Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Abortuszra kényszerítve fórum

Abortuszra kényszerítve (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
1630. HugiÁgica (válaszként erre: 1628. - Anyucika3)
2011. jún. 8. 22:47
Tudod, ha most nekem azt mondanák, hogy aki felnevelt és szeretett és akit APÁNAK hívok és imádok, nem a vér szerinti apám, hát kb. le...nám, hogy ki az igazi! Nekem akkoris ő lenne APA!!!!! És ugyanúgy szeretném, sőt....
1629. 4970cb02c7 (válaszként erre: 1625. - HugiÁgica)
2011. jún. 8. 22:46
Engem megtanított felelösséget vállalni.. :) De mondjuk én minden 'szart' idövel a javamra, fejlödésemre fordítok. Kell tanulópénz. Voltam a pokolban, most már onnan nézegetek ki.. Büszke vagyok magamra.. :)
1628. anyucika3 (válaszként erre: 1625. - HugiÁgica)
2011. jún. 8. 22:43
Hát én akkor sem tartom fairnek,hanem valami egészen másnak.....
1627. 40163fd81d (válaszként erre: 1620. - Anyucika3)
2011. jún. 8. 22:43

Az anyának joga van egyedül dönteni,az anyának joga van megtartani.Az anyának joga van pereskedni.

A férfinak joga van nem akarni,joga van a beleszóláshoz,joga,és kötelessége van fizetni.

De nem kötelessége szeretni ,akarni,gondozni és nevelni a gyerekét.

A gyereknek joga van megkeresni az apját majd ha megnő.

1626. anyucika3 (válaszként erre: 1622. - A0c1361e44)
2011. jún. 8. 22:42
Ezért nem szabadna felelőtlenül gyereket vállalni.De te örülnél ha azt sem tudnád ki az apád?Ha hazudtak volna vele kapcsolatban,nem is az lenne akit annak hiszel?
1625. HugiÁgica (válaszként erre: 1620. - Anyucika3)
2011. jún. 8. 22:42

Igen! Fairnek tartom!

Miért? Talán az fair, ha megszülöm és a nyakába aggatok egy apasági pert, mert én akartam a gyereket?

Jogai vannak, persze. De miután boldogan felnő velünk és a párom is sajátjaként szereti, a nevére is vette, nem igazán tudom, miért kellene tudnia, hogy ki a vér szerinti apja.

Kicsit túlzásba viszik mostanában a gyerek jogai felkiáltásokat!

De végülis, ha szerinted az fair, hogy szülünk és a nyakába varrjuk apukának, akkor mondogasd!!!!

Itt van az élő példa a fórumban, apuka, aki nem szerette volna... anyuka mégis megszülte... biztos nagyon happy tőle, hogy kapott egy lelki terhet anyucitól!!!

2011. jún. 8. 22:41

[link]


ezt látta valaki? :S

1623. 4970cb02c7 (válaszként erre: 1619. - HugiÁgica)
2011. jún. 8. 22:38
Az ilyen és az elötted lévö hozzászólásokból tudom, hogy van értelme élni, új hitet, és reményt adnak nekem az ilyen emberek. Nem mártírkodok. Meg van a magam gondja-baja-öröme-csodája. Köszönöm. :)
1622. a0c1361e44 (válaszként erre: 1620. - Anyucika3)
2011. jún. 8. 22:37
De mit ér a jogaival, ha valamelyik szülő nem akarja? Mondani lehet, hogy vannak jogai, de reálisan kell nézni a dolgokat. És miért lenne jó neki, ha tudná, hogy az apja nem akarta csak kényszerből látogatja? Vagy a herce-hurca miatt elmérgesedik a helyzet, akkor meg végképp nem ér semmit a jogaival. Csak az egész élete egy káosz lesz.
1621. cef15f164f (válaszként erre: 1619. - HugiÁgica)
2011. jún. 8. 22:37
Rengeteg a felelőtlen férfi, és nyilván nagy része azt mondaná, hogy nem akar fizetni. A gyereknek viszont ennie kell.
1620. anyucika3 (válaszként erre: 1619. - HugiÁgica)
2011. jún. 8. 22:33
És ezt fairnak tartod?A gyerekre miért nem gondoltok ilyen esetben?Neki is vannak jogai,méghozzá a vér szerinti szüleihez,mindkettőhöz.Joga van tudni kitől származik.
1619. HugiÁgica (válaszként erre: 1610. - 4970cb02c7)
2011. jún. 8. 22:28

Igaz, hogy nő vagyok és 3 gyermekes anyuka, de teljesen egyetértek azzal, amit írtál!

Anya és nő létemre viszont (lehet, hogy sokan utálni fognak ezért) azon a véleményen vagyok, hogy ha valaki teherbe esik és az apa nem akarja a gyereket, viszont ő megtartja, mert szeretné és fel akarja nevelni, ne menjen a bíróságra gyerektartásért és ne akarjon dns-tesztet sem!

Erre is nyugodtan kitalálhatnának egy törvényt, ami az apákat védi, hogy nyilatkozhassanak, akarják-e a gyereket. Amennyiben nem, de a nő mégis úgy dönt, megtartja, akkor ne követelhessen gyerektartást az apától!!!

Mert ez baromi egyoldalú. Apa nem akarja, anya igen... és apának semmi, de semmi beleszólása abba, hogy elveteti anyuka vagy sem. És nem korrekt, mert az apa életét is tönkreteszi!

Tudom, miről beszélek! Egyik gyermekem úgy született, hogy nem akarta apuka. Viszont én megmondtam neki, hogy szeretném, de ha akarja, akár írásban is adom neki, hogy nem fogok követelőzni és nem mondom meg sem a gyereknek, hogy ki az apja igazából és senki sem fogja tudni, hogy tőle van! És ez így is van! 8 éves a gyerkőc és kicsi korától a párommal neveljük, őt tekinti apának és az ő nevét kapta a gyerek!

Csak az a baj, hogy nem ez az általános.... nekem sosem lett volna pofám rátukmálni a gyereket és pénzért pereskedni és nem is lesz! Boldog vagyok, hogy tőle van, mert sok minden jót örökölt! Soha nem lettem volna képes rá, hogy tönkretegyem az életét, mert én gyereket szerettem volna....

1618. 5b315db51e (válaszként erre: 1610. - 4970cb02c7)
2011. jún. 8. 22:23

Hat most egy kicsit elakadt a szavam..Gondolom jonehanyan vannak igy vele..Le a kalappal elotted hogy ezeket a szavakat gondolatokat lemerted irni..Teljesen igazad van sajon vannak olyan "holgyek" akik a gyereket a sajat velt vagy valos serelmeik erzelmeik megtorolasara hasznaljak..Nem kerdojelezem meg a lanyo iranti szeretetedet de azzal sem ertek egyet hogy valakit kesz szitu ele allitsanak:apa vagy FIZESS!!!Ha akarod ezt a babat ha nem..Ha pl forditva lenne ez a sztori es a pasi akarta volna szandekosan vagy veletlenul teherbe ejteni ezt a lanyt akkor valoszinu O lenne a legnagyobb rohadek a vilagon..Es ez a leanyzo hanyatt homlok rohanna abortuszra..

En ugy estem teherbe hogy orvosilag meddo voltam..Nem is gondoltam arra hogy babat varok a hanyasok es egyebek ellenere sem..Mikor kiderult hogy 6 hetes terhes vagyok se kopni se nyelni nem tudtam..Aztan kozoltek hogy IKREK..Apukaval par honapja voltunk egyutt..Vacillaltam mi legyen de ugy dontottem vallalom oket EGYEDUL..Nem akartam senkinek a nyakaba sozni se magamat sem a babakat..5 honapos terhes voltam mikor elvaltunk utjaink..Vegig dolgoztam terhessegem alatt egyszer nem mentem tappenzre pedig nem volt egyszeru sima az a 8 honap..Apukat egyszer sem zaklattam sem penzert sem masert..Az hogy egyutt elunk az ikrek 5 honapos kora ota es az eskuvonket tervezgetjuk mas lapra tartozik.

1617. cef15f164f (válaszként erre: 1612. - 043b9396b5)
2011. jún. 8. 22:15
Még hogy nem vagy pénzéhes. Undorító.
1616. 4970cb02c7 (válaszként erre: 1612. - 043b9396b5)
2011. jún. 8. 22:05
Nem kérted a tanácsom, de... Szeretetet k.rvulni nem lehet. Én, mint pasi nem kényszerítenék egy nöt sem abortuszra.. Az ö teste. DE! Ha ez kiahat az én életemre akkor célszerü volna leülni HIGGADTAN, és olyan megoldást eszközölni, ami neked is, és nekik is jó, mivel a pasi sem csak k.rógép. Ha megtartod, szerintem nem kellene mocskolódni, mutogatni, mártírkodni, bevonni a nagyszülöket, anyucit, mindenki ellen lázadni, mert akkor az EGYEDÜL a TE döntésed lesz. Akkor szerintem CSAK TE leszel felelös a piciért. Hogy érzelmileg zsarolni fogsz mindenkit a környezetedben az már egy másik játszma. Nem ismerlek, nem ítéllek el! De azt tudd, hogy amit csinálsz, ahogy viszonyulsz MOST a dologhoz, az sem a magzatnak, sem az apanak, sem neked NEM jó. Igy nézz a tükörbe. Igy simogasd a pocid, igy álmodozz. Másik végröl. Ha a fatökü barátod nem MERI vállalni, az az ö dolga. Az ö lelkiismerete, az ö döntése. Nem mer felnöni a feladathoz. Egyrészt érthetö, másrészt a megmérettetés mutassa meg milyen ember. Szar.. Egy szar ember, csak egy másik szar embert tud vonzani. Evvel sincs baj, bűzlik ígyis minden a világban, de könyörgök, miért olyan nehéz valakinek szembenézni a jelennel, és nem életen át menekülni, hitegetni magunkat, meg érzelmileg zsaroni az embereket? Neked jó? Környezetednek jó? NEM. Én azt tanácsolom, hallgass a szívedre, (nem a húscafatra), nem a egoistára, ö megadja a választ. Az életért, amit magadban hordasz TE vagy a felelös, ahogy a sajátodért is. Ha ezt vállalod, nagyot fogsz nöni saját szemedben, de iszonyú nagy következetes lelki-testi munkát fog igényelni. Én tudom, hogy megéri. De akkor az apát hagyd az érzelmi zsarolással. Ha ö kisfiú akar maradni, szive joga. Az az ö pokla lesz, neki kell elszámolni vele. Unom már az erkölcsi, jogi, etikai nézeteket. Ahol szeretet van, ott nincs törvény, ott rend van a lélekben. Én kitartást, és hatalmas eröt kivánok neked utadon, és hidd el, csak te tudod meghozni a megfelelö döntést. A menyország és pokol kulcsa ott van a kezedben. Lépj be nyugodtan bármelyikbe, de az marad az otthonod.
1615. szakalyadri (válaszként erre: 1612. - 043b9396b5)
2011. jún. 8. 21:52
Gáz!Inkább írnál naplót!!!
2011. jún. 8. 21:45
az, hogy mi a bajom, szerintem attól független, hogy igen, természetesen meg
1613. 40163fd81d (válaszként erre: 1612. - 043b9396b5)
2011. jún. 8. 21:43
Mi a bajod evvel,hisz egyedül is megtartod és felneveled,nem?
1612. 043b9396b5 (válaszként erre: 1610. - 4970cb02c7)
2011. jún. 8. 21:36
sajnos apuci ebben az esetben nem fog hazamászkálni Londonból, hogy lássa a gyerekét. sőt... bár ezt a csajok tárgyalták: hogy a francba csináltassak dns tesztet, ha Londonban van? nem fog hazajönni.... és hogyan hozzák haza???? a fizetését meg természetesen letagadja, mivel az is külföldi számlára megy....
1611. a0c1361e44 (válaszként erre: 1604. - Vivir)
2011. jún. 8. 19:12
Nem vizsgálják ki. Ezt nem is értem, hogy gondolod.
1610. 4970cb02c7 (válaszként erre: 1608. - 5b315db51e)
2011. jún. 8. 19:08
Én apa vagyok.. Totál hasonló helyzet miatt, mint itt a fórumindítónál. Elfogadtam. Igaz, még csak 1 éves a kicsi.. A csaj itt is csak gyereket akart, én nem... Mondta is, hogy velem vagy nélkülem. Én mondtam, hogy nélkülem akkor. De gyerektartást is akart persze.. Fizetek. Vállalom a felelösséget, csak az ilyen gyerekeket sajnálok, mert öket senki sem nézi. 2 élü kard. Én pl. elfogadtam, bár sosem leszünk egy család. Szív és érzelmek nélkül nem megy. Az a gondd ilyenkor, ha a nö úgy dönt, hogy megtartja, az apára nézve marad a rossz, vagy a mégrosszabb döntés. Én nem húscafatként nézek a gyerekemre.. Látogatom havi 1x.. Ilyenkor szerintem az a legnagyobb baj, hogy az 'anyaképzödmény' önzö. Nem az a baj, hogy ha megszületik egy nem betervezett gyerek. Az a baj, hogy önzéssé, eszközzé válik. Én nekem sok lelki munkámba került, hogy beletörödjek, elfogadjam. Naponta melózok rajta. Nehéz elválasztani az érzelmeket, a dühtöl sokszor. Ilyenkor az apának is kellene vállani a felelösséget egyértelmüen, csak ehhez kellene egy nem kizsigerlö, érzelmileg fejlett anya is... Ez egy pasi nézöpontja. Hasonlóé gondolom mint JJ-pasijáé. Nagy feladatot kap a srác. Lehet belöle jól kijönni. Önmagával kell elszámolnia, és vállani a felelösséget.
1609. N.Eszter (válaszként erre: 1601. - 043b9396b5)
2011. jún. 8. 18:26

Nem feltétlenül pénzéhes vagy, csak összekötötted volna a kellemeset a hasznossal.Egyszerű és érthető túlélőösztön.

Ha valaki NEM AKAR gyereket, az nem szül.Ha a fene fenét evett volna, se tartottam volna meg olyan gyereket, akit nem akartam, tehát időben el is vetettem.Bár nem dalolva feküdtem föl arra az asztalra, de volt már két gyerekem, nem akartam többet.

Az első terhességemet 16 évesen én is meg akartam tartani, még anyósom benne is lett volna, sőt a párom is vállalta volna.Egyedül a saját szüleim nem akartak hallani a dologról, mondván, le kell érettségizni, egzisztenciát kell teremteni.

Végigzokogtam az előző éjszakát, mintha vágóhídra mentem volna úgy mentem, de megcsináltam, mert éreztem, nem akaszthatom a szüleim nyakába.

Aztán 19 évesen (Ovidon mellett)ismét terhes lettem, ugyanattól az embertől.Akkor már megvolt az érettségi, nem mertem a másodikat is elvetetni, megszültem, férjhez mentem.Nem bántam meg, imádom a fiamat, de legalább 5 évet még várhattam volna több szempontból is.

Csak azt akartam mondani, ha valaki nem akar szülni, az nem szül.

2011. jún. 8. 16:03
Gyereket szulni mindenki kepes..tisztesseggel folnevelni (nem mas nyakara akaszkodva!!!!) az mar mas teszta..TE EGYEDUL akarod vallalni ezt a babat a volt pasid ERTHETO OKOKNAL fogva nem ker belole..Akkor miert nem allsz a sarkadra jelented ki hogy marpedig ez a baba a TIED es meg fog szuletni apa nelkul es neveled fol a sajat magad erejere tamaszkodva mindenfele apai es egyeb segitseg nelkul??Te vagy az aki szeretne megszulni akkor neked kell(ene) a felelosseget vallalni azert hogy fel is tudd nevelni..
1607. cef15f164f (válaszként erre: 1604. - Vivir)
2011. jún. 8. 15:58
Nem kötelező. Miért tennék kötelezővé és mindek mennének 5 helyre? Ennél jobban is el tudják ütni az időt.
1606. anyucika3 (válaszként erre: 1604. - Vivir)
2011. jún. 8. 15:58

Akkor rosszul tudod.Nem kell mindenképpen megnevezni valakit.Ugyanis ha dns tesztre rángat egy nő valakit aki nem az apa,azért megütheti a bokáját.

Apukának nem kell jelentkezni ha nem hajlandó,majd az anyuka megmondja ki az,megadja az elérhetőségét,és ők hivatalból felkeresik az apaság tisztázásának ügyében.

1605. cef15f164f (válaszként erre: 1598. - Vivir)
2011. jún. 8. 15:57

Minek mond be valaki 5 másikat? Hogy lejárassa magát? :O


A médiás gyereknek meg süllyedjen el az anyja, ha tényleg nem tudja ki csinálta fel, ha meg nem akarja megnevezni, akkor nem fogja. A nagy közönséget meg mit izgatja?

1604. Vivir (válaszként erre: 1602. - Anyucika3)
2011. jún. 8. 15:54

De valahogy értem... a gyámhatóság hivatalból megpróbálna apukát keresni, kötelezően meg kell nevezni valakit, amit aztán ki is vizsgálnak.


Apuka nem fog jelentkezni hogy ő az, főleg ha tudni se akar róla, anyuka meg vagy elmondja, vagy nem...


De mindenképp meg kell neveznie valakit lehetőségként...


én így tudom.

1603. anyucika3 (válaszként erre: 1600. - 043b9396b5)
2011. jún. 8. 15:52

Ők tudnak már a babáról?Befogadnának?

Barátokra ne apellálj,mindenkinek megvan a saját élete,a saját gondjai.Nagyon sok barát elkopik ha baj van.És nem is normális dolog más nyakába varrni a problémáinkat.Neked nem néha kellene segítség,nem átmeneti,hanem tartós és biztos.

1602. anyucika3 (válaszként erre: 1598. - Vivir)
2011. jún. 8. 15:49

Te valahogy nem érted miről van itt szó....

Mi oka lenne neki 5 férfit megjelölni apának?Ő tudja ki a gyereke apja,és be is lehet bizonyítani.

Aki meg nem akarja,hogy kiderüljön,az nem nevezi meg,azt mondja nem tudja.Erre is van protokoll,hogy ilyenkor mit tesz a hivatal.

D ha az anyuka megnevezi az apát,akkor kivizsgálják Ő e az,ha nem ismeri el a gyerekét.

1601. 043b9396b5 (válaszként erre: 1597. - N.Eszter)
2011. jún. 8. 15:28
hogyne. a nagy szerelemben gondoltam: minek nekem érettségi, szakma, inkább jöjjön egy gyerek egy olyantól,aki nem szeretne. ennyire pénzéhes vagyok...
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook