Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Akik már sokszor elestek, de most újra felálltak és harcolnak ÖNMAGUKÉRT!!! fórum

Akik már sokszor elestek, de most újra felálltak és harcolnak ÖNMAGUKÉRT!!! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2010. jan. 2. 17:08

Nem ,nem kéttévesen kezdődik,de pont ezért kétévéesen már szoktatni kell!Én a fiaimnál azt tapasztalom,hogy soha/értsd soha/nem kértek még a büfében "szar"ételt" pl. bankjegy cukit,egérfül cukit ,kólát,vagy fánkot,reggelitre...Pedig számlánk van/no limites/ így bármit megehetnének amit szeretnének,de szerintük as reggeli nem cukor,és kóla..Lehetne...,megbeszélnénk ,de lehetne...Kis koruktól úgy esznek hogy bármit,de elmondom mi mire,és miért....és minden evés van..de mégsem mindenkor...

Ha új kaja van,,pl. cukkinifasírt nem is kínálom,de ha kérnek megkóstolják,ha nem izlik kiköphetik,le se kell nyelni...így nincs kényszer rá..Nekünk bejön:)Sok főzéssel,és csomagolással,de viszonylag egészségesen tartom őket,és tartják magukat:)

426. 7130b15964 (válaszként erre: 423. - Lizocska82)
2010. jan. 2. 16:52

Az nagyon jó, ha isszák a sima vizet. Persze, amikor betegség miatt eleve keveset esznek, akkor nem lenne rossz egy kis mézes tea.


Nálunk még nincs csoki, de ez egy egykénél könnyen megoldható. Az édesség heti 2 tejszelet. Nassolni nem szokott, így ha pl. ropiperecet eszik, akkor az az uzsonnája. Na, ez se sűrűn fordul elő.


Az ebéd utáni desszert egy alma, amit magától kér. Eddig jól haladunk, de persze nem is két éves korban szoktak az ilyen problémák kezdődni, később kell majd nagyon résen lenni.:)

425. lizocska82 (válaszként erre: 424. - 57abc43d5b)
2010. jan. 2. 16:50
Köszi szépen, én pont ma nézegettem a képeid és úgy eltöltött jó érzéssel, hogy ha te eljutottál már idáig én is el fogok.
424. 57abc43d5b (válaszként erre: 423. - Lizocska82)
2010. jan. 2. 16:48
lizocska,nálad már most fantasztikus a változás!Gratulálok,ügyes vagy!
423. lizocska82 (válaszként erre: 421. - 7130b15964)
2010. jan. 2. 16:47
Szerencsére az én gyerkőceim is imádják a sok zöldséget gyümölcsöt. Persze imádják a csokit is, de mivel nem tartunk a mindennapokban itthon sem csokit, sem cukros üdítőt..sőt még nálunk a túró rudi is alkalom szerű csak így nem esznek. Persze szoktak alkalmanként kapni, de az nem túl sűrű. Például ha betegek is mindig mondja a gyerekorvos,hogy teáztassam őket, erre én: de hát nem szeretik a teát. Akkor mit isznak-kérdezi az orvos. Erre én: tiszta vizet. Persze ha olyan alkalom van akkor isznak üditőt, de mivel itthon nincs így nem hiányolják és vizet isznak-ha szomjasak is vizet kérnek-nem én erőszakolom rájuk egyszerűen szeretik.
2010. jan. 2. 16:44
Méregtelenít valaki közületek így év elején a fogyó Holdat kihasználva?
421. 7130b15964 (válaszként erre: 420. - Lizocska82)
2010. jan. 2. 16:40
Ez utóbbi talán a legfontosabb. Azon vagyok én is, hogy a fiam minél kiegyensúlyozottabban étkezzen, ne egyen mindenféle felesleges szénhidrátot nagy mennyiségben és később mindenféle sportot ki fog próbálni, ami egy kicsit is érdekli, hogy tudjon választani. Most még csak kettő, egyelőre a motorozás az erőssége, de már gondolkodom rajta, hogy mivel kezdjük.:)
420. lizocska82 (válaszként erre: 418. - 7130b15964)
2010. jan. 2. 16:38
Így igaz! Arról nem is beszélve,hogy sokáig egészséges, csini anyukájuk szeretnék lenni akire büszkék lehetnek. Na és persze a jó példa mutatása sem mellékes..
419. 57abc43d5b (válaszként erre: 404. - E974230abd)
2010. jan. 2. 16:35

Egyenlőre eddig jutottam a visszaolvasásba.Én is vevő vagyok a hasamban egy lyukra.:)

Most végeztem a tornámmal,gyorsan visszaolvasok míg bérben van a gyerkőcöm.:)

418. 7130b15964 (válaszként erre: 416. - Lizocska82)
2010. jan. 2. 16:34

De nem is két emeletet másztam meg és kismama sem vagyok, bár a súlyom alapján... :D


Oda kell erre figyelni és kész. A három kisgyerek mellett meg aztán tényleg fontos a jó kondi! :)

417. 7130b15964 (válaszként erre: 414. - E974230abd)
2010. jan. 2. 16:32
Te sokkal jobb kondiban vagy az életmódodat és súlyodat figyelembevéve, de genetikailag hajlamos lehetsz a magasvérnyomásra. Nekem is benne van ám a pakliban, mert a felmenőknél voltak gondok idősebb korban. Pont ezért lenne jó, ha normálisabb súllyal versenyeznék, az ízületeimről nem is beszélve, mert ugye azok idővel csak kopnak és nagyobb súly alatt valószínűsíthető, hogy jobban kopnak.
416. lizocska82 (válaszként erre: 414. - E974230abd)
2010. jan. 2. 16:30

Pedig van ilyen, nekem anno kismamaként eleinte elhűlt a védőnő, mikor két emelet megmászása után megmérte a vérnyomásom és 160/80 volt. Bár az nem 133..

Nálunk épp ez az,hogy apukám, anyukám is alacsony vérnyomásúak (sajnos anyukám már csak volt).

415. lizocska82 (válaszként erre: 412. - E974230abd)
2010. jan. 2. 16:27
Az a baj,hogy neki sajnos a súlyfeleslegtől van (anno vékonyan olyan alacsony volt a vérnyomása,hogy az már túlzás volt), mert amikor sikerült néha(sajnos nem sokáig),valamennyit leadnia már kezdett rendeződni a vérnyomás.
2010. jan. 2. 16:26
Rajtam 10 van?szorosan véve,és edzem heti 4x és mégis ez a vérnyomás,amit te lépcsőzés után produkáltál/ szinte irreális a számomra,mindkét szülőm,és a nagyszüleim is vérnyomásbetegek voltak/persze nem alacsony:)/
413. 7130b15964 (válaszként erre: 412. - E974230abd)
2010. jan. 2. 16:22

Általában a magas vérnyomást a súlyfelesleg velejáróraként velejárójaként emlegetik. Persze, sok esetben így van, de egyáltalán nem mindig. Az meg sajnos nem feltétlenül elég a tökéletes vérnyomáshoz, hogy valaki normál súlyban legyen, ahogy az anyukád példája is mutatja.


Rajtam van kb. 20 kiló felesleg (na, ezt fogom leküzdeni 2010-ben), tegnap felszaladtam az emeletre megmértem a vérnyomásomat, mindenféle várakozás közbeiktatása nélkül. 133/85 volt, ami a szituációhoz képest kiváló. De ez az én szerencsém és nem is érdemes ezzel kísérletezni, mert még most jó a vérnyomásom, de lehet, hogy ha pár évig továbbra is túlterhelem a szervezetemet, akkor már nem dicsekedhetnék ezzel.

412. e974230abd (válaszként erre: 411. - Lizocska82)
2010. jan. 2. 16:15
Az anyukákról...az enyém gyönyörü,és sovány,és a vérnyomása 200/100 neki is:(HETi 4X EDZ,ÉS KINÉZ NEGYVENNEK ,DE AZ A SZAROS VÉRNYOMÁS MÉGSEM megy neki könnyen...
411. lizocska82 (válaszként erre: 409. - E974230abd)
2010. jan. 2. 16:11

Köszi szépen. Parázni nem parázok, a tatár sem hajt. És azt is tudom,hogy ez nem csak egy fogyókúra , hanem életmód váltás. Hiszen nem csak lefogyni kell..megtartani is. De úgy gondolom ha most így megdolgozom érte, akkor ezt nem dobom el csak azért ,hogy degeszre tömjem magam.

Én is megnéztelek, és bizony te is nagyon csini vagy, és nagyon szép családod van.


Csak azt sajnálom,hogy anyukám gondolkodását nem tudom megváltoztatni. Mikor elkezdtem az akupunktúrát, azt mondta jön, aztán nem jött, mondván ő így is fogy. Csak az ezzel a baj,hogy ő évtizedek óta fogyózik, de nem fogy le. Persze ahogy étkezik, úgy nem is lehet. Csak ugye ezt a túlsúlyt nem bírja a szíve, magas a vérnyomása (ami mellett persze kávézik-csak szedi a vérnyomáscsökkentőt),és fájnak az izületei..Bizony nálam ez is egy elrettentő példa sajnos, mert tudom,hogy a túlsúly(ami ugye nem 1-2 kg) nem csak esztétikailag nem szép, hanem bizony nagyon egészségtelen.

410. 7130b15964 (válaszként erre: 408. - Lizocska82)
2010. jan. 2. 16:01
Szépek a srácaid, a kilóid meg majd lemennek, ha következetesen kajálsz és mozogsz mellé.:)
409. e974230abd (válaszként erre: 408. - Lizocska82)
2010. jan. 2. 15:57

Megnéztelek!nem látszol 90 felettinek egyáltalán:)

Jó úton vagy m,és jól gondolkodasz,és eza lényeg!!!Szerintem ,ha nem akarsz kapkodni,és nem parázol rá menni fog:)

408. lizocska82 (válaszként erre: 406. - E974230abd)
2010. jan. 2. 15:41
Köszönöm szépen. Bizony nekem azért volt nehéz dolgom, mert sajnos nem nagyon volt sport a családban. Anyukám anno nagyon sportos volt, és vékony, aztán egy műtét..elhízás (bevallom én nem is emlékszem rá vékonyan, csak fényképeken láttam olyannak). Én 16 éves koromig ehettem bármit 55 kg voltam, így nem igazán sportoltam. Aztán jött egy betegség, gyógyszerek , elhízás, utána hirtelen fogyás , hízás, olyan 70 kg voltam mikor megismertem a férjem, és még terhesség alatt sem híztam sokat...hanem szoptatás alatt..na ott felpattant 30 kg...aztán második gyerkőc, harmadik (de itt már nem híztam, sőt terhességek alatt is, csak 3-5 kg-t híztam..na de azt már száz kilóhoz..). És most ,hogy már nem tervezünk több babát, és borzasztóan érzem magam a bőrömben na elhatároztam lefogyok. Hál' Istennek a férjem mindenben támogat . De nem miatta akarok lefogyni(ő bizony mindig azt mondja, sőt ki is mutatja, hogy mindenhogy szeret), hanem magam miatt,mert nekem ez nem jó. És bizony már az eddig lement 12 kg is nagyot változtatott rajtam. Már kezdek egyre jobb érzéssel tükörbe nézni, és kezdem látni magamban újra a nőt.
2010. jan. 2. 15:31
és...igen,nem fogsz elgyengülni..mert most elhatároztad!!!!!!!!!!!!!!!
406. e974230abd (válaszként erre: 405. - Lizocska82)
2010. jan. 2. 15:30
Nyugodtan/egyébként is ezt csinálom a való életben is:)/csdak szólj ha gáz van..A vendégeknek szoktam mondani ,hogy inkább két telefonhívás ,mint egy gombóc csokifagyi...lehet enni ,de beszéljük meg:)/inkább vízalapú citrom..fagyi illúzió és 1/10-ed kalória:)/
405. lizocska82 (válaszként erre: 404. - E974230abd)
2010. jan. 2. 15:22
Háát ha megint elgyengülök akkor ezentúl hozzád fordulok, bár nem is, nem fogok elgyengülni, hanem majd beszélgetünk és így sosem fogy el az elszántságom:-)
404. e974230abd (válaszként erre: 403. - Lizocska82)
2010. jan. 2. 15:17
Akarod ,hogy innentől én beszéljek lyukat ahasadba?!::))Én is tudok ,sőt még alá is támasztom neked tudományosan:)De hidd el a lényeg belül van:)
403. lizocska82 (válaszként erre: 402. - E974230abd)
2010. jan. 2. 15:08

Persze,hogy volt diéta,sőt rendszeres mozgás is. Napi 1200 kcal-t ettem és hetente kétszer-háromszor (néha többször is)tornáztam alkalmanként majd egy órát. Lehet valami abban amit mondtál:-)

Ja és persze semmi fehér kenyér, péksüti, csoki stb..

Csak az akupunktőr nőci volt nagyon ügyes, mindig lyukat beszélt a hasamba ,hogy mennyire szépülök, ugye,hogy milyen jó ez a tű..stb. Persze gondolom neki sem volt rossz három hónapig az a heti 1500 Ft amit ott hagytam (arról nem is beszélve,hogy én úgy terveztem egészen nyárig járok hozzá, hiszen "csak" így tudok lefogyni-de az anyagiak közbeszóltak, ami így utólag nézve nem is biztos,hogy baj..). Csak hát egy hónapomba telt mire erre rájöttem,hogy nem az a tű a csodaszer...szerencsére csak 1-2 kiló csúszott fel ez idő alatt, mert azért tornáztam és igazán csak az ünnepek alatt dőzsöltem.

402. e974230abd (válaszként erre: 401. - Lizocska82)
2010. jan. 2. 14:57
És egy kérdés :)Az akupunktőr nem írt elő diétát??/Hogy a l.f.szba ne:)Még szép:)Te ,csakis te érted el akkor is,nem a tűk,csak rájuk fogták....Most ugyanazt kell csinálnod,csak el kell hinned hogy magad teszed,magadért...
401. lizocska82 (válaszként erre: 399. - E974230abd)
2010. jan. 2. 14:53
Igen eleinte rágtam magam,hogy milyen hülye vagyok,hogy így hagytam kicsúszni a dolgokat a kezemből, aztán nem foglalkoztam vele (ez sem jó), de végül újra jött a megvilágosodás, és nagyon tisztán láttam a célt, és azt,hogy meg tudom csinálni. És milyen érdekes megkönnyebbültem, és már nem zavar a ropi, a cukros üdítő, és a palacsinta sem amit pedig én töltöttem be a gyerekeknek. Újra eljött ez az erős elhatározás, ami akkor volt amikor kezdtem fogyózni, csak akkor fülakupunktúrára is jártam. Csak sajnos amikor abbahagytam bizony lassacskán elfogyott az elhatározás is, mert úgy éreztem,hogy eddig csak a fülakupunktúra miatt tudtam csinálni, biztos csak azért ment eddig.És hagytam elhatalmasodni rajtam ezt a buta gondolatot, amíg el is hittem. De most rájöttem ,hogy nem úgy van az, rajtam múlik egyedül. És most nincs fülakupunktúra amit abba kell hagyni, csak én vagyok, az akaraterőm, és a cél ami egyfolytában a szemem előtt lebeg!!
2010. jan. 2. 14:49
fontosoha=fontos soha:)Gyorsabban gondolkodom mit gépelek:)
399. e974230abd (válaszként erre: 397. - Lizocska82)
2010. jan. 2. 14:42
Rgy a fontosoha nem visszafelé nézzünk,amit tegnap megettél már kár rajta parázni!!!!Nézz előre,ez a titok:)
2010. jan. 2. 13:34

Ugy örülök hogy mindenki elkezdte, folytatja!!


Ma eddig egész jo a naspom..nem igazán vagyok éhes..bár máér fáj a fogam a tökre..de majd 3fele!!!

Hisz most ebédeltem!!:)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook