Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A pneumococcus elleni védőoltás beadatásáról: igen v. nem? fórum

A pneumococcus elleni védőoltás beadatásáról: igen v. nem? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯
259. 09ca1d3343 (válaszként erre: 257. - 09ca1d3343)
2008. jún. 20. 21:03

Hát,itt vagyok,közben felsírt a drágám,mire visszaaltattam,stb.,szokásos...


Igaz,nincs két egyforma bölcsi. Közben felhívtam egy másikat is,hátha jobban bejön. Ellenben már ott is megvannak a csoportok,nem is biztos , hogy beleférünk,de ez hosszú.

Maradok a jelenleginél.

Szóval,nem volt még 30 fok délelőtt 10-kor, a kislányon egy sima kertésznaci,meg bugyi. Ennyi. Az egész kis mellkasa,háta szabadon...

Nagyon remélem,hogy ebben a 3 napban a fiam semmit nem szedett össze! Kopp-kopp!

A játékok picik szerintem a korosztályhoz képest,rengeteg apró alkatrészes játék van, a másik, a lényeg,hogy ragadtak!Na,totál nem tudom mi legyen!

Az a baj,hogy engem nagyon hamar kilehet zökkenteni az álláspontomból,aztán vagy bejön,vagy nem :(

Lehet,hogy várok én is,mert ma az is kiderült,hogy okt.1.-től kezdhetjük a szoktatást...

258. b75564a819 (válaszként erre: 257. - 09ca1d3343)
2008. jún. 20. 13:41
A megérzéseink általában nem csalnak... Az első benyomások is fontosak. Volt már úgy, hogy a megérzésem dacára mégis elfogadtam és magamévá tettem a többiek álláspontját és végül megbántam...Nekem nem jött be az, ami nekik. Nem vagyunk egyformák. Egyelőre nem úgy néz ki a helyzet, hogy nekem bölcsődés lesz majd a kislányom, de ki tudja...Az élet tud váratlan dolgokat is produkálni. Ezért is érdekelnének a tapasztalataid a ti bölcsődétekkel kapcsolatban. Persze két bölcsi sem egyforma! Várom a folytatást! Ami a pneumococcus elleni védőoltást illeti, a védőnő azt mondta nekem, hogy várjuk meg az őszt, ő még nem tudja megmondani, tényleg ingyenes lesz-e, és ha igen, akkor konkrétan kiknek (korhatár, veszélyeztetettség), szóval szerinte nem egyértelmű, várjuk meg a rendeletet, mondta ő.
257. 09ca1d3343 (válaszként erre: 255. - B75564a819)
2008. jún. 20. 13:08

Szia!


Ma is voltunk,hát nem tudom!

A többi anyuka elvan ájulva,én meg...:(((

Az a baj,én nem vagyok játszótéri anyuka,most senki ne vegye magára,de van ilyen típus.


A bölcsi? Szerintem nagyon koszos,némely gyerek igen náthás volt,némelyik erősen köhögött is.

Amin ma akadtam meg,hogy azért még nincs 30 fok...

majd folyt.köv.

256. megyerizs (válaszként erre: 254. - B75564a819)
2008. jún. 19. 16:54
A meningococcus C ellenit már beadattam mind a kettőnek (a kicsinek éppen ma), mert laktunk Kalocsán és amikor volt ez a járvány a laktanyában azóta a gyerekorvos egyből írja.
255. b75564a819 (válaszként erre: 253. - 09ca1d3343)
2008. jún. 19. 11:28
Ha közösségbe kerül, nagyobb az esély a különböző fertőzésekre. Milyen negatív dolgokat fedeztél fel, megkérdezhetem? Érdekelne, mit tapasztaltál...
254. b75564a819 (válaszként erre: 249. - Megyerizs)
2008. jún. 19. 11:26
A mi gyerekorvosunk a meningococcus és a pneumococcus elleni vakcinát ajánlotta, szerinte ezeket érdemes beadatni. Az én kislányom pár nap múlva lesz 6 hónapos. Mindenképpen érdemes a gyerekorvosotokkal beszélned, (lehet, hogy azóta már meg is tetted), hogy ő mit mond. Dönteni persze neked kell...
2008. jún. 18. 13:11

Ma voltunk megint a bölcsiben.

Rengeteg negatív dolgot felfedeztem,ami egyre jobban az irányba terel, hogy befogom adatni a védőoltást.

Most azt olvastam,hogy 2 éves korban elég egy oltás. Aug.-ban betölti,szerintem akkor be is adatom,mert szeptemberben élesben megy a bölcsi.

252. Jk (válaszként erre: 249. - Megyerizs)
2008. jún. 18. 12:09
szeptembertől ingyenes lesz. ha tudod akkor várd meg.
2008. jún. 17. 15:15
bocs a hibákért siettem:))
250. 14775640c4 (válaszként erre: 249. - Megyerizs)
2008. jún. 17. 15:14

szia!

elég veszélyes a pneomococcus

nyugodtan adasd be ha ezzel megnyugszol. ne hallgass senkire itt.

küldök linket neked privibe és ott olvasd el a pneumococcus általi szövődményt. amúgy ha a sima kötelező oltástól nem lett beteg egyik gyereked sem akkor ettől sem lesz.


én igaz nem adatam be mert nem is foglalkoztam vele igazán. de addasd csak be. ha ugy érzed mindenképp.

hisz nem az fontos hogy itt mások mit mondanak hanem a gyereked:))

2008. jún. 15. 23:55

Sziasztok!

Végig olvastam a fórumot és szomorú vagyok, hogy így "kakaskodtok" egymással.

Az én srácaim (12,5hó és 24,5hó) novembertől kezdik a bölcsit.

Én is elgondokodtam, hogy beadassam-e ezt a védőoltást vagy sem?

Mivel nincs a közelben segítségünk, ezért a munkából való kiesés miatti jövedelem csökkenése negatívan befolyásolná hiteleink időbeni fizetését.

A kérdésem csak az lenne, hogy van-e valami tapasztalat, hogy esetleg kevesebbet hiányoznak az oltott gyerekek az ovikból, bölcsikből.

Megjegyzem eddig még sohasem voltak lázasak a fiaim, a megfázás a nagynál 3 nap alatt lemegy viszont a kicsi 1,5-2hétig is taknyolódik.

A homeopátiás szerek nálunk nem igazán jöttek be, most próbálkozom aloe verás immunerőssítéssel.


Az egyik ismerősöm azt mondta, hogy természetesen Ő nem adatja be a fiának. Igen ám, de Ők együtt laktak a nagyszülőkkel, így ha beteg a gyerek a Nagyi kéznél van és Anyuci mehet "nyugodtan" pénzt keresni.


Szóval nekem e téren kellene valami info.

Előre is köszi

248. böbe83
2008. jún. 9. 11:54

de az ilyen un. mrsa, kórházi törzsként jelentkezik. és elég ritka. Mivel a középfül gyull 90 % át a pneumococcus okozza, a második leggyakoribb nem olyan gyakori...de amúgy sztem felesleges vitatkoznunk, mert ellenpéldát úgyis tudsz felhozni. Hidd el, h. a férjem elég olvasott. Német és angol szakirodalmat is rendszeresen olvas, emellett internetes folyóiratokat. Csak azért nem soroltam fel az összes újságot stb, ami érinti a témát, mert nem akartam egy egész oldalt betöltően írni, mert senki el nem olvassa...

sztem a haja égnek áll, annak, aki kinyitja a topicot, hogy tájékozódjon, a prevenarról.

Sztem legjobb, ha leírod a véleményed, meg mások is, aztán, aki a kérdést feltette majd eldönti mit tesz. Ha orvosi szaklapban akarna érdeklődni , biztos nem a hoxán kérdezné, hanem a pubmedet bújná ő is. De csak egyszerű tapasztalat- és eszmecserét vár.

247. Talian35 (válaszként erre: 246. - Böbe83)
2008. jún. 9. 10:30

Igen tudom hogy a férjed gyerekorvos. Biztos nem hozzá jártam az első gyerekkel, mert ő nem engedte ezt az oltást :-)

Azért ezen ledöbbentem: tehát a Staphylococcus kevésbé veszélyes (JAMA publikáció, nem magyar, de ezek szerint kukába az újsággal).

" Staphylococcus aureus a második leggyakoribb középfülgyulladást okozó baktérium"

Arról nem beszélek, hogy ha csak beütöd a gugliba a Staphylococcus, kijön rögtön hogy ez egy szuperbaktérium ami rezisztens AB-ra.....

Esetleg olvassa el a cikket....


"Association Between Carriage of Streptococcus pneumoniae and Staphylococcus aureus in Children


Gili Regev-Yochay, MD; Ron Dagan, MD; Meir Raz, MD; Yehuda Carmeli, MD, MPH; Bracha Shainberg, PhD; Estela Derazne, MSc; Galia Rahav, MD; Ethan Rubinstein, MD



JAMA. 2004;292:716-720.


Context Widespread pneumococcal conjugate vaccination may bring about epidemiologic changes in upper respiratory tract flora of children. Of particular significance may be an interaction between Streptococcus pneumoniae and Staphylococcus aureus, in view of the recent emergence of community-acquired methicillin-resistant S aureus.


Objective To examine the prevalence and risk factors of carriage of S pneumoniae and S aureus in the prevaccination era in young children.


Design, Setting, and Patients Cross-sectional surveillance study of nasopharyngeal carriage of S pneumoniae and nasal carriage of S aureus by 790 children aged 40 months or younger seen at primary care clinics in central Israel during February 2002.


Main Outcome Measures Carriage rates of S pneumoniae (by serotype) and S aureus; risk factors associated with carriage of each pathogen.


Results Among 790 children screened, 43% carried S pneumoniae and 10% carried S aureus. Staphylococcus aureus carriage among S pneumoniae carriers was 6.5% vs 12.9% in S pneumoniae noncarriers. Streptococcus pneumoniae carriage among S aureus carriers was 27.5% vs 44.8% in S aureus noncarriers. Only 2.8% carried both pathogens concomitantly vs 4.3% expected dual carriage (P = .03). Risk factors for S pneumoniae carriage (attending day care, having young siblings, and age older than 3 months) were negatively associated with S aureus carriage.


Conclusions Streptococcus pneumoniae carriage, specifically of vaccine-type strains, is negatively associated with S aureus carriage in children. The implications of these findings in the pneumococcal vaccine era require further investigation. "

246. böbe83 (válaszként erre: 243. - Talian35)
2008. jún. 9. 07:58

Szerinte ezek a törzsek kevésbé veszélyesek.

A férjem gyermekorvos. Információ: orvosi lapok, Budai-Nyerges: védőoltások, net.

245. emily
2008. jún. 8. 22:18
Szeretnék én is ennyire qurvára ráérni....
2008. jún. 8. 21:51
Hú, ez már több mint sok!!!!!!
243. Talian35 (válaszként erre: 241. - Böbe83)
2008. jún. 8. 21:12

Bocs egy kérdés - bár tudom már mindent rossznéven vesztek tőlem és kötekedésnek :-)

A férjed kitől informálódik elsősorban? Honnan szerzi ismereteit egy-egy védőoltással kapcsolatban?

242. Talian35 (válaszként erre: 241. - Böbe83)
2008. jún. 8. 21:10
Akkor szerinte nem telepednek be helyettük egyéb törzsek?
241. böbe83
2008. jún. 8. 21:03
megkérdeztem a férjem, ő azt mondta hasznos a prevenar, és jó, ha kiiktatjuk a szervezetből az invazív baktériumokat, mert így csak olyanok élnek a nyálkahártyánkon, amik nem annyira veszélyesek, és nem okoznak olyan súlyos betegséget.
240. Talian35 (válaszként erre: 232. - Böbe83)
2008. jún. 8. 17:51
Leirom másképp: az oltás MEGVÉD KB. 89%-BAN a pneumo fertőzésektől (de ez USA, mert Európában más pneumo törzsek vannak) legyen - de csak a hasamra ütök - 70-80% a hatékonysága Mo-on. Viszont előfordulhat és ezt vizsgálatok igazolták, hogy gyakrabban lép fel középfülgyuszi (ez nálunk 3-4 ismerősnél bejött, de ezzel nem mondok semmit, ez nem statisztika). És ezek azért következtek be, mert ezek a törzsek nem voltak benne az oltóanyagban.Németo.-ban tekintve a magas költségeket, az ottani ÁNTSZ csak idült betegségben, immungyengeségben, idegrendszeri betegségekben szenvedőknek ajánlja az oltást. Aztán jött hogy cakk-pakk mindenkit beoltanánk.
239. Talian35 (válaszként erre: 236. - 1e958693ca)
2008. jún. 8. 17:39
Nem forgatom ki, viszont ahhoz hogy az ember össze tudja rakni a képet, több helyről kell informálódnia. A kérdéseid se értem félre.
238. Talian35 (válaszként erre: 237. - Böbe83)
2008. jún. 8. 17:37

Persze hogy nem irják hogy ne oltasd a gyereket, jó vicc, el akarják adni az oltóanyagot, ha már beleöltek egy keveset? De milyen negativumot emelek ki? Ezek tények és kész, nem értem. Maximum annyi kell hozzá, hogy 3-4 publikációból kirakod a "puzzle"-t.

Jelen esetben a "helycsere" azért zavaró, mert olyan törzsek költöznek a kiirtottak helyére, ami ellen NINCS se AB se oltás :-(

237. böbe83 (válaszként erre: 234. - 1e958693ca)
2008. jún. 8. 15:04

igazad van. és nem mindegy, hogy pl csalán van valahol, ami helyett jön a paréj, vagy egérárpát tüntettél el előtte, ami kevésbé zavaró...


és

talian az orvosi lapokban nem írják, hogy ne oltasd a gyereked, hanem a dolgot sok szempontból megvizsgálják... te meg kiemeled a negatív cikkeket.

236. 1e958693ca (válaszként erre: 235. - Talian35)
2008. jún. 8. 14:19
Nem ezt kérdeztem, és nem is ezt állítottam. Na jó, mostmár tényleg elég volt. Kiforgatod a szavaim, meg a kérdéseim direkte félreérted.
235. Talian35 (válaszként erre: 234. - 1e958693ca)
2008. jún. 8. 13:01

Oké, igen az értelmetlen részben -még álmos voltam :-(


Maradjunk csak ennyinél:

Csak egy igennel vagy nemmel elég válaszolni:

az hogy az oltással kiirtjuk az egyiket és jön másik (tehát nem ugyanazok ami ellen oltottak, neves orvosi lapokban áll. Tehát ez hazugság akkor? Mármint, az orvosi lapok hazudnak?

234. 1e958693ca (válaszként erre: 231. - Talian35)
2008. jún. 8. 11:29

Amnúgy meg az nem értem kezdetű mondatod nem értem.

Az illusztráció tényleg nem a legjobb. Van egy szép kertem, de van benne fosóparéj. Kiirtom, jön helyette diszóparéj.Paréj-paréj, de mégis más. Ha kiirtom azt is, akkor jön a folyóka...De ha nem irtom ki a paréjt, elszaporodik.... Így jobban tetszik. :-)

Tényleg hagyjuk már békén az ittenieket, jó?

233. böbe83 (válaszként erre: 232. - Böbe83)
2008. jún. 8. 11:14

bocs alacsonyabb

a bevizsg

232. böbe83
2008. jún. 8. 11:13
még mindig folyik a számkkal való dobálózás... Minden gyógyszernek van un. NNT (number needed to treat) száma. Ami azt mutatja meg hány embernek kell használnia ahhoz, h. egynél megelőzze a betegséget. A természetgyógyászati készítményeknek általában ez a szám magas, a bevizsgált gyógyszereknél magasabb. Senki sem várja el, hogy ezentúl senki nem betegszik meg, meg azt sem tudjuk ki betegedne meg... mindegy szóval azt hiszem felesleges vitatkozni taliannal... nagyon felkészült... nekem csak véleményem van a tanulmányaim alapján. De ha vki egész nap erről olvas... kicsit egyoldalúan, azzal nem tudok mit kezdeni..
231. Talian35 (válaszként erre: 230. - 1e958693ca)
2008. jún. 8. 10:07

Megpróbálom másképp illusztrálni. Van egy szép kertet fűvel. Ha kiirtod, mi jön helyette? Gaz. Amitől lényegesen nehezebben szabadulsz meg. De lehet, rossz példa?

Amúgy meg azt nem értem, és csak egy igennel vagy nemmel elég válaszolni:

az hogy az oltással kiirtjuk az egyiket és jön másik (tehát nem ugyanazok ami ellen oltottak, neves orvosi lapokban áll. Tehát ez hazugság akkor?

230. 1e958693ca (válaszként erre: 229. - Talian35)
2008. jún. 8. 10:00

Tehát akkor igazából nincs is minőségbiztosítás, nem is végeznek vizsgálatokat? Csak úgy hasraütésszerűen publikálnak, biztos. Ezt csak úgy-megnyugtatásul mondják?


Jöttek helyettük új kolóniák. Tehát akkor nem ugyanazok, ami ellen oltottak?

Akkor ez az állítás miért hamis?


ÁÁÁÁÁÁ, akkor sem értem a logikát.

❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook