Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » ÁEK szülészete fórum

ÁEK szülészete (beszélgetős fórum)


27. Mia 74
2009. okt. 22. 14:33

Dem kaptam helyi érzéstelenítést, de lófüttyöt sem használt, a doki is mondta, hogy extra érzékeny vagyok ott, ahol varrt... nekem egy örökkévalóságnak tűnt,bár pár pillanat volt az egész. Valami külön kérvény alapján maradhatott akkor az eredeti szülésznő.

Úgy volt, hogy első éjszaka a babók megfigyelés alatt voltak, meg hagytak minket pihenni, de utána odaadták. Aki kérte, bármikor betolhatta a babát a nővérekhez. Nekem úgy volt jó, hogy velem volt a pici, mázlink volt, mert mind a hárman tudtunk pihenni mindig, illetve hatan, babák mamák úgy értem. (közben ugye váltáska is volt)

egy barátnőm a Bajcsyban szült, ő fogadott szülésznőt, mert ott lehet, ezt biztosan tudom, június végi sztori.

26. vvicus (válaszként erre: 23. - Szofi28)
2009. okt. 22. 11:24
Pont azért kérdeztem, hogy estére sem lehet-e kiadni a babákat, hogy legalább akkor lehessen pihenni. Mi anyukámékkal lakunk együtt, bízom benne, hogy legalább miután hazajövünk majd, akkor kicsit fogunk tudni pihenni. A babának sem lehet túl jó, hogy amiko aludna, a másik gyerek éppen szirénázik.
25. vvicus (válaszként erre: 22. - Mia 74)
2009. okt. 22. 11:22

Basszus, érzéstelenítés nélkül varrtak össze??? :-S, ebbe belegondolni is szörnyű.

És még azt sem engedik meg, hogy az vezesse le a szülést, akinél elkezdődött. Ez is vacak, de ha ez van, akkor ezt kell szeretni. Amúgy ez csak az ÁEK-ben van így, vagy már mindenhol?

24. szofi28 (válaszként erre: 20. - Vvicus)
2009. okt. 21. 15:57

Tényleg volt valami botrány a szülésznőkkel kapcsolatban, pontosan nem tudom, most hogy van, nekem nem volt fogadott szülésznőm, csak az orvoshoz ragaszkodtam.


Egyébként én pont egy év múlva ilyen tájt (dec-jan) szeretnék belevágni a kistesó tervezésbe.;)

2009. okt. 21. 15:04

Én is 3 ágyas szobában voltam (amikor én szültem, nem voltak még készen a VIP szobák, azóta sanjos nem tudom, mi a helyzet), első éjszaka nem, de utána végig velem volt Laura (másnap már hajnalban hozták). Nekem kedvesek voltak a szobatársaim, elvileg nagyon hangoztatják, hogy nem engedik be a hozzátartozókat, de egymás között is meg lehet beszélni, engem ol nem zavart, hogy míg én szoptattam, máshoz jöttek látogatók...

Nekem nem volt gátvédelem, mint már írtam, kislányom nagyon gyorsan érkezett, és 4330 g volt, úgyhogy volt gátmetszés plusz repedtem is elég durván. :( A varrás volt a legborzasztóbb, utána kishíján beájultam.:(

Szerintem a cukros víz pedig amiatt kell, hogy némi energiabevitelt is fedezzen az ital, hiszen a valódi tejbelövellésre akár 2-3 napot is várni kell.


Egyébként nekem is csak pozitív tapasztalataim vannak, a csecsemősök rendesek, de maguktól nem mondanak semmit, ha kérdezel, segítenek. Az oszt. nővérek nagyon vegyesek, mikor én bekerültem nagyon kedves nőci volt az ügyeletes, segített zuhanyozni, pisilni, kitámogatott meg vissza az ágyhoz, de pl második éjjel jött egy szobatársunk, aki kifogott egy oylan nőst, aki alig segíttett, mi támogattuk ki a zuhanyzóba, stb...


A rooming in egyetlen hátránya, hogy semmi pihenés, mert éjjel tutira valamelyik baba koncertezik, nappal meg a látogatók miatt nem lehet aludni, így én is hulla fáradtan értem haza 3 nap után. És otthon kezdődik ám csak a nagyüzem!:)

22. Mia 74
2009. okt. 21. 14:41

Én kaptam végül, csak vicceskedett az anesztes. Volt gátmetszés, amit nem is éreztem, a varrást annál inkább (azt mondtam, inkább szülnék még egyet). Nagyüzem volt, mire átért a doki, hogy ad egy újabb dózist, addigra össze voltam már varrva.

Ami a szülésznőt illeti, sajnos tényleg nem lehet, műszakok vannak, és volt már hülye példa is arra, hogy úgy kellett kérni, hogy a "kezdő" szülésznő vigye végig a szülést, ne váltsák már le reggel 7-kor. Ezt egy szülésznő barátnőm mondta, aki ott dolgozik, és akit szerettem volna, ha segít nekünk, de azt sem tudtam elintézni.

21. vvicus
2009. okt. 21. 12:27
Ja, Szofi, Mia, mindketten írtátok, hogy nem kaptatok EDA-t. És volt nálatok gátmetszés, vagy gátvédelemmel szültetek? Ha gátvédelem volt, akkor nem repedtetek? És ha vágtak, akkor mivel érzéstelenítettek a varrás alatt?
20. vvicus
2009. okt. 21. 12:24

Tényleg igaz az, hogy már nem lehet szülésznőt felfogadni? Erről is olvastam, de ellentmondásos infók vannak.


Ma voltam felíratni a bárányhimlő elleni védőoltást, holnap kapom meg, aztán 4-6 hét múlva újra beoltanak, és utána is érdemes várni vagy egy hónapot. Jól sejtettem én, december végén, január elején kezdhetünk bele a dologba. :-)

19. Orsi86
2009. okt. 21. 11:44
hmm..."zenehallgatás, kérésre félhomály" ez jól hangzik:)
18. Mia 74
2009. okt. 21. 11:18

Hát, megnéztem újra, ez volt a link:

[link]

Március előtt még javában működött, de most valahogy nem akarja az igazságot. Bár azért vannak hasznos infók itt is, de ennél sokkal részletesebb volt, fotók is voltak, tök jó volt... viszont nem találom az "utódját"...

17. vvicus (válaszként erre: 16. - Mia 74)
2009. okt. 21. 10:56

Milyen honlapról beszélsz? Belinkelnéd?

Nekem sem kell majd mennem a kórházba, csak a genetikai UH-ra, mert a doki mindent elintéz a magánrendelőjében, az meg a szomszéd településen van.

Hát igen, ezzel a folyosós bekukucskálással pont azért van bajom, amit írtál, mindenféle emberek előfordulnak, és nincs kedvem ahhoz, hogy amikor a szobatárshoz megy valaki, és benéz, pl. abbahagyjam a szoptatást.

16. Mia 74
2009. okt. 21. 09:50
Ami a szülőszobát illeti, én is olyanba kerültem, ahol nem volt kád, de nem is igen lett volna rá időm sem, mire beértem, már a vajúdás kellős közepén voltam. Az EDÁval kapcsolatban, először ugyan azt mondták, itt mindjárt baba lesz, minek az, de inkább csak poénkodott a doki, miközben előkészítette a dolgokat. Ez éjjel 1/2 12-kor volt, és 3/4 3-kor kint volt a gyerek. Félig fekve szültem én is, ahogy a honlapon van, valóban székké lehet állítani az ágyat. Tőlem kérdezték, hogy jobb nekem, maradtam a fekvésnél... Amúgy apuka végig ott volt velünk, az elejétől fogva. Bevallom én nem mentem a kórház felé se míg terhes voltam, csak az uhk-ra, úgy voltam vele, ott úgyis minden kiderül, csak nem küldenek a fül- orr-gégészetre...
15. Mia 74
2009. okt. 21. 09:41
Sziasztok! Én márciusban ott szültem a babánkat. 3 ágyas szobába kerültem, ami nagyon szép volt, frissen felújított. Apuka bejöhetett bármikor (bár elvileg valóban csak a folyosón lehetne a látogatókkal talizni, illetve apukának van egy kijelölt óra, mikor bent lehet, de ezt nem tartják egyáltalán szigorúan, nekem anyukám is bejött pl. simán) Nagyon elégedett voltam az egésszel, egyetlen hátránya a 3 ágyasnak: utsó reggel, mikor Oláh Tifani Sanel született, a pereputty is ott figyelt a szobánkban, míg ki nem zavartam őket...Különben teljesen jó volt az egész! A babóca ugye végig velünk volt, roaming-in van.
14. Orsi86 (válaszként erre: 13. - Vvicus)
2009. okt. 21. 09:07

Persze van mindennek előnye, hátránya. Csak apuka miatt akarok külön szobába lenni. Mert úgytudom csak a folyosón találkozhatunk, ha nincs külön szobám. És együtt szeretnék babázni vele. :)

Jah, és a VIP szoba ára is érdekelne.

13. vvicus (válaszként erre: 12. - Orsi86)
2009. okt. 21. 08:56

3 ágyas szobák vannak, meg azt hiszem van VIP szoba, legalábbis olvastam róla, de azt írták, hogy ha teltház van, azt is befogják rendes szobának. Szofi biztos pontosabb infóval rendelkezik...:-)

Én nem szeretnék egyedül lenni, állítólag törekednek arra, hogy olyanokkal tegyenek össze, akik már szültek, és tőlük hasznos dolgokat lehet eltanulni.

12. Orsi86 (válaszként erre: 10. - Szofi28)
2009. okt. 21. 08:25

Szia! Én is ott szeretnék szülni.

Szülés után hány ágyas szobákba kerülsz?

Van lehetőség 1 ágyas szobára ,hogy apuka sokat lehessen veled és a hozzá tartozók is maradhassanak egy kicsit több időt?

11. vvicus (válaszként erre: 10. - Szofi28)
2009. okt. 20. 21:39

Még nem vagyok terhes ám, csak már tervezzük, és a doki, akihez járok, ott vezet le szüléseket, ezért érdekel a kórház. :-)

Talán december-januártól elkezdünk próbálkozni, addig még kicsit méregtelenednie kell a szervezetemnek, most lesz a második menzim a gyógyszer abbahagyása óta, plusz volt egy hónapja egy durva kismedencei gyulladásom minden jóval, nagyon erős antibiotikum kúrán voltam. Ittam mellette a normaflort, de akkor is. És bárányhimlő elleni védőoltást is be akarom még magamnak adatni. Szóval van még dolgom a "bebabásodás" előtt.


Legjobban annak örülök, hogy írtad, a vajúdóban is velem lehet majd a párom. A cukros vizet meg azért nem értem, mert ha valóban a kiszáradástól félnek, miért nem adnak csak sima vizet cukor nélkül?

Annak is örülök, hogy nem EDA ellenesek, mert már a menstruációs görcsök alatt azon szoktam törni a fejem, hogy bírnám én ki a szülést. A dokimról azt mesélték, nem nagyon szeret adni, de ha nagyon ragaszkodnak hozzá ad. Azt mondja, ne határozza el magát senki előre azon, hogy EDA-val szül, ha közben úgy érzi, akkor szóljon, de próbálja meg nélküle.

Azt hallottam, hogy a baba az első éjszakát kivéve a mamával van, de ha kéri az anyuka, hogy éjszakára vigyék ki a picit, hogy tudjon egy kicsit pihenni, azért kiviszik?

Meg arról is hallottam, hogy a babákat a rokonok a látogató folyosó felől az ablakon nézhetik meg. Megvallom őszintén, nekem ez a rendszer tökre nem tetszik, persze nincs mit tenni ellene, de amikor voltam bent a kórházban, én éreztem magam kellemetlenül, hogy belátni a fekvőbetegek közé (én a nőgyógyászat szintjén jártam), és mivel az ajtók nyitva voltak, tényleg látni lehetett a nők fenekét-mindenét, ahogy feküdtek. De ha nincs is nyitva, akkor is üvegajtó, meg az ablak ott van, hiába van rajta sötétítő, akkor is belátnak, a szülészeten meg még szoptatnak is. Nem volt számodra ez kellemetlen?

Úgy várom már, hogy élesben (pocakosan) kérdezősködjek! :-D

2009. okt. 20. 13:59

Szia, tényleg 9 szülőszoba van, de kád nincs mindegyikben, ahol én szültem, pl nem volt, de nekem nem is volt szükségem rá, ugyanis másfél óra alatt meg volt a baba, kislányom kissé "viharosan" érkezett, a dokim alig ért be a szülésre.:)

Szerintem az EDA-t éppen hogy nagyonis reklámozzák, csak akkor nem adnak ha már nem lehet, vagy ha vki nagyon tiltakozik ellene, én pl már 3 ujjnyira nyitva voltam, ezért kizárt volt, hogy kapajak, viszont voltam olyan előadáson, aminek pont az volt a lényege, hogy csak merő vakmerőségből senki sem ellenezze az EDA-t, inkább kérjen, ha úgy érzi.

Van külön vajúdó szoba, az Apa mindenhol veled lehet, kivéve, ha császárra kerül sor, akkor azt hiszem, a műtőbe nem mehet be, de a babát rögtön kézbeveheti, ugynúgy, ahogy a természetes szülés után is, pl. a párom ment lemérni, mosdatni, öltöztetni a babát, aztán visszahozzák szopira, kb 2 órát még amúgy is ott maradsz megfigyelésre.

Én fekve szültem, máshogy el sem tudtam volna képzelni, de gondolom, ez is, mint minden, orvos kérdése, nagyon sok függ attól, hogy kinél szülsz, mit ellenez és mit javasol ő, semmiképp sem lehet a kórházra általánosítani.

A cukrosvízről pedig annyit, hogy először én is elleneztem, de mikor a kislányom első napokban nem nagyon szopizott, és még ráadásul kánikula is volt, bizony muszáj volt valamit kapnia, különben nem jutott volna semmi tápanyaghoz. Persze a tejtermelés hamar beindul, és 3 nap múlva mikor hazamész, úgyis akkor és annyi tejcit adsz ababának, amennyit szeretnél, szóval nem ezen múlik.


Érdemes elmenni a szerdánként tartott Szülők iskolája c. előadásokra plusz egybe vab kötve szülőszoba látogatással, ott elég sok kérdésedre választ adnak majd.


Kérdezz még nyugodtan!


Mikorra várod a Picit?

9. vvicus (válaszként erre: 7. - Szofi28)
2009. okt. 20. 09:50

Szia, de jó, hogy idetaláltál! :-)


Én első sorban arra lennék kíváncsi, hogy azt már megtudtam, hogy 9 szülőszoba van, de más infók vannak, van aki azt állítja, mindegyikben van fürdőkád, van aki azt, hogy nem mindegyikben. Nagyon jókat hallottam a vízben vajúdásról, ezért érdekelne.


Azt is hallottam, hogy nagyon természetes szülés pártiak, és EDA-t sem nagyon akarnak beadni, fedi a valóságot?


Ja, és hogy amikor bemegy a kismama, akkor van külön vajúdó szoba, vagy rögtön a szülőszobára kerül? Persze gondolom ez függ attól is, mennyire nagy a "forgalom" aznap. A vajúdóban bent lehet már a kispapa? Engem az rémiszt a legjobban, hogy nem lehet majd végig velem a férjem.


Olvastam valakinek a kérdését, hogy fekve vagy ülve szült-e az ÁEK-ben valaki, és nem kapott rá választ. Lehet választani? És a fekvét hogy képzeljem el?


És még egy, ígérem ez most az utolsó: tényleg adnak cukros vizet a picinek? Nővérem mondta, hogy nehogy hagyjam majd. Meg ez nem túl bababarát hozzáállás...


Bocsi, hogy hosszúra nyúltam...:-)

8. vvicus (válaszként erre: 6. - Orsi86)
2009. okt. 20. 09:45

Dehogy nincs! Az ÁEK az új neve az összevont kórházaknak, és a régi MÁV épületében van a szülészet. Jártam is ott, illetve a szintjén (na csak wc keresés végett:-)), nőgyógyászaton voltam ott.

A dokimat nekem egyik ismerősöm ajánlotta, hogy nagyon figyelmes, nála szült, és teljesen meg volt vele elégedve. Azóta hozzá járok, én is teljesen elégedett vagyok vele, szóval nála fogok szülni. Viszont ami meglep, olvastam egy-két ember negatív véleményét róla más fórumokon, és olyan dolgot vetnek fel neki, ami velem még sosem fordult elő, pl. hogy nem hívja őket vissza telefonon (ezt egy nő írt), engem mindig visszahív, és sosem kéri, hogy én hívjam vissza. Mindegy, velem rettentő lelkiismeretes volt, csak azért is felhívott magától, hogy érdeklődjön, mi van velem, és ajánljon valamit.

Persze minden nőnek más válik be, egyik barátnőm ajánlott egy női dokit, akit anyukám mindig is egy baromként festett le előttem.

2009. okt. 19. 22:49
Sziasztok, én az ÁEK-ban szültem, 2008. június 25-én született meg kislányom. Mire vagytok kíváncsiak? Szívesen válaszolok....
2009. okt. 19. 20:39

Szia! Ahogy látom nem sokan írnak neked sem:)

Ma voltam az ÁEK-ban terhes diabetológián és azt mondták nekem ,h ott már nincs szülészet. A MÁV-ba rakták.

A te dokid megbizható?

2009. okt. 17. 15:16
Egyik fórumba azt írták, lehet, annyira rossz a szülészete az ÁEK-nek, hogy inkább nem is akar senki írni. Remélem, nem így van. :-S
2009. okt. 17. 10:01
Új nap, új remény. Ma van itt valaki, aki az ÁEK-ben szült?
2009. okt. 16. 20:15
Talán holnap szerencsém lesz! ;-)
2009. okt. 16. 19:16
Biztos van itt valaki, aki az ÁEK-ben szült! :-)
2009. okt. 16. 18:38

Sziasztok! Párommal belátható időn belül babát tervezünk. Az orvosom az ÁEK-ben dolgozik. Olyan anyukáktól szeretnék kérdezni, akik szültek ott, mióta MÁV-ból ÁEK lett.

Remélem, lesztek páran! :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook