy településen élni, ahol az iskola van.


Tudod hányan járnak Pestről vidékre iskolába vagy fordítva?


Mit kell mindent átjelenteni másik megyébe?

15. Titkoskert (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 20. 20:13

A helyedben egy ügyvéddel átbeszélném ezt, ha te maradhatsz, a gyereked miért nem?

Most ideiglenesen éltek valahol? Ha igen, esetleg valamiért az megszűnik, kijelentik a gyereket, akkor mi lesz vele? Elveszik netán, hogy nincs lakcíme?

Érdekes dolgok ezek, üres telekre számtalan cég be lehet jelentve, 50 m2-es lakásba 250 fő ember. Nem gondolom tovább.

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Fincsi5)
2023. okt. 20. 20:10
Valamikor volt,simán mert házszám és helyrajzi szám is van sosem kötöttek bele
13. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 20. 20:07
Nincs rajta épület. Akkor hogy lehet ott a lakcímetek, egy üres telken?
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Ghost👻)
2023. okt. 20. 20:06
Köszönöm,akkor jó csak ez érdekelt.másik orvost nem szeretnék,de akkor jó
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Fokhagyma)
2023. okt. 20. 20:03
Papíron ott maradtunk,csak a tartózkodási helyet jelentettók be,ennek 1 éve,most kitalálták költözzünk onnan el.én nem csak a gyerek ez is furcsa
10. Ghost👻 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 20. 20:01

Mert egy üres telken nem lehet állandó lakcìm. Nagyon nehèz ezt megèrteni??

Mi van akkor ha másik megye?

Szabad orvos választás van jó ideje!

9. gyöngy:) (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 20. 20:00
Mert nincs ott épület.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Ghost👻)
2023. okt. 20. 19:59
Az van megadva tartózkodási helynek,de iskolába abba megyébe jár ahol az állandó van.mivel nincs rajta ház most meg kell az állandót szüntetnem.Mivel így másik megye az orvostól kezdve mindent át kell hoznom a másik megyébe.Én cak azt nem értem hogy eddig is így volt,most miért nem maradhat az állandó lakcímnek?
2023. okt. 20. 19:54
Ha fiktiválják a lakcímet,simán kijelenthetik onnan.
2023. okt. 20. 19:52

Nem értek pontosan ezekhez a dolgokhoz, de azt tudom állandó lakcímének kell, hogy legyen mindenkinek, tehát csak úgy nem jelenthetnek ki, amennyiben csak bejelentett van valahol úgy gondolom.

A lakóhely, azaz állandó lakcím az a hely, ahol a törvény szerint az állampolgárok be vannak jelentve a lakcím nyilvántartásba. A bejelentett lakcímnek nem kell feltétlenül lakóépületnek lennie, az lehet irodahelyiség, raktárhelyiség, üzlethelyiség, présház, vagy akár egy garázs is.

Tehát építetek egy vacakot a telekre és meg lesz oldva az állandó lakhely is, vagy lehet valaki egy település lakcím nélkülije is. "A jogszabály előírja, hogy azok, akik tartózkodási hellyel sem rendelkeznek (például az utcán élnek), állandó lakcímként bejelentsék azt a települést vagy egy budapesti kerületet, ahol életvitelszerűen tartózkodnak. Ezt település szintű lakcímnek nevezik. Ilyenkor a lakcím nyilvántartásban a bejelentett település vagy budapesti kerület neve kerül."

5. fokhagyma (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 20. 19:50
Lehet, hogy gyenge a felfogásom, de nem értem ezt az egészet. Ha lebontottátok a házat, akkor ott megszűnt a lakcím, és ti is elköltöztetek onnan. Van új címetek. A gyereked bejelentett címe máshol van? Szóval nekem nagyon zavaros ez az egész. Talán ha egy kicsit pontosítanál, felfognám.
4. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 20. 19:49
Mi az a minden, amit át kell íratni?
3. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 20. 19:46

Persze hogy lehet.

Nem is értem a kérdést.

2. Ghost👻 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 20. 19:44
Èn azt nem èrtem,hogy elköltöztetek. Új cìmetek lett. Meddig tartott volna bejelenteni?
2023. okt. 20. 19:32
Sziasztok! Hát már komolyan mondom de még ilyet nem láttam,12 éve van egy állandó lakcímünk,de tavaly le kellett bontani az épületet,mert rossz állapotban volt. Van bejelentett lakcímünk,de a gyerekem abba a megyébe jár iskolába ahova az állandó szól.Na ma kaptam egy levelet a hivatalból hogy a gyereket jelentsem ki onnan és költöztessem másik címre.Hozzáteszem orvos is ott kezeli,minden ügyet ott intézünk.Leírták amennyiben nem jelentem át úgy törlik az állandó lakcímet.Tudni kell hogy 14 km van a két település között,de már másik megye.Most ilyet lehet? Igaz hogy nincs rajta épület,de miért kell ezt töröltetni? most mindent át kell jelentsek más megyébe.Én ezt nem értem.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook