Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A munkatársnőim cikiznek, mert akkor is kiöltözök, ha egyszerű hétköznap van... Hogyan szólhatnék nekik vissza valami találót? fórum

A munkatársnőim cikiznek, mert akkor is kiöltözök, ha egyszerű hétköznap van... Hogyan szólhatnék nekik vissza valami találót? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
72. d71ef05a8e (válaszként erre: 70. - Mazsinka)
2012. okt. 2. 10:04

Ebben mondjuk igazad van. MINDEN ízléstelenül kikent-kifent, bugyit és melltartópántot villantó, köldök pólós nő nyilván úgy gondolja, hogy rendkívül jól és cisnosan néz ki, miközben esetleg nagyon nevetséges, kihívó és ízléstelennek számítana a megjelenése bizonyos helyeken. Akár ők is indíthatnának ilyen fórumot. Valóban nem tudjuk, amíg fényképet nem látunk róla.


Hozzáteszem, ha látnánk, és meglepődnénk, akkor is a fórumozók 50%-a adna neki igazad, a másik 50% nem. Szóval igazából mindegy is.


A kolléganők közötti irigység a konkrét esettől függetlenül valóban létező, általános probléma, azért érdemes még így is bezsélni róla.

2012. okt. 2. 10:02
*valószínűnek....
70. Mazsinka (válaszként erre: 68. - 388b941089)
2012. okt. 2. 10:01
Azért hoztam fel példának, mert attól, hogy valaki valamit állít magáról itt, az még nem biztos, hogy fedi a valóságot. "A mindig csinos vagyok" elég relatív fogalom. De ezen kár vitázni, nem tudom, most meg mi bajod, csak beszélgetünk.
69. Mazsinka (válaszként erre: 49. - Timycat)
2012. okt. 2. 09:58
Egy irodista simán kiöltözhet. Nekem csak az a nevetséges, ha pl. hentesnél, napszámban, élelmiszeripari cégbe úgy mennek melózni, mint a dámák. Pl. én dolgoztam már ilyen helyen is, elvárták, hogy tiszták legyünk, de a parfümöt már nem tűrték, a sminket sem, az ékszereket sem, a műkörmöt sem. Aki próbált divatozni, mehetett raportra.
68. 388b941089 (válaszként erre: 67. - Mazsinka)
2012. okt. 2. 09:56

Tekintve, hogy egy cégnél dolgozik, valószínűnek tartom, hogy a normál, csinos kategóriába tartozik a megjelenésével.


A másik végletről nem volt szó, őket te hoztad fel példának. Összemostad a két csoportot. Miért is? Szerintem senki nem gondolt itt a csipkés, tangás, csípőnadrágos lányokra...csak te....

67. Mazsinka (válaszként erre: 54. - 388b941089)
2012. okt. 2. 09:53
Én a tangás, csípőnadrágos csajokról beszéltem. Nyilván, ha felhúzza, be sem látja, hogy túl messzire ment ezzel az oviban, ahogy más rendezvényre is felhúzta a mini nadrágot, ahová az nem volt illő, és úgy kellett figyelmeztetni, hogy menjen haza átöltözni. Akkor már szégyellte magát. Nyilván, ha felfogta volna a dolog súlyát nem öltözik úgy ki, de valószínűleg ő csinosnak és megfelelőnek találta az öltözékét. Gyakran az emberek meg sem tudják ítélni, hogy alul, jól vagy túlöltöztek. Nem tudhatod, hogy a fórumindító melyik kategóriába tartozik, ő csinosnak érzi nyilván magát, de talán sok, ha már ennyien szóvá teszik a környezetében. Ezt nem tudhatjuk.
66. Mazsinka (válaszként erre: 52. - 5fb030b940)
2012. okt. 2. 09:50
Ha így van, ahogy írod, akkor hagyd őket figyelmen kívül. Nyilván senkinek semmi köze ahhoz, hogy öltözködsz (ha az valóban normális keretek közt mozog), szóvá tenni pedig butaság. Ehhez azonban neked is tudnod kell, hogy átlépsz-e bizonyos határokat (túl rövd, túl kivágott, túl hivalkodó az adott munkahelyre...)Ha átléped ezeket a határokat, és mások éreztetik veled, s nem akarsz örökös piszkálódás tárgya lenni, akkor jó lesz visszavenni. Viszont ha nem akarsz, akkor tűrnöd kell mások véleményét, vagy esetleg erőteljesen kiállni az igazadért, persze úgy, hogy ne bánts meg senkit olyan szinten, hogy az később konfliktusokhoz vezessen a munkahelyeden. Tudom, sokan ezt nem tartják be, pl. azok, akik beszólogatnak neked, de okosabb leszel, ha próbálod elsímítani az ügyet, ahelyett, hogy tovább gerjesztenéd a feszültséget.
65. d71ef05a8e (válaszként erre: 64. - Loch ness)
2012. okt. 2. 09:46

Én is így szoktam. Az egyik kolléganőmnek (már közelebb van a 60-hoz, mint az 50-hez) nagyon szép vádlija van, és mindig nagoyn szép cipői, és valami egészen különlegesen szép színű harisnyái. Fogtam maga, megkérdeztem, hogy hol vehetnék én is ilyet. Nagy örömmel árulta el, és kiderült, hogy kemény 270 Ft-os harisnyáról van szó.


Másik kolléganőmtől a fodrásza nevét, harmadiktól azt kérdeztem, honnan öltözködik, mondnaom sem kell, kideült, hogy egy bizonyos turkálóból. Na erre mondom én azt, hogy akinek jó ízlése van, és tudja mi áll jól neki, valamint meglátja egy halomra gyűrt anyagban is a minőséget, és ezek alapján választ, az mindig kimagaslóan csinos lesz. A másiknak lehet sokkal több pénze is, ha nem ismeri a teste előnyös adottságait, vagy nincs jó ízlése, vagy egyszerűen csak olyan a tartása, hogy egy Dior kosztüm is úgy állna rajta, mint tehénen a gatya.


Nem irigykedni kell valóban, hanem mindenben a jobbtól tanulni:) Az nem szégyen, sőt.

2012. okt. 2. 09:34
Én is irigy vagyok :) Mert szeretnék én is így tudni öltözni, de sajnos nem értek hozzá. De ha a munkatársad lennék, nem cikiznélek, inkább tanácsot kérnék...
2012. okt. 2. 09:24
Én azt szoktam mondani, hogy kis dolgok teszik szebbé a napot :) Ha én jól érzem magam a bőrömben, az nagyon sokat dob a hangulatomon. Meg ha tudok jobban is kinézni, mint egy mosogatórongy, akkor miért ne tegyem? :)))
62. Mirandas (válaszként erre: 1. - 5fb030b940)
2012. okt. 2. 09:23
Semmit ne mondj, ne reagálj rá. Elõbb-utóbb abbahagyják, ha nem érnek vele célt.
2012. okt. 2. 09:17
Szerintem az egyetlen igazán működő módszer, ha legbelül tényleg nem érdekel, mit mondanak. Amikor ezt megérzik, abba fogják hagyni. Csak éppen ez az a módszer, amit a legnehezebb megvalósítani, a legnagyobb igyekvés ellenére is...
2012. okt. 2. 09:16
Egyik nap menj el tréningruhában. Kérdezd meg, hogy így jó lesz...? :)
2012. okt. 2. 09:14

Irigység eleln tenni akarsz valamit? Sajnos nem tudsz. Ha az alakod szép, és emiatt mindne ruhában úgy nézel ki, mint ők ünnepnapon, akkor azért, ha telik kicsit változatosabb, jobb szabású ruhákra, akkor azért, de a többi nő továbbra is piszkálni fog. A frappáns beszólások itt most leginkább olyamsit jelenthetnének, amivel picit megbántod őket, de ezzel szerintem max. annyit érnél el, hogy a szemedbe többet nem, de a hátad mögött sokkal rosszabb módon folytatódna mindez.


Gondolj egy tyúkketrecre, ott is megcsipkedi a többi tyúk azt, amelyik kilóg a sorból, egy munkahelyen se várj ennél többet. Jobbat, okosabbat nem fogok tudni mondani:)

58. loch ness (válaszként erre: 17. - Magic1978)
2012. okt. 2. 09:08
Tíz pont :) Mennyire igazad van!
57. 388b941089 (válaszként erre: 56. - 5fb030b940)
2012. okt. 2. 07:43
szegény... :S
56. 5fb030b940 (válaszként erre: 55. - 388b941089)
2012. okt. 2. 06:55

logisztikai cég

nem :/

55. 388b941089 (válaszként erre: 52. - 5fb030b940)
2012. okt. 2. 06:54
hol dolgozol pontosan? nem tudod kikerülni a velük való munkát?
54. 388b941089 (válaszként erre: 40. - Mazsinka)
2012. okt. 2. 06:51

megint túlzol! nem a tangás, csípõnadrágos lányokról van most szó, hanem a csinos, magukra igényes csajokról, akikre irigyek az idősebb spinék a fiatalságuk és a szépségük miatt. Errõl beszélj inkább, ne a feltűnési viszketegségben szenvedõkrõl. nekik én is beszólok ha soknak érzem õket! :D


nekem is van egy ilyen idősebb kolléganõm, aki pontosan ezért utál. ott tesz alám ahol tud, ezért már beszélõviszonyban sem vagyunk, megtagadtam a vele való közös munkát.

53. 5fb030b940 (válaszként erre: 50. - Timycat)
2012. okt. 2. 06:51
Aranyosak! :DD
52. 5fb030b940 (válaszként erre: 38. - Mazsinka)
2012. okt. 2. 06:50

Csakhogy esetemben ilyenről szó sincs, tehát nem akadályoz a munkavégzésben semmi, amit hordani szoktam.

A főnökömet sem zavarja, sőőőt... ;) Engem kifejezetten a kolléganők vércsogása zavar, nem más...

51. timycat (válaszként erre: 50. - Timycat)
2012. okt. 1. 23:33
*elvárás
50. timycat (válaszként erre: 1. - 5fb030b940)
2012. okt. 1. 23:33

Tojd le őket! Ha egyébként megfelelsz a munkahelyi elvárosnak akkor semmi közük hozzá, hogy miben jársz.


Én is szeretek kiöltözni, bár ma ráfaragtam :D az infos fiúk megtréfáltak és a háromszintes irodaház különböző pontjai elhelyezett -még véletlenül sem kétszer ugyanaz- nyomtatók ontották magukból az én dokumentumaimat én meg a 12 centis csecse-becse pipőkémben róttam a lépcsőket, folyosókat és hajkurásztam az irataimat :D Aztán az ebédemmel együtt berendeltem párommal az egyik menőbb futócipőmet... na azon volt vidulás, hogy az ezerréteg csipkeruhához a nap második felére edzőcipőt rántottam :D

Holnap farmer-póló-edzőcipővel nyomulok

49. timycat (válaszként erre: 40. - Mazsinka)
2012. okt. 1. 23:25

Egy irodában hadd ne legyen már bűn kiöltözni, sminkelni



Egyébként barátnőm pékséget vezet és van egy fajta "műköröm" ami megengedett, persze lakkozni nem lehet, még lábkörömöt sem, de van valami zselészerű cucc, ami még ott is megengedett

48. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - 5fb030b940)
2012. okt. 1. 23:20

Huuu, en nagyon lekakilnam oket,marmint a velemenyuket...:)

Vtam has.szituban, valakinel kicsit tobb ido kell,mire megerti,hogy te nem az o kedveert oltozol ki,sminkelsz, adsz magadra, kizarolag a sajat komforterzeted miatt, de par ev mulva mar valszeg megunjak! Kitartas!

Asszem ,en a has.megjegyzesekre csak annyit reagaltam, hogy "ilyen kedvem volt"

De ha nem reagalsz se tortenik semmi.

47. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 1. - 5fb030b940)
2012. okt. 1. 23:08
Esetleg annyit mondjál,h te nő vagy,te igy érzed jól magad és neked ez fontos és ezt tartsák tiszteletben.Ahogy te is tiszteletben tartod,hogy ők meg kényelmesen(esetleg unalmasan)öltöznek.
2012. okt. 1. 23:06
ezért cikiznek.....na szép,nem lehet,h picit irigykednek?
45. 26092879c1 (válaszként erre: 1. - 5fb030b940)
2012. okt. 1. 19:30
Mondd nekik, hogy számodra az egész Élet egy ünnep!
44. Mazsinka (válaszként erre: 43. - Nicole.)
2012. okt. 1. 19:28
Én is tudok, de ez a munkaadót nem érdekli.
2012. okt. 1. 19:05
én bombasztikusan tudok műkörömmel gyomlálni :)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook