Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Abortuszra menni.. fórum

Abortuszra menni.. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2012. ápr. 29. 22:02

ezt azért nem adta írásban, csak jól hangzik egy ígéretnek, csak ugye a baba meg most van :S én feltenném neki a kérdést, hogy mi lenne más 2 év múlva?


Egyébként, továbbra sem arról szól a sztori, hogy fórumindító "megfejte és megtévesztéssel apává tette" a párját... baleset/véletlen... nevezzük ahogy tetszik, ha ilyen helyzet nem létezne nekem se lenne gyerekem

2012. ápr. 29. 22:02
talán!!! két év múlva, amikor lehet, hogy az abortusz miatt már nem is lehet (mert ugye bármit okozhat) .... szép kilátások...
94. Bekacomb (válaszként erre: 90. - 6b006fc769)
2012. ápr. 29. 22:01
Egyre gondoltunk. :-)
2012. ápr. 29. 21:59
Úgy érzem, hogy manapság nagyon kevesekben van felelősségvállalás a tetteikért, főként a férfiak krében tapasztalom ezt, tisztelet a kivételnek. Nem általánosítani akarok, csak a tapasztalataimat írom le. Ráadásul egy pasi "megteheti", hogy lelép a balvégen, de egy nő mehet ugyebár abortuszra, ami sem lelkileg, sem fizikailag nem egy leányálom. Mindezt nem a férfi éli át, nem ő szenved egy életen át, hogy mit tett. Nem ítélem el azt, aki ezt az utat választja, van hogy tényleg nem látszik más út. De a topicindító esetében ez nem biztos, hogy teljesen reménytelen.
92. Lara1984 (válaszként erre: 84. - Ae191b05ba)
2012. ápr. 29. 21:58
Ezt én is nagyon remélem! ♥
91. a14deb9047 (válaszként erre: 90. - 6b006fc769)
2012. ápr. 29. 21:57
Az apukáknál vasectomia :D
2012. ápr. 29. 21:56

Sajnos egyre több "férfi" gondolja úgy, hogy ő mégsem érett az apaságra...

Viszont nem hiszem, hogy az ilyenek utódait abortálni kellene... És születés után vajon hogyan kellene elbánni a "meggondoltam magam" apukák utódaival?

89. timycat (válaszként erre: 84. - Ae191b05ba)
2012. ápr. 29. 21:56
Reméljük! :) Aztán el ne tűnjél! Szeretjük a happy end-et ;)
88. ae191b05ba (válaszként erre: 87. - Bekacomb)
2012. ápr. 29. 21:55
Köszönöm!Aranyos vagy :)
87. Bekacomb (válaszként erre: 84. - Ae191b05ba)
2012. ápr. 29. 21:54
Én is bízom benne, beszélj a pároddal. Gondolni fogok rád az elkövetkezendő napokban, hogy ne érezd egyedül magad. Tudom, hogy idegen vagyok számodra, nem is ismerjük egymást, de sorstársak vagyunk! Őszintén a legjobbakat kívánom neked!
2012. ápr. 29. 21:53

Nem pótolja a jó apát, a rosszat meg nem is kell...

De a gondviselés sodor az életünkbe egy-egy követhető példaképet.

2012. ápr. 29. 21:52
Mindannyian ezt kivanjuk neked!
84. ae191b05ba (válaszként erre: 81. - Orsibigyu)
2012. ápr. 29. 21:51
Remélem egy boldog befejezést tudok majd ide írni.
2012. ápr. 29. 21:51
Én apa nélkül nöttem fel. Ezzel, "kedves" Dew-i, azt akarod mondani, hogy ha egy gyereknek nincs apja, inkább pusztuljon?! Választékosan szoktam fogalmazni, & sosem áll szándékomban sértegetni valakit, de most mégis azt mondom, hogy aki így vélekedik, az takarodjon innen, a hoxáról, de ami még fontosabb: a nök életéböl! Ilyen "férfiakra" nincs szükség!!
2012. ápr. 29. 21:50
Nagyon naiv aki azt hiszi, letezik penzugyi biztonsag. Az elet kiszamithatatlan.
2012. ápr. 29. 21:47
Kivancsi vagyok atortenet vegere...de mindig ugy jar az ember, adja a tanacsokat, s vegul nem tudja meg, mi lett a dontes, es mi lett a kovetkezmeny.
2012. ápr. 29. 21:47
ez igaz, anyuék is házasok voltak, de apám nem volt sosem :S
2012. ápr. 29. 21:46
Láttam már pénzeseket összeomlani anyagilag, és olyanokat is (szerencsére többet), akiknél nincs víz, gáz, pottyantós wc-be járnak, és imádják a gyerekeiket, güriznek mint az állat, és szépen élnek. A gyerekeik soha semmiben nem szenvednek hiányt. Na ezt add össze. Ráadásul a topicindítónak van egy édesanyja, aki tudná segíteni. Ez hatalmas dolog! Anyagi csőd bekövetkezhet a gyerek 10 éves korában is, akkor adja intézetbe vagy mi? Tudod te, hány család élete omlott össze most a válság miatt, mégis tartják magukat fogcsikorgatva, becsülettel? És ezek közül hány van, aki nem kuncsorog segélyért, mert vért izzadva, de a saját erejéből teremti elő még most is a napi betevőt?
2012. ápr. 29. 21:46

Nem fogják mondani, hogy minden könnyű, egyszerű, gondtalan, érzelmileg, anyagilag, lelkileg az anyaság. Lehet, hogy nem százezres babakocsiban és csili-vili babaszobában fog élni...

De a gyermek olyan erőt ad, amire nem is hittük, hogy képesek vagyunk. EZÉRT VAGYUNK MI ÉDESANYÁK!

A MI SZÍVÜNK EGY ÉLETEN ÁT KÍVÜL DOBOG EGY MÁSIK EMBERKE TESTÉBEN. ♥♥♥

77. Lara1984 (válaszként erre: 72. - Timycat)
2012. ápr. 29. 21:46
Ez bátor & felelösségteljes hozzáállás. Fejet hajtok elötted.
76. ae191b05ba (válaszként erre: 74. - Bekacomb)
2012. ápr. 29. 21:35

Igen,sajnos,és sokkal nagyobb szükségem van a szeretetre mint eddig .

Annak örülök,hogy nálatok pozitív lett a vége :)

75. Ardilla (válaszként erre: 47. - Ae191b05ba)
2012. ápr. 29. 21:34

Szerintem akkor is kicsit megroggyan az ember térde, ha várta a terhességet, és meglátja a két csíkot. De most olvashattad hasonló helyzetet személyesen átéltek hozzászólását is. Van akinek megmaradt, sőt megerősödött a kapcsolata is. Az enyém nem, de például a szüleimnek ez a gyerek lett a kedvenc unokája, dacára annak, hogy milyen konzervatívok. Ne tudd meg, mekkora haragszomrád volt, hogy nem mentem férjhez, ha már úgy maradtam. Csakhogy 29-30 évesen már elég felnőtt voltam, hogy ha kell, egyedül hozzam meg a döntéseimet, és merjek segítséget kérni, amikor szükségem volt rá.


A saját életeddel kapcsolatban neked kell mérlegelned: te tudod, hogy mire számíthatsz. Ha elveteted, az is egyes egyedül a te dolgod, senkinek nem lesz joga elítélni téged. Ha megtartod, akkor se.

2012. ápr. 29. 21:33
Annyira átérzem most,amin keresztül mész. Ugyanezt éltem át, nagyon-nagyon, leírhatatlanul nehéz. :-(((
2012. ápr. 29. 21:31
:DDDD
72. timycat (válaszként erre: 68. - Ae191b05ba)
2012. ápr. 29. 21:26
Ha minden így van, akkor én megtartanám. Megmondanám az embernek, hogy így döntöttem, ha velem tart, ha nem. Gondolkodjon és "csatlakozhat" ha akar, nem kötelező, de ne nehezítse meg a dolgom.
71. 06718ca650 (válaszként erre: 68. - Ae191b05ba)
2012. ápr. 29. 21:25
erre gondoltam nemré óg én is. én drukkolok neked.
70. beatav
2012. ápr. 29. 21:24

Én nem vetetném el... bármit hozhat még a sors!Valószínüleg életed végéig bánnád,nem nyugodna a lelked!Ki tudja ,lehet többé nem lehetne gyermeked...

32 évesen ÉN nem gondolkodnék,megtartanám!Az apának is megjöhetnek az apai érzései.Csak pozitívan!

2012. ápr. 29. 21:23
Már csak egy apróság. A páromnak a legjobb barátja is megmondta, hogy soha nem fog benőni a feje lágya, most mintaapa. Nem hamis reményt akarok kelteni benned, mert én mindent vagy semmit alapon döntöttem, mikor a párommal maradtam. Erre nagyon rá is lehet fázni. Ha egyedül maardtam volna, akkor is megtartottam volna a babát, de összeroppantam volna, az tuti. :-(
2012. ápr. 29. 21:20

Arra gondoltam én is hogyha elé állnék és elmondanám,hogy megtartom,talán hozzászokik a gondolathoz.Ha nem akkor nem ér semmit az egész kapcsolat.Csak sajnos egyszerű ezt így leírni,mert most nagyon félek az elutasítástól.Egyébként nem vagyok ilyen.

Amúgy a munkahelyem az megmaradna,legalábbis erre eddig volt sok példa.Az hogy hová,hát nem a legideállisabb a helyzet,de nem vészes annyira.

2012. ápr. 29. 21:19

Ne arra gondolj, hogy a pasi mit akar. Te szeretnéd a kisbabát? Ha igen, akkor mással ne foglalkozz. Az élet majd megold mindent.

Úgy gondolod, hogy a pasi elhagy, ha megtartod a babát és egyedül félsz nekivágni egy gyermek nevelésének?

Ha nem tart ki melletted/mellettetek akkor nem is érdemel meg. Lesz majd más, akinek mindketten fontosak lesztek. Anyukádék biztosan nem hagynak magadra. Hisz minden anyának a gyermeke a legfontosabb. És ott vannak még a barátok.

Arra gondoltál már, hogy a pasid azt mondja most, hogy várj még két évet. És mi van, ha a két évet ő nem várja meg és lelécel? Aztán az abortusz miatt meg nem lehetne több gyereked? Tényleg egyedül maradnál, főleg öreg korodra. A pasiknak inkább kell egy olyan nő, akinek van már egy gyereke, de neki is szül, mint egy olyan, aki soha nem szül neki, mert nem tud.

Lehet, hogy a terhesség alatt egyedül leszel, de az is előfordulhat, hogy amikor a pasid meglátja a kisbabáját nem tud majd egyedül hagyni titeket. Az már mérlegelés kérdése, hogy neked akkor kell-e még? Láttam már ilyet.

Én - a fentiekből rájöhettél - nagyon gyerekpárti vagyok. Nem vetetném el a picit. Az életedet viszont neked kell irányítani. Kívánom, hogy olyan döntést tudj hozni, ami nem keseríti meg az elkövetkező éveidet. Kívánom, hogy találd meg a boldogságod a picivel vagy nélküle.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook