Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Állandó lakcím eltörlése fórum

Állandó lakcím eltörlése (beszélgetős fórum)


1 2 3
52. globus (válaszként erre: 49. - Gyöngy:))
2023. okt. 21. 08:48

[link]


Ebben van utalás gyerek lakcímére.


FI történetében valószinűlég más hivatal is szerepel, hiszen nem tudjuk, honnan kapott levelet. Önkormányzat?

2023. okt. 21. 08:46
Barna lámpa: Magánszemély nem biztosított (nem alkalmazott, nem vállalkozó, nem őstermelő) egészségügyi szolgáltatás igénybevételére sem jogosult (ápolási díj, gyed, gyes, szociális rászorultsági alapon, nappali tagozatos diák feltételek egyikének sem felel meg). Az ilyen magánszemély egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésre kötelezett, azaz maga után fizeti a TB t. Ilyen például az a személy, aki egyszerűsített foglalkoztatás keretében dolgozik. Ha az ilyen ember egészségügyi szolgáltatási járulék tartozása meghaladja a 6 havi mértéket, a TAJ száma érvénytelen lesz, barna lámpás lesz, és az egészségügyi ellátást a NEAK kiszámlázza.
50. timycat (válaszként erre: 46. - Channa*)
2023. okt. 21. 08:46

Csak pontosítás, nem adószám, mert az a vállalkozónak, vállalkozásnak, őstermelőnek van, vagy adószámos magánszemélynek. Adószámot igényelni kell.


Adóazonosító jel az ami mindenkinek van csak mert él és nem változik. Valami logika folytán vissza is fejthető belőle a születési dátum.

49. gyöngy:) (válaszként erre: 46. - Channa*)
2023. okt. 21. 08:41

Mondom még egyszer, nem tudom, hogy törlik-e, de a jogviszonyod rendezetlennek számít. Ha nincs lakcímed, az ugyan olyan, mint ha nem lenne munkaviszonyod és nem is fizetnéd. Felhívják a figyelmed, hogy rendezni kell, de ugyanúgy ellátnak, mint ha zöld lennél. Lakcím hiány esetén pótolni kell és bemutatni a lakcímkártyát.

Ha ezt nem teszed meg nem tudom mi történik. Lehet akkor lesz úgy, mint ahogy Globus írja.

Vagy ki tudja milyen színűvé válsz.🙂 Vagy csak korlátozott szolgáltatást kapsz, nem tudom.

48. globus (válaszként erre: 43. - Channa*)
2023. okt. 21. 08:32
Sőt, anyja neve sincs minden TAJ kártyán... nagy tesó akkor is lát 🙂
47. globus (válaszként erre: 35. - Gyöngy:))
2023. okt. 21. 08:27
Jól tudod. Piros lámpa csak figyelmeztetés, barnánál fizetni kell. Kivéve sürgősségi ellátás.
46. Channa* (válaszként erre: 40. - Gyöngy:))
2023. okt. 21. 08:23

Ez egy dolog de, mint írtam, nekünk sosincs cserélve a TAJ kártyánk. Persze, ha elhagytuk volna, akkor biztos kellene hozzá lakcímkártya és személyi is, de pl. annak idején, ha jól emlékszem 1995-ben kaptuk, kiküldték postán automatikusan.

És volt olyan, hogy nem volt fizetve TB, a doki szólt is, hogy pirosban van a gyerek, mert még nem helyezkedett el suli után x idővel, de nem törölték sehonnan, nem lett érvénytelenítve a TAJ kártyája.


A személyiszámunk, TAj és Adó számunk sosem változik, az mindig a miénk marad. Max. érvénytelen lehet a nem fizetés miatt, de törlésre csak akkor kerülhet, ha meghalunk és kiosztják újra, nem?

45. globus (válaszként erre: 36. - Birebora)
2023. okt. 21. 08:22

Tesóm akart venni városközeli, hegyi házat, lakcímkártya volt az egyetlen buktató.

Persze, hogy lehet lakni. Nekünk is van ismerősünk, aki Badacsonyban lakik a szőlőhegyen tavasztól őszig, télre jönnek haza. Fadeszkára vésett nevek vannak felszögezve az utca bejáratánál. Ami nem utca, hanem kitaposott földút. Postás nem jár, csatornázás nincs, villany van. Igazi téglaházak is vannak, nem tiltja szabályzat, hogy milyent építhet a telekre. Egyedül a szőlő kivágása nincs engedélyezve, azt meg kell tartani.

44. Channa* (válaszként erre: 42. - Timycat)
2023. okt. 21. 08:19

Pontosan!


Ezért fura FI története.

Hogy hagyhatta a kiskorú gyerekét egyedül azon a lakcímen?

43. Channa* (válaszként erre: 39. - Globus)
2023. okt. 21. 08:18

Jaj, de TB kártyát az ember nem cserélget! És lakcím sincs rajta! A TAJ számunk sem változik!


A fiam és én is, kb. 30 éve kaptunk meg az első TAJ kártyánkat és sosem kellett cserélnünk, azóta is azt használjuk.

42. timycat (válaszként erre: 38. - Channa*)
2023. okt. 21. 08:16
Nem lehet külön lakcímen gyerek és szülő. Barátnőmnek "haza kellett költöznie" mikor megszületett a gyerek, mert előtte mucsaröcsögén élt, oda a gyereket nem akarta bejelenteni orvos, bölcsi stb megfontolásból. Viszont egyedülálló szülő papíron a mai napig csak mert a férje máshova van bejelentkezve (földügyletek miatt mindenki szanaszéjjel költözött errefelé).
41. globus (válaszként erre: 38. - Channa*)
2023. okt. 21. 08:10
Már a védőnőnél fennakadna baba eltérő lakcíme, mert területekre osztott munkakörük van.
40. gyöngy:) (válaszként erre: 37. - Channa*)
2023. okt. 21. 08:10

Gondolom azért, mert a lakcím is alapfeltétel a TAJ-hoz.

Azt nem tudom, hogy törlik-e, Globusnak biztos nagyobb rálátása van, de lakcím nélkül is érvénytelen a jogviszonyod, de nem hagynak ellátás nélkül.

39. globus (válaszként erre: 37. - Channa*)
2023. okt. 21. 08:07

Talán azért, mert a tb kártya kiadásának feltétele a SZIG és lakcimkártya. Bizonyára folyamatos össueköttetésben vannak a lakcímnyilvántartóval, így az érvenytelenítés akkor is megtörténik, ha az ügyfél nem vesz igénybe ellátást. Listára kerül, ott pedig ketyeg előbb a piros, majd barna jogviszony.

Ha lakcim nélkül jogos lenne, ezzel értelmét vesztené a kék lámpa is, akik külföldön fizetnek, mert ott élnek.

38. Channa* (válaszként erre: 36. - Birebora)
2023. okt. 21. 08:03

Én se értem ezt sem!


Ha üres a telek, akkor nincs hová bejelentkezni, de ha van rajta ház, akkor élhető, így lehet lakcím.


Azt gondolom, hogy FI-nél sem az a gond, amit ír, csak így jobban hangzik, mint az igazság;)


Számomra az is érdekes, hogy egy kiskorúnak lehetett máshol a lakcíme, mint a szüleinek.

Amikor a gyerek megszületik, akkor automatikusan az anyja lakcímére bejelentik, ha átjelentkezés van, akkor a gyereket is vinni kell. Nem hagyhatja egyedül még akkor sem, ha csak papíron történik ez.


Tudom, mert egy ismerősöm, amikor új lakásba költöztek az egyik gyereknek nem volt még valamilyen papírja meg, ami nélkül az átjelentkezést nem csinálták meg, és azt sem engedték meg, hogy az anya, apa és másik gyerek átjelentkezzen, és a másik gyerek majd később, mert ez olyan lett volna, mintha a gyereket magára hagyták volna.

Persze, nevetgéltünk ezen akkor, de valahol logikus volt...

37. Channa* (válaszként erre: 35. - Gyöngy:))
2023. okt. 21. 07:57

Értem, amit írtok, csak azt nem, hogy miért lennék piroslámpás, azért, mert nincs lakcímem, de fizetem a TB-t?

Nem tartom logikusnak.

Attól van TB-m, hogy fizetem és nem attól, hogy van állandó lakcímem.

Hiszen, hiába lenne állandó lakcímem, ha nem fizetném a TB-t.


Tehát, nem lenne logikus, ha ezért törölnék a jogviszonyomat, hiszen fizetem!

36. birebora (válaszként erre: 30. - Globus)
2023. okt. 21. 04:51

Hát nem tudom. Üdülőövezetben van nyaralónk. Kb. minden 3.-4. házban életvitelszerűen ott laknak télen, nyáron, egész évben állandóan. Oda vannak bejelentve, ott a lakcim kártyájuk. Onnan járnak dolgozni, gyerekek iskolába.

"csak hétvégi ház" bizony sokuk jóval komfortosabb, korszerűbb, jobban felszerelt mint egy nem csak hétvégi ház vagy mint egy városi lakás. Viz, csatorna, áram, net, orvosi ellátás, fogászat, védőnői szolgálat, könyvtár, közértek, hentes, fodrász, kozmetikus, gyógymasszőr, patika, óvoda, iskola, stb. minden van.

35. gyöngy:) (válaszként erre: 32. - Channa*)
2023. okt. 20. 23:30

Ha nincs lakcímed piros lámpás vagy, azaz érvénytelen a jogviszonyod, de ellátnak, mint ha zöld lámpás lennél.

Felhívják a figyelmed az érvénytelenségre, X napon belül rendezni kell a lakcímet. Csak akkor leszel újra zöld lámpás, ha be is mutatod a lakcímkártyát.

Én így tudom.

34. gyöngy:) (válaszként erre: 32. - Channa*)
2023. okt. 20. 23:08
Nézz utána, ha valami miatt igényelnél új TAJ kártyát kérik hozzá a lakcímkártyát is.
33. timycat (válaszként erre: 32. - Channa*)
2023. okt. 20. 22:36

Elméletileg minden szociális juttatás lakcímhez kötött, szóval lehet a tb is, hisz az is juttatás csak épp természetbeni.


De nem néztem utána ennek.

32. Channa* (válaszként erre: 31. - Dzsenniferkata)
2023. okt. 20. 22:27

Azzal a réssel ne foglalkozzunk, hogy 1 év, stb.


Tehát, fizetem a TB-t 40 éve, valamiért nem lesz állandó lakcímem, pl. egy válás miatt nincs hová bejelentkeznem, de TB-t továbbra is fizetek.


Törlik a TB jogosultságomat annak ellenére, hogy fizetem, pusztán azért, mert nincs állandó lakcímem?


Hát, ezt nehezen hiszem el...

31. Dzsenniferkata (válaszként erre: 23. - Channa*)
2023. okt. 20. 22:18
Én úgy tudom, hogy egy év bejelentett lakcím után lehet valaki egészségügyi ellátásra jogosult egészségügyi szolgáltatási járulék fizetés esetén. Ha valaki dolgozik, vagy vállalkozó, akkor biztosított.
30. globus (válaszként erre: 29. - Gyöngy:))
2023. okt. 20. 22:01
Még 2022 előtt mondta ingatlanos ismerősöm, hogy 0-val kezdődő helyrajzi számra sem adnak lakcímkártyát. Jellemzően zártkert, hegyi házikó, üdülőövezet. Bármennyire komfortosítják, csak hétvégi ház.
29. gyöngy:) (válaszként erre: 6. - Titkoskert)
2023. okt. 20. 21:30

2022-ben módosították a lakcímbejelentéses törvényt és már csak olyan ingatlanra lehet lakcímet bejegyezni, ami az építési szabályok és az ingatlan-nyilvántartás szerint is lakásnak, lakóépületnek minősül.Tehát a présház, garázs meg hasonlókba nem lehet.

Más lett a lakóhely fogalma is. Ennek a törvénymódosításnak nagy visszhangja volt, mert az országgyűlési választások előtt lépték meg.

28. c4da557d31 (válaszként erre: 26. - Timycat)
2023. okt. 20. 21:00
Erről van szó.
27. globus (válaszként erre: 23. - Channa*)
2023. okt. 20. 20:53
Még a nyugdíjas jogviszonyát is érvénytelenítik, ha nincs állandója, pedig ő alanyi jogon lenne biztosított.
26. timycat (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 20. 20:51

Mert megszűnt a cím. Egyébként nem kell áthoznod az orvost, iskolát. Csak ahol a lakcímed van az abba a körzetbe tartozó orvos, iskola, bölcsi köteles fogadni, de dönthet úgy hogy fogad más körzetből is.


Most mondjuk éppen eléggé beszigorították a körzeten kívüli ellátás lehetőségét, de ti már jó ideje odajártok, nem most kell magatokat oda átimádkozni.

25. Domimami (válaszként erre: 22. - Globus)
2023. okt. 20. 20:46
Bizony,és nem csak neki,hanem a gyereknek is.
24. gyöngy:) (válaszként erre: 17. - C4da557d31)
2023. okt. 20. 20:36
26 éve más kerületben van a háziorvosom.
23. Channa* (válaszként erre: 22. - Globus)
2023. okt. 20. 20:35

Miért?

A TAJ nem attól függ, hogy fizeti e a TB-t?

Nem tudtam, hogy ez lakcímhez kötött.


Egyébként, nekem évekig volt az állandó lakcímem egy olyan lakás, amit eladtunk. Valahogy sosem volt időm az új lakásba bejelentkezni:DDD

Aztán, amikor lejárt a személyim, akkor elintéztem azt is.


Senkit nem érdekelt, hogy közöm nincs már ahhoz a lakáshoz...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook