Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A párom nem tud lemondani az alkoholról fórum

A párom nem tud lemondani az alkoholról (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
83. 9c87c886db (válaszként erre: 82. - Sadie27)
2015. márc. 6. 13:05
és az apja leszokott?mert ezerből,ha egy le tud.
82. Sadie27 (válaszként erre: 80. - 6b006fc769)
2015. márc. 6. 13:03

Egyszer visszafogadtam, többször nem fogom. Jelenleg úgy érzem, hogy sose lássak pasit többet. :D Ha meg majd igen, az kizárólag antialkoholista lehet. :)


Beszéletem az anyukájával is, hogy hallja az én verziómat is, de 3 mondtat után közölte, hogy erre ő nem kíváncsi és rám csapta a telefont. Azok után vártam volna tőleg egy kis empátiát, hogy az ő volt férje (aki a párom apja volt) is masszív alkesz volt annyi különbséggel, hogy nem egyszer megverte őt. De hát ha a fiának ad igazat, akkor legyen úgy.

81. BESTia ☺ (válaszként erre: 79. - Sadie27)
2015. márc. 6. 13:02
Olvasva az eddigieket, eddig sem azért volt veled (inkább melletted), mert szeret. Csupán kényelemből. Drukkolok, hogy sikerüljön minél hamarabb és zökkenőmentesebben lezárnod életeteknek ezt a szakaszát.
80. 6b006fc769 (válaszként erre: 79. - Sadie27)
2015. márc. 6. 12:56

Jogos, valóban nem viselkedhet így egy családdal, és persze, hogy nem várod meg, nem is szabad megvárni, míg odáig fajul a dolog, hogy megüssön.

Visszafogadni meg egyenesen ökörség lenne, minél többször fogadják az ilyen viselkedésűeket vissza, annál jobban visszaélnek vele.

79. Sadie27 (válaszként erre: 78. - 6b006fc769)
2015. márc. 6. 12:44

Én úgy gondolom, hogy akkor sem viselkedhet így egy családdal. Ha ez kell neki ott van rá a szabad élet. Most normálisan közöltem vele, hogy a mai nappal mennie kell, zárat cseréltem -a tulajdonos tudtával és hozzájárulásával- (csak hogy nehogy megint betintázva feszegesse a zárat esetleg). Összeszedem a cuccait és este 9-ig érte jöhet, de csakis csík józanul.


Semmi kedvem megvárni azt, hogy megüsse bármelyikünket is látva, hogy úgysem lépek. Hát léptem. És nem az első eset az ilyen viselkedése. De jó pap is holtig tanul: többet nem fogadnám vissza.

78. 6b006fc769 (válaszként erre: 76. - Sadie27)
2015. márc. 6. 12:35

Nem muszáj megvárnod, nyilván, ha a magatartása támadó, akár szóban is, akkor ki fognak menni, hogy megvédjenek.


Btk. 208. § (1): A kiskorú nevelésére, felügyeletére vagy gondozására köteles személy – ideértve a szülői felügyeletet gyakorló szülő, illetve gyám élettársát, továbbá a szülői felügyeleti jogától megfosztott szülőt is, ha a kiskorúval közös háztartásban vagy egy lakásban él –, aki e feladatából eredő kötelességét súlyosan megszegi, és ezzel a kiskorú testi, értelmi, erkölcsi vagy érzelmi fejlődését veszélyezteti, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


A csúnya beszéd, nem szerepel a törvényi tényállásban. Csak szólok. A lelki/erkölcsi fejlődését pl. az veszélyezteti, ha elviszi lopni, alkohollal itatja stb. Az, hogy részegen csúnyán beszél/kötekedik valóban nem tesz jót, de nem számít súlyos kötelességszegésnek.

77. 1e072b34d7 (válaszként erre: 65. - Sadie27)
2015. márc. 6. 12:32
Nem a papír számít.
76. Sadie27 (válaszként erre: 75. - 6b006fc769)
2015. márc. 6. 12:20

Nem vagyunk erre a címre bejelentkezve, ez egy albérlet.


Nem azért hívom ki a rendőrőket ha részegen jön haza, hanem ha amellé még agresszívan kötekedik is, mindezt egy kiskorú előtt. Ha gondolod idézem, hogy miket kellett hallania a gyermekemnek.


Miután ez a lelki fejlődésének nem igen tesz jót, szerintem megállna a kiskorú veszélyeztetése ez esetben. És honnan tudható hogy a következő pillanatban nem jön nekem vagy a gyerekeknek? Muszáj lenne megvárnom?

75. 6b006fc769 (válaszként erre: 72. - Sadie27)
2015. márc. 6. 12:05

Ad1/ Be vagytok a címre jelentve? Ő is? Mert ha be van, nem teheted ki.

Ad2/ A kiskorú veszélyeztetéséhez nem elég, ha apu részeg. Hazudni meg bizonyára nem fogsz...

Ad3/ Arra, hogy részegen/későn megy haza, nem fognak kimenni sem a rendőrök.

74. Sadie27 (válaszként erre: 68. - Ildi992)
2015. márc. 6. 11:59
Nem fog elmenni anonimra, mert nem látja be hogy alkoholista. És addig menthetetlen.
73. Sadie27 (válaszként erre: 70. - 3a5c305959)
2015. márc. 6. 10:45
Lenne, csak nem tudom, hogy mikor jönne a cuccaiért. Nem ültethetek itt nálam senkit este 9-ig. :(
2015. márc. 6. 10:44

Most várom a lakatost, zárcsere lesz. Aztán felhívom a nagyságos urat, hogy pakolom a személyes cuccait, max. 9-ig jöhet érte. De amennyiben később illetve italos állapotban jön, kihívom a rendőrőket és az ő jelenlétükben kell távoznia a cuccaival.


Szerintem hivatkozhatok a rendőrőknél kiskorú veszélyeztetésére....


Aztán az édes anyukáját hívom fel, hogy az én verziómat is hallja, hogy miért teszem ki az ő pici fiát a mai nappal. Tudom, úgyis az ő pártját fogja, de legalább tudom, hogy tudja miért döntöttem így. Az apja is masszív alkoholista volt, annyi különbséggel, hogy az anyját megvert nem egyszer. Hát eddig valahogy nem szeretnék eljutni. Reggel kétszer ugrottam ki az ágyból, mert azt hittem hazajött.

71. selena78 (válaszként erre: 59. - Sadie27)
2015. márc. 6. 10:33
Értem.
70. 3a5c305959 (válaszként erre: 64. - Sadie27)
2015. márc. 6. 10:10
Sok erot es kitartast a hetvegehez! Nincs valami bizalmas barátnőd vagy csaladtag aki nalatok tudna lenni mikor elmegy? Attol felek meg a vegen bant vagy ilyesmi. Talan idegen ember elott osszeszedi magat.
2015. márc. 6. 09:58
Aki nem tisztel, az később se fog.
68. ildi992 (válaszként erre: 1. - Sadie27)
2015. márc. 6. 09:58

Adj ultimátumot neki, hogy vagy elmegy anonim alkoholisták közé, vagy ő- vagy te költözöl el.

Választás legyen az ővé.

67. ca43169457 (válaszként erre: 17. - Sadie27)
2015. márc. 6. 08:46
Ezt nem mondani kell, hanem meglépni. Ne áldozd fel az életed egy alkoholistáért! Jobb nem lesz, tudom.
66. ec7efbffe4 (válaszként erre: 64. - Sadie27)
2015. márc. 6. 07:00
Azt hiszem spinelli fogalmazta meg a "tudományosan a problémádat,most azon vacogsz,hogy mibe csomagolod a cók-mókját?!Tudom,nem egyszerű,de ezzel még a meccsnek nem lesz vége:(Majd elmondja mindenkinek,hogy azért tetted ki,mert szeretőd van és most azért iszik,mindenki sajnálni fogja és te leszel a bűnbak,de ne törödj vele.Ne várj, én 20 évet pocsékoltam el,ebben volt mindenféle kezelés,terápia,beültetés 3x.
65. Sadie27 (válaszként erre: 63. - 1e072b34d7)
2015. márc. 6. 00:53
Nagy szerencsémre már elváltunk.
2015. márc. 6. 00:52

Hát a mai este feltette az i-re a pontot. A drága ma este 10-kor haza jött, csacsi részegen, hozott is még pár sört. Hozta a szokásos formáját és kötekedett velem nem kicsit úgy, hogy az egyik gyermekem mellettem ült.


Végig hallgatta ahogy kötekedik. Már úgy kezdte, hogy hívjam ki rá a rendőrőket, hogy részegen jött haza.... kaptam hideget meleget, a mondatokat inkább nem írom le... itt a vége.


Nagyon nehezen viselte, hogy nem hagytam magam és vissza szóltam, bár lehet nem kellett volna. De ki tudja megállni, amikor még abba is beleköt, hogy ha csendbe vagyok. Mondjuk azzal hogy megkérdezi: zavarok???? Nnna, ha szólók baj, ha nem szólók az is baj.


Közölte hogy két hónap múlva megy csak el, mondtam felejtős....mert minél előbb mennie kell. Nem gondolja, hogy itt vannak a gyerekek ő meg addig is csap részegen szemétkedik???


Már hétvégén mennie kell, holnap csomagolok neki -bár még nem tudom mibe- annyit segítek.


Borzasztó, hogy ilyen részegen képes volt haza jönni. Csak attól tartok, hogy addig is míg el nem megy minden este részegen jön haza. Arra is gondoltam, hogy holnap zárt cseréltetek.


Jelen pillanatban szét*****sz az ideg. És pont nem érdekli, hogy a gyermekem fül és szemtanuja volt a viselkedésének. Őt is akarta egreciroztatni, de nem engedtem. Hogy fordulhat ki egy ember magából ennyire???


Ja, persze azért ivott, mert már mindegy neki.... és iszik mert kedve van. Remek...


Ja és vettem virágot itthonra (oka volt), amikor meglátta természetesen megdicsérte, hogy a -nem létező- pasimtól milyen szép virágot kaptam.


Egy biztos: pasi soha többet.

63. 1e072b34d7 (válaszként erre: 1. - Sadie27)
2015. márc. 5. 22:45
Én a helyedben kínlódnék még harminc évig, és utána válnék el.
62. viva70
2015. márc. 5. 21:47
Én is úgy látom, hogy sokat ott már nem lehet tenni...
61. 99279bb06f (válaszként erre: 60. - Sadie27)
2015. márc. 5. 20:29
A reggeli, délelőtti órákban próbálj vele beszélni, hisz később már lesz benne ital, és akkor már kiszámíthatatlan. A gyerekekre vigyázhatna addig valaki. Sok sikert!
60. Sadie27 (válaszként erre: 58. - Spinneli)
2015. márc. 5. 19:42
Szerintem is a legjobb megoldás, ha külön költözünk. Aztán mi nyugiba leszünk és ő pedig már annyit ihat amennyit csak akar.
59. Sadie27 (válaszként erre: 55. - Selena78)
2015. márc. 5. 19:41
Csak a legkisebb van tőle, a másik kettő nem az övé.
2015. márc. 5. 17:20
Egy párkapcsolat milyensége soha nem csak egyik félen múlik...ha személyes sértéseken kicsit túltekint az ember, akkor nem is az a lényeges, hogy ki miben hibás, hanem az, hogy mi a legjobb megoldás hosszútávon nekik, és elsősorban a gyerekeknek.
2015. márc. 5. 17:05

nincs onkontroll, belatokepesseg;

ez mar a nyuszi esete: van kalap, nincs kalap, van gyufa, nincs gyufa :(

56. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 43. - Sadie27)
2015. márc. 5. 16:56
Miert lennel hibas?? Nincs szex, akkor iszom?? Ez urugy, kifogas, nem indok!
55. selena78 (válaszként erre: 53. - Sadie27)
2015. márc. 5. 16:52

5 év alatt 3 gyereket szültél?

A harmadikat akkor, amikor már ivott?

54. Mézes-Krémes (válaszként erre: 53. - Sadie27)
2015. márc. 5. 16:39

Hát azt nem csodálom! Tehát akkor az ivás volt előbb, nem a szexmentes élet. Ebből lehet arra következtetni, hogy az ő érvelése nagy baromság, hiszen akkor is ivott már, amikor ilyen téren minden rendben volt.


Én teljesen megértelek, és azt gondolom, hogy ha rendeződik az életed, akkor szépen lassan ez is rendeződni fog!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook