Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Abortuszra menni.. fórum

Abortuszra menni.. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
36. 2100 (válaszként erre: 30. - Anyazsu9002)
2012. ápr. 29. 20:46
en is pontosan igy gondolom, ha meg akarod tartani, mindenkeppen tartsd meg, a sajat lelkiismereteddel te szamolsz el
2012. ápr. 29. 20:45

en is megtartanam, 32 evesen siman. A pasi meg 2 ev mulva is lehet, hogy ezt mondja, es tolja es tolja es tolja...


en megtartanam, a pasi meg eldonti, hogy mit akar. ha szeret, akkor maradni fogod, ha nem szeret, akkor meg amugy is menjen.

34. Sleek
2012. ápr. 29. 20:45

Én ugyan pasi vagyok de a szívem szakad meg az ilyen témánál :(

Egy ember életet kioltani nem az én lelkemnek való dolog.

Ismerős is volt ilyen szituban mit könyörögtünk neki ne vetesse el. Elvetette. Nem sikerült rendesen a dolog. Soha az életbe nem lehet gyereke. Depis lett és magát vádolja hogy butus volt

33. c9f9b53798 (válaszként erre: 30. - Anyazsu9002)
2012. ápr. 29. 20:45

igen, viszont a gyerek örökre emlékeztetni fogja őt erre az alakra, és nap mint nap látni (lesznek nagyon nehéz időszakok is amikor fáradt az ember, kevés a pénz...) a vonásait a gyerekben, aki miatt idáig jut... erre első körben senki sem gondol szerintem


DE! ettől függetlenül valószínű én is megtartanám, ha pl. a szüleim mellettem állnának, vagy olyan az állásom, hogy "biztos", várhatóan visszavesznek szülés után, stb...

2012. ápr. 29. 20:44

- Ugyebár őkelme is ott volt, amikor megfogantál;

- Tudsz-e majd azzal a gondolattal élni, hogy elvetted egy magzat életét miatta :(

- 2-3 év múlva lehet-e? Vagy egyáltalán valaha;

- Bármikor egyedül maradhatsz a kicsivel;

2012. ápr. 29. 20:43
M nNem leszek szimpi: ha 15 lennel megertenelek, de 32 evesen lehetett volna annyi eszed, hogy ne kerulj ilyen helyzetbe. Ha meg ilyen helyzetbe kerultel, akkor epp itt az ideje felelosseget vallalni, neked is meg a pasidnak is. Tudod a gyermek nem mindenkinek jon csettintesre, masok mit nem adnanak azert ha gyermekuk lehetne. Beszeltel orvossal? Tudod milyen hatasal van egy no szervezetere az abortusz? Miert hiszed, hogy 3 ev mulva mikor azt mondjatok, hogy most kell a gyermek ossze is fog jonni? Orvosilag nagyon rizikossa valsz, mert betoltod a 35ot es mert mar volt egy abortuszod. Ez az eset a kapcsolatotokonigy is uy is nyomot fog hagyni. e
2012. ápr. 29. 20:41
Szia. Nem tudom segíthetek-e de leírom egy ismerősöm történetét. Ő bár fiatalabb volt majd 10 évvel pár évvel ezelőtt, de minden passzol a te elmondott helyzetedhez. A barátjával 1.5 év együttlét után sikerült a baba persze tervezés nélkül. A barátja ugyanígy reagált, mint a te párod. De ő csak a szivére hallgatott és megtartotta. A baba egézszégesen megszületett, ő pedig olyan emberektől kapott segítséget akiktől nem is gondolta. Úgy volt vele, ha egy férfi nem tudja vállalni ezt a felelősséget nincs miért hogy együtt lelgyenek. A kislány megszületett, visszaakart menni, mert hogy megbánta amit tett, vagyis nem tett, de nem fogadta vissza a bnőm. Ne másra hallgass hanem a szivedre. Képzeld el hogy milyen bűntudatod lenne ha x idő múlva szakítotok és azon fogsz rágódni, hogy megöltél miatta egy babát. Bocsi, nem tudom szebben mondani. Ez az igazsag. Remélem megtartod a babát. Gondold át.
2012. ápr. 29. 20:40
Félnek a férfiak a kötöttségektől,meg a gyerektől,mert az egy életre fog szólni.Én is elváltam,s elég kicsi gyerekkel,s minden a nyakamba szakadt,de jól döntöttem,hogy lapátra tettem időben.
28. Vikica76 (válaszként erre: 26. - C9f9b53798)
2012. ápr. 29. 20:40
Én is erre gondoltam, de Te jobban megfogalmaztad :-)
2012. ápr. 29. 20:40

32 evesen pont itt az ideje!

Mire megszuletik lassan 33 leszel, szerintem ne varj meg eveket...

2012. ápr. 29. 20:38

Ez a férfi még nem nőtt fel, ami elég szégyen, és már nem is fog, szóval ahogy mások is írták, bárhogyan döntesz is a babával kapcsolatosan, dobnod kellene, egy ilyen lúzerrel nem lehet építeni.


Én abortuszellenes vagyok, de ebben a kérdésben nem adok tanácsot, mert nagyon nehéz egy pici babával még úgyis, hogy van egy minden segítő, és közreműködő apukája, nemhogy egyedül (anyagilag, érzelmileg, fizikailag).

2012. ápr. 29. 20:38
én is megtartanám, és én is szülői házban szültem viszont sokkal sokkal fiatalabb voltam, de nem volt kérdés a dolog....
24. ILI. (válaszként erre: 1. - Ae191b05ba)
2012. ápr. 29. 20:37
Szia! Szerintem nem korai, én is 32 éves leszek, már 3 babát vetéltem, tudom miről beszélek. Nagyon sajnálom, hogy a párod nem tart ki melletted, és ne haragudj, de valószínűleg nem is szeret téged, csak saját magát. A felelősség érzete egyenlő a nullával, és biztos, hogy kiadnám az útját, nem is érdemli meg az ilyen, hogy, babát szüljön neki. Mi is itthon lakunk a szüleimnél, de egy percig se gondolkodnék azon, hogy megtartsam e vagy nem. Természetesen megtartanám! De a másik oldala meg a dolognak az, hogy ha meg is tartod akkor meg az lesz, hogy a párod nem fog melléd állni, és valószínűleg egyedül fogod felnevelni a kicsit, de mivel otthon laksz így a szüleid sokat tudnak segíteni. Ebben az esetben velük is beszélned kell. Nagyon nehéz ügy. Remélem pozitívan döntesz.
2012. ápr. 29. 20:37
én nem vállalnék vállalnám mert nem tudnám miből felnevelni ruházni iskolába járatni. és a 22000 ft nem elég hozzá, sajnos.
2012. ápr. 29. 20:36

Szia!


A mai világban egyedül vállalni egy gyermeket nagyon nehéz - ez az anyagi része.

Érzelmileg sem jó egyedül vállalni, hiszen még egy jól "működő" családban sem mindig könnyű...

Nem vagyok az abortusz "híve", de vannak esetek, amikor ez tűnik helyesnek.

És amit már előttem is leírtak, pasit is ejteném, Sürgősen!!!

2012. ápr. 29. 20:35

32 évesen,egy 3 éves kapcsolatban mit korai????Meddig kellene várnod???Hiszen lassan már épphogy kicsúszol az időből,nem nagyon kellene halogatni.


Én úgy látom te szeretnéd,szíved szerint megtartanád.Mérlegelj!!Ha megszülöd,lehet egyedül maradsz!(bár én ha a helyedben lennék mindenképpen egyedül maradnék,mert biztos nem tudnék egy olyan pasi mellett maradni aki így reagálja le ezt...)Bírni fogod egyedül??Anyagilag???Lesz aki melletted álljon,lelkileg támogasson?Csak mert nagyon nehéz lesz...


Kívánom,hogy a legjobb döntést hozd meg!

20. 9f98008a3b (válaszként erre: 15. - Tücsimücsi)
2012. ápr. 29. 20:34

Ja ja!


Tudom, mi könnyen beszélünk, de ha úgy adódik aztán, hogy szeretnél, és nem lesz, akkor azon fogsz szenvedni egy életen át.


Amúgy meg egy gyermek csodákat ad!

19. ae191b05ba (válaszként erre: 13. - D9f08b6ea2)
2012. ápr. 29. 20:34

3 hete,bár az ő álláspontja nem változott semmit.

Talán úgy van vele,ha nincs itt akkor nincs probléma sem..nem tudom.azt sem mondhatnám hogy nem volt együttérző.Csak nem a legjobb helyzetben vagyok egyedül..

18. andi6020 (válaszként erre: 1. - Ae191b05ba)
2012. ápr. 29. 20:34

Talán sosem mondtam még fórumon ilyent, de a te helyedben valószínűleg megtartanám.

Viszont a pasit sem ítélném el, amiért nem akarja.

2012. ápr. 29. 20:33

Mindenképp megtartanám.Ez a pasi egy önző fajankó!


Egyedülálló szülőként mondhatom,hogy bár nem könnyű,de minden megoldható.

16. manó2000 (válaszként erre: 1. - Ae191b05ba)
2012. ápr. 29. 20:32
Sajnálom, hogy így áll hozzá a párod. Egy élet fejlődik benned, őrizd meg! Olyan sok öröm van egy gyermekben, és felelősség is, igen.Ne dobd el!
15. tücsimücsi (válaszként erre: 1. - Ae191b05ba)
2012. ápr. 29. 20:31
Ne vetesd el! Meg fogod bánni! Mit akarsz? Már 32 éves vagy! És ha nem lehetne többet gyereked?
2012. ápr. 29. 20:31

Védekeztünk. (pharmatex,nem én vagyok az első eset)

ez ez első terhességem.ez kimaradt.

13. d9f08b6ea2 (válaszként erre: 1. - Ae191b05ba)
2012. ápr. 29. 20:31
ÉN úgy gondolom, hogy ő így próbálja meg, magában, egyedül feldolgozni. Oké, lehet köveket vetni rá,hogy miért nem áll melletted, de az nem segítene semmin sem. Szerintem nem tudja elviselni a tudatot, hogy most "miatta" kerültél ebbe a helyzetbe. Mikor derült ki, hogy várandós vagy? Mennyi időbe tellett elintézni az abortuszt? Csak amiatt kérdezem, hogy mégis mennyi ideje rághatjátok magatokat ezen, mert ez sem mindegy.
2012. ápr. 29. 20:30
Ha úgy érzed, hogy csak azért mennél el, mert más(ok) belekényszerít(enek) ebbe a helyzetbe, akkor én a helyedben nem tenném meg. Persze akkor meg számolni kell azzal az eshetőséggel, hogy egyedül maradsz, de ez a szituáció ismét azt a helyzetet szüli, hogy lehet nem marad más választásod, mint elvetetni a babát (ha nincs lehetőséged gyedül felnevelni). Szóval ördögi kör. Abban az egyben biztos vagyok, hogy az a férfi nem férfi, aki ebben a helyzetben magára hagyja a párját. Ha ezen most valahogy túlleszel, a helyedben nagyon komolyan fontolóra venném, hogy 2 év múlva vajon elég érett lesz-e ez az ember az apaságra, vagy inkább érdemes mással tervezned a közös jövőt? Kitartás!
11. a93ca9f1c5 (válaszként erre: 8. - 06718ca650)
2012. ápr. 29. 20:29
Mert? Jajj, mindenki saját lakást akar..ugyan már!
10. Anika70 (válaszként erre: 1. - Ae191b05ba)
2012. ápr. 29. 20:29

Felelőtlen a párod!!!! 3 év után nem ezt várná az ember, különösen már nem ebben a korban.


Ebben nem lehet jó tanácsot adni, de nagyon-nagyon sajnálom, hogy nem állt melléd, hiszen úgy tudom mindketten ott voltatok amikor megfogant. Elhagyna, ha megszülnéd??? Hát....:-((((

2012. ápr. 29. 20:28

Én is megtartanám, vagy elgondolkodnék az örökbe adáson is! (sokaknak csak így lehet babájuk)

De a döntésed attól is függ, hogy van-e már gyermeked!?

2012. ápr. 29. 20:28
én nem vállalnám a szülői házban, de ha mindenki így gondolná kihalna az emberiség. szóval nem tudom, ezt neked ell eldöntened.
2012. ápr. 29. 20:27

szerintem tartsd meg, mi az hogy talán 2 év mulva? 32 éves vagy, mire vársz? had jöjjön a pici, nagyon megbánod ha elveteted, ráadásul ha abortuszra mennél, a kockázat is fennál hogy többet nem lehet majd gyereked. de tetudod, bizok benne hogy ezzel a hozzászólásommal megmentettem egy leendő gyermeket.

üdv

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook