Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit érdekel az asztrológia fórum

Akit érdekel az asztrológia (beszélgetős fórum)


602. nyári szellő (válaszként erre: 598. - Ilcsi Mama)
2012. márc. 2. 19:07

Drága Ilcsi Mama!

Hálásan köszönöm,hogy ilyen gyorsan válaszoltál a kérdésemre!Az pedig külön örömet okoz,hogy örömmel foglalkozol ezzel a témával:)

Nagy segítségünkre van a Te nagy tudásod,mely igen sokféle témára kiterjed:)

Mi lenne velünk nélküled???:)))

601. MsFlower (válaszként erre: 598. - Ilcsi Mama)
2012. márc. 2. 18:52

Köszönjük ezt Ilcsi Mama!

Ismét nagyon érdekes dolgokat írtál nekünk :)

600. Ilcsi Mama (válaszként erre: 590. - Júliusi)
2012. márc. 2. 17:47

Kedves" Júliusi" A kérdésedre igen és nem is válaszom!

Ugyan is, házak az életkorokkal is összefüggésbe vannak. " Glahn" német tudós sok száz horoszkóp kör adatainak a felhasználásával kidolgozott egy rendszert, ami tényleges élet időre és halálra volt felrajzolva.

Ezek alapján ezt a rendszert” Glahn - féle életkör” rendszernek nevezték el.

Ugyan is felfedezés zseniális volt, mert nagyvalószínűséggel lehetett ezzel a módszerrel a halál időpontját megállapítani. Éppen pont, ezért ezt nem is szabad alkalmazni!


Hiszen gondoljunk csak bele, ha az emberek ismernék, hogy kinek még mennyi ideje van, hátra mi történne!

Éppen ezért - bár ismeretes és bonyolult is a kiszámítás rendszere, - de jó érzésű asztrológus ilyen számítással nem foglalkozik!


Azt hogy a halál természetes módon történhet-e, vagy esetleg baleset következtében? Arra, is utalást add a születési „Radix” képlet!

Azonban ehhez is mindenmás számításnak a figyelembe vételéhez a képlefejtésnél sok mindent kell összevetni.


Mivel a „Mundán planéták, tehát nem a születési képletben elhelyezkedő házakra és a planéták helyzetére gondolok, ha nem arra, amikor a felkelő jegy az I. Házas Kos-jeggyel kezdődik és 12. házas Halak jeggyel fejeződik be. Ugyan is ezeknek, a planétáknak a fényszög hatásai olyan hatásokra utalhatnak, amely hatások a külvilág folytán érnek bennünket. Ezek azok a”sors” vagy úgy is mondhatjuk, hogy „végzetszerű” hatások, amelyek a nélkül érhetnek bennünket, hogy saját magunk ahhoz hozzájárultunk volna.


Egyszóval válaszolva kérdésedre, ne akarjuk tudni a végzetünket, csak az asztrológia által készített horoszkópkörünk megismerése által, elsősorban ismerjük meg saját magunkat, az élet adta lehetőségeinket.


Valamint azokat a figyelmeztető jeleket, amiket a jegyek-házak- bolygók akár a pontos születési időre felállított „Radix” = születési képletben, akár a Tranzit körforgásuk során is,

„Egyénre szabva” előre jeleznek nekünk.

Vagy a fényszögek által megmondják, hogy a hatások jók, vagy nem jók, és azokon akár sajátakarattal is tudunk javítani, vagy akár esetleg egy baleseti veszélyt el is tudunk hárítani.


Arról már nem is beszélve, mint - amit, most kért „Nyári szellő” hogy hogyan vigyázzunk a testünk épségére, akár olyan módon is, figyelembe vesszük a táplálkozásunk során, hogy hogyan védjük az egészségünket. Például mennyi koleszterint, vigyünk be szervezetünkbe, vagy mennyi gyógyszert fogyasszunk.


Mi is az a koleszterin?

A koleszterin (C27H46O) szterán vázas vegyület, amely minden emberi és állati sejtben megtalálható, testünk egyik alkotó eleme, létfontosságú a létezéshez.

A szervezetünkben a máj állítja elő, sokkal nagyobb mennyiségben (1-4 g naponta egy felnőtt embernél), mint amennyit a táplálékból fel tudnánk venni.

A koleszterin szintnek számos fontos funkciója van az emberi testben, a sejtmembránok fontos alapanyaga (agyunk szárazanyag-tartalmának kb. 65%-a koleszterin) és kiinduló anyag az epesavak és számos hormon előállításához, szükséges az immunrendszert erősítő

D-vitamin előállításához, részt vesz a zsíranyagcserében, továbbá az idegszövet felépítésében. A májon kívül különösen nagy mennyiségben van jelen a mellékvesékben és az idegrendszerben is.

A vér átlagosan 10-12 g koleszterint tartalmaz, míg a szervezet összes koleszterintartalma 100-150 g. Ezzel szemben a táplálékkal felvett koleszterintartalom csak 20%-a annak, amit a szervezet naponta előállít.

Természetes koleszterinszabályozás.

Szükség esetén a koleszterinszint könnyedén csökkenthető, ha megfelelően táplálkozunk meg felelő zsírokat és, teljes kiőrlésű gabonákat illetve sok zöldséget és gyümölcsöt fogyasztunk.


Gyakorlatilag egyértelmű, hogy a zsírfogyasztás (magas koleszterinszint) és a szívbetegségek között sincs semmi összefüggés. Szervezetüknek ugyanis van egy ellenőrző, szabályozó mechanizmusa és a májban leáll a koleszterinszintézis, ha az élelmiszerek koleszterinszintje magas, vagyis feleslegesen nem dolgozik a szervezetünk. Táplálkozás hatására a koleszterinszint csak ideiglenes emelkedik meg, majd (a vércukorhoz hasonlóan) visszaáll a normális szintre.

Nagyon fontos tehát a természetes koleszterinszabályozás.

Szükség esetén a koleszterinszint könnyedén csökkenthető a teljes kiőrlésű gabonák illetve zöldségek fogyasztásával.

Omega 3 zsírsavak: Mostanában már egyre elfogadott tézis, az is hogy például a saját sütési mangalica zsírszalonnából készített zsír sem ártalmas a szervezetre. Ezen kívül a halolaj, liget szépe mag olaj, lenmagolaj, stb. ugyan is, hígítják a vért, javítják az összetételét, áramlási tulajdonságait, így csökkentve az érfali lerakódások esélyét.


Teljes kiőrlésű gabonák, rostok: hajdina, köles, zabkorpa - a könnyen emészthető rostok gyorsítják a táplálékkal bevitt zsírok kiürülését.


Zöldségek: retek, torma, paprika, vöröshagyma, fokhagyma, póréhagyma, zöld leveles zöldségek - emésztést serkentő, vértisztító anyagokat tartalmaznak


Gyümölcsök: citrusfélék, paradicsom, csipkebogyó, banán és datolya, szilva.


Diófélék és olajos magvak: mandula, mogyoró, lenmag, zsálya, tökmag, mák, dió, napraforgó STB.


Vagyis Ha valakinek tényleg magas lenne a koleszterinszintje ennek az okát, kellene elsősorvban megkeresni és nem a máj koleszterintermelését leállítani "gyógyszerekkel".

Könnyen lehet, hogy a testünkben valahol egy gyulladásos, fertőzés lehet.


Tehát ha az ereinket védjük a túlzott elzsírosodástól, meszesedéstől, vagy a betegség hajlamoknak a jelzéseire odafigyelve, időben orvoshoz fordulunk, vagy a szívünket védjük a megfelelő táplálkozásukkal is, hogy ez által is segítsük, a –születésünktől a halálig tartó- folytonos munkájában, akkor már sokat tehetünk azért, hogy hosszú egészséges és boldogsággal teli életet élhessünk.

599. Renee84 (válaszként erre: 578. - Ilcsi Mama)
2012. márc. 2. 16:58

Drága Ilcsi Mama!:)

A mai nap volt egy kis idöm,hogy itt olvasgasak a forumon.Probáltam értelmezni a jellemzésed!:)

Nagyon sok dolgot tudtam megfejteni a magam modján és csak kapkodom a fejem,hogy csak egy születési idöpontból mi mindent meg tutsz fejteni ugy,hogy minden egyes szóból magamra ismertem.Hihetetlen!

Nem tudom szavakkal kifejezni azt,hogy most mit érzek.:) Szinte egy nyitott könyvnek érzem magam elötted,mert ez mind én vagyok.Most értem ezt a Kos jellemzésre,a párkapcsolatra.A külföldi munkám tényleg az ami segit nekem,és a családtól távol lenni az ami az egészet neheziti.

Szóval,ha én most mindennel kapcsolatba irok pár sort akkor az én hozzászolásommal lenne most teli a forum!:)

Egyszerüen lenyügöztél a tudásoddal!:)

Sok dologra rávilágitott az elemzés!

Nagyon köszönöm mégegyszer!:)

598. Ilcsi Mama (válaszként erre: 591. - Nyári szellő)
2012. márc. 2. 15:59

Kedves "nyáriszellő": Nem is hiszed, hogy milyen nagy örömmel teszek eleget a kérésednek.

Hiszen ez a tavaszi időszak az, amikor a hölgyek úgy érzik, hogy itt - ott túl felesleg van a testükön. Ilyenkor nyúlnak aztán különféle úgymond

" táplálék kiegészítő" szedéséhez a fogyókúra gyanánt.

Pedig csak a második fővilágosítónknak, a Holdnak a tanácsait kellene okosan felhasználni. Ezért most, is mint már más leírásomban is megismétlem ezt a nagyon egyszerű szabályt, hogy:

Legyünk mindannyian a testünk őrei!


Ha le akarunk fogyni és meg is, akarjuk tartani az elért testsúlyt, akkor elsősorban tudatosan kell táplálkoznunk! Minden hízásra alkalmas egyénnek, illetve az ülő foglalkozásúaknak is, jó lenne, ha ismernék a saját holdjegyüket.


Azért, hogy egy-egy étkezés jólesik nekünk vagy sem, gyakran holdállása is”felelős” lehet.

Ugyan is, növő holdállásnál még ugyan olyan étkezési szokásoknál is sokkal többször van telítettség érzetünk. Ekkor könnyebben is hízunk, mint fogyó hold idején. Fogyó hold idejében, még ha kicsivel többet is eszünk, akkor is a súlyunk nem gyarapodik.

Már csak azzal, is, hogy a fogyó hold napokon csak olyan ételt fogyasztanának, amely már önmagában is segít a felesleges kilóknak a felszedése ellen.

Hold hatását figyelembe véve könnyebben és gyorsabban fogyhatunk.

Azt is előre tudhatjuk, mely napokon szabadulhatunk meg leggyorsabban felesleges kilóinktól, ha ismerjük a holdnak az állatövjegyekben való tartózkodási idejét.


Újholdkor: méregtelenítsünk, növő holdkor: sétáljunk, sportoljunk, telihold: végénél már kezdjük el a fogyókúrát és a fogyó holddal, fogyjunk!

Evés előtt igyunk meg lassan 1 pohár vizet, hogy feladatot adjunk a gyomrunknak.

Az ételt rágjuk meg alaposan. A gyomrunk így könnyebben emészt.

Ami még fontos: A Hold állása a különböző állatövi jegyekben az egyes élelmiszerek emészthetőségére is hatással van!


Csökkenő hold idején, könnyebb megszabadulni a fölös kilóktól, de már az, is nagy hatással van a szervezetre, ha a holdtölte előtti napokon, és telihold idejében kevesebbet eszünk.


Amikor a holdnövőben van, és áthalad a hold a saját jegyünkön, akkor méregtelítés is, sikeresebb.

Mondjunk le az esti étkezés során a zsíros ételekről.

Miért éppen bizonyos időben ébredünk fel, ha este megterheltük gyomrunkat? No, erről is írok nektek, ha szeretnétek!


Természetesen az állatövjegyek is, nagy jelentősséggel vannak a testsúlygyarapodásra.

Ezért elsősorban fontos, hogy mindig legyen kéznél, hogy a hold éppen melyik jegyben szeli át a jegyeket. Másodsorban pedig, hogy melyik jegyre milyen hatással van a holdhatás figyelembevétele.


Most a testnek az egészség - betegség hajlamokra vonatkozó részt írom le nektek.


Gondolatok az egészségről: HOLD hatásai az emberi testrészekre is kiterjednek. A Hold hatása, fokozódik, ha növőben van és csökken, ha fogyóban van. Ha az emberi, a testrészeket képzeljük magunk elé, a zodiákus jegyek az alábbi felosztás szerint uralkodnak a test egyes részein. Testünk valóságos csoda éveken és évtizedeken át látszólag mindent megbocsát: a rossztáplálkozást, mozgáshiányt, túlzott mértékű alkoholt és nikotinfogyasztást, ezért illik tudni, hogy hogyan is működik a testünk.

„Az embernek nem lehet mindig jó napja,

Ahogy a virág sem virágozhat száz napon át.” /Cseng Kuang/


Az asztrológia szerint az állatövjegyek, illetve az uralkodó bolygók a test állapotára is hatnak.

Általában ezek a testrészek a saját születési állatövjegyben a leghajlamosabbak a megbetegedésekre, és különösen érzékenyek a jegyekhez tartozó betegségekre.

Az állatövi jegyben benne foglaltatik a „teljes emberkép” kezdve a Kos jeggyel, azaz a fejjel, egészen a Halak jegyig, amelynek a - testrészen - a lábfej felel meg.


Ezért nem árt megismernünk a születési képletre gyakorolt hold hatását, illetve Holdnak a 2-3 naponként változó állatöv jegyben való tartózkodási idejüket és hatásukat. Nem árt figyelemmel kísérnünk több szempontból a hold naptárt.

Az egyes állatövi jegyek - egészségügyi szempontból, betegség hajlamok. - különféle- a test területeire ható – hold hatásimpulzusairől az alábbiak szerint adnak nekünk áttekintést.


KOS: a fej, az agy szem, orr, gége és a beszélő szervek.

BIKA: Fogak állkapocs, nyak torok, mandula és a fülek.

IKREK: Váll, karok, kéz, tüdő.

RÁK: Mellkas, tüdő, gyomor, máj, epe.

OROSZLÁN: Szív, hát, rekeszizom, vérkeringés, és verőerek.

SZŰZ: Emésztő szervek, idegek, lép, hasnyálmirigy.

MÉRLEG: Deréktáj, vese, hólyag.

SKORPIÓ: Nemi szervek, húgyvezeték.

NYÍLAS: Csípőtől lefelé, lábszár, visszér (véna).

BAK: térd, csontok, ízületek, bőr.

VÍZÖNTŐ: alsó lábszár, idegrendszer,

HALAK: Lábfej, lábujjak.


Ezeken, a jegyeken való hold áthaladásokkor a hozzájuk tartozó testrészeknek az operációja nem ajánlott, hacsak nem életmentő műtétekről lenne szó.

Aki hisz benne, aki nem, akkor is holdállásoknak és a jegyeken való áthaladások hatásai az alábbiak szerint vannak hatással az emberi szervezetre.

HOLD járása az állatövjegyben egy óramutató járásához hasonlítható, amely

Két-, háromnapos időközökben váltakozó. „Hold naptár” szerint az alábbi állatövjegyek uralják a jegyeket, ahol épen a hold áthalad! Az események természete attól is függ, hogy milyen jegyben és házban helyezkedik el a hold a születési képletben.


Már Hippokratész is (i. e 46-370) naplójába feljegyezte, hogy a testnek azt a részét, amelyet az a jegy érint, amin a Hold éppen áthalad, nem szabad semmilyen sebészeti beavatkozásnak kitenni.

Mindenféle sebészeti beavatkozásra érvényes, beleértve a sürgős műtéteteket is: minél közelebb van, a holdtöltéhez, annál KEDVEZŐTLENEBB. Minél inkább nő a HOLD, annál kedvezőtlenebbül alakulhat a sérülések és műtétek utáni gyógyulás menete.

A telihold napjának vannak a leginkább NEGATÍV következményei.

Ebben az időben több a balesetek száma is. A sebek ebben az időben jobban véreznek, mint máskor.

Ha van lehetőség választani, inkább a FOGYÓ HOLDKOR Teleholdat követően (©), III. IV. (●) Negyed Új holdig) ajánlatos a műtétet elvégezni. Ugyan is a műtétek, ekkor jobban sikerülnek. Teli holdtól számított 2-3 naptól, fogyó domború, holdon átkövető napokban, ©utolsó negyed (csökkenő hold) és a fogyó sarló, idejében ajánlatos a műtéteteket elvégezni.

Ha lehetséges, akkor a fogorvosnál a koronát és hidat is fogyó hold idején ajánlatos felhelyezni.

Példaképen: ha csípő operációt kellene végre hajtani, (a derék test tájt a Mérleg jegy uralja: lásd a fentebb leírtak), akkor a műtétre a fogyó holdban lévő: időpont a leg megfelelőbb. De erre is vonatkozik az a szabály, hogy lehetőleg ne azon 2-3 napon kerüljön sor a műtétre, amely test tájékot abban a jegyben a Hold ural, vagyis, ebben az esetben a mérleg napok.

Vagy, ha például epe műtét idejének a meghatározása szükséges, akkor az a fogyó hold idejében a legalkalmasabb, de lehetőleg ne Rák napokon, legyen. Amennyiben szemműtét van kilátásban, akkor azok ne azon a napon legyenek, amikor a Hold éppen a Kos jegyben jár stb.


{forrás:<Johanna Paungger asszony és Thomas Poppe, Hold című könyve és számos más orvosok által is elismert> több éves gyakorlati megfigyeléseinek leírása alapján készítettem a <kivonatos> gyűjteményt. Általuk megfogalmazott legfontosabb szabály, hogy a sebészeti beavatkozásokat, ha lehet fogyó hold idején a teleholdat követően a csökkenő hold idején ajánlatos elvégezni.(Ma már nagyon sok orvos is hisz ebben, és kérésre a műtéti időpont előzetes kijelölésben is figyelembe veszi a leírtakat.)

Ki hogyan bánik ezzel a tudással, és mennyire fogadja el az itt leírtakat, az már mindenkinek a maga dolga, felelőssége, és elhatározása. Én csupán csak, mint az egészségünk megőrzése, gyógyulása, érdekében írok nektek, ezekről az össze fügésekről.}


Ebben az évben még nyárig a következő időpontokra esnek a holdfázis ciklusok:

Március. 1.-én Ď növekvő hold. 8.-án O Telehold. 15.-én © Csökkenő hold. 22-én Új hold. ● 30.-án Ď növekvő hold.

Áprilisban: 6-án O Telehold. 13.-án © Csökkenő hold. 21.-én Új hold ●. 29.-én Ď növekvő hold.

Májusban: 6-án Telehold. 12-án © Csökkenő hold. 20-án ● Új hold. 28.-án Ď. növekvő hold.

Júniusban: 4.-én O Telehold. 11.-én © Csökkenő. 19.-én ● Új hold. 27.-én Ď. Növekvő hold.


Valamint márciusban az alábbi napokon szeli át a HOLD a különböző jegyeket:

Március 1-2. Ikrek-jegy. 3-4. Rák-jegy. 5-6. Oroszlán. 7-8 Szűz. 9-10. Mérleg. 11-12. Skorpió. 13-15. Nyilas. 16-17. Bak. 18-19. Vízöntő. 20-21. Halak. 22-24. KOS. 25-27. Bika. 28-29. Ikrek. 30-31. Rák.

Áprilisban folytatom.

597. Renee84 (válaszként erre: 595. - HnéViktória)
2012. márc. 2. 15:24

Ez igy van!:) Csatlakozom!

Hihetetlen,lenyügözö a tudása és a segitökészsége!

Köszönök mindent neki!:))

2012. márc. 2. 11:11

Sziasztok!


Kedves Ilcsi mama!


Nagyon nem megy jól a szénám újabban és jó lenne ha valaki azt írná nekem,hogy most már csak jó jöhet:-(((


Mindenki aki ideges ma és szomorú mint én,sok puszit küldök neki.

Nehéz ez a nagybetűs:-(sajnos!

2012. márc. 2. 09:10

Csajok!

Az egész fogyis fórum itt van:??!

Na sebaj,de most már látjátok amit írtam,hogy Ilcsi Mama egy csupa szív KINCS!!!!!

594. Svetus (válaszként erre: 588. - Ilcsi Mama)
2012. márc. 2. 08:57

Kedves Ilcsi Mama!

Nagyon szépen köszönöm! Megfogadom a tanácsod és türelmes leszek. Amit írtál mind igaz, anyukám jelenleg amerikában van,de ha itthon lenne is míg ő az ország keleti részén lakik én a nyugati részén vagyok. Gyermekeim nemrég gyógyultak meg,hörghurutjuk volt, és amint írtad nálam gyomorgondok is vannak elég régóta.Azt szoktam mondani hogy minden rossz után valami jó is jön, ezért többszörösen csak a jóra koncentrálok és várom. :o)

Mégegyszer köszönöm. :o)

593. MsFlower (válaszként erre: 589. - Ilcsi Mama)
2012. márc. 2. 08:19
Előre is nagyon szépen köszönöm, már nagyon várjuk :)
592. Renee84 (válaszként erre: 584. - Ilcsi Mama)
2012. márc. 2. 08:09

Kedves Ilcsi Mama!

Nyugodtan kiirhatod/kiirhattad,amit küldem privátba!:)

Egyedül az zavar a fejtésbe,hogy amit irt az örökség által hozzájutott anyagi dologba!

Remélem ez majd csak sok-sok év után lesz,mert csak édesanyám után tudnék örökölni,de ö még maradjon mellettünk!Vagy lehet rosszul értelmeztem?

Olvasgatok vissza a forumba és lassan,de biztosan tisztán látok mindent!:)

Köszönöm szépen Ilcsi mama!

Szép napot!:)

2012. márc. 2. 06:59

Drága Ilcsi Mama!

Közeledik a tavasz,a megújulás időszaka.

Azt szeretném megtudni(szerintem többen is kíváncsiak vagyunk rá),hogy méregtelenítés,tavaszi fogyókúra elkezdésére a holdállás alapján melyik időpontokat javaslod?

Válaszodat előre is köszönöm:)

2012. márc. 1. 23:13

Köszönöm szépen!

Más. Már régen szerettem volna megkérdezni, és tudom, sokakat érdekel.

Egy asztrológus meg tudja állapítani, hogy az illető mikor hal meg,ha igen baleset,gyilkosság, vagy betegségben?

Nagyobb betegséget meg tud állapítani?

Csak kíváncsiságból érdekel.Nem biztos ha igen a válasz, hogy szeretném is tudni...

589. Ilcsi Mama (válaszként erre: 587. - MsFlower)
2012. márc. 1. 21:56
Kedves" MsFlower"Már elkészítettem a férjed képletét, éppen azon dolgozom, nagyon szívesen elküldöm előzetesként az övét is mint atiédet is elküldtem annó. Talán Te magad is sok mindent tudsz majd kikövetkezteni már ebből is. De munka ügyben hamarosan küldöm a választ e-mailben. Üdv: Ilcsi Mama.
588. Ilcsi Mama (válaszként erre: 586. - Svetus)
2012. márc. 1. 21:40

Kedves Svetus. Még egy kicsike türelmet kérek hamarosan sorra, kerülsz Te is. Persze, hogy érzed mostanában a nem jó dolgokat, hiszen a Jupiter a képletedben, a Mérlegjegyben, együttállásban áll a Szaturnusszal, ami ugye arról is ismeretes, sorsbolygó révén akadályokat is gördít eléd. (Pláne úgy, hogy a Jupiter neked személyi bolygód is, mert az aszcendens Nyilas jegyed uralkodója).

Márpedig most a Bika jegyben haladt a Jupiter a te IV. család és Otthon házadban, (ami neked az anya háza is, esetleg ezzel kapcsolatosan is lehettek gondjaid, bár úgy látom, hogy távol élsz az anyukádtól?), ahol szembe került a Jupiter és feszültségeket hozott neked, főleg kommunikációs veszteség téren a párkapcsolatodban is. Azért mert a képletedben 4° fokon áll a Jupiter a „Radix” születési képletedben és a Jupiter éppen ezen a fokon állt mostanában, a Bika jegyben/ Vénusz uralkodóval.


Mars pedig férfi jelölő a saját képletedben és a VII. házban áll, és megoldandó Qvadrát fényszögben áll a Mars a Szaturnusz-Jupiter együttállással. De ennek most már hamarosan vége lesz, mert ugyan még Retográd módon a Jupiter a júniusig Bikában halad, de mert távolodik a Szaturnuszi szemben állástól ezért már nyártól, amikor a Szaturnusz is és Jupiter is az Ikrekben jó harmonikus Trigon fényszög hatással lesz a VII. párkapcsolati házadban is, a segítségedre lesz.

Mivel azonban az 5. gyermek házadban volt ez a szemben állás, esetleg a gyermeked is beteg lehetet, de azon is túl lesztek hamarosan. De vigyázzatok a Merkúr krónikus hatás miatt még 06. 06. 25-ig, amikor a Merkúr a Rákjegyben szemben kerül képleted szerinti saját magával.

Ez a betegség hajlam: főleg a légcső és a tüdőbetegségre vonatkozhat. Valamint a Rákjegy ura a Hold, ezért nálad esetleg ebben az időben

- a mostani sok feszültség miatt is,-, akár gyomorral kapcsolatos betegség hajlam is okozhat egészségügyi gondot.

Ezt csak azért írtam előzetesként, hogy próbálj megnyugodni. Minden rendben lesz, csak

T Ü R E L E M! Próbáld helyén kezelni a dolgokat! Üdv: Ilcsi Mama.

2012. márc. 1. 15:59

Drága Ilcsi Mama!

Nem akarok türelmetlenkedni, félre ne értsd a dolgot, csak meg szeretném kérdezni hogy a férjecskémnek mikor tudod megcsinálni majd az elemzést?

Csak nagyon-nagyon kíváncsiak vagyunk :))

Főleg a munkával kapcsolatos kérdéseimre való válaszokra.

Szép napot!

586. Svetus
2012. márc. 1. 14:42

Kedves Ilcsi Mama!

Remélem minden rendben van mindenkivel. Mihelyst tudok visszaolvasok,csak most elég sok a teendőm. :o)

Sajna nagyon nehéz nekem pozitivan gondolkodni most mikor ennyi rossz ér,de nem adom fel, remélem meghozza a gyümölcsét. :o)

További szép napot kívánok! :o)

585. Ilcsi Mama (válaszként erre: 582. - Júliusi)
2012. márc. 1. 12:58

Kedves "Júliusi". Erről írtam a Privi levélben. Valóban a 05.05 az a Szűz NAP jegy. Mivel azonban neki nem ismert a pontos születési órája és egyébként sem készítek fejtést olyannak, aki nem családtag vagy saját maga esetleg nem is tudhat arról, hogy az adatai alapján részére elemzés készült. Ezért mivel a lányod VII. Párkapcsolati háza Mérleg jegy ezért írtam arra vonatkozóan a Mérleg összefüggésében a leírást.

Szeretettel Üdvözöllek és fel a fejjel! Meg tanulja a lányod a saját döntése árán azt, hogy jó vagy rossz volt-e döntése?


Mivel azonban az egyik fórum látogató jelzése okán én is észrevettem, hogy a jegyek leírásának a többsége ( nem tudom miért?) eltünt a fórum elejéről, ezért megpróbálom azokat- többek kérésére - újból pótolni. Itt a jó alkalom, hogy neked és másoknak is álljon itt a SZŰZ jegyre vobatkozó leírás.


SZŰZ - jegy.


Ezt a jegyet a tökéletességre törekvés jellemzi. Higgadt, gondos, és elemző típusú emberek.

Egy pillanat alatt átlátják az összefüggéseket. Minden szűz jegyű ember fölöttébb intelligens.

Logikában nem igen veszi fel vele a versenyt senki sem. Azt modhatjuk el róluk, hogy gyakorlatiasak, jó a humor érzékük, keményen dolgozók, és két lábon állnak a földön.


Alapeleme: a FÖLD (a Földön a Szaturnusz uralkodik)

Uralkodó bolygója: MERKÚR,(az ész istene).

Alaptulajdonsága: változó

Szimbóluma: a szűz szárnya.

Mottója: "Én elemzem."


Általános Szűz jegyelemzés:


Ez a jel az állatöv legintelligensebb jele. E csillagkép szülöttje értelmes, jó felfogású, már gyermekkorában is. Később is praktikusak, gyakorlatiasak, logikai készségük igen fejlett. Olykor szőrszálhasogatónak is tűnnek, ezért kisé flegmatikus észlénynek tartják őket.

A Szűz művelt, okos, intelligens, gyors felfogó, összpontosító képességű. A jegy szülöttjeikre az élénk értelem, jó felfogóképesség, beszéd és íráskészség a jellemző.

Lassan megfontoltan cselekszenek, de amit megvalósítanak, az, tartós és értékes lesz. Szerények, mindennek észreveszik a jó oldalát. Jószívűek, szívesen segítenek másokon, megbízhatóak, számítani lehet rájuk a bajban is. Logikája éles, emlékező tehetsége kiváló. Előre látó, takarékos, szeret gyűjtögetni. Szeret mindent előre kiszámítani, szereti a biztonságot.

A Szűz Föld-jel, ugyanakkor változó is, ráadásul az észisten gyermeke is.

Jellemének ez a három fő elem a legjobb meghatározója: Dolgos, higgadt, Szívós.

Jellemzőjük a pedantéria, feltűnően rendszeretők, sokat adnak a környezetükre, saját maga külső megjelenésére is, ez alapján ítélik meg az embereket.

Legnagyobb hibájuk viszont, hogy néha –látszatra indokolatlanul- visszahúzódnak, s hallgatásba burkolóznak, ilyenkor különcködőnek, sértettnek vélik őket, pedig csak a világ relativitásán elmélkednek.

Teteikben elsősorban az értelem diktál, és nem az érzelem. Remek az elemző, analizáló készségük, mindent racionálisan, gyakorlatiasan mérlegelnek.

A pénzzel okosan bánnak, így jó pénzügyi érzékkel rendelkeznek, jó menedzser típusok is vannak közöttük. Alkalmasak az iparban, a kereskedelemben pénzüggyel kapcsolatos munkakörökre. Szívesen és sokat olvasnak, tanulnak, tesznek azért, hogy állandóan képezzék magukat, kiváló ajándék számukra a könyv. Szeretik az esztétikai szépet, a vallás, és más tudományos munkakörök, sem állnak távol tőlük.

A Szűz jegyben születettek igen érzékeny típusúak, pontosan érzékelik a környezetükből feléjük irányuló jelzéseket, jó családanyák és apák kerülnek ki közülük.

Könnyedén kitalálják családtagjaik és barátaik kívánságait.

Mennél idősebbek annál szorosabb kapcsolatra törekszenek a szeretteikkel.

Kiváló házigazdák. Jól értenek baráti körük megválogatásához.

Fejlett a kritikai érzékük, amelyet gyakran ki is nyilvánítanak, ezért sok ellenséget is szereznek életük során.

Legjobban a Bika és a Bak típusúak illenek hozzájuk. A Nyilas, a Skorpió, és a Mérlegjegyben születettek között is jó partnert találhatnak, akik jól kiegészíthetik őket.

584. Ilcsi Mama (válaszként erre: 583. - Renee84)
2012. márc. 1. 12:27

Kedves" /Renee84/ Elösször is köszönöm az elismerésed, és hogy segíthettem neked is. Azt, hogy beleegyezésed adtad itt ahhoz, hogy a fejtés menetét mások is olvashassák és azokat esetleg hasznosítsák. Érdkes mert az egyik asztrológiával is foglalkozó személy azt kérdezte, hogy a fejtésnek az alapjaként Te mennyi ismeret anyagot adtál meg magadról? Mivel itt a válaszodban hívatkozol is a szakmai tanulására bizonyosan nem haragszol meg, ha felrakom a privi kérő leveled( természetesen a szelyes születési adataid nélkül).


Kitôl: Renee84, 2012-02-16 17:42

Téma:


-------------------------------------------------------kérés-------------------------


Üzenet: Kedves Ilcsi Mama!

Az adataim!

Születési idö:

Az e-mail cimem:

Az elemzés terjed ki a párkapcsolat,a jelenlegi munkahely,anyagi dolgok,gyermek vállalás,másik szakma tanulására!

Elöre is nagyon szépen köszönöm!:)


Hát ennnyi!. Gondolom ezt Renee is megerősítheti.


Tudjátok egyrészről azért örülök, ha itt is olvashattok egy -egy fejtés leírást, mert az akár Ti saját horoszkópotokra is visszavezethető. Mert ha ismeritek a házak a jegyek jelentés tartamait. A bolygók fényszöghatásainak a jelentőségeit, akkor láthatjátok, hogy azon múlik minden elemzés alapja. Ehhez társulnak aztán a Tranzit bolygó hatások jelentései, az uralkodó bolygók és a személyes bolygók figyelembevételével a feltett kérdésre vonatkozó "Radix" születési képlet szerinti fényszög hatások elemzése.


A betegség hajlamokra, mert a képletből tulajdonkép csak a sz. képletben adott hajlamokat lehet jelezni. Azonban ehhez nagy segítséget adhat a születési képletben a 6-12. ház illetve azoknak a jegynek az ura is.


Gyere máskor is ide fórumra hozzánk. Örülök, ha érdekel hogy szeretnél ismeretanyagot szerezni, akár ilyen módon is. Üdv: Ilcsi Mama.

583. Renee84 (válaszként erre: 578. - Ilcsi Mama)
2012. márc. 1. 10:12

Kedves Ilcsi Mama!

Nagyon szépen köszönöm a gyors megfejtést!

Nem probléma,hogy a forumon is fent van!

Még egy két képletet meg kell fejtenem,utánaolvasnom,de ez remélem menni fog.:)

Magamra ismertem a leirásodból.

Külföldön dolgozok,de csak szezonális munkán vagyok és csak a családom miatt vágyodok haza!Nagyon kötödök hozzájuk.Ahogy irtad,nekem is van hitelem és csak a külföldi munkámnak köszönhetöen tudom fizetni.

Ahogy irta,hogy a kerekedelem,könyvelés terén lehetek kitünö,vendéglói végzetségem van,de ahogy kérdeztem is milyen téren lenne jó tovább tanulni én a kereskedelmre gondoltam.Most ezt a gondolatomat megerösitette Ilcsi Mama.:)

Az egészségemmel kapcsolatba igen,nagyon figyelnem kell rá,mivel gyerek koromba volt egy idegrenszeri betegségem.Gyogyultnak vagyok nyilvánitva,de bármikor visszajöhet és amiket irt azokra is figyelni fogok.

Nagyon sok dologra rávilágitott.Rengeteget segitett ezzel az elemzéssel.

Egy-két részt még megfjtek és mindent tisztán látok majd!

Nagyon-nagyon szépen KÖSZÖNÖM Ilcsi mama.

Ha idöm engeni mindig jövök olvasni a forumba.

További szép napot kívánok és mégegyszer köszönöm szépen!:)))

582. júliusi (válaszként erre: 581. - Júliusi)
2012. márc. 1. 08:07

Nem szándékoztunk eddig sem"ellnállni" az akaratának, se visszatartani,és egyátalán,nem szólunk bele a döntéseibe...Nem is igen hagyná:)

A férfi meg szerintem szűz jegyű,biztos elírtad:) (09.05)

De azért köszi!

2012. márc. 1. 07:56
Köszönöm szépen a választ!
580. Ilcsi Mama (válaszként erre: 576. - Voroskarom)
2012. febr. 29. 14:59

Igen! Köszönöm a jelntkezésed. Olvasgass, ha van egy kis időd, sőt ha érdekel is ez téma, akkor másold ki azokat a részeket aminek segítségével, majd sok mindent látni fogsz a saját képletedből.


Akár saját magadnak is feltudsz tenni kérdéseket, ha meg lesz a saját köröd. Nézd majd a ház hatásokat a jegyekben álló bolygó hatásokat, az uralkodó bolygók jelentés tartalmait. A bolygók állásait amelyet, mindig jelzek a következőkben is, hogy éppen hol járnak. (Vagyis hol - mikor van a TRANZIT=körforgás által elfoglalt helye a zodiákusban.)


Érdemes azokat a fejtéseket is átolvasni, amiket azért töltök fel, hogy abból Ti mindannyian is lássátok, hogyan kell a képlet alapján értelmezni a dolgokat. Üdv: Ilcsi Mama.

579. Ilcsi Mama (válaszként erre: 577. - Aville)
2012. febr. 29. 14:42
Semmi baj.
578. Ilcsi Mama (válaszként erre: 482. - Renee84)
2012. febr. 29. 14:30

Kedves”Renee84.” Most egy kicsit előbbre véve Te kerülsz sorra, mert márciustól neked egy változás következik be ismét az életben.


(Bocsáss meg nekem, ha ezt itt a fórumon is leközlöm, mert nagyon sok olyan dolog szerepel benne, ami másokra nézve is fontos lehet, ha ebből látható, hogy hogyan kell a saját képletük alapján nézni a dolgokat házhatás, jegyhatás és főleg a bolygók fényszögeinek hatásai alapján. Valamint nagyon fontos, hogy amely jegyben és házban áll a bolygó annak milyen bolygó az uralkodója illetve lokálisan mely jegyben-házban található a ”radix”=születési képletben a bolygó. Mi a személyi bolygó?

Az milyen hatással van a jövőre?

Nagyon jó lenne, ha sokan megfogadnák a szándékom indítatását, hogy mennél több ismeret anyagot szerezetek ez által a fórum által is, az Asztrológiáról.


Mivel ez ilyen módon a Te személyiségi jogaidat nem sérti, ezért gondolom nem haragszol meg érte.


Sajnos nem minden esetben tudom teljesíteni a kéréseket, főleg, azért mert olyan sok összegyűlt már, hogy talán júniusig nem is végzek vele, akkor meg sajnos szüneteltetnem kell a fórumra való írásaimat és pláne a fejtéseket, mert akkortól egészen őszig, csak az unokáimé minden szabad időm. (Már hosszú évek óta így van ez. Az egyik 23. éves a másik unokám pedig most múlt 16. éves. Nagyon szeretem őket, de ők is ugyan csak nagyon szeretnek engem. Még ilyen korukban is igényt tartanak arra, hogy a Mamival együtt töltsék el minden szabadidejüket. Ezek után mivel tanulnak, főleg a nyári időkre tevődik az együttlétünk minden csodával eltöltött ideje. Ez add nekem és nekik is, nagyon sok feltöltődést, a következő évekre.)


Egyébként is kedves „Renee” ebben az évben 28. éves vagy és közeledsz az I. Szaturnuszi ciklusodhoz. Azt ugye tudod, hogy a Szaturnusz 29. év alatt kerüli meg a NAP pályakörét, és amikor visszatér a horoszkópban a születésszerinti helyére, vagyis együttállásba kerül saját magával, akkor fejti ki a szülöttre legjobban a hatását. Már pedig neked a Szaturnusz a 3. házadban Skorpió-jegyben 14°10’ fokon állt a születésedkor. (Itt olvasd el még a fórumon, amit a Szaturnuszi ciklusról is írtam ez nálad leginkább majd akkor lesz „élesben”érdekes, amikor ez év 10. 06.-tól a Szaturnusz már a Skorpió jegyben fog haladni és 2013. november első 10. napjában pedig, pontosan 14° fokon találkozik a Te születéskori jegyedben álló fok számmal. Ekkor lesz neked az Szaturnuszi I. Ciklusod, amely minden ember életében nagy jelentőséggel bír. Sajnos itt most nincs időm –az ismert sok várakozó miatt sem- kifejteni ezeket, a rád vonatkozó hatásokat, de nagyon érdemes a fórumról ezeket, a leírásokat is kimásolnod. Többek közt a 468. 464. 462. és még a fórum elején is több helyen lehet a Szaturnuszról olvasni.)

Ugyan is a ciklust megelőzően, 18. hónappal a hatások már érezhetőek. Már pedig kimerem jelenteni. Hogy ez hatással van - lesz a 2. anyagiak-pénz házára is, mert neked az a Mérleg jegyed/Vénusz uralkodóval, ami egyébként sokasodást is jelent. Ebben az előzetes hatás időben már a Szaturnusz azt is érintette. Bizonyosan ingatlan téren esetleg kölcsön visszafizetési gondokkal is meg kellett és meg kell küzdened.

Már csak azért is mert a 6. ház a munka háza, és annak nálad az uralkodója Vízöntőben/Szaturnusz - Uránusz bolygók. Tehát ezt a gondot csak is a saját munkád által tudod megoldani.)

Folytatva tovább: 3. ház jelentése pedig nálad: a kapcsolódások háza, a mindennapi racionális gondolkodás, irományok okmányok, szerződések, a gondolat kifejezésének beszédáltali megjelenési formája. A testvérek de még a szomszédok, kisebb utazások, tehát a környezeti hatások háza.

És ha ebből indulunk ki miért is, azzal kezdtem, hogy fontos változás kezdődik ismét az életedben. Vegyük sorra a 3. Házban, bolygókat. Azzal kezdve, hogy a Skorpió jegy uralkodója a Mars és annak magasabb oktávja a Plútó. És hogy milyen erős ez a hatás azt is mutatja, hogy a PLÚTÓ még Lokálisan is 0°47’ fokon benne is áll a 3. házban, de Mars is ugyan már a IV. család, otthon STB. Házban, de még a Skorpiójegyben. Ha a Kör alatti EKL: táblázatot megnézed Te is, láthatod (azért, hogy egy kicsit tanulj is egy kis értelmezést), akkor látható, hogy Plútó a NAPPAL- és a Merkúrral is 180° fokos szemben állásban helyezkedik el a születési=”radix” képletben. Jelentése: két elv szemben helyezkedését, feszültségeket jelöli és csak akkor lehetséges a feszültség feloldása, ha a képletben jó fényszöggel ez fel van oldva, már pedig neked Hál Istennek, ez van, mert a Neptunusszal, viszont * jó szextil fényszögben van. Tehát, ha Neptun szempontjából nézzük a dolgokat, akkor a bizony néha ködösít, de ha Jupiter felől nézzük, mert jelen esetben a IV. Ház/ Nyilas uralkodó bolygója a Jupiter, akkor a hatása jó lehet.


Vagyis mostanában lépett át a Neptunusz Vízöntőből a Halak jegybe, most Halak-jegy 1° fokán ballag, ahol is a ködösítést már nem annyira adja neked a 3. házas ügyeidben, de párkapcsolati VII. ügyekben sem. Már csak azért sem, mert a Neptunusz a képletben az IV. / család, otthon, a szülők, és a külföldre kerülés házában, a Bakban tartózkodik, és ugye azt is tudjuk, hogy a PLÚTÓ is most a 9° fokon ugyan csak a Bak-egyben jár.

Ezt még az is alátámasztja, hogy az Uránuszod, amely szintén a IV./ Nyilas-jegyben/Jupiter a nagyszerencse bolygója uralkodóval lévő, Család otthon STB. házban áll a képletben. És 2011. március 12-én az Uránusz újra átlépett a Kos jegybe, és most már ott is marad egészen 2018. május 15-ig. Az Uránusz Kosban lévő Uránusz olyan tulajdonságokkal rendelkezik majd, melyek egyszerre oldják a feszültséget, és újakat generálnak. Fényt derítve olyan területekre is, amelyek eddig sötétségbe és kétértelműségbe burkolóztak. 7 évente lép át egy új jegybe, vagyis 84 év alatt ér körbe a zodiákus, összes jegyén. A megérkezése a Kosba egy új ciklus kezdetét jelenti, ami éppen ezért nagyon jelentős esemény.


Az Uránusz átmeneteit gyakran nehéz megfejteni, mert a természete kisszámíthatatlan. Ezért szinte lehetetlen azt megjósolni, hogy mi fog történni, azt azonban meg lehet érteni, hogy az átmenet milyen hatással lehet ránk. Kosban lévő Uránusz olyan tulajdonságokkal rendelkezik majd, melyek egyszerre oldják a feszültséget, és újakat generálnak. A Halakból történő változás szinte a semmiből teremthet új szituációkat, ezzel felrázva az emberek, életét.


És ebben lehet neked jó segítséged a Plútó-Neptunusz * szextil harmonikus sugárzású jó fényszög, de ez egyben azt is tudatja veled, hogy bizony neked is tenned kell érte valamit, hogy a jó hatás érvényesüljön. És még egy jel van a képletben erre vonatkozóan ugyan is, a HOLD is, 5°13’ fokon a Nyilas-jegyben a IV. család, otthon STB. házban /Jupiter uralkodóval áll. Már pedig ez ügyben a Hold a kiterjeszkedést hozza magával, (mert ugye azt is tudod, a női képletben a Hold saját magunkat jelenti), amelyben még a Jupiter azáltal is segítséget nyújthat, hogy a Felszálló csomópont a könnyebbik aspektus, a Jupiter megfelelője, és azt a pontot jelképezi, mely a legnyomasztóbb feszültséget hozza a múltra. Segítségével kell legyőznünk azokat a mintákat, melyek evilági életünk mélységbeli fejlődéséért felelősek. Maradandó Karmikus* nehézséget, problémát jelenthet az illető életében, amit itt a földi életében még meg kell oldania.

Felszálló holdcsomópont: A jelenlegi életünk céljait, az előttünk álló jövőt is jelképezi, a teljes lelki beteljesülés felé vezető utat jelzi. A tökéletesedéshez vezető utat mutatja meg. Arra utal, hogy bármennyit is értünk már el, mindig tovább tudunk haladni.

És hol áll neked a Felszálló holdcsomópontod? Nézd csak meg, hogy X. házban az ÉG tetején, vagyis az M. C. 27°46’ fokon a Bikában, annak meg az uralkodó bolygója VÉNUSZ.


VÉNUSZ bolygó (esthajnalcsillagnak is hívják, mivel fénylő csillagként, mindig látjuk éjjel az égbolton). (Csak megjegyzem pláne most a múlthéten egy olyan esemény volt, amit szabad szemmel is lehetett látni, talán ha felnéztél az esti égboltra Te is, láthattad, hogy a HOLD-VÉNUSZ - MARS- egyvonalban volt látható az égen.)

A VÉNUSZ elsőleges értelmében túlnyomóan „jótékony” gyors bolygó egy-egy jegyben csak 4-6 heteket tartózkodik. Vénusz nálad a 8. házban van képletben, Kos jegyben: Ez itt növeli nálad az érzelmeid és a szenvedélyednek az intenzitását. Azonban arra is figyelmezted a Kos miatt, hogy a féltékenységed tartsd kordába, mert az szétrombolhatja a kapcsolatodat.

Viszont 2. házas anyagiak szempontjából örökség általi anyagi sokasodást is adhat neked.


Vénusz az asztrológiai hagyomány szerint a „Fortuna minor” a kis szerencse” bolygója.

Mivel azonban a Vénusz bolygó keringési ideje igen gyors ezért gyakran fényszög kapcsolatba lép a két bolygó. Vénusz- Mars aktiválhatta a párkapcsolati tulajdonság jegyeidet, már a 2010-ben is, amikor 2010. 01. 19-től először a Vízöntő jegyben majd Halak, illetve 2010. 03. 31-ig a Kos jegyben haladt. Miért érdekes ez nálad nézd csak meg, hogy a Párkapcsolati VII. házad a Halak jegyben van. De a NAP házad is Kos jegy/ Mars uralkodóval.

Vénusz bolygó TRANZIT „radix” saját magával találkozva a Kosban igen csak erős hatást adhat neked. Mostanság amikor 2012. 02. 08-03. 04.-ig a Kosban jár, és találkozik saját magával és a NAPOD –al és a Merkúrral is. És folytassam tovább az aszcendensed

SZŰZ - jegy/ Merkúr uralkodóval. És ha ez még mind nem lenne számodra meggyőző, akkor azt is láthatod, hogy a VÉNUSZ tovább haladva pályáján ebben az évben 2012. 04. 04.- 08. 07.-ig az Ikrekben/ Merkúr uralkodóval fog haladni. Majd a 11. RÁK - jegyben 2012. 08. 05-09. 06.-ig vágyak remények házában találkozni fog az elképzeléseid megvalósításával.

És hogy folytassam a Vénusz bolygónak a hatásait: amikor a Vízöntőben a 6. munkaházadban a –Halakban járt majd a - Kos jegyeken haladt már 2011. 03. 02-2011. nyár végéig már akkor is érezhetted ezeket, a Vénuszi hatásokat.


Ugyan is az emberek életében az ismétlődő jó dolgok, de a hibák is, főként akkor fordulnak elő, amikor az a bolygó melyik ezekért felelős, a körforgása során, újra és újra áthalad TRANZIT módon, az Aszcendensen, és az állatövi jegyükön, vagy találkozik a születési képletszerinti saját magával.

Életünk során gyakran kísértetiesen ismétlődnek bizonyos helyzetek, ez a „Dezsavű” érzet. Ha tanulunk, hibáinkból bölcsebben cselekszünk. Vedd például figyelembe azokat a rossz dolgokat, amelyek az életedben eddig már előfordultak, - illetve még előfordulhatnak,- számodra nem jók voltak, hogy azokat a hibákat újra ne kövesd el, bizony tudatos akaraterővel tudsz, majd rajta változtatni.

A Mars bolygó, (amely képletedben férfimutató is) 1. év 322. nap alatt teszi meg útját a Nap körül, és változó időket (általában 6-8 hét) tölt el egy- egy állatövjegyben. A Mars erőt, energiát, kölcsönöz, és tettekre inspirál. Ezt Te főleg a 3. Házvonatkozásban kell, hogy érezzed. A Mars általában bőséges energiát elsősorban az „Ego” érvényesítése érdekében használja fel.

Az is jellemző a Mars bolygóra, hogy időről időre szeretne elgáncsolni azzal, hogy energiáidat az önérvényesülés felé tereli, még akkor is, ha az, akkor nem aktuális, ezzel viszályt és diszharmóniát szíthat.


Nem ismerlek ezért a „radix” képleted alapján tudok csak rólad bizonyos dolgokra rá látni. Érezni, hogy milyen ember is lehetsz (itt most nem írnám le, de olvasd el a fórum elején a 18. számon, az általam elkészített jellemzést, hogy milyenek is Kos szülöttek.


Az SZŰZ aszcendens alapján meg én úgy hiszem, hogy Segítőkész, rendszerető, termékeny, intelligens, jó kezdeményezőképességgel bíró, ember vagy. A gyors észjárást adja neked a Szűz uralkodó bolygója a Merkúr. Ugyanakkor egy kicsikét szőrszálhasogató, aggályoskodó is, vagy néha. Sokszor bizonytalan vagy saját magadban pláne a külfölddel kapcsolatos dolgaid terén. Persze ebbe belejátszik a szülői ráhatás is, és a közeli rokonsággal való súrlódások is. Pedig az életed + lehetősége sajnos csak ebben adott. Kitűnő lehetsz a kereskedelem, vagy ezzel összefüggésben a könyvelés terén is.


Mivel a Rejtett aszcendensed is, Nyilas: Jelentése: A rejtett aszcendens meg mutatja az utat a külvilág felé. Azt mutatja, ahogy bennünket más miként lát. A rejtett aszcendens abból tevődik össze, hogy melyik bolygó hol áll születési képletben, ez is támpontot adott nekem, hogy egy kicsit rá lássak az életed folyására.


Vigyáznod kell az egészségedre is, amely a személyi bolygód a Merkúr betegséghajlamai által adottak lehetnek. Így az idegrendszer a száj, az áll-pofa, nyelőcső, légcső.

Mivel a Merkúr meg lokálisan a Bika jegyben/Vénusz uralkodóval áll a képletben ezért a további személyi bolygód még a Vénusz is. Ennek a betegség hajlamai pedig: vese, vesekő, deréktáj, női nemi szervek beleértve a húgycső dolgait is. De a kemikáliák miatt az ekcémára is oda kell figyelned. Persze azt is tudni kell, hogy egy kicsit „hipochonder” képzelt betegség hajlam is adott nálad, ezért fokozottan a helyén kell kezelned ezeket, a dolgokat.


Mint mondottam, ezek, a megállapításokat a <HOROSZKÓPOD alapján> csak a Te személyes életedre vonatkoznak. Eszerint próbáld a magad javára fordítani a leírást. Azt szeretném, ha mind ezek a hasznodra válnának, ezért azt kívánom neked, hogy ami rád jó hatással van, azt fejleszd még nagyobb fokra.

Amelyik viszont, rosszat jelentene számodra, azon akaraterővel igyekezz változtatni.

Ha nagyobb figyelmet tulajdonítasz az égitestek által meghatározott pozitív és negatív tulajdonságoknak, könnyebben megvalósíthatod a szándékodat és célkitűzéseidet, vagy „egyszerűen” megvalósíthatod önmagadat” és ha ez sikerül neked, akkor én már boldog leszek és nem volt hiába való a munkám, hogy ezt a levelet és a képleted neked- ajándékként - elékészítettem.


Nincsenek gondok, amelyeket letisztultabb, pontosabb megismeréssel ne lehetne leküzdeni.

És a legjobb ismeret, amelynek az ember a birtokába lehet, az önismeret!


Egy dalszöveg szerint:


Az élet szélvihar,

Nem tudhatod, mit kavar,

De végül csak rajtad áll,

Hogy jó vagy rossz, mi Rád vár.


Az élet nagy kaland,

Átírható színdarab,

És hidd el, csak rajtad áll,

Hogy jó vagy rossz, ami Rád vár „


Mond, mit kérnél az élettől,

Mit úgy átélnél a szívedből,

Légy bátor és csak képzelj még,

Bár ha mások azt is mondják Őrültség „


Küldöm neked ezt a 8. kis angyalkát, hogy segítsenek az élet utadon. (Kár hogy ide nem tudom feltölteni a képet).

577. Aville
2012. febr. 28. 21:43
Ilcsi mama, igen, igazad van, jót néztem, csak rosszat írtam.. Bocsi. :)
576. voroskarom (válaszként erre: 570. - Ilcsi Mama)
2012. febr. 28. 21:20

Kedves Ilcsi Mama!


Köszönöm előre is! Nagyon kíváncsivá tettél, mert bár valamilyen szinten már próbálkoztam, de az értelmezéssel azért adódtak problémáim, ezért is akartam asztrológiában jártas, tapasztalt ember segítségét igénybe venni.


Nagyszerű, hogy ennyi mindenkinek igyekszel segíteni, érzem, hogy örömmel teszed.

575. Ilcsi Mama (válaszként erre: 574. - Ilcsi Mama)
2012. febr. 28. 20:32
Kedves Aville" Bocs" annyiban módosítok, hogy "Míg 12.45.-kor, ugyan Rák jegyben, de már a 8. házban áll a HOLD." helyett, azt akartam írni, 12.30-kor a 8. házban áll a hold, mert 12.36-al lép a VII. Házba. Nem volt szó az Oroszlán jegyről, csak ház váltásról. Egyébként innen már ha 12. 45. lenne a jó sz. időpont, akkor is VII. házban állna a Hold. Jó éjt.
574. Ilcsi Mama (válaszként erre: 572. - Aville)
2012. febr. 28. 20:16

Kedves Aville" Elősször is gratula a vizsgáért. Ugye írtam, hogy minden rendben lesz! Örülök annak is, hogy jelentkeztél.


Olvasd csak el figyelmesen az 552. számon írt válaszom! Ugyan is én azt írtam, hogy a 12.30 is, és a 12.45. is. Rák jegy csak a ház -ban való Hold állás lehet más-más. Oroszlánról nem volt szó!

Csak arról, hogy az általam 12.36.ra felállított sz. időre a VII. házban van a Hold. Míg 12.45.-kor, ugyan Rák jegyben, de már a 8. házban áll a HOLD. Ugye tudod, hogy jelentés tartam szemmpontjából az nem mindegy, hogy a VII.házban/párkapcsolatok házában áll a Hold, vagy 12.30-al pedig a 8. házban/ ami meg ugye bizonyos fokig a veszteségek háza.

Sok puszi és jó éjt: Ilcsi Mama.

573. Ilcsi Mama (válaszként erre: 520. - Júliusi)
2012. febr. 28. 19:47

Kitôl: júliusi, 2012-02-22 20:02


Téma: képlet értelmezés.

Kedves Ilcsi Mama!

Sajnos én nem tudom megfejteni a lányom képletét.Segíts légy szíves. Mit látsz, mitmutat a képlet a privi levelemben is, irt dolgok vonatkozásában? Valamit a lányom képlete hol jelzi, ezt a kapcsolatot? Köszönöm,ha tudsz segíteni... Szép estét!


Kedves "júliusi" Tudod erről már jóval, előbb amikor megküldtem a horoszkóp kört is írtam, hogy sajnos a lányod képletében jelen van a TŰZ és Víz. Ráadásul a Halak jegy Kos aszcendens felkelő jegyre az is jellemző, hogy gyorsan tovább állnak, hogy a menedéket máshol keressék. Ezért, ha el akar költözni (hiszen már felnőtt) el is fog. Azt is írtam már neked előbb is, hogy „Tanítsd meg repülni, de ne akarj helyette a magasba szállni.”. Sajnos saját magának kell az életet megtapasztalnia ahhoz, hogy abból tanuljon is. A képletében minden a jóra mutat Vénusz is Jupiter szerencsebolygók hatásaival, úgy a tanulás és az élet pályaválasztásnál is.

A többi mivel személyes jellegű azt a privi leválben folytatom. Válasz a levél ma elment az e-mail címedre.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook