Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A zsírt a kocogás vagy a futás égeti jobban? fórum

A zsírt a kocogás vagy a futás égeti jobban? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
63. Shally (válaszként erre: 62. - 3a35a2b906)
2008. okt. 28. 15:15

Szia!


Hány km-t futsz naponta, és hányszor egy héten? Hideg idő ellenére télen is jársz futni?

2008. okt. 28. 14:45

futás után tojást eszem de cak fehérje részét kb 10 darabot. vagy egy 250 grammos túrót. vagy iszom egy undorító ízű cytogen 360 pro itat. az ilyen szója, tojás, kazein, tejsavó fehérje apalú ital. egy adagban 20g fehérje. az 1kg-os doboz 3200ft egy adag asszem 30 grammos.olcsóbb mint ha húst ennék csak néha kell egy kis változatosság is.

Exnél meg más van. Már egy éve kirakott de pontosan tudja hogy rajta kívűl nem érdekel más nő, mivel még mindig ugyan úgy szeretem. Immáron 6 tetves éve. Szóval tudja, nem akar valszeg semmit se, mégis folyton rajtam van a leglehetetlenebb időkben mint pl lefekvés elötti utsó telcsizés nekem. Olyan mintha joker lennék a pakliban és nem tudná mi vagyok neki és tartogatna hátha én kellek neki, vagy mintha ha lenne is benne valami nem tudná mert tudatosan elnyomta hogy nem akar tőlem semmit se. Mindegy. Most már megszoktam, csak nem értem.

Fingom sincsen mi ideális 170cm mellé, meg mennyi izom van rajtad. Én vagyk most kicsit mínuszban zsír terén. Én 186 magas vagyok és 76kg de egyetlen egy gramm zsír sincsen rajtam most pedig szükséges lenne télre is valami takaró, meg amúgy is. Virslit szerintem amúgy inkább ne egyél. A marhaszemet is beledarálják kb, egyszer olvassad el mi van rajta. Én a legelső szónál, hogy bőrke már leakadtam. Na és azt még felvállalják valamit már ködösítenek vagy oda sem írnak. Van benne fehérje de főleg zsír az egész és mócsing. Ha fehérje akkor tútór, tojás, hal, száraz húsok, szója, hüvelyes termékek. Pl lencse is iszonyat jó kaja. 100grammban van ha jól tom kb 27 gramm fehérje, 50valamennyi gramm szénhidrát, tartalmaz rostot, zsiradék max 1,5gramm fele, és lassan felszívódó táplálék. Ha minden fontos aminosav meglenne benne akkor ehetnéd éjjel nappal, de nem elsőosztályú fehérje. A 100 szézalékos fehéjrék amiben minden ott van a tejtermékek, halak, húsok, tojás. Ha ilyeneket eszel mint lencse akkor érdemes variálni egy nap többfélét is. Választék van bőven. Aztán vannak még ételek amiben ha n em is ennyire sok de azért egész sok van. Mint gomba, karfiol stb. Zsírégetéshez k. jó kaja az ananász de nem konzerv hanem friss amit te szeletelsz fel, illetbe a brokkoli, mert mind a kettőben olyan enzim található ami segíti a zsírégetést. remélhetőleg szereted ezeket. Reggelire én soxor eszem túrót édesítővel, kockázok ananászt bele meg egy kis zabpelhyet rakok mellé. Finom, tápláló, segíti a fogyást, egészséges. De ha pl húst illetve bármilyen fehérjét eszel akkor mindig érdemes c vitamint bevenni mellé. Egyrészt maga a c vitamin is segíti a zsírégetést azok kívűl, hogy vitalizál és egészgéssé tesz, másrészt fehérje és c vitaminból állí elő a tested l-karnitint amit amúgy késztermékként is meg lehet venni ilyen body building boltokban. Az egy fehérje enzim ami jelen van a testedben csak sajnos sosem elég és a zsírsejtek szállításáért felelős. Mikor mozogsz és zsírt égetsz "ő" viszi a "kályhába" elégni a zsírt. De elég drága tud lenni, mindenesetre hatásos, nem úgy mint a fogyasztószerek amik mind kamuk. Ha ezelet tod amiket eddig leírtam akkor csont szárazva képes vagy lefogyni. Mellesleg ne mond, hogy elfogadod a tested és sosem lesz olyan amilyet akarsz. Ne akard hogy küldjek neked képet milyen voltam 117kg-al mert sugárba körbeokádod a szobát. Mostani képeket meg láthatsz rólam adatlapomon és elhiheted nekem nem simán trágya testem volt, sokkal rosszabb...igazából én azt szoktam meg és avval azonosultam valszeg lelkem mélyén mindig a dagi gyerek maradok, és soxor nehéz magamnak is elhinni ha lenézek vagy reggel kádból kilépve tükörbe futok, hogy az ott én vagyok, és hogy kb fél év alatt elértem azt a szintet. Hidd el ha beleteszed magad, okosan csinálod meg tudod ezeket az ismereteket, össze fogod magad fosni, hogy milyen leszel.

61. 53ee79a68b (válaszként erre: 60. - 3a35a2b906)
2008. okt. 28. 13:33

Barátnőmmel futottam, de szerintem ma már egyedül megyek, mert neki a tegnapi elég volt..

Mp3 lejátszóra már tettem pár pörgősebb számot ő lesz az én hű társam :)

Végül is 170 cm vagyok és most 74 kg.

Tehát ebből is mehet és szeretnék nem ilyen löttyedt lenni.. :P Jó, még nem vészes, de inkább feszüljön egy kicsit a testem, mint a háj ringatózzon illetve rezonáljon rajtam.. :)

Soha nem lesz tökéletes, ezzel tisztában vagyok, de amit lehet megteszem.

Te mit szoktál enni futás után? Sajt? Virsli?

Barátnőd meg lehet azért kapar, mert rájött mennyit változtál és nem kötődsz már hozzá.

Egy nőnek annál nincs rosszabb, ha nem érdekli egy pasit.. Hiába nem kell neki a srác, mint barát akkor is el akarja érni, hogy a pasi akarja őt. Tudod.. a tudat.. :P :)

Legalább is a környezetemben pár "kedves" nő ezt játsza..

Én azért választottam a pályát, mert ki van világítva és nem a mellék utcákban futok a kutyákat hergelve.. :)

2008. okt. 28. 08:14

egy darab főtt tojgliban nincsen sok fehérje..

ex csodálkozott, minden nap felhív többször is, éjjel is, hajnalban is, ma is már írt, de amúgy ugyan úgy játszik csak velem:D lelkiterrort akkorát kaptam tőle egy éve, hogy azóta csajra sem néztem.

Izomlázad nem lesz feltétlen ilyen hamar. Lehet még csak később jön ki. Mennyi felesleg van amúgy kb rajtad?

Lihegés futás alatt elég hamar megszűnik. Nekem ha kiesik 2 hét futás egyből visszajön:D Pár alkalom után azonban már beszélni is simán tudok. Mondjuk én sosem futottam egyenes terepen. A 2.kerület rohadék területén lakom, lehet felfelé futni a dombon:D Visszafele meg lefelé, de addigra annyira lekészül az ember, hogy kicsit sem jó érzés már. Nem tom futás közben mit csinálsz de szerintem vigyél magaddal zenét. Engem kifejezetten inspirál. Elképzelheted hogy Rocky vagy és marha tökös. Mellesleg az a zene pont jó futáshoz:D Sajnálom, hogy nincsen saját magamról videom, mert most valszeg szakadnék a röhögéstől. Egy éve elment a dagi gyerek futni péntek este amikor mindenki bulizott és részegen fetrengett az árokban. Berakta a fasza zenéket és akcióhősnek érezte magát:D Jó volt az:D Mondjuk a péntek esti futás még mindig felemelő érzés, mert tudom hogy a haverjaim ismeretlen nők közé szorúltak be agyonpiált állapotban és elhiszem magamnak, hogy én vagyok a tökösebb amiért ilyenkor is normálisan élek:D

59. 53ee79a68b (válaszként erre: 58. - 3a35a2b906)
2008. okt. 28. 08:05

Halihó!

Hűűűű.. nem is tudom hirtelen mivel kezdjem...

Ezt így hirtelen kora reggel fel kell fogni :)

Tegnap kb 50 percet próbáltam futással tölteni, ami abból állt, hogy lefutottam a focipályáig, az kb 8 sarok.. Persze akkor már sétálnom kellett mert nem kaptam levegőt :P :D

Ott pedig úgy csináltam, hogy félpályáig kocogtam a másik felét sétáltam.

Így is kellemesen elfáradtam, de nincs izomlázam se.

Utoljára talán a suli tesióráján futottam. :)

Annak is van már kb 5 éve.. :)

Itthon megettem egy főtt tojást. Nem semmi mennyit fogytál akkor.. Ennyi sporttal..

Gondolom az exed nagy szemekkel csodálkozik... :P

58. 3a35a2b906 (válaszként erre: 57. - 53ee79a68b)
2008. okt. 27. 19:43
ne égjen a fejed én egy éve 117kg voltam és a közérten kívűl az ágyik csoszogtam el aludni:D és hihetetlen gyorsan lehet fejlődni...egy hónap alatt brutálisan fejlődsz kitartásban de ugyan ilyen gyorsan össze is omlasz ha abbahagyod. ezt tapasztaltam én ősz kezdetével mert megfáztam egy hétig nem sportoltam aztán belustultam kiesett még két hét utána meg rohadt szarúl esett az egész. Fehérje azért kell sport után meg diéta alatt mert különben nem csak zsír jön le hanem izom is azt meg senki sem akarja. Ameddig futsz a zsír bomlik, de amint megállsz illetve abbahagyod a sportolást az izomzatodból kezd élni a szervezeted. Mozgás első kb 30 percében a szénhidráttartalékaid éled fel. Izomzatodban olyan 200-300gramm van májadban 150. Ha kiürült izomzatod glüko raktára akkor kezd el zsírból élni,de amint leállsz a mozgással zsírégetés minimalizálódik mivel a fehérje azaz izomzatod könnyebben lebontható.Mozgás során izomzatod ilyen kis makro sérülések érik és vissza kell pótolni. Egy adagban kb 30-40gramm fehérjét képes felvenni az izomzatod. De eleve akik diétáznak ezért fogyasztanak sokkal több fehérjét. Fehérjéből lesz a legnehezebben zsír. Szinte majdnem tuti hogy a felesleg belédrohad és kiszarod:D Elvileg normál napjaidon 0,75gramm fehérjére van szükséged testsúlykilogrammonként, hogy az izomzatod fenntartsad. Nem sokan figyelik ezt, ezért is van hogy 20-on nem tom hány év felett az ember élete végéig évente kb. fél kg izmot veszít. Szóval ha nem diétázol akkor eszerint egyél. ez egy 80kg-os ember esetében napi 60gramm fehérje. Ha diétázol akkor jóval többre van szükséged. Ha sportolsz akkor is más a helyzet. Én a napi adag nem azt jelenti hogy betolod egyben és le van tudva a nap, érdemes felosztani több részre. Mindenesetre sport után érdemes egy 40gramm fele. Ha elötte is tolsz egy 20-at egy órával, akkor sportolás közben kevesenn izmot veszítesz, kevesebbet kell visszapótolni a végére és akár izmosodni is fogsz ha nem diétázol már. Amúgy hatalmas külömbség van kalória és kalória között. Ha számolod mennyit eszel, züldségeket pl soha nem számold bele. Ha megettél 1000kalóriányi karfiolt akkor se. Negatív kalória azaz több energia megy el az étel megemésztésére mint amennyit tartalmazott. Ez a legtöbb gyümire is igaz. Én mikor diétáztam, napi 2000kalória fele ettem ami normál esetben kb arra lenne jó, hogy tartsam a súlyom. De nem ettem kenyeret meg semmi finomított terméket mert az hízlal ált ami gyorsan szívódik fel, meglöki a cukrod majd hirtelen leesik, májad pánikol kiengedi azt is ami a májadban volt és a sok cuccossal nem tud mit kezdeni, ezért rakja be zsírpárnákba. Szóval én napi 150gramm szénhidrátot fogyasztottam. Sport elött pufi rizseztem az egy komplexebb szénhidrát és hamarabb is szívódik fel, de kiadós sport esetén ez jól jön. A maradék kalóriákat azt a kb 1400kalóriát fehérjével és zsiradékkal oldottam meg. nem tod elvileg agramm szénhidrát 4 kalóriát jelent, fehérje ugyan így, zsiradék 9. Szénhidráttartalékaid ha tele vannak akkor egyetlen egy plussz gramm is zsírba megy már. Fehérje mint írtam ha nem kell testednek többnyire kijön a wc-n vagy izmot épít tested belőle. Zsiradék meg ha fölös a tested száámára, már alakítgatni sem kell nagyon, megint csak a párnáidba megy. Atkonson diétát azért nem ajánlanék én sem, mert az beteges már. Napi 150gramm szénhidrát még pont elmegy diéta alatt de akkor tényleg egyél sok fehérjét. Halat, húst, tojást, túrót, szóját vagy vehetsz fehérje port is.Én spéci mindig vettem fehérje port is, lassan felszívódót ami mindig táplálta az izomzatom. Éjszaka mikor alszol akkor ugye nem eszel, így reggelre ha te nem is de izomzatod megint csak éhezik már és magát kezdi el lebontani ha csak nem volt valami fehérjében gazdag vacsorád. Reggelire is érdemes fehérjét enni. Ja és gondolom elolvastál már ezer cikket a neten, akár itt is az oldalon. Ne dőlj be egyiknek se, mert iszonyat baromságokat hordanak össze és általában pont az állítólagos tanult szakemberek. Én megnéztem milyen egy kondis hülyegyerek diétás ideje mert az egész közel áll még a valósághoz és ha nem mindenütt de sok helyen fedi a valóságot, illetve kísérleteztem magamon:D Vannak ételek amiből ha sokat eszem sem hízlal. Pl volt amikor megettem napi 5kg almát és kb 1kg túrót fehérje miatt. Maga az alma lett volna 350gramm szénhidrát és 1600 kalória, túróval együtt már 2600fele plussz ettem én mást is azért:D de valszeg alma is közel áll a zöldségek negatív kalóriás szintjéhez, vagy ha valamennyit ad is, valszeg kb az ötödével ha kellene számolni. Szóval sok étel van amit nem is nagyon érdemes beleszámolnod. De a fehérje nagyon fontos diéta alatt, máskülönben mire lefogysz elveszted azt ami volt.Én mikor elkezdtem fogyózni ezt nem tudtam és rengeteg le is jött rólam. Szerencsére azért maradt elég meg létezik izommemória és könnyebb utána visszaszedni, de ugyan úgy munka azért.Ha nagyon edzetlen vagy akkor meg canga egyszerűbb az elején, vagy szobakerékpár. Nekünk szerencsére volt itthon, reggel kelés után még azt sem tudtam hol vagyok de pattantam fel 45 percre. Aztán 1 hónap végére már napi kétszer 45 perc lett. Aztán már 60 percek. Persze nem kell ennyit ez csak én hülyeségem volt, eleve azért kezdtem el fogyózni mert ex kirakott 5 év után és kénytelen voltam rájönni ha ő is volt a dög mert becsapott, hazudott, megcsalt stb, de én elég gyatrán ronda voltam:D szóval sok kitartást neked...nekem iszonyat hiányzik az az időszak amibe te most kezdesz. Jó volt látni az eredményeket és küzdeni, keményebb leszel kívűl belűl, teljesen megváltozol tőle. Most izompakolásban próbálom ezt a filinget elérni csak kicsit lassabb:D
57. 53ee79a68b (válaszként erre: 56. - 3a35a2b906)
2008. okt. 27. 19:03

Ég a fejem, de tudod mikor sportoltam én utoljára? :P

A focipályára megyünk futni, örülök ha egy kör meglesz, nem egy óra futás.. :)))))

Nem akarom és nem is tudom egy nap alatt megváltani a világot :)

Biztos én vagyok a nagyon kezdő, de a fehérje minek? Beépül az izomzatomba, addig oké..

56. 3a35a2b906 (válaszként erre: 55. - 53ee79a68b)
2008. okt. 27. 17:25
a kocogás sokkal jobb mint ha keményen futsz. kocogva el lehet menni egy órára futni keményen már nem fogsz arra gyúrhatsz egy évet. bár nem tom mi is a kocogás akkor. hazafele suli mellett van autóknak egy sebesség mérő óra nekem mindig 10km\h-t ír és szerintem az ilyen futás ls kocogéás közötti kényelmes tempo. kocogva a zsír is jobban ég rajtad. ha hazaértél akkor viszont mindenképp toljál be magadba egy 50g körűl fehérjét mert izomzatod egyből felveszi mind, de ha mind nem is akkor meg éjszakára ott van és nem rohad le a vázizomzat. valaki 2.kerületi jöhetne futni mert én egy éve tolom és most kezdek hülyét kapni az egyedűl sportolástól, haverok meg csak esznek és isznyak futni már nem akarnak
2008. okt. 27. 16:33

Sziasztok!

Ma kezdem a futást és az étrendem átalakítását.

Sajnos időm miatt csak este 8 körül tudok menni.

Kocogásra gondoltam, főleg első alkalommal..

2008. okt. 25. 10:16
kocogás.....futásnál ha valaki nem elég edzett túl magas lesz a pulzusszám és már a zsírégető tartományon kívűlre kerűl amikor inkább izomzatból kezd el energiát nyerni. izmot meg senki sem akar veszteni...
2008. okt. 22. 22:22
Sziasztok! Csatlakozhatok? Fel eve futok heti 3szor fel orakat, 45 perceket. Engem nem nagyon erdekel, hogy fogyjak, inkabb az allokepessegem novelese es az, hogy mentalisan jobb legyen... Ti?
2008. okt. 20. 04:48
Az a lényeg mindkettQ jó valamire. : )
51. ALLICS
2008. okt. 6. 16:04
Szerintem tök mindegy a lényeg,hogy mozogj!
2008. aug. 4. 11:12
állítólag a tempós séta, mert ott van ideje a szerevzetnek elkezdeni bontogatni a zsirt, de azt is 20 perc után kezdi el. de szerintem a futás is jó, hatásosnak hatásos az biztos!
2008. aug. 3. 16:37
Kocogás, és az nem is olyan fárasztó :) legalábbis kellemesebb mint a futás!!
48. fce93906a8 (válaszként erre: 3. - Zsuzso100)
2008. aug. 3. 13:59
sztem pont fordítva volt az..
2008. aug. 3. 13:56
sztem is a kocogás. a futás több kaóriát a kocogás több testzsírt (végeredmény kb ugyanaz) de kocogva többet is bírsz. (én ha futok fél óra ha kocogok 1 óra is) de tök jó az interval (koc., sprint, koc., sprint.....)
46. 1324
2008. márc. 23. 17:03
futás
2008. márc. 23. 17:03
Futás
2008. jan. 13. 11:19
30 fokban téliruhában nagyon jó a zsírégetés !
2008. jan. 12. 22:18
A kocogás.
42. supin
2007. dec. 30. 15:10
A kocogás de inkább ne egyél hizlaló kaját
41. Kinő
2007. dec. 30. 14:23
A kocogás, vagyis ha 8 km/h-nál nem futsz gyorsabban, az a tempó égeti a zsírt. Ha gyorsabban futsz az már erősítés, izomépítés.
40. dundy
2007. okt. 23. 05:33
szerintem a kocogás, ill. váltás a 2 között.
2007. okt. 19. 14:40
Személytõl függ, vagyis, hogy ki mennyire bírja a futást. Én kocogni szoktam, egyenletes tempóban, egyénileg. Néha a párommal együtt kocogunk. A lényeg az, hogy izzad ki magadból a zsírt, szó szerint. Eleinte pulcsit vettem föl, hogy jobban izzadjak, a hatása meg is volt.
2007. júl. 8. 18:51
Én futok. Mivel se pulzusmérő órám, se stopperem, fülemre teszem a zenét, és annak megfelelő tempóban futok. olyan sorrendben vannak a számok, hogy egyszer tempós, pattogós van, máskor lassúbb, így a futás intenzitását a zene tempója diktálja, teljesen furcsa volna nem tempóra mozogni. Szóval, hol kocogok, hol futok mint egy állat. indezt olyan 35 percig bírom salakpályán. és nem is uncsi.
2007. júl. 8. 18:41
Termeszetesen a futas.
36. cukilany (válaszként erre: 35. - Szofka)
2007. jún. 19. 18:16
Ebben az esetben azt éred el, hogy nem hízol... szívesen
35. Szofka (válaszként erre: 34. - Cukilany)
2007. jún. 19. 17:53
Hat, igen, az edessegeknek nem tudok nemet mondani..! Koszi szepen a tanacsokat!
34. cukilany (válaszként erre: 32. - Szofka)
2007. jún. 19. 17:18
Egyébként többet számít mit eszel és mennyit a változáshoz...
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook