Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A párom nem tud lemondani az alkoholról fórum

A párom nem tud lemondani az alkoholról (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
53. Sadie27 (válaszként erre: 51. - Mézes-Krémes)
2015. márc. 5. 16:37
Nem, ez kb. 2 éve van és mi 5 éve vagyunk együtt. Az ivás miatt meg ahogy ilyenkor viselkedett ábrándított ki.
52. Sadie27 (válaszként erre: 46. - 4b92daccda)
2015. márc. 5. 16:36
Nem gondolom, hogy orvoshoz kéne mennem. Szerintem kiábrándultam belőle és eltávolodtam tőle érzelmileg és testileg, azóta amióta két éve eleinte csacsi részegre itta magát és nagyon agresszívan viselkedett, azóta redukálta pár sörre, de napi szinten. Nem gondolom, hogy ez így normális egy családban. Ivás helyett miért nem keresett akkor egy másik nőt, ha ez a fő gondja? Inkább inni kell e helyett???
51. Mézes-Krémes (válaszként erre: 49. - Sadie27)
2015. márc. 5. 16:36
Miért ez a probléma már az ivása előtt is volt? Akkor viszont ez meg Neked kell megoldanod.
50. Mézes-Krémes (válaszként erre: 47. - Sadie27)
2015. márc. 5. 16:35
Biztos hogy jobb lehet! Szerintem neked annyi problémád van, hogy egy percig se csodálom hogy semmi kedved a hancúrhoz, pláne így...
49. Sadie27 (válaszként erre: 45. - 6b006fc769)
2015. márc. 5. 16:34
Hidd el, hogy nem fogok vele együtt maradni. Az embernek ezer és egy oka lehetne az ivásra -akár nekem is- de sok ember nem teszi. Én sem. Inkább megoldani kell a problémát. Szerintem. Nem pedig már minden mindegy alapon csak azért is inni.
48. Mézes-Krémes (válaszként erre: 41. - Selena78)
2015. márc. 5. 16:33
Kíváncsi vagyok, hogy Neked mennyire lenne kedved hozzábújni egy pia szagú agresszív alakhoz, aki az energiádat szívja el, kikészíti a gyerekeidet és téged is idegileg. Nem csodálom, hogy nincsen kedve hozzá...
47. Sadie27 (válaszként erre: 42. - Mézes-Krémes)
2015. márc. 5. 16:33
Biztos vagyok benne, hogy lépnem kell és csak jobb lehet ha egyedül folytatom tovább. Nem lesz több feszültség, ami leginkább a gyerekeknek nem volt jó.
46. 4b92daccda (válaszként erre: 43. - Sadie27)
2015. márc. 5. 16:32

Miért nem mentél orvoshoz?

Egyébként én nem csodálkozom rajta, hogy sörözni akar, más öröme nemigen van.

45. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - Sadie27)
2015. márc. 5. 16:32

Nem vágysz rá és másra sem, nem akarsz párt magad mellé, s ráadásul a férjed még iszik is.

Nyilván nem ok, csak indok az ivásra a te elutasításod is, viszont semmi értelme együtt maradnotok, ha iszik, ha nem.

44. Mézes-Krémes (válaszként erre: 17. - Sadie27)
2015. márc. 5. 16:29
Persze hogy erőlteti. Most gondolj bele. Van valaki aki otthon főz, mos és takarít ameddig ő piál. Ahogy az anyagi helyzetekről írtál, azt szűröm le, hogy nélküled egyáltalán meg se tehetné, hogy annyid igyon amennyit most iszik. Úgy tűnik előletek is elvesz a "hobbija" kedvéért.
43. Sadie27 (válaszként erre: 41. - Selena78)
2015. márc. 5. 16:29
Valóban ebben hibás vagyok, ámbár nem gondolom, hogy egyen rangú az alkohollal. És ez nem jogosítja fel erre. Többször mondtam hogy valamiért ez nem működik nálam, vele ellentétben én belátom. De valamiért mégis próbálni akarja ezt a kapcsolatot. De én már nem. Én már bele fáradtam. Ha neki a szex ennyire fontos egyrészt attól, hogy iszik csak méginkább eltaszít, másrészt szuverén joga lett volna emelni a kalapját és kilépni a kapcsolatból.
42. Mézes-Krémes (válaszként erre: 1. - Sadie27)
2015. márc. 5. 16:27

Szia!

Az én anyukámnak is volt egy alkoholista párja. Évekih tartott a huzavona, volt, 3 alkalommal még csövezett is, amikor emiatt az utácra tettük. Mindig visszakönyörögte magát, ezerféle ígérete volt, aztán hosszabb-rövidebb idő után még rosszabb is lett a helyzet. Ő is agresszív volt a piától, őrjöngött, csapkodott, borzasztó volt részegen. Minket mondjuk soha de soha nem bánott, de szerintem éppen az utolsó percben rakta ki anyukám, ugyanis ez is eljött volna, ha nem teszi meg!

Egyébként állítom, hogy ő egy nagyon jó ember volt, csak tönkre tette a pia.


Én is azt mondom, amit a többiek. Hogy kutyából nem lesz szalonna. Sajnos neki kéne belátnia, hogy segítségre van szükséges, szakszerűre, és elindulni a józanodás útján. De ez többnyire nem így szokott történni, sajnos.

Én is azt mondom, hogy valószínűleg jobb Neked és a gyerekeknek is nélküle. :(


Egyébként meg ki kívánna meg egy ittas, alkoholszagú esetenként agresszív pasast, aki még a saját gyerekeit se veszi figyelembe, és csak hátráltat? Nem csoda, hogy semmi kedved hozzá vele. Egy ilyen probléma mellett meg eszedbe se jut a dolog úgy egyébként sem. Ezt is maximálisan megértem.

Ha Ő változtatna, szerintem ez is változhatna, illetve ha nélküle kezdhetnél egy új, és nyugodt életet, akkor az életednek ezen része biztos pozitív irányba indulna el.

41. selena78 (válaszként erre: 1. - Sadie27)
2015. márc. 5. 16:26

Ok, te kihegyezted az egész problemát az alkoholra. És alighanem igazad is van.


De azért, fene tudja, az sem igazán tesz működőképessé egy házasságot, ha a feleség teljesen elutasítja a szexet, de még az összebújást is.

40. Sadie27 (válaszként erre: 39. - Katinkaboszi)
2015. márc. 5. 15:31
De sajnos nem 3 gyerekkel. :( Neki könnyebb mozdulnia ugy gondolom, de ha kell, adok neki egy havi összeget albérletbe, de vissza kell adnia.
39. Katinkaboszi (válaszként erre: 37. - Sadie27)
2015. márc. 5. 15:23
Szeptember, az már mindjárt itt van, és ha nem tud keresni a párod albérletet, akkor keress neki te, neten megy hamar.:)
38. Sadie27 (válaszként erre: 36. - Zebra25)
2015. márc. 5. 15:09
Úgy lesz, köszönöm szépen.
37. Sadie27 (válaszként erre: 35. - Katinkaboszi)
2015. márc. 5. 15:09
Hát hirtelen vissza menni dolgozni nem tudok, csak szeptembertől, mert akkor lesz hely a bölcsibe. Albérletet 3 gyerekkel én hirtelen nem találnék, ő egyedül inkább. Szóval ez nem opció. Neki kell innen elmenni és mivel nagyon rendes a főbérlő, tudok vele beszélni, hogy tovább maradhassunk. 3 gyerekkel szinte képtelenség pár napon belül albérletet találni.
36. Zebra25 (válaszként erre: 34. - Sadie27)
2015. márc. 5. 14:56

Sajnos az egész életére kihat a gyermekkorában történtek az embernek.

Nekem egyik szülőm sem ivott, keményen dolgozó emberek voltak akkor is és most is. Apukánk sokszor vert bennünket, és hidd el, nem 1-2 pofonról van szó. De soha nem fogom megbocsájtani anyunak, hogy nem állt ki mellettünk, nem védett meg bennünket.

Szerencsére nálatok ilyen jellegű dolgok nincsenek, de ne is várd meg, hogy elcsattanjon az első pofon.

Maga már az is egy feszült helyzet amikor veszekedtek a pároddal, ami a gyerekeknek nagyon rossz.

Sok sikert kívánok az életben, légy erős a gyermekeidért és magadért.

35. Katinkaboszi (válaszként erre: 28. - Sadie27)
2015. márc. 5. 14:51

Akkor most szépen elmondod neki, ha hazajön, mit szeretnél és nem kérni, vagy meghallgatni, hanem kedvesen, de úgy,megértse, nem maradhat többé.


Amennyiben egy hét alatt nem talál albérletet, keress magatoknak te.

Mire hazaér a munkából, elvisznek mindent, amire szükségetek van.

Munkája van, ki tudja fizetni ami kell, te pedig menj vissza dolgozni máris, hogy ne legyen szükségetek semmire, és ne abból élj, amit hazaad.

34. Sadie27 (válaszként erre: 32. - Zebra25)
2015. márc. 5. 14:48
Igen, az én kötelességem és meg is fogom őket ettől az élethelyzettől védeni. Rájuk sem lehetett ismerni abban a két hétben amig külön voltunk. Felszabadultak voltak, vidámak itthon. Akkor még azt mondták, kapjon még egy uccsó esélyt, de most már belátják ők is és azt tanácsolják, hogy nem változik meg és inkább lakjunk mi magunk nélküle.
33. Sadie27 (válaszként erre: 29. - 99279bb06f)
2015. márc. 5. 14:45
Egyetértek :)
2015. márc. 5. 14:44

Te vagy a gyerekek anyukája, és kötelességed "megvédeni" a gyerekeket attól, hogy ilyen környezetbe nőjenek fel.

Lépj le, bár tudom, hogy könnyű mondani, de még mindig jobb, mintha szenvednek a gyerekek és te is.

31. Tuksika (válaszként erre: 30. - 4c3a5e5783)
2015. márc. 5. 14:35
Így van!
2015. márc. 5. 14:33
Es a masik! Ettol kezdve meg inkabb te leszel az oka mindennek! Nem fogja elhinni, hogy meg mered ezt a lepest tenni. Azt hiszi, nelkule megall az elet nalatok. A radikalis megoldas a megoldas! Mert szembesulnie kell mindenkeppen a megvaltozott korulmenyekkel. Amig nem viseli a kovetkezmenyet a tetteinek, nincs mit tenni. Ez mar viszont nem a te felelosseged.
29. 99279bb06f (válaszként erre: 26. - Sadie27)
2015. márc. 5. 14:29

Félreérted, ő NEM "dafke nem akarná betartani", hanem NEM KÉPES rá, hisz BETEG, ALKOHOLISTA.

Ez gyógyítható, de csak akkor, ha Ő AKARJA. Nem lehet kényszeríteni, nem tudsz sehova sem fordulni addig, míg ő nem szánja rá magát.

Volt ideje elgondolkodni, hogy mi a fontos számára a pia, vagy a családja.

Ő úgy döntött, hogy a pia.

Mivel agresszív, így soha nem is várhatod, hogy ő belássa, hogy segítségre van szüksége, mert nincs semmi akaratereje a leszokáshoz.


Sokan élnek egyedül, gyerekekkel, szegényen - de nyugalomban, biztonságban.

28. Sadie27 (válaszként erre: 27. - 4c3a5e5783)
2015. márc. 5. 14:29

Igen, már kezdte, hogy ő most hova menjen, meg miből amikor ide kell leadnia a fizuját. Hát csak megoldja valahogy....


Bíróság nem lesz, mert amikor elváltunk, akkor minden rendezve lett köztünk a láthatástól a gyerektartásig.

27. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 26. - Sadie27)
2015. márc. 5. 14:25

Nem fog keresni! Mindent meg fog igerni, huzni-halasztani fogja mindenfele kifogassal.

Mondjuk adsz neki egy honapos hataridot es viszlat. A tobbit meg a birosagon!

26. Sadie27 (válaszként erre: 25. - 3a5c305959)
2015. márc. 5. 14:16

Igazad van neked is. Jól éreztem magamban, hogy véget kell ennek vetni, Ti csak megerősítetettek ebben. És számomra a gyermekeim a legfontosabbak. Mindennél és mindenkinél fontosabbak.


Amint haza jött mondani fogom neki, hogy keressen mielőbb valamilyen lakhatást magának, azt hiába kérem tőle, hogy addig se igyon, nem tudja és már szerintem dafke nem akarná betartani.

2015. márc. 5. 14:10
En egy alkoholista neveloapa mellett nottem fel mert anyamnak 10 evebe telt hogy rajojjon hogy bizony nem fog megvaltozni. En evekig utaltam anyámat emiatt, mert tonkretette a gyerekkoromat. Beletelt jopar evbe hogy megbocsassak neki. Nezd a gyerekek erdekeit es kuld el ezt a pasit amilyen messzire csak tudod. A mostohaapam olyat megcsinalt hogy a 3 vagy 4 eves ocsemet (aki az o fia) otthon hagyta egyedul hogy o le tudjon menni inni a garázsba. Szerencsere nekem mar semmi kozom hozza tobb mint 15 eve.
24. Sadie27 (válaszként erre: 23. - Katinkaboszi)
2015. márc. 5. 14:04
Igazad van, köszönöm.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook