Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » ÁEK szülészete fórum

ÁEK szülészete (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
717. 3fcc53e39c (válaszként erre: 699. - A anka)
2011. aug. 21. 22:04
Az én fiam is besárgult, de ennyire azért nem figyeltek rá...
716. vvicus (válaszként erre: 715. - A anka)
2011. aug. 21. 17:26

Nekem egy évet mondott, ugyan még csak 10 hónapos Hanga, de már úgy érzem, fel vagyok készülve a következő terhességre.


A dokim semmi jóval nem kecsegtet. :-( Talán ezért is szeretnék minél hamarabb "túlesni" a családalapítási terveinken.

715. a anka (válaszként erre: 714. - Vvicus)
2011. aug. 21. 14:57

De jó! :) Akkor lehet nemsokára újra pocakos leszel. :) Irigykedek. :)Ha rajtam múlna én már holnap megint az lennék annyira jó érzés ahogy érzed a pocakban. Nem? :) Nekünk még várnunk kell, mert a dokim azt kérte, hogy 1,5 év pihit adjak a szervezetemnek. Hallgatok rá és addig is babázgatok Zorkával. :)

Huuuu, nem irigyellek a 8 hét kórházban fekvéssel. Kemény lehetett. Itthon tényleg sokkal kényelmesebb és nyugisabb volt. De ha az kellett volna én is végig csináltam volna. Remélem a következő pocakosságod nyugis és komplikáció mentes lesz már csak Hanga miatt is! Mit mond a dokid?

714. vvicus (válaszként erre: 712. - A anka)
2011. aug. 21. 13:04

Végül is ez a placenta dolog szinte szerencse kérdése, hol tapad meg, nem is csoda, hogy nem mondd semmit a dokid.


Háááát, mi már tervezzük a tesót. :-) Nem szeretnék nagy korkülönbséget.

713. vvicus (válaszként erre: 711. - A anka)
2011. aug. 21. 13:03
De szerencsés vagy! Azért nem volt leányálom az a 8 hét bent a kórházban. Természetesen bármikor újra megtenném ezt Hangáért, de mennyivel jobb lett volna nekem is a házi ügyelet. :-)
712. a anka (válaszként erre: 710. - Vvicus)
2011. aug. 20. 21:57

Köszönjük szépen. :)

Hát ez még függ pár dologtól. De sokáig nem húzhatjuk, mert már nem vagyunk sajnos tinik. :) Max 3 év lesz a két gyerkőc között a terveink szerint. De még egyenlőre Zozit szeretnénk maximálisan kényeztetni és kiélvezni.:) Úgyhogy majd 1,5 év múlva lesz szerintem aktuális a tesó project. :) A doki nem mondott egyenlőre semmit sem. Remélem jó helyen lesz a placenta és sima pocakosság lesz a következő. :)

Ti mikorra tervezitek a kistesót?

711. a anka (válaszként erre: 709. - Vvicus)
2011. aug. 20. 21:38
Folyamatosan vérezgettem a 7. héttől kezdve. A placenta nagyon közel volt a méhszájhoz, de volt hogy teljesen rajta is volt. Be nem fektettek, mert az anyukám is orvos és vigyázott ránk nagyon. :) Vele egy házban élünk, úgyhogy folyamatos orvosi felügyelet alatt voltunk. A dokim pedig rá mert bízni az anyura, mert nagyon régóta kollegák és barátok. :) De ha az kellett volna beköltöztem volna a kórházba. Nagyon eltökélt voltam, teljesen átállítottam fejben magam és csak Zorka volt a fontos. De szerintem Te is hasonlóan voltál ezzel a dologgal, mert neked is csak a kislányod számított.
710. vvicus (válaszként erre: 708. - A anka)
2011. aug. 20. 18:10

Zorka is nagyon cukorfalat! :-D


Mikorra tervezitek a következőt? Arra a terhességre milyen kilátásokat mond a dokid?

709. vvicus (válaszként erre: 708. - A anka)
2011. aug. 20. 18:09
Nálatok mi volt a gond? Miért kellett feküdnöd? Be nem fektettek?
708. a anka (válaszként erre: 707. - Vvicus)
2011. aug. 20. 14:45

Akkor egyikünknek sem volt egyszerű menet a pocakosság. De majd a következő. :) Néztem a kislányod képét még a múltkor tényleg gyönyörű!!!! :)

Nekem a 7. héttől feküdnöm kellett és csak nagyon minimális mozgást engedtek. Volt olyan hét, hogy csak a dokihoz mentem. De megérte, mert van egy gyönyörű és egészséges Zorkám aki a jövő héten lesz 5 hónapos.

A fogntatást nem számolták el, mert az elején még le is "kicsizték" és mindig visszaminősítettek 1-2 héttel. Illetve a pontos dátum is megvan, hogy mikor sikerült összehozni a törpét. :) A pocakosság második felében húzott bele és nőtt ilyen nagyra. Mondjuk az apukája nem pici(196 cm), úgyhogy várható volt, hogy ő is hosszú lesz. De nem bánom, hogy nem vittem végig a 40 hetet, tuti végem lett volna, ha a pocakban nő meg. :)

707. vvicus (válaszként erre: 704. - A anka)
2011. aug. 20. 12:36

Igen, ezek szuper méretek. 2500g felett minden okés, ha meg 2500 alatt van egy mondjuk 37. hétre született, azt a babát viszik a PIC-re. És Te már nagyon közel voltál a 36. héthez. És 54 cm?! Azt a kutya meg a macska, nem tévesen állapították meg Neked a kiírás dátumát? :-) Ha végig hordod, óriás bébi lett volna. :-D


Köszönöm, de ne sajnáld, minden csodálatosan alakult egy rémes terhesség után és van egy egészséges, gyönyörű, okos és virgonc 10 hónapos kislányom. :-D Összesen csak egy hetet kellett bent lennünk.

706. vvicus (válaszként erre: 705. - Bóbita0823)
2011. aug. 20. 12:33
Nekem Szabó Gergely nagyon szimpatikus volt, ha nem lett volna dokim, őt tuti felkértem volna, hogy miután bekerültünk, legyen a dokink.
705. Bóbita0823 (válaszként erre: 702. - A anka)
2011. aug. 19. 23:04
Én is mindenképpen ebben a kórházban fogok, csak nem tudom kit válasszak majd. Ma voltam dr. Szabó Gergelynél megbeszélni melyik nap fekszem be (inzulinos diabos vagyok) + uh. Egyiket sem sikerült, mert nem úgy készültem, hogy az egész napomat ott fogom tölteni, 8ra mentem, fél12kor haza kellett jönnöm, nem vittem magammal ebédet, az időpontokat és a diétát pedig most nagyon fontos tartani. Nagyon elkeseredtem, mert vártam már az uh-t és hogy megtudjam minden rendben van e a babával. Hétfőn reggel 7kor újra próbálkozom, és egy napi hideg élelmet viszek magammal :)
704. a anka (válaszként erre: 703. - Vvicus)
2011. aug. 19. 23:01

Nem tudom miért nem kerültünk oda, de nem bánom. :) Lehet azért, mert Zorka méretei teljesen jók voltak (54 centi és 2910 gramm) és egyből jól reagált mindenre. :)

Még szerencse, hogy kinyitott mire szükségetek volt rá. Bár sajnálom, hogy oda kerültetek.

703. vvicus (válaszként erre: 702. - A anka)
2011. aug. 19. 22:47

Ez nekem is fontos szempont volt még akkor, amikor terhes sem voltam. Aztán meg kellett is nekünk. Bár, ez is olyan volt, hogy éppen akkor zárt be a PIC, amikor bent feküdtem, küldtek is volna át egy másik kórházba, de végül rendeződött a helyzet, majd október 1-től újra kinyitott a PIC, akkor nyugodtam meg, és 10 napra rá megcsászároztak.


Ez nekem új infó, hogy betöltött 35. héten nem visznek minden babát a PIC-re. Azt hittem, csak betöltött 36-tól van ez.

702. a anka (válaszként erre: 701. - Bóbita0823)
2011. aug. 19. 22:39

Ne félj. Nekem nagyon jó élmény volt a pocakosságom is és a szülésem is. Csak legyen egy jó dokid akiben megbízol és aki tényleg odafigyel rád. Minden kórházban vannak kevésbé jó orvosok és nővérkék és minden kórházról lehet rémtörténeteket hallani. Szerintem állj hozzá pozítívan és akkor minden rendben lesz veletek! :) Velem a szülőszobán mindenki kedves volt. Ha elkezdjük majd a kistesó projectet tuti megint a dokimnál fogok szülni és ebben a kórházban. :)

Ami szerintem még nagyon fontos szempont szüléskor - legalábbis nálam az volt és lesz is -, hogy az ÁEK-nak van PIC részlege. Ez akkor nem mindegy, ha ne adj isten a pocaklakó korábban érkezne, vagy valami baj van vele. Nem mindegy, hogy egy emelet választ el a kisbabádtól, vagy pedig a város másik felébe viszik át a babát ahol épp van szabad hely a PIC-en. Mi is majdnem oda kerültünk, mert Zorka 35+5-re érkezett (le is hívtak már egy dokit a kitolási szakaszra), de szerencsére minden rendben volt a törpével. :)

2011. aug. 19. 22:24

Sziasztok,

Olvasgatva a történeteket egyre jobban félek a szüléstől, a terhességtől a dokik miatt, pedig még nagyon az elején vagyok. Orvost mindenképp szeretnék választani, de úgy látszik semmi nem garancia, hogy normálisak lesznek és emberként kezelnek...

700. a anka (válaszként erre: 697. - 3fcc53e39c)
2011. aug. 19. 22:04

Ági Ti kaptatok tápszert? Nálunk már csak cukros vizet hoztak éa amikor rákérdeztem a tápszerre akkor azt mondták, hogy nem adnak. Az ajtón is kint van, hogy tápszert, csak abban az esetben adnak a babának, ha azt az orvos rendeli neki.

Fura, mert mi van akkor, ha valaki tényleg nem tud szoptatni, mert egyáltalán nincs teje. Én is mérgelődtem ezen. Mire haza jöttünk itthon várt minket a tápi, mert én akkor voltam nyugodt, hogy szegény Zorka nem fog "éhen halni". Aztán szerencsére beindult a tejcsi, de iszonyú stressz tud lenni amikor azt hallod, hogy ordít szegény babád és a kórházban nem adnak neki semmit, Te pedig még nem tudod szoptatni.

699. a anka (válaszként erre: 696. - Vvicus)
2011. aug. 19. 21:56

Sziasztok!

Ahogy Ági is mondta a folyosón van a mérleg a csacsemős szoba bejáratánál. Ha minden rendben van a törpével akkor nem kérik, hogy méregesd. Zorka viszont besárgult és már amikor a gyerekorvos pedzegetni kezdte, hogy lehet kék fény lesz belőle kérték, hogy minden etetés előtt és után mérjem. Amikor pedig a "kék fénybe" tették akkor a nővérkér írták is a mérleg mellett levő füzetbe, hogy milyen súllyal hozták ki hozzám, nekem pedig azt, hogy milyen súllyal vittem vissza.

698. vvicus (válaszként erre: 697. - 3fcc53e39c)
2011. aug. 19. 11:03

Jól hangzik... :-)


Ugye mivel nekem abszolút nem indult be a tejem, ez elég érdekes lehet. Persze normál súlyú babánál más ez a kérdés.

697. 3fcc53e39c (válaszként erre: 696. - Vvicus)
2011. aug. 17. 18:11
Hát amennyit velem foglalkoztak a csecsmősök.... a folyosón volt a mérleg, ha akartad mérted, amúgy meg se kérdezték. Az első két nap nem mértem, mert nem volt mit. Aztán halálra aggódtam magam, hogy éhenhal a gyerek! :D A 4.napon már kegyeskedtek tápszert keverni, mert már ötször szóltam. Hát kellemes volt a bent tartózkodás.
696. vvicus
2011. aug. 17. 17:18

Nekem meg olyan kérdésem lenne, hogy akik rendesen a szülészeten voltak a kisbabájukkal, nektek is minden szoptatás után mérni kellett a babát, hogy mennyit evett, vagy hogy megy ott a dolog?


Hozzátáplálás miatt kérdem. Nekem nem indult be a tejem szülés után, sosem lövellt be, stb., szóval ha következővel eljutunk odáig, hogy nem PIC-en lesz a kicsi, hanem a szülészeten velem, kíváncsi vagyok, mi lesz a menetrend.

695. vvicus (válaszként erre: 692. - Farma)
2011. aug. 17. 17:16

Nekem ugyan császármetszésem volt, de én semmit sem "kentem" össze, nem volt erős vérzésem, aztán lehet, hogy ez alkati dolog.

Amikor én bent feküdtem, nekem még nem volt meg a párna, de egyik szobatársam még a szülőszobára is azzal ment.


Műtősruhát adnak, fényképezőt vihetsz.

694. 3fcc53e39c (válaszként erre: 692. - Farma)
2011. aug. 17. 15:59

Szia!


Én nem vittem a kórházba. Engem császároztak úgy nem is lett volna rá szükség. Viszont jól jöhet mert olyan rossz párnák vannak.


Szerintem ne vidd magaddal, majd hozzák utánad! (akkor talán egy csomaggal kevesebb:D) A szülőszobán ugysem kell.

Műtősruhát adtak még novemberben.

2011. aug. 17. 15:24
Lányok kérdeznék Mávban szülnék ( Majd) Edig ok de dokit hol találok? Tehát Pesten hol érhető el orvos aki végig kiséri a terhességem és nem drága? VAgy az Sztk is jo? de ott ki?
692. farma
2011. aug. 17. 14:39

Sziasztok!


Még nem érkezett meg a párnám, amit rendeltem, jövő7re ígérik, pedig már jó lenne, mert sehogy sem tudok aludni. 35.hétben járok, gondolom sokan tudjátok, hogy ilyenkor már nem egyszerű.

Azt akartam kérdezni, hogy Ti beviszitek/bevittétek ezt a párnát a kórházba? Gátmetszés után biztos jó, ha másra nem, ülni rajta!? De nem fogom összekenni? Oké, hogy óriásbetétet használok majd, na de...

Most írtam össze, mennyi mindent kell még venni a kórházba... olyan lesz, mintha odaköltöznék! Sok listát találtam a neten, mindenhol írtak valami hasznos dolgot, amit jó ha viszek, így egész szép listám kerekedett. A Tena Lady betét is elég viccesen néz ki. :)

Ja, azt nem tudom, hogy Apának adnak amolyan "műtősruhát", vagy azt vinni kell nekünk? Fényképezőt lehet használni, ugye?

Lassan össze kell pakolnom... Lassan kezdek félni...

691. vvicus (válaszként erre: 690. - 3fcc53e39c)
2011. aug. 15. 21:31
Már a miénk is elég lapos. Na de addig úgysem használom, míg esetleg kórházba nem fekszem.
690. 3fcc53e39c (válaszként erre: 689. - Vvicus)
2011. aug. 15. 20:27
Vaterán vettem gyöngyöket, mert boltban csak nagy kiszerelésben kapni az meg vagy 3 párnára elég. A csaj akitől vettem, mondta hogy többet vegyek, mert nem csak egyszer fogom tölteni. Hát igaza volt, már 2szer töltenem kellett. Már eleve mire Ádi megszületett kilapítottam!:D
689. vvicus (válaszként erre: 688. - 3fcc53e39c)
2011. aug. 15. 17:33
Az enyém is elvileg ikres, de sosem tűnt nagynak, pont jó volt nekünk. De már nem használom, nem akarom töpöríteni benne a mikrogyöngyöket. Azt sem tudom, hogyan lesz majd úja megtöltve. Régen voltak ilyen gyöngyeink, de szüleim kidobták pár éve lomtalanításnál.
688. 3fcc53e39c (válaszként erre: 687. - Vvicus)
2011. aug. 15. 15:31
Nekem a nagyobb fajta van, amit ikresek szoktak venni :) így simán!
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook