Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A pneumococcus elleni védőoltás beadatásáról: igen v. nem? fórum

A pneumococcus elleni védőoltás beadatásáról: igen v. nem? (tudásbázis kérdés)


169. Talian35 (válaszként erre: 166. - Jk)
2008. jún. 5. 16:22
2010-ben. Hol van az még? Addig összeomolhat az egész egészségügy.
168. Jk (válaszként erre: 165. - Talian35)
2008. jún. 5. 16:22

egyébként téged tényleg az éltet ha kiborítasz másokat.

tényleg jól érzed így magad??

nem kell válaszolni!

hírdesd az igét!

167. Jk (válaszként erre: 166. - Jk)
2008. jún. 5. 16:14
ja bocsánat. nem kötelező csak ingyenes. de azért ez is jelent valamit nem. és ne azt mond hogy pénz
166. Jk (válaszként erre: 165. - Talian35)
2008. jún. 5. 16:13
kötelező lesz.
165. Talian35 (válaszként erre: 164. - Jk)
2008. jún. 5. 16:09

tudod rajtam kivül akkor még elég sok "felelőtlen" anya van a világon. tudsz valamit a csecsemő idegrendszeréről? Semmit. Azt látod mi a topik cime? Pneu oltás igen vagy nem. Nem kötelező, vagy igen? Akkor meg miről beszélsz?

Hát ez a tipikus hogy amin kicsit "gondolkodni" is lehet/kéne azt inkább letámadjuk. Helyette csevegünk inkább "Mit csináltál 11-kor?" Mit reggeliztél ma? Szinvonalas, igazán nagyon gondolkodásra késztető topikok :-)) Csak igy tovább!

164. Jk (válaszként erre: 159. - 1eb84e4bad)
2008. jún. 5. 15:57

kricat!

ne légy idegess ettől az osztrák dumától. tipikus. és nem is lehet tőle mást várni.


soha nem fogja belátni hogy felelőtlen, legfeljebb akkor ha meghal a gyereke. de lehet akkor is büszke lenne magára, hogy nem volt asztmás a gyereke.

tanulmány meg tájékozódás..ezt hajtja folyton.

nagyapám se vett be semmilyen gyógyszert a mellékhatás tanulmányozása után.... ja hogy nincs is nagyapám?!

163. Jk (válaszként erre: 162. - Talian35)
2008. jún. 5. 15:52

Az osztrákok és németek ........

nem hiszem hogy legjobb példa őket követni és utánozni, mint azt a történelem már bizonyította párszor.


szegény ocvoda nincs felkészülve felelőtlen szülőkre. elképzelni se tudja, hogy van aki nem oltat be.......

162. Talian35 (válaszként erre: 161. - 1e958693ca)
2008. jún. 5. 15:23

De külföldön (Ausztriában és Németben) NINCS passziv oltási kényszer sem

Amúgy most beszéltem egy barátnőmmel, nem kérte a bp-i ovi az oltáskönyvét :-)

161. 1e958693ca (válaszként erre: 158. - Talian35)
2008. jún. 5. 15:07
Ha oltás nélkül nem veheti fel törvény szerint az ovi, akkor a magánovi sem, akár itthon, akár külföldön.
160. Talian35 (válaszként erre: 159. - 1eb84e4bad)
2008. jún. 5. 13:03
Én magamat? Már elnézést de mintha Te beszéltél volna félre :-) Jöttél nekem hogy micsoda felelőtlen szülő vagyok nem oltatom a gyereket agyhártyagyull. ellen - mikor nincs is kötelező oltás ellene??? Ilyen erővel még elég sok ezer felelőtlen szülőt pirongathatnál meg, mert nem oltatja be a gyerekét.
159. 1eb84e4bad (válaszként erre: 150. - Talian35)
2008. jún. 5. 12:49

MIttudomén hogy van-e iylen tanulmány. De őszintén, nem is érdekel.

Túlbonyolítod. Magadat.

158. Talian35 (válaszként erre: 157. - 1e958693ca)
2008. jún. 5. 11:39
Külföldön????
157. 1e958693ca (válaszként erre: 152. - Talian35)
2008. jún. 5. 11:38
Magánovi, magánsuli ezzel törvényt sért.
156. Talian35 (válaszként erre: 155. - Böbe83)
2008. jún. 5. 11:29
a gyógyszer az egy más kategória, bár megköszönöm ha megirod melyik. Én is olvasok egy könyvet egy gyógyszerésztől, de azért 15 év tanulmányozás ebben sem szerepel :-)
155. böbe83 (válaszként erre: 154. - Talian35)
2008. jún. 5. 11:23
mindenesetre a gyógyszertan könyvek ezt írják... és valszeg van protokoll erre. Egy gyógyszer kifejlesztése, nagyon drága ezérta piacra kerülés után 15 évig csak az adott gyógyszergyár árulhatja az anyagot, ezután válik un generikummá, amikortól olcsóbb és mindenki használhatja. minden gyógyszercég előállíthatja.
154. Talian35 (válaszként erre: 153. - Böbe83)
2008. jún. 5. 11:02

Nem tudom nekem nincsenek ilyen adataim hogy 15 évig tanulmányoznának egy oltást. Elég költségesnek hangzik.


Visszavont vakcinák: Hexavac, Tico-Vac, volt egy Rota elleni de az úgy tudom itthon nem volt kapható, és volt még egy kullancs elleni mindjárt megnézem a könyvet. Ez az elmúlt 5-6 évben történt.


"a vivőanyagokat pedig ugyanolyan tanulmányokkal ellenőrzik a bevezetés előtt, mint magát a hatóanyagot." ezt erősen kétlem, még a szakember sem tud ilyenről.

153. böbe83 (válaszként erre: 149. - Talian35)
2008. jún. 5. 10:53

nem a három napos megfigyelésről beszélek, hanem a 15 éves tanulmányokról a bevezetés előtt.


melyik vakcinát?


Épp azt magyarázom, hogy ma már elölt vírusokkal oltanak, és baktériumok egy része kerül az oltóanyagba. a vivőanyagokat pedig ugyanolyan tanulmányokkal ellenőrzik a bevezetés előtt, mint magát a hatóanyagot.

152. Talian35 (válaszként erre: 148. - 1e958693ca)
2008. jún. 5. 10:43

Igen de ott általánositottam, valóban pontatlan volt a megfogalmazás, igy javitom: egyes betegségeknél más és más az átoltottsági arány, az MMR-nél alacsonyabb (ha jól emlékszem Angliában 60% körül) de megnézem pontosan. A nyugati országokban(legalábbis Németo és Ausztria) egészen biztosan passziv oltási kényszer SINCS, a gyerek VIHETŐ közösségbe oltás nélkül IS. Franciaországban DiTe oltás kötelező, anélkül nem vihető óvodába a gyerek. A többi országot nem tudom, mindenesetre már Szlovákiában is csak ajánlottak az oltások. Ettől függetlenül ahol van passziv oltási kényszer, ott is viheted a gyereked magánoviba-suliba, ott nem kérik.

A járványokról igen tudok, egy percig nem hallgatom, csak éppen nem jelenthetjük ki, hogy KIZÁRÓLAG oltatlanok körében terjed!

151. Talian35 (válaszként erre: 147. - Böbe83)
2008. jún. 5. 10:38
Én különválasztottam, ez a topik a pneu-ról szól, kricat jött azzal hogy én felelőtlen szülő vagyok mert nem oltom a gyerekem agyhártyagyuszi ellen. Azt nem tudta megmondani melyikre gondol mivel kötelezőben nincs agyhártyagy. elleni oltás :-))
150. Talian35 (válaszként erre: 146. - 1eb84e4bad)
2008. jún. 5. 10:37

A kettő összefüggését nem értem, elmagyarázod?


Én arra irtam, hogy nem jársz emberek közé (amúgy kérdés volt), hogy ma feljövőben van a szamárköhögés a felnőttek körében, tehát ha emberek közé mész, a MÉG NEM oltott gyereked is elkaphatja. Akkor mit csinálsz?

Amúgy meg a kérdésemre ez minden csak nem válasz. Én azt kérdeztem, van-e olyan tanulmány ami bizonyitottan kizárja hogy a mai modern autoimmun betegségek NEM LEHETNEK az oltás mellékhatásai.

149. Talian35 (válaszként erre: 145. - Böbe83)
2008. jún. 5. 10:34

"nincsenek vizsgálatok az oltóanyagok bevezetése előtt"


én nem ezt irtam böbe. Azt irtam, hogy sokkal körültekintőbb vizsgálatok kellenének. 3 napos megfigyelés nudli. Az idő és a pénz szorit, tudom, de ez ne a gyerek rovására menjen. Az utóbbi években is előfordult rendszeresen, hogy egy-egy vakcinát visszavontak. Nyilván azért, mert időközben, nagyobb populáción történt vizsgálat során megállapitották, hogy túl sok a mellékhatás. Erről beszéltem.

"Ma már a kórokozónak csak ezt a kis részét szokták betenni az oltóanyagokba." és a maradék? Az aluminium? A fenol? A formaldehid? A különböző állati szerveken tenyésztett virusok? Ezt mind tudják hogy mit csinál a szervezetben? Ez hol van, mert érdekelne :-)

148. 1e958693ca (válaszként erre: 135. - B75564a819)
2008. jún. 5. 10:09

Ha már idéztetek tőlem , átjövök én is ide. Sajnos a nagy nyugati liberális oltási helyzetben is vannak járványok-válaszom Talian akárhanyadik hozzászólására. A Védőoltás c. topikban le van írva, az adatokat napilapokból, hírportálokról, orvosi hírportálokról vegyesen szedtem. Voltak járványok (kanyaró) az előző években Olaszországban, Egyesült Királyságban, Franciaországban, Ausztriában, Németországban.

Az elgondolkodtató, hogy Talian azt írja, hogy a nyugati országokban nem kötelező az oltás (egyébként passzív oltási kényszer van, a gyerek nem vihető közösségbe, ha nincs oltva), ezért nem magas az átoltottság. Aztán, ha ilyen tanulmányt kéne írni, mindjárt arra hivatkozik, hogyhát hiszen az átoltottság nagyon magas, 90-99%-os. Akkor most kedves Talian, hogy is van ez?

(Amúgy szakértőnek nem tartom magam-nem is ezt írtad-, de ez a szakmám, ha úgy tetszik, hivatásom.)

147. böbe83
2008. jún. 5. 09:52
Szerintem amúgy külön kéne választani a kötelező és nem kötelező védőoltásokról szóló vitatkozást. Merta kötelező védőoltásokat beadatni fontos az egész társadalom számára, míg a választható védőoltásnál az egyén van előtérben.
146. 1eb84e4bad (válaszként erre: 144. - Talian35)
2008. jún. 5. 09:26

"1. Létezik-e (min. 30 éves) tanulmány arra vonatkozóan, hogy az oltásoknak lehetnek-e (vagy biztonsággal nem lehetnek) hosszútávú mellékhatásai? (asztma, allergia, autizmus, diabétesz, rák, leukémia és az összes autoimmun betegség)."

Erre reagálva írtam, miután egy másik fórumon azt írtad nekem, biztosan nem járok emberek közé.

145. böbe83 (válaszként erre: 136. - Talian35)
2008. jún. 5. 09:10

léteznek.

amúgy elolvashatod a bacillusvadászok c. könyvet és megtudhatod mennyi munka volt egy egy oltóanyag feltelálásakor.

Nem gondolhatod, hogy nincsenek vizsgálatok az oltóanyagok bevezetése előtt?!

Persze, nem biztos, hogy semmilyn mellékhatása nem lehet az oltóanyagoknak, vivőanyagoknak... de ezek haszon-kockázat elven működnek. Ma evidencián alapuló orvostudományban élünk, ahol csak azokat a szereket alkalmazzák, amiknek bizonyított előnye van.

Ma már az oltóanyagoknál bizonyítottan tudják, mi mivel lép reakcióba a testben, és mik a legfőbb antigének, amik ellen a szervezet ellenanyagot termel. Ma már a kórokozónak csak ezt a kis részét szokták betenni az oltóanyagokba. Egy két kivétellel.

144. Talian35 (válaszként erre: 143. - 1eb84e4bad)
2008. jún. 4. 21:48
Jó de akkor melyikre??
143. 1eb84e4bad (válaszként erre: 141. - Talian35)
2008. jún. 4. 21:39

gondoltam hogy ki tudnád fejteni :-)))

nem a prevenarra gondoltam,tudom h nem kötelező.

142. Talian35 (válaszként erre: 140. - 1eb84e4bad)
2008. jún. 4. 21:37
Ha véletlenül a Prevenar-ra gondoltál - amiről a cikk szól - akkor az nem kötelező oltás, csak jelzem.
141. Talian35 (válaszként erre: 140. - 1eb84e4bad)
2008. jún. 4. 21:36

Ezt mintha Te irtad volna "Haljon meg a gyermeked agyhártyagyusziban" kérdem én, melyikben? Mert akkor ki is tudnám fejteni :-)

"Az agyhártyagyulladás bármely életkorban előfordulhat, de jellemzően más-más életkorban más-más kórokozó áll a háttérben." Tehát várom melyikre gondoltál?

140. 1eb84e4bad (válaszként erre: 139. - Talian35)
2008. jún. 4. 21:25
Amire te gondoltál kérlek. mikor írtad az okosságaidat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook