Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A párom nem tud lemondani az alkoholról fórum

A párom nem tud lemondani az alkoholról (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
23. Katinkaboszi (válaszként erre: 20. - Sadie27)
2015. márc. 5. 14:02

Sose bánd, legaláb a gyerekek és te is, látod, nem változik és nem is fog.


A legtöbb férfi, a felesége, társa, miután nem tud már melléfeküdni sem, amiért iszik, arra fogja, hogy a nő nem ad neki semmit.


Ez csak egy kibúvó, hogy addig igyon, míg neki jól esik.


Láttam, barát és családtag, nem tették le, belebetegedtek, de mégsem.


Ő sem fogja, soha.


Ne bízz benne, pedig az lenne a legjobb, hogy érezze, mégis van valaki mellette, de tönkretenni a gyerekeidet és magadat is, nem éri meg.

22. Sadie27 (válaszként erre: 21. - 4c3a5e5783)
2015. márc. 5. 13:58
Az egyértelmű már számomra, hogy nincs akaratereje, különben már sikerült volna a kedvünkért max. hétvégére redukálni az ivást. Ha ez az elmúlt két évben nem sikerült, eztán sem fog. De nem látja be, még ő van megsértődve.
2015. márc. 5. 13:55

Az alkoholizmusbol nem lehet kigyogyulni, csak tunetmentes lesz, ha betartja a szabalyokat.

Mindig vekony deszkan fog tancolni felyteve, van akaratereje es jozan esze.

Menekuljetek!

2015. márc. 5. 13:48
Már bánom, hogy anno elhittem a szavát és visszafogadtam. Nem kellett volna. Egész más volt a közérzetünk, amikor nem lakott itthon.
19. Sadie27 (válaszként erre: 18. - 4c3a5e5783)
2015. márc. 5. 13:48

Komolyan mondom, a vesémbe látsz. És tényleg, önmagát nem érzi hibásnak. Sosem fogja belátni, hogy beteg. Inkább elveszíti a családját, minthogy lemondjon az italról.


Meg folyton kérdezi, hogy de miért zavar. Nem csak engem zavar, a gyerekeket is. Nincs más hátra úgy érzem, csak előre.

2015. márc. 5. 13:44

Az alkoholfuggo mindig mast gyanusit; mindennek mas az oka, o nem tehet semmirol!

Es nincs betegsegtudata! Mi tobb, sertve erzi magat, ha masok a nemtetszesuket, rosszallasukat nyilvanitjak! O nem hibas semmiben, o a helikopter!

Hidd el, nem rosszabb nelkule! Csak mas! Ettol csak konnyebb lehet!

17. Sadie27 (válaszként erre: 12. - 5674644b5d)
2015. márc. 5. 13:41
Nem én akarom erőltetni ezt a kapcsolatot, hanem ő. Én már mondtam neki , hogy jobb lenne külön élni, mert ez felemészt mindenkit. Én már belefáradtam. Lassan két éve játszuk ezt a macsak egér harcot.
16. Sadie27 (válaszként erre: 9. - Tavirózsa :))
2015. márc. 5. 13:40
Teljes mértékben igazad van. És elsőek a gyeremekek és az ő nyugalmuk.
15. Sadie27 (válaszként erre: 13. - 4c3a5e5783)
2015. márc. 5. 13:39

Szerintem az lesz. Nem látok más megoldást, unom a kínlódást és a gyermekeim véleményét is úgy hiszem figyelembe kell vennem.


Ja meg a másik amit nem is említettem: állandóan azzal gyanúsít, hogy biztos pasim van -vagy lesz-. De ezt is megmagyarázza: ha köztünk rendbe lenne minden, akkor nem is gondolna erre.


Én viszont úgy gondolom, hogy az 5 év alatt ki ismerhetett volna, hogy nem vagyok az a típus aki több vasat tart a tűzben. Őszintén szólva egy pasit se kívánok a hátam közepére sem. Az állandó gyanúsítgatása meg még inkább kiborít. Pedig higgyétek el alaptalan, mert eszembe sincs pasizni. Nem érti meg.

14. Sadie27 (válaszként erre: 10. - Spinneli)
2015. márc. 5. 13:37

Köszönöm, hogy belinkelted, máris elolvasom. És amíg ő nem látja be, hogy nem helyes úton jár, segítség kell neki, addig veszett fejsze nyele minden próbálkozásom.


Próbáltam rá hatni szép szóval, duzzogással, de semmi hatás.

2015. márc. 5. 13:36
Zárjam le ezt a kapcsolatot és kezdjek a gyerekekkel új életet? = kijelentomodban;kalap-kabat!
12. 5674644b5d (válaszként erre: 1. - Sadie27)
2015. márc. 5. 13:36

Már leírtad a választ is.

Nem értem ugyan miért akarod ezt a kapcsolatot megmenteni, mert nekem nem egyértelmű, hogy az ő alkoholizmusának a megszűnése esetén a libidód visszatérne...mindenesetre én választás elé állítanám. Leszokik vagy elmész és ugye ezt be is kell tartani. A szavak itt már nem segíthetnek csak tettek.

Sok sikert.

11. Sadie27 (válaszként erre: 7. - Anya4005)
2015. márc. 5. 13:36
Egyet értek Veled és a legjobban az fájt, hogy a gyeremeket hibáztatta, hogy azóta nem kívánom amióta megszületett. Pedig ő semmiről sem tehet. Olyan érzés, mintha egy hatalmas kőszikla nyomasztaná a mellkasomat. És miután a gyermekeim is mondják, hogy szerintük se fog változni, meg ők sem szeretik, hogy itthon van....nem is lenne kérdés, hogy új életet kellene kezdenem a gyermekeimmel. Van egy kis tartalékom, tehát nem is vagyunk még ráutalva sem itt az albérletben.
10. spinneli (válaszként erre: 8. - Sadie27)
2015. márc. 5. 13:35
Sajnálom...mindenképpen olvasd el este, vagy amikor ráérsz amit belinkeltem, a párod hozzáállása sajnos teljesne általános az alkoholistáknál-ha nem ismeri be egyátalán, akkor nem lesz jobb, hisz még az első lépést sem tette meg.
9. Tavirózsa :) (válaszként erre: 1. - Sadie27)
2015. márc. 5. 13:34
Én mindenféleképpen lépnék! Nem hiszem, hogy van jövője a kapcsolatotoknak és mindennek a gyerekek isszák meg az árát. Inkább szűkösebben, de nyugalomban éljek, mint így.
8. Sadie27 (válaszként erre: 4. - Spinneli)
2015. márc. 5. 13:33
Sajnos nem látja be, hogy segítségre szorul. Azt mondta hogy le tudja tenni bármikor. De mondom neki, akkor eddig miért nem sikerült??? Engem vesz elő, hogy ha én hajlandó lennék lefeküdni vele, vagy cirógatni, akkor neki se kéne innia. De attól tartok, hogy akkor is találna valami indokot. Állandó mottója: azért iszok, mert jól esik.
2015. márc. 5. 13:33

Szerintem nem fog megváltozni,sajnálom. Ahogy tudod,zárd le a kapcsolatot,bár tudom,a gyerekek miatt extra nehéz a döntés. Nekem anyum iszik,a szülei is ittak,és nem változtak senki,semmi kedvéért! Amíg ő úgy gondolja,normális,ha 2-3 sört megiszik minden nap,mert jól esik,mert jár neki,addig nem is akar megváltozni.

Az meg,hogy a gyereket hibáztatja...Nah,ez igazán piszkos dolog (szépen akartam fogalmazni)!

2015. márc. 5. 13:32

Egyébként teljesen tipikus alkoholista-társfüggő játszmát játszotok.


Ezt érdemes elolvasnod:


[link]

2015. márc. 5. 13:31
Ezért nem nagyon szeretném hiú ábrándokba ringatni magam, hogy képes lemondani róla. Ja és megvan arról győződve, hogy ő bizony nem alkoholista.
4. spinneli (válaszként erre: 1. - Sadie27)
2015. márc. 5. 13:31
Ezen már csak szakember tud segíteni, na meg a párod, ha akarja, ha nem akarja én mennék, mert nem lesz jobb, sajnos.
3. Sadie27 (válaszként erre: 2. - 3d787b167a)
2015. márc. 5. 13:31
Sajnos én is így érzem. :(
2015. márc. 5. 13:30
Kutyából nem lesz szalonna.
2015. márc. 5. 13:26

Sziasztok!


Történetem a következő: gyesen vagyok még -pár hónapig- 2 éves gyermekemmel (van még két nagyobb gyermekem is).


Kb. 2 éve eléggé viharos a kapcsolatunk a párommal. Ennek az egyik oka, hogy nem tud lemondani a napi sörözésről. Egy éve keményen becsápolt rendszeresen pár héten keresztül és ilyenkor igen agresszívan viselkedett (de fizikailag nem bántott). Talán ekkor kezdtem kiábrándulni belőle.


Akkor többszöri beszélgetés alkalmával sikerült elérnem, hogy nem issza magát már csacsi részegre, de a napi 2-3 üveg söréről nem tud lemondani. Engem nagyon zavar (a gyerekeket is) és pár hónapja szétmentünk már az alkohol miatt. Olyankor püffög mindenért, nagy mellénnyel van felénk, más a stílusa, vitát generál, ahol neki kell legyen az utolsó szavának... és hát így elég feszült a légkör. Ez elsősorban a gyerekeknek nem tesz jót.


Pár hét után vissza könyörögte magát, én azzal a feltétellel vettem vissza, hogy csak hétvégén igyon, de akkor is csak annyira, amennyire még kalibrálva van agresszívitás tekintetében. Hétköznap még egy sört se. Ment az ígérgetés, hogy le tudja tenni és csak hétvégén fog inni.


Tartott ez kb 2 hétig. Utána megint elkezdte.... először csak 1 üveg sört hozott haza....majd kettőt. Amikor szóvá tettem közölte, hogy de csak egyet hozott és hát jól esik neki. Ez az érve csak, hogy azért iszik mert jól esik. Miután elővettem érte, csavart a dolgon: már nem hozza haza, hanem munka után veszi és issza meg. Gondolja így nem tudok mit tenni és az ő terve teljesült, hogy akkor is megissza a magáét.


Miután gyesen vagyok, albérletben lakunk, minden fillér számítana. A főtt kaját elvárja, a felvágottat unja. Ami fizut haza ad a rezsi nagy részét elviszi. Nem nagyon tudja a pénz értékét... nem is ez a lényeg.

Erre mondjuk azt találta ki, hogy nem tőlünk viszi a pénzt erre a fizujából hanem fusizik és abból költ rá. Ja, de ha elfogy a pénze mégiscsak kér és akkor abból tölt konty alá.


Viszont engem zavar az ivászata, de nem teszi le a piát. A gyerekekkel nem foglalkozik, nyomasztó a légkör amikor itthon van. Meg közölte, ha ő leteszi az alkoholt a kérésemre, akkor ő egy papucsállatka lenne és ő nem óhajt papucsállatka lenni, így hát iszik tovább.


Hiába mondtam, hogy az egyezségünk nem ez volt... csak egyet szajkózik,hogy jól esik, meg hogy én is megváltoztam és neki mennyi gondja van, amit meg kell oldania. Mondom, hogy ez még nem ok arra, hogy csak azért is igyon.


Bevallom velem is van gond: egyszerűen nem igénylem, nem kívánom a szexet, de még csak az összebújást sem. Ezt ő nehezményezi. Mondta hogy nem inna, ha én nem lennék ilyen. De ezer okot talál arra, hogy igyon. Ha nem ezért, akkor másért.


Többször mondtam, hogy nem tehetek róla, ha szükségét érzi, fiatal még, keressen egy olyan párt magának, aki teljesíti az elvárásait és tolerálja az ivászatát. De ő mindenáron próbálni akarja a kapcsolatot. De higgyétek el, tényleg nem tudom miért, de nem kívánom vele és mással sem a szexet és egyéb tartozékait.


Tudom, hogy ez egy pasinak fontos, de akkor kezdhetne új életet valaki mással. De ő még elmondása szerint szeret. (én úgy gondolom, hogy az alkoholt jobban, illetve van hol laknia, van ki mosson, főzzőn rá, fedél a feje felett)


Számunkra már elég terhes ez a kapcsolat és tényleg azt érzem, hogy nem szeretnék párkapcsolatot az életembe. Ezt mondtam is neki, eléggé megbántódott.


Ha annyira szeret miért nem tud lemondani az alkoholról? Mondtam neki, akkor talán egy idő után én is más lennék, talán változnék, erre ő mindig azzal jön, hogy dehát meddig várjon. És ő addig nem teszi le az alkoholt amig én nem bizonyítok. Mindenáron idő korláthoz akarja kötni, hogy nyissak felé. Úgy érzem, nem működőképes már ez a kapcsolat.


Mit tanácsoltok, mit tegyek? Szerintetek képes lenne megváltozni? De már két éve próbálom leállítani a sörözésről sikertelenül. Az ígéreteit, ha pénzre válthatnám, már gazdag ember lennék.


Zárjam le ezt a kapcsolatot és kezdjek a gyerekekkel új életet? Vagy még nyüstőljük egymást ki tudja meddig?


A beszélgetések rendszerint vitába torkollanak és mindig ugyanazokat a sérelmeket, problémákat hozzuk fel egymásnak és nem jutunk dűlőre. Ő nem képes letenni az alkoholt, én nem vagyok képes heti vagy kétheti 2-3-szor összebújni és szeretkezni.


Kezdi a gyermekünket hibáztatni, mert úgy érzi, hogy azóta változtam meg, amióta ő megszületett. Ez nekem nagyon rosszul esik, mert mindennél jobban imádom a gyermekeimet.


Bocsi, hogy hosszúra sikerült. Van ötletetek? Ki mit tenne a helyemben?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook