Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit érdekel az asztrológia fórum

Akit érdekel az asztrológia (beszélgetős fórum)


482. Renee84
2012. febr. 16. 08:56

Jó reggelt Kedves Ilcsi mama!:)

Nagyon sok jót hallottam Önről.

Engem is nagyon érdekelne a személyes horoszkópom, a multam,jelenem,jövöm ha lehetne.

Mi a menete, mit kell megadnom hozzá?

481. MsFlower (válaszként erre: 478. - MsFlower)
2012. febr. 15. 21:17
Most már megkaptam köszönöm szépen, bár nem tudok kijönni belőle -még-, de azért nagyon hálás vagyok!
2012. febr. 15. 20:41

Kedves Ilcsi Mama!

Van itt egy másik fórum, ahol mindenféle szépet, jót hallunk Önről. Én is onnan jöttem :)

Meg szeretném megkérni Ilcsi Mamát arra, hogy nekem is készítsen egy elemzést.

Ha ráérne foglalkozni velem is, nagyon boldog lennék!

Szeretnék egy jövőképet is, és útmutatást. Érdekelne , hogyan fogunk boldogulni a továbbiakban. (a Férjem, Kisfiam, Én)

479. Svetus
2012. febr. 15. 20:01

Kedves Ilcsi Mama!

Mivel nagyon jókat hallottam Önről,szeretném megkérdezni hogy tudna e nekem információt adni a múltamról,jelenemről,jővőmről... magáról a sorsomról,egyszóval minden érdekelne akár anyagi vagy családi dologról is lenne szó.

Milyen adatokra lenne szüksége Önnek ezekhez és egyáltalán megvalósítható e a kérésem?

Nagyon szépen köszönöm elöre is a válaszát!

478. MsFlower (válaszként erre: 477. - Ilcsi Mama)
2012. febr. 15. 19:51

Nagyon szépen köszönöm!

Hihetetlen ez az egész, mert minden igaz amiket írt rólam.

Igen van diplomám, a gyerekekkel foglalkozom, védőnő vagyok.

Egy gyerekünk van, és igen miatta házasodtunk össze.

Sajnos amit a betegségről írtál az is igaz, pajzsmirigy gondokkal küzdök és a gyermekkori túlsúllyal :(((


Az e-mail címemre nem kaptam még semmit.

Még egyszer nagyon szépen köszönöm és szép estét kívánok.

UI: Esetleg azt még meg tudná nekem nézni-mondani, hogy a pénzügyekbe mik a kilátásaim?

477. Ilcsi Mama (válaszként erre: 471. - MsFlower)
2012. febr. 15. 18:52

Kedves „ MsFlower". Priviben meg kaptam a születési adataidat. Mivel nem írtad, hogy konkrétan mire is terjedjen ki az elemzés, (és csak az általad megadott születési adatokat ismerem rólad), ezért nagyáltalánosságban - így előzetesen- az alábbiakat szeretném neked most leírni.


Gondolom, ezek az itt leírtak nem sértik a személyiséged. Köszönöm, hogy türelemmel kivárod, míg majd sorra kerülsz, részletes fejtés tekintetében, melyben olyan adatok is lehetnek, már amelyek személyes jellegűek.

Majd írd meg itt a fórumon, hogy mennyire takarnak téged ezek a megállapítások, mert akkor bizonyosan jó a születési időpontod, így jó képleted is.


Természetesen már most elküldöm neked az általad megadott e-mail címre a „Radix” képleted, ha van időd, jelezd be külső kör mellé a most nem régiben a fórumon a bolygók tekintetében megadott jelenlegi TRANZIT bolygó állás ° fok és jegy helyzeteket. Másold ki a fórumon feltöltött megfelelő helyről a házak, a jegyek, azok uralkodó bolygóikra vonatkozó leírásokat, a fényszögek jelentés tartalmait.

A horoszkóp kör alatt található EKL. Táblázat figyelembevételével sok mindent megtalálhatsz Te magad is képletértelmezésben.


Olvasd el saját BAK - Nap jegyedre vonatkozó állatövjegy jellemzést, valamint a horoszkóp kör alatt található EKL. Táblázat alapján figyelembe kell venni a születéskori ° fok, jegy, házhatásoknál a fényszög jelek hatásait is.


Tehát a képletedben a Nap jegyed: BAK/ Szaturnusz uralkodóval.

Aszcendens I. Ház: Bika-jegy/Vénusz uralkodóval.

Deszcendens/VII. ház, külvilág és párkapcsolatok háza/ Skorpió/ Mars és Plútó uralkodókkal.

M. C. X. Házad: Szintén BAK jegyben található, melyben benne áll a NAP is.

Rejtett Aszcendens is: BAK –jegy.

Hold a 9. Házban, szintén a Bakban áll. Ami képletben saját magadat az anyát is jelöli. Azt is mutatja, hogy két lábon állsz a földön. Álmaidban bejárod ugyan a világot, de a valóságban, ezek csak álmok maradnak.


Ezek alapján csak nagyon röviden elemezve: (talán ebből más is találhat magának ismeretanyagot).


Kissé zárkózott típus vagy, sokszor bizonyos dolgokban meg győzhetetlen. A sorsod nem engedi, hogy könnyen vedd a dolgokat. Mindig kifogástalanul végzed a munkádat. Kissé anyagias vagy, fontos számodra a pénz, amit észérvekkel tudsz megvalósítani. Stabil és megbízható vagy, jól bírod a terhelést. Jó pedagógia érzéked van ezt a X. házad is mutatja, benne áll a Merkúr bolygó az „Ész Istene”. Valószínű, hogy diplomával is rendelkezel, melynek megszerzésében nagy indítatást is kaptál az édesanyádtól. A gondoskodó szülőket, akik, még Hál Istennek most is élhetnek a IV. házadban az „Apa jelenléte is, jelzi. ”

Betegség hajlam szempontjából nagyon oda kell figyelned a Vízöntőbe álló Vénusz miatt a nyirokmirigyekre.

Valamint az amúgy is, gyermekkorodtól magaddal hozott túlsúly feleslegre. Azonban fontos tanács, hogy ne kezdj bele semmilyen fogyasztó szerek szedésében, mert az esetleg bizonyos fokú testsúly csökkenést ugyan hozhat számodra, ugyanakkor sokkal jobban visszajönnek a kilók. Amit a szervezet nem tud tolerálni. Inkább a Hold hatások figyelembe vételével, természetes táplálkozással tudsz ezen a téren eredményt elérni. (Lásd a Fórumon a Hold az egészségünkért részeket)

A gyermeked és család mindenek felett fontos számodra. De a munkádat is szereted, ami hamarosan ismét fő célja lesz az életednek. Munkaszempontjából jó lehet neked a gondozói állás, de főleg gyermekekkel való foglalkozás, amiben örömödet is leled, és megbecsülést is kapsz általa.


Az I-VII. Tengelyen, mely kiegészíti az egyéniséged, mivel a VII. házban benne áll lokálisan a Jupiter is, és bizonyos szintig a Jupiter a törvényesség jelölője is, a tartós párkapcsolat szempontjából a VII. házad arra utalhat, hogy a kapcsolatotok régebbi, mint a házasságtok.

Az 5. gyermek házad, egy gyermeket jelez, a Tüzes Oroszlán jegyben van, ami azt is, mutatja, hogy elsősorban miatta vállaltátok a törvényes házasságkötést.

A Mars a 11. vágyak remények házában áll a képletben, azt is mutatja, hogy jó férjed van és sok munka, által alapoztátok meg a szép családi otthonotokat.

476. Ilcsi Mama (válaszként erre: 473. - Lilian1112)
2012. febr. 15. 15:31

Kedves” Lilian 1112”. Örülök, hogy rátaláltál a fórumra.

Feltehetem a kérdésemet? Leírásodra, amennyiben elfogadod, akkor én szeretnék neked válaszolni.


(Mindenki más fórumlátogatómnak is, szeretném ez által is, jelezni, a Plútó jegyekben való haladási időket. - Úgyis a Lassú bolygók sorában - a következő leírásoknál - ezekre is szerettem volna úgy is kitérni-. Jegyezzétek fel a saját „Radix” horoszkóp körötökön kívül - úgy mint edig a többi bolygóknál is, - a megfelelő helyre, mert a képlet fényszögeit figyelembe véve, és a körforgás következtében a”Látens” fényszögek által adott hatásokból, sok mindent tudtok a jövőre vonatkozóan is, kikövetkeztetni.)


Azt írod Lilian, hogy asztrológus vagy!

Ennek meg külön is örülök, legalább szakavatott szemmel tudod olvasni és véleményezni, az általam leírtakat itt a fórumon.


Persze az is igaz, hogy a saját életével kapcsolatosan az ember egy kicsit másként látja a dolgokat.


Azt is írod, hogy a pénzügyeid akadoznak már 2006. óta,(megjegyzed, hogy saját felelőtlenséged által). Valószínű elkészítetted a saját születési „Radix” képleted?


És mint tudod, ha annak az óra perc béli születési dátuma pontos, abból már sok minden kiolvasható.


A nélkül mivel nem ismerlek bizonyosan, én sem, tudnék neked, ebben a témakörben írni most semmi konkrétat sem.

Ezért csak következtetéssel tudok csak megállapításokat tenni. Ugye ez lehet akár egy felvett kölcsön, akár devizában, ami igencsak meg nehezítette általában mindenkinek mostanság az anyagi dolgait.

Akár más jellegű? (2. Házzal összefüggő anyagi és pénzügyekkel, vagy 6. házas munkával kapcsolatos pénzügyi nehézségek is. Vagy akár párkapcsolati, vagy más partnerek általi, esetleg örökség, vonatkozásban a 8. házzal, vagyis a mások pénze általi anyagi vonatkozású ügyek is.)


Az adatlapodon egy szép magas, csinos Nő fényképét látom. A képekből látom, hogy párod is van. Valószínű, hogy még nem tartós párkapcsolatban élsz!?

Vagy pontosan ez - az anyagi jellegű problémáidnak az egyik oka is?


Bemutatkozó szövegedben azt látom, hogy Skorpió-nő!


Ez az állatövjegyedet takarja esetleg?


Tehát október. 24.- november 22.-ig, tartó időben születtél?


Ha igen, akkor ugye a MARS bolygó az egyik uralkodód. A másik Skorpió - jegyuralkodó, pedig mint a Mars bolygó felsőbb oktávja a PLÚTÓ. Ebből adódik, hogy a Skorpiók, ha a kitűznek maguk elé valamilyen célt, azt igyekszenek tűzön - vízen át véghez is vinni. Azonban, mivel a Skorpióknak a VÍZ az alapelemük, ezért jól illik rájuk az, közmondás, hogy” Lassú vízpartot mos”. Vagyis nem rejtik véka alá a véleményüket. Nagy a birtoklási vágyuk és egyben féltékenyek is.


Visszatérve a Plútóra. Nem ismerem a születési idődet, ez által a Horoszkóp körödet sem, azonban a mivel a Plútónak a hatását, akkor érezzük a legjobban, mikor akár a NAP jegyünkön akár az Aszcendens jegyen hald át. Ekkor ugyan is, a Plútó energiáit önmagában is Skorpió jegyű ember a legjobban éli meg, mert egyben az uralkodója is a Skorpió jegynek.


Az is érdekes, hogy azt írod, hogy 2006-tól akadoznak a pénzügyeid!


Ez azért lehet, mert a Mars is, mint egyik uralkodó képben van a Skorpióknál, ezért mivel, MARS gyorsbolygó,(687. nap alatt kerüli meg a Nappályát, és 6-8 heteket tartózkodik egy-egy jegyben), ezért gyakorta adja akár a Nap jegyen, akár az Aszcendensen, de fényszögei által más helyeken is, a gáncsoló hatásait is.

Vagyis amikor a PLÚTÓ a Skorpiót, a NAP jegyedet elhagyva már a Nyilas jegybe haladt, akár már a hosszú tartózkodási időn belül is 2006. tájékán. Akkor olyan fényszög kapcsolatba kerülhetett esetleg az aszcendens – jegyeddel, amely még lehet akár BAK, vagy Vízöntő is, hogy a Szaturnusz – sorsbolygó, által, mert ugye ez mindkét jegynél uralkodónak számít, (mert ha jól látom, a fényképeden, hogy olyan 25-26. évkörüli lehetsz, tehát ez generációs bolygónak is tekinthető nálad.), akkor 30° vagy 45°fokos akadályozó fényszög kapcsolat okozhat neked nehézségeket.

Azonban, ha a Plútó esetleg a 2. házaddal is fényszögbe kerül a képletedben, akkor egyértelmű, hogy amikor 2008. 01. 26.-tól a PLÚTÓ a Bakba lépett, akkor nem csak generációs hatás miatt is, hozhatott neked ilyen és hasonló problémákat. Mert, ha a Plútó valamely személyes (radix) Planétát érint, akkor elengedésről és egy egészen új felépítéséről lehet szó az illető életében.


Az is jelentős hatással bírhat, hogy a Plútó, melyik házadban van a születési képletedben. Milyen erős a saját házában, mely bolygó annak a jegynek az uralkodója, amelyben, a képletben lokálisan áll. Az sem elhanyagolható, hogy akár a „radix - ban”, akár mostanság a Plútó körforgása során milyen fényszögei vannak.

Ugyan is ezek a saját, született adottságok, révén jelezhetik, ahogy az ember a Plútó energiáit önmagában hogyan éli meg.


És ha ezek a megállapításaim netán stimmelnek is nálad, akkor, sokáig hatással lehetnek rád, ugyan is a Plútó már 2008. 01. 26.-06. 13.-val lépett át a Nyilas jegyből a BAK - jegybe.

2008. 06. 14.-11. 25.-ig. Még Retográd módon visszalépett a Nyilas jegybe, hogy 2008. 11. 26.-tól 2024.-ig, folytassa hosszú körútját a Bak jegyben.


Azért, hogy majd a Bak jegyből is szintén „Retográd” módokon fog majd az alábbiak szerint jegyet váltani: 2023. 03. 27.-ig a Bak jegyben fog grasszálni és még tovább is, mert 2023. 03. 28-tól, 2023. 06. 03.-ig „Retográd R” módon” ugyan előre lép a Vízöntő-jegyben, majd ismét”R” hátrál 2023. 06. 24.-2024. 01. 22.-ig, a Bakjegybe. Azonban

2024. 01. 23.-2024. 08. 28.-ig ismét előre lép a Vízöntőbe. De még egyszer 2024. 08. 29.-11. 21.-ig, „R” ismét hátra lép a BAK –jegybe, hogy a mi életünkben már elköszönjön a BAK jegytől. (ugye tudjuk már az előzőleg feltöltött részekből is, hogy a Plútó 249. év 03. nap alatt teszi meg körútját a Nappályán, ezért ezt a mi nemzedékünk, már ugye, még egyszer nem élheti meg).


Innen aztán folytatja, majd hosszú körútját 2024. 11. 22.- től a VÍZÖNTŐ- jegyben járva, egészen 2044. január-ig. Majd azért, hogy szintén a Vízöntő-jegy végénél „R” módokon átlépjen a 2050-es évekhez közeledve a „MUNDÁN” horoszkóp szerinti utolsó jegybe, vagyis a 12. házas HALAK jegybe.


Ugye mindenki tudja, hogy a bolygók akkor fejtik ki legerősebben a hatásait ránk, amikor „R” módokon hátra majd ismét előre haladva, esetleg többször is érintve a jegyeket, - mint most az a Plútó esetében is láthatjuk, - amikor körforgásuk során át-át haladnak a Nap-jegyen, az aszcendens jegyet, vagyis I. Házat is, érintve. Arról már ne is beszéljünk, amikor bármelyik bolygóra is értendő, találkozik a képlet ° fokszám szerinti saját magával, vagyis Tranzit módon együttállásba kerül a bolygó saját magával.


Kedves Lilian! Ennyit szerettem volna neked válaszolni, és nagyon örülök neked!


Remélem, esetleg segítesz nekem és másoknak is, itt a fórumon „Asztrológiai értelmező dolgokban” segítségünkre lenni.


Asztrológus lévén bizonyosan jól ismered a saját Nap jegyedre vonatkozó leírást, de azért kérlek a fórum elején, olvasd el, hogyan jellemzem általánosságban a Skorpió jegyűeket.



Szeretettel Üdvözöllek: 7X-en túli Ilcsi Mama.

475. Ilcsi Mama (válaszként erre: 474. - Kata óvónéni)
2012. febr. 15. 11:59

Kedves "Kata és R". Köszönöm szépen. Én is jó egészséget és sok boldogságot kívánok nektek!

Jó néha látni olyan összeillő párokat, mint Ti is vagytok, és mint írtam is, neked - és az Összevetés horoszkópból- Ti is láthattátok valóban megtaláltátok a másik feleteket. Maradj azért itt velünk a fórumon és próbáld a kérdéseidre magad is megtalálni a válaszokat. ÜdvIlcsi Mama.

2012. febr. 14. 21:41

Kedves Ilcsi Mama!


Köszönjük szépen a horoszkópot.Zömében illik a férjemre,amit a csillagok mutatnak. Okos,jó felismerőképességgel áldotta meg az ég,de óvatos is.Meg persze makacs:)És tényleg nehezen tudja kimuattni az érzéseit.ezért egy-egy szó,vagy érintés,gesztus sokat jelent nekem.A betegségre való hajlamok 100%-ban illenek rá.Együtt olvastuk el tegnap este,és láttam rajta,hogy sokáig gondolkodott és elmezgette az írottakat.

Azért boldogan mosolyogtunk egymásra a sok szívecske láttán,hogy egymáshoz valók vagyunk.És a sorsszerűségen!Mert ő mindig ezt a szót mondta nekem:hogy minket is a sors hozott össze.



Köszönjük szépen a fáradtságos munkádat,ezúttal tolmácsolom férjem köszönetét is!!!

Mindketten üdvözlünk és jó egészséget kívánunk Neked!


Kata és R.

2012. febr. 14. 16:54

Kedves Ilcsi Mama és a Többiek!


Örülök, hogy Rátok találtam. :) Asztrológus vagyok, de most éppen nekem lenne szükségem útmutatásra...a saját életemet valahogy nehezen bogarászom ki a képletekből. Egyszerűen nem látom teljesen tisztán a dolgokat.

A pénzügyeim 2006 óta akadoznak (nagyrészt a saját felelőtlenségemnek köszönhetően...).

Feltehetem valakinek itt a kérdésemet?

Minden jót mindenkinek! :)


Lilian

472. Ilcsi Mama (válaszként erre: 471. - MsFlower)
2012. febr. 14. 14:15

Kedves „MsFower”. Neked is kívánok szép napot!Örülök, hogy olvasod az Asztrológiai fórumot. Bízom benne, hogy megtalálsz itt, minden olyan dolgot, ami téged is esetleg érdekelhet.

Tudod, nagyon sokan vannak már itt, akik így indítottak, mint Te most, hogy csak a horoszkópjukat szerették volna megtudni, és ma már akár saját maguk is meg tudnak nézni a képletükből olyan dolgokat, amire éppen kíváncsiak.

Először is, az a legfontosabb, hogy pontos születési órát és a percet ismerd. Ugyan is ez adja az Aszcendens jegyedet. Ezt követően pedig ez egyben az I. Ház is, (vagyis ha ez jó) határozza meg a többi következő házat és jegyet is. Ha viszont nem tudod, vagy nem jó az óra perc ideje, akkor semmi értelme nincs az egész horoszkópnak, mert csupán csak a NAP jegy adta dolgok azok, amelyek a születési év. Hó. Nap, alapján pontosak. (Ez egyébként a NAP jegy: a fórum elején nézd meg, hogy a Napjegyed alapján milyen állatövjegybe tartozol és annak mi az általam leírt jellemzése.)

Vagyis akkor már egy értelmű, hogy a jó horoszkóp elkészítéséhez szükséges kelléke: A születési hely, év. Hó. Nap, és pontos születési óra és perc. Valamint egy-email cím.


Amennyiben nem szeretnéd itt a fórumon az adataidat megadni, akkor itt a Hoxán azt „Privi üzenetben”, is megteheted.

Nagyon szívesen elkészítem neked is

- természetesen ajándékként, mint mindenki másnak is, - a horoszkóp körödet és el is, küldöm neked, hogy esetleg Te saját magad is próbáld itt a fórumon leírtak szerint elemezgetni.

Amennyiben szeretnél tőlem egy kis segítséget is, kapni az elemzésben, arra sajnos várnod kell, mert nagyon sokan várnak előtted. Persze ehhez még az is nagyon jó lenne

- a szűkítés miatt, hogy mire terjedjen, ki az elemzés – (mert ugye teljes képletfejtésre pont a sok váró kérés miatt sem - nincs lehetőségem). Írd meg nagyon röviden, hogy mire vagy ma napság kíváncsi, mire terjedjen ki fejtés tartalma.

Ez alatt csak annyit értek, hogy: egészség, párkapcsolat, anyagiak, család, STB. Nem kell, ezekről sem, bővebben írni, mert a képleted nagyon sok mindent jelez. Üdv: 7X-en túli Ilcsi Mama.

2012. febr. 14. 08:13

Jó reggelt Kedves Ilcsi mama!

Nagyon sok jót és szépet hallottam Önről.

Engem is nagyon érdekelne a személyes horoszkópom, ha lehetne.

Mi a menete, mit kell megadnom hozzá?

Szép napot!

470. Ilcsi Mama (válaszként erre: 433. - Kata óvónéni)
2012. febr. 12. 21:01
Kedves "Kata óvónéni". Ma küldöm az álatalad megadott G-mailre a horoszkóp kört és a férjed kérésére is, fejtés elemzést. Szeretettel üdvözöllek bennetek. Kérek majd vissza jelzést, hogy rendben megkaptátok -e küldeményt?
2012. febr. 11. 13:35

A privi levelet Jolika küldte nekem a fórumon történt képletfejtésre,

Kérésére a levelet a fórumon is felrakom.

Kedves Jolika köszönöm én is, hogy válaszoltál és kívánom, hogy az életeteket boldogság övezze.


Kedves Ilcsi Néni!


{„Tulajdonképp nem is tudom, hogyan és honnét kezdjem a levelem.

Amikor a színhatások kapcsán megfogalmaztam magának a kérdéseim, hogy miért lehetséges az, hogy tényleg más színhatásokat szeretek most ilyen 30 éveimhez közeledvén, mint annak előtte?

Mit jelentenek az emberek életében a hétévenkénti változások? Van-e ennek köze a Szaturnusz bolygó ciklusévekhez?

Mivel nem tudtam csak azt, hogy a Nap jegyem Vízöntő, ezért szerettem volna megtudni, hogy ha megadom magának privát a születési időmet meg tudja-e nekem mondani mi az Aszcendens jegyem?

Aztán, amikor elküldte nekem a horoszkóp körömet, és abban pár előzetes megjegyzését, akkor igen csak érdekesnek találtam azokat. Hiszen soha sem gondoltam volna „ez ellőttig”, hogy ez csak a születési idő adatból tényleg lehetséges, mert hogy négy kérdésen, kívül másról egy szót sem írtam le Ilcsi néninek. Már csak azért sem, mert soha nem dőltem be a mindenféle-fajta horoszkópok olvasásának, mert azokat, olyan egy kaptafára valónak tartottam. Nem igazából illetek rám. Azok melyeket meg különféle fórumokon, mindenhétre leírnak a Vízöntőknek, azok meg egyáltalán nem jöttek be.

Ekkor került sor arra, hogy a fel tett kérdéseimre a válasz esetleg a fórumon is olvasható, legyen.

Akkor még nem gondoltam, arra, hogy ezeknek a feltett kérdéseknek kapcsán ilyen sok mindenre lehet majd rálátni. Akkor képedtünk el, a férjemmel igazán, amikor az eddigi életemet olvashattuk Ilcsi néni leírásában.

Valóban igaz, hogy az anyukám túl nagy szigorral nevelt, ezért csak, azért sem tanultam jól.

Most amikor már tényleg felnőtt koromra, már mániámmá vált a tudás megszerzése, mindig azt mondja nekem, az anyukám „látod kislányom mennyivel jobb lett, volna ha, akkor tanultál volna, amikor, mi minden lehetőséget biztosítottunk neked, mint most a munka mellett”

Ez csak az egyik dolog, de másik döbbenet akkor ért bennünket, amikor az anyai örömök témakörben olvastuk Ilcsi Néni levelét. Ehhez tudni kell, hogy közel két éve már férjhez mentem, a férjem idősebb nálam, de kapcsolatunk mostanában hetedig éves.

Innen is eredt a kérdésem gyökere. Mert a párommal állandó harc és nézeteltérés volt abban, hogy már szeretne családot, mert szeretné megérni, mondja ő, hogy felnő a gyermeke.

Én meg még nem. Ebből már a múltévben nagyon sok vitáink is voltak, már a házasságunkat is veszélyeztették az ebből adódó nézeteltérések, sőt már a párom kilengéseit is észre vettem az utóbbi időkben.

Mivel én úgy gondoltam, hogy most végre van jó munkám, azt csinálom, amit szeretek, tényleg vannak bennem anyai vágyak, de mivel csak mostanában, mint közgazdász fogok diplomázni, a munkám is tényleg, ahogyan Ilcsi néni írta, ehhez kapcsolódik, előbb a karrieremet szeretném felépíteni, mint sem hogy otthon gyerekneveléssel töltsem az időmet.

Most hogy már ismerem, úgy mond a jövőmet, leültünk a párommal és helyére tettünk mindent. Az anyukám is megerősített, hogy segítségemre lesz a gyerekek nevelésében, hiszen ugyan már nem fiatal, de hál Istennek jó egészségnek, örvend. A férjemmel tehát már új terveket szövögetünk, helyre állt köztünk a családi béke. Ő egy külföldi cégnél jó munkakörben dolgozik, többek által is, ismert embernek számít, tehát megengedhetjük magunknak, hogy engem ne csak az anyagi dolgok érdekeljenek, és ha úgy lenne, ahogyan, Ilcsi Néni, írta, hogy amikor a gyermekünk már iskolás korba érkezik, akkor lehet, hogy én is annál a külföldi cégnél tudom majd fejleszteni a tudásom.

Egyszóval helyre állt a családi békénk. Nagyon nagy örömmel írom le ezt. Úgy hiszem, hogy majd az otthon töltött években kedvet kapok az asztrológia, tanuláshoz is, amely egészen más meg világosításban helyezte most az életem, a jövőről, már nem is beszélve.

Az anyukám, míg nem olvasta a fórumon többek visszajelzéseit is, nem igen hitte el nekem, hogy Ilcsi Néni csupán szívességből ajándékként adta már sokunknak a jó tanácsait.

Való igaz, hogy nem szerettem volna a fórumon hozzászólásommal a Hoxán ismert névvel megjelenni, de bizonyosan módját találom majd annak, hogy ezt ott is akár e válaszlevél kapcsán is, megtegyem. Ezért egy szóval szeretném neki, hálámat a tudomására hozni:

Ilcsi Mama, ”KÖSZÖNÖM”. }”

468. Ilcsi Mama (válaszként erre: 464. - Ilcsi Mama)
2012. febr. 10. 13:40

Ez egy kicsit hosszú leírás, de nem szerettem volna széttördelni már az utolsó "Jolika" képletének elemző befejező részét.

.

3. folytatás a 453 és 464. számon már elkezdett ”Jolika” kérés kapcsán.


Természetesen most már végig vezetem a Jolika „radix”- születési képlete alapján a Szaturnuszra vonatkozó elemzést is.


Azonban azt bárki a saját képletére is beazonosíthatja azáltal, hogy a Mérleg jegy 29. 30’° fokot feljegyzi a képlet jobboldalára, és megnézi, hogy nála a Szaturnusz bolygó melyik jegyben és hány ° fokon áll. Tudjuk, ugye, hogy a Szaturnusz a keringése folytán egy-egy jegyben KB. 2 és félévet tartózkodik, ennek alapján már kilehet számítani, hogy a saját jegyeteknél mikor ér el a Szaturnuszi „Ciklus” határhoz. Persze a Szaturnusz sokszor kerül „Retográd” állásba, ezért ez akár többször is érintheti a jegyet, amikor benne halad, amikor visszalép, illetve amikor ismét előre felé megy. Ezeket is tág értelmében figyelembe kell venni.

Azonban maga az a tény, hogy ki hány éves, vagyis a 28-30. éve környékén jár, azoknak már jelzi azt, hogy itt a Szaturnusz a körforgása következtében találkozni fog sajátmagával a születési képlet adta jegyben adott ° fokszámú helyén. Azt se feledjétek azonban, hogy ez minden bolygóra is igaz, de főleg ezekben, a Szaturnuszi években, amit már fentebb is jeleztem, az emberek életében az ismétlődő hibák főként akkor fordulnak elő, amikor az a bolygó melyik ezekért felelős, a körforgásaik során, újra és újra áthalad TRANZIT módon, az Aszcendensen, és az állatövi jegyükön is.


Itt jön képbe a Jolika által kérdezett 7-7-7-7 években történ változások jelentősége is.


A Szaturnusz ház helyzete különös pontja horoszkópnak. Mert azt az életterületet jelzi, amely az egyénnek fontos és azt komolyan is veszi. Egyes szakaszok azt mutatják, meg hogy a nehézségeket milyen erőfeszítések árán lehet legyőzni. Amennyiben ez sikerül, akkor az eredményt jónak lehet elkönyvelni, vagyis ezzel az illető fejlődött.

Amennyiben a Szaturnusz fényszögei tekintetében szeretnénk megérteni ugyanezeket a hatásokat, akkor bizonyos szakaszoknál a Tranzit*=körforgás- fényszögek állásainál világosan kirajzolódik a képletünkben, hogy mennyire könnyen és mennyire nehezen tudjuk a ránk váró feladatot teljesíteni. Mert, ha fényszög 90° fokos Qvadrát, vagy 180°-os szemben állás, akkor nehezebben, ha pedig 60° fokos szextil*, vagy (zöld háromszöggel jelzett)

120° fokos Trigon, akkor sokkal könnyebben.

(Persze ennek a jelentése és annak a megértése is, egy kicsit bonyolultabb, de itt és most sajnos csak arra van lehetőség, hogy könnyen értelmező leírással tudjam veletek érzékeltetni.)


Tehát vegyük példaként az I. Ciklusi évet, (persze ezt akár a többi két ciklusra is értendő).

Vegyük az első 7. évet: Mivel a Szaturnusz lassan haladó bolygó, ezért gyakorlatiassá ás racionálissá, tesz bennünket. Sokszor ugyan nyomasztóan is hathat, de élettapasztalatokhoz is jutat bennünket. Mivel a Nap gyorsan mozog, mert egy év alatt szinte minden jegyet érint, ezért sokszor kerül a Tranzit által együttállásba Szaturnusszal is. És itt lényeg az, (IS), mert amikor például a Merkúrral, van ilyen állásban a Nap, akkor alkalmas időpontot jelent a tanulásra, vagy későbbi években a jó döntésekre, a megfontolt érvényesülésre.


A Szaturnusz hatása, ebben, szakaszban akár gyötrelmes folyamatnak is tekinthető, de majd később visszatekintve már számos pozitív eredményt fedezhetünk fel, még azt is, hogy megérte a gürcölést. A következő 7 évben már a fényszögek tekintetében lassú fejlesztő fényszög kapcsolatokba kerülünk, növekszik a felelősség érzetünk, akár már a további életünkre is terveket készíthetünk, ez lassan a pályaválasztás időpontjai, későbbi években pedig munka, az otthon – család megteremtésének az időszakai.

A harmadik 7. éve már a Szaturnuszi hatásnak a 90° és a 180° fokos fényszög hatása is, már két elvnek a szembe helyezkedését adja nekünk. Ilyenkor, ha ebben még a Hold fényszög hatásai, belejátszik bizonyosan igencsak borongóssá, válhat az egyén hangulata. De az is, következik ekkor akár a szülők, vagy az idősebbektől kapott jó tanácsok által nem nyűgként éljük, meg ezekez az éveket, hanem cselekvésre ösztökélhet bennünket, pláne ha ezekben, az időkben Harmonikus* Szextil és Trigon fényszög hatásokkal találkozik a képletünk.


Aztán már a negyedik 7 éves, vagyis a 28-30 éveinkben, amikor már az életünk során, szinte minden Tranzit fényszög hatásokat megtapasztaltunk, akkor eljutunk oda, hogy Vénusz és a HOLD, segítségével megélhetjük az érzelmeinket, szerelmeinket, vágyat érzünk mindentéren az előrejutásra.

Ezekben a Szaturnuszi ciklus években különösen nagyhatású jelentőséggel bírnak, amikor a Szaturnusz Aszcendensünkön halad keresztül, mert akkor együttállásba is kerül.

Ezek nagyon fontos időszakok, mert ennek a hatására szinte újra értékelhetjük, mind azokat a különböző jegyeken és házakon kapott hatásokat, amelyek az eltelt időkben ilyen-vagy olyan hatásokat gyakoroltak ránk. Azt is figyelembe kell, vegyük, hogy Szaturnusz együttállása a felkelő jeggyel, vagyis Aszcendenssel, mindig fordulópontot is jelenthet az életünkben.

Nem árt újra értékelni az eltelt időket, levonni a tanulságokat, a jövőt illetőleg is.

Ha ekkor a születési képletünkben is jó fényszög hatások vannak, akkor bizonyos, hogy jó szerelmi kapcsolatokat tudunk kialakítani, elletve a családalapításunkra is nagyon hatással lehet ez az állás. Pláne ha a Szaturnusz még az 5. házban is áll, vagy a 2. házban pedig a jó anyagi dolgokban, jó pénz befektetésekben lehet ránk jó hatással, de a radix - ban a Szaturnusz adta jó fényszög kapcsolatok is jelenthetnek ezekben, a dolgokban előre jutási lehetőségeket. Persze ez mindenkor fontos figyelembe venni, hogy a képletben, melyik életévben, ciklusban, házon, jegyen vonul át a Szaturnusz.

Mert például, ha Szaturnusz éppen az I. Házas Aszcendens Tengelyen a VII. Házra van szembenállásra, akkor a szülött és a partnere biztos, hogy áttekintk a kapcsolatukat és, ha ekkor jó fényszög hatásokkal is lehet számolni, akkor bizonyosan mindkettőjük javát szolgáló az életüket jó és biztos alapokra, helyező felismerésre juthatnak. Azonban rossz fényszög esetében ez akár már bajt is okozhat párkapcsolati, de egyéb üzleti partnerkapcsolatok terén is. Ebben is a Szaturnusz sorsbolygó, mint a Qvadrát általi feladat megoldandó hatással látja el a szülöttet. Ilyen fényszög állásnál, szoktam én azt tanácsolni, hogy a párok oldják meg, beszéljék meg őszintén, maguk között a konfliktus helyzeteiket, hiszen a következő kapcsolatban, a következő ciklus - években, ugyan ezek a hatások ismét bejöhetnek, és kezdődhet minden elölről. Akkor meg érdemes felrúgni a már bizonyos értelemben elfogadott, ilyen-olyan életet? Akkor már el is érkeztünk oda, hogy

egy - egy ilyen 7-7. években, a szülött minden téren, nagy változásokon megy keresztül. Ennek aztán nagyon sok megnyilvánulási formáját fedezhetjük fel magunkon, akár jellembeli, akár a színek hatása, akár az étkeink STB. terén is.


SZATURNUSZ - REVOLUCIÓ (vagyis bolygó visszatérése a születési „Radix” szerinti ponthoz), amikor eljön az ember életében <lassan haladva a vitaszférában új lehetőségeket, kínál nekünk. Ugyan is a bolygók tranzitkor* általában, akkor hozzák a legfeltűnőbb változást, - amikor a radix képlet szerinti - szültéskor elfoglalt pozíciójukba térnek vissza.>


Persze itt azt is érdemes megnézni mindenkinek, hogy melyik házában található a Szaturnusz, mert azokban a dolgokban is behozza a változás lehetőségét. SZATURNUSZ I. visszatérési fázisa az emberek életében, (főleg ebben a helyzetben vizsgálva), az életünk legfontosabb jelzőtábláit világítja meg. Amikor a SZATURNUSZ visszatér az eredeti születési horoszkópbeli helyére, egy új kezdet indulhat el.

< A nőknél rendkívül érdekes megállapítás az is, hogy függetlenül attól, hogy melyik házában áll a Szaturnusz, ebben az időben érzik leginkább az én a külvilág a fajfenntartásra való igényt, de leginkább igaz ez, ha náluk, a radix ban, a Szaturnusz, még az 5. gyermek házával is összehozható.>


Ezt követően aztán, majd ismételten 29 év elteltével, vagyis a Szaturnusz második megjelenése a „Retográd= R” haladások miatt is, általában, olyan 57-62. éves korotokra tevődik majd az életetekben.


Az első – két ciklusnál rengeteg tapasztalás gyűlik össze általában az emberben.

A második- harmadik körnél általában már feltesszük a kérdést, hogy fölfelé, vagy visszavonulva – már teljesített életfeladatokkal – cél nélkül éljük-e az életünket.

Ez rosszabbik eset, mert ilyenkor van az, hogy cél nélkül bizony az emberek többsége leépül. Azonban ha szellemesíteni tudja az élet feladatokat, figyelembe vesszük az eltelt idők, akár jó akár nem jó történéseit, akkor még harmadik ciklus is csodákra képes dolgokat hozhat számunkra.


Mielőtt rátérnénk a Ti életetek során is, (olyan 80. évek derekán bekövetkezendő a Szaturnuszi III. ciklusi évekre, érdemes megvizsgálni SZATURNUSZ I. ciklusa átvonulás éveket is.

(Ebben az esetben már azért is, mert „Jolika „pontosan itt tart ma napság.)


Mit is hoz nekünk a születéstől kezdve az I. szaturnuszi idő? A függésből a függetlenség korszakát. Tehát gyakran jelöl változásokat az emberi kapcsolatokban. (születés, iskolai évek, párkapcsolat, házasság, válás munkahelyváltás, szülői ház elhagyás, költözés stb.)

A visszatérések alkalmával a Szaturnusz bolygó mindig hasonlóan és tartósan fejti ki hatását. Ezért érdemes számot vetni az eltelt időkben történtekkel. A periódus végéig meglehet szabadulni számos egykori korlátoktól, elkövetett hibáktól. Megszabadulva a rossz dolgoktól, lehet új cél feladatokat kitűzni a következő ciklusra.

A Szaturnusz visszatérés a születési pozíciójába a legfontosabb Tranzit (átvonulás).

SZATURNUSZ, lassú mozgású bolygó: 29. év 165. nap alatt tesz meg egy kört a vitaszférában és általában két, és félévet tartózkodik egy-egy jegyben ekkor SZATURNUSZ komoly változásokat, indukál.

A Szaturnusz a legfontosabb hétköznapi eseményeket kiváltó sorsbolygó. Vagyis, hogy mi teljesíti be a sorsunkat. Nyitva áll előtted az út, hogy megtanuld, hogy hogyan urald a körülötted lévő világot. Azonban vedd figyelembe, hogy ha a hatalomvágy materiális formáját átalakítod egy ezoterikusabb kifinomultabb hajtóerővé, akkor a tudattalan siker vágyadat sikerül érvényre juttatni, ahol annak a beteljesülése sokkal nagyobb örömet okozhat neked és másoknak is.

Kronosz az idő: Ha eljön az idő, akár jó akár rossz az, bizony eljön.

A Szaturnusz visszatérései, vagyis az önmagával alkotott fényszögei azt mutatják meg,

- mint amikor az ember a tükörbe néz-.

Ez a visszatükröződés!

És ha felismerjük például önmagunkat, akkor képesek vagyunk változtatni a sorsunkon

Egy ember öltőben tehát a STATURNUSZ, KB, háromszor halad át az állatövi napjegyünkön, valamint a születési Aszcendensünkön, és találkozik a születési „radix” szerinti ház – jegy - ° fok, helyzetével.


Akkor most a „Jolika” képletére vetítve nézzük meg az I. Szaturnuszi ciklust.

(Ti ennek alapján a saját képletbeli állásotok alapján ugyan ilyen módon végig vezethetitek!)


Vagyis a „radix” születési képletében a Szaturnusz a Skorpió jegy 4°17’ fokon található, a 3. házában. Mit is jelent a 3. ház? A kapcsolódások háza, a mindennapi racionális gondolkodást, a szerződések a testvérek, akár még a szomszédok is, vagyis a környezet és nem utolsó sorban kisebb utazást is jelezhet.

Akkor nézzük meg a Skorpió jegyhatást is: Ez a jegyhelyzet valamiféle feszültséget jelent, mert rendkívül céltudatos, és eltökélt embert takar egyébként is ez a jegyhatás.

És mit add még ehhez az, hogy itt található Jolika képletében a Szaturnusz? Bizonyos, hogy ragyogó üzleti érzékkel is rendelkezik. Ezt alátámasztja még az is, hogy a 2. anyagiak háza a Szűzjegyen kezdődik/ Merkúr (az „Ész- Istene”uralkodóval), ami arra adhat utalást és ezt az üzleti érzékét a pénz és az anyagiak is, motiválják, ezért aztán bizonyos, hogy nagyon ügyesen köt üzleteket, szerződéseket.

És hogy mit adhat ehhez Jolikának a Szaturnusz jelenléte a Házban/jegyben?

Azt, hogy mivel a skorpiók – a jegyhatás miatt egyébként is, szeretik az életet, a finom ételeket, a jó borokat, így aztán a Szaturnusz egy kicsit visszahúzhatja Őt a realitások talajára, azért hogy ne legyen Önző, ne jöjjön elő nála az amúgy jó Vízöntő/Oroszlán vonásai mellett a skorpiókra vonatkozó negatív hatás.


Házhatásra vonatkozóan pedig azt is jelentheti Jolikának, hogy a Szaturnuszi I. ciklusban, nem igen sokat adott arra gyermekkorában, hogy tanuljon. Ezért inkább élete későbbi szakaszában ér arra, pontra, hogy tanuljon, képezze magát, azért hogy fejlessze magát azon a téren, amit már Ő maga választott ki magáénak.


De utalhat ez a házhatás arra, is hogy Jolika a gyermekkori tanulási nehézségekért főleg a neveltetését hibáztatja. Már csak azért is mert a személyi bolygója HOLD, tehát az érzelmei téren az anya is nagy hatással lehetett rá, talán túlságosan is sokat akart tőle, az ereje feletti teljesítményt követelt tőle. Erre aztán Jolika daccal válaszolt. Mivel azonban az I. háza még a Szűzjegyben/Merkúr uralkodóval van, ezért képes arra, hogy már felnőttként előrelátóan és hosszútávon gondolkodva alakítsa élete folyását a környezetével, az esetleges testvéreivel, vagy akár, még a kisebb utazásokon szerzett életviteli tapasztalatokban is.


És akkor, most amikor itt tart Jolika 29. éve környékén, most kell a tapasztalatokat összegezni. Most majd 2012. őszi hónapoktól már akár a Mérlegjegyben haladva is a Szaturnusz már érezheti a hatásokat. Ugyan is 2012. november 10.-én, 4° fok környékén - Tranzit forgás következtében,- a Jolika születési képletszerinti Skorpiójegy fokszámában, saját magával fog találkozni a Szaturnusz bolygó.

Majd a 2014-15, év-benn, előre lép ugyan a Szaturnusz a Nyilas jegybe, majd ismét visszafelé haladva, érinti a 2014. év végénél a Skorpió jegyet. Ebben az időkben, 2012.-ben majd munkatéren fog a sorbolygó is, 6. házában álló NAP által is, segíteni neki.


Aztán 2014-15.-ben már amikor „R” módon a halad tovább a Szaturnusz, vagyis itt már a ciklus határ végénél, amikor átlép, majd a Szaturnusz a Nyilas jegyben/ Jupiter uralkodóval, és előre, majd visszalépve „R” módokon, ugyancsak érintve még a Skorpiójegyet, már anyai feladatok lesznek részére a fontosabbak a munkánál.


Vagyis beindulnak nála a Szaturnuszi szempontból a Skorpiókra oly jellemző védelmi mechanizmusok, amik eddig a tudatszint alatt szunnyadtak. Folyamatos lelki válságba kerül, azáltal, hogy gondolataiban és cselekedeteiben determinált lehet. Azonban ez egy hajtóerőt is ad neki, hogy tudatosan tegye, amit tennie kell. Ha még nincs gyermeke, (mert erről Ő nem jelzett nekem, illetve akkor, amikor a levelet írta közel sem volt arról szó, hogy ilyen sok mindenre kiterjedő képletfejtés - elemzésben lehet része. Én a képletéből, azt látom, hogy még nincsen gyermeke.), hogy az utód nemzésre már igen nagy késztetést érezhet. Ugyan akkor az is látható a képlet fényszögei által, hogy a féltékenység démona is munkálkodik nála. Éppen ezért az is feladatai közzé tartozik, hogy le kell küzdenie ezeket (ez egy kicsit Szaturnuszi visszahúzódó hatásoknak is lehetne mondani) a hatásokat, és egyben vállalni kell Önmagát, hogy azzal megteremtse maga körül a családi békét és harmóniát már csak a családalapítással is.


És hogy ez a Jolika képletben honnét is látható? Egyrészről a „radix” - ban az EKL táblázat is már jelöli, hogy IV. család otthon házában és az 5. gyermekek házában is, a Holddal megoldásra feladatokat jelölő Qvadrát állások vannak a Holddal, mint az anya jelképével, de akár már 2013. év-benn is, a Hold a Nappal együtt állva a Nyilas-jegyben/ Jupiter uralkodóval, jelzi az anyai örömök elé nézés lehetőségeit.


Sőt akár már ez év végénél is megfelelő fényszögek alkalmasak lehetnek arra, hogy baba projektbe bele kezdjenek. Amikor a Szaturnusz a Nyilas jegyben halad majd jó szívvel és nyitott elmével igyekszik nevelni a gyermekét. Jelszava lesz az életadása és ez által a jobb életlehetőség megteremtése. És mivel ezt kellő intelligenciával is teszi, mert a X. háza a Bikajegyben/ Vénusz uralkodóval majd az Ikrek- jegyben folytatódik/ Merkúr uralkodóval a megfelelő tehetséget és egyben a szeretetet is hozza neki. Mire is kell még a Jolikának e téren oda figyelnie?


A Szaturnusz majd 2017. december 20.-tól a Tranzit során összetalálkozik a Plútóval,

(és nála olyan 23° fokon, 2020. 01. 13-a körül még együttállásba is kerülnek), de már a Bak jegyben, hogy ebben az időben kell felfedeznie magában azokat az erőforrásokat,

- mivel ekkor már a gyermekek is esetleg iskolás korba kerülnek -, hogy „mindenki király a saját elméje birodalmában”. Vagyis nyitva áll előtte az út, hogy ismét a munkájának és a választott hívatásának éljen. Az adás és a mások szolgálata mellett, akkor a munka által kapott beteljesülés is sokkal nagyobb örömet jelent majd neki. Érdekes módon ekkor a képlete szerint is a Szaturnusz a IV. és az 5. házában halad. Ráadásul nagyon jó fényszög kapcsolatokkal.


De még tovább is illetve később is 2020. márciusa után is, amikor már a Szaturnusz Vízöntő jegyben rója a körútját. Mert ez neki egyben a 6. háza, vagyis a munkaháza, de még a VII. párkapcsolatok háza is Vízöntő jegyben kezdődik.

Tehát a munkájában az I-VII. Ház, Tengelyen (I. házas Oroszlán jegy) kiegészítésével a VII. házban is, úgy a párkapcsolatában, de más vonatkozásban is a külvilág felé való ki nyilvánulásával, az egyéb partneri, üzlettársi viszonyokban is jó eredményekre számíthat.


És ezt még az is alátámaszthatja, hogy a Jupitertől is ebben az időkben olyan fényszög kapcsolat kaphat, mert ebben az időben a Jupiter is Vízöntő jegyben jár majd, a „radix”-ban is, a IV. házban benne áll a Jupiter, aminek jó fényszög kapcsolati vannak a Vízöntőben álló Nappal. Ez még azt is, hozhatja neki, hogy amikor a Jupiter 2020 végétől 2021. végéig a Vízöntőben halad, akkor ez külföldi utazásokat is jelenthet neki, amiből a munka terén is profitálhat. Ekkor csupán arra kell vigyáznia, hogy amikor a Jupiter a halak jegyben jár, mivel neki ez a 8. háza, (a 8. ház jelentése: valamilyen áldozatról való lemondás, valaminek visszafejlődése), akkor 2022. májusában, a Szaturnusz a gyermek ügyekben korlátozhatja. Ekkor tépelődővé válhat, mely akár egy befelé fordulást is eredményezhet nála. Tehát jól teszi, ha ekkor legyőzi az életszemlélet, felfedezi magában az önbizalmat, belső erőit annak szenteli, hogy változtasson a hangulatán. Ha felfedezi magában az önismeret csínját - binját, akkor kreatívabb lehet, és boldogsággal teli élettel tud tovább lépni.


Tehát az eltelt idők mérlegét, érdemes Jolikának a leszűrt tapasztalatok alapján felállítani, és ezek figyelembevételével is, a következő időkre a célkitűzéseket és a feladatokat is ennek alapján, kell kijelölni a következő II. Ciklusra.


Megint nem csak Jolikának írom, le, hogy a Szaturnusz második megjelenése az emberek életében olyan 57-62. éves korára tevődik.

Persze itt az is érdekes, hogy amikor az illető születik a bolygó éppen a képletében milyen jegyben és a jegy hány ° fokán helyezkedik el, a Szaturnusz. Illetve, hogy már hol járt a bolygó a jegyben születés évének a napján, mert lehet, hogy már a születés előtt akár már évekkel is a Szaturnusz - bolygó abban a jegyben haladt.


Jolika esetében, mivel Ő a születésnek az évében Vízöntő jegyben született és a képletében a Szaturnusz a Skorpió jegyben 4° környékén állt, ugyanakkor abban, évben, amikor született a Szaturnusz már elhagyta Mérleg jegyet és a Skorpióval váltakozva előre lépett a Skorpió jegybe, majd ismét a „R” módon a Mérlegjegyben még pár hónapon átfolytatta az útját, miután végleg a Skorpióba haladt tovább. Vagyis az első Szaturnuszi ciklusa: 2012.-ben, november 10.-én áll ugyanazon a fokon, mint a születésekor állt a képletében.


A II. ciklusban a már nagymértékben a szabad akarat is működik az életben. A lehetőség nyitva áll. Ilyen szabad lehetőség nem lesz még egyszer. Ekkor a döntés a saját kezünkben van. Cselekedjünk és döntsünk bölcsen, hiszen ekkor a szabad akaraton áll, hogy a sorsunkat hosszú időre - ha nem egy egész életre- maghatározzuk. Ez az időszak mindig emlékeinkből kitörölhetetlen feszültségekkel terhes, melyek akkor érnek a tetőpontjukra, amikor a Szaturnusz (valahol egy év és tizennyolc hónap közé eső távolságra) megközelíti saját születési jegy ° fok pozícióját.

Második ciklusban a múlt felülvizsgálata, a hibák korrekciója következik.

Mit üzen ez nekünk? ” Néz szembe a tényekkel” Ez azonban már különösebb izgalmak nélkül átvonulást eredményezhet, pláne ha az előző Tranzitból (átvonulásból) kellően tanultál.

Ez a Tranzit, ha kellően át gondolod, még tartogathat számodra - jó bolygó állásnál-, akár még boldogsággal teli lehetőségeket is. Mivel a SZTURNUSZ - KARMIKUS bolygó is, ezért személyre szóló jelentőséggel is bír, mert megmutatja az áthaladásokkor ház/jegy/fényszögek által, azt az élet területet, amely érintett lesznek a változásokban.


A Szaturnusz sor-bolygó a harmadik körben,- ha azt egészségben megéritek, akkor már a 80. éveitekben fogtok járni.

A harmadik átvonuláshoz már gyakran társulnak képzelt vagy valós egészségügyi problémák is. Sőt, ha valaki nem tudja helyén kezelni ezt a helyzetet, akkor folyamatosan harcban áll a világgal, megkeseredik, a kitűzött cél elérése nem örömet jelent már számára, hanem az annak elérése unalmas harccá válik. Ezt az időszakot anyagi visszaesés is meg előzheti, vagy társulhat hozzá. Ekkor ajánlatos mindenkinek magába nézve meg keresni a nehézségek gyökereit. Felül kell vizsgálni az elérhető célokat és módszereket, azért, hogy ezzel a visszaesést követő években a lehető legtöbb eredményt lehessen el érni.


Fontos időpont még az életetekben a Szaturnusz kör harmadik szakaszának felező időpontja, is.

Ekkor ugyan is, a Szaturnusz saját magával kerül szembe állással, vagyis oppozícióba. (Ekkor járunk már az életünk 70 -75 éveiben.)

Ekkor a bolygó180° Erősen rossz, ártó hátrányos, szemben állásba fog kerülni= Két elv szemben állása. Nagy feszültség, energiafecsérlést, kijelölő hatást ad a szülöttnek.

A megoldás csak leginkább akkor lehetséges, ha a születési képletben is, és a

Tranzit= körforgásbolygó haladás következtében is akkor jótékony, Trigon zöld háromszög, vagy harmonikus * Szextil fényszög jellel a horoszkópban fel van oldva.

Ezt a szemben állást a kozmikusan erősebben álló bolygók determinálhatják (=jelentése meghatároz, megszab).

Ebben az időben fokozottan figyeljetek, oda majd az egészségetekre. Azonban a III. ciklus idejében talán a legfontosabb, hogy amikor a bolygók Tranzit= visszatérő módokon áthaladnak a Nap, illetve az aszcendens jegyeken, valamint amikor találkoznak saját magukkal, akkor beindítanak bizonyos folyamatokat. Ez természetes minden bolygó esetében így van, de a Szaturnusz esetében még inkább.

Ezért abban az időkben fokozott figyelmet igényelnek a betegség hajlamokra való odafigyelések. Ugyanakkor mivel a szemben állás is, egy nagyon erős hatással lehet az egészségre, főleg ebben a korban, ezért fontos lehet még a szemben álló jegyhatásokat is előtérben helyezni.


Az állatövjegyek és az emberi szervezet kapcsolata és összefüggései, azokra a szervekre és testrészekre vonatkoznak, amelyek hajlamosak és különösen érzékenyek a betegségekre.

(erről is találhattok leírást a fórum elején a VIII. részben feltöltött leírásban valahol a 84. számok környékén).



Visszatérve az értehetőség kedvéért „Jolika képletére. Nála ugye a Szaturnusz bolygó

Skorpió - jegy 4° fokon helyezkedik el, (melynek az uralkodó bolygója a Plútó mellett a Mars is.) most a Skorpió jegynek az állatövjegyek és az emberi szervezet hatásával kapcsolatos összefüggés értelmében a testrésznek: has alsó részei, a végbél, a húgycső, a húgyhólyag, és a bizonyos fokig a női szervek hatásait kell figyelembe venni.


Jolika a III. Szaturnuszi ciklusban olyan 2070-es években már életének a 85-87. éveiben jár majd. A Skorpió-jeggyel 180° fokos szembe állás a BIKA jegyben található, tehát nála III. Szaturnuszi ciklus felező ciklusában (olyan 2055.-ös, évek tájékán, amikor Ő, 72. éveiben jár), ajánlatos lesz még a Bika jegy hatásainál/ annak az uralkodójának a Vénusz betegség hajlamokat is figyelembe venni. Vesék, vesemedence, deréktájék, a nyirokmirigyek, és a női nemi szervek. És ugye milyen érdekes, hogy szinte visszacsengnek a Nap-jegyre vonatkozó betegség hajlamok a III. ciklus felező betegség hajlamok egyezőségeivel.


Fontos dátum még Jolikánál, de másoknál is a Plútó 2023-24- 2044.-ig tartó Vízöntő-jegyben való tartózkodási idő is. A Plútó ugyan a tömegek bolygójának számít, de a Vízöntőben az egyénnek tekintetében is, új életmódot jelez. Jolika meg kell, hogy értsd és vessél számot az eltelt időkkel, hogy miért jöttél a világra. Mit csinálsz, és hogyan fogadod el a VII. házas kapcsolataidban a Vízöntő jegy hatásait. Ugyan is e Vízöntő- jegynél, - mint azt a Vízöntő koroknál is láthattuk, (Lásd 453. 464. számoknál, leírtaknál is.)

„beköszön a ragyogás időszaka”, nagyobb lehet ekkor az empátiai képességed a családban, de külvilággal szemben is.

Aztán, „Kedves Jolika”, ha az egészségedre is vigyázol, akkor 2045-2068.-ig, amikor is már

62-85. éves korodban jársz, (ez másásokra is igaz lehet), akkor zárul le a Vízöntő kora, és onnét már a Halak kora lesz, akkor zárul le 21 század, első fele, új tendenciák, nyilvánulnak meg. A halakon áthaladó Plútó keresztezi a sötét víz folyását.

És hogy ez mit add az egyének szempontjából a 80. évben járás időszaka?

Választani kell a vágyaink és az egyszerű szükségleteinken. El kell döntenünk, hogy azt tesszünk-e, amit tenni akarunk, vagy csak a környezetünk elvárásainak szeretnénk megfelelni. Ha visszaszerezzük a valóság érzetünket, jó szívvel és megbékélve várhatjuk:

- a feltételnélküli*- vég beteljesedését.


„Senki nem kérdezte akarsz-e megszületni,

és a távozásról is más fog dönteni.

De a közte lévő idő a TE kezedben van.

Ne hagyd veszendőbe menni!

Élj soká! És legyen élted,

Mint derűs nap, tiszta, víg,

Mely piros hajnalból támad,

és ismét abban áldozik, sok boldogságot.”


Végezetül Kedves „Jolika” Tudom, ha már ilyen módon is itt a fórumon kiveséztük a képleted, ezért nem igen szeretnéd, ha sokan esetleg a környezetedben rád ismernének. Igyekeztem az adataidat nem leírni, pontosan ilyen indítatásból.

Mivel azonban Te adtad az ötletet nekem, hogy erre vonatkozó kérdésedre a válaszomat itt a fórumon is leírhatom. Ennek én azért is örülök, mert egy kicsit ki bővítetten a Te saját képleted alapján, arra is sor kerülhetett, hogy a többiek is, ez által meg ismerhették, hogy hogyan lehet a születési képlet adta adatokat megfejteni.


Arra szeretnélek, bíztatlak, - mert látom, hogy ennyire érdekel téged az asztrológia-, hogy ilyen fontos kérdésekre keresed a választ, akkor gyere át ide hozzánk is a fórumra.

Megláthatod, ha belemélyülsz feltöltött leírások olvasásába és, ha azt, mint ahogyan írod is, még ki is másolod a saját számító-gépedre, hogy még jobban átlásd a dolgokat, akkor sok mindenben felfedezheted, hogy „semmi sem történik semmiért, mindennek oka van „.

És akár jó, akár rossz is az, meg kell általa tanulni, mindent a magunk javára fordítani.

Már az által is, hogy egy kicsit akár e leírások által is, jobban megismeritek saját magatokat, vagy az által is, hogy a képletetek vonatkozásban tudatosítjátok magatokban a horoszkópban szereplő jelzéseket és azok tartalmát is.

Ehhez kívánok neked (és mindenki másnak is),erőt-egészséget és nagyon sok boldogságot: Ilcsi Mama

467. Ilcsi Mama (válaszként erre: 466. - 9e27e3d42f)
2012. febr. 9. 10:06

Kedves"niece". Nagyon örülök, hogy itt a fórumon is megerősítetted a privát levelezésünkben írottakat. Nagyon szívesen tettem, hiszen bizonyosan hasznát is veszed pláne mostanában.


Arra buzdítlak téged és másokat is, hogy ismerjétek meg a horoszkóp körötök által is saját magatokat, meglátjátok, hogy mennyivel jobban megtudjátok érteni akár sajátmagatokat és másokat is.

Jobban eltudjátok fogadni a családtagjaitokat, még akkor is, ha nem minden úgy történik, ahogyan Ti szeretnétek. Hiszen minden ember egy külön jellem és úgy is viselkedik, de igyekezni kell őt úgy elfogadni.

Nem biztos, hogy mindenkor az a jó megoldás, ha mindenképen megszeretnénk változtatni őket.

2012. febr. 8. 23:19
Kedves Ilcsi mama! Nagyon szépen köszönöm az elemzést. Átolvasom még párszor, nagyon jól látod velem kapcsolatban a dolgokat. Ha van kérdésem kereslek a jövőt illetően is. Mégegyszer nagyon köszönöm. Szép estét kívánok Neked!
465. badonyimariaeva (válaszként erre: 460. - Ilcsi Mama)
2012. febr. 8. 21:19
Nagyon kedves vagy, élek a lehetőséggel, előre is köszönöm!
464. Ilcsi Mama (válaszként erre: 462. - Ilcsi Mama)
2012. febr. 8. 18:14

Folytatva a 462. számon elkezdett leírást.


„Jolika” kérdése, elsősorban arra vonatkozott, hogy hogyan és miként van hatással Szaturnusz bolygó a 7-7-7-7 éves hatásaival, vagyis Szaturnuszi Ciklus I. 29. éves hatásával, és a további ismételt 29. év elteltével a II. Valamint az emberek életének már az utolsó szakaszában bekövetkezendő III. Szaturnuszi ciklus az emberek életére és kifejezetten mit jelent neki a saját képlete alapján.


Még mindig folytatva, de már jobbára „Jolikának” szánt elemzéssel.


Mivel már jeleztem, hogy a 453. és a 462. számon is, hogy a kérdés és az arra adott válaszom, nektek is sokat mondhat, (és ehhez az ő saját képletének az elemzéséhez Jolika is, belegyezését adta), azért tartottam fontosnak, hogy itt a fórumra is felrakjam a egy kicsit bővítetten a levelet.

Természetesen igyekszem, azokat a személyes dolgokat és főleg a személyiségre vonatkozó adatokat oly módon megjeleníteni, hogy azzal ne sértsek semi nemű személyiségi jogokat.


Először is miért tértem ki a 453. számon leírtaknál a „VÍZÖNTŐ” korra, és annak megismertetéseivel, itt a Vízöntő-jegy ismereteire is.

Ugyan is Jolikának a kérdése elsősorban:

7-7-7-7=28 éves szakaszok váltakozásainak az emberekre, így rá is, nagyban ható szakaszainak összefüggése van-e a Szaturnuszi ciklusokra is?


Ezen kívül mivel Őt leginkább, ezen a téren a mostani korában az-az 29. éve környékén a párkapcsolati dolgaiban beálló változások foglalkoztatják a leginkább.


Kérdése is főleg erre vonatkozott és még arra is, hogy miként hat majd rá a Szaturnuszi I. ciklus?


Illetve, mivel nem ismerte csak a NAP jegyét, ezért kíváncsi volt a radix születési képlete szerinti Aszcendensre és az uralkodó bolygójára is.


Miért is tartottam fontosnak, hogy itt együtt fejtsük meg Jolika képletét?


Elsősorban, azért, mert ehhez Jolika is hozzájárult, mert őt is érdeklik, ezek a dolgok és a személyes levélben bizonyosan, hogy nem ilyenképpen az elemzés formájára is kitérve, fogalmaztam volna.

Másodsorban pedig azért, hogy esetleg ebből már Ti is tudtok ismeretanyagot felvenni, hogy

- hogyan is induljunk neki a saját születési képletünk értelmezésének.-

Illetve ha valamire kíváncsiak vagyunk, azt hogyan miképpen tudhatjuk meg, akár a „radix”képletértelmezés vonatkozásban, akár esetleg előre nézve a jövőben, valamely kérdéseikre vonatkozóan.


Ha most ezt, levezetést rá ültetitek a saját „radix” születési képleteitekre, akkor már meg is szereztétek azt az ismeretet, amiből nagyon sok mindent ki tudtok majd olvasni.


Hiszen én titeket nem ismerlek, semmit sem tudok rólatok a születési időpontotokon kívül. (Még is, akinek jó volt és pontos volt a születési ideje, azt írtátok le - akár itt a fórumon és priben is, - hogy hihetetlen, hogy ezt honnét is tudhattam, illetve honnét is láthattam csak abból a születési időpontból. Persze már nagyon sokszor leírtam, hogy ez, mind csak akkor add értelmezésnél valós dolgokat, ha születési

óra-perc pontos, mert különben egyáltalán nem érdemes semmit sem nézni, illetve kezdeni vele.)


Azért, lehetséges ez, mert a sorsát a születéskor mindenki magával, hozza, és a születés pillanatát megragadva, „a radix”képlet alapján, abból nagyon sok minden kiolvasható.


No, akkor lássuk a Jolika képlét: A Nap jegye - VÍZÖNTŐ - jegy.

Az Aszcendens: Oroszlán-jegy/ NAP uralkodóval. Mivel ugye tudjuk, hogy az I. ház, az Aszcendenssel kezdődik, és Jolika esetében nem túl nagy ház, mert az Oroszlán jegynek majdnem a végénél kezdődik és csak a SZŰZ jegy közepéig tart. De egy nagyon fontos égi test áll az I. Házban, mégpedig a HOLD, vagyis a második fővilágosító.


Ez ugye már egyben Jolikának a személyes bolygója is.

De a Fenséges Nap is, mert az meg az Aszcendens/ uralkodó - bolygója.

És mit is jelent, ha valakinek mindkét fővilágosító a személyes bolygója?

Az, bizony nagyon jót jelent!


Most nézzük meg, hogy az Oroszlán jegynek az uralkodója, vagyis a NAP melyik házban és milyen jegyben található? (Értelemszerűn Ti a sajátotoknál nézzétek ugyan ezeket, és természetesen olvassatok hozzá az értelmező részeknél, hogy melyikháznak, mely bolygók, az uralkodik és a jegyeknek és házaknak mik a hatásaik)


Jolika képletében a NAP a Vízöntő- jegyben áll és a VII. Külvilág és a Párkapcsolatok házában. Tudjuk, hogy a Vízöntő-jegy uralkodója egyrészről az URÁNUSZ, másrészről másodlagos uralkodó bolygója a SZATRUNUSZ bolygó.

Akkor ugye már könnyű Jolika kérdésére válaszolni, hogy az I-VII. Tengelyen álló Párkapcsolati dolgokban már a „Radix”születési képlet szerint is (megnézve a horoszkóp alatti EKL: táblázatban az adott fényszög kapcsolatokat), hogy a NAP - nak, nála 90° fokos akadályozó, megoldandó feladatokat jelölő Qvadrát állásban álló fényszög van a Szaturnusszal. (Erre a fényszög hatások értelmezésére vonatkozóan is, kaptok felvilágosítást most az értelmező résznél is a 448. számon, de már előzőleg is, a fórum, elején a 136. és számok környékén).

Ugyan akkor a Holddal pedig már jó 60° fokos szextil harmonikus sugárzása van, tehát ha ő maga is tesz ezért a most jelentkező, párkapcsolati problémáiért valamit, akkor azon lehet és tud is, változtatni. Ezt még az is megerősíti, hogy a „radix”-ban is, és mostanság is, a visszatérő Tranzit bolygó haladások során is a Vénusztól a szerelem bolygójától 120°-fokos TRIGON harmonikus sugárzást adó, a legjobb teljesülést ígérő fényszög kapcsolatai vannak-lesznek.


A Vénusz bolygónál a 446. számon, leírtam, hogy mostanában éppen a bolygó a haladása következtében hol miképpen fejti ki jó, avagy kevésbé jó hatásait.


Pláne úgy, hogy Jolikának a VII. házában még benn is, áll a Vénusz bolygó is. És ha ez még nem volna elég egyértelmű, akkor a MARS is, (amit már szintén jeleztem, hogy a női horoszkópnál a Nap mellett a Mars is, utalhat a tartós párkapcsolati férfire is.)

Ebből én azt is látom, ami neki mostanság a nagy problémája, hogy párkapcsolati válságban van, mert a VÉNUSZ szemben állásban található képletében a HOLDDAL, vagyis saját magával. És ugye a fényszögeknél Ti is láthattátok, hogy a 180° fokos szemben állás bizony nagy feszültségekre utalhat a Radix - ban. És a mindenkori bolygó korforgások során is.

Amit csak egy jobb fényszög hatásával lehet feloldani. De hát akkor neki ott van a lehetősége, hogy a Szaturnusz sorsbolygó adta jó fényszögekkel tegyen is érte valamit, hogy ezek megszünjenek, valamint meg is oldódjanak.


És itt van nagy jelentősége még az elemzésnél annak is, hogy többször le is írtam már nektek, hogy a születési „Radix” képletben a ZÖLD jelek-vonalak azok jók, míg a PIROS jelek és vonalak már nem annyira jók.


Ugyan is, ha nézem a Jolika képletét, akkor azt láthatom, hogy a Vénusz csúcsról kiindulva, az egyik zöldvonal a Szaturnusz bolygóhoz ad Trigon jó fényszöget, míg a másik zöld vonal pedig a Felszálló Holdcsomóponthoz - vagyis a sárkány fejhez vezet, ami meg Jupiter bolygó megfelelője. És ezt, egy 60° fokos jó Szextil is, összeköti a Holddal. Ezáltal, ebből egy szép ZÖLD háromszög TRIGON kerekedik ki.


És ha még azt is tudomásul vesszük, hogy a Felszálló holdcsomópont a képletben a 11. vágyak remények házában, RÁK jegyben /HOLD uralkodóval áll, akkor már itt is, kérdésre a válasz is, hogy Neki kell tennie azért, hogy a párkapcsolata helyre billenjen.

(Már, mint a Felszálló- Holdcsomópont ugye azokat az embereket jelöli, akikhez általában vonzódunk, összekapcsoló tulajdonságokkal bír, és még a jóságos a Jupiter bolygó megfelelője is. Segítségével kell legyőznünk azokat a mintákat, melyek evilági életünk mélységbeli fejlődéséért felelősek. Maradandó Karmikus* nehézséget, problémát jelent a képletben, amit meg kell oldani.)


És hogy miért éppen mostanság lett náluk a párkapcsolati válság, dolog az is ott van képletben és a mostani Tranzit= körfogásból adódódó bolygó hatásoknál is.


A „radix” születési képletben az EKL: táblázat azt mutatja, hogy az URÁNUSZ bolygó a IV. Család és az otthon házában áll, mégpedig a Nyilas jegyben. A nyilas jegy uralkodója pedig a jóságos Jupiter. És még a IV. házban, együttállásban benne is áll, az URÁNUSZ mellett a JUPITER bolygó is.

(a Jupiteri hatásra, még majd visszatérek de, az értehetőség kedvéért innen folytatom tovább a levezetést).

Jolikának a születési képletében a VII. ház úgy helyezkedik el, hogy a Vízöntőben kezdődik és a nem oly nagy ház, (mert ez - az I-VII. Tengelyen ugyanolyan kicsi, mint az I. ház) a vége pedig a Halak - jegyben fejeződik be.

Már erről is írtam nektek, hogy az URÁNUSZ, 2011. március 12-én a Halak-jegyből újra átlépett a Kos jegybe, és most már ott is marad egészen 2018. május 15-ig. Minden átmenet a Halakból a Kosba drámai hatású, egy újjászületés, vagy hirtelen változás, mely lehet kedvező és kedvezőtlen is. Ezért arra számíthatunk, hogy életünk bizonyos területein jelentős változások fognak történni, és, ezeknek az új energiáknak a helyes kezelésére e1engedhetetlen, ahhoz, hogy átvészeljük ezt az időszakot, és a lehető legtöbbet hozzuk ki belő1e.

No. Ezt történt Jolikával is, a VII. párkapcsolatok házában!


Az Uránusz MERKÚR* magasabb számú oktávja, mindig gyors, hirtelen és váratlan dolgokat hoz az életünkben. Legfájóbb lehet a párkapcsolatunkban megélni főleg kommunikációs téren, mert az Uránusz- Vénusz, Uránusz Deszcendens fényszög találkozásokat eredményezte ezt náluk, mert a VII. ház a Deszcendens ház is egyben.

Amikor még 2011. márciusa előtt még a Halakban járt az Uránusz, akkor olyan hatást adott Jolikának, ez a fényszög állás, (mivel a Halak- természete, ilyen hatásokkal jár) hogy még nem tudott, mit kezdeni a helyzettel. Mert, hogy már akkor kezdődtek náluk főleg a nézeteltérések a veszekedések, a problémák.

Aztán már a Kosban lévő Uránusz olyan tulajdonságokkal rendelkezik, melyek egyszerre oldják a feszültséget, és újakat is generálhatnak. A Halakból történő változás szinte a semmiből teremthet új szituációkat, ezzel felrázva az emberek, életét. Hogy tegyetek már valamit, mert szét esik minden, amit ebben az életben már együtt átéltetek.

És most utalok vissza, (arra, amikor zárójelben jeleztem, hogy a Jupiteri hatásra még visszatérek), hogy Jolikának nem kilépni kell ebből a párkapcsolatból, hanem azon kell munkálkodni, és ebben a jóságos Jupiter jó fényszögekkel, majd segítséget is nyújt neki, hogy jobbítsa meg a párkapcsolatát. Vessen be minden női praktikát azért, hogy újra meg tudja hódítani a párját. Bizonyosan ellaposodott akár még a szexuális kapcsolatuk is, ilyenkor aztán egy férfi igyekszik a szomszéd gyepét zöldebbnek látni. S mire aztán feleszmél, hogy az sem, jobb sem szebb, akkorra már olyan sebeket ejthetnek egymásnak, amiket már igen csak nagy erőfeszítés árán lehet csak helyre hozni. Ezért itt az alkalom a kommunikáció terén meg kell beszélni akár még a szexuális problémákat is, Nem kell félni új dolgokat is bevinni a kapcsolatban.

Egy kicsivel több időt kell eltölteni egymással. Tudom én, hogy akinek ott van a nyakán a munka a gyermekneveléssel járó gondok bajok is, nem egy könnyű feladatot jelent még az ezekre való odafigyelés is. De higgyétek el nekem, hogy soha sem késő belátni a hibáinkat és azon úgy jobbítani, hogy az, nekünk és másoknak is jó legyen. Beleértve itt még azt is, hogy egy különválásnak leginkább a gyermekek isszák meg a levét. Azonkvül még újabb más jellegű gondokat bajokat is, eredményezhet a külön válás.


Higgyétek el nekem a következő párkapcsolat sem, lesz jobb senkinek sem és Jolika számára sem, mert a következő párkapcsolatban is, ugyan olyan dolgokat vonzunk be, mint az előzőekben volt, mert ez egyben egy Karmikus hatás is általában mindenkinél, de a képlete szerint Jolikánál is.


Ugyan is a Felszálló Holdcsomóponttal szemben az 5. házában áll a Leszálló Holdcsomópont, vagyis a sárkányfarok a Szaturnusz bolygó megfelelője is. Az 5. ház nem csak gyermekek házát jelenti, hanem a VII. házzal összefüggésében vizsgálva az életörömök, az élvezetek a szexuális élettel kapcsolatos és szerelmi dolgokra is kihatással lehet.

A Felszálló - Holdcsomópont pedig jelképezi a karmánkat, az előző életeinkben megszerzett viselkedés mintákat. Az előző életünk eseményeit, tapasztalásait, megoldatlan feladatokat jelez. Mindazokat a hibákat, hiányosságokat, amelyek akadályozzák a Karmikus feladat teljesítését.

Pláne, hogy MOSTANSÁG: már 2011. 06. 06.-tól 2012. 06. 11.-ig a Jupiter - Körforgása során -BIKA jegyben rója a körútját/ Vénusz a szerelem bolygója uralkodóval.

Majd 2012. 06. 12-2013. 06. 26.-ig, már az IKREK- jegyben/ Merkúr uralkodóval, (az Ész Istenével), fog haladni. Merkúr pedig már Jolika „radix” képlete szerint is nagyon jó Trigon fényszögben található az M. C-vel, vagyis, hogy értelemmel okosan sokra, többre juthat-e téren az életében, mintha felrúgva mindent egy ismeretlen rosszba csöppenjen bele.


Ugyan is, amikor már a Vénusz bolygó is, ezekben, az időkben, vagyis 2012. 03. 05.-2012. 08. 07.-ig szintén a Bika- Ikrek jegyben halad, mivel a Bikajegynek az uralkodója is Vénusz, amely a kis szerencse bolygójának tekinthető, még jobban megerősíti őket abban, hogy együtt kell a párjával átvészelniük, ezeket a kisebb nagyobb rossznak ítélt hatásokat.

Ezt még az is megerősíti, hogy Jolikának a rejtett Aszcendens a Nyilas jegy/ Jupiter uralkodóval. A rejtett aszcendens pedig, azt mutatja meg, hogy általában mások hogyan látnak, hogyan ítélnek meg bennünket.


Sajnos elnézést kell, kérjek tőletek és Jolikától is, megint nem csak a kérdésére adtam válaszokat, mert megint csak elkalandoztam, de talán nem baj, hiszen ez a leírás talán másoknak is jó tanulságul szolgálhat.

Így aztán megint csak nem jutottam el a Szaturnuszi ciklusokhoz, de ígérem, hogy a következő folytatásban már azt veszem, gór cső alá.

463. Ilcsi Mama (válaszként erre: 461. - Ilcsi Mama)
2012. febr. 8. 14:15

Kedves"niece" Ugyan csak a privi leveledre, ma elküldtem a választ.

Gondoltam illetve mutta képleted, hogy azok okoznak, most neked megoldásra váró feladatokat, amiket én is láttam a képletedben. Ugyan most ezáltal egy kicsit előbbre kellett hogy vegyelek a sorban, de se baj!


Azt hiszem, hogy most időszerű nálad, amiket az előző levelemben is, leírtam, már ezt megelőzően is, amikor még nem is, írtad meg, hogy mifoglalkozat igazából mostanság.


Örültem, ha segíthettem neked is. Remélem, hogy a leírtakat segítségként is, fogadod el tőlem?

462. Ilcsi Mama (válaszként erre: 453. - Ilcsi Mama)
2012. febr. 7. 17:16

2. Folytatás a 453. számon elkezdett „Jolikának „címzett levélnek, de ugyan akkor mindenki más is sok ismeretanyagot jegyezhet fel a képletére.


Visszatérve „Jolika” kérdés csoportjához. Neki elsősorban arra vonatkozott a kérdése, hogy hogyan és miként van hatással Szaturnusz bolygó a 7-7-7-7 éves hatásaival, vagyis Szaturnuszi Ciklus I. 29. éves hatásával, illetve a további ismételt 29. év elteltével a II. Valamint az emberek életének már az utolsó szakaszában bekövetkezendő III. ciklusban.


Legelőször is azt nézzük, meg és mindenki feljegyezheti a saját, születési képletére, hogy, mostanság vagyis február 7-8-án a bolygók éppen hol, melyik jegyben és hány ° fokon járnak.


Mi a teendő? Amellett, hogy feljegyzitek a saját képlet külső körnél, a megfelelőjegyeknél fokszámmal együtt a bolygó állásokat. Nézzétek meg az értelmező részéknél, hogy mit is jelentenek a saját esetetekben ezek az állások. Az EKL. Táblázat ugye mutatja a radix fényszög állásokat, de ez mellett, ha a 10. értelmező résznél megnézitek, hogy a mostani hatásokat miként értelmezzétek sok mindent, ki tudtok következtetni, hogy ház jegy/ uralkodó bolygó, fényszög hatás tekintetében mostanság mire számíthattok és mire kell felkészülni.


Valamint bolygónként meg tudjátok nézni, hogy rátok miként hat például: az értelmező 3. rész szerint a NAP. 397. számon olvasható.

4 részben a HOLD/ 401. számon,

6. részben/410. számon a MERKÚR.

8. részben/ 446. számon a VÉNUSZ.

9. részben /447. számon a MARS. Eddig a gyors bolygók. 10. részben azok értelmezése.

11. részben/450. számon a Lassúbolygók közül a Jupiter. (Már amelyeket eddig már feltöltöttem. Hátra van még az Szaturnusz után az Uránusz, a Naptun és a Plútó, de ezekről már itt is tettem említést és még a következőkben is lesz róluk szó)


Lássuk akkor, hogy hol is áll a most a NAP.

NAP 19° fokon található a Vízöntő jegyben.

HOLD az Oroszlán jegyben halad.

Vénusz a Halak-jegy 29°-nál.

MARS a Szűz-jegyben 22° foknál jár.


A lassúbolygók pedig: Jupiter a Bika hegyben 3.5’° fokon.

Szaturnusz bolygó még a Mérlegjegyben 29.5 ° fokon halad.

URÁNUSZ 2° fokon jár a KOS jegyben.

NEPTUNUSZ: éppen elhagyta a Vízöntő jegyet és most ezekben, a napokban HALAK 0. 01°-nál ballag. Azonban azt is tudni kell, hogy a Retográd hátra - előre lépése miatt már 2011. ben áprilisban is ezen a fokon járt a Halakban *- augusztusig, vagyis a hatásait már akkor éreztette azokra, akiknek a képletében a Neptunusz érintett a Halak jegyben.

Vagyis 2011. augusztusban, még ismét visszalépett a Neptun a Vízöntő-jegybe és ott is gyakorolta a hatásait, (hogy milyeneket, azt majd a Neptunusz bolygó értelmezésnél, külön is jelzem majd). De az, bizonyos, hogy mivel orvost is jelölő bolygó a Neptun, akiknél a 6. ház, is érintett különös figyelmet kell szentelni a például a Nap-jegy adta betegség hajlamokra és Neptun betegség hajlamaira is. Ezt ugyan csak megnézhetitek a

- jegyek betegség hajlamai -feltöltött részeknél.


Tehát és 2012. –ben, februártól már nagyon sokáig (a végén szintén Retográd módokon a Kos-jeggyel), de 2026. januárig a HALAK jegyben fog tartózkodni. Hatásaival ott fejti ki legjobban a hatását, fényszögeivel pedig bekapcsol minden érintett fényszög hatásokat.


Plútó pedig a BAK 8° fokot éppen csak hogy elhagyta és nagyon sokáig 2024 nyaráig a bak-jegyben, marad.


Ezeket jegyezzétek fel a saját képletekre (ez elég sok munkát jelent nektek), aztán majd innen folytatom tovább, már csak ugyan a Szaturnuszi ciklusokkal.

461. Ilcsi Mama (válaszként erre: 459. - Ilcsi Mama)
2012. febr. 7. 15:08

"niece priviben 02.06-án elküldte nekem a születési időpontját.


Kedves „niece”. Oké, már csak az e-mail cím maradt le az üzenetedről.


Jó lenne azt is tudnom, hogy mostanában mi foglalkozat és mire lennél leginkább kíváncsi?


Már csak azért is, hogy egy kicsit szűkítsük a fejtést, ugyan is teljes minderre kiterjedő elemzést bizonyos, hogy nem tudok mostanában készíteni neked. Elkészítem a horoszkóp kört és már most előzetesként is, megküldöm neked, hogy saját magad is, próbáld értelmezni a fórumon leírtak alapján is.


Természetesen a fejtésre egy kicsit várnod kell, mert, mint mondottam, sajna nagyon sokan várnak türelmetlenül ellőtted.


Azt bizonyosan tudod, hogy 08. 24-től – szeptember 22.-ig születettek a Nap jegy szerint a SZŰZ jegyhez tartoznak, azonban azt is tudnod, kell, hogy aki a jegy határok körüli napokon születtek, azoknak akár a kezdő, vagy nálad a végénél a következő jegyhatások is érvényesek, lehetnek, főleg a jellemvonatkozásban. Ezért az asztrológiai fórum elején 27. 28. számokon olvasd el mindkét jegyre vonatkozó általam készített leírásokat. Ugyan általánosságban vonatkoznak úgy a SZŰZ jegyűekre, mint a Mérleg- jegyűekre, de ebben is nagy igazságok rejtőzhetnek.


A fejtés során a konkrét csak, rád vonatkozó radix képletszerinti leírást is elküldöm majd neked.

Megjegyzés: És itt a továbbiakban a privi levélben elküldött meg állapítások következnek, mivel közben elkészítettem a horoszkóp kört és nagyjából körvonalazódtak előttem „niece” megoldásra váró problémái, amelyeket le is írtam neki.

Kíváncsi vagyok, hogy ha jó és pontos születési időpontot adott meg mennyire lesznek jellemzőek rá vonatkozóan az előzetes megállapításaim?


Remélem, hogy itt a fórumon is - és nemcsak priviben, - jelzi majd nekünk.

(Már ami itt a fóromon is leírható).

460. Ilcsi Mama (válaszként erre: 456. - Badonyimariaeva)
2012. febr. 6. 15:51

Kedves "badonyimariaeva". Igen úgy van ahogyan "Nyári szellő is, írta neked. Azok a bulvár lapokban írott dolgok annyira általánosak és csak esetleg a sok-sok hasonló jegyű emberre általánosságban lehetnek igazak.

Azonban a konkrét jó pontos időpontra felállított horoszkóp az egyedi csak rád vonatkozik.

Olvasd el az előző feltöltésnél a "niece" névre és az azt megelőző válaszomat is és mindent megfogsz érteni belőle.

Ha hiszel is ezekben a dolgokban és érdekel is téged, olvass bele a feltöltött részekbe, sok minden kérdésedre választ kaphatsz belőle.


Amennyiben úgy gondolod és tudod a pontos szülétési órádat-percedet, mert csak is, akkor van értelme az elmezésnek, nagyon szívesen elkészítem neked is, a saját születési radix képletedet. És ha priviben küldesz e-mail-címet el is küldöm neked.

Szeretettel Üdvözöllek és várlak itt a fórumon máskor is: 7X-en túli Ilcsi Mama.

2012. febr. 6. 15:39

Kitôl: niece, 2012-02-05 22:22


Téma:

________________________________________

Üzenet: Kedves Ilcsi mama! Szeretném megkérdezni, hogy megnézné e a horoszkópom, ha ideje engedi. Láttam fórumon, hogy foglalkozik ezzel. Köszönöm, szép estét!


Kedves "niece". Örülök, hogy figyelemmel kíséred az asztrológiai fórumot. Ezért a válaszomat nézd meg a fórumon. Nagyon szívesen segítek neked, mint mindenki másnak is.

Üdv. Ilcsi Mama.


Tulajdonképpen azért is indítottam el a fórumot, mert az adatlapomra felraktam bemutatkozóként, hogy szeretem az asztrológiát, és olyan sokan kerestek meg ebben, ez ügyben, hogy már nem győztem a válaszokat és főleg a képletek elemzését elkészíteni.


Aztán egyik mostani fórumlátogató, aki az óta is hűséges „nebuló”, azt ajánlotta nekem, hogy jó lenne, ha nem is szakszerűen, de játékos formában segítenék nekik, (már akit ez érdekel) ismeretek gyűjteni, hogy saját maguk is értelmezni tudják a horoszkópjaikat. Ne csak olyan módon, amit a különböző bulvár újságokban lehet általánosságban a jegyekre vonatkozóan olvasni, hanem a saját horoszkópjaikat is szeretnék megismerni. Ha olvasod a fórumot, láthatsz erről nagyon sok bejegyzést.

Így aztán elkezdtem, az asztrológiai fórumot, - mert be kellett látnom, hogy nem bírok már a sok képletfejtési kérésekkel. -. Már csak, azért sem mert olyan sok kérés vár már válaszra, hogy akár egy fél év is, beletelhet mire valaki sorra, kerül. Aztán sok esetben azt is láttam a képlet alapján, hogy ez annak meg akkor, nem segítség, akinek éppen most lenne szüksége a segítségre. (Erről is olvashatsz a fórumon, ahol többeken leírják, hogy éppen időben és jókor jött a kérdésre a válasz.)


Ezért őket előbbre vettem! Ez meg azt eredményezte, hogy esetleg megbántok vele olyant, aki már sokkal előbb állt a sorban. Valóban ez úgy látszik, hogy jó ötlet volt, mert nagyon sokan jeleznek vissza, - még akkor is, ha a fórum beírásoknál nem is, jelenik meg, mint nálad is,

- mert csak privi üzenetben írnak nekem - hogy szeretik olvasni és gyakorta jó meglátásaik is, vannak a dolgokról.

Aztán már olyan kérelem is volt, hogy értelmező leírásban hozzam még közelebb hozzájuk a dolgokat. Ezért aztán már az értelmező leírásoknál tartunk. Nagyon sokan vannak, akik a saját képleteiket már ilyen módokon is tudják értelmezni.


Ugyan is, már azt is felajánlottam, hogy aki pontosan tudja a születési óra percét,

(mert csak azzal érdemes foglalkozni, mert, ha az nem jó, akkor az egész képletből hamis következtetéseket lehet leszűrni. Itt a Hoxán priviben megküldi nekem: a születési évét hónapját, napját és azt a helyet ahol világra jött, és a pontos óra percet is, akkor, ha e-mail címet is megadja, akkor – én ajándékként és csak is ilyen módon - elküldöm neki a saját születési horoszkóp képletét, és akkor már csak a leírások alapján ügyeskedni lehet az értelmezésben is.


Higgyétek el nekem, hogy csak egy kis időt kell rá fordítani, és esetleg kimásolni a legfontosabbakat.(Először az állatövjegyekre, vonatkozó jellemekre vonatkozó leírásainak a megismerése, - a fórum elején minden jegyre fel van töltve a leírás -. Aztán a házak, a jegyek, a fényszögek, a bolygók jelentés tartalmainak, azok összefüggéseit és a mostanában feltöltött részeknél, azt hogy éppen hol melyik jegynél halad a bolygó.)

Ezeknek alapján egy kis rugalmassággal, a saját képlet - állások figyelembevételével már nagyon sok minden kiolvasható, arra kérdésre vonatkozóan, amire éppen kíváncsiak vagytok.


Ezért aztán abban a meg fogalmazásodban, hogy „foglalkozom vele „, az nem pontos. Csak is,

- szívességként –ajándékként, készítettem el esetlegesen a képletelemzést, eddig is és ezután is nagyon szívesen segítek annak, akinek szüksége rá, hogy jobban megismerje saját magát a születési horoszkópja által is.


Ugyan is az Indiai bölcsek, és a nyugati asztrológia is úgy tartja, hogy a születésekor jövőjét mindenki magával hozza. Amennyiben a pontos születési időpontra a születés pillanatát megragadva (Aszcendens), a születési radix képletet elkészítjük, az egész életet megérthetjük.

Ha hisztek ezekben, a dolgokban, ha nem!


Az égi utakon a bolygók a házak a jegyek és azok uralkodó bolygóiknak hatásaikból, és elhelyezkedéséből sok minden kiolvasható. Ők formálják, személyiségünket, abban a pillanatban, amikor életet és lelket kapunk és ezt a pontos születési időre felállított horoszkóp megmutathatja nekünk.


Az emberek életében az ismétlődő hibák főként akkor fordulnak elő, amikor az a bolygó, a megfelelő házban és jegyben, melyik ezekért felelős, a körforgása során, újra és újra áthalad TRANZIT módon, az Aszcendensen, és az állatövi jegyünkön is.

A bolygók fényszögeikkel pedig a folytonos körforgásuk következtében bekapcsolnak minden a születési horoszkópban adott aspektusokat. Ezért, aztán ha ismerjük a lehetőségeinket sok mindenre már, akár előre is felkészülhetünk, hogy jobbítsunk az életminőségeinken.


Kedves "niece”. Várlak téged is aktív részvétellel a Fórumon. Amennyiben tudod a pontos (Óra perc, idődet akkor írd meg nekem: a hely, év. hó nap, és e- mail- cím, kíséretében és nagyon szívesen megküldöm neked, - természetesen ajándékként, esetleg csak egy köszönömért a fórumon -, az elkészített horoszkóp képletet.

Szeretettel Üdvözöllek: 7X-en túli Ilcsi Mama.

458. nyári szellő (válaszként erre: 455. - Ilcsi Mama)
2012. febr. 6. 14:04

Köszönöm a tanácsokat:)

Amint eljutok gyógynövény boltba,ki fogom próbálni:)

További szép napot!

Puszilom!

457. nyári szellő (válaszként erre: 456. - Badonyimariaeva)
2012. febr. 6. 14:03

Csakis a személyre szabbott horoszkópnak:)

Nekünk már készített Ilcsi Mama,valami hihetetlen!!!

2012. febr. 6. 13:18

Elolvasom minden nap a horoszkópomat, sokszor több helyen is ha ráérek, itt az interneten is.

De még egyszer sem volt olyan, hogy hasonlót írtak volna.

Az egyik azt, hogy szerencsés leszek mindenben, a másik pont az ellenkezőjét..

Kinek higgyek?

455. Ilcsi Mama (válaszként erre: 454. - Nyári szellő)
2012. febr. 6. 13:10

Kedves „Nyári szellő.” Örülök, hogy kisfiad már jár az isibe, de annak már nem annyira, hogy fáj a fogad. Bizonyosan a fogorvos majd tud segíteni. De a fogínygyulladás is okozhat sok kellemetlenséget, ezért próbáld ki a 83 éves Szabó Gyuri bácsi a füves ember általi receptet, hát, ha segít:

Egyben mivel a diófa levél más betegségek gyógyítására is alkalmas, ezért még ezekből is ajánlok egy párat, nem csak neked másoknak is, én már kipróbáltam azért szeretném nektek ajánlani.


Egy csapott evőkanálnyi diófa levelet, (gyógyszertárit, vagy gyógynövényboltból vásároltat.) 2.dl. vízben felforraljuk és kb, 10. percen át lefedve hagyjuk. Majd szűrjük le és kisüvegbe téve naponta többször is, öblögessük a szánkat és gargalizáljunk is vele, nagyon jót tesz a garat és a mandulagyulladás esetén is.

Azonban ez a diófalevél főzet teaként is hasznos lehet. Ha például epebántalmak, vannak, vagy a májban esetleg már ciszta is, van, akkor egy 6 hetes kúra nagyon hasznos lehet, naponta egy csészényi diófalevél tea elfogyasztása. De a főzetből vissza maradt friss, meleg leveleket se dobjuk ki éjjelre készítsünk belőle dunsztkötést a májra és a jobb borda alatti epe területére, nagyban segít a görcsök elkerülésében. (Fóliával letakarva nem is kell átkötni.)


Ha már nem jól látunk, akkor vattapamaccsal a szemünket is betakarjuk párpercre a diófalevélből készített főzettel.

Ha elhiszitek, ha nem a diófalevél tea még lábizzadásra és körömgombára is hasznos, főleg ha párpercig áztatjuk benne a lábunkat. De, ha diófalevélhez még egy kis zsályát is teszünk, akkor az éjszakai izzadást is megszüntethetjük, ha esténként egy keveset fogyasztunk is, belőle.


Ha úgy érzitek, a jelekből, vagy már kimutatott tény is, hogy a petefészken ciszta van, akkor nagy hasznát vehetitek a diófa levél teának. Fél liter vizet felforrósítunk, és bele kell tenni egy evőkanálnyi diófa levelet, csak egyet buggyanjon, és lehúzva tűzről 10-15. percig lefedve, állni, hagyni, majd ebből a főzetből (naponta frissen főzve kb.2. hétig, majd szünetet tartva ismét 2. hétig. ) egyszerre kb. 2 dl, elkortyolgatni, a maradékot pedig akár hüvelyirrigálásra is fel lehet használni.

Csak ezt ne gyakorta tegyük, mert a hüvelyben a hasznos gombákat nem szabad elpusztítani. {Időközönként, ha a hasznos gombákból kevés lenne a hüvelyben, akkor azzal is segíthetünk, a hasznos jó gombák termelésében, ha élőflórás kefirből 1-2 evőkanálnyit vízzel elkeverjük, és akár még az újunk segítségével is hüvelybe juttatjuk. Ezzel a módszerrel hüvelygombásodás is megelőzhető. (legjobb erre, acélra az élő flórás kaukázusi kefir).}

A leszűrt falevelet pedig éjszakára egy réteg gézbe csomagolva, ráborogatjuk a has alsó részénél a petefészek részekre. Egy kb. 30X60 cm-es, általános konyhai használatra használható frissen tartó fóliával (nem alufólia) feddjük be az majd rátapad a bőrre, és nem kell átkötni, sem és nem kell, attól sem tartani, hogy az ágynemű és a hálóruha foltos lehet.


Nagyon jó hatással van a diófa levél, főzette a szemölcsökre és akár még a napfénykárosodás által bekövetkezett bőrrákra is.

Annyi a különbség ez előzőek elkészítésétől, hogy KB. 1. dl. Vízben kell tenni egy evőkanálnyi diófa levet (és + ként szintén gyógynövényboltban lehet kapni pár forintért),

Fehér fagyöngy és bíborhere virágja tea leveleket. Ebből is egy-egy kávés kanálnyit szintén tegyük a forró vízbe. Fedjük le és hűtsük le. Majd amikor kihűlt tegyünk bele kevéske szeszt, lehet az akár jófajta pálinka is. Ebből így egy tinktúra készülhet. Tegyük üvegben hűtőszekrénybe és kivéve belőle annyit, amelyet egy vattacsomó felszívhat ennek a segítéségével, kenegessük át a szemölcsöket rövid után, leszáradnak és még a helye sem lesz látható.


És végezetül nagyon sok embernek korpás a haja, Gyuri bácsinak erre is van javaslata:

Szintén egy evőkanálnyi diófa levelet 2 Dl. Vízben leforrázzunk, majd 10 percen át, letakarva állni hagyjuk, akár így melegen, de (hűtőbe rakva jó pár napig is felhasználhatjuk) kihűlt állapotban is, használható oly módon, hogy dörzsöljük át vele fejbőrt. És 10 percig hagyjuk, rajta és utána lemoshatjuk. De ha nem mossuk le, akkor sem, történik semmi baj sem, mert a hajhagymák működését serkenti, ez által a haj is növekedni fog.

454. nyári szellő (válaszként erre: 452. - Ilcsi Mama)
2012. febr. 6. 09:16

Drága Ilcsi Mama!


Köszönöm kérdését,kisfiam lába meggyógyult:)

Nekem sajnos elkezdett fájni a fogam,el kell mennem orvoshoz.Remélem tud fogadni,de rettegek a fogorvostól:(((

Vigyázzon magára!

Pusziljuk:)

2012. febr. 5. 19:46

Remélem lesz időtök, és türelmetek, ezt a nem könnyű részt is legalább olvasmányi szinten átnézni. Persze a dátumokat jó, ha feljegyzitek a saját horoszkóptok szélére a jegyekhez.


Kedves Jolika és minden asztrológiai fórum látogató.


Ugye hogy milyen érdekes dolgokat produkál az élet. Annak kapcsán, hogy

„ a színek gyógyító hatása, hiszel benne?” fórumon szó volt arról, hogy „MaryJane” „marhaságnak” tartotta az asztrológiai bejegyzésem, már hogy az állatövjegyeknek is szerepe van színhatások tekintetében.

Erre én ott válaszoltam „Maryjane”-nek, a válaszomat (itt az asztrológiai fórumra is felraktam) mert úgy gondoltam, hogy esetleg az érvelésem másokat is érdekelhet és lehet belőle ismeret anyagokat gyűjteni.


No. Ennek hatására Jolikától kaptam priviben egy kérést! Nagyon érdekesnek találtam a kérdését, és most aztán valóban úgy gondoltam, hogy ismét érdekes lenne, ezt a választ is, itt is megjelenttetni. Annál is, inkább mivel erre Jolikától felhatalmazást kaptam, mert a személyiségét nem sérti, már azon által sem, hogy még csak nem is itt a Hoxán használt „inzert” névvel szólítom, meg hanem a kereszt nevén.

Ez, aztán Jolikának is hasznára lehet, mert ezzel (a kérésére) a születési képletét ennek kapcsán előrehozottan is, kielemezhetem.


Persze mindenki más is szerezhet belőle ismeretanyagot, mert úgyis a következő részben már a SZATURNUSZ sorsbolygó került volna terítékre az asztrológiai értelmezők sorában.

Akkor most előre veszem a Szaturnusz ciklusainak ezt a részét és majd a többit is, ebben a témakörben, majd a Szaturnusz „Lassú” bolygónál írom majd le.


Persze az is igaz, hogy ebben találhattok olyan adatokat, amelyeket ugyan csak érdemes a saját születési”radix” horoszkópotokon a megfelelő jegynél fel jegyezni, és abból saját horoszkóp-kör alatti EKL. Táblázatban megadott ° fok, jegy, ház, fényszög kapcsolatokat is figyelembe véve megállapításokat levonni.

Különös tekintettel arra, hogy az előző 02. 04.-én 450. számon feltöltött Jupiter bolygó és majd még az asztrológiai értelmezők sorában a legvégén következő Plútó kapcsolatáról is szót ejtek. Ezek is mind-mind olyan témák, amelyből sok ismeretet lehet gyűjteni, jóval előre lépve az időben. Ezeket mind feljegyezhetitek a képletetekre, és amikor én már nem leszek közöttetek még akár Ti a 2045- 2068.-es években is hasznát vehetitek.

Ugyan is a Jolika (ha azt egészséggel megéri), akkor abba az időben 85. éveiben jár majd, amikor a Plútó a Vízöntő jegyben jár majd.


Bevezetőként had szóljak előtte még a Vízöntő korszak kapcsán is egy érdekes dologról.

Az ősi mítoszok, a világ horoszkóp sarkalatos pontjai. (Amelyek ugyan azok, mint az általános MUNDÁN (tehát nem konkrét születési időre felállított horoszkóp), állatövjegyek, csak annyiban más, hogy míg a radix születési képletben, kinek-kinek az lesz az első/háza/jegye, vagyis aszcendens, amikor percpontosan a keleti égen felkelőjegyben született és innen számítottan jönnek lefelé haladva a következő jegyek és házak.)


Amikor Mundán horoszkóp szerint a jegyek a KOS jeggyel kezdődnek és az óra mutató szerinti járásban baloldalt haladnak előre az I. C. Vagyis IV. ház felé, hogy onnan VII. háztól felemelkedve érje el az M. C. a X. házat, majd a tovább haladva elérik 12. házas Halak jegyet.


Míg a világhoroszkóp pedig fent az ég tetején az ég világos felén az OROSZLÁN jeggyel kezdődik. Majd a bibliai szentírásban is előtérbe lépő négy sarkalatos jegy szerint, annyi különbséggel, hogy az Oroszlántól ki indulva jobb oldalon lefelé haladva követik egymást a sarkalatos jegyek: Oroszlán, Bika, Vízöntő és a Skorpió jegyek.


Természetesen ebben a sorrendben is, ott vannak a többi jegyek is, de fordítottan, mint a Mundán horoszkópnál, illetve az általatok ismert saját horoszkóp esetében.


Vagyis a Napciklusban az OROSZLÁN jegyet jobbfelől a Rák követi, majd Ikrek, BIKA, majd tovább haladva jobboldalon lefelé, Kos, Halak, VÍZÖNTŐ, és innen már ismét a balfélen felfelé haladva, Bak, Nyilas, SKORPIÓ és Mérleg, Szűz jegyek. Majd ismét következi a Fenséges Nap háza az OROSZLÁN.


Minden egyes jegyen, a Nap az égi körútja során 2160 év alatt halad át.

12X2160= 25.920 év alatt járja körbe a Nap pályája során az összes égi jegyeket.


A Nagy Napév a Földünk életében 25.920 éves

egy-egy hatalmas ciklust fejez ki.


Amint a NAP a precessziós úton 2160 év alatt egyenként sorra áthalad a Nap-pálya mentén sorakozó 12 állatöv csillagképein, hatásait hatásszögeivel egyesíti.


Láthatjuk a 360 fokos világhoroszkóp kört, benne a 30° fokonként sorakozó állatövjegyeket.


Ez a világhoroszkóp kör annyiban különbözik a Mundán horoszkóptól (amely nem konkrét születési időre készül), hogy a Nap a precessziós útján 72 év alatt tesz meg 1° fokot.


Gondoljunk csak arra, amikor a precessziós Nap az Oroszlán jegyben az „Aranykorban” járt, amikor még a földi élet összhangban volt az égi törvényekkel. Ezután Nap elhagyja az égi házát, és lefelé ível a Bika jegy felé, ezzel az ősi tisztaság már veszendőbe ment.

A Régi bölcsek régi kultúrák, és ősi mithoszok aszerint, hogy a precessziós Nap épen melyik állatövjegyben haladt, a precessziós Nap útját a világkorszakokkal is kapcsolatba hozták.

Ismétlődő összefüggéseket véltek felfedezni a csillagképekben kifejtett hatásaik vonatkozásaiban, valamint nagy jelentőséget tulajdonítottak az egyes sarkalatos jegyek fölött uralkodó bolygók hatásainak is. Mint: az OROSZLÁN uralkodója Fenséges NAP.

BIKA uralkodója a VÉNUSZ bolygó (esthajnalcsillagnak is hívják, mivel fénylő csillagként, mindig látjuk éjjeli égbolton.

Vízöntő jegy uralkodója a SZATURNUSZ sorsbolygó.

Valamint a SKORPIÓ - jegynek az uralkodója a MARS bolygó és másodlagos uralkodója a PLÚTÓ. A Plútó a Skorpió felsőbb Mars-jellegű jegyében talál természetének megfelelő házra.

PLÚTÓ igen lassú bolygó 249 év alatt teszi meg körútját a NAP körül és így járja végig a zodiákus jegyeit. Mondhatnánk úgy is, hogy a csillagászok csak napjainkban, 1930-as években fedezték fel a PLÚTÓT, és visszamenőleges hatállyal megállapították, hogy a jegyekben változó időket töltött el. Pályája szabálytalan 13 évtől -32 év, így átlagosan, 21. évet tölt el egy-egy jegyben. Napi átvonulási átlagos sebessége: 11” M/perc.


Ugyan akkor mára már az is igaz, hogy a csillagászok átminősítették a Plútót kisbolygóvá.

Bár kicsi, messze is van tőlünk, de hatalmas hatást tud gyakorolni ránk, mert magába foglalja az érzelmi és lelki kihasználás mérgezettségét. A Plútó a szellemi „Szuper”energia, „SZUPER EGÓ” jelzés értékű. Ebből a szempontból, még az is érdekes, hogy ma napság már nem él olyan ember, akinek horoszkópjában, a Plútó Kosban, vagy a Bikában állna. Mert 1901.-ben már az Ikrek jegyben járt és ugye azok is már 111. évesek lennének. 1912-13.-tól – 1939.-ig már a RÁK jegyben haladt. Retográd módokon haladva,1937-38 - 1957.-ig, az Oroszlánban, 1956- 1972.-ig a Szűzben, 1971-1984.-ig a Mérlegben, 1983-1995.-ig a Skorpióban, 1995-2008.-ig pedig a Nyilas jegybe, 2008-2024.-ig a Bakban, 2023-2044.-ig Vízöntő- jegyben, és 2043-2068.-ig a Plútó a Halak- jegyben rója majd a körútját, ott folytatja lassú mozgását. És már csak találgatni lehet, hogy milyen lesz onnét a hatása az idő majd választ ad erre a kérdésre is.


A Plútó jegyváltása mindig generációkat, érintő témákat érint. Plútó a tömegek bolygójának számít. Olyan ritkán fordul elő (Bakban 15-16. évig tartózkodik majd, mint, mostanában amikor 2008. év-től már a Bakban jár), hogy véleményem szerint csak nagyobb léptékű kérdésekben van igazán nagyobb jelentősége.

Ugyan is Plútóra olyan jellemző a pusztulás és az újjászületés is.

Röviden összefoglalva, Plútó a XI. században a kereszténységnek adott nagyobb hatalmat, a XIII. században lejárt a keresztes háborúk ideje, és a világi politika a katolikus egyházat gyengítette. A XVI. század a nagy hódítások évszázada volt, a reformációnak és az inkvizíciónak adott teret. A XVII. század nagy népek háborúival telt, miközben a Bak végén elvetették a függetlenségi harcok magját (ez kifejlődött, amikor már Plútó Vízöntőben járt.

Mind a négy Plútó - Bak periódusban, – a Bak jegynek megfelelően – a hatalom, az elnyomás bástyái épültek, illetve rombolódtak le.

De nézzétek csak meg az azokat az időpontokat is, amelyeket már mi is ismerhetünk, sőt megélhettünk!

Amint Plútó belépett a RÁK jegybe, kitört az I. világháború. Majd amikor a Plútó a tüzes Oroszlánba lépett itt volt a nyakunkon a II. Világháború. Aztán az 1956.-os, események.

A 70.-80.-as évek a Szűz és Skorpió jegyekben a szexuális szabadságot hozta, terjed a szexuálisan közvetített kór az AIDS- Vírus. Még szerencse, hogy ebben az időkben a másik nemzedéki bolygótól, a Neptunusztól és az Uránusztól is, amelyek szintén a Bakjegyben haladtak, kaptunk egy kis reménysugarat. Valamint a Szaturnusz sorsbolygó is, 1988-90. között átvonult a Bak jegyen, amely szintén gyógyító erejével segített a kórt valamelyest megfékezni.


Amennyiben a most 2008.-ban kezdődő periódust próbáljuk előre megfejteni, akkor máris látszik az általános gazdasági regresszió indulása az egész világon, és hogy ez hová jut el azt csak a Jó Isten, tudja.


A személyes életben nem Plútó Bakba lépése, hanem a radix energiákra vetett esetleges fényszöge (i) hatnak majd. A saját horoszkópban, ha megnézzük a radix Plútó adottságait (konstellációját), figyelmen kívül hagyva az állatövi jegyét, amelyben tartózkodik, hiszen az, generációs adottságot jelent. Bennünket viszont az érdekelhet, melyik házban van, milyen erősen áll a saját házában, és milyen fényszögei vannak. Ezek a saját, született adottságok, ahogy az ember a Plútó energiáit önmagában megélje.


Visszatérve a Precessziós Nagy Nap ciklusokra a csillagképek sorrendjét a Nap évi mozgása szerint határozták meg.

Az évi Nappálya kezdetét a mindenkori tavaszponttól számítjuk.


(Megnézheted az adatlapomon a képre kattintva a bolygók között, ha balgombbal ismételten rákattintasz” A precessziós Nagy Napciklus” képre akkor felnagyítottan is megszemlélheted.)


A precessziós Nagy Napciklus, vagyis a világhoroszkóp rajzában az égbolt közepe az

Médium Coeli = MC a zodiákus legmagasabb DÉL pontja: a NAP, vagyis

(az oroszlán állatövi jegy).

ÉSZAK: Imim Coeli= IC az égbolt legmélyebb pontján található a (Vízöntő álltövi jegy)

KELET: a zodiákus felkelő jegye: ASC.

(a SKORPIÓ állatövi jegy)

NYUGAT: a zodiákus átellenben jelzett: DSC

(a BIKA állatövi jegye)

A TEJÚT a Keleti földteke alsó részétől az Orion Csillagkép felé, vagyis BIKA fölött helyezkedik el. A Nagy Napciklus misztériumában a Tejútnak is megvan a maga szimbolikája, amint a Bika és a Skorpió sarkalatos pontjait összekötve átnyúlik az égbolton, mint a folyóvízként jelenik meg a mithoszokban.

A hinduk „Égi Gangesznek „vagyis folyónak nevezik, a tejutat.


Amikor a Nap elhagyja az égi házát, vagyis az Oroszlánt és lefelé haladva a Bika felé belép az ÉG SÖTÉTSÉGÉBE.

Innen tovább halad a Vízöntő felé, majd a Skorpió érintésével, ismét kiemelkedik a sötétség éjszakájából a világosságba, az ÉG világos felébe szárnyal, hogy aztán ismét felmagasztosulva elérje az ÉGI házát, a trónját, a dicsőséges teljességét az OROSZLÁNBAN.


Mivel a Jolika kérdése ezeken túl a Szaturnuszi ciklusokra is vonatkozott, csupán a folyamatnak a könnyebb megértése vonatkozásban kezdtem innen az értelmező leírást.

Ezért majd legközelebb innen a - Szaturnuszi ciklusokkal- folytatom tovább!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook