Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » ÁEK szülészete fórum

ÁEK szülészete (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
747. lina816 (válaszként erre: 744. - Vvicus)
2011. szept. 2. 09:03

Nagy gratula! Drukkolok, hogy könnyebb legyen!

:-)

746. a anka (válaszként erre: 744. - Vvicus)
2011. szept. 1. 21:17

UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU! :DDDDDDDDDD

De jóóóóóóóóó! :D Gratulálok nagyon! És végig drukkolok majd Neked, de minden rendben lesz Veletek! Majd figyellek! :))))) Lehet ha majd indítasz erről egy naplót jelentkezni fogok olvasónak, ha megengeded. :)

Vigyázz nagyon magatokra! :D

745. Böbe071 (válaszként erre: 744. - Vvicus)
2011. szept. 1. 17:11
neked??) grat%!!!!
744. vvicus (válaszként erre: 736. - A anka)
2011. szept. 1. 17:00
Képzeld, úgy tűnik, ott lapul a pocakban a kistesó! :-D
743. vvicus (válaszként erre: 741. - Hómancs86)
2011. szept. 1. 16:59
Nem nála szültem, engem csak felvett a terhespathológiára, a szobatársam szült nála, de még régebben, a másodikat nem nála szülte. Ő nem volt vele megelégedve, de hát mindenkinek más típusú orvos válik be.
742. Böbe071 (válaszként erre: 738. - Hómancs86)
2011. szept. 1. 16:58
Én is ott akarok majd szülni orvosom az csak szakrendel be nem jön állitólag Gulyás dokinak ad át.
2011. szept. 1. 16:57
Valaki szült Dr Demjén Lászlónál?
740. Hómancs86 (válaszként erre: 739. - 3fcc53e39c)
2011. szept. 1. 16:56
Köszi
2011. szept. 1. 16:44
Szia! Van már egy ilyen fórum, sok véleményt találsz itt : [link]
2011. szept. 1. 16:39
Még 1 hónap van hátra a terhességemből.Szeretném ha megírnátok milyen véleménnyel vagytok a Máv kórház szülészetéről.
737. vvicus (válaszként erre: 736. - A anka)
2011. aug. 25. 22:15

Inkább viszek magammal elemózsiát. Egyszer rákényszerültünk arra a régi vacak büfére, irtó drágán kaptunk kb. nagy semmit... :-/


Igen, ha minden jól ment ebben a hónapban, akkor május közepére leszek kiírva. De nem szeretnék semmit sem elkiabálni. Nyáron újra nem szeretnék terhes lenni, az nem jó a vérnyomásomnak.

736. a anka (válaszként erre: 735. - Vvicus)
2011. aug. 25. 21:26

Hááááát, ha már ott lapul a pocakban akkor tuti tavaszi törpe lesz. :) Tavaly ilyenkor Zorka már beköltözött és elvileg április 21-én kellett volna érkeznie. De jó is a tavaszi baba.:) Akkor már nem is kell őket annyira öltöztetni és levegőztetni is szinte azonnal lehet. Ha mi is tesó projecten leszünk én megint tavaszi babaát szeretnék.

Hogy bírjátok ezt a meleget? Hangát nem viseli meg nagyon?

Már múltkor akartam írni, hogy azért pozitív változás is van az AEK régi MÁV épületében. A büfét új cég üzemelteti és a régi borzalmas helyett egy tök szuper lett. Mindent lehet kapni, hamburgert, hot-dogot és rengeteg féle szendvicset is. Úgyhogy a régi utasellátó jellegű büfét szerencsére lecserélték. :)Hátha aktuális lesz Neked a közeljövőben a vizsgálatok miatt. :)

735. vvicus (válaszként erre: 734. - A anka)
2011. aug. 24. 15:56

Igen, valószínű, hogy kellett a hely, bár szerintem volt ott még "ágy" bőségesen. Így meg rá egy hétre kellett visszamenjünk a kórházba a "-4hetes" babával a szemvizsgálatra, ráadásul nagyon rossz idő is volt akkor. :-/


Én azóta sem találtam kis méretű overallt. De a tesónak tuti nem fog kelleni, remélem, tavaszi lesz. :-D

734. a anka (válaszként erre: 725. - Vvicus)
2011. aug. 23. 17:48

Jól kitettek akkor Titeket a PIC-ről. Ennyire kellett a hely új babáknak? Még szerencs, hogy anyukádék meg tudták oldani az overál kérdést. 44-es méretben ráadásul elég nehéz rucikhoz jutni, mert csak a nagyobb bababoltok tartanak ilyen picike méretet.

Egyébként mi is úgy jártunk a ruhácskákkal, hogy alig vettem 56-ost, mert nagy babára számítottunk. Aztán az ikres barátnőm segített ki 50-e rucikkal, mert az 56-osokban is elveszett Zorka. :)

733. vvicus (válaszként erre: 729. - A anka)
2011. aug. 23. 15:50

Egyelőre mást nem tehetek mint hogy hajtogatom, minden rendben lesz. :-)


Azért arra Nálad nem nagy az esély, hogy újra rossz helyen tapadjon meg a placenta, nem? Más meg csak ne lesz! ;-)

732. vvicus (válaszként erre: 728. - A anka)
2011. aug. 23. 15:48
Mi is októberben voltunk bent, de ha jól emlékszem, az én szobatársam ikrei a 30. hétre születtek.
731. a anka (válaszként erre: 730. - 3fcc53e39c)
2011. aug. 23. 13:00
Akkor megnyugodtam, hogy nem csak az én párom ilyen.:D Mintha két gyerekem lenne. :DDDDD
730. 3fcc53e39c (válaszként erre: 727. - A anka)
2011. aug. 23. 12:11

Sosem értettem a dohányzó kismamákat.... inkább nem is mondok semmit.... én is ismerek olyat aki a terhessége alatt végig dohányzott, ivott. Szomorú.

Ádi is most kezdi feszegetni a határokat, de szerencsére nem túl hisztis.

Az apukákról inkább ne is beszéljünk, nálunk is ez van! :D

729. a anka (válaszként erre: 723. - Vvicus)
2011. aug. 23. 09:42

Azért reméljük, Te leszel a kivétel és minden rendben lesz! :)

Akkor gondolom Hanga a nagyszülők szeme fénye is. :) Jó, hogy minden a megszokott lesz neki, ha esetleg nem úgy alakulnak a dolgok. Ez nagyon fontos.

Mi is anyuval lakunk egy házban, úgyhogy ha esetleg nálunk is ilyen kórházas dolog lenne - ami ugye nálunk sem lesz :Đ - akkor Zorkának sem borul olyan nagyon a kis élete.

728. a anka (válaszként erre: 724. - Vvicus)
2011. aug. 23. 09:35

Még szerencse, hogy észre vette, hogy nincs bekapcsolva sz inkubátor. Szegény kisfiú szépen megfázott volna. Nem értem ezeket a dolgokat. Az a baj, hogy elég egy nemtörődöm ápolónő és már fenntartásai lesznek az embernek a többivel szemben is.

A barátnőm is itt szülte az ikreit októberben és a PIC-re kerültek, mert a 32. hétre születtek, de szerencsére velük minden rendben volt, nem voltak bakik. :)

727. a anka (válaszként erre: 722. - 3fcc53e39c)
2011. aug. 23. 09:30

Jaj szegénykém. Még szerencse, hogy észre vetted. Azt nem értem, hogy miért nem tudnak odafigyelni egy picit és akkor nem lennének ilyen dolgok. Energiában ugyanannyi lenne nekik rendesen feltenni, mint rosszul.

Lehet otthon Ádi megérezte a hazai pálya előnyét és biztonságát és azért hangoskodott. :)

Zorka nagyon keveset sírt a kórházban is és itthon is. Szerencsére ő sem hangoskodott a kórházban, de volt pár baba aki iszonyatosan ordított. Mint kiderült az anyukáik dohányoztak. Sajnáltam őket nagyon. :( Zozi akkor sír, ha valami baj van, illetve mostanában kezdte el a nyafi-hiszti sirást, ha valamit nem tud megcsinálni. Iszonyú kis rafkós már most is. :) Mi lesz itt később, azt hizem felktöthetem a gatyámat. :) Ja és az apukája csak ront rajta, mert nem bír ellenállni a kislányának. :) Ha meglátja ez a kis törpe az apukáját, már kéreszkedik is ki a babakocsiból és cipelteti magát. Úgyhogy az apukát is meg kell nevelnem azt hiszem. :D

726. vvicus (válaszként erre: 722. - 3fcc53e39c)
2011. aug. 22. 21:59
Én meg már könyörögtem, hogy TEgyék már be Hangát a kék fény alá, mert látom, hogy sárga, állandóan alszik, nem bírom felkelteni szoptatni, még a tápszert sem eszi, csak szondáztatják. Az volt a válasz, hogy pont a határérték alatt van a sárgasága. Szóval megvárták, míg felé megy. Ezen én megint kiakadtam. Egy 2kg-os gyereknél szerintem nem kellett volna erre várni. Még ha 9/10-es apgarja volt és nem kellett légzéstámogatás meg ilyesmi, akkor sem. Juj, én ezért voltam nagyon dühös, mondtam is a nővérkének, hogy csináljanak már valamit.
725. vvicus (válaszként erre: 721. - A anka)
2011. aug. 22. 21:56

Nézd, Hanga meg koraszülött volt, 2kg-mal hoztuk haza, és alig volt tejem (10-20ml-k) mégis kiengedtek, persze nekünk írtak is fel tápszert.


Minket egy hét után dobtak ki a PIC-ről. Ráadásul úgy, hogy én már beszéltem az egyik dokinővel, hogy hadd maradjunk bent szerdáig, mert akkor lett volna egy szemvizsgálata Hangának (a korababák szemét kéthetente nézik addig, amíg meg kellett volna születniük). Ehelyett a főorvos hétfőn már dobott ki minket. És senki sem volt rá felkészülve, hogy megyünk haza!!! Reggel volt viziten a nődokim, kérdezte, mikor megyünk haza, még neki is azt mondtam, hogy szerdán. Erre futkoshattam utána, hogy ugyan gyorsan szedje már ki a varratot, mert minket kiraktak. Gondolhatod, a férjem is dolgozott, a szüleimet hívtam gyorsan, hogy hozzanak a kicsinek ruhát (ez is külön sztori, mert 44-46-os ruhák kellettek volna neki, amik még csak-csak voltak, de nem volt overallja, csak 62-es, gyorsan vettek egy 56-osat, a legkisebbet, amit találtak, gyorsprogrammal mosták, szárítógépezték és küldték be. Aznap akarták amúgy is megvenni, hogy szerdára meglegyen) meg vigyék el a cuccaimat. Volt ám bolondok háza. PErsze ez nem hatotta volna meg a PIC-es főorvost...

724. vvicus (válaszként erre: 720. - A anka)
2011. aug. 22. 21:51

Na, ez a csecsemős is egy gyöngyszem akkor... :-S


Képzeld, a PIC-en a szobatársam iker babái közül a kisfiúnak nem volt bekapcsolva az inkubátorjában a fűtés, amikor benyúlt hozzá a szobatársam, azt vette észre, hogy nincs bent meleg, azonnal szólt. Annyi volt a válasz, hogy hát sajnos nem a legjobbak ezek a gépek!!! ÉS ez a PIC-en volt!!! :-(

723. vvicus (válaszként erre: 719. - A anka)
2011. aug. 22. 21:49

Igen, rárakódásos toxémia, ami a szerencsétlenebbik eset, mert szinte biztos, hogy újra kijön, de nekem NEM fog! :-) Minden rendben lesz és punktum. ;-D


((Nade ha mégsem, mi a szüleimmel lakunk együtt, szóval nem lesz idegenekre hagyva, a szokott környezetében lesz))


Szájpenészben nem vagyok jártas, ez minket kikerült szerencsére. Ilyenkor állítólag még a fenekük is begombásodhat. :-S

722. 3fcc53e39c (válaszként erre: 720. - A anka)
2011. aug. 22. 21:32

Huhh a kedves csecsemős nővérkék... azért ennyire bunkót nem fogtam ki.

Én is elég nehezen viseltem a fényezést, de szerencsére csak 1 napig volt bent. Én azon borultam ki, hogy úgy tették a szemére a gézpántot hogy a fülét előrehajtotta. Szerencsére ott voltam és észrevettem, így nem kellett órákig így lennie. Ádi szerencsére elég jól viselte egész nap aludt. Az én fiam volt a legcsendesebb az osztályon, de csak míg bent voltunk, itthon kinyílt a szája! :D

721. a anka (válaszként erre: 718. - 3fcc53e39c)
2011. aug. 22. 20:53

Az nekem is fura volt, hogy mennyire könnyen engedik haza az embereket. Ha volt tej, ha nem. Ráadásul amikor én szültem szombton jött egy nagy front és tele lett a szülőszoba és kiszórtak az osztályról mindenkit. Még a szobatársamat is egy nappal előbb haza engedték, pedig ő császáros volt. Mi pedig ráhúztunk még egy napot. :(

Hát az biztos, hogy túl sok segítséget a szoptatással kapcsolatosan nem adnak az embernek.

720. a anka (válaszként erre: 717. - 3fcc53e39c)
2011. aug. 22. 20:49
Lehet ránk azért figyeltek annyira, mert a szülésem napján majdnem agyon csapott minket az áram, mert az egyik éjjeli lámpa zsinórját valami hülye letépte és elfelejtette jelezni. Én meg oda nyúltam, miközben Zorka a kezemben volt. Sejtheted mekkora futkosás volt... Zorka is 2 napig a kék fényben volt. Te hogy bírtad? Olyan rossz volt szegénykét ott látni főleg amikor sírdogált és nem vehettem ki. Ráadásul volt egy tök bunkó csecsemős aki etetésre is csak nagy duzzogva hozta ki. Na ő volt az egyetlen a csecsemősök közül akire annyira mérges lettem, hogy abszolute nem érdekelte, hogy mi zajlik a szobában. Zorka lába beszorult az inkubátor résébe a keze pedig maga alá és ordított szegény torka szakadtából úgy hogy a szobámban is meghallottam. A kedves nővérke pedig olvasgatott és amikor szóltam megvonta a vállát. Pedig mondtam neki, hogy jobban jár, ha nem én veszem ki a gyereket, hanem ő. :) Na azt a nőt majdnem megborítottam és benyomtam Zorka helyére az inkubátorba mérgemben. Pedig nem vagyok egy idegbeteg típus. :)
719. a anka (válaszként erre: 716. - Vvicus)
2011. aug. 22. 20:40

Nem irigyellek a kilátások miatt,de hátha... Drukkolok majd, hogy rendben legyél (legyetek). Neked toxémiád volt? Elnézést, ha rosszul emlékszem, csak már annyira régen olvastam a történetedet Hangával. És ha most is probléma lesz akkor Hangát hogy tudod megoldani? Jaj nagyon nem lenne jó szegény picurkának és neked sem. :(

Képzeld Zorkának meg szájpenésze lett. :( Szegénykém, mindent a szájába vesz és mindent megfogdos, utána pedig nyomja a kezeit a szájába. Azt mondta a gyerekorvosunk, hogy kivédhetetlen ilyenkor, főleg melegben és fogzás közben. Mindenesetre most fertőtlenítek újra mindent amíg ki nem írtjuk ezt a hülye penészt és ecsetelgetem a kis száját. Remélem hamar elmúlik, még nagyon az elején sikerült elcsípnünk szerencsére.

718. 3fcc53e39c (válaszként erre: 700. - A anka)
2011. aug. 21. 22:07
Először nekünk is csak a cukros vizet adták, aztán már a negyedik napon mondták hogy húúú meg haaaa ez így kevés.... és adtak végül. Ezek után simán hazaengedtek majdnem nulla tejjel....
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook