Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A pneumococcus elleni védőoltás beadatásáról: igen v. nem? fórum

A pneumococcus elleni védőoltás beadatásáról: igen v. nem? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
319. 14775640c4 (válaszként erre: 314. - Talian35)
2008. júl. 1. 12:06

ja persze ,akkor saját magad cáfolod:)

azt mondod hogy ma jóval betegebbek mint régen. pedig régen is volt oltás és most is.

hogy is van ez?

azt mondod még hogy az oltás gyengíti az immunrendszert, de mégis a mai gyerekek betegebbek mint a régiek.

akkor mégsincs igazad. mert ha az oltás gyengítené az immunrendszert valóban akkor a mai gyerekek nem lennének betegebbek a régieknél. egyformán betegek lennének, mert régen is volt ugyanúgy oltás.

tehát annak hogy a gyerekek immunrendszere egy rakás sz*r semmi köze az oltáshoz hanem amit eszel, és ahogy mozogsz. ahhoz van köze.

318. Talian35 (válaszként erre: 311. - Böbe83)
2008. júl. 1. 12:02
ezt úgy értettem, hogy HA nem lenne oltás diftéria ellen, az jóval kevésbé lenne veszélyes mint az AIDS.
317. 1eb84e4bad (válaszként erre: 314. - Talian35)
2008. júl. 1. 11:59
Nem minden védőoltás gyengíti az immunrendszer! és az, hogy a gyerkőcök betegebbek, az attól is van pl, hogy a mai gyümöcsöknek, zödségeknek jóval keveseb a tépártéke, mint pl 100 évvel ezelőtt. Emellett rengeteg mesterséges anyagot használunk külsőleg és belsőleg is.
316. Diana80 (válaszként erre: 307. - Talian35)
2008. júl. 1. 11:59

Ez azert nem egeszen igy van!!

Mi Nemetorszagban elunk, es igenis be kell oltatni a gyereket ha majd bolcsibe, oviba akar menni. A Ferjem amerikai es valoszinu hogy mire a Kisfiunk mar oviba megy ott fogunk elni es ott is kotelezo az oltas ha kozossegbe akarod adni a gyereked!

315. 1eb84e4bad (válaszként erre: 311. - Böbe83)
2008. júl. 1. 11:57
:-))
314. Talian35 (válaszként erre: 312. - 14775640c4)
2008. júl. 1. 11:50

Azért is irtam, hogy ez csak az én véleményem :-)


Mindenesetre akárhogy is nézzük, ma jóval betegesebbek a gyerekek. lehet, hogy a Tied épp nem, de sokan igen. Menj be egy oviba, állandó köhögés, takonyfolyás a jellemző, sok fülgyulladás. Ennek mi az oka? (ne azt ird, hogy szerintem a védőoltás, mert én sem azt mondom, hogy attól. Pusztán azt mondom, hogy a védőoltás gyengiti az immunrendszert és ezáltal a szervezet kisebb fertőzésekkel sem birkózik meg).

313. Talian35 (válaszként erre: 310. - Drnéni)
2008. júl. 1. 11:47
Csak éppen az kérdéses, hogy a védőoltás és a benne lévő kemikália nem vált-e vajon ki egyéb zavart az immunrendszerben? Mert nem olyan egyszerű a dolog, hogy ellenanyag termelődik, azt megjegyzi az immunrendszer és innentől kezdve már ellenálló a szervezet. Túl bonyolult, amit soha senki nem vizsgált. Nem vizsgálták, hogy a káros anyagok az oltóanyagból lerakódnak-e valahol, hogy bejut-e az agyba, idegrendszerbe.
312. 14775640c4 (válaszként erre: 309. - Talian35)
2008. júl. 1. 11:36
azért ez nem teljesen igy van...
311. böbe83 (válaszként erre: 309. - Talian35)
2008. júl. 1. 08:13
szerintem attól, hogy van AIDS nem kell meghalni diftériában, ha az ellen van védőoltás... de ez csak az én véleményem. :)
310. drnéni (válaszként erre: 309. - Talian35)
2008. jún. 30. 23:17
a gond csak az, hogy ha az immunrendszer előzetes felkészítés nélkül megy neki egy betegségnek, vagy le tudja gyózni magától, vagy nem (ez esetben a beteg meghalhat). A védőoltás aktív immunizálász jelent, olyan, mintha az immunrendszer előzetesen információhoz jutna az ellenségről, így amikor az ténylegesen támad, felkészülten fogadja, és vagy ki sem alakul a betegség, vagy enyhébb formában. A passzív immunizáélás persze más, ekkor magát a "védőanyagot" adják be, mintegy helyettesítve az immunválaszt.
309. Talian35 (válaszként erre: 308. - Drnéni)
2008. jún. 30. 23:09

Az AIDS-et egyelőre semmi nem múlja felül. 30 éve nem találnak rá megoldást. Vagy nem akarnak?

Én úgy látom, a betegségek ellen az immunrendszer véd, nem a védőoltás. Amivel az immunrendszer nem birkózik meg, azon a védőoltás sem biztos hogy segit. De ez csak az én véleményem :-)

308. drnéni (válaszként erre: 306. - Talian35)
2008. jún. 30. 23:00

A pestis máig szedi áldozatait, csak nem Mo-n. Ahol még van, ugyanúgy szedi az áldozatait. Megfelelő higiénés viszonyok kialakításával sok fertőző betegség terjedése korlátozható, de ez nem jelent eradikációt. Arra csak a kötelező vo. képes, ld. feketehimlő. (Bár állítólag azt se sikerült.)

Az a baj, hogy aki nem oltatja be a gyerekét, az arra bazíroz, hogy a többi gyerek úgyis be van oltva: tehát az ő gyereke boztonságáért is csak a többi szülő vállalja az oltás kockázatát. (Ami szerencsére nem nagy.)

307. Talian35 (válaszként erre: 303. - Drnéni)
2008. jún. 30. 21:37
Amúgy meg a pontositás kedvéért, sem Németországban, sem Ausztriában NINCS kötelező oltás, még passziv oltási kényszer sincs. Oltási ajánlás van. DE nincs kizárva a közösségből az, aki nem oltat.
306. Talian35 (válaszként erre: 303. - Drnéni)
2008. jún. 30. 21:35

Bocsánat de mikor volt, hogy beszüntették a gyermekbénulás elleni vakcinát Németországban? Mert ez igazán újdonság :-)

A mobilitást egy percig nem vitatom, de ilyen erővel félhetünk ebolától, leprától, meg még egy csomó mástól. Amire nincs oltás :-)

És végül de nem utolsósorban: a pestis is elmúlt (részben előfordul még 1-2 helyen) oltás nélkül. Ez hogy lehetséges? :-)

305. böbe83 (válaszként erre: 302. - Drnéni)
2008. jún. 30. 20:41
ez igazán jó hír :) a második gyerek is kap szurit akkor :) ( egyébként is kapna)
304. 14775640c4 (válaszként erre: 303. - Drnéni)
2008. jún. 30. 20:35
erre mondom hogy jobb félni mint később megijedni
303. drnéni (válaszként erre: 294. - Talian35)
2008. jún. 30. 20:22
Erre hoznék egy ellenpéldát: amikor Németországban megszüntették a gyermekbénulás ellen vakcinát, a járvány 1 éven belül újból felütötte a fejét, úgyhogy visszatértek a kötelező oltáshoz! Ma az emberiség nagy mobilitása miatt (naponta milliók utaznak repülőgéppel a világ egyik feléből a másikba) a kórokozók is sokkal mobilisabbak, mint akár 50 éve, az óvatosság ma sokkal inkább indokolt, mint korábban. A németországi esetet sikerült felgöngyölíteni: a fertőző forrás török bevándorlók kislánya volt, aki az otthon töltött szünidő alatt gyűjtötte ba a kórokozót, de nála csak enyhe lefolyású betegség alakult ki, senkinek eszébe se jutott elkülöníteni az osztálytársaitól.
302. drnéni (válaszként erre: 299. - Medike01)
2008. jún. 30. 20:14

Csak hogy ne maradjon bent a hiba: szeptember 1-től ingyenes lesz a Prevenar oltás (Pneumococcus elleni) a 2 év alatti gyerekek számára, a későbbiekben esetleg majd kötelezővé is teszik, de egyenlőre nem.

Egyébként szerintem érdemes beadatni: sokkal, de sokkal nagyobb az esélye, hogy egy egészséges gyerek súlyos Pneumococcus fertőzést kap, mint az esetleges oltási szövődmény jelentette veszély. Ez persze nem vonatkozik az immunbeteg vagy korábban oltási szövődményben megbetegedett gyerekre.

301. Talian35 (válaszként erre: 298. - Böbe83)
2008. jún. 30. 19:18
A túl ellenző nem megfelelő, de szvsz a túlaggódással semmire sem megyek és nem védi meg jobban a gyereket, mint aki kicsit lazábban kezeli a dolgokat (ezt mindenre értem).
300. 14775640c4 (válaszként erre: 298. - Böbe83)
2008. jún. 30. 16:53

harc bizony:((

szerintem a középút a jó és az ha hallgatsz az anyai ösztönödre, ami megsúgja hogy helyes-e az oltás vagy sem.

ez a lényeg semmi más

299. medike01 (válaszként erre: 297. - 09ca1d3343)
2008. jún. 30. 13:47

Szia!


Én hónapokig tudakozódtam a témában, mire végre határoztam a gyerek beoltásával kapcsolatban.

A helyzet a következő lett:

A lányom 2 éves és 3 hónapos.

Amint lehetett, beadadtam neki a bárányhimlős oltást. (okok: bölcsi + én hat hónapos terhesen lettem bárányhimlős és ettől mindenképpen meg szerettem volna óvni)

Csütörtökön megkapta a kullancsos oltás utolsó adagját és a meningococcus okozta agyhártyagyulladás elleni oltást.(okok: kullancsilag elég fertőzött helyen lakunk, a másik meg elég gyakori)

A pneumos oltást nekünk egyelőre sem a védőnő, sem a házi és sem a gyerekorvos nem ajánlotta, mert inkább csak a betegeskedő, gyengébb immunrendszerű gyermekeknek javasolják. A kislányom meg szerencsére (kopp-kopp) még nem volt beteg.

Viszont tudom, hogy tervezik ősztől berakni a kötelező oltások közé.

Ha ez így lesz, akkor természetesen én is be fogom adatni a leányzónak, mert ha más gyereknek kötelező a védettség, akkor ő se maradjon ki.


Na, ami oltási történetünk egyelőre ennyi.

298. böbe83 (válaszként erre: 297. - 09ca1d3343)
2008. jún. 30. 13:09

Hát igen, kissé harc lett.

De szerintem, a kisgyerekednek, akkor se lesz valószínűleg baja, ha nem adatod be, meg akkor se, ha beadatod. Csak én pl kicsit túlaggódós vagyok, talian meg kicsit túl ellenző.

De ha utánanéztél biztos jól döntessz majd.

2008. jún. 30. 13:01

Sziasztok Lányok!


Úgy látom megint kicsit elfajult a fórum lényege... Sajnos.

Az elején alig volt pár hozzászólás,aztán megindult a lavina! Tényleg nem értem miért, kinek mire jó ez az egész !


Feltettem egy egyszerű kérdést, nem erre számítottam, hogy harc lesz belőle.


Annyi megjegyzésem van még, hogy a közlekedési balesetek ellen legjobb védekezés ha nem ülünk autóba ugyebár, a Kresz sem véd meg.

Ennyi energiával a gyereket tartsuk burokban, és tutti nem kap el semmit, nem igaz?

Mindent elolvastam már a pneumo-ról, beleértve az ilyen fórumokat is.

Most ott tartok, hogy a bárányhimlő ellenit beadatom,mert a bölcsiben is javasolták,meg a dr.néni is, hogy enyhébb lefolyású az oltás mellett.


A pneumo-val kapcsolatban még várakozó állásponton vagyok, okt.-ben kezdjük a bölcsit.


Remélem addigra sikerül döntenem, és itt is rendeződik a helyzet!

2008. jún. 30. 12:34

Lányok!!

Tényleg ne veszekedjetek most már.

Lejjebb írtam például nálunk olyan súlyos beteg volt a pici, hogy ha nem kapja meg a prevenart akkor MEGHALT volna akkor ott abban a pillanatban leszartam az árát is és azt is, hogy bármi szövődménye lehet ha annak az az ára hogy a gyerekem tovább éljen. Amikor arra kelsz éjjel hogy a gyermeked minek után a kórházból kiadták mondván hogy nem tudnak már mit csinálni vele és éjjel ordít a fájdalomtól majd 3 órás intenzív ordítás után mindkét füléből sűrű genny kezd el folyni még én magam is beadtam volna neki.

Béke nektek:)

295. 1eb84e4bad (válaszként erre: 289. - Talian35)
2008. jún. 30. 12:29
Védekezünk az ellen is. Ezért van a KRESZ!!!!
294. Talian35 (válaszként erre: 293. - 14775640c4)
2008. jún. 30. 12:01

azt irtam pusztán, hogy én nem látom olyan fenyegetőnek mint amennyire mondják hogy fenyeget. Rendszeresen félreolvasol!

A világ sok más JÓVAL FEJLETTEBB országában az oltás szabad döntés. Ezek szerint ők felelőtlenek?

Járványok ma is vannak. Ott van a tbc. Egyre többen betegek. Vagy van AIDS. Nincs rá oltás. Egyik járvány megy, másik jön.

Volt pestis, az is elmúlt oltás nélkül, nem? :-) Vagy pont a pestistől nem kéne félnünk? És a diftériától meg igen? Ez hogy is van akkor?

2008. jún. 30. 11:43

még egy hozzáfűzni valóm lenne. komolyan ugy érzem felelőtlenség olyat mondani hogy a régi járványok már nem is veszélyesek, és szerinted nyugodtan függesszék fel az oltást.mert hát ez ugyis csak becsapás...a kormány agyjátéka.vagy mije

a járvány azért nem veszélyes mert az oltásokkal nem engedik hogy terjedjen.honnan veszed hogy ha az oltást eltörölnék nem törne ki ugyanúgy?

hm?


de mindegy igenis aki ugy gondolja oltassa be a gyerekét. informálódjon tapasztalatot gyűjtsön. és döntsön.

és nem bescülöm alá mert nem ugy gondolkozik

2008. jún. 30. 11:34

komolyan nem értem miért vitatkozunk olyan dolgon aminek semmi értelme.

ugyanis mindenki azt tesz amit akar. ha oltatni akar akkor tegye. ha nem akkor ne tegye. de egy a lényeg hogy megyek dolgozni.ennyi volt az erre fordítandó időm. azért irigyellek,hogy ennyi időd van agyalni olyanokon hogy tudnád belebeszélni másokba hogy az oltás milyen ártalmas dolog.

291. 14775640c4 (válaszként erre: 289. - Talian35)
2008. jún. 30. 11:30

hogyne védekeznék bakker. ott a biztonsági öv a gyerekülés stb...

akkor az mi?

és igen lehet hogy diftériára oltás nélkül kicsi az esélyem.

ugyanugy mint oltási szövődménybe megbetegedni,

ha erre a betegségre beadatom..


csak tudnám miért rettegsz igy az oltási szövődménytől?

annyira kicsi az esélye hogy abba betegedik meg a gyereked

290. böbe83 (válaszként erre: 289. - Talian35)
2008. jún. 30. 11:25
ebben nincs logika, az ember megpróbál védekezni, ahogy lehet. Oltás, biztonsági gyerekülés, víztisztítás, csatornázás stb....
❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook